Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 30 cze 2017, 13:52

kuba pisze:dynamiką kolego, nie dynamikom ;)


Sorry już poprawione, analfabetyzm wtórny ;)

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 30 cze 2017, 14:16

kuba pisze:
colins pisze:Stawiany za wzór jak do niedawna 1.4T z Opla z pośrednim wtryskiem, którego wycofali, bo był... za dobry. :D

Był dobry, ale nie jechał w ogóle. Jeśli ktoś narzeka na dynamikę obecnego 1.4 T GM, to po przejażdżce J-ką z tamtym 1.4, rozpłakałby się ;)


Może przy wyprzedzaniu płaczesz, ale na stacji LPG cieszysz się jak dziecko. Dynamika jest lepsza niż reszty wolnossaków, trwałość podobna, a ekonomika na LPG też podobna, stąd to był bardzo dobry wybór. Jakby był teraz w nowej, to pewnie byłby to główny silnik w zamówieniach. Jak płacisz przez pół za paliwo, a auto nie psuje Ci się przez 10 lat, to czego chcieć więcej. :)

Wracając do wyboru kolegi. Jeżeli akceptuje wygląd i wykonanie Fiata, to on jako najprostszy konstrukcyjnie, powinien gwarantować najdłuższe użytkowanie. Do tego ma najlepszą ekonomikę, bo LPG. Stąd wybój jest prosty.
Jakbym miał brać co innego, to Astrę, bo KIA to tylko przy założeniu że jest o te 10 tys tańsze od Astry przy tym samym wyposażeniu. Mi się nie podoba polityka prawie takich samych cen do europejczycy w Kii lub Hyundaiu.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 30 cze 2017, 14:24

No Hyundai ze swoim nowym i30, to faktycznie z cenami podrażnił klasę wyższą. :o
A byłem nawet krótko nim zainteresowany. Póki nie zapoznałem się z cennikami.
Wracając do "starego" silnika 1.4T z Opla przyznam, że właśnie jego dobra opinia przyciągnęła mnie do salonu Opla.
Bo do pewnego momentu myślałem, że jest on nadal montowany w nowych Astrach.
A potem okazało się, że jest jak u wszystkich - wtrysk bezpośredni, odchudzanie konstrukcji, kłopoty z trzymaniem się wszystkiego kupy, lakiery zdrapki, wypadające tłoki i takie tam. :mrgreen: Jednym słowem ni mniej ni więcej niż u reszty konkurencji. :lol:

redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 30 cze 2017, 14:47

DigDug pisze:Wracając do wyboru kolegi. Jeżeli akceptuje wygląd i wykonanie Fiata, to on jako najprostszy konstrukcyjnie, powinien gwarantować najdłuższe użytkowanie. Do tego ma najlepszą ekonomikę, bo LPG. Stąd wybój jest prosty.
Jakbym miał brać co innego, to Astrę, bo KIA to tylko przy założeniu że jest o te 10 tys tańsze od Astry przy tym samym wyposażeniu. Mi się nie podoba polityka prawie takich samych cen do europejczycy w Kii lub Hyundaiu.

Fiat najprostszy konstrukcyjnie? Przecież tam jest koło dwumasowe i turbina, dwie dość drogie rzeczy, a np Kia tych rzeczy nie posiada. Na zagazowaniu auta mi nie zależy, bardziej na jego żywotności i bezawaryjności.

DigDug
Wyjadacz
Posty: 333
Rejestracja: 13 mar 2017, 22:56
Posiadane auto: Póki co Skoda F2
Silnik: 1.4 16V
Rocznik auta: 2008
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Podkarpacie
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: DigDug » 30 cze 2017, 15:08

redzik pisze: Fiat najprostszy konstrukcyjnie? Przecież tam jest koło dwumasowe i turbina, dwie dość drogie rzeczy, a np Kia tych rzeczy nie posiada. Na zagazowaniu auta mi nie zależy, bardziej na jego żywotności i bezawaryjności.


To ja nie wiem czego chcesz ? Fiat jest prosty poskładany ze "starych" konstrukcyjnie pomysłów, które są od zawsze. Skoro dwumasa dołożona do sprawdzonej konstrukcji i prosta turbina ci nie pasują, a na gazie ci nie zależy, to po co bierzesz Fiata pod uwagę ?? Chyba, że przez wzgląd na cenę.

Astra jest świeża, nie do końca sprawdzona, a do tego nie da się zagazować. Stąd może być dobrze, a może się coś posypać, turbinę też ma zresztą. To nie wiem po co się pytasz, jak z tej trójki Astra jest najładniejsza i pewnie najlepiej się prowadzi i generalnie jak nie myślisz o zagazowaniu, to pozostaje ci tylko Astra.

Kie bym kupił jakby była 10 tys tańsza od Astry po upustach, a nie miałbym kasy, a zresztą i tak bym nie kupił. Wolałbym odłożyć i cieszyć się Astrą. Jak mam nie skorzystać z zagazowania, to przynajmniej niech auto jedzie. A turbina na trasie da mi komfort wyprzedzania i niższe spalanie przy delikatnej jeździe. Ja Kie przekreślam, bo nie umywa się do Astry, a silnik 1.6 GDI to nie jest jakieś cudo.

Jakbym pracował autem, albo dojeżdżał do pracy np. 60 km w jedną stronę i traktował auto jako wół roboczy to był wziął Fiata mimo że jest brzydszy i gorszy jakościowo.

redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 30 cze 2017, 15:26

@DigDug
Fiata biorę pod uwagę ze względu na cenę i sprawdzony silnik, choć uważam, że jest bardziej skomplikowany od silnika Kii i jest więcej w nim droższych części ,które moga sie zepsuć między innymi , dwumasa i turbina do tego może to kwestia gustu , ale fiat mi sie podoba bardziej niż Kia, ale najładniejsza jest Astra do tego astra ma z tej trójki najwięcej miejsca z tyłu dla pasażerów, natomiast tak jak napisałem nie znam bolączek Opla z tym nowym silnikiem i miałem nadzieję ,że coś więcej się tutaj o nim dowiem. Co do prowadzenia to tak jak napisałem wcześniej najprzyjemniej nam się jechało Kią mówisz ,że Kie przekreślasz, bo nie umywa sie do Astry , ale sam napisałeś ,że jest to nowy silnik , więc nie możesz porównać ją do konkurencji nie znając bolączek, które wyjdą za jakiś czas w przeciwieństwie do Kii i Fiata , bo te silniki są już jakiś czas na rynku. Wolałbym usłyszeć jakieś argumenty merytoryczne dlaczego nowa Astra jest lepsza od konkurencji , ale nie na zasadzie jest lepsza , bo ja tak mówię. :D

Awatar użytkownika
Teed
Klubowicz
Posty: 466
Rejestracja: 08 lis 2016, 14:35
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1,6 B16SHT MT6 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: S-w
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 63 times
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Teed » 30 cze 2017, 15:34

@redzik masz całe forum wiedzy, poczytaj są bolączki i zachwyty w stosunku do Astry nie oczekuj , ze ktoś Ci wskaże konkrety, sam musisz to wydobyć, a wtedy zakupu dokonasz z pełną świadomością.
Obrazek

redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 30 cze 2017, 15:56

Teed pisze:@redzik masz całe forum wiedzy, poczytaj są bolączki i zachwyty w stosunku do Astry nie oczekuj , ze ktoś Ci wskaże konkrety, sam musisz to wydobyć, a wtedy zakupu dokonasz z pełną świadomością.

Akurat na temat astry 5 i tego konkretnego silnika jest niewiele w sieci poprosiłem o pomoc i liczę na to ,że ktoś sie pochyli nad tematem, ktoś kto mnie przekona konkretami do danego auta, a nie swoim "widzimisie". ;)

Awatar użytkownika
Adp89
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 28 wrz 2016, 20:35
Posiadane auto: Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 41 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Adp89 » 30 cze 2017, 16:07

Jeśli szukasz auta za dobre pieniądze to kup Fiata, bo różnica cenowa do Ceed'a i Astry jest już znaczna. Natomiast jeśli zastanawiasz się między Ceed'em a Astra to kup Astre. Tak jak pisali koledzy Astra jest autem może nie o tyle lepszym co ciekwaszym - świeży designe, (popatrz na same światła Led) , to jak to auto prezentuje się w środku, ( wygląd, układ kokpitu, drążek zmiany biegów) to wszystko cieszy oko.
KIA jest juz autem będącym na rynku od 5 lat. Za chwilę pojawi się następca. Dla mnie to też miało znaczenie przy wyborze Astry, że przez kilka lat będę cieszył się autem NOWYM. Oczywiście na plus jest to, że dzięki takiemu stazowi wiesz czego możesz się spodziewać.
Natomiast na wielki MINUS Astry w tym momencie (czas pokaże czy słusznie) wpływa cała ta groza wokół tłoka. Możesz na ten temat poczytać w odpowiednim temacie.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 30 cze 2017, 16:07

Kazda podana informacja tutaj no bedzie pewnego rodzaju widzimisie, dane techniczne sa dostepne, design musisz ocenic sam.
Mozna napisac ze jak na razie auta sprawuja sie bezproblemowo ,jakies pekniete tloki to pojedyncze przypadki a reszta to malo istotne problemy jak we wszystkich markach.

Vetinari
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwie 2017, 09:15
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 150KM AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Białystok
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Vetinari » 30 cze 2017, 21:31

Już mam dość tego narzekania @astra i nagrałem filmik. Bez trybu sport. Z automatem. Minimalnie pod górkę. Włączone ESP i wszystkie wspomagacze. Gdzie jest te 15 sekund?
https://www.youtube.com/watch?v=uHdPDvx ... e=youtu.be

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: komisarzryba » 30 cze 2017, 21:38

béton brut

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 30 cze 2017, 21:53

Astra ma juz silnik z PSA , najnowszy model

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 30 cze 2017, 22:05

Ten 3-garnkowy motorek 1.2 Purtech z PSA wbrew pozorom wydaje się być całkiem udany. Ostatnio czytałem test długodystansowy jakiego Peugeota w "Autoświecie" i 100 tys.km przejechał bez najmniejszej awarii. Aż dziwne, że w niemieckiej gazecie chwalili auto na "F" i może nawet pidejrzewałbym ich o tekst sponsorowany, ale na forum Cytrynki, gdzie czasem zaglądam (kiedyś miałem też Citroena) również nie słychać narzekań na ten silniczek.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 30 cze 2017, 22:49

Zaletą jest brak pierwszego tłoka, więc nie padnie :).

PS. To i ja wrzucę filmik https://www.youtube.com/watch?v=lwjvlXQgi74

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 30 cze 2017, 22:52

@redzik jeśli chodzi o silnik brałbym fiata ale wygląd jesli jeszcze byłby do zaakceptowania to szczególnie wewnątrz to jak jakiś dziadkowóz,po prostu jak dla jakiegoś emeryta to Kia wyglada przy nim jak z innej galaktyki ale znowu silnik nie powala odnośnie dynamiki ale z dwojga brałbym i tak Kia no a astra?Też ma wiele zalet jak i wad jak wszystkie inne samochody...

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 01 lip 2017, 00:17

Miałem to wrzucić w wątku o wyciszeniu, ale postanowiłem jednak tutaj... pomiar wyciszenia według autocentrum przy 130 km/h:
Mercedes-Benz Klasa E 220d 2.0 194 KM - 66,4 dB vs 66,4 dB 2016 Opel Astra 1.4 Turbo 125 KM, 2015 ;)

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 01 lip 2017, 00:24

A nie mowilem, czepiamy sie dziury w calym.

notsure
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2017, 18:51
Posiadane auto: VW Golf VII
Silnik: 1.2 TSI 105 KM
Rocznik auta: 2013
Miasto: k-k
Województwo: opolskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: notsure » 01 lip 2017, 12:53

colins pisze:Ten 3-garnkowy motorek 1.2 Purtech z PSA wbrew pozorom wydaje się być całkiem udany.


Pomijając nagły spadek mocy w trakcie przyśpieszanie, na który skarży się trochę osób na forum peugota 308. Świetny sposób na szybki wypadek przy wyprzedzaniu :evil:

gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: gravity1287 » 01 lip 2017, 17:30

themichals pisze:Miałem to wrzucić w wątku o wyciszeniu, ale postanowiłem jednak tutaj... pomiar wyciszenia według autocentrum przy 130 km/h:
Mercedes-Benz Klasa E 220d 2.0 194 KM - 66,4 dB vs 66,4 dB 2016 Opel Astra 1.4 Turbo 125 KM, 2015 ;)

To oznacza tylko tyle, że w Mercu dali więcej wyciszenia, bo diesel jest głośniejszy - więc żeby było tyle samo dB to musieli więcej paneli wyciszających dać. Astra drażni klasę wyższą i klasę E :D Dla mnie niektóre auta są czasami aż za bardzo wyciszone, kiedy stoisz przed torami i praktycznie nie słyszysz czy chodzi silnik czy nie :lol:

Awatar użytkownika
Jeymz
Nowicjusz
Posty: 83
Rejestracja: 15 cze 2017, 06:36
Posiadane auto: Opel Astra V HB (Red Rioja)
Silnik: 1,6 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: CMG
Województwo: KUJ-POM
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Jeymz » 01 lip 2017, 19:19

Fuks pisze:Zaletą jest brak pierwszego tłoka, więc nie padnie :).

PS. To i ja wrzucę filmik https://www.youtube.com/watch?v=lwjvlXQgi74


OMG licznik mu się skończył xD

Sorki za OT ale nie mogłem się powstrzymać :P
Obrazek

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 01 lip 2017, 19:50

Wracając do pytania @redzika:
Astra ma jedną niezaprzeczalną zaletę,wzgledem dwóch pozostałych modeli a mianowicie jeśli ktoś jeździ dużo autostradami i draznią go wysokie obroty silnika to tutaj tego nie uświadczymy,jest cicho i to bardzo,dziś jadąc 130 i przyspieszając do 160(więcej nie chciałem bo mokro)to obroty silnika prawie w ogóle nie wskoczyły na drażniące rejestry,nawet zonę siedząca obok oszukałem i nie krzyczała,że za prędko,zapewne i przy 180 dalej by było cicho,w ogóle nie reaguje hałasem nawet na nagłe wyprzedzanie oczywiście ktoś mzne narzekać( tym i ja)że nie ma żadnych emocji sportowych czyli wkręcania na obroty jest to stłamszone do minimum.
Jedynie co zauważyłem to jest bardziej wrażliwy na boczne podmuchy wiatra względem astry g,mam takie wrażenie jakby był za lekki i mniej przyklejony do drogi,zapewne ci co mają założone 17-ki mniej to odczują.
No i jeszcze jedna kwestia odnośnie silnika 1.4 125 po prostu na autostradzie jest wystarczający ciągnie bardzo dobrze,160 i właściwie dopiero się rozkręca i gdzie to wykorzystać,chyba tylko w Niemczech...

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 01 lip 2017, 19:59

Boczne podmuchy wiatrU są związane z mniejszą masą, co do trasy to przy 180km/h ma 4 tys obrotów na 6 biegu.
Na ekspresówkach jest super cicho, bo obroty 2-2,5 tyś obrotów.

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 01 lip 2017, 20:09

To jest taka ekstremalna wręcz cisza w ogóle ciężko mi wyłapać dźwięk silnika a słuch mam doskonały bo słyszę wiele innych dźwięków po prostu jeżdżąc kiedyś astrą g lubiłem słyszeć jak chodzi silnik,razem z nim się asymilowałem i chciałem naciskać wręcz na pedał gazu tutaj zaś próbuję go nieraz wkręcić zawsze wyżej niż to trzeba a i tak dostaję namiastkę i nie chodzi mi to o jakieś wycie v-teca :)
Zapewne po kilku miesiącach się przyzwyczaję i pewnie wracając do starej astry g pewnie by było wtedy za głośno dla mnie bo powiedzmy sobie szczerze każdy kierowca przyzwyczaja się do swojego samochodu jakkolwiek nawet byłyby to anormalne nawet warunki jazdy.
Przesiadając się kiedyś z lanosa do astry g długo nie mogłem się przyzwyczaić do tak twardego zawieszenia w moim mniemaniu i do bardzo niewygodnych foteli ale po kilku latach diametralnie się to zmieniło....

redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 01 lip 2017, 22:05

@adax
To trochę za mało ,abym z tych trzech wybrał astrę , ale dzięki za info , choć jak mieliśmy jazdę próbna na autostradzie nie zauważyłem , aby było ciszej niż u konkurencji kia i fiat :(

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 01 lip 2017, 22:32

Czytałem testy fiata i dynamika jest ok ale na autostradzie przy 130 jest głośno z racji braku 6-go biegu zas kia jeździłem raz i ten silnik gdi średnio się zbiera jest też wyczuwalna zwłoka przy samym ruszaniu ,wielu na to zwróciło uwagę no i ja też,raz mi nawet zgasł o dziwo nowy silnik 1.4 turbo w i30 tez ma ta bolaczkę.Spalanie tez duże podobno reszta mi się podobała oprocz małych bocznych tylnych szybek,choć astra też takie podobne ma,zero praktyczności no ale teraz liczy się wyglad,taka moda.
Teraz z nowych samochodów każdy ma jakąś bolaczkę,jeszcze bym się zastanawiał nad rapidem po lifcie zawsze się łapie,że to octavia,ten silnik 1.2 110 dobrze ciągnie i mało spala coś koło 6 litów,fajny ma układ kierowniczy i skrzynię i trochę poprawiono srodek,na pewno wolałbym rapida niż tipo z tym brzydackim wnętrzem.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 01 lip 2017, 22:53

To doleję jeszcze oliwy do ognia :D
Załączniki
wyciszenie.jpg
wyciszenie.jpg (107.02 KiB) Przejrzano 1761 razy

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 02 lip 2017, 00:53

Może koło lotniska ktoś testy robił bo wygląda z tych wyników, że najbardziej "premium" jest Opel i Audi A3 :).

PS. Czy Astra miała pakiet wyciszenia w tym teście? Bo jezdziłem testowo większością z tych aut i na pewno Astra nie była 2 razy głośniejsza, prędzej bym powiedział tak samo cicha albo cichsza.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 02 lip 2017, 07:50

Niestety w żadnym teście (a tym bardziej "drukowanym) nie spotkałem się, aby ktoś wnikał w takie szczegóły jak pakiet "wyciszenie". Pozostają jedynie domysły, że taka testówka ma zaznaczone wszystko w konfiguratorze. Natomiast mam wrażenie, że nigdy nie uda się rozwikłać zagadki co daje pakiet wyciszenie, oprócz subiektywnych opinii. Co ciekawe, Golf miał w teście adaptacyjne zawieszenie, co jednak według redaktorów nie ma znaczenia, bo w trybie normal czy tam neutral, auto zachowuje się jak zwykły Golf bez adaptacynego zawiasu. Niby tak, ale jednak nie do końca...

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 02 lip 2017, 09:14

W którymś z wątków wymienialiśmy elementy pakietu wyciszenia, można poszukać.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości