Wymiana oleju po przejechaniu pierwszych 5kkm w AK 1.4 150KM

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o silnikach benzynowych w Astrze 5
Awatar użytkownika
vzduch
Klubowicz
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 16 times

Re: Wymiana oleju po przejechaniu pierwszych 5kkm w AK 1.4 150KM

Postautor: vzduch » 04 sie 2019, 10:46

@daniello nie znam się, więc Ci poradzę: jedź do ASO :D sprawdzą wszystko i będzie git.

Może coś z dolotem nie ten? Masz roczny samochód, więc filtr powietrza nie powinien wymagać wymiany... Czasami czuję chwilowy brak mocy na drugim biegu, ale to ma miejsce tylko na nierozgrzanym silniku. Na pozostałych biegach albo mi się nie przytrafiło, albo nawet na to nie zwróciłem uwagi.

daniello
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150KM Dynamit
Rocznik auta: 2018
Miasto: Katowice
Has thanked: 4 times

Postautor: daniello » 04 sie 2019, 10:58

vzduch pisze:@daniello nie znam się, więc Ci poradzę: jedź do ASO :D sprawdzą wszystko i będzie git.

Może coś z dolotem nie ten? Masz roczny samochód, więc filtr powietrza nie powinien wymagać wymiany... Czasami czuję chwilowy brak mocy na drugim biegu, ale to ma miejsce tylko na nierozgrzanym silniku. Na pozostałych biegach albo mi się nie przytrafiło, albo nawet na to nie zwróciłem uwagi.

Zapomniałem dopisać, że na dwójce mam to też tylko na nierozgrzanym silniku a jak u Was też takie coś występuje, to pewnie TTTM :D Z tą czwórką natomiast to było na prawdę coś dziwnego, ale też zdarzyło się to tylko raz, także jeszcze nie panikuję ;)

Teraz mi się jeszcze przypomnialo, ale to już zupełnie inny temat... Niedawno pierwszy raz złożyłem tylne oparcia siedzeń do przewozu kartonów z meblami z ikei i po tym, teraz, te tylne opacia skrzypią mi na nierównościach terenu jak stara szafa a w szczególności to węższe. Nawet jak się na niej z tyłu siedzi i wyginam na boki, to też już to delikatnie słychać :D Masakra :mrgreen:
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
colins
Weteran
Posiadane auto: Astra V ST Dynamic
Silnik: 1.4T 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 171 times
Been thanked: 256 times

Postautor: colins » 04 sie 2019, 11:45

U mnie też się zdarza i być może się mylę, ale moje podejrzenia są takie, że w takiej chwili (gdy dochodzi do czkawki), to sterownik silnika walczy z tym, by nie doszło do spalania stukowego i jest to ostatni moment przed wystąpieniem LSPI. Cofa więc zapłon i wprawdzie do samozapłonu nie dochodzi, ale odczuwamy czkawkę. Przynajmniej tak sobie tłumaczę. Moim zdaniem przydałaby się aktualizacja softu silnika, ale na tę już pewnie nie możemy liczyć. Natomiast cały czas odnoszę też wrażenie, że mimo wprowadzenia oleju zapobiegającego LSPI oraz rzekomej modernizacji silnika, która też miała ograniczyć zjawisko, to mimo to cały czas nasze silniki balansują na granicy LSPI i na upartego możnaby takie spalanie w każdym z tych silników wywołać. Dlatego ja osobiście staram się obchodzić z pedałem gazu ostrożnie, a przynajmniej w dolnej skali obrotomierza. Natomiast jeśli muszę przycisnąć, to redukuję bieg i wtedy gaz do dechy, a powyżej 4 tys.obrotów silnik już nie ma czasu na LSPI. :mrgreen:

ADAMS
Nowicjusz
Posiadane auto: Jakie masz auto?Astra K 1.6 Thurer
Silnik: 1.6 Turbo 200
Miasto: Biała Podlaska
Województwo: lubelskie
Been thanked: 1 time

Postautor: ADAMS » 04 sie 2019, 17:05

Witam.
Panowie a jaki olej do AK 1.6 200KM. Do silnika wg. danych wchodzi 5,5 litra. Do moich poprzednich Opli lałem Millersa lub Motula. Czy ktoś zalewał tymi olejami proszę o jakiś link do takiego oleju.

daniello
Nowicjusz
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150KM Dynamit
Miasto: Katowice
Has thanked: 4 times

Postautor: daniello » 10 sie 2019, 08:17

ADAMS pisze:Witam.
Panowie a jaki olej do AK 1.6 200KM. Do silnika wg. danych wchodzi 5,5 litra. Do moich poprzednich Opli lałem Millersa lub Motula. Czy ktoś zalewał tymi olejami proszę o jakiś link do takiego oleju.

Temat wałkowany już wielokrotnie, ale odpiszę ;) Olej jaki musisz zalać, to taki, który spełnia wymogi Dexos1gen2 i moim zdaniem, jak będziesz tak jak ja, wymieniał go dwa razy w roku, to taki Shell Helix 5w30 wystarczy bo osobiście w long live nie wierzę :?
Pozdrawiam :)

ADAMS
Nowicjusz
Posiadane auto: Jakie masz auto?Astra K 1.6 Thurer
Silnik: 1.6 Turbo 200
Miasto: Biała Podlaska
Województwo: lubelskie
Been thanked: 1 time

Postautor: ADAMS » 12 sie 2019, 16:24

Dziękuję.