Wypalanie DPF

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o silnikach diesla w Astrze 5
mariusz2110c
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra V ST 2018
Silnik: 1.6 CDTI
Rocznik auta: 2018
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 1 time

Re: Wypalanie DPF

Postautor: mariusz2110c » 10 paź 2019, 19:04

ADblue w mojej ST lałem 2 razy - przebieg 36 tyś. średnio co 16-18 tyś km trzeba zalać. z tym, że 80% przebiegu to trasy

STANISLAW
Klubowicz
Posiadane auto: ASTRA MARTIN
Silnik: W MIARĘ DAJE RADE
Miasto: ŚWIĘTE
Województwo: HANYSLAND
Has thanked: 64 times
Been thanked: 20 times

Postautor: STANISLAW » 10 paź 2019, 19:57

Jak to dobrze , że u mnie nie ma wlewu tego mocznika :-)
compact w dieslu i nic więcej.........

YATES
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra 5
Silnik: 1,6 CDTI 110KM
Miasto: Żywiec
Województwo: Śląskie

Postautor: YATES » 12 paź 2019, 10:09

W temacie płynu AdBlue . Czy ktoś z was ma samochód z systemem AdBlue i zimą parkuje na zewnątrz ? Wiem , że ten mocznik zamarza w temp. minus 11 stopni więc zapytam. Gdy na zewnątrz jest np. minus 15 stopni to jaka temperatura może być w zbiorniku AdBlue , bo wiadomo , że powinna być trochę wyższa .

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posiadane auto: Jakie masz auto?
Silnik: 1,4XFL 125/ 1,6SHT 200KM
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 238 times

Postautor: FPWroclaw » 12 paź 2019, 13:08

Nie ma prawa zamarznąć - przewody i zbiornik są podgrzewane. Do tego sam przewód jest osuszany. Nie było jeszcze przypadku problemów z tą instalacją w mroźne dni.
Natomiast całkiem często zdarza się, że trafiają na serwis samochody z płynem w baku paliwa = fantazja osób trzecich które dostały samochód i nie były obecne przy odbiorze. Jest to kosztowna pomyłka.
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.

W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres email: p.bicz@mmcars.pl
Telefonicznie 506 592 534 (Pon-Pt 8-16, Sb - 9-14)

Pozdrawiam Paweł.

YATES
Nowicjusz

Postautor: YATES » 12 paź 2019, 18:30

FPWroclaw pisze:Nie ma prawa zamarznąć - przewody i zbiornik są podgrzewane. Do tego sam przewód jest osuszany. Nie było jeszcze przypadku problemów z tą instalacją w mroźne dni.
Natomiast całkiem często zdarza się, że trafiają na serwis samochody z płynem w baku paliwa = fantazja osób trzecich które dostały samochód i nie były obecne przy odbiorze. Jest to kosztowna pomyłka.

Ja wiem , że są podgrzewane ale tylko wtedy gdy silnik jest uruchomiony . Chodzi mi o taką sytuację , że wieczorem wracam do domu i zostawiam samochód na noc pod chmurką , a temperatura w zimie czasami wynosi minus 15 stopni. Czy rano płyn Adblue będzie zamarznięty czy może jest tak , że mróz w wysokości minus 15 stopni przez te 12 godzin nie zdąży się przedostać do układu z płynem AdBlue który zamarza od minus 11 stopni ?

Astroid
Wyjadacz
Posiadane auto: Astra+ HB
Silnik: D14XFT MT6 150
Miasto: Śląsk
Been thanked: 10 times

Postautor: Astroid » 12 paź 2019, 21:47

YATES pisze:Ja wiem , że są podgrzewane ale tylko wtedy gdy silnik jest uruchomiony .

A po co Ci on potrzebny przy uruchamianiu?

YATES
Nowicjusz

Postautor: YATES » 12 paź 2019, 23:49

Astroid pisze:
YATES pisze:Ja wiem , że są podgrzewane ale tylko wtedy gdy silnik jest uruchomiony .

A po co Ci on potrzebny przy uruchamianiu?

Do uruchomienia nie jest potrzebny ale jeśli w zimie w nocy płyn AdBlue często będzie zamarzał , a w dzień kiedy będę jeździł odmarzał to po pewnym czasie słyszałem , że sie mocznik krystalizuje co ma negatywny wpływ na żywotność elementów układu AdBlue. Kryształki obecne w płynie mogą zatkać układ wtryskowy lub doprowadzić do awarii pompy, a to nie są tanie rzeczy.

rah
Weteran
Posiadane auto: Opel Astra K ST
Silnik: 1.6 200 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 78 times

Postautor: rah » 13 paź 2019, 17:31

Ale adblue nie jest dozowany do układu paliwowego, bo mocznik załatwiłby układ błyskawicznie. Adblue jest wtryskiwany za katalizatorem w układ wydechowy.
Samo zamarzanie problemem nie jest. Problemem jest uzupełnianie adblue w zimie, bo trzeba to zrobić w ogrzewanym pomieszczeniu po całkowitym odmrożeniu zbiorniczka.

Waldi
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra V hatchback
Silnik: 1.6 CDTI S/S 136KM
Miasto: Bochnia
Województwo: Małopolskie

Postautor: Waldi » 13 paź 2019, 19:01

Właśnie jak kolega pisze. Jak to jest z tym adblue? Czy on się krystalizuje po jakim czasie? Czy jeżeli wystarczy go na ponad rok jazdy czy trzeba wymieniać jakos po roku by sie nieskrystalizował?

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posiadane auto: Jakie masz auto?
Silnik: 1,4XFL 125/ 1,6SHT 200KM
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 238 times

Postautor: FPWroclaw » 14 paź 2019, 09:14

Odpowiem pytaniem na pytanie - na ile starczy Ci bak paliwa? Ja lubię dynamiczną jazdę więc może na 450km - Ty będziesz jeździć oszczędnie i zrobisz tym samym samochodem 850 km :) z płynem adblue jest podobnie.

Nowy samochód ma zbiornik zatankowany w 80% i komputer pokazuje zasięg około 9.000 km - oczywiście nowy samochód ma niski przebieg fabryczny (6-15km) i wysokie współczynniki spalania paliwa oraz zużycia adblue - więc na początku zasięg wzrasta zamiast się zmniejszać. Także zużycie jest kwestią stylu i warunków eksploatacji.

uzupełnianie adblue powinno odbywać się w temperaturze powyżej -11C to prawda.
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.

W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres email: p.bicz@mmcars.pl
Telefonicznie 506 592 534 (Pon-Pt 8-16, Sb - 9-14)

Pozdrawiam Paweł.

YATES
Nowicjusz

Postautor: YATES » 14 paź 2019, 16:35

rah pisze:Ale adblue nie jest dozowany do układu paliwowego, bo mocznik załatwiłby układ błyskawicznie. Adblue jest wtryskiwany za katalizatorem w układ wydechowy.
Samo zamarzanie problemem nie jest. Problemem jest uzupełnianie adblue w zimie, bo trzeba to zrobić w ogrzewanym pomieszczeniu po całkowitym odmrożeniu zbiorniczka.

Chodziło mi o wtryskiwacz w systemie Adblue, a nie wtryskiwacz paliwa w silniku

Added in 2 minutes 36 seconds:
FPWroclaw pisze:Odpowiem pytaniem na pytanie - na ile starczy Ci bak paliwa? Ja lubię dynamiczną jazdę więc może na 450km - Ty będziesz jeździć oszczędnie i zrobisz tym samym samochodem 850 km :) z płynem adblue jest podobnie.

Nowy samochód ma zbiornik zatankowany w 80% i komputer pokazuje zasięg około 9.000 km - oczywiście nowy samochód ma niski przebieg fabryczny (6-15km) i wysokie współczynniki spalania paliwa oraz zużycia adblue - więc na początku zasięg wzrasta zamiast się zmniejszać. Także zużycie jest kwestią stylu i warunków eksploatacji.

uzupełnianie adblue powinno odbywać się w temperaturze powyżej -11C to prawda.

Ja wyjechałem Astrą z salonu i na liczniku pokazywało mi 100% płynu Adblue. Po przejechaniu 4 tys km mam obecnie poziom 78% , a zasięg dalej nie drgnął od nowości pokazuje na liczniku 9999km