Dlaczego astra to obecnie optymalny wybor w klasie?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Dlaczego astra to obecnie optymalny wybor w klasie?

Postautor: b3rs » 25 lis 2016, 13:53

krell pisze:Ja zdecydowałem się na ten samochód tylko z powodu dostępności 200 konnej wersji. ~90k za nowe 200 konne auto to bardzo dobra cena. Gdyby nie ten silnik to wybór padłby na inny samochód.


Ja też :) Jest to samochód z osiągami Golfa VI GTI (za którym rozglądałem się na rynku wtórnym) w cenie niższej niż nowy Golf Highline! Szkoda, że Opel tak późno opublikował osiągi tego silnika w polskim konfiguratorze.
Co do skrzyni zautomatyzowanej, to montują ją też chyba w Adamie, ale mówiąc szczerze wolałbym zwykły automat.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Krzysio321
Nowicjusz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2016, 11:22
Posiadane auto: Honda
Silnik: 1,8
Rocznik auta: 1999
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 14 times
Been thanked: 9 times

Re: Dlaczego astra to obecnie optymalny wybor w klasie?

Postautor: Krzysio321 » 25 lis 2016, 14:50

@remar
Ależ dokładnie o to mi chodziło. To nie dlatego się kupuje Astrę, że dużo się jej sprzedaje tylko dlatego, że wielu osobom to auto podpasuje. W zasadzie potwierdziłeś moją tezę. :)

bratpit
Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: 17 sie 2016, 07:52
Posiadane auto: Hyundai i30CW
Silnik: 1,6
Rocznik auta: 2010
Miasto: Głubczyce
Województwo: opolskie
Has thanked: 7 times

Re: Dlaczego astra to obecnie optymalny wybor w klasie?

Postautor: bratpit » 26 lis 2016, 19:56

To jak wygląda Civic w środku (a dokładnie zegary) w porównaniu do Astry czy Golfa, to wszystko kwestia gustu. Mi pasuje wygląd zegarów z Astry K i Golfa VII oraz wygląd systemu inforozrywki. Z ciekawości wszedłem na stronę Hondy, żeby zobaczyć co dokładnie można dokupić jako wyposażenie. I tak -- zaczynając od silnika - automat jest tylko jeden, z silnikiem 1.8, czyli podobnie jak w Astrze. O przyspieszeniu nie powinienem wspominać, ponieważ wynosi 11,4 do 100km/h, tylko 174Nm, ilością KM się nie chwalą. Prędkość maksmymalna podobnie jak w Astrze i Golfie -- 210km/h.

Trochę lepiej to wygląda ze skrzynią manualną ale patrzę na automat, bo taka skrzynia mnie interesuje.

Teraz wyposażenie. Najwyższa opcja - Executive.

Są podgrzewane fotele, kamera cofania, tylne szyby przyciemnione, monitorowanie ciśnienia w oponach, bezkluczykowy dostęp -- to wszystko mamy także u konkurencji.

Trochę gorzej ze światłami -- niby są ledy, ale tylko mijania, a drogowe to halogen. W Astrze - wiadomo, w golfie ksenony basic i ksenony top (działające podobnie jak Astrze InteliLux).

Są także czujniki parkowania -- i to wszystko. W Astrze i Golfie jest także automatyczne parkowanie.

Wiadomo -- nie wszystkich interesują drogie światła, parkowanie, itd. ale jednak są osoby, które kupują te dodatki. Jeżeli nawet nie biorą wszystkich, to często decydują się na kilka. I dobrze jest, jeżeli są do wyboru. :)

Za Civica konfigurator pokazuje cenę 103 600zł -- w komplecie jest skóra i nie można było wybrać siedzeń z tapicerką materiałową.

Konfigurowałem wersję auta HB, kombiak jest kilka tysięcy droższy.

Civiciem nie jezdziłem ale nie interesuje mnie auto z silnikiem bez turbo, ponieważ zawsze wiąże się to z głośniejszą pracą silnika przy większych prędkościach.

To było moje krótkie porównanie Civica do konkurencji. Każdy wybiera to co mu pasuje, to co mu się podoba i takie auto, którym powinno mu się dobrze jezdzić. :) Jeżeli Civic ma którąś z opcji wyposażenia, której nie wymieniłem, to wynika to tylko z bardzo skromnego konfiguratora na stronie Hondy i nie należy tego odbierać jako atak na Hondę. :)
Pozdrawiam,
Pit

skuter1975
Wyjadacz
Posty: 158
Rejestracja: 27 gru 2016, 14:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125 Km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Olkusz
Województwo: Małopolskie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: Dlaczego astra to obecnie optymalny wybor w klasie?

Postautor: skuter1975 » 03 sty 2017, 22:49

Templaris pisze:Jak kupowałem Astrę i wsiadłem w salonie do Insigni to mi się smutno zrobiło że mnie na nią nie stać:) Takie to porównanie:)

Miałem Insignię i rozstałem się z nią bez żalu po 5 latach użytkowania i przebiegu 114kkm. Teraz mam Astrę ST i jestem pod każdym względem zadowolony bardziej niż z Insigni.
Obrazek

noso
Klubowicz
Posty: 393
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:15
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1,4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Gdynia
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: RE: Re: Dlaczego astra to obecnie optymalny wybor w klasie?

Postautor: noso » 04 sty 2017, 16:29

skuter1975 pisze:
Templaris pisze:Jak kupowałem Astrę i wsiadłem w salonie do Insigni to mi się smutno zrobiło że mnie na nią nie stać:) Takie to porównanie:)

Miałem Insignię i rozstałem się z nią bez żalu po 5 latach użytkowania i przebiegu 114kkm. Teraz mam Astrę ST i jestem pod każdym względem zadowolony bardziej niż z Insigni.

Ale chyba.komfort jazdy jest troche inny?

skuter1975
Wyjadacz
Posty: 158
Rejestracja: 27 gru 2016, 14:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125 Km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Olkusz
Województwo: Małopolskie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 2 times

Re: Dlaczego astra to obecnie optymalny wybor w klasie?

Postautor: skuter1975 » 04 sty 2017, 20:29

Klekot diesla było niestety słychać mimo, że to common rail. W Astrze wyciszenie jest świetne!! Jestem pod megawrażeniem. Owszem Insignia trzymała się niewiarygodnie drogi, ale miała opony 245/45R18. Zimą miałem 215/55R16 i już nie było fajnie. Dość szybko zaczęły terkotać zewnętrzne przeguby (po 90kkm). Nie wiem jak się będzie zachowywać Astra na 225, ale myślę że całkiem nieźle. Mimo, iż przesiadłem się na samochód klasy niższej (nie potrzebuje samochodu za 130k na dojazdy do pracy niecałe 50km dziennie i to dieslem) nie żałuję :-D Raz w roku na narty się zapakuję :-D
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości