Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Wszystko co się zepsuło i wymaga naprawy, dodaj tutaj i wszyscy będą wiedzieć.
mayki84
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:36
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 5 times

Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: mayki84 » 12 lut 2020, 09:56

Ledwo wyjechałem nowiutką Astrą z salonu, a tu już minęło dwa lata. Czas pędzi nieubłaganie...
Mam pytanie/prośbę do osób, które ogarniają temat serwisów w ASO. Kupując samochód nie przedłużałem gwarancji, dostałem standardowe dwa lata (skończyła się chyba 2-3 dni temu). Oczywiście na pierwszy przegląd poleciałem do ASO, żeby nie stracić gwarancji.
No ale teraz czas na drugi przegląd. Są na forum wątki, gdzie ludzie pytają czy warto go robić czy nie i nie chcę ich powielać, moje pytanie jest trochę inne.

Otrzymując telefon zapraszający na drugi przegląd podpytałem o szczegóły. Przegląd 750zł. A co w ramach przeglądu? Wymiana oleju z filtrem + ogólny przegląd pojazdu. Czyli z konkretnych rzeczy w sumie tylko olej. Spytałem ile w takim razie sama wymiana oleju. Okazuje się, że 340zł. Ponad połowę mniej...
Olej to w sumie mogę wymienić sobie sam, ale wolę, żeby w książce dla potencjalnego przyszłego nabywcy była jakaś informacja, że coś było robione w ASO. Zawsze to +50 do zaj.bistości, bo "robił w ASO to dbał".
Ale ten "ogólny przegląd pojazdu" warty 410zł (różnica z dwóch powyższych kwot) mnie trochę zdenerwował i umówiłem się na jutro na samą wymianę oleju.
Auto ma przejechane jakieś 29.5k km, bez wariactw (tatuś dwójki dzieci). I teraz nie wiem czy dobrze postąpiłem, że zapisałem się na sam olej, czy powinienem rozbić jednak świnkę skarbonkę i dać dodatkowe 410zł za sprawdzenie klaksonu, żarówek i ilości płynu do spryskiwaczy.
A tak poważniej to co serwis robi w ramach pełnego drugiego przeglądu? Bo wg mnie wymienią olej i na tym się skończy, a cena będzie ponad dwukrotnie wyższa niż za sam olej :(

Awatar użytkownika
mathew
Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2018, 08:23
Posiadane auto: astra k
Silnik: 1.4 100 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: poręba
Województwo: śląskie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: mathew » 12 lut 2020, 10:06

Po dwóch latach powinni Ci też wymienić płyn hamulcowy, bo wynika to z harmonogramu. A czy zrobiłeś dobrze? Jeśli nie przedłużasz gwarancji to oczywiście ze dobrze. Ja po dwóch latach wymieniałem olej na prywatnej stacji. Wziąłem tylko na to fakturę by byl ślad dla nastepnego własciciela :) Płyn pojadę zmienić do ASO bo może uda się natrafić na cichą akcję serwisową dotyczącą wysprzęglika ;) :D

mayki84
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:36
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 5 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: mayki84 » 12 lut 2020, 10:22

mathew pisze:Po dwóch latach powinni Ci też wymienić płyn hamulcowy, bo wynika to z harmonogramu.


No właśnie pytałem babkę przez telefon o szczegóły chyba ze trzy razy. Z konkretnych, namacalnych rzeczy to olej+filtr, reszta to tylko (z ich punktu widzenia nie "tylko" a "aż") ogólny przegląd.
Zwizualizowałem sobie pana Stefana, który za dodatkowe 410zł kilkakrotnie okrąży auto i włączy ewentualnie wycieraczki jak mu czasu starczy.
Włączył mi się mały sknerus i stwierdziłem, że nie idę w to. A teraz się zastanawiam czy dobrze :)

STANISLAW
Weteran
Posty: 870
Rejestracja: 26 sie 2018, 08:34
Posiadane auto: a
Silnik: a
Rocznik auta: 1
Miasto: ab
Województwo: a
Has thanked: 109 times
Been thanked: 31 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: STANISLAW » 12 lut 2020, 10:35

A jaki masz przebieg po 2 latach bo jeżeli niski to co Ci innego mogą zrobić jak tylko wym. płynu hamulcowego i ew serwis fltrowo olejowy .
Astra zrobiła swoje ,Astra musi odejść ......

mayki84
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:36
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 5 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: mayki84 » 12 lut 2020, 10:40

STANISLAW pisze:A jaki masz przebieg po 2 latach

Coś między 29.5k - 30k km. Pisałem w pierwszym poście :) Robię rocznie ok 15k. Czyli zarówno pierwszy przegląd jak i potencjalny drugi zbiegł mi się z komunikatem o wymianie oleju na desce rozdzielczej, bo pewnie co tyle mniej więcej auto żąda wymiany.

STANISLAW
Weteran
Posty: 870
Rejestracja: 26 sie 2018, 08:34
Posiadane auto: a
Silnik: a
Rocznik auta: 1
Miasto: ab
Województwo: a
Has thanked: 109 times
Been thanked: 31 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: STANISLAW » 12 lut 2020, 10:44

To masz tyle że nic nie placilbym niczego wiecej tylko zrobil normalny przegląd. Cudów nie ma.
Ja mam już prawie 1,5 roku i nic sie nie dzieje tylko 3 razy wym. olej i filtry, a no i raz klocki przod i tył. Ale u Ciebie podejrzewam ze jeszcze 2 lata pojezdzisz na klockach w koncu masz tyle co I przeglad przewiduje.
Astra zrobiła swoje ,Astra musi odejść ......

Awatar użytkownika
PaGo
VIP
Posty: 5143
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:28
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 xft
Rocznik auta: 2017
Miasto: ŁD
Województwo: łódzkie
Has thanked: 194 times
Been thanked: 126 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: PaGo » 12 lut 2020, 11:19

W tej cenie jeszcze blachy sprawdzają.
niby.
Bo u mnie sprawdzali na zakurzonym aucie.
Ale wpis jest.
Nie ręczę za siebie.

DawidK
Klubowicz
Posty: 605
Rejestracja: 24 lis 2017, 21:32
Posiadane auto: Opel Astra V HB Elite
Silnik: 1.4 T 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Koszalin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: DawidK » 12 lut 2020, 11:35

miesiąc temu byłem na drugim przeglądzie z podobnym przebiegiem. Wymienili filtr, olej (kabinowego kazałem nie ruszać bo sam wymieniłem), podbili pieczątki, umyli auto i skasowali chyba 550zł.
Moim zdaniem jak nie przedłużałeś gwarancji to absolutnie nie warto. Wymianę oleju też bym zrobił w normalnym warsztacie.

STANISLAW
Weteran
Posty: 870
Rejestracja: 26 sie 2018, 08:34
Posiadane auto: a
Silnik: a
Rocznik auta: 1
Miasto: ab
Województwo: a
Has thanked: 109 times
Been thanked: 31 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: STANISLAW » 12 lut 2020, 11:37

Gwarancja w UE 24 m ce
Astra zrobiła swoje ,Astra musi odejść ......

Inferno
VIP
Posty: 1885
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: Inferno » 12 lut 2020, 20:02

Przegląd w ASO to ogólne obejrzenie auta, zajrzenie w newralgiczne punkty, jazda próbna. To wszystko robi ktoś, kto widział już setki takich samochodów i zna ich słabe strony. Nie rezygnowałbym z tego. Byle mechanik, który pierwszy raz widzi Astrę K, nie zrobi tego tak dobrze. Przegląd, to przejrzenie, a nie naprawa. To prewencja plus czynności obsługowe jak wymiana płynów i filtrów. To zapobieganie, a nie januszowe jeżdżenie, aż się zepsuje, aż się urwie. Wsiadłbyś do samolotu, eksploatowanego bez przeglądów, aż do pierwszej awarii?

Moja rada: bądź przy przeglądzie i patrz, co robią, żeby Cię nie orżnęli.

Wszyscy narzekają na ASO, a przy sprzedaży używanego auta, każdy chce to, które było serwisowane w ASO.

STANISLAW
Weteran
Posty: 870
Rejestracja: 26 sie 2018, 08:34
Posiadane auto: a
Silnik: a
Rocznik auta: 1
Miasto: ab
Województwo: a
Has thanked: 109 times
Been thanked: 31 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: STANISLAW » 12 lut 2020, 20:23

Przy 30 tys to nie potrzebne, ale kto bogatemu zabroni. U mnie przeglad przy 30 000 km trwał 2 godziny i pewnie dlatego ze w ASO zwykly mechanik zrobił by go w 30 min.
Astra zrobiła swoje ,Astra musi odejść ......

Astroid
Weteran
Posty: 837
Rejestracja: 29 lis 2018, 23:14
Posiadane auto: Astra+ HB
Silnik: D14XFT MT6 150
Rocznik auta: 2018
Miasto: Śląsk
Województwo: Śląskie
Been thanked: 55 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: Astroid » 12 lut 2020, 22:46

Ja również zastanawiam się czy przedłużać gwarancję, jak przedłużę to obowiązkowo przeglądy w ASO. Jak nie przedłużę, to nie mam zamiaru zbierać pieczątek za dużą kasę. A przy ewentualnej odsprzedaży jest ważny stan auta a nie pieczątki, mój punkt widzenia jako ewentualny kupujący. Astra jest piątym autem salonowym i poprzednie do ASO jeździły tylko na gwarancji.

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: man1utek » 13 lut 2020, 08:12

Inferno pisze:Moja rada: bądź przy przeglądzie i patrz, co robią, żeby Cię nie orżnęli.


Dzwoniła do mnie babka z serwisu, umówić na 3ci przegląd.
Zapytałem, czy mogę być przy przeglądzie- tak, tylko przez 15 min, ze względów bezpieczeństwa bo samochód na podnośniku itp.
Do tej pory nie było z tym problemów, teraz jakieś obostrzenia

STANISLAW
Weteran
Posty: 870
Rejestracja: 26 sie 2018, 08:34
Posiadane auto: a
Silnik: a
Rocznik auta: 1
Miasto: ab
Województwo: a
Has thanked: 109 times
Been thanked: 31 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: STANISLAW » 13 lut 2020, 08:14

Takie procedury nie ma sie co dziwić
Astra zrobiła swoje ,Astra musi odejść ......

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: man1utek » 13 lut 2020, 09:03

Stasiek, racja, tylko wiesz, z drugiej strony nikt nie lubi jak się komuś gapi na ręce (a nie daj Bóg się jeszcze wymądrza).
Tylko z drugiej strony, jaką masz pewność czy coś zrobili, czy nie naciągnęli - kwestia zaufania i nic więcej
Filtr kabinowy - dwa lata temu mi przynieśli i pokazali, w ubiegłym roku już nie

mayki84
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:36
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 5 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: mayki84 » 13 lut 2020, 09:52

man1utek pisze:kwestia zaufania i nic więcej


No i właśnie o to zaufanie (a dokładniej o jego brak) mi chodzi. Na warsztat nie wejdę, bo rozumiem, że nikt nie lubi patrzenia na łapy.
Auto ma przejechane niecałe 30k, więc dla mechaników przegląd takiego okazu to idealna okazja by w tym czasie zjeść obiad, wyjść na papierosa i po godzinie mi oddać samochód inkasując 750zł, a nie 340 za sam olej z filtrem.

Dzięki wszystkim za komentarze. Liczyłem po cichu, że może ktoś z serwisu Opla z Wrocka tutaj czyha i uda się w cywilizowanej cenie (np jakaś akcja promocyjna typu "kobiety na traktory" czy "noworoczne przeglądy serwisowe z wymianą oleju za 500PLUS") zrobić pełny przegląd, zawsze to lepiej mieć w książce na poczet ewentualnej sprzedaży pojazdu. No ale jak nie to jadę dzisiaj na sam olej :)

Szerokości wszystkim!

YATES
Wyjadacz
Posty: 230
Rejestracja: 20 cze 2019, 09:24
Posiadane auto: Opel Astra 5
Silnik: 1,6 CDTI 110KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Żywiec
Województwo: Śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: YATES » 13 lut 2020, 11:42

Mam pytanie , jaka jest mniej więcej cena pierwszego przeglądu Astry diesel 1,6 110KM po roku użytkowania , przebieg 12 tys km ?

mayki84
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:36
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 5 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: mayki84 » 13 lut 2020, 13:15

YATES pisze:Mam pytanie , jaka jest mniej więcej cena pierwszego przeglądu Astry diesel 1,6 110KM po roku użytkowania , przebieg 12 tys km ?

Odgrzebałem właśnie swoją fakturę z zeszłego roku - w MM Cars Wrocław zapłaciłem równe 500zł, ale nie wiem czy to jakieś promo nie było.
Myślałem, że w tym roku przy drugim przeglądzie będzie tak samo. A tu dupa i miliony monet. No i biorę sam olej :(
Astra ST 1.4 125KM benzyna

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: FPWroclaw » 13 lut 2020, 13:34

Przegląd w okolicach 5 stówek można u nas zrobić - napisz na maila to dam Ci namiar na dobrego doradce serwisowego z Wrocławia.

Cena przeglądu ma marże - więc można negocjować stawki, zwykły uśmiech do doradcy potrafi zbić cenę :)

Co do wchodzenia na serwis - zasada jest prosta = BEZPIECZEŃSTWO. Sam kiedy poślizgnąłem się na resztce oleju i zatrzymałem się dopiero na samochodzie który stał na podnośniku - jakiś metr nad ziemią. Dobrze, że solidnie wszystko zostało postawione - bo inaczej by spadł, a co gdyby ktoś pod nim pracował?

Inne rodzaje wypadków - odstrzelenie końcówki przewodu ciśnieniowego, ochlapanie gorącym olejem, poślizgnięcie się na myjni - sporo takich sytuacji można spotkać.

U mnie w MMC Wrocław:

- jak poprosisz o pokazanie części/elementów eksploatacyjnych (filtry, próbka oleju itp) - nie będzie problemu,

- popatrzenie na podwozie samochodu podczas odbioru - też bez problemu przy wcześniejszym zgłoszeniu, mam podnośnik na recepcji bezpośredniej, jest tam bezpiecznie,

Czy warto robić przeglądy w ASO? To już kwestia własnego rachunku finansowego/sumienia - załóżmy teoretyczną sytuację problemów z wysprzeglikiem w roku 3 lub 4 użytkowania samochodu. Wcześniej koś spoza ASO zagląda do skrzyni lub coś wymienia - klient znajduje informacje o polityce specjalnej na dany podzespół (naprawę po gwarancji fabrycznej na koszt Opla) - i spotyka się z odmową serwisu bo ktoś spoza ASO majstrował przy skrzyni.
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

mayki84
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:36
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 5 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: mayki84 » 13 lut 2020, 14:59

FPWroclaw pisze:Przegląd w okolicach 5 stówek można u nas zrobić


Napisałem do Pana SMSa, olej mam na 16:00 u Was na dzisiaj. Jak się go uda zamienić na pełny drugi przegląd za 5 stów, to jesteś Pan anioł nie człowiek :) Wilk byłby syty i Manchester City.

Dam później znać na forum, czy się udało, bo zaraz wychodzę z pracy i się przebijam przez Wrocław żeby do MMC zajechać na czas :)

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: FPWroclaw » 13 lut 2020, 15:25

Są dwa poziomy przeglądów po II roku:

- podstawowy w okolicach ceny rekomendowanej za 750 zł

- pełen w okolicach ceny rekomendowanej 1100 zł

Różnice wynikają z części które się wymienia (pełen zawiera np. filtr kabinowy). Ceny są rekomendowane przez Opla i jak widać wyższe niż serwis po I roku. Trzeba rozmawiać z serwisem - uśmiechniesz się do Pani Justyny jak pisałem i pewnie coś upuści.

Bezpośredniego wpływu na serwis nie mam :) rabat daje ale na nowe samochody
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: man1utek » 13 lut 2020, 15:30

niebieska albo hmm złota karta MMCars też daje upusty

62542t
Wyjadacz
Posty: 223
Rejestracja: 16 sty 2017, 22:38
Posiadane auto: Opel astra V ST
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: silesia
Województwo: sląskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 36 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: 62542t » 13 lut 2020, 16:56

mam przejechane 260 kkm i jeżdżę do Aso
szybko, można powiedzieć solidnie;), na czas, i ceny niewiele większe niż u Pana Kazia

mayki84
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:36
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 5 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: mayki84 » 14 lut 2020, 09:35

FPWroclaw pisze:Przegląd w okolicach 5 stówek można u nas zrobić - napisz na maila to dam Ci namiar na dobrego doradce serwisowego z Wrocławia.


No niestety zgodnie z moimi oczekiwaniami nic się nie udało zrobić z ceną, może nie mam aż tak śnieżnobiałego uśmiechu, by wniósł on cokolwiek do sprawy :)
Przegląd podstawowy 750zł podobno już w promocji, więc z tego nic się nie da zbić. Dało się coś zbić z przeglądu pełnego, który kosztował już kilkanaście stówek. No i stanęło finalnie na samym oleju...

Ale Pani Justyna personalnie przemiła osoba :) Z jednego powodu mi jednak przykro i raczej to moja ostatnia wizyta tam... Na fakturze jest 0.5 roboczogodziny za wykonaną usługę. Pomijam fakt, że to roboty maksymalnie na połowę tego czasu, no ale powiedzmy jeszcze trzeba stary olej wynieść, nowy przynieść. Niech będzie - z wizytą mechanika w łazience razem pół godziny.

Auto wjechało na podnośnik koło godziny 16:00. Jakoś koło 16:35-16:40 podjechała pod nie beczka na olej. W międzyczasie Pan w dredach zajmujący się moim autem przemieszczał się po hali w nieznanym mi bliżej celu. O 17 auto było gotowe.

Ja rozumiem, że nie można klientowi oddać auta po 15minutach rzeczywistej pracy, bo może dopytywać, dlaczego mu policzono 0.5 roboczogodziny. No ale zajęcie się autem ponad pół godziny po jego przyjęciu na umówioną godzinę (podczas gdy ja stoję na dworze i dygoczę) to trochę przesada.

No ale nic, pewnie taki standard. Większość ludzi siedzi w tym czasie przy kawie i myślą, że ktoś godzinę ciężko pracował. Ja niestety nie poszedłem na kawę, tylko stałem na dworze, bo mi się spieszyło i myślałem, że zrobią o 16 co mają zrobić i pojadę.

Nieważne, olej i filtr wymienione (mam nadzieję, bo kluczową część auta busem mi zastawili) i na kolejne 15kkm mam spokój. Dzięki wszystkim jeszcze raz za posty, szerokości!

SACZI
VIP
Posty: 2163
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:28
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T, 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ..
Województwo: ..
Has thanked: 72 times
Been thanked: 203 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: SACZI » 15 lut 2020, 08:43

mayki84 pisze:
FPWroclaw pisze:Przegląd w okolicach 5 stówek można u nas zrobić - napisz na maila to dam Ci namiar na dobrego doradce serwisowego z Wrocławia.

...
Auto wjechało na podnośnik koło godziny 16:00. Jakoś koło 16:35-16:40 podjechała pod nie beczka na olej. W międzyczasie Pan w dredach zajmujący się moim autem przemieszczał się po hali w nieznanym mi bliżej celu. O 17 auto było gotowe.

Ja rozumiem, że nie można klientowi oddać auta po 15 minutach rzeczywistej pracy, bo może dopytywać, dlaczego mu policzono 0.5 roboczogodziny. No ale zajęcie się autem ponad pół godziny po jego przyjęciu na umówioną godzinę (podczas gdy ja stoję na dworze i dygoczę) to trochę przesada.

Po pierwsze w MMCars Wrocław są fajne miejsca do przeczekania, aż samochód będzie gotowy.
Doceniłbyś to, gdybyś przyjechał do Rzeszowa, czy Krosna.

Po drugie, samochód na podnośniku przy wymianie oleju powinien nawet godzinę stać, bo stary olej powoli sobie cieknie.
A jak przyjechałeś jeszcze z silnikiem nierozgrzanym (poniżej 15 km), to olej po prostu ma małą płynność i nie wycieka z silnika.
Sterego może zostać nawet 0,5L ...

Po trzecie, jak sępisz kasę na przeglądy, to olej wymienić mogłeś u "Miecia w stodole":
- 5L Dexos1 85-125PLN (Elit/doopla.pl)
- filtr Mann 40PLN (filtron poniżej 20PLN)
- uszczelka korka 2-12 PLN
- wymiana 20-50PLN.
To taniej niż 300PLN w serwisie ...
Tak samo z filtrami, powietrza 80PLN, kabinówka 40-90.

Do ASO mogłeś pojechać na sam przegląd, bez wymiany materiałów eksploatacyjnych.
Obrazek

STANISLAW
Weteran
Posty: 870
Rejestracja: 26 sie 2018, 08:34
Posiadane auto: a
Silnik: a
Rocznik auta: 1
Miasto: ab
Województwo: a
Has thanked: 109 times
Been thanked: 31 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: STANISLAW » 15 lut 2020, 08:55

Ciesz się że w ogóle odkręcili korek w misce a nie wyciągali oleju jak co niektórzy :-)
Astra zrobiła swoje ,Astra musi odejść ......

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: FPWroclaw » 15 lut 2020, 10:52

Powiem tak, niepracująca w ASO ciężko postrzegać pewne rzeczy. Na roboczogodzinę składa się:

- odebranie samochodu od klienta,
- wstawienie i zabezpieczenie na podnośniku,
- pobranie części na magazynie (na wybrane zlecenie),
- wymiana oleju i filtra,
- test wycieków (czy filtr jest poprawnie zamontowany),
- skasowanie wskaźnika zurzycia,
- adnotacja w systemie i książce serwisowej,
- wydanie samochodu,

Trochę sporo czynności jak 0,5 roboczogodziny.

Ceny też się zmieniają - popatrz na gospodarkę - większość produktów jest droższa.

Brak serwisowania w ASO po gwarancji nie może być podstawą do niezakwalifikowania do polityki specjalnej. Niemniej - w przypadku poważnej awarii po gwarancji - odpada opcja partycypacji w kosztach po stronie Opla.

Saczi - dzięki :) co prawda we Wrocławiu nie ma bistro jak w przypadku Katowic lub Warszawy, ale jest gdzie poczekać w pozycji siedzącej ;)
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3533
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: Fuks » 15 lut 2020, 14:53

FPWroclaw pisze:Powiem tak, niepracująca w ASO ciężko postrzegać pewne rzeczy. Na roboczogodzinę składa się:

Dodaj jeszcze kwestie podatków, których Pan Mietek nie płaci :).
Wszyscy chcą tanio, bez VAT itd... a potem jak skarbiec państwowy pusty to płaczą.

Inferno
VIP
Posty: 1885
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: Inferno » 15 lut 2020, 16:14

Zawsze byłem zadowolony z przeglądów w ASO. Tylko ostatnim razem się trochę zawiodłem.

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Dwa lata użytkowania - przegląd czy półprzegląd?

Postautor: remar » 15 lut 2020, 19:13

A teraz już wymiana oleju kosztuje 340 złotych? Było 229 a potem 249 gdy ostatnio jesienią zmieniałem.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości