ABS i Check Enigne

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o układzie jezdnym i kierowniczym w Astrze 5
Marcin
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 24 paź 2016, 08:06
Posiadane auto: Astra 5
Silnik: 125KM
Rocznik auta: 2015
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Been thanked: 1 time

ABS i Check Enigne

Postautor: Marcin » 20 maja 2020, 21:36

Cześć,

dzisiaj zaświeciła mi się na desce mała choinka w postaci informacji o wyłączonym ABS oraz Check Engine. Rano tego jeszcze nie było. Oczywiscie czekać mnie bedzie wizysta w serwisie (byle nie ASO), ale wolałbym się upewnić zanim tam pojadę.
Zauważyłem też pewien spadek mocy, nie czuć tego, że auto ma turbo. W dodatku, ostatnio znajomy jadąc za mną, zaraportował mi, że w momencie wjeżdzania pod górę z rury poszły kłęby czarnego dymu. Może sugerowało by to nagar (auto nie pokonuje długich tras, 7.500km na rok).
Dodam jeszcze, że niedawno był wymieniany akumulator - z uwagi na rozładowanie oraz pojawiający się komunikat ESC. ESC pojawiał się też przy tym info o braku ABS.
Czujniki TPMS programowałem sam, sprzętem z allegro. Nie wiem czy to może mieć związek- ciśnienie raportują poprawnie.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: ABS i Check Enigne

Postautor: colins » 21 maja 2020, 08:56

Zerknij pod maskę czy przypadkiem jakiś zwierz nie ostrzył sobie zębów na Twojej instalacji elektrycznej.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7869
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 462 times

Re: ABS i Check Enigne

Postautor: Segor » 21 maja 2020, 21:48

ESC to standard przy ni doładowanym akumulatorze. Jeżeli Ci czujniki nie pokazują błędu, to ABS nie powinien być z tym powiązany. Faktycznie mogło Ci coś pogryźć kable...
Obrazek

Marcin
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 24 paź 2016, 08:06
Posiadane auto: Astra 5
Silnik: 125KM
Rocznik auta: 2015
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Been thanked: 1 time

Re: ABS i Check Enigne

Postautor: Marcin » 21 maja 2020, 21:55

Byłem wstępnie u mechanika, podpiął komputer i wyszedł błąd w czujniku ABS przedniego lewego koła. Co jeszcze zaobserwowałem, to spadek mocy w momencie pojawiania się informacji o blędzie ABS - to jest zrozumiałe, auto nie pozwala na szybką jazdę.
Kable mogły być pogryzione - wizytey kun juz miałem, skończyło się tylko wygryzioną okładziną. Ponadto auto niedawno wróciło z obcego miejsca, gdzie inna kuna mogła swój ślad zapachowy pozostawić.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości