Co mnie irytuje - opinia mocno subiektywna

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
muzzy
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 05 sty 2017, 11:48
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1,4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Been thanked: 1 time

Co mnie irytuje - opinia mocno subiektywna

Postautor: muzzy » 12 sty 2017, 21:26

Po 2tyś przejechanych km, chciałem napisać co mi doskwiera i irytuje w aucie. Oczywiście można by się skupić na rzeczach pozytywnych, ale wtedy byłoby to wbrew naszej mentalności :lol: :evil: Narzekanie mamy we krwi ;)
2 rzeczy drażnią mnie najmocniej:
- asystent parkowania (wciąż włączające się sygnały nawet jak stoję w korku) - aktywacja tylnych czujników powinna się odbywać poprzez bieg wsteczny a przednich przyciskiem
- roletka w bagażniku (wersja ST) - to jakaś makabra jest. Tak mizerna i tandetna jest ta roletka, że mam wrażenie jakbym zasłaniał bagażnik ceratą ze stołu mojej babci.
Mam też kilka rzeczy, z którymi mi jakoś nie po drodze (opinia subiektywna)
- czujnik deszczu - działa jakoś wybiórczo
- asystent pasa - jak dla mnie sam sygnał dźwiękowy mógłby wystarczyć
- On star - połączyłem się raz (aktywacja)
- trochę mały bak
- i na koniec (może jest to gdzieś w opcjach) niepotrzebnie włączające się światła mijania przy aktywacji follow (led-y by w zupełności wystarczyły)
Więcej grzechów... ;)
A tak w ogóle to fajne auto jest...

skuter1975
Wyjadacz
Posty: 158
Rejestracja: 27 gru 2016, 14:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125 Km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Olkusz
Województwo: Małopolskie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: Co mnie irytuje - opinia mocno subiektywna

Postautor: skuter1975 » 12 sty 2017, 22:39

Wyciągnij tablicę i wygnij ją w łuk. Dodatkowo podegnij dolne rogi tablicy i ponownie włóż ją w ramkę. Problem czujników powinien zniknąć :-D
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Co mnie irytuje - opinia mocno subiektywna

Postautor: Segor » 13 sty 2017, 09:58

Oj bardzo narzekasz :)

Asystent parkowania - jeżeli mówisz o pikaniu bez powodu to temat już wałkowany wielokrotnie i zastosuj się do zaleceń skuter1975. chociaż trzeba przyznać, że system czujników faktycznie nie jest w AK udany. Mi czasami zdarza się jak dojeżdżam do zaspy śnieżnej, że nic nie pika, a potem od razu przed ostatni poziom (bardzo częste pikanie). Ogólnie czujniki łapią z opóźnieniem - manewry trzeba wykonywać bardzo powolnie. W korku nie zauważam problemów.

Roleta bagażnika - dla mnie pierwsze auto z taką roletą, więc mi nie przeszkadza (bo nie jestem świadomy, że może być lepiej :) ). Ojciec w BMWx3 miał taki sam system: https://youtu.be/2RbHuD4NHLU?t=25s . W sumie nie mam z nim problemów, nie uważam, żeby to wyglądało na kiepskie jakościowo - przynajmniej nie odstaje od wrażenia reszty auta. Może i jest uciążliwe, że naciśnięciem nie da się zwolnić rolety, ale radzę sobie z zakupami poprzez whuśtanie ich pod roletę. I tak nie mogę ich kłaść od razu głęboko do bagażnika, bo wkładam je pod siatkę (świetne rozwiązanie - wystarczy włożyć reklamówkę pod siatkę i nic nie lata i nic z niej nie wypada).

Czujnik deszczu - potwierdzam kiepskie działanie. Często jak szyba sucha to zasuwa, a jak mokra, że nic nie widać, to się wlecze (nawet na największej czułości).

Asystent pasa - w teorii ten system ma głównie reagować w sytuacjach, gdy przez zagapienie/zaspanie chcesz wjechać pod samochód z naprzeciwka. Sam sygnał dźwiękowy nie zdążyłby raczej uratować Ci życia. Niemniej sprawdź w ustawieniach pojazdu, bo całkiem możliwe, że da się tak to ustawić.

OnStar - od narzekania mamy osobny wątek :P

Mały bak - faktycznie, chociaż te 5 litrów więcej by się przydało.

Odnośnie follow to nawet jeżeli Ci nie jest to potrzebne, to uważam, że bez świateł mijania to nie miałoby sensu. Ty widocznie masz blisko i wystarczą ledy, ale ten system jest po to, żeby jak jest ciemno jak w ... to żebyś trafił do domu stojącego np. 50 metrów dalej i nie potknął się po drodze o konar przytargany przez psa pod drzwi :P Jakby wszystko pozwolili dostrajać, to byś się zgubił w gąszczu opcji. Nie używam tego, ale uważam, że w obecnej postaci to jedyne sensowne rozwiązanie :)
Obrazek

muzzy
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 05 sty 2017, 11:48
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1,4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Been thanked: 1 time

Re: Co mnie irytuje - opinia mocno subiektywna

Postautor: muzzy » 14 sty 2017, 10:25

Pewnie, że narzekam :D
Co do asystenta parkowania, to już nawet nie chodzi o to jak blisko przeszkody się włącza tylko kiedy to robi. Idę do bagażnika - piszczy, leję płyn do spryskiwaczy - piszczy, stoję na bramkach - piszczy, to auto nic nie robi tylko piszczy :roll: A wystarczyłoby żeby czujniki aktywował wsteczny.
Roleta bagażnika, mogłaby być otwierana naciśnięciem - byłoby super, ale to już nie o to chodzi nawet. Ten system wygląda jakby był zaprojektowany w piątek o 14 a do produkcji wszedł w poniedziałek.
Asystent pasa - widziałem kilka rozwiązań i najbardziej mi do gustu przypadł ten z wibrującą kierownicą i diodą w lusterku.
Follow oczywiście masz rację, ale ja i tak wolałbym same led-y ;) ;)
Pozdrawiam

Marcinn
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 16 paź 2016, 09:59
Posiadane auto: Astra V ST elite
Silnik: 1,4 150 km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Sląskie
Been thanked: 3 times

Re: Co mnie irytuje - opinia mocno subiektywna

Postautor: Marcinn » 14 sty 2017, 10:44

Mnie irytuje kilka detali które fabrykę pewnie kosztują z 500 zł i chętnie bym dopłacił 1000zł żeby to było tj:
1. Oświetlenie schowka ( 40 zł?)
2. Oświetlenie przestrzeni na nogi z przodu (60 zł?)
3. podświetlany przycisk zamykania tylnej klapy w ST ( 10zł?)
4. lepszej jakości kamera cofania ( 80 zł ?)
5. nie parujące lampy ( wersja hb tył, oraz wszystkie przód) (?)
6. gałka zmiany biegów skórzana a nie plastik ( 100 zł ?)
7. siłowniki przedniej klapy ( 130 zł )
8. dodatkowa podłoga pomiędzy dojazdówką a podłogą właściwą ( cieńka sztywna przesłona jak w insigni 50 zł ?)
9. składanie lusterek z kluczyka ( oprogramowanie ?)
10. możliwość zamiany kół z zimowych na letnie bez koniecznosci programowania ( oprogramowanie ? )

Są ludzie dla których detale są ważne i kierują się nimi przy zakupie auta :) bo tak jak fotele z masażem mogą świadczyć o klasie "premium" tak brak oświetlenia schowka świadczy o klasie matiza ( choć pewnie go obrażę bo pewnie w matizie podświetlenie jest !! )

Awatar użytkownika
Mieszko66
Weteran
Posty: 1098
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:18
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times

Re: Co mnie irytuje - opinia mocno subiektywna

Postautor: Mieszko66 » 14 sty 2017, 11:05

Z większością punktów kolegi @Marcinna się zgadzam (oprócz kamery, drążka zmiany biegów), dodałbym jeszcze brak informacji o końcu płynu do spryskiwaczy oraz inny sposób zamykania rolety bagażnika. Miałem poprzednio Astrę H i tam było OK.
Mieszko66
Obrazek

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Co mnie irytuje - opinia mocno subiektywna

Postautor: b3rs » 16 sty 2017, 00:36

Moim zdaniem najbardziej dokuczliwe są brak czujnika poziomu płynu do spryskiwaczy i brak siłowników przedniej klapy. Umiejscowienie wlewu płynu też jest strasznie niewygodne.
W porównaniu z J-ką jest chyba mało schowków, chociaż to mi aż tak nie dokucza skoro nie mam CD w radiu i nie wożę w samochodzie płyt...
Denerwujące są małe i tanie drobiazgi jak oświetlenie LED wnętrza, tablic, tylnych kierunków w intelliLux, tylko jedna lampka w bagażniku, brak składanych lusterek z pilota itp. Podniesienie ceny o te 200-300 zł nie wpłynęło by może bardzo na sprzedaż a na pewno umiliło by użytkownikom czas spędzony z AK.
Kamerka faktycznie mogłaby być lepsza ale spełnia swoją funkcję jeżeli akurat jest czysta...
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

ememel
Weteran
Posty: 1085
Rejestracja: 08 lip 2016, 23:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Co mnie irytuje - opinia mocno subiektywna

Postautor: ememel » 16 sty 2017, 08:08

A ja myślę że to jest zabieg marketingowy i np. w 2018 roku jak sprzedaż trochę oklapnie to się dołożyć kilka drobiazgów i znów zrobi się kampanie reklamowa i sprzedaż ruszy na nowo
Pozdrawiam
__________________________
Mirek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości