Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: KEJ » 25 wrz 2018, 16:51

Mam ledy w Astrze i w Mercedesie C klasy. W Astrze są matrixowe a w Mercedesie statyczne. Te z Astry świecą lepiej z uwagi możliwości adaptacji do różnych warunków na drodze.

Gradory

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Gradory » 25 wrz 2018, 17:03

Jak ma się Astra K do samochodów klasy premium: Mercedes A, BMW 1, Audi S3, Lexus CT, Infiniti Q30? Czy klasa premium jeszcze jest klasą premium, czy to już tylko cena? :mrgreen:

mmm
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:11
Posiadane auto:
Silnik:
Rocznik auta: 0
Miasto:
Województwo:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mmm » 25 wrz 2018, 18:40

Focus, golf mają adapcyjne oświetlenie ale działaja na innej zasadzie. Astra subiektywnie ma najlepsze w swojej klasie

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: KEJ » 25 wrz 2018, 18:46

Premium dalej jest premium. Podjedz do salonu i się przymierz do samochodu to sam o ocenisz. Są inne materiały, wyciszenie, jakość wykonania, opcje które możesz dobrać pod siebie. Jako przykład porównaj wybór tapicerek czy wykończeń deski rozdzielczej. Wykonanie detali z prawdziwego aluminium czy drewna (forniru) a nie z plastiku udającego aluminium czy plastik. W AK i Mercedesie C mam automat. Oba hydrokinetyczne.... ale czujesz różnice w działaniu. Itp itp itd itd


Salon, serwis - to zależy od ludzi a nie od marki. W Warszawie salon firmowy M sie nie popisał ale ostatnio byłem w trójmiejscie i serwis BMG był świetny. Miło profesjonalnie terminowo...

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 25 wrz 2018, 22:39

teppicymon pisze:Czas w końcu kupić auto... Zastanawiam się nad Astrą 200km z intelliluxami, Fordem Focusem nowym z silnikiem 1.5 150km oraz nad Kią Ceed 140km... Jestem totalnie w kropce... zależy mi na super oświetleniu w nocy. Czy tylko LED-y Astry tak super świecą? Czy premium reflektory innych marek to to samo co Intelliluxy ale inaczej nazwane?;)


Co tu być w kropce, intelliluxami robia robotę taka jak w samochodach premium,dalej dostajesz 1.6 200 koni czyli najsilniejszy silnik,spala podobnie jak ten słabszy 1.4 zaś wod forda dostajesz szpetny wystający tablet na desce i silnik 3 cylindrowy a w Kia masz 1.4 silnik,który zapewne jeżdzi tak samo jak 1.4 w astrze a 1.4 to zawsze 1.4 jednak szału nie robi...

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 25 wrz 2018, 23:29

bierz Astrę 1.6 200 KM.
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

teppicymon
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 19:46
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: teppicymon » 26 wrz 2018, 00:02

Brałbym od razu ale... jakoś nie przekonuje mnie design Astry...wygląda jak wóz typowo służbowy przedstawiciela handlowego. Druga sprawa to, podobno, strasznie kiepsko pracująca skrzynia biegów(chcę manuala). Zaś Ford Focus bardzo mi się podoba a wytający tablet... mi nie przeszkadza. Plus ta legendarna przyjemność jazdy Foczki w zakrętach... chciałbym tego doświadczyć.

Pwiem tak... gdyby Astra miała fajnego manuala i... wirtulny kokpit to od razu bym kupił. Szkoda że Focus też nie ma wirtualnego ale ten klasyczny fajnie udaje virtual z tego co na filmikach widziałem.

Pozostaje jeszcze Seat Leon ale... serio... Hiszpanie poszaleli z jego cenami ostatnio... i zniknął z ofety silnik 1.8. Na rabaty też nie ma co tam liczyć.

Gradory

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Gradory » 26 wrz 2018, 00:04

Myślisz o nowym Focusie?

teppicymon
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 19:46
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: teppicymon » 26 wrz 2018, 00:11

Tak o tym najnowszym. Podoba mi się bardzo... Boli, że ma 3 cylindrowe silniki ale wygląda najbardziej efektownie.

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 26 wrz 2018, 08:41

Najbrzydszy Focus w historii, wg mnie.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
BaCh
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 19 cze 2018, 14:25
Posiadane auto: BMW 3, była: AK ST Dynamic 200
Silnik: benzynowy
Rocznik auta: 2018
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: BaCh » 26 wrz 2018, 08:43

Argumenty obiektywne napisał kolega wyżej - najlepszy silnik oraz najlepsze światła, na których Ci zależy. Co do skrzyni - ja mam manual 1.6 i nie jest źle.
Wg. mnie jednak powinieneś kupić to co Ci się podoba. Bez sensu idąc do auta za każdym razem przekonywać się, że to był najbardziej racjonalny wybór - ma się podobać. Dodatkowo Kia i Ford to nowe modele, więc dłużej będziesz jeździł aktualnym wypustem niż w przypadku Astry.
--
Pozdrawiam,
Bartek

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 26 wrz 2018, 09:34

Stylistyka Forda idzie z duchem czasu, czyli jak robią Koreańczycy "zróbmy i my". "Wykonajmy mu ryj najbrzydszy w swojej klasie"
Deska rozdzielacza jest super oprócz wystającego ekranu, tak jakby na siłę. Projektant poszedł do kia fiata tipo i zorientowała się, że zapomniał o tablecie.
Załączniki
kiford.png
ford czy kia kia czy ford
kiford.png (163.55 KiB) Przejrzano 1218 razy
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

teppicymon
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 19:46
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: teppicymon » 26 wrz 2018, 09:37

Dodatkowo teraz doszły kolejne argumenty na "nie" dla Astry:

- W tym roku modelowym silnik 1.6 200 KM ma 7.8s do setki zamiast 7s(w Focusie o mocy 182KM da się wyciągnąć 7.7 s według pomiarów ludzi na Youtube, czyli jest lepiej).
- Poszybowały ceny opcji, i tak, pakiet kierowcy plus jest teraz wprawdzie tańszy ale...uwaga... zawiera ten mniejszy ekran nawigacji... u mnie więc musiałbym zrezygnować z niego i kupować oddzielnie 8 calowy ekran(4000zł) oraz do tego oddzielnie kamerę cofania wraz z czujnikami. Wychodzi drożej!
- Drążki Watta trzeba oddzielnie "odhaczyć" w konfiguratorze teraz - kolejny koszt.

Najbardziej mnie boli, że usunęli z pakietu kierowcy plus ten większy ekran systemu multimedialnego(i nie da rady go dodać do pakietu za symboliczną opłatę).

Forda Focusa skonfigurowałem za 96000zł - ma head up display, nawigację, ledy, pakiet zimowy, ładne felgi, wszystkie systemy wspomagające i tempomat... wszystko co potrzeba a nawet więcej. Wprawdzie ze 150KM silnikiem ma katalogowo do setki 8.9s ale pewnie realnie 8.5 może nawet 8.2;). Zdaję sobie sprawę, że konfigurowałem po cenach promocyjnych z cennika ale... pewnie u Forda ujdzie ugrać jakiś rabat.

Awatar użytkownika
noodle
Wyjadacz
Posty: 107
Rejestracja: 26 cze 2018, 21:26
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4T S/S 150KM AT6
Rocznik auta: 2018
Miasto: Sosnowiec
Województwo: śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: noodle » 26 wrz 2018, 09:47

Za dopłatą 800zł można dołożyć navi900 do pakietu kierowcy (nie ma tego w konfiguratorze, ale potwierdzone, że można).

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Krzysiec » 26 wrz 2018, 09:50

Napisz do naszego forumowego Dilera @FPWroclaw ... Nie wiem czy to o to chodzi ale cos tam mozna było na navi900 za 800zł. W konfiguratorach tego nie ma ale potweirdzone ze mozna. Ogólnie napisz do niego i poproś o ofertę ;) Mozesz się miło rozczarować.

Kolega wyzej mnie uprzedził :)

teppicymon
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 19:46
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: teppicymon » 26 wrz 2018, 09:52

Jeśli tak to super...Astra doposażona o wysztkie bajery typu intellilux i pakiet zimowy wychodzi zatem ponad 105 000zł. Po rabacie pewnie z 95000zł... okolice nowego Focusa. Ciekawie!

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Krzysiec » 26 wrz 2018, 09:54

Oczywiscie forumowy diler zorganizuje Ci ewentualny odbior auta w Wawie (a nie we Wrocławiu) w MMCars ;) Z tego co mi wiadomo :)

teppicymon
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 19:46
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: teppicymon » 26 wrz 2018, 09:59

Na pewno odezwę się do niego...ale najpierw muszę odbyć jazdę próbną bo bez tego chyba nie ma sensu kupować w ciemno auta. MAm naprawdę "zagwozdkę" teraz... Z jednej strony Focus z bajerami i lepszym wyglądem czy Astra z bajeranckimi Intelliluxami... zależy mi na dobrym oswietleniu w nocy.

Dlaczego, och dlaczego nie mozna miec wszystkiego, czyli budy Focusa, świateł Astry i wirtualnego kokpitu Leona?;))

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Krzysiec » 26 wrz 2018, 10:05

Polak potrafi :D :D Na pewno w polsce jest jakis Janusz Magik, który złożyłby Ci do kupy te trzy auta w jedno ;) Nie takie cuda pewnie robił :D Myślę, że są i Janusze specjalizujące się w składaniu z 10 w jedno :D

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 26 wrz 2018, 10:44

Jeżeli zależy Ci na dobrych światłach w nocy to wybór jest tylko jeden bez względu niewielkie różnice w cenie: AK.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 26 wrz 2018, 10:52

Amen!
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
noodle
Wyjadacz
Posty: 107
Rejestracja: 26 cze 2018, 21:26
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4T S/S 150KM AT6
Rocznik auta: 2018
Miasto: Sosnowiec
Województwo: śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: noodle » 26 wrz 2018, 13:31

Myślę, że jakby zsumować cenę tych 3 aut do kupy to dostaniemy wszystko w jednym, i jeszcze więcej. ;)

teppicymon
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 19:46
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: teppicymon » 26 wrz 2018, 14:05

Ale serio to aż taka jest różnica na korzyść Astry jeśli o te Inteliluxy chodzi? O wiele lepsze niż na przykład LED TOP w Passacie czy LED-y w Focusie? Acha, jeszcze musi się wyjaśnić ta sprawa z zamuleniem sprintu do setki w 1.6 200KM;))

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 26 wrz 2018, 14:26

teppicymon pisze: jeśli o te Inteliluxy chodzi? O wiele lepsze niż na przykład LED TOP w Passacie

Jeśli chodzi o porównanie do Top Ledów z Paszteta, to tak, o wiele, o wiele lepsze. Miałem okazję porównać nocą. W zasadzie to nie ma co porównywać...
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 26 wrz 2018, 14:42

Najważniejsze, że kupi Forda, Kia, Opel i będzie zadowolony.
Na ten przykład przy wyborze BMW trzeba zdać najpierw egzamin ;)

Added in 9 minutes 16 seconds:
:mrgreen:
Załączniki
test na BMW.jpg
test na BMW.jpg (173.94 KiB) Przejrzano 1124 razy
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 26 wrz 2018, 14:52

To jakieś słabe te egzaminy skoro szoferzy z BMW kierunkowskazów używać nie potrafią. Ja byłem zafascynowany tym zjawiskiem do tego stopnia, że kupiłem Astrę wychodząc z założenia, że to auto niemieckie (jak się potem okazało błędnego założenia) więc sprawdzę czy rzeczywiście jest jakiś problem z tymi kierunkowskazami w wytworach samochodowych zza zachodniej granicy. Powiecie, że Astra, to przecież nie BMW, ale cóż począć skoro na nowe BMW nie było mnie stać, a starego nie chciałem, bo opinia wyrobiona w takim mogła być przecież niemiarodajna, gdyż jako używane mogło mieć nie tylko wypierdziany fotel kierowcy, ale kierunkowskazy też przez pierdziela zepsute. W rezultacie kupiłem Astrę jako namiastkę BMW i przedstawicielkę niemieckiej motoryzacji (co jak wiecie okazało się później błędnym rozumowaniem, ale mniejsza z tym) z zamiarem sprawdzenia czy rzeczywiście w tej niemieckiej technologii te nieszczęsne kierunkowskazy nie działają, ciężko się włączają lub może nie ma ich wcale. No ale jednak są i działają całkiem dobrze. :shock: Nie wiem więc o co chodzi z tymi samochodami BMW i ich kierunkowskazami i chyba żeby się przekonać już tak na 100% w czym rzecz, to muszę jednak jeszcze poczekać, by uzbierać środki na zakup oryginału, a nie wyrobu samochodopodobnego jakim jest Astra. :P

Awatar użytkownika
Chorwat
Weteran
Posty: 1471
Rejestracja: 12 maja 2017, 21:26
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.6 CDTI 136KM A/T
Rocznik auta: 2016
Miasto: Toruń
Województwo: kuj-pom
Has thanked: 5 times
Been thanked: 62 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Chorwat » 26 wrz 2018, 15:02

teppicymon pisze: Acha, jeszcze musi się wyjaśnić ta sprawa z zamuleniem sprintu do setki w 1.6 200KM;))
Chyba masz jakąś obsesję na punkcie tego przyspieszenia do setki... Wspominasz o przyspieszeniu w niemal każdym swoim poscie, traktując to (chyba) jako najważniejsze kryterium wyboru.
Chcesz takim autem na 1/4 mili startować czy co?
Astra F 1.6 75KM :) -> Omega B FL 3.2 V6 218KM 8-) -> Astra K 1.6 136KM :D -> Insignia A 2.0 250KM 4x4 :twisted: -> Dodge Charger R/T 5.7 V8 370KM :shock: :twisted:

marekt
Nowicjusz
Posty: 83
Rejestracja: 11 cze 2018, 08:56
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.6 SHT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolskie
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marekt » 26 wrz 2018, 15:09

teppicymon pisze:Na pewno odezwę się do niego...ale najpierw muszę odbyć jazdę próbną bo bez tego chyba nie ma sensu kupować w ciemno auta. MAm naprawdę "zagwozdkę" teraz... Z jednej strony Focus z bajerami i lepszym wyglądem czy Astra z bajeranckimi Intelliluxami... zależy mi na dobrym oswietleniu w nocy.

Dlaczego, och dlaczego nie mozna miec wszystkiego, czyli budy Focusa, świateł Astry i wirtualnego kokpitu Leona?;))


Ja co prawda nie mam jeszcze Astry (jutro odbieram) ale trochę już poczytałem to forum i uważam, że to raczej nie jest dobre miejsce na takie pytania. Tu zawsze polecą Ci Astrę, przy okazji naśmieją się z VW czy BMW i tyle. Ale merytorycznie raczej jest słabo. Ludzie chwalą to co sami mają i tyle. Ja już z takiego podejścia wyrosłem.
Sam miałem dylemat co kupić. Wymagania miałem takie, żeby był mocny silnik, kombi, manual, podgrzewane siedzenia i w sumie tyle (wiadomo, że klima, el.szyby itd to już jest standard o którym się nie wspomina). Poza tym chcę proste auto, nie potrzebuję wodotrysków i nie chcę za nie dopłacać. Astra wygrała tym, że właśnie takie auto można skonfigurować. W miarę proste, z mocnym silnikiem, zwykłymi światłami, bez navi, czujników, dupereli. Ale najbardziej jednak podobał mi się Leon. Tylko że Leon wychodził minimum 15 tys. drożej za to co chciałem. Natomiast uważam, że jest fajniejszym autem. Bardziej sportowym w prowadzeniu, z idealnie pracującym lewarkiem, ze wszystkim takim jak powinno być. W Astrze jest dobrze, ale nie idealnie. Długie skoki lewarka, wysokie pedały z długimi skokami, zawieszenie bardziej nijakie niż w Leonie FR sprawiają, że nie prowadzi się tego auta tak przyjemnie. Ale jest znacznie tańsze i tyle. Tym wygrywa. Do tego od RM 2019 w Leonie jest silnik 2.0 TSI 190KM zamiast 1.8 TSI i występuje tylko z DSG. I robi się jeszcze drożej.

Nowego focusa bym jak najbardziej rozważał (jak zamawiałem Astrę jeszcze go nie było), ale w wersji 1.5 182KM. Trzech cylindrów nie ma co się bać. Trzeba się przejechać i sprawdzić. Ceed wydaje się bardzo fajnym autem, ale silnik trochę słaby. Co ciekawe niedługo ma wyjść wersja shootking brake, która będzie dostępna również z silnikiem 200KM. Czuję, że to będzie super auto, ale też pewnie poszaleją z ceną.
Ja w ogóle lubię Koreańce i mam z nimi dobre doświadczenia. Podoba mi się bardzo I30 fastback. Poważnie go rozważałem, mimo że to nie kombi. Gdyby wystepował z mocniejszym silnikiem, to bym na pewno jego kupił zamiast Astry.

Oglądaj, jeździj i wybierz to co Ci najbardziej odpowiada i pasuje cenowo. Bo na forum Astry polecą Ci Astrę, na forum Focuca pewnie Focusa itd ;)

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Mati » 26 wrz 2018, 15:15

Niestety focusem z wielowahaczem się nie przejedziesz jeszcze bo testówki to tylko 1,0 z belką. Po rozmowie z osobą, która orientuje się w temacie homologacji i danych katalogowych to zapewne w katalogu pojawia się gorsze przyspieszenie astry 1,6 200 ale w rzeczywistości nie powinno być różnicy ;) ale prawdę mówiąc czas pokaże i tego zagwarantować nie mogę.Focusem i Ceedem jeździłem w tym samym dniu i Ceed dużo fajniej się prowadził tylko kierownica nie tak jakby na środku była tylko lekko z lewej strony. Z tych jazd mogę potwierdzić, że Astra nie jest gorszym samochodem niż Ceed a jest dożo lepsza od Focusa.
Obrazek

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 26 wrz 2018, 15:28

marekt pisze:
Ja co prawda nie mam jeszcze Astry (jutro odbieram) ale trochę już poczytałem to forum i uważam, że to raczej nie jest dobre miejsce na takie pytania. Tu zawsze polecą Ci Astrę, przy okazji naśmieją się z VW czy BMW i tyle. Ale merytorycznie raczej jest słabo. Ludzie chwalą to co sami mają i tyle. Ja już z takiego podejścia wyrosłem.
Sam miałem dylemat co kupić. Wymagania miałem takie, żeby był mocny silnik, kombi, manual, podgrzewane siedzenia i w sumie tyle (wiadomo, że klima, el.szyby itd to już jest standard o którym się nie wspomina). Poza tym chcę proste auto, nie potrzebuję wodotrysków i nie chcę za nie dopłacać. . W Astrze jest dobrze, ale nie idealnie. Długie skoki lewarka, wysokie pedały .
Oglądaj, jeździj i wybierz to co Ci najbardziej odpowiada i pasuje cenowo. Bo na forum Astry polecą Ci Astrę, na forum Focuca pewnie Focusa itd ;)

Gdyby cennik forda focusa kombi , ( stara wersja) leona był na poziomie Astry K . To wybór nie był by tak oczywisty.
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości