Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 05 gru 2017, 21:28

Ziela pisze:Artykuł jest o 2.0TDI PD z początków produkcji na pompowtryskach, natomiast już od wielu lat jest robiony silnik 2.0TD CR (common rail), który już nie jest taki problematyczny.
W nowych autach to już tylko i wyłącznie od wielu lat CR, a w starszych można poznać na pierwszy rzut oka po osłonie silnika. PD ma prostopadłe uwypuklenia, tak jak na pierwszym zdjęciu w artykule, a CR skośne.


Jest mniej problematyczny tylko o wtryski ,problem napędu pompy nadal występuje.
To jest daremna dyskusja, teraz nie ma silników bezproblemowych, mafia UE załatwiła nas klientów śrubując normy które to załatwiły nasze silniki choćby normami olejowymi, a przy okazji księgowi zaoszczędzili na konstrukcji co właśnie widać na rynku.

Awatar użytkownika
erem
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 17 lis 2017, 23:32
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: erem » 09 gru 2017, 17:53

Strach się bać :(
Dlatego wydłużenie gwarancji to konieczność. Z tego co wiem, to u Opla to nie jest ubezpieczenie, ale faktyczne wydłużenie gwarancji. Natomiast w Hondzie, Toyocie, Maździe - to jest forma zewnętrznego ubezpieczenia. Niby dla użytkownika to bez różnicy, ale diabeł tkwi w szczegółach - jednak jest lista usterek objętych tym ubezpieczeniem i trzeba się wczytać. W Hondzie mi powiedzieli, że w razie awarii przyjeżdżam i zostawiam samochód jak bym miał normalna gwarancję, i naprawiają. Zapytałem się o zwyczajową likwidację szkody (jak to w ubezpieczeniu), odpowiedział najpierw że tego nie ma, potem że oni to biorą na siebie. Jak się zapytałem co w przypadku naprawy głównej (wymiana silnika, skrzyni biegów), to już nie był taki pewny i skwitował, że jeszcze nie mieli takiego przypadku. Akurat wierzę, ale ziarno niepewności zostaje. Dlateg (między innymi) zdecydowałem sie na Opla. Zobaczymy czy to był dobry wybór...
Opel Astra V ST 1.4 150KM AT S/S elite

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 09 gru 2017, 19:19

A tam, ja mam standard 2 lata a mam zamiar pojeździć nią trochę, auto jak auto.

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 11 gru 2017, 08:13

W nowym motorze test 8 kombi. Astra na trzecim miejscu :). Wygrały jak zawsze VAG'i...

20171211_080945-768x1523.jpg
20171211_080945-768x1523.jpg (338.01 KiB) Przejrzano 1681 razy
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 11 gru 2017, 11:12

Czy mi się wydaje czy gościowi wieszają się zegary? :D
https://www.youtube.com/watch?v=Z-IxfMlOTn0

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 11 gru 2017, 11:21

marwisn pisze:W nowym motorze test 8 kombi. Astra na trzecim miejscu :). Wygrały jak zawsze VAG'i...
Może źle czytam, ale mi wychodzi, że Opel jest na drugim miejscu po Skodzie, a trzeci jest Seat :)
redzik pisze:Czy mi się wydaje czy gościowi wieszają się zegary? :D
https://www.youtube.com/watch?v=Z-IxfMlOTn0
Nie wiem o co chodzi temu kolesiowi... Naciska guzik i od razu naciska ponownie... To kiedy ma mu się auto odpalić? Tam chyba jest z 1s opóźnienia zanim rusza rozrusznik. No i skoro odcina zapłon to nie widzę powodu dla którego wskazówki miałyby wrócić do początkowego położenia.
Obrazek

Miron

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Miron » 11 gru 2017, 11:44

Segor pisze:No i skoro odcina zapłon to nie widzę powodu dla którego wskazówki miałyby wrócić do początkowego położenia.

ale odcina zapłon, nie zasilanie (świeci kontrolka ręcznego). Nie wiem jak w samochodach, ale we wszystkich znanych mi miernikach, po odłączeniu napięcia wskazówka wraca do zera.

redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 11 gru 2017, 11:54

Fortran pisze:@redzik
Napisz proszę jak będzie taka możliwość jakie masz spalanie w mieście z dystrybutora. Poczytałem trochę forum o Tipo i rozstrzał jest spory w podawanym przez użytkowników w wersji z tym silnikiem spalaniu w mieście.


Mam 5km do pracy w tym osiem skrzyżowań z światłami, w godzinach porannych mogę powiedzieć ,że się jedzie słabo natomiast powrot w godzinnach szczytu to koszmar, jeden wielki korek, spalanie na kompie w ubiegłym tygodniu 12l/100km benzynki w tym tygodniu ciut lepiej 10l/100km miasto Wrocław korki, auto Fiat Tipo SW T-Jet 1,4 120KM rozmawiałem z kolesiem z Warszawy to w korkach ten sam silnik bez gazu potrafił mu wziąć nawet 14 litrów jak ciężarówka :D Natomiast w normalnej jeżdzie bez korków ze światłami na skrzyżowaniach 8-9l/100km
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 12:02 przez redzik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 11 gru 2017, 11:59

Z punktu widzenia inżyniera powiem tak: pozostanie wskaźnika w stanie, w którym się znajdował gdy urządzenie zostało wyłączone mówi użytkownikowi, że w takim (a nie innym) stanie zostało ono właśnie wyłączone. Dla mnie to jest przemyślane rozwiązanie. Po prostu inne niż w autach z którymi miałeś do czynienia.
Nie widzę w tym żadnej wady.
To tak jak z wycieraczkami. Ktoś ostatnio narzekał, że nie może zatrzymać wycieraczek na górze szyby, bo automatycznie wracają do pozycji zerowej...
Obrazek

Miron

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Miron » 11 gru 2017, 13:25

obejrzałem filmik jeszcze raz. Gościu wyłącza auto w czasie testowania układów, nie w czasie pracy silnika. Pozostawanie wskazówek nie w zerze nic nam nie powie. W naszych Astrach też tak nie ma. Gdy gasisz samochód na wolnych obrotach, to obrotomierz schodzi do zera, nie zostaje na 800 obr.
Owszem, tak jak piszesz, gdyby wskazówki zostawały po zgaśnięciu silnika, mogłoby to nas naprowadzić na usterkę. Np. po przekroczeniu 4200 obr/135 km/h silnik gaśnie.

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 11 gru 2017, 22:00

"W nowym motorze test 8 kombi. Astra na trzecim miejscu :). Wygrały jak zawsze VAG'i..."

Właściwie przed kupnem astry tez mnóstwo testów przegladałem i czytałem i to wnikliwie wręcz ale tak naprawdę nawet z tego testu wynika,że stawka jest bardzo ciasna,czyli zbliżona jakośc i tylko w niuansach sie różnia czyli jeden ma troszkę obszerniejsze wnętrze a drugi znowu coś innego lepsze ale tak naprawdę tylko próbna jazda zweryfikuje nasze odczucia i to najlepiej im dłuższa tym lepsza i to kilka razy choć niektórzy kupują oczami,wchodzą biorą i do niczego się nie przyczepiają tak jak mój znajomy kupując Tipo.

Ja kupując astrę,miałem jazd próbnych chyba z pięć i też mało mi to dało,choć jakby ktoś mi użyczył auto tak na parę dni,gdy początkowy zachwyt mija po pierwszym dniu to miałbym większy pogląd na sytuację :)A jeszcze lepiej jakby dali na kolejne dni ze dwie fury konkurencji i wtedy kierowca widzi,jeżdzac tymi samymi drogami jak kazde z tych aut się zachowują choć wtedy może powstać wiekszy mętlik w głowie ale również można postawić priorytety,czy auto ma fajnie jeździć,czy może wyglądać czy znów mieć najbardziej komfortowe zawieszenie....

Wracając do testu,8 miejsce dla Forda to bardzo kontrowersyjna ocena,gdzie auto te jest raczej pod wieloma aspektami bardzo dopracowane.

Redzik-jakbym miał ten silnik w swoim aucie od razu bym zakładał gaz nawet jeżdżąc mało zwróci się po około 2 latach a i każdorazowe tankowanie na stacji mi akurat zawsze dawało dużo frajdy gdy miałem auto na gaz.Nie wiem ile chcesz jezdzic ale jak parę lat to bym tym bardziej zakładał.Jak założyłem bolało pierwszy miesiąc a po drugim juz zapomniałem i wtedy nawet po bułki jeździłem,nastukałem mnóstwo kilometrów a teraz gdy mam na benzynę to często uskuteczniam spacery,na zdrowie(?) :)

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 11 gru 2017, 22:45

Ja dopiero po półtora roku jazdy AK widzę co mi brakuje, a co jest zbędne dla mnie. Teraz bym brał auto z innym silnikiem i w innej wersji.

Ale nadal AK. Leży mi to auto. Typowy opel ze swoimi wadami i zaletami.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: daro » 11 gru 2017, 23:24

@marwisn to co byś na chwilę obecną zmienił w AK? Tzn. w swojej nowej konfiguracji?

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 11 gru 2017, 23:31

daro pisze:@marwisn to co byś na chwilę obecną zmienił w AK? Tzn. w swojej nowej konfiguracji?


Minimum 150 KM w automacie. Pakiet OPC. Składane lusterka, LED'y z tyłu. No i fotele AGR. Jasny kolor - biały lub srebrny.

Grzane fotele i kiera są super więc w nowym aucie też by musiały być. Intelilink 4.0 w zupełności wystarcza. AA robi robotę.

Nie interesują mnie wszelakiej maści asystenci pasa ruchu, kontroli znaków itd. Podobnie Inteliluxy. Nie mam gdzie tego wykorzystać.

Dostałem od naszego dealera MM Cars bomba ofertę więc myślę, że będzie okazja by naprawić błędy z przeszłości...
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: daro » 12 gru 2017, 07:35

marwisn pisze:...minimum 150 KM w automacie. Pakiet OPC. Składane lusterka, LED'y z tyłu. No i fotele AGR. Jasny kolor - biały lub srebrny.
...dostałem ...bomba ofertę więc myślę, że będzie okazja by naprawić błędy z przeszłości...

W takim razie z niecierpliwością czekam na zupełnie nową, inaczej skonfigurowaną Astrę :-) zapowiada się ciekawie

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 12 gru 2017, 07:43

Poczekamy zobaczymy ;).
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 12 gru 2017, 09:45

adax pisze:"W nowym motorze test 8 kombi. Astra na trzecim miejscu :). Wygrały jak zawsze VAG'i..."


Redzik-jakbym miał ten silnik w swoim aucie od razu bym zakładał gaz nawet jeżdżąc mało zwróci się po około 2 latach a i każdorazowe tankowanie na stacji mi akurat zawsze dawało dużo frajdy gdy miałem auto na gaz.Nie wiem ile chcesz jezdzic ale jak parę lat to bym tym bardziej zakładał.Jak założyłem bolało pierwszy miesiąc a po drugim juz zapomniałem i wtedy nawet po bułki jeździłem,nastukałem mnóstwo kilometrów a teraz gdy mam na benzynę to często uskuteczniam spacery,na zdrowie(?) :)


Autem jeździ moja lepsza polowa, równa się to z częstymi odwiedzinami w galeriach i też częste parkowanie w parkingach podziemnych, których we Wrocku jest sporo, więc o zakazie wjazdu do jakieś galerii lub na parking nie chce słyszeć :D .Te 10l/100 w korkach miasto jest normą, asterka z podobnym silnikiem weźmie tyle samo, więc tragedii nie ma, silnik ma trzy tygodnie niby musi się ułozyć i spalanie ma jeszcze spaść, mam nadzieję ,że 12l/100 komp nie będzie za często pokazywać. ;)

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: astra » 12 gru 2017, 13:36

marwisn pisze:
daro pisze:@marwisn to co byś na chwilę obecną zmienił w AK? Tzn. w swojej nowej konfiguracji?

Minimum 150 KM w automacie. Pakiet OPC. Składane lusterka, LED'y z tyłu. No i fotele AGR. Jasny kolor - biały lub srebrny.
Grzane fotele i kiera są super więc w nowym aucie też by musiały być. Intelilink 4.0 w zupełności wystarcza. AA robi robotę.
Nie interesują mnie wszelakiej maści asystenci pasa ruchu, kontroli znaków itd. Podobnie Inteliluxy. Nie mam gdzie tego wykorzystać.
Dostałem od naszego dealera MM Cars bomba ofertę więc myślę, że będzie okazja by naprawić błędy z przeszłości...

Wyczułeś jakąś kolosalną różnicę pomiędzy 125 a 150KM na korzyść 125KM, jak nasi koledzy z forum z "wczesnych" części odpowiedniego wątku? Czy jednak będzie to min. 1.6 200KM Dynamic? Jak już zmieniać to na całego, żeby naprawić błędy przeszłości jak sam wspomniałeś.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 12 gru 2017, 15:26

150 KM to raczej dlatego, że automat :)

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 12 gru 2017, 15:47

redzik pisze: Autem jeździ moja lepsza polowa, równa się to z częstymi odwiedzinami w galeriach i też częste parkowanie w parkingach podziemnych, których we Wrocku jest sporo, więc o zakazie wjazdu do jakieś galerii lub na parking nie chce słyszeć :D .Te 10l/100 w korkach miasto jest normą, asterka z podobnym silnikiem weźmie tyle samo, więc tragedii nie ma, silnik ma trzy tygodnie niby musi się ułozyć i spalanie ma jeszcze spaść, mam nadzieję ,że 12l/100 komp nie będzie za często pokazywać. ;)


A ja mam w d... zakazy i wjeżdżam z LPG gdzie popadnie. Sprawną instalacje mam, korek schowany za klapką więc gra gitara, a ekonomika jak wiesz nie do pogardzenia. :)

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 12 gru 2017, 16:10

astra pisze:Wyczułeś jakąś kolosalną różnicę pomiędzy 125 a 150KM na korzyść 125KM, jak nasi koledzy z forum z "wczesnych" części odpowiedniego wątku? Czy jednak będzie to min. 1.6 200KM Dynamic? Jak już zmieniać to na całego, żeby naprawić błędy przeszłości jak sam wspomniałeś.


Tu się właśnie rozchodzi o ten automat. Wiadomo, że lepsze 1.6, ale startujemy wtedy od ceny 97.000, a po doposażeniu dobijam do 120.000...

Liczę, że te 150 KM w automacie pojedzie podobnie jak 125 KM w manualu.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
Ziela
Klubowicz
Posty: 464
Rejestracja: 01 gru 2017, 11:20
Posiadane auto: Astra V Dynamic Aut. Sports Tourer
Silnik: 1.6 CDTI 136KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Zielona Góra
Województwo: lubuskie
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Ziela » 12 gru 2017, 18:56

DigDug pisze:
redzik pisze: Autem jeździ moja lepsza polowa, równa się to z częstymi odwiedzinami w galeriach i też częste parkowanie w parkingach podziemnych, których we Wrocku jest sporo, więc o zakazie wjazdu do jakieś galerii lub na parking nie chce słyszeć :D .Te 10l/100 w korkach miasto jest normą, asterka z podobnym silnikiem weźmie tyle samo, więc tragedii nie ma, silnik ma trzy tygodnie niby musi się ułozyć i spalanie ma jeszcze spaść, mam nadzieję ,że 12l/100 komp nie będzie za często pokazywać. ;)


A ja mam w d... zakazy i wjeżdżam z LPG gdzie popadnie. Sprawną instalacje mam, korek schowany za klapką więc gra gitara, a ekonomika jak wiesz nie do pogardzenia. :)


Teraz wprawdzie diesel, ale wcześniej zawsze z LPG i zawsze miałem też w dupie te zakazy, zwłaszcza że i tak nic Ci nie mogą zrobić. Nie ma w polskim prawie drogowym przepisu zabraniającego wjazdu pojazdów z LPG do garaży i parkingów podziemnych. Auto sprawne technicznie ma prawo wjechać i tyle. Nie ma nawet takiego znaku drogowego :) I pomimo, że takie parkingi to z reguły własność prywatna, to nie ma jak wyegzekwować od Ciebie takiego zakazu.

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 12 gru 2017, 20:19

Ja powiem tak odnośnie dynamiki silnika 1.4 125(po prawie roku użytkowania),to jest o bardzo spokojnej naturze silnik tym bardziej patrząc przez pryzmat,że jest przecież uturbiony,ja przesiadłem się z 1.6 101 astry g i nie widzę jakiegos zdecydowanego przeskoku w dynamice,szczególnie w mieście,choć już na autostradzie jest lepiej no i gdzie tu ten "obwity"(jak gdzieś w jakims teście recenzent chwalił)moment obrotowy,na papierze wyglada imponująco 245 gdzie przy 1.8 hondowskim było przecież "tylko"190.
Gdzie poczułem ten zdecydowany przypływ przyspieszenia(lekkie wciśnięcie w fotel,fajne uczucie) i to bez żadnego butowania?Właśnie w 1.0 ecoobost i w 1.4 150 octavii,lekkie naciśnięcie na pedał gazu a te samochody wręcz ochoczo przyspieszają i tego własnie w astrze brakuje takiej chociaż namiastki sportu,oczywiście coś w nim czuć rzeczywiście w górnych obrotach(gdzie mój poprzedni 1.6 dostawał zadyszki)ale to trzeba wręcz "wydobywać"....
Ps.Zauważyłem ostatnio,że po mieście nie warto wpinać za szybko 5-go biegu,jeżdzę ostatnio na czwórce do 80km/h i jest lepsza dynamika,ma większy wigor a i natęzenie hałasu znikome i dla silnika pewnie też dobrze...

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 12 gru 2017, 22:00

Trzeba nacisnąc przycisk Sport ;) Bez niego ten silnik chodzi jak wolnossący 125

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 12 gru 2017, 22:09

Taa na pewno, i bez sport jedzie fajnie i nikt mi nie powie ze jedzie jak wolnossak.

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 12 gru 2017, 22:50

Miałem wolnossące 1.6 od opla (115 KM). Nawet nie ma go co porównywać z 1.4 w AK.

Dla mnie do miasta idealny. Jak trzeba to ma odejście. Jedno o co bym się przyczepił to słabo jedzie z dołu. Ten maksymalny moment poniżej 2000 rpm to między bajki można włożyć.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 13 gru 2017, 07:48

Była kiedyś dyskusja o braku dołu w Astrze i nie ma co zaczynać dyskusji na nowo. :)

Ja znowu jestem w Gdańsku i jazda firmowym 2.0TDI z 400Nm i DSG to bajka, szkoda że mnie nie stać na takie auto :(. Ale po kolejnej trasie z aktywnym tempomatem dalej utrzymuję, że to must have, a co ciekawe jak poprzednio line assist nie wywołało na mnie efektu wow, tak teraz dalej tak jest, ale w sumie widzę jego przydatność nawet w mieście, bo koryguje tor jazdy i działa jak "ojciec" na siedzeniu pasażera trzymający kierownicę i poprawiający tor jazdy synowi, który ledwo co zrobił prawo jazdy.
Polecam dokupywanie aktywnego tempomatu, bardzo przydatne wyposażenie i pomocne.

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: astra » 13 gru 2017, 09:38

@Marwisn
Moment może i jest, ale moc przy tych rpm mizerna, stąd bez problemu wyjeżdża pod każdą górę ale dynamika żadna. Moc = dynamika.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 13 gru 2017, 09:50

Moc to moment x rpm, więc skoro moment jest wysoki to i moc powinna (w porównaniu do innych aut, a nie w porównaniu do wyższych obrotów). Według mnie tam nie ma tego deklarowanego momentu, ale nadal nie mamy wykresu z hamowni, żeby to udowodnić :/
P.S. Skoro moc to dynamika, to czemu mój stary golf z mniejszą ilością KM wgniatał bardziej w fotel? Niby i miał twardsze zawieszenie, ale czy to aż tak by wpływało na doznania?
Obrazek

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 13 gru 2017, 10:12

astra pisze:@Marwisn
Moment może i jest, ale moc przy tych rpm mizerna, stąd bez problemu wyjeżdża pod każdą górę ale dynamika żadna. Moc = dynamika.


Dla mnie nic mu nie brakuje (pod względem dynamiki). Może dlatego, że całe życie jeździłem wolnossącymi benzyniakami, a może dlatego, że nie spodziewam się cudów po tym silniku. Ma sprawnie napędzać auto i robi to bardzo dobrze.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości