Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 03 lis 2017, 08:05

Jak sie jezdzi na pamiec to sie placi mandaty :)

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 03 lis 2017, 08:56

DigDug pisze:Jeszcze nie jest w standardzie od zera, a w Golfie w najwyższej wersji (FA i ACC) jest, a w Astrze w najwyższej znowu nie ma, ale jest w Astrze Line Assist (LA), a w Golfie znowu nie ma. Więc wymieniają się po równo. W Astrze trzeba dokupić FA i ACC za 3200 zł, a w Golfie LA i rozpoznawanie znaków za 2660 zł. Ale nie o to chodzi, chodziło mi o to, że dotychczas jak konfigurowałem, to nie dodawałem do konfiguracji PK2, stąd różnica robiła się większa na korzyść Astry. Chociaż z drugiej strony ta plastikowa atrapa znaczka wygląda tandetnie przy ładnym chromowanym znaczku 3D Opla.

FA i LA są częścią PK1, który jest standardem w Dynamic i Elite a w Enjoy kosztuje 2600 zł.
Znaczek chyba nie wygląda aż tak źle na żywo. Parę osób na forum już ma AK z ACC i na zdjęciach wychodzi to całkiem nie najgorzej.
Na przykład tu
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 03 lis 2017, 09:00

Budus wspominał, że na żywo nie wygląda to wcale tak źle, no i chwalił samo ACC. Sam uważam, ze nie wygląda źle i w połączeniu z AT, to musi być bajka :D
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 03 lis 2017, 09:59

b3rs pisze: FA i LA są częścią PK1, który jest standardem w Dynamic i Elite a w Enjoy kosztuje 2600 zł.
Znaczek chyba nie wygląda aż tak źle na żywo. Parę osób na forum już ma AK z ACC i na zdjęciach wychodzi to całkiem nie najgorzej.
Na przykład tu


Ale FA musi miec radar, a ten podobno przychodzi z PK2, bo w zwykłym Elite y PK1 nie ma tej zaślepki do radaru. To w końcu jak to jest z tym FA w PK1, bo bez wymiany znaczka to jak mierzy odległość.
I jak jest FA w PK1, to sam tempomat kosztuje 3200 zl, drogo za jedna funkcje.

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 03 lis 2017, 10:43

DigDug pisze:Ale FA musi miec radar, a ten podobno przychodzi z PK2, bo w zwykłym Elite y PK1 nie ma tej zaślepki do radaru. To w końcu jak to jest z tym FA w PK1, bo bez wymiany znaczka to jak mierzy odległość.

Wykorzystuje kamerę.
https://www.youtube.com/watch?v=dVXBKqXumcA
DigDug pisze:I jak jest FA w PK1, to sam tempomat kosztuje 3200 zl, drogo za jedna funkcje.

Jak komuś potrzebne... W Highline żeby mieć Lane Assist musisz dobrać opcji za minimum 10880 zł.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 03 lis 2017, 12:11

Acha, no tak. Hmm, nie wiem czy to jest OK i odpowiada jakością radarowi, czy też taka proteza. Fakt przypominam sobie, że kiedyś w teście ktoś mówił, że odległość w sekundach jest pokazywana.
Stosuje ktoś jeszcze takie rozwiązanie FA przez kamerę?? Szczerze to niby podobne rozwiązanie jest w wideorejestratorach, że jest taki FA z pipczeniem, jak coś nie tak.
W sumie, jakby to było takie ok, to by i tempomat mógł działać w oparciu o to. Pewnie jest mniej dokładne i wolą nie ryzykować, że ktoś się w du.... właduje po zmianie pasa, albo wolniej określa faktyczną odległość.

Added in 32 minutes 13 seconds:
b3rs pisze: Jak komuś potrzebne... W Highline żeby mieć Lane Assist musisz dobrać opcji za minimum 10880 zł.

Przesadziłeś z ceną, bo wziąłeś pod uwagę, jak do Highline - dokupujesz sam LA w pakiecie. Ale są pakiety, które tak jak PK1 w Astrze bierze każdy, w wówczas po tych pakietach must have w VW za łącznie 4350 dokupujesz oba pakiety, a pakiet, w którym masz między innymi LA i znaki kosztuje 2660 zł i dodatkowo dopłacasz 4200 do LED Top z DLA i navi.

Ale jak doposażamy, to doposażamy. Ja muszę to mieć. Zresztą nie chce znowu przepychanek, ale padają konkretne kwoty, to tak samo wyposażona Astra 1.4T i Golf 1.4T mające praktycznie to samo, wychodzą 115 tys zł za Astrę i 112 tys za Golfa.
Jak już nie raz wspominano pozostaje kwestia upustów, z tym że jak ktoś łapie się na grupę zawodową w VW, to różnica będzie -15% u Opla i -10% u VW. A to robi cenę 100 tys za Astrę i 102 tys za VW. Co przy przewidywanej utracie wartości i łatwości zbycia wyżej stawia VW Golfa. Jak dołożymy skrzynię automat, to różnica na korzyść Astry wzrasta o 4 tys zł, bo AT w Oplu 5 tys, a DSG 9 tys zł. Ale jak ktoś ma szansę to ceny robią się porównywalne. Kwestia upodobań, urody i doświadczeń z marką pozostaje poza ekonomicznym podejściem do zakupu.

PS. Niestety ja nie łapię się na grupę zawodową w VW :evil: i dla mnie cena Astry jest 7-8 tysięcy niższa, a przy chęci posiadania AT to cena winduje dużo w górę, bo do ok 12-13 drożej Golf.

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 03 lis 2017, 12:48

No nie wiem jak ty to robisz. Ja jak w konfiguratorze wybieram Pakiet Drogowy, to są mi narzucane inne rzeczy i to za niemałe pieniądze. Jeżeli chcesz mieć LA to musisz wziąć światła LED i Nawigację (a do nawigacji system multimedialny). Jak klikniesz w Blind Spot z Lane Assist to różnica w cenie rośnie do 13 490 zł. W Astrze nie ma takich kruczków - chcesz ACC, bierzesz ACC, chcesz LED, bierzesz LED. Nawigacji też ci nikt nie każe brać jeżeli chcesz mieć LA.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 03 lis 2017, 14:25

Normalnie, wybierasz pakiet biznes i komfortowy, które mają np. LED midle, wtedy po wybraniu drogowego dopłacasz tylko 1320 zł do Ledów TOP, a w komfortowym masz system multimedialny w zestawie, stąd jak dokładasz pakiet Drogowy, to dodaje Ci tylko navi. Jak weźmiesz sam drogowy jako pierwszy, to dopłacasz za multimedialny, za ledy top 3500 zł, za kolejne rzeczy i fakt wtedy robi Ci się wysoka kasa, ale znowu tamte pakiety wychodzą tanio. Reasumując te trzy pakiety załatwiają Ci prawie wszystko.
Dokładasz przyciemniane szyby, kamerę cofania, siedzenia ergo z masażami, fele 17 cali i wybór profilu jazdy, sportowe zawieszenie i masz komplet wyposażenia jak w Astrze plus dodatkowo w tym grzana elektrycznie szyba. Całość wychodzi Ci 18 tys za wyposażenie dodatkowe, do tego kolor i samo auto 91 tys zł i masz całość za prawie 112 tys zł.
W Astrze możesz część dołożyć osobno, ale i tak większość w pakietach. Każdy producent kombinuje inaczej, ale ja próbowałem konfigurować pewne rzeczy przy podstawowej wersji i albo nie są dostępne i trzeba wziąć wyższą opcje, albo nie opłaca się, bo tak skalkulują, że przy dwóch opcjach masz 300-400 zł taniej niż w pakiecie, w którym ta trzecia rzecz w pakiecie kosztuje 1500 zł poza pakietem, to co nie dołożysz pakietu o 300-400 drożej ???
I tak robi się 115 tys zł za Astrę, która po upustach jest za 100 tys, a potem Ci powiedzą, że tyle za Astre to szaleństwo, zresztą było o tym nie raz. :mrgreen:
Reasumując przy full opcji, bez rabatów na grupy zawodowe w konkurencji Astra bije ceną wszystkich na głowę, ale przy rabatach w konkurencji na grupy zawodowe, albo za kontynuację marki, zbliżonych do tych z Opla, kwestią wyboru pozostają nasze preferencje i wrażenia wizualne, bo ekonomia już tak za Astrą nie przemawia.

Ja ostatnio mam pecha oglądać Megane GT, bo ktoś kupił i jeździ w tych samych godzinach do miasta w sobotę co ja. I pech polega na tym, że auto wygląda zajeb....... Już nawet znowu zacząłem przeliczać i kurcze może wyjść to samo co Astra, albo taniej jak weźmiemy full 1.6T z AT. Kwestia rabatów w Renault. A wybaczcie, ale pod kątem wyglądu wersja GT prezentuje się lepiej od Astry. :)
Teraz obczajam przejażdżkę tym Megane, gdzie by się do niej dorwać ? i chcę więcej pojeździć Astrą, zwłaszcza w AT. Ciekawi mnie wrażenia jazdy tym 4control, Zachar na to najeżdża, inni chwalą. Jeździł tym już ktoś ??

Added in 4 minutes 45 seconds:
PS. Jak wpadnie Admin, to będą lecieć k....... za lekki offtop.

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 03 lis 2017, 15:08

W sumie z tymi pakietami wychodzi drożej o 440 zł, ale może coś tam dają. Konfigurator VW jest koszmarny... Połowa rzeczy nieopisana i zamula przeglądarkę.
Megane GT fajna, fajnie się jeździ, ale nie ma miejsca z tyłu - fotele przednie są twarde z tyłu i zajmują miejsce na nogi. "Za sobą" nie byłem w stanie usiąść. Rabatu dostałem 2%... I do tego dochodzą kwestie awaryjności, brania oleju itd. Kolega (dzięki któremu przejechałem się GT) pozbył się poprzedniej Megane po niecałych 2 latach bo za często oglądał serwis i za dużo oleju musiał dolewać. Nie polecam. A jeździłem w Konstancinie.

Added in 11 minutes 9 seconds:
Za 117 tysięcy to wyszła mi AK w full opcji na 17" felgach z 1.6 200 KM i automatem. Ze skórą, masażem, IL, ACC.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 03 lis 2017, 15:41

DigDug pisze:Ciekawi mnie wrażenia jazdy tym 4control, Zachar na to najeżdża, inni chwalą

Wrzucisz linka? Najeżdża na Megane czy inne marki z tym 4control?

jotkow
Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:52
Posiadane auto: Toyota
Silnik: brak
Rocznik auta: 2008
Miasto: CB
Województwo: Kuj-Pom
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jotkow » 03 lis 2017, 18:50

DigDug nie boisz się DSG? W silnikach 1.4 masz suchą, która jest podobno niezbyt trwała. Również napaliłem się na automat w nowym samochodzie i może jestem jakiś dziwny, ale Golf mi się dużo bardziej podoba niż Astra. Jednak, kurcze w przypadku oplowskiego hydrokinetyka byłbym dużo bardziej spokojny. Z kolei w Megane mamy również skrzynię dwusprzęgłową, a więc także z tych podwyższonego ryzyka. Na YouTube jest kanał 4control i tam gościowi wymienili sprzęgła przy przebiegu ok. 20 kkm. Szczerze to po czymś takim odechciewa się samochodu z tego typu skrzynią. Jednak jak na razie tutaj na forum nie spotkałem się z jakimiś żalami w stosunku do skrzyni automatycznej.

Slavek
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: 27 sie 2017, 13:02
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.1
Rocznik auta: 0
Miasto: Centrum sedna
Województwo: odpowiednie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 86 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Slavek » 03 lis 2017, 19:16

Odechciewa Ci się jakiegoś samochodu bo jednemu gościowi wymienili sprzęgło? :shock:

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 03 lis 2017, 20:51

jotkow pisze:DigDug nie boisz się DSG?

Co Ty? To DSG boi się DigDug :)

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 03 lis 2017, 21:56

jotkow pisze:DigDug nie boisz się DSG? W silnikach 1.4 masz suchą, która jest podobno niezbyt trwała. Również napaliłem się na automat w nowym samochodzie i może jestem jakiś dziwny, ale Golf mi się dużo bardziej podoba niż Astra. Jednak, kurcze w przypadku oplowskiego hydrokinetyka byłbym dużo bardziej spokojny. Z kolei w Megane mamy również skrzynię dwusprzęgłową, a więc także z tych podwyższonego ryzyka. Na YouTube jest kanał 4control i tam gościowi wymienili sprzęgła przy przebiegu ok. 20 kkm. Szczerze to po czymś takim odechciewa się samochodu z tego typu skrzynią. Jednak jak na razie tutaj na forum nie spotkałem się z jakimiś żalami w stosunku do skrzyni automatycznej.


Niby się boję i dlatego między innymi poszedłem w stronę Astry, ze względu na wyposażenie/cena, wygląd i właśnie tego hydrokinetyka. Jeździłem trochę starymi HK i dawały radę jak dla mnie.
Ale jak widać w Oplu koledzy mają problem z półośkami w AT, stąd jak widać nie ma już luzu i wszystkiego się trzeba bać. Stąd w sumie to DSG też bym łyknął w ostateczności, zależnie od ceny.
Ten DSG ma siadać między 150-200 tys przebiegu, a ja robię 10-12 tys rocznie, stąd do zakładanych 10 lat nie powinienem nic robić. Jest ryzyko wymiany sprzęgieł przy 100 tys przebiegu, ale to tylko część eksploatacyjna, tyle że droga. Jakoś zniosę w razie czego taki wydatek raz na 7-8 lat.
Chyba ta dwusprzęgłówka w Megane jest większą niewiadomą, ale auto cudne, tylko z tyłu ciasna. Dla mnie ciasna, dla żony czy córki ok, ale jakiś taki niesmak mam, a jutro znowu sobota i będzie ta Meganka będzie stała na parkingu, nie wiem czy babka czy gość tym jeździ.
Tyle, że jak widzisz jestem sceptyczny do bólu, co niektórzy nazywają narzekaniem czy marudzeniem i nie kupuję sercem, tylko chłodną kalkulacją i portfelem.

Meganki szukajcie na you.... na kanale autocentrum wpisując megane gt widziałem to z 10 razy.

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 04 lis 2017, 13:42

PS. Dzisiaj Meganki nie było , coś się stało ?? Może na serwisie z dwusprzęgłówką :D

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 04 lis 2017, 15:06

DigDug pisze:tylko chłodną kalkulacją i portfelem

Tak to dziś ciężko kupić auto, chyba że używane za 1/2 ceny :)

Slavek
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: 27 sie 2017, 13:02
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.1
Rocznik auta: 0
Miasto: Centrum sedna
Województwo: odpowiednie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 86 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Slavek » 04 lis 2017, 16:03

Fuks pisze:
DigDug pisze:tylko chłodną kalkulacją i portfelem

Tak to dziś ciężko kupić auto, chyba że używane za 1/2 ceny :)

Nudne takie jakieś :D ;)

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 04 lis 2017, 17:05

Fuks pisze:
DigDug pisze:tylko chłodną kalkulacją i portfelem

Tak to dziś ciężko kupić auto, chyba że używane za 1/2 ceny :)


Używane to ja już kupowałem, teraz czas na nowe. Kolega namówił mnie na nowe i ponad 9 lat mam spokój z Fabia i nic nie dokładam, tylko eksploatacja. I niech tak zostanie. 8-) A jak dużo kalkuluję i kombinuję, to jestem potem super zadowolony. Czy to komórka, czy laptop czy sprzęt audio. Raz posłuchałem innych przy wersji wyposażenia Fabii i zamiast wersji Sport z 1.6 benzyna mam Joy z 1.4 16V. Teraz sam na chłodno :)

A dzisiaj używane, to albo takie 7-8 letnie za 35-40 tys zł, albo żadne. Jak się coś sypnie, to dołożysz max 5 tys zł i jeździsz 3 lata i dalej sprzedajesz. Stracisz te 10 tys zł do 15 max. Poza tym używka nie ma tego co się chce, chyba że standard elite w metaliku i PK1 i więcej nas nie interesuje.

mmm
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:11
Posiadane auto:
Silnik:
Rocznik auta: 0
Miasto:
Województwo:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mmm » 04 lis 2017, 18:36

@DigDug żebyś nie przekombinował jak jeden użytkownik , który kupił astrę na kredyt bez przycisku sport :]

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 04 lis 2017, 18:38

Teraz jak Opel jest w PSA zostają jak dla mnie Japończyki

Awatar użytkownika
200HP
Wyjadacz
Posty: 129
Rejestracja: 26 sie 2017, 11:17
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.6 Turbo
Rocznik auta: 2017
Miasto: Czeladź
Województwo: Śląskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: 200HP » 04 lis 2017, 19:01

Fuks pisze:Teraz jak Opel jest w PSA zostają jak dla mnie Japończyki


Dokładnie jak u mnie :D

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 04 lis 2017, 21:11

Hmm czyzby a co Honda zrobila ?

mar
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 09:53
Posiadane auto: Ford Focus III Titanium
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ---
Województwo: ---
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mar » 04 lis 2017, 21:25

Oglądałem Civica, środek mnie nie przekonuje (dużo twardego plastiku), z zewnątrz jak zabawka dla 10 letnich chłopców (sedan wygląda trochę bardziej poważnie pod tym względem niż HB).

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 04 lis 2017, 22:29

Dla każdego coś się znajdzie, Honda zawsze UFO robiła, Mazda dosyć ciekawe auta a Toyota nudne podobno niezawodne :)
Na dziś wybierałbym między Mazdą 6 a Toyotą CHR Hybryda (pewnie jak mi się leasing skończy).

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 04 lis 2017, 22:54

Fuks pisze:Dla każdego coś się znajdzie, Honda zawsze UFO robiła, Mazda dosyć ciekawe auta a Toyota nudne podobno niezawodne :)
Na dziś wybierałbym między Mazdą 6 a Toyotą CHR Hybryda (pewnie jak mi się leasing skończy).


Jakby nie blacha, to bym może i 3 wziął, albo CX3. A tak to nawet do salonu nie jadę.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 05 lis 2017, 09:49

DigDug pisze:Jakby nie blacha, to bym może i 3 wziął, albo CX3. A tak to nawet do salonu nie jadę.


Z tą blachą to tak jak awaryjnością VAGa :), też do salonu nie jadę.
Wszędzie teraz coraz cieńsza ta blacha...

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 05 lis 2017, 12:15

Mazdy robia sie rude juz podczas produkcji :)

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 05 lis 2017, 14:19

Fuks pisze:
DigDug pisze:Jakby nie blacha, to bym może i 3 wziął, albo CX3. A tak to nawet do salonu nie jadę.


Z tą blachą to tak jak awaryjnością VAGa :), też do salonu nie jadę.
Wszędzie teraz coraz cieńsza ta blacha...


Nie zaczynaj. :evil: Wolę potencjalną awarię osprzętu silnika lub mechaniki, niż męczyć się z blachą. Dla mnie usuwanie rudej z blachy to syzyfowe prace.
Szkoda, bo Mazda jest fajna stylistycznie i silnikowo.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 05 lis 2017, 16:16

Stylistycznie tak ,Mazda może się podobać, niestety ale mają wiele niedoróbek w stosunku do autek z EU, co do silników to się zobaczy :) nowa konstrukcja SIDI o bardzo wysokim stopniu sprężania w szczególności zagrożona spalaniem stukowym no i oczywiście nagarem w dolocie.
Polecam forum Mazda speed , sam miałem kiedyś Mazdę i powiem że japońce to inne auta i albo się to akceptuje z całą problematyką albo nie.

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 05 lis 2017, 17:09

wiesiek3d pisze:Stylistycznie tak ,Mazda może się podobać, niestety ale mają wiele niedoróbek w stosunku do autek z EU, co do silników to się zobaczy :) nowa konstrukcja SIDI o bardzo wysokim stopniu sprężania w szczególności zagrożona spalaniem stukowym no i oczywiście nagarem w dolocie.
Polecam forum Mazda speed , sam miałem kiedyś Mazdę i powiem że japońce to inne auta i albo się to akceptuje z całą problematyką albo nie.


Dawniej łatwiej było wybaczyć pewne niedoróbki, bo auta były bardzo trudno dostępne, kto pamięta ten wie, że Polonez czy 125p to było marzenie, a maluch wyższym standardem życia. A zagraniczne mercedesy czy inne to mieli taksówkarze i garstka dobrze sytuowanych. Stąd gnijąca corolla czy padająca elektronika w renault 25, a później gnijąca Astra 1 nie zrażała nikogo, bo polska motoryzacja była o wiele gorsza. Każdy zachodni wyrób motoryzacyjny był marzeniem Polaka.
Po takich doświadczeniach pasjonaci są w stanie wybaczyć wiele. Gorzej jak ktoś nie doświadczył tego na skórze lub akurat doświadczał jedną markę specjalizującej się w danym typie awarii, to trudno zaakceptować pewne rzeczy w innych markach.
Mimo wszystko uważam, że najlepiej jak pada mechanika, bo rdzy nie zwalczysz, a elektronikę trudno zdiagnozować. Czasem lepiej zapłacić więcej i zrobić coś za 1 razem, niż bujać się tygodniami, a w efekcie padła pierdoła za 100 zł. :|


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości