Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: KEJ » 23 paź 2020, 21:59

Inferno pisze:OORBAN, po co zmieniłeś astrę na auto typowo miejskie z 3-cylindrowym slinikiem o mocy 100 KM?

@OORBAN - co to masz za wynalazek ;) ?

rah
VIP
Posty: 2597
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:34
Posiadane auto: KIA Xceed 1.6 XL była Astra ST 1.6 200KM
Silnik: 1.6 T-GDi 204 KM 7DCT
Rocznik auta: 2020
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 149 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: rah » 23 paź 2020, 23:16

Segor pisze:Ale to jest niezgodne z przepisami :D Jak masz dzienne, to z tyłu nie może się świecić, tak mówią przepisy.
W AK jest kontrolka, ze świecą się światła, ale mijania i postojowe mają tą samą ikonę :/
Raczej z tyłu nie musi się świecić.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7869
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 24 paź 2020, 00:22

"Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi."

Added in 36 seconds:
Re: RE: Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?
rah pisze:
Segor pisze:Ale to jest niezgodne z przepisami :D Jak masz dzienne, to z tyłu nie może się świecić, tak mówią przepisy.
W AK jest kontrolka, ze świecą się światła, ale mijania i postojowe mają tą samą ikonę :/
Raczej z tyłu nie musi się świecić.
"Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi."
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7869
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: RE: Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 24 paź 2020, 00:22

rah pisze:
Segor pisze:Ale to jest niezgodne z przepisami :D Jak masz dzienne, to z tyłu nie może się świecić, tak mówią przepisy.
W AK jest kontrolka, ze świecą się światła, ale mijania i postojowe mają tą samą ikonę :/
Raczej z tyłu nie musi się świecić.
"Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi."
Obrazek

OORBAN
Klubowicz
Posty: 433
Rejestracja: 21 sty 2019, 17:34
Posiadane auto: Peugeot 2008
Silnik: 1.2 100KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Zabrze
Województwo: Śląskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 38 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: OORBAN » 24 paź 2020, 01:02

Inferno pisze:OORBAN, po co zmieniłeś astrę na auto typowo miejskie z 3-cylindrowym slinikiem o mocy 100 KM?


A po co mi 200KM do miasta, gdzie i tak wiekszosc stoje w korku? Wczesniejsza astre tez mialem 3 cylindry.
Taki jest układ, że biore takie auto jakie jest obecnie dostepne w krotkoterminowym najmie. Wiec naprawde jebie mnie to czy ma 4 czy 3 czy 10 cylindrow. Przedstawiam wam swoje opinie i spostrzezenia na rozne wersje, budy i silniki bez patrzenia przez pryzmat to moje auto i musi byc najlepsze. W 22 miesiace przerobilem 3 astry, 4 i 3 cylindry, HB i ST, enjoy i gsline. System troche sie pogmatwal przez koronowirusa oraz to ze astra kompletnie przestala sie sprzedawac, dlatego bez wydziwiania bralem to co bylo na placu, bylo 100KM od francuza to taki jest. I pierwsze wrazenie jest takie ze 5 lat roznicy w wygladzie, konstrukcji i technologi miedzy samochodami to przepasc.

Added in 4 minutes 13 seconds:
Segor pisze:W AK jest kontrolka, ze świecą się światła, ale mijania i postojowe mają tą samą ikonę :/


No tak, ale ta niejasnosc mozesz rozwiazac spogladajac na pokretlo.

Added in 1 minute 42 seconds:
KEJ pisze:
Inferno pisze:OORBAN, po co zmieniłeś astrę na auto typowo miejskie z 3-cylindrowym slinikiem o mocy 100 KM?

@OORBAN - co to masz za wynalazek ;) ?


Peugeot 2008 1.2 100KM, silnikowo szalu nima, ale wizualnie auto w dupe :D

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remar » 24 paź 2020, 08:19

W Seacie też nie mam kontrolki świateł mijania i myślałem że tylko Seat to tak sp....ł a tu proszę inni też oszczędzili 0,05$ na lampce. Załączenie automatycznych świateł poznaję po zapaleniu się tzw oświetlenia nastrojowego w drzwiach i pod konsolą. Jest za to fizyczny przycisk wyłączający S/S. Fajnym rozwiązaniem w niektórych autach jest możliwość przypisania wielu ustawień do kluczyka np ustawienie foteli itp. Można wtedy na stałe przypisać wyłączanie S/S i nie trzeba grzebać za każdym razem w tablecie.

adax
Weteran
Posty: 1418
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 24 paź 2020, 11:30

5 lat to przepasc?Chyba w wodotryskach,moja poprzednia astra g 16-letnia jak ja sprzedawalem(jak ja kupowalem miala 6,przejezdzilem rowno 10 na gazie)w komforcie jazdy prawie zadnej roznicy w tej nowej,moze dlatego,ze to tez opel,skrzynia podobna,osiagi podobne,minimalnie na korzysc nowego,zawieszenie w miescie na korzysc starego,jedynie buda bardzo ladna i srodek to fakt,no i 6 bieg.Na autosrtradzie lepiej troche nowszym mi sie jezdzi zas w miescie chyba starym.Generalnie miedzy 2 i 5 generacja nie widze przepasci,fakt,ze w salonie jak wsiadlem do nowego to bylo wielkie łał,ale juz po 2 tygodniach emocje opadly,najszybciej zeszla podnieta na wyglad duzego wyswietlacza,pozniej glosniejsza praca zawieszenia,kolejne po deszczu slychac kamyki fruwajace w tylnich nadkolach,no i nowy uklad pracy wycieraczek tez chybiony,bo zostawia po bokach za duzo powierzchni niedoczyszczonej.Oczywiscie sa tez jakies pozytywy w nowym jak fotele w miare wygodne gdzie w astrze g byly koszmarne,jak taborety,wiecej troche miejsca ale kosztem znowu malego bagaznika(astra g miala naprawde przyzwoity).Nawet przez tyle lat nie poprawiono hamulcow,choc moze to wina samej charakterystyki,w obu biora lagodnie,jak jezdzilem skodami albo kia to jak brzytew braly,przesiadajac sie do astr to dyskomfort,jakby astry nie hamowaly :)

rah
VIP
Posty: 2597
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:34
Posiadane auto: KIA Xceed 1.6 XL była Astra ST 1.6 200KM
Silnik: 1.6 T-GDi 204 KM 7DCT
Rocznik auta: 2020
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 149 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: rah » 24 paź 2020, 12:33

Należałoby porównywać pojazdy z kolejnych lat w maksymalnym wyposażeniu z najlepszym silnikiem itd. Wtedy będzie można mówić o progresie lub nie. Mając starszy samochód w lepszej, bądź najlepszej wersji ciężko go porównać do nowej bieda edycji. Kiedyś nie było takich różnic w cenach i takiej różnicy w wykończeniu i wyposażeniu. Teraz najuboższa wersja danego modelu np. Kia xceed jest poniżej 80000 zł. A najdroższa tego modelu przekracza 135000 zł. To 55000 zł różnicy, a przecież to stosunkowo niska półka . Gdybym brał tą najuboższą to po mojej astrze wątpię, żebym tak piał z zadowolenia i powiedziałbym, że mam nowszy i gorszy. Ale mam tą drugą i jestem zachwycony. Dlatego wszystko zależy od tego jakie wersje wyposażeniowe i silnikowe modeli weźmie się do porównywania.

Inferno
VIP
Posty: 1885
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Inferno » 24 paź 2020, 13:48

OORBAN pisze:A po co mi 200KM do miasta, gdzie i tak wiekszosc stoje w korku? Wczesniejsza astre tez mialem 3 cylindry.
Taki jest układ, że biore takie auto jakie jest obecnie dostepne w krotkoterminowym najmie. Wiec naprawde jebie mnie to czy ma 4 czy 3 czy 10 cylindrow. Przedstawiam wam swoje opinie i spostrzezenia na rozne wersje, budy i silniki bez patrzenia przez pryzmat to moje auto i musi byc najlepsze. W 22 miesiace przerobilem 3 astry, 4 i 3 cylindry, HB i ST, enjoy i gsline. System troche sie pogmatwal przez koronowirusa oraz to ze astra kompletnie przestala sie sprzedawac, dlatego bez wydziwiania bralem to co bylo na placu, bylo 100KM od francuza to taki jest. I pierwsze wrazenie jest takie ze 5 lat roznicy w wygladzie, konstrukcji i technologi miedzy samochodami to przepasc.

Dobre podejście. Też przestałem patrzeć na znaczki. Będę w przyszłości kupował to, co mi podpasuje. A czy to będzie KIA, Lexus, Citroen, Ford to bez znaczenia. Wyposażenie, jazda próbna, prowadzenie się i cena zdecydują. 80% współczesnego samochodu i tak opiera sie na cześciach od zewnętrznych dostawców. Fanatyczne zadęcie na określoną markę to głupota.

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remar » 24 paź 2020, 16:03

Niby tak ale auta które mają 80% takich samych części można różnie wystroić np ten sam układ kierowniczy może mieć np 2,2 obroty lub 3 obroty i już mamy zupełnie inne prowadzenie, zobaczcie na skrzynie automatyczne, Aisin sprzedaje 8 biegowy automat do między innymi Peugeota i Volvo a działają zupełnie inaczej. Teraz coraz większe różnice w charakterze auta można uzyskać softem i strojeniem niż hardwarem.

Inferno
VIP
Posty: 1885
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Inferno » 24 paź 2020, 17:00

adax pisze:5 lat to przepasc?Chyba w wodotryskach,moja poprzednia astra g 16-letnia jak ja sprzedawalem(jak ja kupowalem miala 6,przejezdzilem rowno 10 na gazie)w komforcie jazdy prawie zadnej roznicy w tej nowej

Też się przesiadłem z G do K i widzę przepaść. G miałem golasa z kilkoma dodatkami (była to astra classic II). W K mam prawie pełne wyposażenie. Wielu dodatków, które są dostępne w K, w ogóle nie było w G. Silnik. Miałem 1.6 103 KM, teraz mam 1.6 200 KM. W osiągach przepaść, zużycie paliwa podobne. Skrzynia automatyczna. W G miałem manual, bo wtedy automaty były żenadą. Dziś mam automat. Elektryczne, wentylowane, ogrzewane fotele z masażem i pamięcią położenia oraz odsuwaniem przy wysiadaniu. Były takie w ogóle w G? Komfort foteli AGR i trzymanie boczne to przepaść na korzyść K. Bez porównania do wyjątkowo niewygodnych foteli w G. Zaawansowana klimatyzacja w K w porównaniu do manualnej, jaką miałem w G, to przepaść. Systemy bezpieczeństwa jak: ESP, aktywny tempomat, asystent pasa ruchu, ostrzeganie o kolizji, przygotowywanie hamulców do gwałtownego hamowania (pełne ciśnienie po muśnięciu hamulca, gdy auto wykrywa przeszkodę), czytanie znaków i inne były w ogóle niestostępne w G. Światła matrycowe, automatyczne sterowanie wycieraczkami, światłami, oświetleniem zegarów - brak w G. Tryb sportowy (przycisk SPORT) i ogólnie prowadzenie się K to znowu duży postęp w stosunku do G. Bagażnik był taki sam w obu! Chyba 350 l. Miejsca z tyłu (na nogi) o wiele więcej w K.

Jak napisał rah, trzeba porównywać golasa z golasem i top z topem.

Nie zamieniłbym K na G.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 24 paź 2020, 18:17

Inferno z tym prowadzeniem to powiem że jak Kadet D zawijał mi dupą w szybkim zakręcie tak i AK potrafi, co mnie zdziwiło.
Nie ma co porównywać starszych modeli z nowymi, postęp w technologi owszem jest za to w wykonaniu idziemy w dół.

Inferno
VIP
Posty: 1885
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Inferno » 24 paź 2020, 18:31

Ciekawie o samochodach chińskich. :!:
https://www.youtube.com/watch?v=16KnEVK8YBw

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: KEJ » 24 paź 2020, 19:48

A jakiś czas temu było tak.

https://youtu.be/K0bNf-jcVU0

adax
Weteran
Posty: 1418
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 24 paź 2020, 19:54

Astra g mialem 1.6 teraz mam 1.4 125 manual enjoy chodzilo mi o same odczucia z jazdy,odrzucam wodotryski,wsiadam i jade,z tempomatu nie korzystam,fakt ze masz na wypasie i silnik 1.6 200 w automacie,nie musisz sie szargac z tym sprzegłem nieudanym,co krotko bierze,ale wracajac,wsiadam i jade i odczucia prawie te same na lekka korzysc na autostradzie na niekorzysc w miescie,jade tymi samymi drogami co kiedys astra g.
Ps.Fotele,fakt w astrze g masakra ale jak klime zalaczylem to lodowate powietrze a w K chlodnawe,ze tak powiem,sprawdzali i niby ok.
Wtedy dawalem na minimum i szyby lustro a w K daje podczas rzesistego deszczu na 3/4 i ledwo ogarnia,filtr ok,to sa male niuanse ale w niektorych rzeczach sie cofaja.I nie mow ze g sie zle prowadzila,szla jak po sznurku i ciche zawieszenie.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 24 paź 2020, 20:03

No a dwustrefa w klimie działa jak, w sumie to nie działa :D
W Jettcie działało to rewelacyjnie, to taki nastepny smaczek hopla.

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: KEJ » 24 paź 2020, 20:22

[quote=" OORBAN”] Peugeot 2008 1.2 100KM, silnikowo szalu nima, ale wizualnie auto w dupe :D[/quote]

Wygląda świetnie. A jak to jeździ ? Czy masz wynajem na firmę czy dla klienta indywidualnego?

Inferno
VIP
Posty: 1885
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Inferno » 24 paź 2020, 20:33

adax pisze:Astra g mialem 1.6 teraz mam 1.4 125 manual enjoy chodzilo mi o same odczucia z jazdy,odrzucam wodotryski,wsiadam i jade,z tempomatu nie korzystam,fakt ze masz na wypasie i silnik 1.6 200 w automacie,nie musisz sie szargac z tym sprzegłem nieudanym,co krotko bierze,ale wracajac,wsiadam i jade i odczucia prawie te same na lekka korzysc na autostradzie na niekorzysc w miescie,jade tymi samymi drogami co kiedys astra g.

Astra K jest cichsza niż G. Może dlatego, że mam pakiet wyciszenia? Przy licznikowych 140 km/h w G miałem 4000 obr., w K mam 2500 obr. Wiem, że manual w K ma wyższe obroty i że manual w K jest ogólnie mało udaną skrzynią. Ale w G automat był pewnie dużo gorszy niż manual. Wiem, że dawne automaty miały bardzo wysokie obroty przy wyższych prędkościach.

Ps.Fotele,fakt w astrze g masakra

Wyjątkowo nieudane. Ciągle się w nich poprawiałem.

ale jak klime zalaczylem to lodowate powietrze a w K chlodnawe,ze tak powiem,sprawdzali i niby ok.
Wtedy dawalem na minimum i szyby lustro a w K daje podczas rzesistego deszczu na 3/4 i ledwo ogarnia,filtr ok,to sa male niuanse ale w niektorych rzeczach sie cofaja.

W G była dobra klima, ale strasznie prosta. Ot stały nawiew powietrza z ręczną regulacją wszystkiego. Chyba w czasach Astry G klima automatyczna wiele lepiej nie działała - takie były kiedyś klimy. To nie taka klima, jaka jest w K i innych współczesnych samochodach. Nie wiem, jaką masz u siebie klimę. Automatyczną, dwustrefową?

I nie mow ze g sie zle prowadzila,szla jak po sznurku i ciche zawieszenie.

Prowadziła się nieźle, ale K jestem w stanie szybciej pokonać zakręt.

RafOpel
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2020, 16:26
Posiadane auto: Opel Astra 2
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 2004
Miasto: Kielce
Województwo: świętokrzyskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: RafOpel » 24 paź 2020, 21:00

Też mam Astrę G 1.4 z salonu od nowości już 16 lat. Jestem z niej bardzo zadowolony i jak byłem w salonie Opla 2 lata temu i pytałem się o samochód, który po prostu jeździ i się nie psuje to znajomy z tego salonu powiedział mi, że takich już nie ma. Oni ponoć musieli naprawiać nowe samochody - jeszcze nie wydane klientom. Dlatego nie mam dobrego zdania o Astrze z silnikiem 1.4 czy 1.6. Dla mnie liczy się niezawodność, by samochód dojechał od punktu A do punktu B, a nie ilość garów czy moc 200 KM , co i tak niewykorzystam w Polsce. Uważam, że nowa po liftingu Astra jest lepsza z prostego powodu. Nie słyszałem nigdzie tu na forum informacji, by ten silnik się popsuł lub były z nim problemy - tylko słyszę że to silnik od kosiarki itp. Bałbym się kupić używanej. Astry 1.4 lub 1.6 czytając 3 lata to forum i nie będę wymieniał tu wszystkich usterek, których nie doświadczyłem mając poczciwą , ale zawsze nie zawodną Astrę II.

adax
Weteran
Posty: 1418
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 24 paź 2020, 21:08

Ciszej jest na autostradzie,bo silnik bezposredni wtrysk+6 bieg tu jest b.dobrze,w ogole w trasie astra K jest bardzo przyjemna i ekonomiczna nie przekraczajac oczywiscie 130-140 moglbym z niej w ogole nie wysiadac,6-ty bieg dosc elastyczny,gorzej juz w miescie pierwszy i drugi bieg za krotkie,pamietam z jazd testowych 1.0 ecoobost a szczegolnie 1.0 tsi 3 cylindrowe to na drugim biegu wymiataja,w ogole jadac nimi to sie nie zastanawialem 1,2,3 i ogien,bez kangurow i krotkie skoki lewarka.W astrze trzeba wszystko robic dostojnie,ze spokojem.wrecz anemicznie i wtedy jest w miare ok :)

Klima oczywiscie mam 2-strefowa ale tak jak wiesiek wspomnial,troche jej brakuje do idealu.

Tez na moja ocene ma wplyw stosunek ceny do jakosci,astra g urzywana ma rewelacyjny.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, 21:34 przez adax, łącznie zmieniany 1 raz.

Inferno
VIP
Posty: 1885
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Inferno » 24 paź 2020, 21:24

RafOpel pisze:Uważam, że nowa po liftingu Astra jest lepsza z prostego powodu. Nie słyszałem nigdzie tu na forum informacji, by ten silnik się popsuł lub były z nim problemy - tylko słyszę że to silnik od kosiarki itp.

Bo poliftowe astry ma ze 2 użytkowników tego forum, a przedliftowe pozostałe 5000 użytkowników. :lol: 1.4 to wół roboczy, podstawowy silnik Astry K przed liftem. Na 1.6 jest dużo mniej psioczenia, bo jest ich zdecydowanie mniej. Na Bentley, RR czy Ferrari też na forach nie narzekają, bo ich nie mają w ogóle.

Awatar użytkownika
PaGo
VIP
Posty: 5143
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:28
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 xft
Rocznik auta: 2017
Miasto: ŁD
Województwo: łódzkie
Has thanked: 194 times
Been thanked: 126 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: PaGo » 24 paź 2020, 21:32

1 i 2 za krótkie?
Na 1 50 ,na 2 pykasz 100.
Ile byś chciał?
Klima fakt kiepska.
Nie ręczę za siebie.

Inferno
VIP
Posty: 1885
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Inferno » 24 paź 2020, 21:33

adax pisze:Ciszej jest na autostradzie,bo silnik bezposredni wtrysk+6 bieg tu jest b.dobrze,w ogole w trasie astra K jest bardzo przyjemna i ekonomiczna nie przekraczajac oczywiscie 130-140 moglbym z niej w ogole nie wysiadac,6-ty bieg dosc elastyczny,gorzej juz w miescie pierwszy i drugi bieg za krotkie,pamietam z jazd testowych 1.0 ecoobost a szczegolnie 1.0 tsi 3 cylindrowe to na drugim biegu wymiataja,w ogole jadac nimi to sie nie zastanawialem 1,2,3 i ogien,bez kangurow i krotkie skoki lewarka.W astrze trzeba wszystko robic dostojnie,ze spokojem.wrecz anemicznie i wtedy jest w miare ok :)

Astra G była taka trochę niby w trasy, niby do miasta, ale bardziej w trasy. Dziś cały segemnt C jest w trasy i robi to dobrze. Do miasta jest A i B. Skrzynia M32 jest nieudana.

Były w astrze G czujniki cofania, kamera cofania, automatyczne parkowanie? Parkowanie w G było koszmarne, bo nic nie było widać do tyłu. Tu też widać postęp w postaci czujników itd.

adax
Weteran
Posty: 1418
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 24 paź 2020, 21:48

Czujniki mi nie byly potrzebne bo sciety tyl w hb,latwizna :P A w ogole czujniki w K sie spozniaja,ja im nie wierze.
GaGo,jak tak bym dusil to mam wrazenie,ze ten silnik sie meczy,moze przez te wycie,nie wchodzi na obroty w tych gornych rejestrach ochoczo,plynnie i harmonijnie.Ale sprobuje,moze silnik z maski nie wyskoczy albo nie daj boze tlok :D
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, 22:13 przez adax, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PaGo
VIP
Posty: 5143
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:28
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 xft
Rocznik auta: 2017
Miasto: ŁD
Województwo: łódzkie
Has thanked: 194 times
Been thanked: 126 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: PaGo » 24 paź 2020, 21:48

mmm pisze:Poproście o litrową buteleczkę, bo się na pewno przyda. Mówi to właściciel 1.5. Współczuję wam tych tablecików interfejs jest w wersji beta.

A jakie masz auto?
Nie ręczę za siebie.

rah
VIP
Posty: 2597
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:34
Posiadane auto: KIA Xceed 1.6 XL była Astra ST 1.6 200KM
Silnik: 1.6 T-GDi 204 KM 7DCT
Rocznik auta: 2020
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 149 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: rah » 26 paź 2020, 17:34

Powiem wam, że z racji tego, że rozważałem skodę octavie RS benzynę to śledziłem forum kury . Potem okazało się, że na RS O3 już się nie załapię, a nowe są tylko 150KM i w manualu, aczkolwiek ładne bestie . No ale tematy sobie śledzę bez udziału w nich, bo o kurach wiem tylko tyle, że jak je podrzucałem to potem niosly surowe jajka w płynie. Babcia mnie za to strasznie goniła. Natomiast ilość problemów, które zgłaszają użytkownicy jest co najmniej taka sama, jak w astrach, jak nie większa.
Taki tylko jeden przykład. Octwia IV u jednego użytkownika dwukrotnie zatrzymała się hamując samoczynnie i gwałtownie na pustej drodze. Chyba, że włączony był tryb wykrywania duchów, których śmiertelnik nie zauważył. Kangury ze skrzynią i głośne metaliczne stuki przy przejściu z 1 na 2 to już nawet znalazły poradniki, jak to minimalizować. Gdybym wymieniał dalej bez zbędnych wtrąceń to zapisałbym ze 3-4 ekrany

Awatar użytkownika
Chorwat
Weteran
Posty: 1471
Rejestracja: 12 maja 2017, 21:26
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.6 CDTI 136KM A/T
Rocznik auta: 2016
Miasto: Toruń
Województwo: kuj-pom
Has thanked: 5 times
Been thanked: 62 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Chorwat » 26 paź 2020, 18:06

Nie rozumiem - O4 w wersji RS to tylko 150KM i manual? Czy po prostu w ogóle nie będzie nowej RS i mówisz o "cywilnej" wersji?
Astra F 1.6 75KM :) -> Omega B FL 3.2 V6 218KM 8-) -> Astra K 1.6 136KM :D -> Insignia A 2.0 250KM 4x4 :twisted: -> Dodge Charger R/T 5.7 V8 370KM :shock: :twisted:

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5878
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: komisarzryba » 26 paź 2020, 18:12

czwarta octavia rs jest dostepna w dwoch wersjach: 2 litry tsi z dsg7 oraz 1,4 tsi plug-in hybrid z dsg6. moce te same, 245 koni.
https://az749841.vo.msecnd.net/sitesplp ... 6f2b8d.pdf
béton brut

rah
VIP
Posty: 2597
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:34
Posiadane auto: KIA Xceed 1.6 XL była Astra ST 1.6 200KM
Silnik: 1.6 T-GDi 204 KM 7DCT
Rocznik auta: 2020
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 149 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: rah » 26 paź 2020, 19:46

U nas jeszcze nie ma cennika, ani eresów. Ale spodziewają się cen znacznie wyższych od poprzednich. Poprzednie zaczynały się od ok. 136000, ale po konfiguracji dodatków szedłem na ponad 150000 zł. Teraz myślę, że RS będzie się zaczynał gdzieś od 150000 zł, może wyżej i spokojnie pozwoli zbliżyć się do 200000 zł.

Inferno
VIP
Posty: 1885
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Inferno » 26 paź 2020, 19:48

rah pisze:U nas jeszcze nie ma cennika, ani eresów.

Jest. Post wyżej.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości