Wycieraczki i spryskiwacz

Nie znalazłeś odpowiedniego działu - to znak, że powinno się to znaleźć tutaj
Tomeq
Nowicjusz
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: śląskie
Been thanked: 1 time

Wycieraczki i spryskiwacz

Postautor: Tomeq » 28 lis 2018, 19:05

Mam pytanie czy też tak macie. Jak załączę spryskiwacz przedniej szyby (czyli trochę popsikam ze 2, 3 ,4 razy aby szyba była mokra) wycieraczki machną tylko raz, przydało by się ze trzy. Tak jest wszędzie czy tylko u mnie, bo muszę je dźwignią wyzwalać je kilka razy aby machnęły by szyba była sucha.
I jeszcze jedno jak psiknę spryskiwaczem dłużej na przednią szybę tak z 5 sekund to poleci mi ze spryskiwacza na tylnej szybie , ale wycieraczka nie ruszy muszę ją wyzwalać ręcznie.

Jak psikam na tylną szybę to wycieraczka tylnej szyby macha ze 3 razy, a przednie wycieraczki przy psikaniu na przednią tylko raz.

Awatar użytkownika
Chorwat
Weteran
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.6 CDTI 136KM A/T
Miasto: Toruń
Województwo: kuj-pom
Has thanked: 5 times
Been thanked: 28 times

Re: Wycieraczki i spryskiwacz

Postautor: Chorwat » 28 lis 2018, 19:47

Na przednią szybę musisz psiknąć nieco dłużej (1-2 sekundy), żeby wycieraczki przejechały po szybie kilka razy. Choć fakt, że muszę i tak potem jeszcze ręcznie machać manetką, bo te kilka razy z automatu nie usuwa całego płynu.
Nie spotkałem się do tej pory z sytuacją, by psikanie na przednią szybę, wyzwalało też psikanie na tylną... Wizyta w ASO?
Astra F 1.6 75KM :) -> Omega B FL 3.2 V6 218KM :twisted: -> Astra K 1.6 136KM :D

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 445 times
Been thanked: 376 times

Postautor: Segor » 28 lis 2018, 20:53

Ja się łapie na tym, że chce dopsikać jak już przejadą w dół i wtedy tylko na chwilę naciskam, a one wtedy kończą stary długi cykl i robią tylko jeden dodatkowy (bo to dopsikać or jest krótkie).
Obrazek

Tomeq
Nowicjusz

Postautor: Tomeq » 29 lis 2018, 10:16

Dzisiaj nie dam rady sprawdzić.
Ale jutro sprawdzę czy przy dłuższym psikaniu ( trzymać ok 2 s - zawsze psikam krótko po parę razy) machają parę razy, a nie raz. Ale na pewno jak trzymam dłużej to patrze w tylne lusterko i widzę że poszło z tylnego spryskiwacza.
Fakt będę na 3 letnim przegłądzie w lutym muszę to zgłosić jeśli jest to błąd.

Tomeq
Nowicjusz

Postautor: Tomeq » 30 lis 2018, 17:10

Dzięki za pomoc.
Faktycznie (tego nie wiedziałem :roll: :?: ) jak trzymam na początku spryskiwacz przedniej szyby nie przerywając, wycieraczki ruszają po chwili i machają jakieś 3 razy. A z tyłu nie leci mi już nic.
Jeszcze raz dzięki za pomoc i informację.