Apple PlayCar

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o Car Audio, Elektronice wszelkiej maści i CB w Astrze 5
GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: GordonLameman » 24 paź 2020, 23:30

Ogólnie to radzę uważać - bo to urządzenie może przestać działać po którejś aktualizacji :)

emarcin
Wyjadacz
Posty: 338
Rejestracja: 04 wrz 2018, 15:02
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Apple PlayCar

Postautor: emarcin » 25 paź 2020, 07:06

Zgadza się dlatego ogólnie radzę nie kupować tym wszystkim, którzy mają jakiekolwiek obawy, a już na pewno nikogo nie mam zamiaru namawiać.
Poza tym działa to od wydania tj. od pierwszego kwartału 2019 a w międzyczasie trochę aktualizacji iOS było więc jeśli chcieliby zablokować już dawno by to zrobili. Tylko ciekawe w jaki sposób bo to jest wykrywane jako samochód z oprogramowaniem CarPlay.Obrazek

Awatar użytkownika
lukaszakustyk
Wyjadacz
Posty: 166
Rejestracja: 30 wrz 2017, 12:45
Posiadane auto: Astra K Sports Tourer
Silnik: B16SHT AT6
Rocznik auta: 2017
Miasto: Chorzów
Województwo: Śląskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: lukaszakustyk » 25 paź 2020, 08:17

A łączy się automatycznie czy trzeba się ręcznie łączyć za każdym razem ? Czy działa na zasadzie wchodzisz do auta nie wyciągasz telefonu z kurtki a masz CarPlay ? Bo czytałem ze takie problemy bywały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

emarcin
Wyjadacz
Posty: 338
Rejestracja: 04 wrz 2018, 15:02
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: emarcin » 25 paź 2020, 08:51

Wchodzę do auta nie wyciągam telefonu z kieszeni i po około 22 sekundach na wyświetlaczu mam CarPlay.

Awatar użytkownika
lukaszakustyk
Wyjadacz
Posty: 166
Rejestracja: 30 wrz 2017, 12:45
Posiadane auto: Astra K Sports Tourer
Silnik: B16SHT AT6
Rocznik auta: 2017
Miasto: Chorzów
Województwo: Śląskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 8 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: lukaszakustyk » 25 paź 2020, 08:52

To fajnie o coś takiego chodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

emarcin
Wyjadacz
Posty: 338
Rejestracja: 04 wrz 2018, 15:02
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Apple PlayCar

Postautor: emarcin » 27 lis 2020, 12:45

Jak ktoś się zastanawia nad kupnem adaptera CPLAY2air to teraz jest dobry czas można go kupić za 99$ tj. za około 370 zł. Cena obowiązuje jeszcze przez dwa dni


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

krupers
Weteran
Posty: 738
Rejestracja: 08 wrz 2017, 22:15
Posiadane auto: Opel Astra V Hatchback
Silnik: 1.6 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 80 times
Been thanked: 62 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: krupers » 30 lis 2020, 09:47

emarcin pisze:Jak ktoś się zastanawia nad kupnem adaptera CPLAY2air to teraz jest dobry czas można go kupić za 99$ tj. za około 370 zł. Cena obowiązuje jeszcze przez dwa dni


Nie chcę Cię zniechęcać, ale ja kupiłem i okazało się, że chyba do wystającego kabelka USB nie przylutowały "chińczyki" płytki głównej i w ogóle nic nie było widać, nie reagowało, nie funkcjonowało. Wysłałem im na swój koszt i czekam miesiąc na nowy moduł....

Chyba wolałbym zarysykować Copilota. Bo wiem, że jest Carlinkit, ale to jest gorsza wersja tych właśnie CPLAY2air/Copilot, więc wrzucałbym markowe...
-----
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,
Artur / Krupers :lol:

Obrazek

PS - Ja jestem autorem swoich wypowiedzi,
ale za nie nie odpowiadam :lol:

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: Krzysiec » 30 lis 2020, 09:53

Ja własnie oczkeuje na CarlinKit... Czy gorszy? Można polemizowac ;) Odłączany kabel zasilający jest moim zdaniem o wiele praktyczniejszy w razie uszkodzenia w stosunku do CAR2PLAY. Bebechy muszą mieć te same skoro ten sam serwer je updateuje i tak samo wygląda. Ostateczny osąd wydam jak juz przetestuje ;) w testach YTubowych CarlinKit wypadał zazwyczaj lepiej niz wspomniany wyżej. Ocenimy ;) Copilot / Carlinkit to wręcz identyczne urządzenia.

emarcin
Wyjadacz
Posty: 338
Rejestracja: 04 wrz 2018, 15:02
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Apple PlayCar

Postautor: emarcin » 01 gru 2020, 04:23

krupers pisze:
emarcin pisze:Jak ktoś się zastanawia nad kupnem adaptera CPLAY2air to teraz jest dobry czas można go kupić za 99$ tj. za około 370 zł. Cena obowiązuje jeszcze przez dwa dni


Nie chcę Cię zniechęcać, ale ja kupiłem i okazało się, że chyba do wystającego kabelka USB nie przylutowały "chińczyki" płytki głównej i w ogóle nic nie było widać, nie reagowało, nie funkcjonowało. Wysłałem im na swój koszt i czekam miesiąc na nowy moduł....

Chyba wolałbym zarysykować Copilota. Bo wiem, że jest Carlinkit, ale to jest gorsza wersja tych właśnie CPLAY2air/Copilot, więc wrzucałbym markowe...

Nie musisz mnie zniechęcać bo od października korzystam z CPLAY2air i wbrew różnym opiniom ma się bardzo dobrze.
A tak przy okazji podpytam gdzie można kupić pewnego i sprawdzonego CarlinKit lub Copilot?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: Krzysiec » 01 gru 2020, 07:01

Ja kupiłem na oficjalnej stronie producenta: https://carlinkitcarplay.com/
U mnie juz w ostatnich fazach przed doreczeniem wg trackingu ;) Wysyłają z Holandii.

Awatar użytkownika
Teed
Klubowicz
Posty: 465
Rejestracja: 08 lis 2016, 14:35
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1,6 B16SHT MT6 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: S-w
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 63 times
Been thanked: 16 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: Teed » 06 gru 2020, 09:50

@Krzysiec dojechało, podłączyłeś, wszystko ok ? bo też planuję zakup.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: Krzysiec » 06 gru 2020, 10:23

Powiem tak, zrobiłem szybki test czy dziala i jak działa (na parkingu) Działa elegancko (muzyka ze Spotify taka sama jakosc jak po kablu). Na dogłębne testy potrzeba czasu. Nie chce polecać, że extra super polecam w 100% ... bo jeszcze nie zrobiłem ani km z tym bajerem ;) Przetestowałem go na szybko z iPhonem żony bo ja czekam na swojego 12 pro obecnie. Zapowiada się elegancko. Ale czy w dłuższej trasie będzie ok muszę ja najpierw zrobić ;)

Awatar użytkownika
mathew
Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2018, 08:23
Posiadane auto: astra k
Silnik: 1.4 100 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: poręba
Województwo: śląskie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: mathew » 13 gru 2020, 16:58

Od pewnego czasu mam problem z janosikiem w CarPlay. Zawsze było tak, że yanosik sobie działał na wyświetlaczu, w tle leciało radio (samochodowe, nie z telefonu) i w czasie ostrzeżeń generowanych z yanosika, radio się przyciszało. Teraz, gdy janosik coś mówi, w tle włącza się sama aplikacja muzyka i odtwarza ostatnio słuchany utwór. Radio samochodowe znika. Muszę znów zmieniać źródło na "FM" i znów słucham radia aż do następnego komunikatu z yanosika. Od razu włącza się aplikacja muzyka i odtwarza ostatnio słuchany utwór. Czy ktoś się już spotkał z czymś takim? Wcześniej działało to idealnie.

Awatar użytkownika
MarcinSY
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:29
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: MarcinSY » 14 gru 2020, 18:08

Czy wiecie albo może pomoże ktoś jak ten Carlinkit zainstalować w asterixie wkładam pod usb i nic co dalej pomoc miło wskazana :)

emarcin
Wyjadacz
Posty: 338
Rejestracja: 04 wrz 2018, 15:02
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: RE: Re: Apple PlayCar

Postautor: emarcin » 15 gru 2020, 00:49

mathew pisze:Od pewnego czasu mam problem z janosikiem w CarPlay. Zawsze było tak, że yanosik sobie działał na wyświetlaczu, w tle leciało radio (samochodowe, nie z telefonu) i w czasie ostrzeżeń generowanych z yanosika, radio się przyciszało. Teraz, gdy janosik coś mówi, w tle włącza się sama aplikacja muzyka i odtwarza ostatnio słuchany utwór. Radio samochodowe znika. Muszę znów zmieniać źródło na "FM" i znów słucham radia aż do następnego komunikatu z yanosika. Od razu włącza się aplikacja muzyka i odtwarza ostatnio słuchany utwór. Czy ktoś się już spotkał z czymś takim? Wcześniej działało to idealnie.
Pisałem już wcześniej o tym...
emarcin pisze:A jakie masz ustawione źródło w radiu FM? Bo ja jak słucham radia (źródło FM) przy komunikacie Yanosik wycisza mi muzykę z radia do zera coś tam mówi po czym radio przełącza się na źródło iPod a w ustawieniach Yanosika zmienia się z domyślnego na bluetooth :?

A jednak coś jest na rzeczy...

Obrazek

Niestety ale z każdą aktualizacją Yanosika jest coraz gorzej. Śmiem twierdzić, że Yanosik na a iOSa nie istnieje.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: Krzysiec » 15 gru 2020, 07:54

MarcinSY pisze:Czy wiecie albo może pomoże ktoś jak ten Carlinkit zainstalować w asterixie wkładam pod usb i nic co dalej pomoc miło wskazana :)


A czy sparowałeś urządzenie BT? Na liscie urządzeń powinno wyswietlić się nowe i nalezy je najpierw sparować z telefonem. Potem wszystko dzieje się juz z automatu. Nie mam problemu z CarlinKit... Działa bez zarzutu.

Awatar użytkownika
MarcinSY
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:29
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: MarcinSY » 15 gru 2020, 15:58

Krzysiec pisze:
MarcinSY pisze:Czy wiecie albo może pomoże ktoś jak ten Carlinkit zainstalować w asterixie wkładam pod usb i nic co dalej pomoc miło wskazana :)


A czy sparowałeś urządzenie BT? Na liscie urządzeń powinno wyswietlić się nowe i nalezy je najpierw sparować z telefonem. Potem wszystko dzieje się juz z automatu. Nie mam problemu z CarlinKit... Działa bez zarzutu.



Sparować urządzenie BT??
Może podpowiedz jak to wykonać po kolei

Awatar użytkownika
mathew
Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2018, 08:23
Posiadane auto: astra k
Silnik: 1.4 100 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: poręba
Województwo: śląskie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: RE: Re: Apple PlayCar

Postautor: mathew » 15 gru 2020, 21:15

emarcin pisze:
mathew pisze:Od pewnego czasu mam problem z janosikiem w CarPlay. Zawsze było tak, że yanosik sobie działał na wyświetlaczu, w tle leciało radio (samochodowe, nie z telefonu) i w czasie ostrzeżeń generowanych z yanosika, radio się przyciszało. Teraz, gdy janosik coś mówi, w tle włącza się sama aplikacja muzyka i odtwarza ostatnio słuchany utwór. Radio samochodowe znika. Muszę znów zmieniać źródło na "FM" i znów słucham radia aż do następnego komunikatu z yanosika. Od razu włącza się aplikacja muzyka i odtwarza ostatnio słuchany utwór. Czy ktoś się już spotkał z czymś takim? Wcześniej działało to idealnie.
Pisałem już wcześniej o tym...
emarcin pisze:A jakie masz ustawione źródło w radiu FM? Bo ja jak słucham radia (źródło FM) przy komunikacie Yanosik wycisza mi muzykę z radia do zera coś tam mówi po czym radio przełącza się na źródło iPod a w ustawieniach Yanosika zmienia się z domyślnego na bluetooth :?

A jednak coś jest na rzeczy...

Obrazek

Niestety ale z każdą aktualizacją Yanosika jest coraz gorzej. Śmiem twierdzić, że Yanosik na a iOSa nie istnieje.


Najgorsze jest to, że wcześniej działał naprawdę fajnie... :|

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: Krzysiec » 16 gru 2020, 06:52

MarcinSY pisze:
Krzysiec pisze:
MarcinSY pisze:Czy wiecie albo może pomoże ktoś jak ten Carlinkit zainstalować w asterixie wkładam pod usb i nic co dalej pomoc miło wskazana :)


A czy sparowałeś urządzenie BT? Na liscie urządzeń powinno wyswietlić się nowe i nalezy je najpierw sparować z telefonem. Potem wszystko dzieje się juz z automatu. Nie mam problemu z CarlinKit... Działa bez zarzutu.



Sparować urządzenie BT??
Może podpowiedz jak to wykonać po kolei



Normalnie tak jak robisz to z innymi sprzętami BT. W telefonie Ustawienia -> Blutetooth -> I z listy urzadzeń wybrać (w moim przypadku było to OPEL-A749) - sparować, dać dostęp...

WAŻNE: CarPlay musi działać po kablu bez Carlinka. Jeśli nie działa to albo cos nie tak na połączeniu JEdnostka auta - telefon, albo Siri jest wyłączone... Aby działał CarPlay musi być włączone Siri w opcjach (ale zakładam ze po kablu smiga bez problemu).

Awatar użytkownika
MarcinSY
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:29
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: MarcinSY » 16 gru 2020, 08:18

Krzysiec pisze:
MarcinSY pisze:
Krzysiec pisze:
A czy sparowałeś urządzenie BT? Na liscie urządzeń powinno wyswietlić się nowe i nalezy je najpierw sparować z telefonem. Potem wszystko dzieje się juz z automatu. Nie mam problemu z CarlinKit... Działa bez zarzutu.



Sparować urządzenie BT??
Może podpowiedz jak to wykonać po kolei



Normalnie tak jak robisz to z innymi sprzętami BT. W telefonie Ustawienia -> Blutetooth -> I z listy urzadzeń wybrać (w moim przypadku było to OPEL-A749) - sparować, dać dostęp...

WAŻNE: CarPlay musi działać po kablu bez Carlinka. Jeśli nie działa to albo cos nie tak na połączeniu JEdnostka auta - telefon, albo Siri jest wyłączone... Aby działał CarPlay musi być włączone Siri w opcjach (ale zakładam ze po kablu smiga bez problemu).




Po kablu działa normalnie ale jak wkładam carlinka to na telefonie go widzę na Bluetooth i połączy ale po chwili go rozłącza

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: Krzysiec » 16 gru 2020, 08:22

hmmm... u mnie nic nie rozłącza. Moze warto sprobować zaktualizowac Carlinka jesli nie działa poprawnie ?
Dokładnie tak wyglądało pierwsze podłączenie u mnie...

https://youtu.be/eRY-j2ojd5c?t=167

Awatar użytkownika
MarcinSY
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:29
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: MarcinSY » 16 gru 2020, 14:48

Krzysiec pisze:hmmm... u mnie nic nie rozłącza. Moze warto sprobować zaktualizowac Carlinka jesli nie działa poprawnie ?
Dokładnie tak wyglądało pierwsze podłączenie u mnie...

https://youtu.be/eRY-j2ojd5c?t=167



A wiesz może jak go zaktualizować ?

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: Krzysiec » 16 gru 2020, 14:54

Przejzyj kanał tego goscia... on wszystko mowi. Jest osobny film o aktualizacji.

Awatar użytkownika
MarcinSY
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:29
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: MarcinSY » 18 gru 2020, 14:38

Nie wiem jak tego carlinkita zainstalować jak coś to mam na sprzedaż

wibson85
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:52
Posiadane auto: Opel Astra K Sport Toures
Silnik: 1.4 150km AT S&S
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 1 time

Re: Apple PlayCar

Postautor: wibson85 » 21 gru 2020, 18:15

Ja mam cały czas problem z Yanosikiem w CarPlay. Jak go włączam to niby działa w tle Google maps jako nawigacja ale nie słyszę komunikatów. Jak włączę tylko yanosika to niby działa i słychać komunikaty. Dzieje się to chyba od ostatniej aktualizacji yanosika. Wcześniej działało bez zarzutu a teraz tak naprawdę prawie nie włączam yanosika bo i tak mnie nie informuje. Macie na to jakieś rozwiazanie? Jak cos to mam iphona XS

Awatar użytkownika
mathew
Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: 04 gru 2018, 08:23
Posiadane auto: astra k
Silnik: 1.4 100 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: poręba
Województwo: śląskie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: mathew » 21 gru 2020, 21:28

wibson85 pisze:Ja mam cały czas problem z Yanosikiem w CarPlay. Jak go włączam to niby działa w tle Google maps jako nawigacja ale nie słyszę komunikatów. Jak włączę tylko yanosika to niby działa i słychać komunikaty. Dzieje się to chyba od ostatniej aktualizacji yanosika. Wcześniej działało bez zarzutu a teraz tak naprawdę prawie nie włączam yanosika bo i tak mnie nie informuje. Macie na to jakieś rozwiazanie? Jak cos to mam iphona XS


Też tak miałem. Radio się wyciszało, chwila ciszy przez kilka sekund i wracało. Teraz przy każdym komunikacie włącza mi się aplikacja "muzyka" w telefonie. Radio znika...

emarcin
Wyjadacz
Posty: 338
Rejestracja: 04 wrz 2018, 15:02
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: emarcin » 22 gru 2020, 18:44

@mathew od ostatnich trzech aktualizacji zgłaszm im ten problem generując z apliakcji raport i niestety ale w dalszym ciągu po wystawieniu komunikatu głosowego Yanosik nie przycisza muzyki w tle. Mało tego na ostatniej wersji po komunikacie przełącza aktualne odtwarzane źródło dźwięku na źródło iPod, w moim przypadku na źródle iPod włącza się aplikacja TuneIn Radio. Mam wrażenie, że sami nie wiedzą gdzie jest problem albo nawet tego nie weryfikują. Cóż trzeba czekać cierpliwie.
Zapomniałem dopisać, że tym razem przy tej wersji Yanosika także zgłosiłem im ten problem. Proszę zgłaszajcie im ten problem może w końcu ich to zmobilizuje do rzetelnej pracy ;)

Awatar użytkownika
MarcinSY
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:29
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: MarcinSY » 26 gru 2020, 19:25

A może ktoś ze śląska posiada carlinka i wie co zrobić żeby działało

emarcin
Wyjadacz
Posty: 338
Rejestracja: 04 wrz 2018, 15:02
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: emarcin » 26 gru 2020, 22:45

A co ci dokładnie nie działa? Telefon po kablu łączy się z CarPlay? Jeżeli tak to zastosuj się do poniższych wskazówek, co prawda opis z FAQ CPLAY2air nie mniej na Carlinku będzie identycznie:

Włącz sieci Bluetooth i Wi-Fi w telefonie.
Upewnij się, że telefon nie jest połączony z żadną inną siecią Wi-Fi lub Bluetooth i usuń połączenie zestawu głośnomówiącego z ustawień telefonu i systemu samochodowego.
Podłącz adapter do portu USB CarPlay.
Poczekaj, aż interfejs pojawi się na ekranie.
Kliknij przycisk wyszukiwania.
Wybierz telefon, z którym chcesz sparować adapter (lub połącz się za pomocą Bluetooth wyświetlanego na ekranie).
Po wyświetleniu powiadomienia wybierz opcję „Sparuj” w telefonie.
Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe (zobacz instrukcje dotyczące aktualizacji oprogramowania układowego).

Awatar użytkownika
MarcinSY
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 22 lis 2019, 22:29
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Apple PlayCar

Postautor: MarcinSY » 27 gru 2020, 00:03

emarcin pisze:A co ci dokładnie nie działa? Telefon po kablu łączy się z CarPlay? Jeżeli tak to zastosuj się do poniższych wskazówek, co prawda opis z FAQ CPLAY2air nie mniej na Carlinku będzie identycznie:

Włącz sieci Bluetooth i Wi-Fi w telefonie.
Upewnij się, że telefon nie jest połączony z żadną inną siecią Wi-Fi lub Bluetooth i usuń połączenie zestawu głośnomówiącego z ustawień telefonu i systemu samochodowego.
Podłącz adapter do portu USB CarPlay.
Poczekaj, aż interfejs pojawi się na ekranie.
Kliknij przycisk wyszukiwania.
Wybierz telefon, z którym chcesz sparować adapter (lub połącz się za pomocą Bluetooth wyświetlanego na ekranie).
Po wyświetleniu powiadomienia wybierz opcję „Sparuj” w telefonie.
Zaktualizuj oprogramowanie sprzętowe (zobacz instrukcje dotyczące aktualizacji oprogramowania układowego).



Telefon po kablu łączy się z CarPlay natomiast kiedy podpinam carlinka nic się nie dzieje miga czerwona lampka i tyle z telefonem się łączy przez Bluetooth i nic więcej


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości