Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: gravity1287 » 06 lut 2018, 23:41

DigDug pisze:Myślałem, że Opel będzie bezawaryjny jak dawny silnik 1.4T, ten co fabryczny gaz zakładali, że nie będzie gnił jak kiedyś, a do tego poprawili środek i odciążyli go. Byłem nastawiony na Astrę jak diabli, nawet napalony jak Arab na kurs pilotażu, ale jak poczytałem to forum, to te nowe silniki nie takie jak dawny i do tego skrzynia, narzekania na czujniki itp.

:mrgreen: :mrgreen: Skoro uważasz że "pękające" na forum tłoki, które w Astrach mają się dobrze (ile osób potwierdziło że miało pęknięty tłok? to jakaś bajka..legenda chyba przez VAG wypuszczona i stała się miejską legendą na AstręK), oraz odchudzona masa i bardziej żwawy silnik (faktycznie nie taki sam, nie taki ospały jak poprzedni) to są te wady, to ja nie wiem.. może Fiat 125p - tam nie ma elektroniki, nie ma co się psuć..
I wydawało mi się, że zdecydowałeś się na Leona. Jeśli on się nie psuje, lub psuje się mniej niż Astra, to ja nie wiem z jakich źródeł czerpiesz wiedzę. Zerknąłem aż na Leona i tam głównie problemy ze sprzęgłem (np. pęknięta obudowa skrzyni 1.8 TSI), drganiami silnika itp., a na Astrze to jakieś czujniki parkowania, czy dyskusja jakim olejem zalewać.. Faktycznie "lepiej" mieć problem z silnikiem, niż z czujnikami parkowania że są nadwrażliwe :D
Każde auto się psuje, a na forum nikt nie będzie pisał, że przejechał kolejne kilka tysięcy km bez problemu. Po to jest forum, by się podzielić problemem, sprawdzić czy ktoś też to miał i znalazł rozwiązanie. Oszczędza to czas, bądź jak masz serwis beznadziejny w okolicy to niektórzy na prawdę potrafią nakierować rozwiązać problem.

PS. U mnie serwis Seata byłby fatalny. Nawet sama wizyta u dealera to porażka - nikt nie podchodzi, nie interesuje się klientem. Z serwisem to samo - siedziałem w poczekalni serwisowej na jazdę próbną z handlowcem seata, nikt z serwisu nawet nie podszedł się zapytać czy na auto po naprawie czekam, czy może chcę oddać do naprawy lub w ogóle co robię w poczekalni ich serwisu. A porady jakie udzielała telefonicznie pani z serwisu to do dziś się cieszę, że nie muszę tam serwisować auta. Utkwiło mi w pamięci, że babka dzwoniła i miała wypadek, a ubezpieczenie kupione w salonie, i dostała odpowiedź mniej więcej w stylu "niech sobie Pani radzi, wszystko było w umowie":D Nie zainteresują się klientem, po sprzedaży to samo - może podświadomie i przez to z Leona zrezygnowałem. A Tobie życzę, żebyś się zdecydował na to auto i nie narzekał na wszystko co nie jest VAG, bo każde auto się psuje, a VAG ma w d... klientów. Znajomy Passata miał modowanego po aferze diselgate, stracił moc w silniku (zmniejszyli mu ilość KM), ale nic w zamian nie zaoferowali. Jak by mnie ktoś tak na szaro zrobił, to na pewno bym długo u nich nie pozostał.

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 07 lut 2018, 10:42

Nowy Up w wersji GTI (TSI 1.0) ma już seryjnie filtr cząstek stałych...

Koniec świata jest bliski :D.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5673
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 07 lut 2018, 13:01

gravity1287 pisze:PS. U mnie serwis Seata byłby fatalny.

Nowy samochód kupujemy razem z obsługą klienta i serwisem. To jest bardzo ważny element zadowolenia z auta i przebiegu napraw gwarancyjnych i serwisowych.
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

x00x
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 01 lut 2018, 00:08
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 100 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: x00x » 07 lut 2018, 14:07

kusy40 pisze:x00x możesz coś bardziej konkretnie napisać o tych ofertach (ceny, wersje) ? Tez stoję przed podobnym dylematem.Jeżeli nie chcesz na forum to może na priv.


Wygoogluj numer salonu Kia w Lublinie i zadzwoń. Mieli/mają na stanie w dobrych cenach bardzo bogato wyposażone ceed`y.

Ja wybrałem Astre, biedniejsza wersja ale bardziej podoba mi się z zewnątrz, w środku i jest bardziej przestronna. Co do wyposażenia to nie żałuję, z navi i tak nie korzystałem nigdy w poprzednich autach, podgrzewanie foteli i kierownicy przez ostatnie 2 lata użyłem 2 razy z czego ten pierwszy żeby sprawdzić czy działa... Kamery cofania nigdy nie miałem, widziałem na jeździe testowej i bajer fajny, no ale dla mnie to tylko bajer i były dla mnie rzeczy ważniejsze. Alufelgi fabryczne nie bardzo mi przypadł do gustu w Kii, więc i tak bym zmieniał, a te Oplowskie z wersji Elite są mega. :) Jedynie czego mi szkoda to 7 lat gwarancji, mógłby Opel przynajmniej 5 dawać na start...

Na dzisiaj mam planowany termin dostawy do dealera ale póki co cisza.

Awatar użytkownika
dziadzia82
Weteran
Posty: 1063
Rejestracja: 25 sty 2017, 16:49
Posiadane auto: Alfa Romeo Giulietta: Opel Astra K ST
Silnik: 1,4 MA 170 : 1,6 TB 200
Rocznik auta: 2017
Miasto: Będzin
Województwo: śląskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 115 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: dziadzia82 » 07 lut 2018, 17:44

DigDug pisze:Był dzisiaj u nas znajomy teścia. Fabia 1 1.9tdi chyba z 15 lat ma. Gadka zaczęła się o oponach, a skończyła na silniku i zawieszce z wymianą oleju, gdzie było napisane następna wymiana 960 tys km. I co wy na to ? Ja pytam się czy to prawda, a on że tak. Koleś handluje i śmiga z przyczepką po Polsce. Na pytanie co następne mówi, że musi coś kupić, ale raczej używka też z 1.9 tdi, że może Octavia kombi.

U mnie AR wyrobiła sobie złą opinię. Kolega miał 146 i mu gniła i padała elektronika. Inny miał 166 w dieslu i codziennie na parkingu odłączał akumulator, bo mu coś tak brało prąd, że rozładowywało mu akumulator przez 8 godzin, do tego brało olej. Kolejny ma 159 sedan i chodzi super, tylko co roku robi coś w zawieszeniu, fakt śmiga po 30 tys rocznie, ale bez przesady, kolejny ma 159 kombi, ale diesla w automacie i sobie chwali. I tak zostaje 3 do 1 więc ja nie brałem AR pod uwagę, chociaż mi się podobają.

Myślałem, że Opel będzie bezawaryjny jak dawny silnik 1.4T, ten co fabryczny gaz zakładali, że nie będzie gnił jak kiedyś, a do tego poprawili środek i odciążyli go. Byłem nastawiony na Astrę jak diabli, nawet napalony jak Arab na kurs pilotażu, ale jak poczytałem to forum, to te nowe silniki nie takie jak dawny i do tego skrzynia, narzekania na czujniki itp. Stąd odpuszczam sobie Astrę i Opla w ogóle. Jak ma mi się coś psuć, to wolę to co mi od zawsze pasuje czyli grupa VW. Dobrze mi się tym jeździ, pasuje mi stylistyka i nastawy działania systemów auta, jak wspomaganie, skrzynia, sprzęgło, ergonomia. A te kilka tysięcy oszczędności nie przekona mnie, by zaryzykować z Oplem. :|


Co do AR na pewno koledzy nie byli 1 właścicielem.
Co do gustów nie rozmawia sie na forum jeśli jesteś zadowolony z grupy VAG to jak najbardziej ich modele tylko dla Ciebie.
Ja kupiłem dlatego Astrę iz potrzebowałem combi. Tipo ma jak dla mnie za slaby silnik.
Przesadził dużo silnik choć w porównaniu do mojej Julki Dupy nie urywa.

Co do kolegi na temat padających tłoków:
To nie legenda były problemy w całej Europie. W Polsce naprawiali w UE wymieniali całe słupki.

Added in 2 hours 48 minutes 16 seconds:
https://www.astrakforums.co.uk/viewtopi ... =11&t=3604

https://www.astrakforums.co.uk/viewtopi ... =11&t=3780
Obrazek

gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: gravity1287 » 07 lut 2018, 19:24

dziadzia82 pisze:Co do kolegi na temat padających tłoków:
To nie legenda były problemy w całej Europie. W Polsce naprawiali w UE wymieniali całe słupki.

Tak dziadziu ;) Ale to jest wyrwane z kontekstu rozmowy. Mowa o tym że DigDug zrezygnował teraz z Astry m.in. dlatego, że pękają tłoki. Tłoki pękały (w modelach Astr produkowanych do 2016, czy nawet do 1 kwartał 2017), choroba wieku dziecięcego została wyeliminowana i jakoś nie słyszałem jeszcze o pękających masowo tłokach w Astra+ z 2017r (nawet tych z pierwszego półrocza). Więc to dla mnie legenda, bo usterki są głównie w autach produkowanych do 2016r :idea: Chyba że masz informacje, które potwierdzają, że Astra produkowana w 2017 również miała problemy z pękającymi tłokami, a jak produkowana po 1 kwartale 2017r też je nadal miała, to proszę podeślij takie informacje - chętnie poczytam, bo mogę żyć w błędzie że problem został już dawno wyeliminowany w kolejnych wersjach modelowych/rocznikowych Astry :o ;)

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Krzysiec » 07 lut 2018, 20:34

Teoretycznie problem "zostal wyeliminowany" przy zmianie na rocznik modelowy 2017 czyli druga polowa 2016. Nie przypominam sobie na forum przypadku z RM2017.

Awatar użytkownika
dziadzia82
Weteran
Posty: 1063
Rejestracja: 25 sty 2017, 16:49
Posiadane auto: Alfa Romeo Giulietta: Opel Astra K ST
Silnik: 1,4 MA 170 : 1,6 TB 200
Rocznik auta: 2017
Miasto: Będzin
Województwo: śląskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 115 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: dziadzia82 » 07 lut 2018, 20:40

gravity1287 pisze:
dziadzia82 pisze:Co do kolegi na temat padających tłoków:
To nie legenda były problemy w całej Europie. W Polsce naprawiali w UE wymieniali całe słupki.

Tak dziadziu ;) Ale to jest wyrwane z kontekstu rozmowy. Mowa o tym że DigDug zrezygnował teraz z Astry m.in. dlatego, że pękają tłoki. Tłoki pękały (w modelach Astr produkowanych do 2016, czy nawet do 1 kwartał 2017), choroba wieku dziecięcego została wyeliminowana i jakoś nie słyszałem jeszcze o pękających masowo tłokach w Astra+ z 2017r (nawet tych z pierwszego półrocza). Więc to dla mnie legenda, bo usterki są głównie w autach produkowanych do 2016r :idea: Chyba że masz informacje, które potwierdzają, że Astra produkowana w 2017 również miała problemy z pękającymi tłokami, a jak produkowana po 1 kwartale 2017r też je nadal miała, to proszę podeślij takie informacje - chętnie poczytam, bo mogę żyć w błędzie że problem został już dawno wyeliminowany w kolejnych wersjach modelowych/rocznikowych Astry :o ;)


Oczywiście masz racje :
Wraz rokiem modelowym 2017
dodany został czujnik spalania stukowego
zmodernizowane dysze natrysku denka tłoka.
Obrazek

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 07 lut 2018, 20:53

1. Wiesiek.
Było, ale podaje to jako ciekawostkę.

2. Dziadzia
Fakt żaden nie był 1 właścicielem AR, ale koledzy którzy kupili inne marki też nie byli pierwszymi właścicielami. Z tym, że ten od 146 kupił ją jako 5 letnią z przebiegiem 40 parę tysięcy. Polska salonowa i serwisowana. Ale nie ważne, pisałem że mam złe doświadczenia i tyle.

3. Gravity
To forum pokazało i innformacje z innych źródeł, że Astra taka idealna nie jest, ma wiele bolączek, jedne większe, drugie mniejsze, ale nie wyróżnia się bezawaryjnością zwłaszcza w stosunku do VAG, stąd zadecydowałem, że jak mam mieć domniemane awarie w Astrze, to wole domniemane awarie w VAG i dlatego zdecydowałem, że odpuszczam Opla. A jak to komuś przeszkadza, że mam takie zdanie to trudno.

4. mmm
Nie bój żaby, auto będzie przed wakacjami. :)

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remar » 07 lut 2018, 20:56


gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: gravity1287 » 07 lut 2018, 21:08

DigDug pisze:3. Gravity
To forum pokazało i innformacje z innych źródeł, że Astra taka idealna nie jest, ma wiele bolączek, jedne większe, drugie mniejsze, ale nie wyróżnia się bezawaryjnością zwłaszcza w stosunku do VAG, stąd zadecydowałem, że jak mam mieć domniemane awarie w Astrze, to wole domniemane awarie w VAG i dlatego zdecydowałem, że odpuszczam Opla. A jak to komuś przeszkadza, że mam takie zdanie to trudno

Mi nie przeszkadza że wybrałeś to co Tobie się podoba 8-) Tylko to ciągłe powtarzanie (też przez Ciebie), że Astra się psuje, że to głównym problemem są padające tłoki.. To zostało już dawno poprawione, a obrosło legendą taką, że niektórzy faktycznie przez pisanie i powtarzanie w kółko takich bzdur mogą zrezygnować z auta które może im się podobać.
PS. To wybrałeś Leona jak marwisn? Jaki silnik bierzesz?:) Zawsze tutaj pisałem, że leon to fajne auto, więc nie powtarzaj też proszę bzdur, że mi przeszkadza co wybrałeś. W postach gdzie polecam inne auta, czy Astrę, ostatecznie zawsze staram się dać do zrozumienia, że to dana osoba wybiera auto, i żadna opinia wyrażona na forum nie może przeważyć nad doświadczeniem z jazdy próbnej i "feelingu" auta. Poczytaj powoli co pisałem, i nie mów proszę że mogę być niezadowolony z Twojego wyboru- no może jedynie z tego, że jasno nie podałeś, na co w końcu się zdecydowałeś ze stajni VAG ;) peace 8-)

remar pisze:Alfa Giulia też ma problem z cylindrem

Też? A które auto ma jeszcze problem z cylindrem??? Czytasz forum, czy powtarzasz legendy? :lol: :D

Awatar użytkownika
bobek12b
Wyjadacz
Posty: 289
Rejestracja: 29 sie 2016, 07:46
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 150 hp
Rocznik auta: 2016
Miasto: Lublin
Województwo: Lubelskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 21 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: bobek12b » 07 lut 2018, 21:10

Ja mam RM2016 i jakoś nie widzę problemu z tłokiem przy 40k przebiegu. Biadolić można na każda markę. Widzę sporo osób kupuje Opla żeby pózniej tylko narzekać.


Sent from my iPhone using Tapatalk

DawidK
Klubowicz
Posty: 605
Rejestracja: 24 lis 2017, 21:32
Posiadane auto: Opel Astra V HB Elite
Silnik: 1.4 T 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Koszalin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DawidK » 07 lut 2018, 21:35

A czy myśli może ktoś o nowym Focusie? Dla mnie Focus był pierwszym wyborem z racji dotychczasowych doświadczeń (FF II FL '10 przelatałem już prawie 350k km bez żadnej awarii). Jednak jak wsiadłem do FF III to widać było że to auto się już zestarzało wewnątrz, a do tego dealer nie był skłonny do rabatów więc wychodziło drogo za sensowną wersję.
Jednak gdyby nie to, że musiałem kupić szybko to czekałbym pewnie te kilka miesięcy na Focusa IV.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 07 lut 2018, 21:43

remar pisze:Alfa Giulia też ma problem z cylindrem
http://www.forum.alfaholicy.org/nasze_b ... auto_.html

A to poniżej o Giuliecie
http://wyborcza.biz/pieniadzeekstra/1,1 ... rects=true

Gdzieś już o tym słyszałem, a teraz dzięki Tobie prześledziłem całą historię. Co ciekawe nieszczęśnikowi, który miał te opisane na forum problemy ze swoją Alfą nie wymienili silnika. W rezultacie wymienili mu cały samochód na nówkę sztukę. :o

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Krzysiec » 07 lut 2018, 21:59

U nas tez byl przypadek, że przez "niedomalowane" (ktore jak sie okazalo - zgodnie z normami) czesci auta kolega dostal nowke auto (podobno) ;)

mar
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 09:53
Posiadane auto: Ford Focus III Titanium
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ---
Województwo: ---
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mar » 08 lut 2018, 08:40

DawidK pisze:A czy myśli może ktoś o nowym Focusie? Dla mnie Focus był pierwszym wyborem z racji dotychczasowych doświadczeń (FF II FL '10 przelatałem już prawie 350k km bez żadnej awarii). Jednak jak wsiadłem do FF III to widać było że to auto się już zestarzało wewnątrz, a do tego dealer nie był skłonny do rabatów więc wychodziło drogo za sensowną wersję.

Ja kupiłem 4 miesiące temu Focusa (jak w opisie po lewej). Wcześniej myślałem poważnie o Astrze, ale ostatecznie zdecydowanie wybrałem tego pierwszego. Do tej pory jeździłem wolnossącymi benzynami Leon, Ibiza. Oczywiście nie ma porównania i teraz już bym nie wrócił do silników benzynowych bez turbo. Tak na szybko:
1) zdecydowane plusy:
- pewne wchodzenie w zakręty, samochód jedzie, tam gdzie chcemy, przyklejony do jezdni,
- przyjemna jazda od trzeciego biegu w górę,
- reakcja na gaz przy 1500-1600 obrotów,
- wygląd zewnętrzny (dla mnie ciekawszy niż większości innych kompaktów),
2) minusy (małe):
- wg dokumentów długość 4,3999 m, ale wewnątrz nie odczuwa się tego i np. taki Golf, krótszy o 15 cm, ma nieco więcej miejsca z tyłu. Także jeśli umieścimy fotelik dla dziecka w wieku przedszkolnym, to z przodu na fotelu pasażera robi się bardzo mało miejsca (szczególnie jeśli zamontujemy do tego uchwyt na tablet na zagłówku z przodu albo pasażer zrobi leżak z fotela). Dla rodziny miejsca jest wystarczająco pod warunkiem, że dorośli są niewysocy.
- wsteczny nie zawsze wchodzi od razu,
- prawa noga kierującego nie ma za dużo miejsca...
Ogólnie jestem zadowolony i uważam, że dokonałem dobrego wyboru.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 08 lut 2018, 09:17

Myślę, że dokonałeś bardzo dobrego wyboru. Ktoś kojarzy, żeby cokolwiek się sypało w tych Focusach? Cena pewnie wyższa niż AK, ale jeżeli Cię było stać, to teraz będziesz miał spokój i przyjemność z jazdy :) Dzięki za opinię.
Jak dla mnie to Focus faktycznie najwięcej traci wnętrzem. Jak byłem na jeździe próbnej, to ledwo starczyło pasa na zapięcie fotelika (kadłubka). Gdyby nie to wnętrze to uważałbym go za najlepszy wybór w klasie (nie uwzględniając kosztów).
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 08 lut 2018, 09:24

Segor pisze:Jak dla mnie to Focus faktycznie najwięcej traci wnętrzem. Jak byłem na jeździe próbnej, to ledwo starczyło pasa na zapięcie fotelika (kadłubka). Gdyby nie to wnętrze to uważałbym go za najlepszy wybór w klasie (nie uwzględniając kosztów).

Miałem identyczne odczucia, za to trakcja, silniki - super. Z tyłu w Fokusie czułem się jak w klasie B :? niestety, za sprawą ilości miejsca i materiałów, jakieś gorsze w "pomacaniu" wydawały mi się od AK. Co do kosztów, w Fordzie, też da się wynegocjować dobry rabat, trochę więcej zaangażowania to wymaga niż w Oplu, ale da się ;)
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

sp0q
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 31 sty 2018, 10:19
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: sp0q » 08 lut 2018, 09:34

Focus zawsze przyciąga moją uwagę z zewnątrz, ale jak tylko widzę kokpit natychmiast mi się odechciewa :/

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 08 lut 2018, 10:14

No a co do wyglądu zewnętrznego, to widzę, że jeszcze bardziej dali ciała... Dla mnie Focus zaczyna dobrze wyglądać dopiero jak się weźmie pakiet stylizacji nadwozia ST-Line. Z tego co pamiętam, to kiedyś można go było dobrać do Titanium. Teraz już nie... Czyli musiałbym wziąć wersję ST-Line i dobrać mnóstwo dodatków jak klima dwustrefowa. Cena wyszłaby pewnie absurdalna...
Jak oni mogli wpaść na pomysł, żeby do wersji Titanium dać listwy progowe czarne??? No i ten grill udający Mustanga. No ale to pewnie się wielu osobom podoba.
Obrazek

mar
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 09:53
Posiadane auto: Ford Focus III Titanium
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ---
Województwo: ---
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mar » 08 lut 2018, 10:29

Segor pisze:No i ten grill udający Mustanga. No ale to pewnie się wielu osobom podoba.

Hehe dla mnie ten grill to najlepsza rzecz, jeśli chodzi o wygląd.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 08 lut 2018, 10:39

No i bardzo dobrze. Skoro Ci się podoba, to znaczy, że spełnia swoje zadanie :) To po prostu nie moja bajka. Co innego, gdyby pod maską miał chociaż 300 KM ;)
Obrazek

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 08 lut 2018, 12:01

DigDug pisze:2. Dziadzia
Fakt żaden nie był 1 właścicielem AR, ale koledzy którzy kupili inne marki też nie byli pierwszymi właścicielami. Z tym, że ten od 146 kupił ją jako 5 letnią z przebiegiem 40 parę tysięcy. Polska salonowa i serwisowana. Ale nie ważne, pisałem że mam złe doświadczenia i tyle.

Tylko, że w dziedzinie niezawodności AR zrobiła bardzo duże postępy od lat 90'. Tak samo jak z rdzewiejącymi oplami - w rodzinie miałem wszystkie generacje Astry i 2 Insignie pierwszej generacji, ale rdzewiała tylko Astra F.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

DawidK
Klubowicz
Posty: 605
Rejestracja: 24 lis 2017, 21:32
Posiadane auto: Opel Astra V HB Elite
Silnik: 1.4 T 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Koszalin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 28 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DawidK » 08 lut 2018, 12:38

Segor pisze:Myślę, że dokonałeś bardzo dobrego wyboru. Ktoś kojarzy, żeby cokolwiek się sypało w tych Focusach? Cena pewnie wyższa niż AK, ale jeżeli Cię było stać, to teraz będziesz miał spokój i przyjemność z jazdy :) Dzięki za opinię.
Jak dla mnie to Focus faktycznie najwięcej traci wnętrzem. Jak byłem na jeździe próbnej, to ledwo starczyło pasa na zapięcie fotelika (kadłubka). Gdyby nie to wnętrze to uważałbym go za najlepszy wybór w klasie (nie uwzględniając kosztów).


Mam podobne odczucia dlatego czekam co pokażą w czwartej generacji. Chociaż jak oglądałem jakieś zdjęcia "przecieki" to nadal wolę wnętrze Astry.

Ja celowałem w ST line i cena była zaporowa, jak dowiedziałem się za ile dostanę astrę to straciłem zupełnie sentyment.

Ale uważam że pod względem komfortu prowadzenia i silnika Focus to naprawdę dopracowane auto.

Kokodyl
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 02 paź 2017, 18:55
Posiadane auto: Dacia Jogger
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik auta: 0
Miasto: Żernica
Województwo: Śląsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Kokodyl » 08 lut 2018, 13:10

Ja do Focusa i ogólnie Fordów nawet nie podchodziłem. Przeżyłem 2,5 letni cyrk z Mondeo MK3 i niestety zraziłem się bardzo. Wiem doskonale, że tam kwestią był słynny awaryjny silnik (TDCi) i teraz to inne auta są ale niestety uraz pozostał :)

Vex

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Vex » 08 lut 2018, 13:27

Kokodyl pisze:Przeżyłem 2,5 letni cyrk z Mondeo MK3 i niestety zraziłem się bardzo. Wiem doskonale, że tam kwestią był słynny awaryjny silnik (TDCi) i teraz to inne auta są ale niestety uraz pozostał :)
jeździłem MK3 z TDCi. Samochód 13 lat, 230tys. przejechane i żadnych problemów z słynnym silnikiem. Do tej pory myślałem że to jakiś urban legend :D

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 08 lut 2018, 13:50

Raczej była więcej niż jedna wersja tego silnika i pewnie nie wszystkie były awaryjne. To tak samo jak z 1.9TDI wśród których są zarówno nieśmiertelne jednostki jak i jedne z najbardziej awaryjnych...
Obrazek

Kokodyl
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 02 paź 2017, 18:55
Posiadane auto: Dacia Jogger
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik auta: 0
Miasto: Żernica
Województwo: Śląsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Kokodyl » 08 lut 2018, 13:52

Vex pisze:
Kokodyl pisze:Przeżyłem 2,5 letni cyrk z Mondeo MK3 i niestety zraziłem się bardzo. Wiem doskonale, że tam kwestią był słynny awaryjny silnik (TDCi) i teraz to inne auta są ale niestety uraz pozostał :)
jeździłem MK3 z TDCi. Samochód 13 lat, 230tys. przejechane i żadnych problemów z słynnym silnikiem. Do tej pory myślałem że to jakiś urban legend :D

No ja przez te 2,5 roku robiłem dwumasę z osprzętem plus układ paliwowy czyli pompa+wtryski+czyszczenie układu. Do tego sprężarka klimy, alternator i masę innych pierdół. W sumie przez ten czas włożyłem 13k zł które byłem w stanie policzyć, a o pewnych rzeczach nie pamiętam pewnie. Auto potrafiło stanąć na środku drogi ze słynną "sprężynką" i lawetowanie. To był główny bodziec do zmiany auta i teraz mówiąc szczerze mniej mnie bolą comiesięczne raty za AK niż wyskakiwanie co chwilę z tysiaka czy dwóch (minimum) i jeżdżenie z duszą na ramieniu czy mondek będzie łaskaw dowieźć mnie do celu czy nie :)
Segor pisze:Raczej była więcej niż jedna wersja tego silnika i pewnie nie wszystkie były awaryjne. To tak samo jak z 1.9TDI wśród których są zarówno nieśmiertelne jednostki jak i jedne z najbardziej awaryjnych...

Akurat do wszystkich TDCi wkładano wadliwe pompy CR Delphi, które się łuszczyły i rozwalały wtryski. Między 200 a 250k padały praktycznie zawsze. Na forum modelu wątek brzmiał nie "czy padła pompa i wtryski" tylko "kiedy padły wam pompa i wtryski" :)

Vex

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Vex » 08 lut 2018, 14:00

Kokodyl pisze:No ja przez te 2,5 roku robiłem dwumasę z osprzętem plus układ paliwowy czyli pompa+wtryski+czyszczenie układu. Do tego sprężarka klimy, alternator i masę innych pierdół. W sumie przez ten czas włożyłem 13k zł które byłem w stanie policzyć, a o pewnych rzeczach nie pamiętam pewnie. Auto potrafiło stanąć na środku drogi ze słynną "sprężynką" i lawetowanie. To był główny bodziec do zmiany auta i teraz mówiąc szczerze mniej mnie bolą comiesięczne raty za AK niż wyskakiwanie co chwilę z tysiaka czy dwóch (minimum) i jeżdżenie z duszą na ramieniu czy mondek będzie łaskaw dowieźć mnie do celu czy nie :)
wnioskuję, że miałeś używkę nie wiadomo jak używaną. Ja swoje mondeo dostałem w prezencie od 1 właściciela i odkąd go miałem, to musiałem: wymienić linki i wężyki od hamulców (bo przez 12 lat nie było z nimi nic robione), wymienić pękniętą gumową rurę od turbo do silnika (po 11 latach sparciała) i regenerować alternator. To tak w kwestii ostatnich 2,5 roku.

Kokodyl
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 02 paź 2017, 18:55
Posiadane auto: Dacia Jogger
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik auta: 0
Miasto: Żernica
Województwo: Śląsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Kokodyl » 08 lut 2018, 14:05

Vex pisze:wnioskuję, że miałeś używkę nie wiadomo jak używaną. Ja swoje mondeo dostałem w prezencie od 1 właściciela i odkąd go miałem, to musiałem: wymienić linki i wężyki od hamulców (bo przez 12 lat nie było z nimi nic robione), wymienić pękniętą gumową rurę od turbo do silnika (po 11 latach sparciała) i regenerować alternator. To tak w kwestii ostatnich 2,5 roku.

Właśnie miałem auto, którego historię znałem bo 2 poprzednich właścicieli znam (więcej nie miał). Kupiłem go w słabym momencie bo przy 185kmm przebiegu i przy 200k zaczął się sypać. Żałowałem, że kupując nie doczytałem dokładnie o jego bolączkach ale połakomiłem się właśnie ze względu na znaną historię. A masz go dalej? Albo jak sprzedałeś to wiesz co się z nim dzieje?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości