silnik się męczy + sprzęgło dziwnie działa

Wszystko co chciałbyś wiedzieć o silnikach benzynowych w Astrze 5
Marek86
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:01
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: Pomorskie

silnik się męczy + sprzęgło dziwnie działa

Postautor: Marek86 » 19 lip 2019, 12:21

Witam,
Jestem "szczęśliwym" posiadaczem Astry K 1.4 125 KM z 2018 roku. Do tej pory przejechane ok. 5 tysięcy km.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że im dłuższa jazda tym auto coraz bardziej się męczy.
Wygląda to tak, że jak ruszam po dłuższym postoju (np. rano) to wszystko działa bez zarzutu - sprzęgło jest prawidłowo elastyczne, biegi wchodzą gładko "jednym paluszkiem" (nawet nie ma sławnego kangura z 1 na 2), silnik pracuje równo na niskich i wysokich obrotach.
Po kilku(nastu) minutach czy kilometrach zauważam, że sprzęgło robi się trochę bardziej miękkie, przy wciskaniu czuć jakby coś tarło i wibrowało przy wyższych obrotach. Automatycznie od razu gorzej chodzi skrzynia biegów - wyczuwalne są tarcia/zgrzytania i ciężko wchodzą biegi. Również silnik sprawia wrażenie zamulonego - podczas przyspieszania czuć jakby opór, większe wibracje i głośniejszą, nierówną pracę.
Zauważyłem, że powyższe objawy występują zwłaszcza w/po jeździe w korku (gdy co chwila używane jest sprzęgło czy zmiana biegów).
Wszystkie płyny są w normie, zero wycieków pod maską jak i z dołu.
Ktoś z was tak miał? Macie jakieś pomysły co to może być?
Przeglądałem różne tematy o sprzęgle i silniku, ale nigdzie nie znalazłem takiego przypadku żeby auto podczas jazdy się tak stopniowo zmieniało w rzęcha.

Inferno
VIP
Posty: 1894
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: silnik się męczy + sprzęgło dziwnie działa

Postautor: Inferno » 01 sie 2019, 14:33

Może podjedź do ASO, skoro nikt nie wie tu na forum?

wasyl
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 paź 2017, 17:02
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 T 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: silnik się męczy + sprzęgło dziwnie działa

Postautor: wasyl » 09 paź 2019, 09:26

Doskonale wiem, o czym piszesz - pisałem czas jakiś temu wątku o ślizgająco-szarpiącym sprzęgle. W ramach gwarancji wymieniono wysprzęglik - różnica taka, że sprzęgło łapie niżej. Nikt w ASO nie zauważa tematu, samochód po gwarancji - wczoraj chłopak z ASO mi odstawiał samochód po przeglądzie, próbowałem mu wytłumaczyc co zrobić żeby poszarpywanie siś epojawiło - nie umiał powtórzyć a jak sie przestał na tum skupiać tylko delikatnie ruszył - ja to pod tyłkiem czuję jak on poszarpuje - powiedziałem, że właśnie sprzęgło mu pokazało jak szarpie. Wtedy zrozumiał o czym mówię. Ale nie wiem, czy się to przełoży na jakiekowiek działanie ASO.
Pozdrawiam,
Wasyl

siano
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 24 wrz 2018, 15:34
Posiadane auto: Oper Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolskie

Re: silnik się męczy + sprzęgło dziwnie działa

Postautor: siano » 21 paź 2019, 12:33

Nie wiem czy jest się czym chwalić ale mam tak samo tylko że w wersji 150 KM. Najgorzej jest w korku. Na trasie problem jest mniej odczuwalny. Masz też taką dziwną wibrację opór przy wysprzęglaniu ? Zauważyłem że im wyższe obroty silnika tym wibracja na pedale bardziej czuć.
Przy przebiegu 8 tyś miałem wymieniany komplet wysprzęglik pompę sprzęgła, pompę hamulca oraz jakieś przewody wraz z płukaniem całego układu. Jednak pomogło to na chwilę.

adax
Weteran
Posty: 1425
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: silnik się męczy + sprzęgło dziwnie działa

Postautor: adax » 28 paź 2019, 18:02

Czy założyciel tematu ogarnął problem,naprawili?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości