Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Wszystko co się zepsuło i wymaga naprawy, dodaj tutaj i wszyscy będą wiedzieć.
Inferno
VIP
Posty: 1885
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: Inferno » 15 lut 2020, 20:51

Była promocja.

mayki84
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:36
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 5 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: mayki84 » 16 lut 2020, 10:58

remar pisze:A teraz już wymiana oleju kosztuje 340 złotych? Było 229 a potem 249 gdy ostatnio jesienią zmieniałem.


Przez telefon umawiając wizytę powiedziano mi, że 340zł. Na miejscu zapłaciłem jednak 299.

Panowie SACZI i FPWrocław zdaje się lekko się na mnie uwzięliście. Ja wszystko pisałem co i jak, a Wy krzyczycie jakbyście nie czytali ze zrozumieniem. Nie chce mi się boksować na forum, bo przychodzę tu po pomoc, ale wymienię kilka rzeczy, może na przyszłość zanim kogoś zrugacie przeczytacie co napisał.

SACZI pisze:Po pierwsze w MMCars Wrocław są fajne miejsca do przeczekania, aż samochód będzie gotowy.

Podczas gdy ja pisałem:
mayki84 pisze:Ja niestety nie poszedłem na kawę, tylko stałem na dworze, bo mi się spieszyło i myślałem, że zrobią o 16 co mają zrobić i pojadę.


Dalej:
SACZI pisze:Po drugie, samochód na podnośniku przy wymianie oleju powinien nawet godzinę stać, bo stary olej powoli sobie cieknie.

Ciekawe jak olej miał sobie cieknąć, chyba na podłogę. Auto i olej były dobrze zagrzane. Napisałem przecież, że:
mayki84 pisze:Auto wjechało na podnośnik koło godziny 16:00. Jakoś koło 16:35-16:40 podjechała pod nie beczka na olej.



Dalej:
SACZI pisze:Po trzecie, jak sępisz kasę na przeglądy, to olej wymienić mogłeś u "Miecia w stodole":

Dziękuję serdecznie za cennik, ale obejdzie się - znam obsługę googla i jak tylko będzie potrzeba znajdę co trzeba. Od samego początku posta moim pytaniem było - czy pełny drugi przegląd w ASO, czy sam olej w ASO. W ani jednym momencie nie chciałem jechać do Zenka za stodołę. Nie żebym Zenkowi nie ufał, ale niestety odciskiem buta (tak szeroko pożądanej i wpływającej na cenę przy sprzedaży) pieczątki mi w książkę nie wstawi.

FPWroclaw pisze:Trochę sporo czynności jak 0,5 roboczogodziny.

Przecież ja się nie czepiałem 0.5h. Pisałem, że:
mayki84 pisze:no ale powiedzmy jeszcze trzeba stary olej wynieść, nowy przynieść. Niech będzie - z wizytą mechanika w łazience razem pół godziny.

To, czego się czepiałem to to, że auto wisiało pod niebem ponad pół godziny z odkręconą jedynie osłoną. Dopiero później podstawiono beczkę, szybko spuszczono olej (mam nadzieję, bo jak pisałem Astra zastawiona była busem i miałem zza szyby słabiutką widoczność), przykręcono odsłonę i auto do wydania. Skoro ma trwać pół godziny to ok, niech trwa pół godziny. Ale od momentu umówionej godziny, a nie ponad pół godziny później.

To tylko tyle w kwestii czepiania się. Nie chcę robić gównoburzy, bo nie ma o co.
Pieczątka o wymianie oleju wbita w książkę (a to był jak u wielu główny cel wizyty w ASO), zapłaciłem mniej niż pierwotnie umówiono (nie 340, a 299), jedyne co wk..wiło to czekanie aż się ktoś łaskawie zajmie autem od momentu rozpoczęcia umówionej na konkretną godzinę wizyty. Może za bardzo mi się spieszyło na pizzę i winko i każda minuta oczekiwania była dla mnie godziną...

Nieważne. Pozdrawiam wszystkich, więcej uwagi przy czytaniu i mniej nerwów życzę!!! Wszyscy będziemy zdrowsi :)

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: FPWroclaw » 17 lut 2020, 08:32

Wszystko na luzie ;) nerwów tutaj nie uświadczysz - pamiętaj w jakim charakterze jestem obecny na forum. Aso ma swoje standardy działań - również czasowych. Hala jest monitorowana - więc w sytuacji gdy klient miał wątpliwości co do wykonania usług :)
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

mayki84
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:36
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 5 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: mayki84 » 17 lut 2020, 08:44

FPWroclaw pisze:pamiętaj w jakim charakterze jestem obecny na forum


Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, ale z ilości postów i podziękowań wnioskuję, że szycha. Aha, no i pracownik MMC ;)
W związku z powyższym już się nie udzielam, chciałbym mieć dostęp do konta jak kolejny raz będę coś chciał napisać ;)

Poza tym chyba nie dziękowałem chyba na forum za namiary na P.Justynę. Zatem dziękuję, zarówno słownie i zgodnie z obecnymi czasami/trendami - lajkiem!

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: FPWroclaw » 17 lut 2020, 09:12

mayki84 pisze:
FPWroclaw pisze:pamiętaj w jakim charakterze jestem obecny na forum


Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia, ale z ilości postów i podziękowań wnioskuję, że szycha. Aha, no i pracownik MMC ;)
W związku z powyższym już się nie udzielam, chciałbym mieć dostęp do konta jak kolejny raz będę coś chciał napisać ;)

Poza tym chyba nie dziękowałem chyba na forum za namiary na P.Justynę. Zatem dziękuję, zarówno słownie i zgodnie z obecnymi czasami/trendami - lajkiem!


Przedstawiciel firmy = dealera = brak ataków personalnych :)
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: RE: Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: odl » 17 lut 2020, 12:25

mayki84 pisze:Pozdrawiam wszystkich, więcej uwagi przy czytaniu i mniej nerwów życzę!!! Wszyscy będziemy zdrowsi :)

Nie wiem jak w MMC, ale jak ja zostawiam auto w ASO, to na zleceniu, które muszę podpisać, zawsze jest wpisana przewidywana godzina odbioru.. więc może nie poświęciłeś wystarczająco uwagi przy czytaniu, przez co stałeś na zewnątrz zamiast grzać się w środku ;)

A co do faktu, że sporo czasu jest przez ASO marnowane to się zgodzę.. w moim przypadku zawsze 15 min auto stoi na parkingu zanim nim wjadą na warsztat, a po robocie znowu stoi z 15 min zanim mnie wezwą do odbioru.

STANISLAW
Weteran
Posty: 870
Rejestracja: 26 sie 2018, 08:34
Posiadane auto: a
Silnik: a
Rocznik auta: 1
Miasto: ab
Województwo: a
Has thanked: 109 times
Been thanked: 31 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: STANISLAW » 17 lut 2020, 12:43

Mnie wzywaja jak auto idzie do mycia , załatwiam papiery i wyjeżdża gotowe ....
Astra zrobiła swoje ,Astra musi odejść ......


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości