Astra V abonament?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: Astra V abonament?

Postautor: admin » 22 mar 2017, 18:20

Panowie proponuje spokój bo posypią się warny.

Admin też człowiek! :-)

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra V abonament?

Postautor: Fuks » 22 mar 2017, 20:48

Klor pisze:Za przeproszeniem gówno wiesz o modelu finansowania o którym mówimy


No na pewno, więc może na wyjaśnisz :), zrób wyliczenia podaj cyferki ...
Przykładowo może być dla tych 100 tys na fakturze tylko wylicz dłuższy okres niż 3 lata (bo potem chyba tramwajem nie będziesz jezdził).

Klor
Wyjadacz
Posty: 278
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:26
Posiadane auto: AK ST
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 2016
Miasto: DC
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 17 times

Re: Astra V abonament?

Postautor: Klor » 22 mar 2017, 20:55

Wyjaśnię - koszt na 5 lat zależy od tabel wartości rezydualnych używanych przez firmy oferujące usługę. Wartości w tych tabelkach zależą od modelu auta, wyposażenia, silnika, przewidywanego przebiegu i podobnych. Można też ponegocjować wartość rezydualną przed podpisaniem umowy.

Co do Twojego głupkowatego komentarza - po 3 latach to tylko i wyłącznie moja sprawa czym będę jeździł. Na chwilę obecną nie wiem czy:

a) przedłużę wynajem
b) zostawię auto i poszukam kolejnego
c) wykupię auto

Awatar użytkownika
Baldi
Wyjadacz
Posty: 256
Rejestracja: 16 lut 2017, 13:38
Posiadane auto: ST Elite Carbon Flash 18/225/40
Silnik: 1.6DTH / 136KM / SS
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie, Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Astra V abonament?

Postautor: Baldi » 22 mar 2017, 21:09

Aby uspokoic lub wywolac kolejna burze, oto koszty przegladow poniesione przy poprzednim aucie (chevrolet aveo):
1. 953 ( w tym robocizna 494)
2. 719 (robocizna 357)
3. 1464 (729)
4. 1811 (874)
5. 1147 (560)

Wiec ja tam w przeglady za piecset zlotych nie wierze, ale ciesze sie, ze sie komus udalo (vide 600/900/600 dla wspomnianej w tym watku kii).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: Astra V abonament?

Postautor: admin » 22 mar 2017, 21:15

TEMAT ZAMYKAM Z POWODU NIEZASTOSOWANIA SIĘ DO MOJEJ PROŚBY - JAK OCHŁONIECIE WRÓCICIE DO DYSKUSJI

Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: Astra V abonament?

Postautor: admin » 05 kwie 2017, 22:15

Wszyscy ochłonęli więc można dyskutować dalej.

Awatar użytkownika
Elfiasty
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:55
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4 AT6 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Olsztyn
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 33 times

Re: Astra V abonament?

Postautor: Elfiasty » 05 kwie 2017, 22:54

Czysto matematyczne porównywanie różnych form finansowania nie ma sensu bo jak zakup za gotówkę miałby być bardziej opłacalny niż wzięcie kredytu... Tak samo porównywanie leasingu do wynajmu nie ma sensu, bo wiadomo, że czysto matematycznie leasing będzie tańszy. Żeby porównywać różne formy finansowania musielibyśmy wziąć masę różnych argumentów, i tego nie da się tak porównać. Każda z tych form finansowania nawet zakup za gotówkę pomimo teoretycznie niższej ceny ma swoje minusy.

Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: Astra V abonament?

Postautor: admin » 05 kwie 2017, 23:09

Tak na prawdę wszystko sprowadza się do potrzeby klienta - ktoś chce mieć koszty - godzi się na leasing i po to go wymyślono. Ktoś woli za gotówkę i traktuje furę jako swoją własność, na której traci - jego problem,...

Ja przeszedłem dosyć długą drogę od chwili gdzie myślałem o samochodzie jako o własności powiększającej moje "dobra posiadane" do samochodu jako elementu, który jest sobie narzędziem do zarabiania pieniędzy i przemieszczania się z punktu A do B.

Jest mi zatem łatwiej przełknąć większy koszta ogólne wejścia w leasing na rzecz faktu, że dla przykładu na wejściu przy aucie za 85 tys zł lepiej zarobię obracając np. 70 tys zł (wkład własny 15 tys zł) niż ich nie obracając...mrożąc w samochodzie;

Każdy mierzy własną miarką i to powinno być punktem wyjścia. Ja mam swój kalkulator do którego podstawiam opcje, które akurat mam - i jakoś zawsze lepiej wychodzi mi leasing.

KenyBDG
Nowicjusz
Posty: 82
Rejestracja: 23 maja 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1,5 XFT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wawa
Województwo: Mazowieckie
Been thanked: 1 time

Re: Astra V abonament?

Postautor: KenyBDG » 23 maja 2017, 10:05

Właśnie jestem na etapie zakupu nowego samochodu, może nie zakupu a rozglądania się za czymś nowym.
Chciałem kupić kolejny, używany samochód, budżet jaki posiadam to 80k z możliwości do 100k. Niestety w tej chwil rynek wygląda tak że kupując 3 letni samochód możemy załadować się w duże kłopoty. Jako przykład mogę przedstawić Opla Insignie z silnikiem A20DTH w którym jeśli nie wymieniłeś uszczelki "smoka' oleju to po 5 latach możesz mięć zatarty silnik. Dodatkowo problemem jest automatyczna skrzynia biegów w której Opel nie zaleca wymiany oleju. Na szczęście. mnie te problemy nie spotkały, ale czytając posty na forum Insignii, włosy stają na głowie. Mając wspomniany budżet pomyślałem o nowym samochodzie. Za wspomnianą kwotę nowej Insigni nie kupię, ale Astrę już tak. Stąd trafiłem na forum Astra5klub.pl. Dodatkowo dość mocno zacząłem interesować się formą finansowania. Czy wybrać najem, a może zakup za gotówkę, a może kredyt :).

Na tym forum nie tolerujemy prób przemycania reklamy! Post zedytowany i rada na przyszłość! /kuba/

Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: Astra V abonament?

Postautor: Desiderata » 23 maja 2017, 12:55

Odnosząc się do wypowiedzi kolegi admina, ja z racji wykonywanego zawodu, mam zgoła odmienne zdanie co do "obracania" środkami itd. przez prezesów zarządów jednoosobowej działalności gospodarczej i ich leasingów.

Nie chce nikogo denerwować tym postem, mam nadzieję i głęboko w to wierzę, że w naszej forumowej społeczności nie ma problemu z leasingami i tym podobnymi rzeczami a uwolnione dzięki temu środki mnożą się jak króliki if you know what i mean :)
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

Goorsky
Nowicjusz
Posty: 80
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:18
Posiadane auto: Opel Astra K ST
Silnik: 1.4 Turbo AT 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: Astra V abonament?

Postautor: Goorsky » 23 maja 2017, 15:09

Desiderata pisze:Odnosząc się do wypowiedzi kolegi admina, ja z racji wykonywanego zawodu, mam zgoła odmienne zdanie co do "obracania" środkami itd. przez prezesów zarządów jednoosobowej działalności gospodarczej i ich leasingów.

Nie chce nikogo denerwować tym postem, mam nadzieję i głęboko w to wierzę, że w naszej forumowej społeczności nie ma problemu z leasingami i tym podobnymi rzeczami a uwolnione dzięki temu środki mnożą się jak króliki if you know what i mean :)



Tzn jaki masz zawód? Kontrola skarbowa? :D

KenyBDG
Nowicjusz
Posty: 82
Rejestracja: 23 maja 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Insignia B
Silnik: 1,5 XFT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wawa
Województwo: Mazowieckie
Been thanked: 1 time

Re: Astra V abonament?

Postautor: KenyBDG » 23 maja 2017, 15:18

Czy ktoś z forumowiczów korzystał z najmu długoterminowego/abonamentu i nie chodzi mi o ofertę dla działalności gospodarczej tylko dla zwykłego Kowalskiego ?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości