Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 26 wrz 2022, 11:06

Dzięki za sprostowanie Gordonie, bo naprawdę mocno zastanawiałem się, gdzie w nowej Niro zauważyłeś jakieś niedoróbki i na dodatek jeszcze jakiś dłuższy czas temu skoro jest ona dostępna do jazd testowych dopiero od niedawna. Ja sam przyznać natomiast muszę, że tylko niektóre materiały zastosowane wewnątrz są miękkie, ale to raczej standard w tej klasie. Nie zmienia to jednak faktu, że jakość montażu jest bardzo dobra i ja osobiście nie miałem się do czego przyczepić.

Added in 9 minutes 15 seconds:
DawidK pisze:O podejściu Kia do sprzedaży samochodów już się tu wypowiadałem i póki co podtrzymuję moje negatywne zdanie ale pożyjemy, zobaczymy.

A możesz krótko przypomnieć co Ciebie zraziło w KIA jeśli mowa o ich podejściu do sprzedaży samochodów?
Ja od razu dodam, że odniosłem wrażenie, że obecnie sprzedawcy (ale to chyba niezależnie od marki) są bardzo pewni siebie w sensie, że nie ma mowy o jakichkolwiek rabatach, bo dostarczane rzadko i z trudem samochody, na odbiór których trzeba czekać miesiącami i tak im schodzą na pniu. Jeśli więc jeden klient się rozmyśli, to ponoć zaraz mają w jego miejsce kilku chętnych, którzy są nawet w stanie dopłacić.
I chyba naprawdę tak jest skoro biorą tylko symboliczne zaliczki (przynajmniej w KIA), które bez problemu zwracają jeśli klient zrezygnuje z zamówienia.
Trochę zdziwaczał nam ten rynek sprzedaży i o rabaty znane nam sprzed kilku lat trudno albo nie ma ich już wcale.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3533
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 26 wrz 2022, 11:42

colins pisze:Zgoda, ale posiłkując się tym samym źródłem, to nie asystenty, a asystenci. :D
https://pl.wiktionary.org/wiki/asystent

Obie formy są poprawne: https://odmiana.net/odmiana-przez-przyp ... a-asystent

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 26 wrz 2022, 11:58

Fuks pisze:
colins pisze:Zgoda, ale posiłkując się tym samym źródłem, to nie asystenty, a asystenci. :D
https://pl.wiktionary.org/wiki/asystent

Obie formy są poprawne: https://odmiana.net/odmiana-przez-przyp ... a-asystent

No masz, następny. :lol:
To teraz znajdź mi proszę jakikolwiek artykuł z branży motoryzacyjnej, gdzie na temat asystentów bezpieczeństwa piszą "asystenty". :mrgreen:
Trochę mnie dziwi nagonka na tę moją pierdołę, natomiast nikogo nie razi na przykład sformułowanie "z kąd" zamiast "skąd" (patrz pytanie w sąsiednim dziale). Nikomu nie przeszkadza też na przykład "dla czego" zamiast "dlaczego" albo "na prawdę" zamiast "naprawdę", a tu przyczepili się jak rzep do psiego ogona i zaśmiecają temat. :mrgreen:

DawidK
Klubowicz
Posty: 605
Rejestracja: 24 lis 2017, 21:32
Posiadane auto: Opel Astra V HB Elite
Silnik: 1.4 T 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Koszalin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DawidK » 26 wrz 2022, 12:20

colins pisze:A możesz krótko przypomnieć co Ciebie zraziło w KIA jeśli mowa o ich podejściu do sprzedaży samochodów?

Tak krótko to się nie da. Wysłałem PW.

Awatar użytkownika
PaGo
VIP
Posty: 5097
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:28
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 xft
Rocznik auta: 2017
Miasto: ŁD
Województwo: łódzkie
Has thanked: 193 times
Been thanked: 125 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: PaGo » 26 wrz 2022, 12:55

colins pisze:Nikomu nie przeszkadza też na przykład "dla czego" zamiast "dlaczego" albo "na prawdę" zamiast "naprawdę", a tu przyczepili się jak rzep do psiego ogona i zaśmiecają temat. :mrgreen:

Mnie przeszkadza.
A "tyś."wyprowadza mnie z równowagi .
Eot.
Czy zapowiadają się jakieś nowości w klasie c?
Np.nowa Megane?
Na klasę wyższą nawet nie patrzę.
Na klasę b za niewiele mniejszą kasę niż c, też nie ma sensu zerkać.
Nie ręczę za siebie.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 26 wrz 2022, 14:16

Słabo z tymi premierami w tym i przyszłym roku.
W klasie C w tym roku, to wyszła nowa Honda Civic, ale z jej ceną też pojechali. Poza tym Peugeot 308 i to zdaje się również tegoroczna premiera, ale tu jeśli ktoś chce silnik benzynowy, to chyba warto chwilę poczekać, bo donoszą, że obecnie stosowany 1.2 Puretech ma być zmodernizowany i będzie miał łańcuch rozrządu zamiast paska (zdarzały się częste przypadki łuszczenia paska, który pracuje w kąpieli olejowej i zapychania pompy oleju, co prowadziło do zatarcia silnika). Do Peugeota można wrzucić jeszcze Citroena i Opla, które bazują na tej samej technice. Nowa Astra, to już tylko znaczek Opla, a cała reszta, to wyroby koncernu Stellantis.
KIA poddała liftingowi XCeeda, ale to już odgrzewany kotlet, na dodatek brak dostępności skrzyń automatycznych.
Z nowości u nich, to drugie wydanie Niro, ale to znów nie klasa C, a raczej crossover. Poza tym jakieś elektryki, których cena przekracza zdrowy rozsądek.
Podobnie w Hyundaiu. Najpóźniej na wiosnę ma wyjść nowa Kona, ale to także mały crossover, a nie klasa C.
Skoda coś bąka o nowej wersji Superba w przyszłym roku, ale to już w sumie klasa D.
W pozostałych markach koncernu VAG raczej cisza w klasie C.
Mazda od lat też odgrzewa swoje stare kotlety i jedzie raczej na zdobytej wcześniej renomie.
Renault w tej klasie chyba nic nie planuje. Dziwne, bo obecne modele są już stare.
W Suzuki znów odgrzewany kotlet w postaci S-Cross, ale to crossover, a nie klasa C.
Toyota w klasie C ciągle odgrzewa Corollę. Wprawdzie wydaje się ona być udanym modelem, ale jest już opatrzona. Niedługo ma dostać jedynie napęd hybrydowy nowej generacji (chyba już piątej), który doda nieco mocy, ale to nadal będzie ta sama Corolla.
Dacia wypuściła Joggera, ale sam nie wiem jaka to klasa, a jeszcze niektórzy mają alergię na Daćkę. Nowy Duster ma wyjść w 2024 roku, ale to znów crossover, a nie klasa C.
Ford, to też porażka. Słyszałem, że w tej chwili nie można już nawet zamówić Focusa, bo wstrzymali produkcję i z samochodów "dla ludu" sprzedaje im się chyba tylko Puma, która znów jest małym crossoverem, na dodatek bazującym na klasie B.
Pewnie można by jeszcze coś wymienić, ale ogólnie jest kicha i premier na przyszły rok nie widać.
Widać tendencję wśród producentów, że raczej idą w jakieś crossovery, a klasa C, to jakby ginący gatunek.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3533
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 26 wrz 2022, 16:25

colins pisze:No masz, następny. :lol:
To teraz znajdź mi proszę jakikolwiek artykuł z branży motoryzacyjnej, gdzie na temat asystentów bezpieczeństwa piszą "asystenty". :mrgreen:


To nie jest nagonka, sam się uczę :)

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/klien ... ;7388.html
"respektując reguły polszczyzny, zaakceptować formy klienci – klienty, kreatorzy – kreatory, asystenci – asystenty. Pierwszy wyraz w każdej parze ma znaczenie żywotne, drugi – nieżywotne."
Czyli branża moto musi się dokształcić, bo wprowadza ludzi w błąd. :lol:

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 26 wrz 2022, 17:23

Mimo wszystko wyrażenie "asystenty jazdy" brzmi trochę nienaturalnie. Wątpię więc, że taka forma się przyjmie. Tym bardziej, że branża moto dokonała już wyboru. :mrgreen:
My natomiast mamy kolejny przykład na to, że polski język jest strasznie zawiły i skrywa w sobie mnóstwo pułapek.
Dziwne w sumie, że w ogóle udaje nam się jako tako komunikować w tym narzeczu. :lol:

Awatar użytkownika
PaGo
VIP
Posty: 5097
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:28
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 xft
Rocznik auta: 2017
Miasto: ŁD
Województwo: łódzkie
Has thanked: 193 times
Been thanked: 125 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: PaGo » 26 wrz 2022, 17:50

A ktoś z forum widział z"bliskiej odległości" te nowe , chińskie elektryki?
Jak wygląda jakość wnętrza?
Nie ręczę za siebie.

Inferno
VIP
Posty: 1873
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 122 times
Been thanked: 41 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Inferno » 26 wrz 2022, 20:52

colins pisze:Mimo wszystko wyrażenie "asystenty jazdy" brzmi trochę nienaturalnie. Wątpię więc, że taka forma się przyjmie. Tym bardziej, że branża moto dokonała już wyboru.

Branża komputerowa początkowo też dokonała takiego wyboru, ale potem zmieniła wybór na właściwy. I mamy: klienty, menadżery, kreatory. W branży motoryzacyjnej też będą asystenty.

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: GordonLameman » 27 wrz 2022, 08:29

colins pisze:Słabo z tymi premierami w tym i przyszłym roku.

Skoda coś bąka o nowej wersji Superba w przyszłym roku, ale to już w sumie klasa D.

Premiera nowego Superba na jesień 2023 to pewna sprawa. Rzucą go do sprzedaży bez względu na to, czy do sprzedaży będzie faktycznie gotowy :lol:

Ale pewien mały problem jest taki, że ma wyglądać tak:
Obrazek
Obrazek

Różnica względem Octavii w wyglądzie dość niewielka, ale to rendery robione na podstawie zdjęć szpiegowskich, więc może będzie lepiej :)

Ważne, że cokolwiek będzie spośród sedanów w klasie D.

Awatar użytkownika
marcinos
Klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:49
Posiadane auto: KIA NIRO HEV 2023
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 0
Miasto: Bolesławiec
Województwo: Dolnosląskie
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marcinos » 27 wrz 2022, 09:30

GordonLameman pisze:Nie polecam. Ja przed pandemią byłem na ostatnim serwisie B-klasy to wyszło jakoś 4 albo 5 tysięcy

Grubo, 4-5 tys. za serwis to kwota nie do przeskoczenia chyba, że to było coś poważnego a nie normalny przegląd. Do tej pory, opłaty serwisowe, które miałem czyli VW Polo, Skoda, Suzuki, Opel nie były destrukcyjne dla mojej kieszeni ale to co czytam, ło Panie...

W sobotę w Lubinie zrobiłem kolejną wycieczkę do Nissana, Kia, Suzuki, Mazdy, Forda, Hyundaia oraz Seata. W sumie tylko w Hyundai stały samochody nie będące crossoverami czyli Elantra oraz i30. Podoba mi się Elantra ale zniechęca mnie ta automatyczna skrzynia biegów bo tylko takowa wchodziłaby w rachubę. Była ze mną żona i powiedziała, że X-Ceed jej się nie podoba bo podczas wysiadania uderza głową o górę pojazdu. Faktycznie, fotel jest na takiej wysokości, że nie ma innej opcji i trzeba mocno się schylić podczas wysiadania. naturalnie nie muszę dodawać, że najbardziej przypadł jej do gustu S-Cross oraz Mazda CX-30. Mnie zdecydowanie Mazda oraz Suzuki, Nissan do mnie nie przemawia podobnie jak Seat gdzie stał w sumie Ateca oraz Arona. Ford poza Kugą nie miał sensownego egzemplarza więc pragnienia o Fordzie odpuszczę na dobre, ewentualnie Renault Arcana/Captur ale tutaj żona tez marudzi.
Nic na siłę bo jak nie znajdę czegoś co naprawdę mnie zauroczy to zostanę póki co przy Oplu, choć Mazda oraz Suzuki to moi faworyci. Żałuję, że nie ma w Lubinie Hondy bo będę musiał pofatygować się do Wrocławia a do Volvo i Merca nawet w Lubinie nie wchodziłem co by się nie nakręcać. BMW, Skodę oraz VW ominąłem jak zwykle szerokim łukiem ale wystarczy, że siedząc w Seacie Ateca poczułem się obco więc wiem, że do VW nie mam co wchodzić nawet. Co do Suzuki S-cross muszę przyznać jedno - siedząc w nim czuję się dobrze i nie przeszkadza mi nawet ten cholerny patyczek do ustawień, który kiedyś mnie drażnił. Równie dobrze czułem się w Maździe.

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: GordonLameman » 27 wrz 2022, 09:42

marcinos pisze:Grubo, 4-5 tys. za serwis to kwota nie do przeskoczenia chyba, że to było coś poważnego a nie normalny przegląd. Do tej pory, opłaty serwisowe, które miałem czyli VW Polo, Skoda, Suzuki, Opel nie były destrukcyjne dla mojej kieszeni ale to co czytam, ło Panie...

Sprawdziłem faktury teraz (moja żona trzyma segregator z fakturami i dokumentami do jej auta :D).

Przegląd "B" kosztował 2.262,40 zł z 15% rabatem i do wymiany "zidentyfikowali" tarcze, klocki i przewód paliwowy (w 3-letnim aucie z przebiegiem wtedy 52 tys. km), co kosztowało dodatkowo 2.174,09 z rabatem 20%. łącznie 4,5 tysiąca zł.
Przegląd A w 2017 roku kosztował 1.552 złote.

Zapewne stawki od tamtej pory poszły w ASO w górę, a i rabaty na te stawki załatwiliśmy dzięki znajomościom. Moim zdaniem te koszty są mimo wszystko wysokie.


marcinos pisze: Podoba mi się Elantra ale zniechęca mnie ta automatyczna skrzynia biegów bo tylko takowa wchodziłaby w rachubę.

Oglądałem jak kolega szukał auta - moim zdaniem ma zupełnie bezużyteczny bagażnik i nie podobał mi się silnik bez turbo ;)

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 27 wrz 2022, 10:53

marcinos pisze:
GordonLameman pisze:Nie polecam. Ja przed pandemią byłem na ostatnim serwisie B-klasy to wyszło jakoś 4 albo 5 tysięcy

Grubo, 4-5 tys. za serwis to kwota nie do przeskoczenia chyba, że to było coś poważnego a nie normalny przegląd. Do tej pory, opłaty serwisowe, które miałem czyli VW Polo, Skoda, Suzuki, Opel nie były destrukcyjne dla mojej kieszeni ale to co czytam, ło Panie...

W sobotę w Lubinie zrobiłem kolejną wycieczkę do Nissana, Kia, Suzuki, Mazdy, Forda, Hyundaia oraz Seata. W sumie tylko w Hyundai stały samochody nie będące crossoverami czyli Elantra oraz i30. Podoba mi się Elantra ale zniechęca mnie ta automatyczna skrzynia biegów bo tylko takowa wchodziłaby w rachubę. Była ze mną żona i powiedziała, że X-Ceed jej się nie podoba bo podczas wysiadania uderza głową o górę pojazdu. Faktycznie, fotel jest na takiej wysokości, że nie ma innej opcji i trzeba mocno się schylić podczas wysiadania. naturalnie nie muszę dodawać, że najbardziej przypadł jej do gustu S-Cross oraz Mazda CX-30. Mnie zdecydowanie Mazda oraz Suzuki, Nissan do mnie nie przemawia podobnie jak Seat gdzie stał w sumie Ateca oraz Arona. Ford poza Kugą nie miał sensownego egzemplarza więc pragnienia o Fordzie odpuszczę na dobre, ewentualnie Renault Arcana/Captur ale tutaj żona tez marudzi.
Nic na siłę bo jak nie znajdę czegoś co naprawdę mnie zauroczy to zostanę póki co przy Oplu, choć Mazda oraz Suzuki to moi faworyci. Żałuję, że nie ma w Lubinie Hondy bo będę musiał pofatygować się do Wrocławia a do Volvo i Merca nawet w Lubinie nie wchodziłem co by się nie nakręcać. BMW, Skodę oraz VW ominąłem jak zwykle szerokim łukiem ale wystarczy, że siedząc w Seacie Ateca poczułem się obco więc wiem, że do VW nie mam co wchodzić nawet. Co do Suzuki S-cross muszę przyznać jedno - siedząc w nim czuję się dobrze i nie przeszkadza mi nawet ten cholerny patyczek do ustawień, który kiedyś mnie drażnił. Równie dobrze czułem się w Maździe.

Jakby co, to w Zielonej Górze mają Elantrę demonstracyjną do jazd próbnych z manualną skrzynią biegów. Byłem także tam więc wiadomość pewna. Nie skreślałbym jej jednak ze skrzynią automatyczną. Mimo że to CVT, to ponoć całkiem fajnie współgra z tym silnikiem. Ponoć, bo nie jeździłem, a tylko oglądałem. Jednak w moim przypadku Elantra trochę mnie zniechęciła, bo miejscami zalatywała przesadnymi oszczędnościami. Na przykład jakiś kawałek nieutwardzonej wykładziny w bagażniku zamiast solidnej dechy czy ogromne, niczym nieosłonięte zawiasy tylnej klapy. Samo wnętrze miejscami też przypominało mi starą KIA z lat dziewięćdziesiątych kiedy to u Koreańczyków jeszcze różnie bywało z jakością. W każdym razie oglądając Elantrę na zdjęciach czy filmach bardzo mi się podobała, a na żywo już mniej. No ale może to kwestia gustu.
Jeśli chodzi o Mazdę czy Suzuki, to Japończycy mają jakąś taką tendencję do odgrzewania starych kotletów. I o ile w Maździe jeszcze coś tam się dzieje (chociaż też głównie bazują na starych, słabo modernizowanych modelach), to w Suzuki ten nowy S-Cross, to już całkowicie nie wiem co to jest. Przyznam, że również ja czekałem na jego premierę i na pierwszych zdjęciach wyglądał na rzeczywiście nowy model. W praktyce to w zasadzie taki większy lifting, bo wymiary te same, napęd też (chociaż coś tam niby kombinują z nową hybrydą), a środek niemal bez zmian w stosunku do wcześniejszego modelu. Jedynie przód i tył nieco się różnią, a linia boczna żywcem przeniesiona z protoplasty. W związku z tym wnętrze trąci już nieco myszką (choćby te nieszczęsne patyczki do obsługi komputera), a użyte materiały odstają trochę jakością od prawdziwie nowych modeli innych producentów.
Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno Mazda jak i Suzuki od lat prezentują wysoki poziom niezawodności, z ergonomią jest podobnie więc jeśli nie przeszkadza Tobie, że taki S-Cross to raczej większy lifting niż całkiem nowy model, to czemu nie. Tym bardziej, że w zalewie drożyzny broni się jeszcze ceną.
Jeśli celujesz w crossovera, to odwiedź jednak salon Hondy i obejrzyj nową HR-V e:HEV. Byłem zaskoczony jak dużo miejsca kryje się w tym niepokaźnym nadwoziu i jak dobrych materiałów użyto do jej wykończenia.
Tylko znowu ta cena. :?

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5849
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: komisarzryba » 27 wrz 2022, 12:13

przeglad insignii po pierwszym roku lacznie z dezynfekcja klimatyzacji i wymiana filtra kabinowego to 897 zl z groszami. robiony miesiac temu.
béton brut

Awatar użytkownika
PaGo
VIP
Posty: 5097
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:28
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 xft
Rocznik auta: 2017
Miasto: ŁD
Województwo: łódzkie
Has thanked: 193 times
Been thanked: 125 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: PaGo » 27 wrz 2022, 13:13

colins pisze:Elantra trochę mnie zniechęciła, bo miejscami zalatywała przesadnymi oszczędnościami. Na przykład jakiś kawałek nieutwardzonej wykładziny w bagażniku zamiast solidnej dechy czy ogromne, niczym nieosłonięte zawiasy tylnej klapy

Często jeździsz w bagażniku?

Co innego wykończenie wnętrza:jeśli słabe jakosciowo/brzydkie to faktycznie lipa.
Scross to przypadkiem nie jest jakiś FIAT? Fiat raczej nie jest synonimem solidności:chociaż może się to zmieniło?
Nie ręczę za siebie.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 27 wrz 2022, 14:14

Często nie jeżdżę w bagażniku, ale często wypełniam go po brzegi. Jeśli wówczas w załadowane cennym sprzętem torby wbija się za przeproszeniem jebitny zawias, niszcząc przy tym ich zawartość lub wręcz przeciwnie, to ja przy pakowaniu bagażnika urywam owymi torbami wiszące luzem i niczym niezabezpieczone od dołu głośniki tylnej półki, no to wybacz, ale nie podoba mi się takie rozwiązanie.

Co do Suzuki S-Cross, to nie jest FIAT. Kiedyś mieli wprawdzie przygodę z Fiatem i powstawały bliźniacze modele, ale to chodziło o Suzuki SX4, którego bliźniakiem był Fiat Sedici. S-Cross, to zupełnie co innego. Niestety inżynierowie Suzuki jakoś specjalnie nigdy nie gonili za wyszukanymi materiałami wykończeniowymi, jak zdarza się to na przykład czasem Francuzom. Z jednej strony, to dobrze, bo bazują na starszych, sprawdzonych rozwiązaniach (także w kwestii projektowania wnętrz). Z drugiej strony rozpieszczonym Europejczykom nie zawsze to pasuje, a nawet spotkałem się już parę razy ze stwierdzeniem, że Suzuki, to jedynie taka tylko trochę lepsza odmiana Dacii.
Co znów nie świadczy od razu o tym, że nie podoba mi się Dacia, bo gdyby nie to, że nowy Duster wychodzi na rynek dopiero w 2024 roku, to też brałbym go pod uwagę.

Awatar użytkownika
PaGo
VIP
Posty: 5097
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:28
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 xft
Rocznik auta: 2017
Miasto: ŁD
Województwo: łódzkie
Has thanked: 193 times
Been thanked: 125 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: PaGo » 27 wrz 2022, 17:16

Wybaczam, aczkolwiek dalej uważam,że to niezbyt istotna wada.
Każdy bagażnik wypełniasz po brzegi?może zabierasz za dużo rzeczy?
Mam znajomych,którym na wakacje nie wystarcza 600litrow bagażnika,a my potrafimy spakować się w 300.
"niszcząc przy tym ich zawartość lub wręcz przeciwnie"tego nie zrozumiałem.
Nie ręczę za siebie.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 27 wrz 2022, 17:39

Chodziło mi o to, że bagaże mogą być uszkodzone tymi wystającymi zawiasami w trakcie zamykania bagażnika albo to ja tymi bagażami uszkodzę na przykład głośniki, które wiszą pod tylną półką, a od strony bagażnika nie są niczym osłonięte.
Co do samego pakowania, to na szczęście także ja potrzebuję coraz mniej przestrzeni bagażowej, ale bywały czasy, że pakowało się na urlop razem z leżakami i nadwozie kombi ledwo wszystko mieściło.

Awatar użytkownika
marcinos
Klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:49
Posiadane auto: KIA NIRO HEV 2023
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 0
Miasto: Bolesławiec
Województwo: Dolnosląskie
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marcinos » 28 wrz 2022, 11:18

Nie no, ceny w Mercu są nie do przyjęcia, kupię Mecedesa z dobrym rabatem aby to wszystko wpitolić w serwis. Bagażnik w Elantrze, zapomniałem, że jest strasznie niepraktyczny i od razu zwróciłem uwagę na to dziwadło. Co do Suzuki to ja wiem, że jest sporo niedociągnięć ale to można zarzucić każdemu samochodowi praktycznie. VW od lat to samo i wieje nudą w środku, nie tylko on. Suzuki zrobił się większy ale za to na próżno szukać w nim usterek. Sprawdzony silnik 1.4 turbo, rozrząd na łańcuszku i zero problemów z nim a do tego bardzo wygodny. A ten patyczek to po prostu domena Suzuki, oni tego już chyba nie zmienią nawet gdyby mieli kosmos w środku zaprojektować. Z Fiatem już od dawna Suzuki nie ma niczego wspólnego choć sam Fiat z tego co widzę jest bardzo niedocenianym samochodem. Honda to obowiązkowy punkt mojej wycieczki ale to przy okazji, dziwię się, że nie ma w Lubinie choćby zamiast śmiesznego bmw. Ja wiem, że te nowe modele niewiele mają wspólnego z nowością, raczej z liftingiem choć taki ASX przechodził chyba 17 litów i nadal dobrze się sprzedaje :D. Póki co najbardziej przemawia do mnie Mazda.

krelke
Wyjadacz
Posty: 297
Rejestracja: 27 maja 2019, 10:18
Posiadane auto: Astra V Dynamic | HB Szary Cosmic
Silnik: 1.4 150KM AT6 S/S
Rocznik auta: 2019
Miasto: Pyrlandia
Województwo: Wielkopolska
Has thanked: 23 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: krelke » 28 wrz 2022, 11:39

Tyle, że ten nowy ASX to porażka po całości będzie.... więc jedynie zostają używki. A to takie uczciwe auto było. Mazda bez ocynku hehe ;)

DawidK
Klubowicz
Posty: 605
Rejestracja: 24 lis 2017, 21:32
Posiadane auto: Opel Astra V HB Elite
Silnik: 1.4 T 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Koszalin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DawidK » 28 wrz 2022, 12:19

Mazda CX-30 moim zdaniem świetny wybór. Mi ten samochód bardzo podszedł i byłem o krok od zamówienia. Żona do tej pory wspomina że trzeba było zamawiać mazdę jak wraca temat samochodu.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 28 wrz 2022, 12:53

krelke pisze:Tyle, że ten nowy ASX to porażka po całości będzie.... więc jedynie zostają używki. A to takie uczciwe auto było. Mazda bez ocynku hehe ;)

Nowy ASX, to już tylko Renault Captur pod przykrywką Mitsubishi.
Gdybym miał kupować tylko i wyłącznie kierując się rozsądkiem, to z tych samochodów, o których tutaj pisaliśmy w ostatnich postach, wybrałbym Suzuki S-Cross.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5653
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 378 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 29 wrz 2022, 11:17

No i kupiła. Powiedziałem co myślę o Oplu kontra Suzuki
Zapytała znajomych mechaników...o Kię/Hyundai oraz Mazdę
Suzuki to Hybryda w automacie.
O czym to ja miałem?
W Ełku będzie ten sam model paź/list w srebrnym kolorze do kupienia :)
Załączniki
IMG_20220929_111236_copy_868x1156.jpg
IMG_20220929_111236_copy_868x1156.jpg (265.05 KiB) Przejrzano 2978 razy
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
PaGo
VIP
Posty: 5097
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:28
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 xft
Rocznik auta: 2017
Miasto: ŁD
Województwo: łódzkie
Has thanked: 193 times
Been thanked: 125 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: PaGo » 29 wrz 2022, 14:13

To kupiła suuzuukiii srebrne a nie karmelove?
Jakoku się zwie ono suuzuukiii?
Silnikowo zacne ono będzie?
Nie ręczę za siebie.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5653
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 378 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 29 wrz 2022, 15:47

PaGo pisze:To kupiła suuzuukiii srebrne a nie karmelove?
Jakoku się zwie ono suuzuukiii?
Silnikowo zacne ono będzie?

Koleżanka kupiła z pracy. Mąż zarabia w Germany i trzeba się zaopiekować się..
Suzuki S -cross w najnowszej odsłonie. Silnik miodzio!
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 29 wrz 2022, 15:51

Będziesz opiekował się Suzuki czy koleżanką? :D

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5653
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 378 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 29 wrz 2022, 15:56

colins pisze:Będziesz opiekował się Suzuki czy koleżanką? :D

Jak tu dyplomatycznie wybranąć z tej kłopotliwej sytuacji?

Added in 3 minutes 48 seconds:
Jak ktoś szuka klasyczne, a zarazem nietuzinkowe aut to polecam s - Crossa :)
Ustawienie licznika są za pomocą pokrętła 8-)

Added in 2 hours 58 minutes 3 seconds:
kuwa dziwnie to działa, taki długopis wbity w zegary, jeden do ustawień wyświetlacza...może kwestia przyzwyczajenia
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
marcinos
Klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:49
Posiadane auto: KIA NIRO HEV 2023
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 0
Miasto: Bolesławiec
Województwo: Dolnosląskie
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marcinos » 30 wrz 2022, 08:32

No dziwnie to działa, niezbyt wygodne ale też nie najgorsze jeżeli się przyzwyczaimy. Ja już doszedłem do wniosku, że oni tego nie zmienią i jest bo niech będzie coś czym naprawdę się wyróżniają :)
Ja miałem S_Cross z 2016 roku ze starym silnikiem 1.6 wolnossącym i z manualem. Samochód naprawdę nie do zdarcia a i serwis nie niszczył moich finansów...podejście w serwisie do klienta rewelacja, nie to co w Skodzie. Jak byłem w Skodzie w Jeleniej to olali mnie całkowicie, w KIA sprzedawca do mnie podszedł uśmiechnięty. Wszystko ma znaczenie w czasie wyboru auta ale ogólnie rzecz ujmując to w Lubinie uważam, że serwisy stoją na wysokim poziomie w obsłudze klienta. Kiedy odbywałem jazdę próbną S-Crossem 1.4 booster z automatem to była wyższa szkoła jazdy w stosunku do starego, którego trzeba było trzymać na wysokich obrotach. Warto się przejechać S-Crossem bo myślę, że warto a piszę to dlatego, że Suzuki tutaj zbyt popularny nie jest. Dla odmiany wziąłbym nawet Vitarę ale tutaj problem jest tego rodzaju, że klima jest tylko jednostrefowa co u mnie odpada w przebiegach, nie ma opcji klimy dwustrefowej w Vitarze.

konioczynka
Wyjadacz
Posty: 110
Rejestracja: 08 lip 2017, 15:20
Posiadane auto: MX-5 NCFL / Astra K HB
Silnik: 2.0 Na / 1.4t
Rocznik auta: 2017
Miasto: Ełk
Województwo: warmińsko-mazurskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: konioczynka » 30 wrz 2022, 10:22

Widziałem S crossa w Ełku, może nawet Twojej koleżanki. Widzieliście jak to wygląda od dupy strony ? :)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości