Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: admin » 30 sie 2017, 09:27


DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 30 sie 2017, 10:58

Fuks pisze:Nie będę dyskutował z fanem VAG tylko zaczytuję
" W przeciwieństwie do jednostek TSI, są to dość trwałe silniki, które po przejściu odpowiednich zabiegów spokojnie przejadą jeszcze tysiące kilometrów. Ponadto imponują parametrami."
http://autokult.pl/27875,najgorsze-silniki-benzynowe-ktorych-nie-polecamy-w-samochodach-uzywanych,all


No to cytujesz wybiórczo, bo o 1.6THP napisano również:

"1.6 THP – przygotowany wspólnie przez koncern PSA i BMW. Przed niechlubnym zwycięstwem obroniła go mniejsza popularność......."
Czyli jakby montowano go w ilościach jak TSI, to by wyprzedził TSI w ocenach.

Wady:
....Ich wady to rozciągający się łańcuchowy napęd rozrządu, pękające kolektory wydechowe, problemy ze sterowaniem oraz zużycie oleju. Zadbane i regularnie serwisowane motory THP dają dużo przyjemności z jazdy, ale i tak zakup samochodu z tą jednostką do roku 2010 jest dużym ryzykiem. Później silnik przeszedł modernizację, a od 2011 roku poprawiło go BMW i wprowadziło do nowego modelu serii 1. To już dość różniąca się konstrukcja.....

A odnośnie TSI:
"....Jest to silnik Audi/Volkswagena EA111, znany szerzej jako 1.2 TSI/TFSI oraz 1.4 TSI/TFSI. Ma on kilka poważnych wad, ale o tym, że jest to konstrukcja wyjątkowo nisko oceniona, zdecydowała jej ogromna popularność....."

"....W samochodach z roku modelowego 2012 pojawił się zmodyfikowany następca o oznaczeniu EA211, o pojemności 1,2 litra, z 16-zaworową głowicą (wcześniej tylko 8V). Niedługo później wprowadzono także wersję w rozmiarze 1,4 litra, o tym samym oznaczeniu. Na chwilę obecną można uznać obie odmiany za udane...."

Jak widzisz, prblemy TSI dotyczyły tych starszych silników, EA111, których już nie ma (słynna CAXA). Obecnie są już o oznaczeniu EA211, a te można uznać za udane jak pisze Autokult.

Ale nie chce tu wychwalać TSI, tylko widać wyraźnie z różnych ocen, że nikomu nie poszło bez bólu i coś się zawsze psuło w pierwszych wersjach silników. Teraz niby wszyscy poprawili błędy konstrukcyjne i wybór marki zaczyna mieć kryteria jakości materiałów, wzornictwa i osiągów, a nie awaryjność silnika, która albo jest ok, albo dalej tyka bomba.

O ile na forach o rozrządach w nowych TSI już nie piszą, tak użytkownicy 1.6 THP dalej generują posty z problemami, coś im przerywa, coś im świeci rano itp. A to już nie jest takie halo, bo miało byś lepiej i jest, ale pozostały jakieś drobne awarie, które dalej psują obraz. Jednemu się uda, drugiemu nie.

Mnie np. denerwuje w Astrze fakt, że lusterka składają się przyciskiem, a nie razem z drzwiami przy zamykaniu centralnym zamkiem. Akurat dostępność elektrycznego składania lusterek jest dla mnie ważna, bo żadne nowe auto nie wjedzie do garażu bez złożenia lusterek, więc będę codziennie przynajmniej 2 razy składał lusterka. Nie wiem na ile jest to zdrowe i skraca trwałość, chociaż w pracy prezesi mają te opcje i za każdym razem lusterka się składają jak pstryknie pilotem.
Generalnie kupując nowe auto, za prawie 100 tys zł chce by było ono lepsze od dotychczas posiadanego w każdym calu, a przynajmniej nie gorsze, nie chcę uwstecznienia.

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 30 sie 2017, 11:24

DigDug pisze:Mnie np. denerwuje w Astrze fakt, że lusterka składają się przyciskiem, a nie razem z drzwiami przy zamykaniu centralnym zamkiem. Akurat dostępność elektrycznego składania lusterek jest dla mnie ważna, bo żadne nowe auto nie wjedzie do garażu bez złożenia lusterek, więc będę codziennie przynajmniej 2 razy składał lusterka.

Czyli za wąski wjazd do garażu to też wina Astry? Pokaż mi samochód, który składa automatycznie lusterka podczas jazdy, tuż przed wjazdem do garażu... W AK przycisk składania lusterek jest umiejscowiony bezpośrednio pod wewnętrznym uchwytem drzwi, więc obie czynności można wykonać jednym ruchem ręki, bez większych problemów. Jestem ciekawy czy na konieczność włączania kierunkowskazów, odpalania silnika czy zapinania pasów też tak narzekasz?
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 30 sie 2017, 12:38

@DigDug zacytowałem najważniejsze, że THP przeciwieństwie do jednostek TSI, są to dość trwałe silniki :)
Podoba mi się twoje stwierdzenie "porblemy TSI dotyczyły tych starszych silników, EA111, których już nie ma"

PS. Kończę dyskusję...

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 30 sie 2017, 13:11

b3rs pisze: Czyli za wąski wjazd do garażu to też wina Astry? Pokaż mi samochód, który składa automatycznie lusterka podczas jazdy, tuż przed wjazdem do garażu... W AK przycisk składania lusterek jest umiejscowiony bezpośrednio pod wewnętrznym uchwytem drzwi, więc obie czynności można wykonać jednym ruchem ręki, bez większych problemów. Jestem ciekawy czy na konieczność włączania kierunkowskazów, odpalania silnika czy zapinania pasów też tak narzekasz?


Co ty tak się czepiasz szczegółów. Przecież nie pisałem że wina Astry. Wiele samochodów tego nie ma. Nie dramatyzuj w sytuacji, gdy ktoś wytyka jakąś wadę Astry. Przecież nikt nie mówi, że źle zrobiłeś kupując to auto i nie krytykuje twojego wyboru. Jak jesteś taki bezkrytyczny to albo masz niską samoocenę i nie przyjmujesz krytyki czegokolwiek co posiadasz, albo zbyt osobiście podchodzisz do kwestii samochodu. Przecież to pudełko na kółkach, tyle że czasem kosztuje niewspółmiernie do faktycznej wartości i może nam umilić lub uprzykrzyć podróż w zależności na ile spełnia nasze wymagania.
Mam za wąskie drzwi garażowe o 3 cm, ale przynajmniej mam garaż. Wiele Astr stoi na polu więc masz możliwość dania upustu swoich emocji co do trzymania auta pod chmurką i narażania na mróz, deszcz i lejące po felgach psy.
Generalnie - daj sobie na luz. Astra nie jest bez wad, poczytaj to forum, a znajdziesz nie jedną. Ale nie ma co się obruszać.

W sumie, to jakbyś wyraźniej przeczytał moją wypowiedź, a nie w emocjach pisał odpowiedź, to byś zauważył, że przeinterpretowałem te funkcję, bo podczas jazdy składać lusterka można tylko z przycisku. I w sumie, połowa niedogodności odpada. Pozostaje zabezpieczenie auta przed urwaniem lusterka przez wandali, czyli składanie po zamknięciu. Ale OK, da się bez tego żyć.

Added in 7 minutes 57 seconds:
Fuks pisze:@DigDug zacytowałem najważniejsze, że THP przeciwieństwie do jednostek TSI, są to dość trwałe silniki :)
Podoba mi się twoje stwierdzenie "porblemy TSI dotyczyły tych starszych silników, EA111, których już nie ma"

PS. Kończę dyskusję...


Ale TSI wcale nie są gorsze. Ludzie jeżdżą nimi i sobie chwalą. Poczytać forum OCP, tam odnośnie starych EA111 było morze postów w sprawie wiadomego rozrządu, ale o nowych silnikach nie ma uwag.
A już EA111 nie ma (w sprzedaży), bo raz - nie produkują, dwa - kto miał, a raczej musiał, to wymienił rozrząd na wersje poprawioną i ma spokój. Stąd TSI jeżdżą i jeździć będą. A to, że już nie 400-500 tys bez awarii, ale ok 250-300 max. to teraz ma tak każdy nowy silnik z turbiną. I tyle.
Wg. mnie zakup każdego z silników obarczony jest jakimś ryzykiem bez wyraźnego faworyta. Co najwyżej nie wiadomo jak kolejne wersje będą się zachowywać. VW wprowadził niedawno 1.5 TSI z ACT. Ciekawe czy to nie zacznie padać. Wprowadził też nową DSF 7b do dizli.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5679
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 380 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 30 sie 2017, 16:10

Porównanie Skoda Rapid vel Astra St... o co chodzi, ktoś kogoś w butelkę cenową nabija. 60 tyś ... za taką tanią Polówkę... kurde ludzie. Ten wszedobylski plastik skody ....Sa plus, bagażnik i spasowane elementy... niestety lepiej niż w astrze. Dużo takich pierdułek, których nie ma w astrze ... haczyk w słupku B, oko można sobie wydłubać, ale i koszulę powieść...Silnik jest naprawdę bardzo dobry tj 1.2 105 km, niestety przy pełnym załadunku, już nie jest tak żwawy jak Astra K 1.4 125 km...Skoda rapid nie powala urodą, ale dla księgowej po 50 akurat
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, 20:59 przez jakoku, łącznie zmieniany 1 raz.
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 30 sie 2017, 17:32

DigDug pisze:Wiele samochodów tego nie ma.

b3rs pisze: Pokaż mi samochód, który składa automatycznie lusterka podczas jazdy, tuż przed wjazdem do garażu...

DigDug pisze:W sumie, to jakbyś wyraźniej przeczytał moją wypowiedź, a nie w emocjach pisał odpowiedź, to byś zauważył, że przeinterpretowałem te funkcję, bo podczas jazdy składać lusterka można tylko z przycisku.

Może jak byś czytał swoje posty przed wysłaniem albo myślał co piszesz to by wystarczyło?
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 30 sie 2017, 22:18

jakoku pisze:Porównanie Skoda Rapid vel Astra St... o co chodzi, ktoś kogoś w butelkę cenową nabija. 60 tyś ... za taką tanią Polówkę... kurde ludzie. Ten wszedobylski plastik skody ....Sa plus, bagażnik i spasowane elementy... niestety lepiej niż w astrze. Dużo takich pierdułek, których nie ma w astrze ... haczyk w słupku B, oko można sobie wydłubać, ale i koszulę powieść...Silnik jest naprawdę bardzo dobry tj 1.2 105 km, niestety przy pełnym załadunku, już nie jest tak żwawy jak Astra K 1.4 125 km...Skoda rapid nie powala urodą, ale dla księgowej po 50 akurat


Rapid ma dużo miejsca z tyłu na nogi (tyle co Astra) i większy bagażnik od Astry HB, ale na tym się kończy wyższość Rapida. To nie ta klasa auta. Rapid nie ma szans do Astry. Ja bym nie kupił Rapida. Takie auto dla przedstawicieli. Może być zamiennikiem do Corsy, bo ma wyraźnie więcej miejsca.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5679
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 380 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 30 sie 2017, 22:24

DigDug pisze:To nie ta klasa auta.
ale cena taka sama przy identycznej mocy i wyposażeniu
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 30 sie 2017, 23:39

Bo to typowe podejście VAGa do klienta.
Do skody dorzućmy większy bagażnik i od razu cena z klasy wyżej :(

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5679
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 380 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 31 sie 2017, 00:28

a co by było gdyby chevrolet cruz model 2017 był na rynku.... taki sedan na ful wypasie za 65 tyś ... 1.4 turbo... cennik kanadyjski.
Wygląd Astry wewnątrz to jest to ale mogło być z taką kierą
Obrazek
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
Beep
Wyjadacz
Posty: 202
Rejestracja: 17 lip 2017, 14:17
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.6 SHT 200 KM HB
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 15 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Beep » 31 sie 2017, 08:43

Wnętrze tego cuda mocno zalatuje fordem focusem, przynajmniej takie mam pierwsze skojarzenie patrząc na to zdjęcie. A wnętrze focusa mi osobiście nie pasuje.
Obrazek

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 31 sie 2017, 08:50

Fuks pisze:Bo to typowe podejście VAGa do klienta.
Do skody dorzućmy większy bagażnik i od razu cena z klasy wyżej :(


VAG się ceni i ma prymitywne podejście marketingowe, tzn. wywalić wysoką cenę i mówić, że jest bardziej premium. Ale to czy kogoś na to stać i decyduje się jednak wydać te pieniądze, czy nie, to kwestia indywidualna.

Niestety, ale w aucie oprócz osiągów i spalania, wyglądu, bezpieczeństwa i wyposażenia zwracamy uwagę na przestrzeń. I ta dzieli się na przestrzeń wewnątrz i bagażnik. Przestrzeń wewnątrz jest prawie taka sama i w każdym z aut segmentu C osoby typowe o wzrości do 180 cm znajdą się bez problemu, za to bagażnik to temat rzeka.
Otóż jak pewnie wiecie, w danym segmencie auto potrafi mieć bagażnik różny o prawie 100 litrów (np. Civic, Astra), a to już dużo, bo mamy mniejsze auto z bagażnikiem z klasy o numer wyższej. Co skutkuje tym, że za mniejsza kasę mamy bardziej uniwersalne auto.
I niestety, ale Skoda wykorzystuje to z dobrym skutkiem. I tak F2 ma 315L gdzie 208 czy Yariska mają ok 260-270L, idąc dalej Rapid ma 415L gdzie Astra ma 370L, a Rapid jest klasę niżej. Octavia ma chyba 560L, gdzie reszta ma 500 z groszami, a do tego nadwozia sedan, lub od razu kombi, ale wówczas skoda ma 610L i tak dalej.
Nie odkryję Ameryki jak powiem, że Skoda robi takie auta typ 1,5 gdzie 1 to klasa C, a 2 to klasa D. I żąda ceny prawie za klasę D, gdzie pozycjonuje się w C.
Z tym, że co w tym złego, skoro inni z uporem maniaka trzymają się swojego i mają mniej. Jak komuś zależy na bagażniku, to patrzy na Skodę. Ma za te same pieniądze więcej przestrzeni, a że nie ma polotu, jakość typowa, to nie ważne, bo nie stać go na kilka aut pod różne zastosowania. I Skoda wywala cenę i daje praktyczne rozwiązania, a biedni ludzie kupują za przeszacowaną kwotę auta, bo chcą mieć jak najbardziej uniwersalne auto.
Z jednej strony źle, bo przesadzają z ceną, ale z drugiej za cenę 10% wyższą masz 10% więcej auta mimo, że to dalej ten sam segment C. Ale dzięki temu jednym autem obskoczysz kościół, miasto i wakacje, a także materiały na budowę, gdzie jeżdżąc np. Astrą OPC wyjazd na wakacje to kompromis, a po materiały budowlane to porażka.

Możecie się ze mną nie zgodzić, ale tak to wygląda z punktu widzenia "biednego" Polaka, który musi iść na kompromisy.

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 31 sie 2017, 08:52

Ale to była taniość, Panowie taniość...a bebechy jak w Oplach. Dlaczego GM wycofał się z Chevroleta w PL...? Żeby Opel się sprzedawał lepiej. Generalnie wprowadzenie Chev. do Polski, średnio im zaowocowało i szybko zawinęli go. Sprzedaż samego Chevroleta nie była na takim poziomie jak oczekiwano, a sprzedaż Opla przy okazji poleciała w dół.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 31 sie 2017, 09:06

Z innej beczki, bo tak mi się przypomniało apropo przesadzania VAG-a z cenami. Czy to normalne, że producenci, zwłaszcza Francuscy wywalają cenę auta w salonie, a potem dają po 20 tys zł upustu ?? Albo Opel, który daje rabaty po 15 % ? Przecież jak ktoś nie jest świadomy, to wchodzi do salonu, widzi cenę obok samochodu, a jak nie będzie się upominał, to z tą ceną wyjedzie. A inny drążący temat ugra rabat, po którym taki nieświadomy klient dostałby zawału.
Jest to też nie uczciwe podejście, bo promuje zaradność i spryt, albo cwaniactwo i bezczelność, zależy jak kto to nazwie. Ja ugrałem rabat, ale mojego teścia zbyli i wyszedł bez niczego. To też jest równie nieuczciwe. ??

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 31 sie 2017, 09:43

DigDug pisze:Ale to czy kogoś na to stać i decyduje się jednak wydać te pieniądze, czy nie, to kwestia indywidualna.
Niestety, ale w aucie oprócz osiągów i spalania, wyglądu, bezpieczeństwa i wyposażenia zwracamy uwagę na przestrzeń.
Możecie się ze mną nie zgodzić, ale tak to wygląda z punktu widzenia "biednego" Polaka, który musi iść na kompromisy.


Przestrzeń to również sprawa bardzo indywidualna, ja akurat nie zwracałem zbytniej uwagi na bagażnik a na wygląd i dlatego żadnej skody bym nie kupił.
Polak już nie taki biedny, pewnie z połowa rodzin ma po 2 samochody.

Awatar użytkownika
Beep
Wyjadacz
Posty: 202
Rejestracja: 17 lip 2017, 14:17
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.6 SHT 200 KM HB
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 15 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Beep » 31 sie 2017, 09:55

DigDug pisze:Z innej beczki, bo tak mi się przypomniało apropo przesadzania VAG-a z cenami. Czy to normalne, że producenci, zwłaszcza Francuscy wywalają cenę auta w salonie, a potem dają po 20 tys zł upustu ?? Albo Opel, który daje rabaty po 15 % ? Przecież jak ktoś nie jest świadomy, to wchodzi do salonu, widzi cenę obok samochodu, a jak nie będzie się upominał, to z tą ceną wyjedzie. A inny drążący temat ugra rabat, po którym taki nieświadomy klient dostałby zawału.
Jest to też nie uczciwe podejście, bo promuje zaradność i spryt, albo cwaniactwo i bezczelność, zależy jak kto to nazwie. Ja ugrałem rabat, ale mojego teścia zbyli i wyszedł bez niczego. To też jest równie nieuczciwe. ??


Pracowałem w handlu i taki stan rzeczy to akurat normalna sprawa. Cena jest ustalana zawsze z jakąś marżą. Jeżeli klient ceny nie negocjuje to znaczy że mu ona odpowiada. Jeśli wspomni coś o rabacie to zazwyczaj zawsze go otrzymuje i wszyscy jesteśmy szczęśliwi bo marża jest ustalana zawsze tak aby można było zejść z ceny a i tak zarobić, chyba że jest chamem to często płaci jeszcze więcej. Ja również zawsze negocjuję cenę gdy kupuje coś droższego, wiadomo w sklepie spożywczym nikt się nie będzie targował o 2 grosze na bułce.
Obrazek

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: astra » 31 sie 2017, 11:44

jakoku pisze:a co by było gdyby chevrolet cruz model 2017 był na rynku.... taki sedan na ful wypasie za 65 tyś ... 1.4 turbo... cennik kanadyjski.

To AJ czyli za ciężka, pomimo silnika 1.4T nie licz na fajne osiągi, skrzynia też M32, ogólnie szkoda się podniecać. Jedyny plus to dobry silnik do LPG.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5679
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 380 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 31 sie 2017, 16:21

i tu się mylisz, z wymiarami astry j nie ma nic wspólnego, to jest 1,289 kg, ma to 150 KM i przyśpiesza w 8 s/100 km

Chevrolet Impala model 2016:
Obrazek
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 31 sie 2017, 16:39

astra pisze:
jakoku pisze:a co by było gdyby chevrolet cruz model 2017 był na rynku.... taki sedan na ful wypasie za 65 tyś ... 1.4 turbo... cennik kanadyjski.

To AJ czyli za ciężka, pomimo silnika 1.4T nie licz na fajne osiągi, skrzynia też M32, ogólnie szkoda się podniecać. Jedyny plus to dobry silnik do LPG.


Co do skrzyni, to właśnie dziś z kumplem się zgadałem, że dopiero co naprawiał swoją M32 w Zafirze i wybulił ponad 4000 zł. :?
Chciałbym wierzyć, że w naszych Astrach jest poprawiona, ale nasłuchując jakie różne dźwięki wydaje w nowym przecież aucie, to mam obawy. :(

Awatar użytkownika
Elfiasty
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:55
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4 AT6 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Olsztyn
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 33 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Elfiasty » 31 sie 2017, 17:05

Widzisz ale części dużo

janbra
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2017, 18:51
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1,6
Rocznik auta: 2010
Miasto: Bielsko-Biała
Województwo: Śląskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: janbra » 31 sie 2017, 17:48

DigDug pisze:Z innej beczki, bo tak mi się przypomniało apropo przesadzania VAG-a z cenami. Czy to normalne, że producenci, zwłaszcza Francuscy wywalają cenę auta w salonie, a potem dają po 20 tys zł upustu ?? Albo Opel, który daje rabaty po 15 % ? Przecież jak ktoś nie jest świadomy, to wchodzi do salonu, widzi cenę obok samochodu, a jak nie będzie się upominał, to z tą ceną wyjedzie. A inny drążący temat ugra rabat, po którym taki nieświadomy klient dostałby zawału.
Jest to też nie uczciwe podejście, bo promuje zaradność i spryt, albo cwaniactwo i bezczelność, zależy jak kto to nazwie. Ja ugrałem rabat, ale mojego teścia zbyli i wyszedł bez niczego. To też jest równie nieuczciwe. ??


Spróbuj obecnie dostać 20 tys. upustu np. na C4GP. Na osobę prywatną to ledwie 8% dają przy cenie 100tys. To samo jest w Renault.

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 31 sie 2017, 19:26

janbra pisze:Spróbuj obecnie dostać 20 tys. upustu np. na C4GP. Na osobę prywatną to ledwie 8% dają przy cenie 100tys. To samo jest w Renault.

Na Megane G.T. dostałem ze 2% rabatu 10 miesięcy temu...
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 31 sie 2017, 22:14

No bo Francuzi kilka lat temu zmienili politykę bo mało sprzedawali.
Obniżyli trochę ceny i nie chcą dawać rabatów.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5679
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 380 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 31 sie 2017, 23:12

Megane i zostawili stary/nowy silnik 1.6 115 km (114 KM), który jest głośny, dużo pali z 10,5 na mieście to norma, sąsiady w starszej wersji zamontowali gaz, słabo przyśpiesza... to nie przyśpiesza to czeka, aż ktoś go popcha z tyłu... dla spokojnej jazdy po mieście w sam raz. Dla tradycyjny wartości rodziny "kupię i zagazuję, zaoszczędzę" super.... wali mi Dacią na pierwszy rzut klamek i lewarka ... najbardziej wpływowa osoba rzekła " brzydki, wracamy po Astrę"
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: astra » 01 wrz 2017, 09:13

1.6 Sce to podobno od Nissana jest. Podobno to nie to samo co 1.6 110KM (K4M) i co dalej nie jedzie?
Zresztą ten nowy 1.6 średnio się nadaje do LPG, słaba góra i brak popychaczy. Pośredni wtrysk to nie wszystko czego trzeba do LPG.
A tak przy okazji jeździłeś tym 1.6 w Megane III w kombi? Jakie wrażenia?

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5679
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 380 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 01 wrz 2017, 11:14

Nowym chciałem, ale nie mieli na placu... kombi i z tym silnikiem, była ale w mocniejszej wersji 130 KM. Jak interesowałem się zakupem poprosiłem sąsiada o przejażdżkę jeździłem starą wersją ma 1.6 115 km muł, jeden wielki muł, nie przyśpiesza. Mieli 1.5 110 Km w sedanie.. ale to nie co chciałem.
Wracając do silnika trzeba naprawdę wysoko cisnąć do 4/5 tyś żeby to pojechało ogólnie.
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

janbra
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2017, 18:51
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1,6
Rocznik auta: 2010
Miasto: Bielsko-Biała
Województwo: Śląskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: janbra » 01 wrz 2017, 11:43

Dlatego obecnie powiedzenie, że na francuzy dają jakieś kosmiczne rabaty to mit. Sam sprzedawca w Citroenie powiedział, że sprzedaż siadła bo polityka rabatowa się zmieniła. Ludzie byli nauczeni, że za wejście do salonu było 15% rabatu.
W tym roku na wyprzedaży rocznika dawali w maju max 17%. Obecnie dają ubezpieczenie za free i coś tam jeszcze dorzucą.
Piszę oczywiście o zakupie na osobę fizyczną.

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: astra » 01 wrz 2017, 13:42

jakoku pisze:i tu się mylisz, z wymiarami astry j nie ma nic wspólnego, to jest 1,289 kg, ma to 150 KM i przyśpiesza w 8 s/100 km

masz rację pomyliłem z I generacją Cruze'a, rocznik 2017 to już II generacja, to jak AJ i AK

redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 01 wrz 2017, 13:45

astra pisze:1.6 Sce to podobno od Nissana jest. Podobno to nie to samo co 1.6 110KM (K4M) i co dalej nie jedzie?
Zresztą ten nowy 1.6 średnio się nadaje do LPG, słaba góra i brak popychaczy. Pośredni wtrysk to nie wszystko czego trzeba do LPG.
A tak przy okazji jeździłeś tym 1.6 w Megane III w kombi? Jakie wrażenia?


Ja jeździłem dwa razy testowym Renault MEGANE kombi z tym silnikiem 1.6 115KM nie dość ,że to jest straszny muł, to czuć i słychać było każdy kamyczek :D, z zewnątrz mi sie bardzo podobał, natomiast w srodku juz słabo.
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2017, 13:49 przez redzik, łącznie zmieniany 2 razy.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 142 gości