Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
mmm
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:11
Posiadane auto:
Silnik:
Rocznik auta: 0
Miasto:
Województwo:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mmm » 07 mar 2018, 20:27

SACZI pisze:
daro pisze:Informacyjnie o nowym Kia Cee'd...

Informacyjnie o nowym Ceed, to osobiście brałem udział w procesie projektowania tego modelu.
To taki mój mały osobisty wkładzik ;)


Czy będzie nowa wersja ceed gt ?

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 07 mar 2018, 21:24

adax pisze:"Wiem jedno po 407 nigdy Peugota, nawet tak ładnego jak nowa 508, swego czasu 407 też był ładny, opatrzy się a reszta zostaje :lol:"
Dlaczego?


407 a 508 to przepaść ,szczególnie w zakresie awaryjnej elektryki :D

SACZI
VIP
Posty: 2173
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:28
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T, 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ..
Województwo: ..
Has thanked: 72 times
Been thanked: 203 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: SACZI » 07 mar 2018, 21:25

roon7 pisze:...
Po prawie 4 latach z golfem,
skrzypienie z przodu na progach, to sworznie / tuleje do smarowania, mnie nigdy się z tym nie chciało jechać do ASO, kolega jeździ i pomaga na około 3 miesiące tylko.
Brzęczenie z tyłu, byłem na diagnostyce jak miał miesiąc, werdykt to od amortyzatora -> TTTM, amortyzator sprawny.

Jako, że co drugi tydzień jestem w Niemcach lub DK i wypożyczam samochód na kilka dni, jeździłem praktycznie wszystkim kompaktami dostępnymi na rynku oraz większością modelów klasy średniej i kilkoma klasy premium.
Praktycznie za każdym razem wracałem do mojego golfa z przyjemnością, to jest naprawdę poprawny samochód.
No OK, po przesiadce z RR Evoque już tak fajnie nie było, ale to nie ta liga, jednak po ruszeniu silnik golfa dał większą frajdę.

Albo nam podejdzie samochód albo nie, idealnych nie ma, mnie się bardzo fajnie jeździło mercami A,B,C, CLA, jednak full wypas a mnie w żadnym nie podeszły siedzenia, po 300km na autostradzie cieszyłem się, że mogę wysiąść.

Wiem jedno po 407 nigdy Peugota, nawet tak ładnego jak nowa 508, swego czasu 407 też był ładny, opatrzy się a reszta zostaje :lol:

edit:
wracając do golfa nowe TSI wyglądają na naprawdę solidne konstrukcje, u mnie dolewki oleju pomiędzy przeglądami 30k to okolice 700ml, a głownie trasy i to głównie z dużymi prędkościami.
DSG działa świetnie, ale po 41 do wymiany, poradziłem koledze z DSG by wykupił rozszerzoną gwarancję, na co on ale mój 1,5 roku i dopiero 13k przejechane. Dwa tygodnie później padło mu sprzęgło :o . Bardzo szybko zdecydował się na rozszerzenie gwarancji o 2 lata

Przed zakupem Astry oglądałem Golfa VII przed liftem.
Fakt, że skrzynia i sprzęgło działały znacznie lepiej niż w Oplu.
Samochód był znacznie bardziej harmonijny jako całość.
Wykonanie lepsze w zakresie konstrukcji blach szkieletowych ("zboczenie" zawodowe).
Astra jednak jest wykonana z "puszek po piwie", co nie omieszkałem powiedzieć sprzedawcy w Krośnie, za co mnie wywalił z salonu ;)
Jednak od Golfa biła taka nijakość, bezpłciowość... Astra dla mnie po prostu "jest fajna" :)
No i opinia TSI. O cenie za wersje 125KM (po liftingu) zaczynającą się od 88 tys PLN nie wspominając.
Oczywiście moje negatywne nastawienie do VAG jest tutaj znane, czego nie ukrywam, ale staram się do tego podchodzić w miarę rozsądnie.


roon7 pisze:...
mieliśmy 206 i 307 w firmie, bardziej awaryjnych samochodów nigdy nie było....
edit:
@SACZI tak silniki naprawdę solidne, ale cała reszta to była tragedia, i jeśli nie miałeś problemów z 307, to miałeś naprawdę wyjątkowy egzemplarz.

Nie wypowiadam się za całego Peugeota, ale mój egzemplarz z datą produkcji 30.IX.2004, był naprawdę OK.
Od listopada wychodziły 307'ki poliftowe
Miałem silnik 2.0 90KM HDI, czyli stary, pancerny, prosty (żeby nie powiedzieć, prostacki) klekot.
Z wyposażenia miałem klimatronika i w zasadzie tyle wiem, bo się tym nie interesowałem.
Sprzedałem z przebiegiem 280 tys km, Kobieta która kupiła go po mnie ponoć w skowronkach jeździ do dzisiaj, czyli już prawie rok.
Przed Peugeotem miała, a jakże Golfa IV 1.9TDI "od Mirasa"...
Co robiłem w P307?
3x wymieniałem chłodnicę klimatyzacji, bo po prostu co 2 lata wypadała dziura.
Wymieniłem komplet tarcz i klocków, tłumik oraz wentylator nawiewu, który się wyłączał przy 40*C, jak włączyłem klimę na auto.
Z awarii, to kilka razy miałem błąd "Depolution System Faulty" od EGR'a - wymiana elektrozaworu sterującego za 180PLN z 1,6HDI rozwiązała problemy.
Zawieszenie - dopóki nie kupiłem drążków stabilizatora od Lemfordera, raz na pół roku kupowałem sztukę i wymieniałem.
Silnik, wtryski, turbo - bez zarzutu.
Dwumasy nie miałem, zmiennej geometrii nie miałem, wtryski elektromagnetyczne i pompa boscha, ...
Buda ocynk ...
Naprawdę nie mam się do czego przyczepić, nawet na siłę!
Wszelakie bolączki modelu (koło pasowe osprzętu, awarie elektroniki, FAP, i co tam jeszcze), mojego egzemplarza nie dotyczyły.
No OK, pod koniec klekot diesla mi zaczął mocno przeszkadzać, to se Astre kupiłem ... ;)

Zapomniał bym, strzeliła mi sprężyna w przednim McPhersonie.
Meches przy wymianie rozwalił mi przednią szybę, którą wymieniałem 5 m-cy przed sprzedażą.


mmm pisze:
SACZI pisze:
daro pisze:Informacyjnie o nowym Kia Cee'd...

Informacyjnie o nowym Ceed, to osobiście brałem udział w procesie projektowania tego modelu.
To taki mój mały osobisty wkładzik ;)


Czy będzie nowa wersja ceed gt ?

Nie mam pojęcia!
Robiłem design struktury dachowej Ceeda i to wszystko.
Obrazek

DawidK
Klubowicz
Posty: 605
Rejestracja: 24 lis 2017, 21:32
Posiadane auto: Opel Astra V HB Elite
Silnik: 1.4 T 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Koszalin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DawidK » 07 mar 2018, 21:52

Kiedyś dawno temu miałem peugeota 206 2.0 HDI i było to jedno z aut które wspominam jak najlepiej. Co prawda kupiony z pewnej ręki z małym przebiegiem ale poza bieżącą eksploatacją jedyne co to również raz pęknięta sprężyna i raz wyskoczyło cięgno od drążka zmiany biegów. Sprzedałem bo chwilowo stał się za mały i niepotrzebny, jednak bardzo szybko tego pożałowałem. Nowa właścicielka jeździ już kilka lat i jak jakiś rok temu spotkałem ją pod lidlem i zażartowałem że chętnie bym z powrotem odkupił to powiedziała że za żadne pieniądze nie sprzeda.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 08 mar 2018, 08:48

Vex pisze:ale projektanci projektują flagowca (np. ford mondeo z grillem od maseratti) a później główny zamysł jest kopiowany do reszty (focus, fiesta)
Akurat ten grill to z Astona+Mustanga. Maserati ma wklęsły grill z pionowymi prętami.
Obrazek

Vex

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Vex » 08 mar 2018, 09:27

Segor pisze:
Vex pisze:ale projektanci projektują flagowca (np. ford mondeo z grillem od maseratti) a później główny zamysł jest kopiowany do reszty (focus, fiesta)
Akurat ten grill to z Astona+Mustanga. Maserati ma wklęsły grill z pionowymi prętami.
Racja... nie moja półka ;)
Ale tak czy siak, nie z Astona+Mustanga, bo Mustang z 2011 ma grilla z Mustanga, dopiero później odziedziczył po Astonie... więc dziedziczenie designu wychodzi mniej więcej tak: Aston -> Mustang -> Mondeo -> Focus itd.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 08 mar 2018, 10:20

Ale ladnie wyglada Aston dla biednych :)
Mnie sie Mondeo podoba.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 08 mar 2018, 11:43

Mondeo tak, ponieważ ma odpowiednie gabaryty, ale w Focusie, a tym bardziej w Fieście wygląda to już karykaturalnie. Gdyby chociaż taki grill był tylko w najsilniejszych wersjach silnikowych. Co ciekawe fajny grill z plastrem miodu dają właśnie do wersji ST.
Obrazek

Vex

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Vex » 08 mar 2018, 13:25

wiesiek3d pisze:Mnie sie Mondeo podoba.
mi też... i o mały włos a zostałbym na starym forum mondeo (miałem mondeo mk3), tylko niestety gołe 200KM to w Astrze 96tys a w Mondeo 138tys ;)
stałem przed wyborem Astra 200KM albo Mondeo a wersji bez niczego

krupers
Weteran
Posty: 738
Rejestracja: 08 wrz 2017, 22:15
Posiadane auto: Opel Astra V Hatchback
Silnik: 1.6 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 80 times
Been thanked: 62 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: krupers » 08 mar 2018, 16:55

Ja chciałem kupić Hondę Civic, ale w dobrej wersji wyposażeniowej kosztowała tyle co Astra.
Tylko... na Hondę miałbym maksymalnie 5%, a na astrę blisko 24%... Niestety, to wygrało :(
-----
Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami,
Artur / Krupers :lol:

Obrazek

PS - Ja jestem autorem swoich wypowiedzi,
ale za nie nie odpowiadam :lol:

Awatar użytkownika
pitusmetallica
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 21 mar 2017, 20:03
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów/Łańcut
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 21 times
Been thanked: 9 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: pitusmetallica » 08 mar 2018, 21:10

Honda Civic ładna choć dosyć kosmiczna z wyglądu :D

adax
Weteran
Posty: 1420
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 08 mar 2018, 21:25

Odnośnie Civica to najnowszą generację wreszcie mógłbym już zaakceptować i z racji wyglądu bryły i rozplanowania wewnątrz no i wreszcie regulacja fotela jest w szerokim zakresie bo bak paliwa powędrował do tyłu.

Awatar użytkownika
pitusmetallica
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 21 mar 2017, 20:03
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów/Łańcut
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 21 times
Been thanked: 9 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: pitusmetallica » 08 mar 2018, 21:36

Jeśli chodzi o wnętrze to fakt, faktycznie zmienili trochę, natomiast z zewnątrz jak dla mnie bardziej jednak sedan się podoba niż hatchback.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 08 mar 2018, 21:47

Za ta kase ?

Awatar użytkownika
pitusmetallica
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 21 mar 2017, 20:03
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów/Łańcut
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 21 times
Been thanked: 9 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: pitusmetallica » 08 mar 2018, 21:48

Nie wiem nie patrzyłem na ceny, mówię tylko o wyglądzie :)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 08 mar 2018, 22:35

Ja dziś znów mijałem civivca. Czarnego. I chyba to była jakaś podstawowa wersja, a sprawił wrazenie jak RS albo jakiś koncepcyjny projekt. Świetna jest ta nowa bryła.
Obrazek

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 09 mar 2018, 23:49

Nie wiem czy Golf ma takie same światła TOP Led jak Passat, ale jeśli tak, to pada przewaga Astry co do Ledów Matrcowych i ich własności.
Miałem w niedziele i poniedziałek okazje jechać Passatem z Ledami TOP. To co wyczyniają te światła to poezja. Nie wiem jak jest to realizowane, ale światła wyłączają strefę oświetlenia tam gdzie jedzie pojazd, i śledzą ją wyłączając kolejne strefy, gdzie reszta drogi, pobocza jest oświetlona łuną światła. Sprawdza się do zajeb..... Jadac za autem wyciety jest kawałek drogi z autem, gdzie wokół jest luna światła. Wiem, że takie coś realizuje Astra, ale jak to samo co Passat robi Golf to ja dziękuję za matrycowe Ledy za 5900 zł, gdzie to samo mam za 3500 zł w Golfie. Nie jestem w stanie na chwilę obecną zweryfikować czy TOP Ledy w Passacie to to samo co TOP Ledy w Golfie.
To tak informacyjnie, bo wiele razy przytaczany jest argument, że ktoś bierze Astrę ze względu na światła. I nie chodzi mi o argumentacje że Golf jest lepszy od Astry, tylko o fakt, że w Golfie tez jest to samo. Mam nadzieje ze tak.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 10 mar 2018, 00:18

DigDug pisze:Nie wiem czy Golf ma takie same światła TOP Led jak Passat, ale jeśli tak, to pada przewaga Astry co do Ledów Matrcowych i ich własności.
Miałem w niedziele i poniedziałek okazje jechać Passatem z Ledami TOP. To co wyczyniają te światła to poezja. Nie wiem jak jest to realizowane, ale światła wyłączają strefę oświetlenia tam gdzie jedzie pojazd, i śledzą ją wyłączając kolejne strefy, gdzie reszta drogi, pobocza jest oświetlona łuną światła. Sprawdza się do zajeb..... Jadac za autem wyciety jest kawałek drogi z autem, gdzie wokół jest luna światła. Wiem, że takie coś realizuje Astra, ale jak to samo co Passat robi Golf to ja dziękuję za matrycowe Ledy za 5900 zł, gdzie to samo mam za 3500 zł w Golfie. Nie jestem w stanie na chwilę obecną zweryfikować czy TOP Ledy w Passacie to to samo co TOP Ledy w Golfie.
To tak informacyjnie, bo wiele razy przytaczany jest argument, że ktoś bierze Astrę ze względu na światła. I nie chodzi mi o argumentacje że Golf jest lepszy od Astry, tylko o fakt, że w Golfie tez jest to samo. Mam nadzieje ze tak.

Sprawdz cennik Golfa odnośnie top ledów. Musisz mieć wersję highline i do tego dokupić jakiś tam pakiet do pakietu....(serio)

gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: gravity1287 » 10 mar 2018, 10:06

DigDug pisze:To tak informacyjnie, bo wiele razy przytaczany jest argument, że ktoś bierze Astrę ze względu na światła. I nie chodzi mi o argumentacje że Golf jest lepszy od Astry, tylko o fakt, że w Golfie tez jest to samo.

To żeś pojechał.. rok czy dwa lata temu jak większość brała astrę to golf miał dostępne te top led?? Z tego co się rozglądałemprzed zakupem to tylko astra miała matrycowe ledy w tym segmencie.. za rok napiszesz że po co było brać astrę skoro nowe auta mają już obowiązkowo czujniki ciśnienia i system podobny do OnStara w podstawowym wyposażeniu? To normalne że technika idzie do przodu i są coraz lepsze rozwiązania, ale argument że teraz golf ma coś (może nawet lepszego) co astra miała rok, 2-3 lata temu równie dobrego. Następnym razem przed zmianą auta pójdę do jasnowidza żeby mi powiedział które auta będą miały to samo za 3 lata.. poczekam.. może będzie auto stało 3 lata większość w warsztacie, ja będę jeździć autobusem, ale przecież zawsze "warto" czekać na golfa (który i tak jest droższy i nudny i bym go ostatecznie nie kupił).

I porównać powinieneś passata do insignie, która ma lepsze światła od astry..A Astra tysiąc razy lepsze niż fabia:P

Awatar użytkownika
DarkSideOfMoon
Wyjadacz
Posty: 130
Rejestracja: 11 sty 2017, 19:07
Posiadane auto: Opel Astra V Hatchback
Silnik: 1,4 Turbo 125 KM Enjoy
Rocznik auta: 2016
Miasto: Radlin
Województwo: śląskie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DarkSideOfMoon » 10 mar 2018, 10:27

gravity1287 pisze:
DigDug pisze:To tak informacyjnie, bo wiele razy przytaczany jest argument, że ktoś bierze Astrę ze względu na światła. I nie chodzi mi o argumentacje że Golf jest lepszy od Astry, tylko o fakt, że w Golfie tez jest to samo.

To żeś pojechał.. rok czy dwa lata temu jak większość brała astrę to golf miał dostępne te top led?? Z tego co się rozglądałemprzed zakupem to tylko astra miała matrycowe ledy w tym segmencie.. za rok napiszesz że po co było brać astrę skoro nowe auta mają już obowiązkowo czujniki ciśnienia i system podobny do OnStara w podstawowym wyposażeniu? To normalne że technika idzie do przodu i są coraz lepsze rozwiązania, ale argument że teraz golf ma coś (może nawet lepszego) co astra miała rok, 2-3 lata temu równie dobrego. Następnym razem przed zmianą auta pójdę do jasnowidza żeby mi powiedział które auta będą miały to samo za 3 lata.. poczekam.. może będzie auto stało 3 lata większość w warsztacie, ja będę jeździć autobusem, ale przecież zawsze "warto" czekać na golfa (który i tak jest droższy i nudny i bym go ostatecznie nie kupił).

I porównać powinieneś passata do insignie, która ma lepsze światła od astry..A Astra tysiąc razy lepsze niż fabia:P


He he ale się uśmiałem.Zgadzam się z Tobą. Ja nie kupiłem golfa ze strachu przed silnikiem, ale teraz po kolejnej ich aferze nie kupie niczego od nich. Żona absolutnie nie che mieć do czynienia z tym koncernem. Cóż, trzymamy się zasad moralnych aż do kolejnej wpadki , kto wie może innego koncernu. Ale co do astry to jestem tym samochodem zachwycony (początek był kiepski po przesiadce z diesla) ale polecam każdemu. Naprawdę bardzo dobre auto w przystępnej cenie.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 10 mar 2018, 11:54

DigDug pisze:Miałem w niedziele i poniedziałek okazje jechać Passatem z Ledami TOP. To co wyczyniają te światła to poezja. Nie wiem jak jest to realizowane, ale światła wyłączają strefę oświetlenia tam gdzie jedzie pojazd, i śledzą ją wyłączając kolejne strefy, gdzie reszta drogi, pobocza jest oświetlona łuną światła.
Po pierwsze insynuujesz, po drugie podrzuć jakiś filmik, gdzie są te światła działające i jest ujęcie z wyłączonymi tymi światłami -tak, żeby można było porównać ile dodają te "wycięte" długie. Na razie oglądam filmiki i nijak się to ma do filmików z matrycami Astry...
Obrazek

Awatar użytkownika
DarkSideOfMoon
Wyjadacz
Posty: 130
Rejestracja: 11 sty 2017, 19:07
Posiadane auto: Opel Astra V Hatchback
Silnik: 1,4 Turbo 125 KM Enjoy
Rocznik auta: 2016
Miasto: Radlin
Województwo: śląskie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 15 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DarkSideOfMoon » 10 mar 2018, 12:11

Segor pisze:
DigDug pisze:Miałem w niedziele i poniedziałek okazje jechać Passatem z Ledami TOP. To co wyczyniają te światła to poezja. Nie wiem jak jest to realizowane, ale światła wyłączają strefę oświetlenia tam gdzie jedzie pojazd, i śledzą ją wyłączając kolejne strefy, gdzie reszta drogi, pobocza jest oświetlona łuną światła.
Po pierwsze insynuujesz, po drugie podrzuć jakiś filmik, gdzie są te światła działające i jest ujęcie z wyłączonymi tymi światłami -tak, żeby można było porównać ile dodają te "wycięte" długie. Na razie oglądam filmiki i nijak się to ma do filmików z matrycami Astry...


Tak pewnie pisze w auto świat czy jakimś innym "niemcu" ,więc trzeba wierzyć im na słowo :)

Awatar użytkownika
barat
Wyjadacz
Posty: 245
Rejestracja: 06 wrz 2017, 17:48
Posiadane auto: Astra K ST 2017.5
Silnik: B16SHT 1,6 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Czerniejewo
Województwo: Wielkopolska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: barat » 10 mar 2018, 12:58

Przejechałem nową astrą 2200km i tak jak po dwóch latach z 530iA stwierdziłem, że już nigdy nie chcę auta z manualem, tak teraz dochodzę do wniosku, że każde moje kolejne auto będzie miało światła działające na zasadzie IntelliLux. Dla kogoś, kto mieszka w mieście otoczonym lasami to jest piękna sprawa. Tak jak przed zakupem - nie mając doświadczenia z matrycami - jeszcze brałem pod uwagę Leona, Octavię (sic!) i Golfa, tak teraz jestem pewien dobrego wyboru. Astra ma swoje mankamenty, nie powoduje efektu WOW (ot - dupowóz) ale w swojej cenie oferuje na prawdę sporo. Cos czuję, że po zakończonym leasingu zostanie ze mną kilka lat jako rodzinne kombi, a kolejne auto to już będzie elektryk/wodór/cotamnaukawymyśli :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 10 mar 2018, 13:16

Mieszkam w mieście ale mam takie samo zdanie, Astra zostanie po leasingu a następny będzie automat/hybryda coś ala CHR.
VAG nie kupię dla zasady, to już wolę francuską elektronikę niż ich silniki :)

mmm
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:11
Posiadane auto:
Silnik:
Rocznik auta: 0
Miasto:
Województwo:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mmm » 10 mar 2018, 18:49

DigDug pisze:Miałem w niedziele i poniedziałek okazje jechać Passatem z Ledami TOP. To co wyczyniają te światła to poezja. Nie wiem jak jest to realizowane, ale światła wyłączają strefę oświetlenia tam gdzie jedzie pojazd, i śledzą ją wyłączając kolejne strefy, gdzie reszta drogi, pobocza jest oświetlona łuną światła.


Mi gościu w salonie mówił, że tak właśnie działają te top led.

roon7
Wyjadacz
Posty: 104
Rejestracja: 25 sty 2018, 14:04
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.6 SHT - AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Węgrzce Wielkie
Województwo: małopolskie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: roon7 » 11 mar 2018, 08:59

a czy czasem nie jest tak, że VAG ma Ledy z przesłonami ?
Ledy ledom nie równe, jechałem Mercem C i Mondeo w nocy na autobanie, różnica na korzyść Merca była znaczna.
Szybkość działania, jakość doświetlania.

adax
Weteran
Posty: 1420
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 11 mar 2018, 19:22

Zakończony test skody octavii:
https://moto.onet.pl/testy-nowych-samoc ... 12/n1l44nc

Ps.Trzeba było dolewać olej...Dobra rzecz,że jest kontrolka niskiego poziomu oleju według mnie każdy samochód takową powinien posiadać.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 11 mar 2018, 20:03

Wymiana oleju co 30000 km. :o Nie dziwi więc, że po 20000 km trzeba było dolewać, a to z tego powodu, że zapewne po maksymalnie 15000 km stracił swoje właściwości. :lol:
Wierzcie lub nie, ale nie ma olejów długodystansowych i większość z nich już po kilkunastu tysiącach km nadaje się jedynie do utylizacji.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 11 mar 2018, 20:29

Dlatego później w samochodach importowanych z DE obracają się panewki i padają turbiny, tam wszyscy jadą w LL.

SACZI
VIP
Posty: 2173
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:28
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T, 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ..
Województwo: ..
Has thanked: 72 times
Been thanked: 203 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: SACZI » 11 mar 2018, 21:51

colins pisze:...
Wierzcie lub nie, ale nie ma olejów długodystansowych i większość z nich już po kilkunastu tysiącach km nadaje się jedynie do utylizacji.

To zależy od wielu czynników, jak wiadomo.
Jak wsiadasz w samochód i zatrzymujesz się na tankowanie, to te 30 tys przejedziesz na oleju.
Jak jeździsz po 3-4-5km na zimnym silniku, po 10 tys km olej już do wymiany się nadaje.
Tylko, kto (lub ile % użytkowników) jeździ takie trasy samochodem osobowym ... ?

Proponuję Ci zrobić test. Wyciągnij bagnet z silnika i powąchaj go. Zapewne wyczujesz "zapach" benzyny.
Teraz, jedź w trasę 800km, wygrzej porządnie olej i powtórz "wąchanie".
Bena nie zniknie, ale natężenie jej zapachu będzie znacznie mniejsze.
To taka drobna różnica w eksploatacji.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości