Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
Beep
Wyjadacz
Posty: 202
Rejestracja: 17 lip 2017, 14:17
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.6 SHT 200 KM HB
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 15 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Beep » 04 sie 2017, 10:53

Tylko akurat Pertyn kocha grupę VW czego sam nie kryje. Oglądałem wczoraj jego test astry i przeprowadzał go raczej mało przygotowany bo strzelił parę gaf w sumie chyba najbardziej obiektywny jest test użytkownika Marek Drives a potem zachara. Na etapie poszukiwania auta oglądałem audi a3 i q2 - to jak w tych autach wygląda i jest zrobiony środek przy cenie jaką trzeba zapłacić to tragedia, wsiadając do Q2 zastanawiałem się czy to na pewno jeszcze audi... W a3 było niewiele lepiej, hyundai i30 wygląda 1000 razy lepiej w środku niż nowe q2 i a3. Oglądałem również Mazdę 3 i o ile z przodu wykończenie jest solidne i bardzo mi się podoba to wykończenie tyłu i bagażnika jest tragiczne pasażerowie z tyłu nawet nie mogą zapalić sobie lampki bo jest ona na jednym kablu z tą z przodu, a mazda gorzej wyposażona od astry i ze słabszym silnikiem jest ciągle droższa od Astry którą zamówiłem. Astra ma świetny stosunek ceny do jakości i oferowanych możliwości a wykończenie też jest na przyzwoitym poziomie i tak jak każde auto posiada wady (chciałbym poznać geniusza który umożliwił składanie lusterek tylko z wnętrza kabiny).

Dla mnie fajną alternatywą dla astry był seat leon. Jednak w moim wypadku i tak wygrała astra ;)
Obrazek

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 04 sie 2017, 13:44

Beep - i to jest sensowna wypowiedź.
Ja widzę, że Pertyn jest fascynatem VAG. Ale jak każdy nawet najbardziej czepialski tester na coś zwróci uwagę. Ciekawa ta kwestia z przyciskami, których się czepiał. Ja wczoraj oglądałem też ten test, a dzisiaj sprawdziłem te miejsca gdzie są przyciski na kierownicy w Astrze. I o zgrozo, ja mam tam wyraźne przytarcia, co znaczy, że jeżdżę trzymając tam ręce, a zwłaszcza lewą. Ciekawe czy będzie mi to przeszkadzać czy tylko trzeba zmienić sposób trzymania. Hmm :)

Ja odrzucam Audi, bo jest za drogie wg. mnie. Dziwi mnie kwestia jakości w A3. Tu zawsze było super.

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: komisarzryba » 04 sie 2017, 13:47

dziwie się, ze się przyczepil w ogole do tych przyciskow. nie zwrocilem na to wcześniej uwagi, a to znaczy, ze nie przeszkadzaja w niczym.
béton brut

gornikdh
Posty: 1
Rejestracja: 04 sie 2017, 13:46
Posiadane auto: vw
Silnik: 2.0 tsi
Rocznik auta: 2010
Miasto: warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: gornikdh » 04 sie 2017, 13:48

astra pisze:
Segor pisze:Audi a3 i vovlo V40 to też ten segment, a z wiadomych przyczyn o nich nie piszemy...

Volvo wg grupy Premium (Mercedes, Audi BMW) nie jest dla nich konkurencją. Nawet Zachar o tym publicznie wspomina.


Wystarczy spojrzeć chociażby na samochody z jakimi jest Volvo porównywane. A dwa... polecam zerknięcie do rankingu sprzedaży aut segmentu premium. Tam też Volvo licznie występuje.

Nowy2016
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2016, 08:16
Posiadane auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Rocznik auta: 2004
Miasto: ***
Województwo: ***

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Nowy2016 » 04 sie 2017, 14:09

"Wiadomo też, że Opel/Vauxhall nadal będzie korzystać z licencji od GM, aż do momentu zakończenia produkcji obecnych generacji modeli. Następne generacje będą już budowane na platformach PSA. To sugeruje, że następna generacja Astry, która ma być zaprezentowania w 2021 r. może być już pokrewną konstrukcją z kompaktowymi Citroenem i Peugeotem." http://moto.onet.pl/aktualnosci/opel-je ... ski/dm8mn8
Generalnie bardzo zła wiadomość dla fanów marki Opel. Jedyny plus, to że akumulator w Astrze znowu będzie z przodu ;-)
Ostatnio zmieniony 04 sie 2017, 14:42 przez Nowy2016, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beep
Wyjadacz
Posty: 202
Rejestracja: 17 lip 2017, 14:17
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.6 SHT 200 KM HB
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 16 times
Been thanked: 15 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Beep » 04 sie 2017, 14:13

Bo z tymi przyciskami to jest baaaaardzo indywidualna sprawa. Miałem okazję jeździć już trochę testową astrą i mi również to nie przeszkadzało. Po prostu każdy z nas ma inne ułożenie rąk na kierownicy wynikające z ustawienia fotela, naszych gabarytów a głównie z przyzwyczajeń, dlatego jednym to przeszkadza a drugi może się pukać w głowę i zastanawiać jak komuś może to przeszkadzać. Szczerze mówiąc gdybym miał wybierać między audi (pomijam a5 i a7) a volvo to wybrałbym volvo jest tańsze a dużo lepiej zrobione. W zasadzie audi to już tylko znaczek na masce, pod spodem to zwykły volkswagen... Porównując moje poprzednie a6 z obecnym modelem jakoś jest na plus w tej starszej wersji. W sumie to drastyczny spadek jakości zaczął się od modelu A6 C6.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 04 sie 2017, 14:25

komisarzryba pisze:nie zwrocilem na to wcześniej uwagi, a to znaczy, ze nie przeszkadzaja w niczym.

baa, ja nie tyle że nie zwróciłem, to po obejrzeniu tego materiału, nawet próbowałem układać na kierownicy ręce tak, żeby zaczęły mi przeszkadzać te przyciski. Wniosek... nie da się :) Albo ten gość ma łapy jak bochen i zajmują pół kierownicy, albo coś z główką nie do końca ;)
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 04 sie 2017, 15:15

Dokładnie coś z główką ... gość ględzi i g... się zna.
Może powiedzieć nawet, że Astra to kupa złomu ale te przyciski ....
Potem Kowalski powiada, że Astra ma przyciski (za dużo, za wielskie itd..)

Zachar, Pertyn i reszta to zwolennicy VAGa to widać, słychać i czuć...
Marek Drives jest bardziej obiektywny i nie chodzi mi o Astrę a ogólnie o wszystkie marki.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 04 sie 2017, 15:52

Nowy2016 pisze:"Wiadomo też, że Opel/Vauxhall nadal będzie korzystać z licencji od GM, aż do momentu zakończenia produkcji obecnych generacji modeli. Następne generacje będą już budowane na platformach PSA. To sugeruje, że następna generacja Astry, która ma być zaprezentowania w 2021 r. może być już pokrewną konstrukcją z kompaktowymi Citroenem i Peugeotem." http://moto.onet.pl/aktualnosci/opel-je ... ski/dm8mn8
Generalnie bardzo zła wiadomość dla fanów marki Opel. Jedyny plus, to że akumulator w Astrze znowu będzie z przodu ;-)

Za to koło zapasowe na zewnątrz, pod podłogą bagażnika, jak to ma w zwyczaju robić w swoich wynalazkach PSA. :D

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: astra » 04 sie 2017, 15:58

Akurat Pertyn na temat skrzyni (długi skok lewarka w porównaniu do innych konstrukcji) i sprzęgła (długi skok i przycięcie przy końcu) we AK ma racje, też tak to widzę. Pewnie że można się przyzwyczaić, ale to jest test, więc musi to jakoś ocenić. Reszta jego piep.....ia jest o ile nie wku.....ca to po prostu nudna. Też widzę że to miłośnik vag'a, ceni sobie koreańskie (i30), z kolei w innym teście Automaniaka i30 wypadł słabiutko. Także te ich testy są wyjątkowo subiektywne, a testy ewidentnie ustawiane. Skoro vag to największy koncern w świecie i na PR go stać i kasy nie żałuje. Reklama vag jest najbardziej nachalną reklamą, jest dosłownie wszędzie, każda gazeta, każdy program to nie dziwne jak zobaczysz 100 testów i 99% wygrywa vag to sam w to uwierzysz, że vag jest naj...bardziej przereklamowany.
Zachar, Pertyn, Drives to jeszcze idzie oglądnąć, ale te "osoby" (łysy/chudy i gruby jak Flip i Flap) 'auta bez ściemy' od autoświata to dopiero jest porażka, 80% pier...... nie na temat, śmieszne miny, pajacowanie, przygłupie wstępy, przekrzykiwanie jeden do drugiego ani to śmieszne ani ciekawe. Rzygać się chce.

Jeśli będziesz dalej używać wulgarnych słów w postach zostaną usunięte!!! REGULAMIN kłania się!!! Poprawiłem / daro

Stusu
Wyjadacz
Posty: 199
Rejestracja: 20 maja 2017, 11:52
Posiadane auto: Opel Astra V Elite HB
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150KM AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Been thanked: 11 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Stusu » 04 sie 2017, 17:26

Niestety wszystkie testy i recenzje są subiektywne w mniejszym lub większym stopniu... przed wyborem samochodu najlepiej obejrzeć tak dużo recenzji jak się znajdzie w internecie o każdym z samochodów które nas interesują i z każdego wypisać wszystkie wady i zalety. Następnie porównać je między sobą i zdecydować, z którego samochodu wady są najmniej uciążliwe, bo przecież każdy ma wady.
Od siebie mogę polecić kanał na YT Saturday Car Fever, gość co prawda Astry nie testował, ale do porównania z np. mazdą 3, czy leonem można go obejrzeć, a testy robi na prawdę długie.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 04 sie 2017, 17:31

Stusu pisze:Niestety wszystkie testy i recenzje są subiektywne w mniejszym lub większym stopniu... przed wyborem samochodu najlepiej obejrzeć tak dużo recenzji jak się znajdzie w internecie o każdym z samochodów które nas interesują i z każdego wypisać wszystkie wady i zalety. Następnie porównać je między sobą i zdecydować, z którego samochodu wady są najmniej uciążliwe, bo przecież każdy ma wady.
Od siebie mogę polecić kanał na YT Saturday Car Fever, gość co prawda Astry nie testował, ale do porównania z np. mazdą 3, czy leonem można go obejrzeć, a testy robi na prawdę długie.

Gości w którymś odcinku przyznał się, że dostał "bana" od Fiata za test 500X.. który im się nie spodobał
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 04 sie 2017, 17:48

astra pisze: ........ Skoro vag to największy koncern w świecie i na PR go stać i kasy nie żałuje. Reklama vag jest najbardziej nachalną reklamą, jest dosłownie wszędzie, każda gazeta, każdy program to nie dziwne jak zobaczysz 100 testów i 99% wygrywa vag to sam w to uwierzysz, że vag jest naj...bardziej przereklamowany.


Tylko, że czy daje kasę czy nie, to Ci testerzy mają o czym gadać i pozostali producenci spoza VAG sami dają im argumenty.
Poniżej to moje subiektywne zdanie:
1) Najwyższą jakość materiałów ? Golf (audi nie liczę)
2) Największy bagażnik w kompaktach? Skoda
3) Najwięcej miejsca w środku licząc przód i tył ? VAG
4) Najlepiej się prowadzi ? Focus
5) Które auta najlepiej zbierają się i mają największe odczucie przyśpieszenia ? VAG potem Ford (nie sprawdzałem Opla)
6) Najszybszą i najfajniejszą automatyczna skrzynia biegów? VAG z DSG
7) Kto ma auta normalnej pojemności i dużej mocy ? VAG, bo Ford męczy 1.5, Honda 1.5, Opel 1.6. Nie liczę RS-ów itp. z 2.0 Turbina.
8) Kto ma najlepiej wyciszone kabiny ? VAG w większości modeli.
9) Kto ma najfajniejsze wzornictwo ? Opel, a potem Seat.
10) Kto ma najlepszą relację wyposażenia do ceny ? Opel, ale też Francuzy mają niezłe upusty.
itd itp.
11) Kto ma cenę za wysoką? Golf potem Ford
Jak byś nie patrzył, to większości kategorii VAG mimo wszystko rządzi. Mówią też o tym liczby sprzedanych aut. Różnice między autami w danej kategorii są minimalne, albo pewna kwestia jest okupiona większą awaryjnością (np. DSG), ale w kategorii aut na gwarancji kwestie trwałości nie mają znaczenia.
A wystarczyło by zmienić parę rzeczy i już w którymś z podpunktów palmę pierwszeństwa miałaby inna marka. Co jest takiego trudnego, żeby zrobić coś lepszego od VAG-a, albo dorównać mu i nie dawać testerom argumentów, a klientom stresu.
Z racji tego, że różnice między autami są minimalne, to pewną przewagę VAG mogę olać i zwrócić uwagę na inną markę.
Tak teraz patrzę na Astrę, która miejsca ma dość, jakość jest OK do ceny, wygląd pierwsza klasa, prowadzi się wystarczająco dobrze, bo jak mi się dobrze moją F2 jeździ to Astra jest tylko lepsza. :)

Jak ktoś zacznie z daną marką, to przez sentyment i przyzwyczajenie ciężko mu zmieniać markę. Chyba, że stać go na droższe to przechodzi wyżej. :| Ja mam sentyment do VAG, ale teraz mnie stać i chce zmienić przyzwyczajenia :)

Added in 4 minutes 15 seconds:
jakoku pisze:
Stusu pisze:Niestety wszystkie testy i recenzje są subiektywne w mniejszym lub większym stopniu... przed wyborem samochodu najlepiej obejrzeć tak dużo recenzji jak się znajdzie w internecie o każdym z samochodów które nas interesują i z każdego wypisać wszystkie wady i zalety. Następnie porównać je między sobą i zdecydować, z którego samochodu wady są najmniej uciążliwe, bo przecież każdy ma wady.
Od siebie mogę polecić kanał na YT Saturday Car Fever, gość co prawda Astry nie testował, ale do porównania z np. mazdą 3, czy leonem można go obejrzeć, a testy robi na prawdę długie.

Gości w którymś odcinku przyznał się, że dostał "bana" od Fiata za test 500X.. który im się nie spodobał


Bo na początku to była zabawa dla wielu. Ktoś tam oglądał, ktoś dał suba, zarobił parę stówek to się cieszył. Ale z czasem jak z paru stówek zrobiło się kilka tysięcy, a następnie cała firma jak ma Zachar, to kolesie muszą liczyć się ze słowami i nie obrażać koncernów tzn. nie mogą pisać do końca prawdy, bo podpadną. Dlatego testy dla mnie służą do zobaczenia jak auto wygląda, sprawdzenia jak działają nowinki, ale jak mi gość powie, że Octavia 1.0 TSI jeździ OK itp bajki, to nie zwracam na to uwagi i idę do salonu na test 1.4T, a nie niżej.

Added in 6 minutes 2 seconds:
PS. Ale wiecie, że ten Pertyn to jedyny w Polsce głosuje na europejskie auto roku, a że pewnie VAG tam rządzi, albo ma duży wpływ, to nie może podpaść VAG, bo go wywalą. Stąd słodzi ile wlezie.

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 04 sie 2017, 18:34

astra pisze:Akurat Pertyn na temat skrzyni (długi skok lewarka w porównaniu do innych konstrukcji) i sprzęgła (długi skok i przycięcie przy końcu) we AK ma racje, też tak to widzę.

Akurat dostałem AJ jako samochód zastępczy i różnica w sprzęgle jest kolosalna!

Added in 12 minutes 11 seconds:
DigDug pisze:1) Najwyższą jakość materiałów ? Golf (audi nie liczę)

Swojego czasu jechałem z tyłu z kolegą z pracy służbowym golfem. Plastiki były twarde jak beton. Potem wsiadłem do przodu i było podobnie jak w AK, więc nie wiem skąd taka renoma materiałów w VW.
DigDug pisze:Ale z czasem jak z paru stówek zrobiło się kilka tysięcy, a następnie cała firma jak ma Zachar, to kolesie muszą liczyć się ze słowami i nie obrażać koncernów tzn. nie mogą pisać do końca prawdy, bo podpadną.

Testy Zachara akurat uważam za najrzetelniejsze jakie miałem przyjemność oglądać. Są przeprowadzane w taki sposób, że można testowane samochody porównywać względem siebie.
DigDug pisze:PS. Ale wiecie, że ten Pertyn to jedyny w Polsce głosuje na europejskie auto roku, a że pewnie VAG tam rządzi, albo ma duży wpływ, to nie może podpaść VAG, bo go wywalą. Stąd słodzi ile wlezie.

To mnie właśnie strasznie zdziwiło, bo gość może i mówi ładnie, ale kompletnie olewa wszystko co niezwiązane z kierowcą. Jak sobie porównamy testy Autocentrum (recenzja + część techniczna + test przyspieszenia + test spalania) z o"ględzi"nami to aż dziw bierze, że głosuje Pertyn a nie Zachar.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: gravity1287 » 04 sie 2017, 21:12

b3rs pisze:Testy Zachara akurat uważam za najrzetelniejsze jakie miałem przyjemność oglądać. Są przeprowadzane w taki sposób, że można testowane samochody porównywać względem siebie.

Potwierdzam. Nie ma stronniczości dla danej marki, a i Zachar potrafi się dostosować do klasy jaką testuje. Przy autach segmentu B nie marudzi że nie ma podłokietników na tylnej kanapie czy dużego bagażnika. Za to SCF można obejrzeć jako ciekawostkę, ale nie jako test na podstawie którego warto pójść do salonu zamawiać auto (o ile ktoś zamawia bez jazdy testowej :lol: ). SCF jedyne warte uwagi testy są, jak zaprasza gości do testowania :twisted:

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 04 sie 2017, 21:47

DigDug pisze:
Poniżej to moje subiektywne zdanie:
1) Najwyższą jakość materiałów ? Golf (audi nie liczę)
2) Największy bagażnik w kompaktach? Skoda
3) Najwięcej miejsca w środku licząc przód i tył ? VAG
4) Najlepiej się prowadzi ? Focus
5) Które auta najlepiej zbierają się i mają największe odczucie przyśpieszenia ? VAG potem Ford (nie sprawdzałem Opla)
6) Najszybszą i najfajniejszą automatyczna skrzynia biegów? VAG z DSG
7) Kto ma auta normalnej pojemności i dużej mocy ? VAG, bo Ford męczy 1.5, Honda 1.5, Opel 1.6. Nie liczę RS-ów itp. z 2.0 Turbina.
8) Kto ma najlepiej wyciszone kabiny ? VAG w większości modeli.
9) Kto ma najfajniejsze wzornictwo ? Opel, a potem Seat.
10) Kto ma najlepszą relację wyposażenia do ceny ? Opel, ale też Francuzy mają niezłe upusty.
itd itp.
11) Kto ma cenę za wysoką? Golf potem Ford


1. Sprawdzałem większość kompaktów i Golf utrzymuje średnia :)
2. Jakbym chciał bagażnik to bym kupił Żuka nie kompakta, ale muszę się zgodzić :)
3. Uogólnienie do wszystkich VAGów to brzmi jak reklama VAGa.
4. Focus to się kiedyś prowadził a teraz ta przewaga zanika.
5. Najlepiej zabierają się Mazdy i Hondy w Warszawie :)
6. Najbardziej awaryjna skrzynia DSG z VAG :)
7. Chevrolet 6.2 bez turbo

Co to VAGa moża zadać tylko jedno pytanie.
Który producent najbardziej dy.. klienta? :)

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 05 sie 2017, 16:31

Dymają wszyscy, ale z racji tego, że VAG jest największy i najwięcej sprzedaje, to ma największą szansę, że wpadnie.
Najgorsze jest tylko, to że jak wpadnie to nic mu nie zrobią, nikomu z Niemiec i Francji nic nie zrobią. Zwróćcie uwagę na ciche przyzwolenie innych koncernów do praktyk VAG. Przecież w normalnym świecie, jak jeden tak cygani, to drugi by to wykorzystał i odpowiednio się zareklamował. A tu cisza. Rozgrywa się sprawa niby między VAG, a komisją UE, a tak naprawdę to nic się nie dzieje.
Reszta po cichu poprawiła swoje oprogramowanie :)

A generalnie, to VAG nie dymał bezpośrednio ludzi, tylko komisję, która narzuciła normy, a VAG to obchodził. Przez to auta były mocniejsze, zrywniejsze, szybsze. I w sumie mnie osobiście by nie obchodziło, czy spełnia tę normę, czy nie, byle lepiej mi się jeździło. I tak Chiny i USA mają gdzieś tę pseudo europejską ekologię i to jest zbawianie świata na siłę, na nasz koszt. A tak to auta z nowym oprogramowaniem będą lekko mułowate, do tego dochodzi Adblue i inne problemy.
Takie dmuchanie klienta to nie dmuchanie.
Gorsze jest wmawianie, że coś poprawili, a dalej się psuje. Ale ta ściemniać lubią wszyscy producenci. Inaczej nie byłoby akcji serwisowych, albo typowych bolączek dla danej marki/modelu :)

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 05 sie 2017, 21:43

Nie zgodzę się Toyota też duża ale aż tyle wpadek nie miała.
Toyotę bym kupił bez zawahania tylko, że brzydka jak Volkswageny :)

Awatar użytkownika
nadja6
Wyjadacz
Posty: 179
Rejestracja: 26 mar 2017, 17:30
Posiadane auto: Astra K HB
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Żory
Województwo: Śląskie
Been thanked: 12 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: nadja6 » 05 sie 2017, 21:49

Fuks pisze:Nie zgodzę się Toyota też duża ale aż tyle wpadek nie miała.
Toyotę bym kupił bez zawahania tylko, że brzydka jak Volkswageny :)
nawet bardziej brzydka

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 05 sie 2017, 21:51

ale co tu dużo gadać przy silniku 1.4 około 122-125 km... VW golf variant - 83 tyś , opel astra ST 1.4 125 km 70 tyś.,Leon Kombi 80.500 zł i wyżej , skoda oktavia kombi jak reszta Vagów .... przy podobnym wyposażeniu. Czyli od 10 tyś wzwyż... taniej.
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 05 sie 2017, 22:06

nadja6 pisze:
Fuks pisze:Nie zgodzę się Toyota też duża ale aż tyle wpadek nie miała.
Toyotę bym kupił bez zawahania tylko, że brzydka jak Volkswageny :)
nawet bardziej brzydka


No ale toyota ma CHR, zaszalała a VAG? same kwadraty

Awatar użytkownika
Przemo07
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2017, 11:47
Posiadane auto: astra k st
Silnik: 1.6 cdti 136 km
Rocznik auta: 2018
Miasto: sompolno
Województwo: Wielkopolskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Przemo07 » 07 sie 2017, 21:03

Długo szkalem auta do tej pory jezdzilem autami tylko z tylnim napędem omegi 4 sztuki od a do BFL obecnie bmw i tez szukalem bmw ale jak to w naszym kraju czy trzy letnie czy dwudziestoletniej przelot ok 200 tys :o i decyzja padla nowe VW Škoda hyunday opel kia wybór padł na Astrę v st po prostu się podoba a gabaryty aut urosły przez lata gdyby mnie było stać wybrał bym bmw tylko 1 bmw to trzy astry :D pozdro

gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: gravity1287 » 07 sie 2017, 22:43

Ja bym nie wziął BMW ze względu na ostatnio modny wysuwany tablet z deski rozdzielczej. I jeszcze małe to BMW serii 1. W tej cenie (lekko skonfigurowanej jedynki od BMW) wolałbym Kię Stinger! Lepsze osiągi, większa, wygodniejsza, ładniejsza :D Ale zrozumiem też to, że jako fan BMW możesz gardzić Kią, mimo że ta jest lepsza od niejednego BMW ^^

lponiew
Nowicjusz
Posty: 83
Rejestracja: 21 lip 2017, 13:32
Posiadane auto: Astra
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lponiew » 08 sie 2017, 18:27

Gdyby wątek miał lekko zmodyfikowany temat: Astra 5 automat vs Inne Auto Automat, macie jakieś przemyślenia ?
Moje wątpliwości: moment maksymalny dopuszczalny dla skrzyni automatycznej w Astrze jest równy momentowi generowanemu przez silnik - szukam auta porównywalnego, ale z jakimś zapasem momentu (aby się nie obawiać o zrobienie krzywdy skrzyni przy przyśpieszaniu lub jeździe pod górę).

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: komisarzryba » 08 sie 2017, 18:36

lepiej nie kupuj astry z automatem, bo jej krzywde zrobisz, a na przeglądzie poskarzy się sprzedawcy ;)
béton brut

lponiew
Nowicjusz
Posty: 83
Rejestracja: 21 lip 2017, 13:32
Posiadane auto: Astra
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lponiew » 08 sie 2017, 18:44

komisarzryba pisze:lepiej nie kupuj astry z automatem, bo jej krzywde zrobisz, a na przeglądzie poskarzy się sprzedawcy ;)

dobra i taka opinia, wezmę pod uwagę.

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: komisarzryba » 08 sie 2017, 18:50

to nie formula 1, nie projektuje się części i mechanizmow na granicy wytrzymalosci. musza wytrzymać trochę więcej niż pare kolek na torze ;)
béton brut

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 09 sie 2017, 11:08

Sprawdziłem na szybko jak to jest u konkurencji i jest tendencja do dawania skrzyń na granicy osiągów silnika. Stare czasy poszły się paść. Już nawet skrzynie mechaniczne są zestawiane z silnikami wg. tej samej zasady. A trwałość ich wynika z prostszej konstrukcji, a nie specjalnej trwałości.
Więc nie jest to tendencja Opla, tylko ogólny trend. Stąd wynika z tego, ze ten fakt musimy przyjąć na klatę, bo co byśmy nie kupili, to dostaniemy to samo. Przynajmniej dotyczy to aut segmentu popularnego. Bo w najmocniejszych wersjach można dostać skrzynię "mocniejszą" niż silnik.
Pozostaje tylko kupować to co nam pasuje, nie przejmując się zbytnio relacjami silnik/skrzynia. Jak już to warto się skupić na samą trwałością rozwiązań, jak np. skrzynie mokre i suche, czy dwu sprzęgłowe i hydrokinetyczne. Jedne są trwalsze, drugie nie i tu szukajmy trwałości i spokoju użytkowania. :)

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 09 sie 2017, 11:17

M32 (MZ4) manual, montowany w B16SHT, ma max. moment 320 nm , silnik 300 nm. Więc też wielkiego zapasu nie ma. A skrzynia manualna jest jednakowoż narażona na zdecydowanie większe przeciążenia niż automatyczna.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Elfiasty
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:55
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4 AT6 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Olsztyn
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 33 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Elfiasty » 09 sie 2017, 11:46

Z tego co widziałem to silniki w insigni z ta skrzynia mapowali do 400 nm. Nie wiem ile to wytrzymuje ale trochę zapasu na pewno jest.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości