Astra czy Corolla - potrzebna pomoc...

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
mazaq
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2016, 22:02
Posiadane auto: być może niedługo Astra V
Silnik: 1.4 turbo 125km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie

Astra czy Corolla - potrzebna pomoc...

Postautor: mazaq » 19 paź 2016, 22:22

Witam,

Piszę ten post, ponieważ jest on wyrazem totalnej desperacji, ponieważ z żoną nie możemy zdecydować się jakie auto kupić :/. Korzystając ze zniżek pracowniczych skonfigurowałem sobie następującą Astrę:
- wersja Dynamic z silnikiem 1.4 turbo 125km
- pakiet kierowcy plus (nawigacja, lepszy komputer, zestaw czujników parkowania z kamerą, automatyczne parkowanie itp...)
- intelliluxy
- pakier dwóch komfortowych foteli przednich (elektryczny odcinek lędźwiowy + kąt pochylenia)
- tuner DAB
- elektryczny hamulec ręczny
Według konfiguratora 91900zł, cena dla nas: 78500zł, czyli zniżka jakieś 14,5%
Czy taka wycena jest korzystna??

Bardzo proszę: napiszcie mi czy Astra będzie lepszym wyborem. Konkurent jest również poważny.

Autem, które u nas konkuruje jest Toyota Corolla. Cena tej Corolli to 90700zł obniżona przez do kwoty 78300zł - czyli dokładnie 200zł mniej niż Astra. Jak widzicie cena jest identyczna. Orzech do zgryzienia jest trudny, zatem powiem Wam czym się auta różnią:
- Toyota ma wolnossący silnik 1.6 ze zmiennymi fazami rozrządu o mocy 132km. Nie jest to zrywny motor, ale jego historia sięga niemal 10 lat. Spalanie zatem większe niż turbo Astry, ale dociąga z palcem w nosie przebiegi rzędu 400 tysięcy, a Oplowy turbomotorek to loteria...
- Toyota ma lampy full led, oczywiście nie matrycowe, ale światła długie/krótkie same się przełączają
- nie ma nawigacji, ma za to komputerek, który jest fatalny i wolny. Ale niby przez bluetooth telefon podłączyć można i działa. Nie można natomiast używać Android Auto..
- ma niby wszystkie bajery Astry i dodatkowo laserowy skaner przestrzeni przed autem. Rozpoznaje znaki, ma asystenta pasa ruchu, który jednak nie odbija kierownicy i potrafi sam parkować (niestety tylko równolegle i po prawej stronie...)
- ma przeogromnie dużo miejsca na tylnej kanapie, mam 194 wzrostu i mógłbym podróżować sam ze sobą, wielki bagażnik... Niestety fotel pasażera nie ma nawet regulacji wysokości i żadnej regulacji odcinków lędźwiowych.
- Ogólnie mam wrażenie, że to auto to taki mały czołg. Nie jest może ani szybkie, ani bardzo oszczędne, ani ładne w środku, ale widać na pierwszy rzut oka, że będzie po prostu bezawaryjnie jeździć latami, a ja chcę auto na lata...

Moje obawy:
1. wysilony silnik Astry nie jest sprawdzony i może paść po 100 tysiącach
2. Astra z czasem stanie się dla nas za mała. Póki co dzieci brak, ale kto wie ;)

Będę wdzięczny za jakiekolwiek argumenty za lub przeciw któregokolwiek z tych samochodów. Zaraz podobny post wysmaruję na forum Toyoty ;). Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra czy Corolla - potrzebna pomoc...

Postautor: Segor » 19 paź 2016, 22:49

0. 14,5% to niezły rabat.
1. Jeżeli jest możliwe, że będziesz miał dzieci, to nie ma sensu kupować kompakta. Kombi, albo sedan (chociaż lepszy byłby liftback).
2. Toyota powinna być niezawodna i faktycznie oceniałbym żywotność jej silnika na dużo więcej niż Astry, jednak...
3. Ile robisz kilometrów rocznie? Ja 15k, może będę nowym autem robić 20k. Czyli potrzebuję 8 lat, żeby dobić do 160k przebiegu, a tyle Astra raczej wytrzyma. Domyślam się też, że tak za 7-8 lat będzie w sam raz do sprzedania.
4. Mi kolega powiedział: auto kupuje się na jeden z dwóch sposobów: z kalkulatorem albo z sercem. Wybrałem ten drugi i Astrę. Oba wskazane przez Ciebie auta są "dobre". Wybierz to którym lepiej Ci się jeździ.
5. Zakładam, że jeździłeś obydwoma? Bez dłuższej jazdy próbnej nie ma sensu brać się za zakup...
6. Nowe silniki są podobno projektowane na 250 - 300k przebiegu. Tak wymsknęło się dealerowi Skody.
7. Dla mnie wnętrze Corolli (jak i Aurisa) to jakieś nieporozumienie i całkowicie wykreśliło markę z listy branych pod uwagę (wsiadłem do auta, zrobiłem wielkie oczy i wyszedłem z salonu), ale wiadomo, że to kwestia gustu.
Obrazek

Awatar użytkownika
LordDarq
Wyjadacz
Posty: 337
Rejestracja: 09 wrz 2016, 09:01
Posiadane auto: Astra K HB
Silnik: 1.4 Turbo 125KM S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Astra czy Corolla - potrzebna pomoc...

Postautor: LordDarq » 20 paź 2016, 01:51

Super podsumowanie, tak samo uważam. I podobnie jak wyżej - punkt 7 momentalnie mnie ostudził w zapędach na posiadanie Toyoty. Ale przejechałem się (Aurisem) - chciałem zobaczyć w akcji hybrydę.

Awatar użytkownika
Mieszko66
Weteran
Posty: 1098
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:18
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra czy Corolla - potrzebna pomoc...

Postautor: Mieszko66 » 20 paź 2016, 20:18

Z każdym punktem w 100% zgadzam się z @Segorem. Siedziałem w Corolli i wnętrze mi nie odpowiadało (ale to rzecz gustu), siadłem do astry i wiedziałem już, że to właściwy wybór. Mam już astrę ST i na tą wersję Cię namawiam, bo sądzę, że spełni wasze wymagania w przyszłości. Z tyłu i części bagażowej jest naprawdę sporo miejsca. Wybór jednak należy do Was.
Mieszko66
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości