Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
reuptake
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2017, 23:01
Posiadane auto: Hyundai i30
Silnik: 1.6 / 125 KM
Rocznik auta: 2009
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: reuptake » 10 paź 2017, 13:02

Mam nadzieję nie musieć fotelika montować :)

Parkowanie mnie najbardziej martwi, nie jestem mistrzem wciskania się w ciasne miejsca parkingowe (nie mam czujników), dlatego jednak celuję w kamerkę (a może nawet i tego asystenta).

Dobra, chyba nic więcej nie wymyślę, muszę obejrzeć na spokojnie z bliska i w środku, przejechać się.

Być może zresztą inne względy zadecydują, bo np. na Fiestę czeka się pół roku...

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 10 paź 2017, 13:14

Czujniki parkowania działają średnio w Astrze, tzn działają dobrze, ale z dużym opóźnieniem. Nie ma problemu, jeżeli manewry wykonujesz bardzo wolno, ale jeżeli trochę szybciej chcesz to już trzeba uważać i brać poprawkę na ich powolność.
Obrazek

Slavek
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: 27 sie 2017, 13:02
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.1
Rocznik auta: 0
Miasto: Centrum sedna
Województwo: odpowiednie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 86 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Slavek » 10 paź 2017, 13:35

Segor pisze:Czujniki parkowania działają średnio w Astrze, tzn działają dobrze, ale z dużym opóźnieniem. Nie ma problemu, jeżeli manewry wykonujesz bardzo wolno, ale jeżeli trochę szybciej chcesz to już trzeba uważać i brać poprawkę na ich powolność.

Dokładnie. To mankament występujący już w poprzedniczce.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 10 paź 2017, 13:57

Segor pisze:Trochę precyzyjniej proszę :) Przy 160 km/h spalanie jest +8l (z dystrybutora). Przy czym trzeba zauważyć, że przy 140 km/h będzie już sporo mniejsze, a przy 130 to może i faktycznie 6,5l.

Przy chwilowych 160km/h chyba bo w Polsce trudno jechać stale 140km/h.

Co do Fiata 500 to lepsze autko do miasta, sam mam i nawet fotelik bez problemu z tyłu wchodzi. Astra to idealne autko w trasę 140km/h i cisza jak piszą. Fiat 500 jest świetny i na pewno zostanie u mnie do swojego końca a Astra cóż planuje max 10 lat

reuptake
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2017, 23:01
Posiadane auto: Hyundai i30
Silnik: 1.6 / 125 KM
Rocznik auta: 2009
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: reuptake » 10 paź 2017, 17:13

Nie mam wątpliwości, że F500 jest super do miasta, tylko niestety nie mam komfortu wyboru 2 samochodów, a jednak czasem pod miasto też jeżdzę (w sezonie wakacyjnym działka regularnie) i to jest dla mnie za mały samochód. Dlatego pytanie brzmi bardziej, jakie są mankamenty Astry w mieście...

rah
VIP
Posty: 2597
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:34
Posiadane auto: KIA Xceed 1.6 XL była Astra ST 1.6 200KM
Silnik: 1.6 T-GDi 204 KM 7DCT
Rocznik auta: 2020
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 149 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: rah » 10 paź 2017, 17:18

Ja nie widzę żadnych mankamentów Astry, a tym bardziej stosunkowo krótkiego HB. Jeśli rzeczywiście potrzebujesz wspomagania przy pakowaniu (nie wiem ile możesz wydać) to może warto kupić automat tańszy 1.0 turbo lub droższy 1.4 150KM turbo, który zaparkuje za ciebie w 100% samodzielnie prostopadle, czy równolegle. Jest tu wielu użytkowników silnika 1.0 turbo i bardzo go sobie chwalą.

reuptake
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2017, 23:01
Posiadane auto: Hyundai i30
Silnik: 1.6 / 125 KM
Rocznik auta: 2009
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: reuptake » 10 paź 2017, 17:48

Hmm... asystent parkowania jest jakoś ze skrzynią biegów związany?

Mam jeszcze pytanie o Start/Stop. Z tego co tu czytam, to więcej z tym problemów niż pożytku, czy w ogóle można kupić bez?

rzadki
Wyjadacz
Posty: 215
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:27
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 150 (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 18 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: rzadki » 10 paź 2017, 18:06

1)wrzuć sobie na YouTube asystent parkowania to zobaczysz jak działa. W manuału kierowca zmienia biegi i operuje pedałem gazu
2) można kupić bez S/S, ale widać że do cennika jeszcze nie zaglądałeś

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 10 paź 2017, 18:12

rah pisze:Ja nie widzę żadnych mankamentów Astry, a tym bardziej stosunkowo krótkiego HB. Jeśli rzeczywiście potrzebujesz wspomagania przy pakowaniu (nie wiem ile możesz wydać) to może warto kupić automat tańszy 1.0 turbo lub droższy 1.4 150KM turbo, który zaparkuje za ciebie w 100% samodzielnie prostopadle, czy równolegle. Jest tu wielu użytkowników silnika 1.0 turbo i bardzo go sobie chwalą.

W automacie też raczej trzeba zmienić z D na R, a później na P.
System działa tak, że musisz tylko zmieniać biegi i dodawać gazu/hamować. Kierownica ogarnia się sama.

Co do S/S to są niektóre silniki sprzedawane bez tego systemu, można go też wyłączyć po uruchomieniu silnika. Był też chyba mod na to, żeby sam się po starcie wyłączył.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

reuptake
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2017, 23:01
Posiadane auto: Hyundai i30
Silnik: 1.6 / 125 KM
Rocznik auta: 2009
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: reuptake » 10 paź 2017, 18:22

Dzięki. Do YT zaglądałem, ale akurat trafiłem na filmik gdzie nie było pokazane, co kierowca z rękami robi :) Myślałem, że gazem i wrzucaniem wstecznego operuje, a tylko automat kierownicą kręci. Dość niesamowite jednak.

Do cennika też zaglądałem (nie raz), widzę, że w cenniku jest, ale jak dostałem ofertę od dealera, to nie było rozróżnienia na te 2 wersje, stąd pytanie. I kolejne: czy warto ten 1000 zł dokładać.

rah
VIP
Posty: 2597
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:34
Posiadane auto: KIA Xceed 1.6 XL była Astra ST 1.6 200KM
Silnik: 1.6 T-GDi 204 KM 7DCT
Rocznik auta: 2020
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 149 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: rah » 10 paź 2017, 18:33

Faktycznie, czy automat, czy manual trzeba machać dźwignią i operować pedałami. Z tym start stop nie jest tak źle. Ja go nie wyłączam na ogół. Chyba, że widzę, że za chwilę będę startował to albo zostawiam na wciśniętym sprzęgle, albo wcisnę przycisk od S/S. Potem po ruszeniu znowu wcisnę w razie potrzeby. Silnik startuje bardzo szybko. Jeśli jednak wcześniej ostro przyspieszałem to nie pozwalam zatrzymać się silnikowi. Z i bez S/S masz 1.4 125 i 150 KM.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 10 paź 2017, 21:04

reuptake pisze:Nie mam wątpliwości, że F500 jest super do miasta, tylko niestety nie mam komfortu wyboru 2 samochodów, a jednak czasem pod miasto też jeżdzę (w sezonie wakacyjnym działka regularnie) i to jest dla mnie za mały samochód. Dlatego pytanie brzmi bardziej, jakie są mankamenty Astry w mieście...


To zostaw sobie prawie nowego I30 :), i do miasta dorzuć Fiata 500, wyjdzie taniej jak Astra :).
Widziałeś na żywo 500-tkę że mówisz, że za mały na działkę?
Naprawdę rzuć okiem na to auto :)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 10 paź 2017, 21:22

Asystent parkowania to jest dla osób, które bardzo słabo sobie radzą z autem. Tam gdzie on uzna, że się zmieści każdy normalny kierowca sam zaparkuje. A w ciasne miejsca to już się nie zmieści. Lepiej mieć kamerkę i się wspomagać przy ręcznym parkowaniu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 10 paź 2017, 22:06

Tam gdzie się Fiat 500 mieści to mało co się zmieści a na pewno nie doświadczony kierowca w Astrze :)

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 10 paź 2017, 22:22

Fuks pisze:Tam gdzie się Fiat 500 mieści to mało co się zmieści a na pewno nie doświadczony kierowca w Astrze :)


Przestań z tym Fiatem 500. Jak widzę, to na ulicy to dziwię się kto to kupuje. Jeszcze wersja zwykła ma sens jako próba podniesienia sprzedaży na historycznym modelu, ale wydziwianie wprowadzaniem wersji L czy X to już porażka. Ani to ładne, ani praktyczne, ani tanie. Fiat 500 ma sens tylko w podstawowej wersji i to dla kobiety. Facet w Fiacie 500 wygląda jak kobieta w UAZ-ie. Dziwnie i nienaturalnie mówiąc delikatnie.
Poza tym jest totalnie przewartościowany, jadą na kulcie dawnego Fiacika, zresztą podobnie jak VW w Newbeetle. Reaktywacja na siłę. Może kiedyś dawne wersje były ok, bo była bieda, ale teraz to czysty marketing. :evil:

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 10 paź 2017, 22:33

DigDug pisze:Ani to ładne, ani praktyczne, ani tanie. Fiat 500 ma sens tylko w podstawowej wersji i to dla kobiety. Facet w Fiacie 500 wygląda jak kobieta w UAZ-ie. Dziwnie i nienaturalnie mówiąc delikatnie.
Poza tym jest totalnie przewartościowany, jadą na kulcie dawnego Fiacika, zresztą podobnie jak VW w Newbeetle. Reaktywacja na siłę. Może kiedyś dawne wersje były ok, bo była bieda, ale teraz to czysty marketing. :evil:


Ja tam kompleksów nie mam :) i uwielbiam jazdę 500-tką. Newbeetle do 500-tki ma się jak Polonez do Porsche :).
Na siłę to zrobili Newbeetle, porównaj sobie ile sprzedaję 500-tek... 10x więcej.
Żeby znowu nie było, że czepiam się VAGa to VW up też fajny tylko ma jedną wadę - silnik 3 cylindry trzęsie jak w traktorze.

PS. Włosi potrafią zrobić ładne auto, Niemcy nie.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2017, 22:41 przez Fuks, łącznie zmieniany 3 razy.

Stusu
Wyjadacz
Posty: 199
Rejestracja: 20 maja 2017, 11:52
Posiadane auto: Opel Astra V Elite HB
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150KM AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Been thanked: 11 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Stusu » 10 paź 2017, 22:34

Segor pisze:Asystent parkowania to jest dla osób, które bardzo słabo sobie radzą z autem. Tam gdzie on uzna, że się zmieści każdy normalny kierowca sam zaparkuje. A w ciasne miejsca to już się nie zmieści. Lepiej mieć kamerkę i się wspomagać przy ręcznym parkowaniu.

Z tym nie do końca się zgodzę... Umiem parkować, więc z asystenta nie korzystam, ale raz z ciekawości spróbowałem w miejscu gdzie sam bym nie próbował parkować, a asystent miejsce uznał za odpowiednie i próbował się wcisnąć... przerwałem mu gdy odległość między moim prawym przednim narożnikiem, a lewym tylnym drugiego samochodu była mniejsza niż 1cm. Gdyby się uprzeć pewnie wcisnąłbym się tam na kilka razy, ale potem również męczyłbym się z wyjazdem, a były inne wolne miejsca. Być może to asystent źle zmierzył odległość i dlatego podjął się tego zadania... nie wiem, więcej nie próbowałem.

reuptake
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2017, 23:01
Posiadane auto: Hyundai i30
Silnik: 1.6 / 125 KM
Rocznik auta: 2009
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: reuptake » 10 paź 2017, 22:37

Widziałem na żywo i wyglądało mi, że ma 2 drzwi, a teraz doczytałem jaką pojemność bagażnika. Myślę, że temat Fiata 500 można zamknąć, nie biorę go pod uwagę, nie zamierzam kupować drugiego samochodu. Jutro przejadę się Astrą.

PS. Asystenta parkowania jakoś szczególnie nie pożądam, ale przyznam, że czujników mi brakuje, w poprzednim samochodzie miałem.

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 10 paź 2017, 22:53

Wypowiem się odnośnie aut które przytoczył kiedyś forumowicz:

Astra: tu wyczytasz na forum wszystko co potrzebujesz. Poczytaj tematy w zakładkach "silniki benzynowe" usterki i akcje serwisowe, bo nie jest tak do końca różowo z Astrą. Mi zapał opadł po dłuższej lekturze i pewne wersje okazały się lepsze od innych.

Focus: Fokus jeździ bardzo dobrze, ma super zawieszenie, w sumie to nie jeździłem sportowo nastawionymi autami jak te z VAG czy Renault, ale wersja cywilna prowadzi się super. Nawet wyciszenie jest na spoko poziomie, da się rozmawiać spokojnie przy 200 km/h. Myślałem, że będzie gorzej, a jednak nie. System SYNS taki wynalazek, można się przyzwyczaić. I wszystko byłoby do zaakceptowania, ale nie środkowa konsola na wysokości kolana. Przez ukształtowanie tak gniecie w kolano, że wysiadasz z bólem kolana. Może jakby był tempomat, to bym mógł nogę przysunąć i odpocząć, ale bez musiałem trzymać i przez 2 dni mnie bolało. Ale to niby pierdoła, ale naprawdę upierdliwa, musisz sprawdzić samemu, ja mam 183 wzrostu. I może bym się zastanowił nad Fordem, ale to jest dla mnie nie do przejścia, chyba żeby podkleić taką poduszeczkę od kuśnierza, bo własności jezdne mnie oczarowały. Neutralność na zakrętach i łatwość prowadzenia w za szybko pokonywanych zakrętach przyćmiewa dotychczasowe auta, którymi jeździłem.

Leon: Ma bardzo fajną linie, zwłaszcza w wersji FR, czarna lub czerwona wymiata. Środek surowy, typowy VAG, albo się podoba albo nie. Jechałem chwilę, ale nie miałem okazji sprawdzić w zakrętach czy na autostradowej jeździe długo godzinnej, to nie powiem. Spokojnie jadąc każde prowadzi się podobnie. I cenowo wcale nie taki drogi. Jak przeanalizujesz co i jak to może wyjść ciekawie. Ostatnio zacząłem brać go pod uwagę przez silnik 1.8TSI.

Odrzucone: Tu się zgadzam z podejściem. Do Mazdy dorzucę rdzę.

Ibiza: Nie widziałem na żywca, ale na filmach i fotach z zewnątrz wygląda super, a i wielkość jak stary Golf 4 więc nieźle. Bagażnik nawet urósł i jest kuszący, ale chce przejść na większy rozmiar auta.

Fiesta: Fiesta w najnowszej wersji dogoniła F2 w wielkości wnętrza. Jedynie na szerokość jest ciut większa, ale miejsce na nogi jak w mojej F2, podobnie bagażnik. Z zewnątrz fajny, ale w bogatej wersji, wewnątrz ten tablet trochę razi, ale ujdzie. Z tym, że dla mnie to to samo co F2 co do przestrzeni więc odpada. Siedziałem w nim w zeszły piątek, w różnych wersjach, bo godzinę czekaliśmy u Forda na wymianę żarówki w Focusie (trzeba lampę ściągać, poza tym w leasingu w pakiecie wymiana). Acha w Fordzie koleś mówił, że na Focusa dostanę 10% rabatu od wyliczonej cennikowej + dodatki.

PS. Każde auto porównuję do moich poprzednich aut, a zwłaszcza aktualnego czyli F2, bo to od F2 chce coś lepszego, szybszego, większego.

Fortran
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: 01 wrz 2017, 16:02
Posiadane auto: sprzedane
Silnik: brak
Rocznik auta: 2009
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fortran » 10 paź 2017, 22:55

@reuptake
Jak będziesz testował Astrę to przejedz się Dynamic i np Enjoyem. Jak dla mnie w Dynamic wygodniejsze fotele i ma się wrażenie, że auto jest bardziej żwawe niż Enjoy. Co do dyskomfortu przy parkowaniu w ciasnych miejscach parkingowych to raczej bardziej pomaga kamera niż same czujniki.
Możesz też w Oplu obejrzeć Corsę też całkiem przyjemny samochód, ja go odpuściłem bo w Polsce nie oferują go z silnikiem 1.4 150 KM.

@DigDug
Leon w FR rzeczywiście przyjemny samochód w prowadzenie szczególnie od wersji 1.8 180 KM bo wtedy z tyłu jest wielowachacz a nie belka. Tyle, że przy tej wersji silnikowej cena robi się konkretna.

Nowa Ibiza też ciekawa propozycja tyle, że silnik 1.5 TSI to nowinka i niewiele o nim wiadomo póki co. Jak się dowiadywałem jakiś czas temu to był problem znaleźć demo Ibizy do jazdy z tym silnikiem.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2017, 23:05 przez Fortran, łącznie zmieniany 1 raz.

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 10 paź 2017, 23:08

Fuks pisze: Ja tam kompleksów nie mam :) i uwielbiam jazdę 500-tką. Newbeetle do 500-tki ma się jak Polonez do Porsche :).
Na siłę to zrobili Newbeetle, porównaj sobie ile sprzedaję 500-tek... 10x więcej.
Żeby znowu nie było, że czepiam się VAGa to VW up też fajny tylko ma jedną wadę - silnik 3 cylindry trzęsie jak w traktorze.

PS. Włosi potrafią zrobić ładne auto, Niemcy nie.

Bez obrazy, nie czepiam się bo ty się czepiasz VAG. Piszę jak jest. Mogli poprzestać na zwykłej 500 jak już chcieli się ratować, a nie powielać ten sam schemat i pompować do L i X. Ostatni fajny Fiat to była ostatnia Brawa :)

Oba zrobili na siłę, ale Fiat500 wygląda lepiej, z tym że cena tego Fiata to porażka. Wcale nie jest taki jakościowy. No i to auto dla kobiet. To że się czasem można go pożyczyć od żony to jedno, ale jeździć na co dzień, to nie dla mnie.
Kolega ma Up-a, a raczej żona i tak źle nie ma. Bardziej trzęsą diesle, nawet w klasie C.

Added in 6 minutes 25 seconds:
reuptake pisze:Widziałem na żywo i wyglądało mi, że ma 2 drzwi, a teraz doczytałem jaką pojemność bagażnika. Myślę, że temat Fiata 500 można zamknąć, nie biorę go pod uwagę, nie zamierzam kupować drugiego samochodu. Jutro przejadę się Astrą.

PS. Asystenta parkowania jakoś szczególnie nie pożądam, ale przyznam, że czujników mi brakuje, w poprzednim samochodzie miałem.


A oglądałeś Renault Megane ?? Wizualnie bardzo przyjemne auto. Jedyna wada, to miejsce na nogi z tyłu, ale głównie stopy, a tak to fajnie.

reuptake
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2017, 23:01
Posiadane auto: Hyundai i30
Silnik: 1.6 / 125 KM
Rocznik auta: 2009
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: reuptake » 10 paź 2017, 23:34

@Digdug: dzięki za uwagi, bardzo cenne. Co do Fordów problem jest taki, że na zamówione z fabryki czeka się pół roku. O ile Focusów trochę jest, to Fiest u dealerów bardzo mało. Siedziałem w Fieście, wszystko fajnie, choć zauważalnie ciaśniej niż w i30, jeszcze się nią przejadę, ale szanse, że uda się kupić (nie mogę czekać 6 miesięcy) są małe. Koniecznie przyjrzę się temu, co mówisz, jestem niższy, może nie będzie to stanowić. Fiesta też ma promocyjny cennik (na stronie jest promocyjny, ale w konfiguratorze już nie), na Focusa, jako schodzący model zniżki powinny być większe.

Leon strasznie mi się podoba, a w środku chyba wolałbym minimalizm, łatwo się rozpraszam. Ibiza wygląda jak Leon miniaturka: http://www.dieselcar.com/wp-content/upl ... a-LT2b.jpg

@Fotran: dzięki, popatrzę na Corsę.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 11 paź 2017, 08:12

DigDug pisze:Fiat500 wygląda lepiej, z tym że cena tego Fiata to porażka.

Można kupić od 37 tys są ciągłe promocje nawet do 10tys nawet,
więc nie odbiega od VW up, rozumiem że cena VAGa to też porażka. :)

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 11 paź 2017, 08:38

Fuks pisze:nie odbiega od VW up

ooo, to jest dopiero porażka, goła blacha na boczkach drzwi :? jak w 126p, nie ma co porównywać, 500'ka, choćby i droższa była, to do Up'a przystaje jak Astra do hmm... Dacii Logan ;) Co byście nie gadali, to jest samochodzik "kultowy" i budzący olbrzymie zainteresowanie, często zachwyt płci piękniejszej. Tani nie jest, no ale... coś za coś, sezamki :D
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 11 paź 2017, 09:36

Fuks pisze:PS. Włosi potrafią zrobić ładne auto, Niemcy nie.

To żart, prawda?
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 11 paź 2017, 10:08

Tak żart, piękny Golf zawsze był ucieleśnieniem moich niespełnionych marzeń :)

jarosz99
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 31 sie 2017, 14:21
Posiadane auto: Toyota RAV4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik auta: 2013
Miasto: Gniewoszów
Województwo: Mazowieckie
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jarosz99 » 11 paź 2017, 18:40

DigDug pisze:

Odrzucone: Tu się zgadzam z podejściem. Do Mazdy dorzucę rdzę.


Czy Mazdy naprawdę mają takie problemy z korozją? Z tego co słyszałem to w tej kwestii nie jest już tak źle, ale nie do końca jestem w tym temacie zorientowany.

reuptake
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2017, 23:01
Posiadane auto: Hyundai i30
Silnik: 1.6 / 125 KM
Rocznik auta: 2009
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: reuptake » 11 paź 2017, 19:04

Przejechałem się krótko Astrą. Jechałem naprawdę krótko, a też nie mam wielkiego porównania. Jeśli chodzi o prowadzenie, komfort: nie mam zastrzeżeń. Także do zmiany biegów, sprzęgła: pewnie będę musiał się przyzwyczaić, ale jest w porządku. Właściwie to już bym kupował, gdyby nie to, że kurcze, nie czuję żadnej radości patrząc na to auto. W środku to samo. Niby elegancko, aż za. Te chromowania, te lakiery fortepianowe, świeci się to (póki się nie przykurzy). Wiem, że to kwestia gustu i wiem, że to nie jest mój gust. Badałem też mój drugi wybór, czyli Leona i tam od razu poczułem się jak u siebie, w środku.

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: daro » 11 paź 2017, 19:11

I właśnie o to chodzi! Aby każdy kto nabywa auto czuł się w nim jakby siebie :-) @reuptake wybrałeś i teraz pozostaje się wyłącznie cieszyć z jazdy.

reuptake
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 08 paź 2017, 23:01
Posiadane auto: Hyundai i30
Silnik: 1.6 / 125 KM
Rocznik auta: 2009
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: reuptake » 11 paź 2017, 19:13

Nie nie, jeszcze nie wybrałem, Seatem nie jeździłem. Ciągle pozostaje też opcja Focusa.

Za to przemyślałem sprawę Ibizy i Fiesty i chyba jednak nie. Jednak jest jakąś taka ogólna odczuwalna różnica jakości, jak się wsiądzie do tych samochodów.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości