Test astra 1.4 150 elite

Tutaj znajdziesz najbardziej aktualne testy i porównania, również naszych klubowych samochodów
Paput01
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: 12 mar 2017, 20:22
Posiadane auto: Astra 3 kombi
Silnik: 1,6
Rocznik auta: 2009
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Test astra 1.4 150 elite

Postautor: Paput01 » 17 mar 2017, 21:20

Ale oba silniki mają dokładnie tyle samo koni 150.
Moment obrotowy Octavia ma ciut wyższy-250 nm, a Astra 245.
Tylko przy różnym zakresie obrotów.
Stąd różnice, choć dla mnie pomijalne. :D

A1x
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 06 mar 2017, 13:34
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 4 times

Re: Test astra 1.4 150 elite

Postautor: A1x » 19 mar 2017, 22:07

Paput01 pisze:Za to silnik w Octawii pracuje zdecydowanie głośniej i do tego ma w moim odczuciu znacznie mniej przyjemny dźwięk. Trochę jak kosiarka. Astra na zdecydowany plus.

Mam bardzo podobne odczucia.

Paput01 pisze:Do tego skrzynia w Octawii przy szybkiej redukcji z 5 na 4 kilka razy mi zdecydowanie przyhaczyła. Po czasie, jak już drążek prowadziłem bardzo delikatnie, dając jej czas na naprowadzenie się drążka było ok., ale wymagało to pewnego przyzwyczajenia. W Astrze podobnych rzeczy nie zauważyłem. I znowu plus dla Astry.

Haczenia nie doświadczyłem, ale biegi trudniej wchodzą w Octavii.

Paput01 pisze:Prowadzenie obu aut niemal takie samo, tyle że w Astrze ciszej, mniej szumów. Zawieszenia na remis.

Moim zdaniem prowadzenie przy dynamicznej jeździe z delikatnym wskazaniem dla Octavii, ale komfort zawieszenia trochę wyższy w Astrze.
Co do szumów, to na poważnie słychać je w Leonie. W Octavii nie jest aż tak źle, choć, rzeczywiście, ogółem głośniej niż w Astrze.

Paput01 pisze:Przyspieszenia też na remis, a minimalne różnice, w codziennej eksploatacji chyba nie mają specjalnego znaczenia...
Ilość miejsca w środku podobna.

Ilość miejsca w Astrze, szczególnie z tyłu, pozytywnie zaskakuje. Nie ma go aż tak dużo jak w Octavii, ale wciąż jest go więcej niż w pozostałych autach z segmentu. Z kolei miejsca na nogi dla kierowcy jest więcej nawet niż w Skodzie.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości