Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 17 kwie 2017, 19:06

"Co do nagaru na zaworach ssacych to w wszystkie silniki z wtryskiem bezposrednim ma z tym problem i Astra tez bedzie miec chyba ze zastosowali jak w nowych TSI dodatkowy wtrysk w kolektorze.[/quote] "

Czy może ktoś wie czy zastosowane w astrze ten dodatkowy wtrysk w kolektorze?

Awatar użytkownika
driven22
Wyjadacz
Posty: 157
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:47
Posiadane auto: Audi A5, Astra V HB
Silnik: 1.8 TFSI, 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wieliszew
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 18 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: driven22 » 17 kwie 2017, 20:22

komisarzryba- Ale trójkąt wsadzili Ci też nie ten (zamiennik). Wystaje ponad styropian i podłogi nie domykasz :) . Widać to na zdjęciu . Oryginał jest cieńszy i wchodzi w miejsce powiedzmy przewidziane na trójkąt i wtedy podłoga jest na płask. Szwagier ma Merivę i trójkąt jest cieńszy GM owski pasujący do Astry i jest OK. Z tego wynika, że Salony biorą jakieś tanie zamienniki i wciskają klientom. Zobacz, że masz podniesioną podłogę bo opiera się o trójkąt (jakieś 2 cm). Wsadź go od drugiej strony koła- tam jest głębiej i schowa się na równo ze styro. Ja o TSI nie piszę z opowieści gawędziarzy. Sam jestem członkiem OCP od 2010 r. Znam Octavie na wskroś od silnika po zawieszenie. Dlatego pisze- Szukasz dużego auta z bagażnikiem dla całej rodziny - Octavii nic nie przebije. Silniki w większości poprawione- CAXa nie brała grama oleju (ale silnik skończył jak widać).
Szukasz sprytnego auta, krótkiego- warto zobaczyć Astrę. W zakrętach Astra lepiej się prowadzi, trochę jak gokart (jest szersza nawet od mojej Audi A5) Octavia będzie wynosić Cię na tych samych zakrętach nawet przy mniejszej prędkości- ale ogólnie komfort na nierównościach zbliżony Octavii wielowahaczowej do Astry. W astrze na pewno trzeba zaznaczyć też, że standardowe halogeny są średnio miernej jakości (barwa mocno żółta o niezbyt dużym zasięgu- na krótkie trasy jednak wystarczająca). Te dwa auta są przeznaczone dla dwóch różnych klientów - ciężko je postawić obok siebie.

wiesiek3d - ja miałem też poprawioną wersję CAXA (listopad 2010r)- według ASO- tylko jełopy zapomniały wspomnieć że wariator poprawiony, łańcuch poprawiony, ale k...wa napinacz został z poprzedniej partii. No i ten poprawiony wariator, który kosztuje koło 1600zł w ASO też się zes...ał. Długa historia.. Można naprawić tanio na zamiennikach angielskich... tylko po zamontowaniu trzeba było rozebrać jeszcze raz kompletny rozrząd bo wariator zamiennik nie przestawiał faz rozrządu jak należy- zapalał się check - i komp pokazywał opóźnienie w otwieraniu.Naprawdę przeszedłem wszystko z tym autem- mam jeszcze dziesiątki zdjęć i zrzutów z VCDS. Tak na prawdę czarę goryczy przelała odpowiedź producenta olewającego klienta całkowicie.

sirk
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 11 paź 2016, 12:26
Posiadane auto: GOLF VARIANT
Silnik: 1.4TSI 150
Rocznik auta: 2017
Miasto: WARSZAWA
Województwo: MAZOWIECKIE
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: sirk » 17 kwie 2017, 21:22

Ja miałem tsi 160km i grama oleju nie brał. Rozrząd dwa razy robiłem na przedłużonej gwarancji za pierwszym razem niekompletny wymienili po 10 tys zdecydowali się kompletny wymienić. Poza tym żadnych problemów
Niestety szkoda całkowita gość wymusił pierwszeństwo. Ale silnik super się zbierał. Kompresor i turbo robiło robotę.
Chyba zaryzykuje jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 17 kwie 2017, 21:31

No widzę, że na forum Astry więcej narzekań na TSI niż oplowski odpowiednik :)

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 17 kwie 2017, 22:06

Bo Oplowski to nowa konstrukcja i oby lepsza od TSI ,choc ja nie nazekam.
Jak to mozliwe ze daja jakies podroby trojkatow ,przeciez auto chyba z fabryki wyjezdza wyposazone odpowiednio do kraju przeznaczenia.

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 18 kwie 2017, 10:18

Każdy samochód ma jakieś wady i zalety. Niestety w tej cenie i klasie nie ma ideału. Astra ma genialne światła IL, coś co naprawdę można porównywać do premium. Bardzo fajne fotele, w których jest masaż co też jest niespotykane w tej klasie. Wygląd na zewnątrz jak i w środku na plus, ale akurat dla mnie najważniejsza jest ergonomia więc to akurat schodzi na dalszy plan. Silnik 1.6 200km ale to już wysilona jednostka mało podatna na proste modyfikacje.
Z waszych opinii psuję się tak samo jak wszystkie inne samochody, podejście GM może nie najgorsze ale poziom serwisów na takim samym poziomie jak w Skodzie. Czyli trzeba świadomie wybrać jakieś ASO, bo z pierwszym lepszym są problemy.
Asystenty są ale tutaj akurat w Octavii naprawdę dużo lepiej działają. Świetne czujniki parkowania, szybkie i dokładnie. Kamera dobra jakościowo, ze spryskiwaczem oraz z opcją patrzenia w dół na zderzak. Czujnik martwego pola działa w każdej prędkości i się nie myli, drzew na poboczu nie pokaże. Niestety za to wszystko trzeba dopłacać. Astra w Dynamicu ma to w standardzie.
Wybór nie był łatwy ale bonus za lojalność od Skody mnie przekonał. Dziewczynie też się podobał od początku. Auto ma być rodzinie, bo ma służyć na podróże po Polsce z rowerami, a w 4 raźniej niż we 2. W Astrze taka przygoda byłaby trochę mniej komfortowa. Odpukać mam nadzieję, że mój egzemplarz pojeździ bezawaryjnie jak dotychczasowa Skoda. Za kilka lat będziemy kupować auto tylko dla mojej dziewczyny, to może Astra wtedy zagości na parkingu.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 18 kwie 2017, 16:51

Osobiście brałem dwa auta pod uwagę opla astrę V st i ..... ssangyong XVL ( samochód wart każdej wydanej złotówki) po jeździe testowej nawet miałem fakturę proforma w ręku... ale kilka rzeczy zauważyły za zakupem opla astry... Ładniejsza deska rozdzielcza...
XVL to crossover - suv jak zwał tak zwał trochę się przechylał przy wyprzedzaniu (jeździłem Capturem, Jukem to samo wrażenie) silnik astry jest fajniejszy, pomruk jest w sam raz. Koszt ubezpieczenia i innych pierdołek takie same... Za XLV przemawiał silnik i skrzynia biegów i bardzo dobre użyte materiały, wyposażenie, o którym w astrze można pomarzyć.... lampa w schowku ;) naliczyłem 5 haczyków na zakupy, 6 miejsce na butelki w drzwiach, cup holderów ( w cenie astry) 4 w porywach do 5 ... kamera cofania i wejście hdmi ;) najważniejsza zaleta nikt nie miałby takiego jedyny indywidualny.
Astra cenowo biła na głowę forda, vw o toyocie nie wspomnę ... za 17 calowe felgi aluminiowe w każdym z tych salonów miałem zabulić dodatkowe 5 tyś.
renault jeszcze się bronił ale silnik miał 1.6 115 km, ale nie miał czujników z przodu....
Kolejna rzecz, która przemawiała za oplem astra .... przez 12 lat miałem opla vectra B
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 18 kwie 2017, 17:07

Naprawdę chciałeś kupić to auto czy sobie żarty robisz ;).

Ile sobie liczą za taki chiński SUV?

IMG_0283.JPG
IMG_0283.JPG (31.94 KiB) Przejrzano 1722 razy
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 18 kwie 2017, 17:40

marwisn pisze:Naprawdę chciałeś kupić to auto czy sobie żarty robisz ;).

Ile sobie liczą za taki chiński SUV?


Po pierwsze nie chiński tylko koreański, a gwoli ścisłości indyjski bo taki jest właściciel ;)
komisarzryba pisze:gdyby mi nikt nie powiedział, ze ten trojkat wystaje, to pewnie bym się nie zorientowal, bo zazwyczaj woze powietrze w bagażniku ;)
update:
trojkat jednak wygląda na oryginalny, opakowanie ma wytłoczone logo gm.
wrzuciłem go na razie glebiej.


Może to trójkąt z Astry IV, zostały na stanie i teraz wkładają na siłę.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 18 kwie 2017, 17:44

marwisn pisze:Naprawdę chciałeś kupić to auto czy sobie żarty robisz ;).

Ile sobie liczą za taki chiński SUV?

IMG_0283.JPG

to nie chiński tylko koreański .... trzecia marka w Korei z 6 stopniową skrzynią manulaną ( kia/hyundai) z silnikiem 1.6 128 km( wiadomo od kogo) gdybyśmy zaczęli porównywać jakość wykonania a astra to ... zdziwienie na twarzy byłoby szerokie.
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 18 kwie 2017, 17:47

Najlepsze porównanie: nissan juke kontra XLV .... captur ze swoją ceną i silniczkiem naprawdę wysiada ... XLV jest po prostu lepszy
Cena przy wyprzedaży 71 tyś ... nie będę się rozpisywał co ma ... ma kamerę cofania, podgrzewane fotele i kierownicę ogrzewanę w skórze.... i ponad 500 litrów bagażnik...
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 18 kwie 2017, 18:20

Ja nie twierdzę, że chińskie to znaczy koreańskie samochody są złe.

Ich poczucie estetyki, a co za tym idzie design produktów jest mocno dyskusyjny. Podobnie kwestie bezpieczeństwa (indyjskie auta słyną z doskonałej ochrony pasażerów).

No ale o gustach się nie dyskutuje. Ciekawe jak z późniejszą odsprzedażą i utratą wartości tego wynalazku.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 18 kwie 2017, 18:42

Dżizas XLV bleeee, wykonanie i materiały są ok ale design, no nie wiem ile projektant sie nachlał przy desce.

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 18 kwie 2017, 18:56

wiesiek3d pisze:Dżizas XLV bleeee, wykonanie i materiały są ok ale design, no nie wiem ile projektant sie nachlał przy desce.


Oj tam. Mieli mocniejsze wejścia :lol:

IMG_0284.JPG
IMG_0284.JPG (92.74 KiB) Przejrzano 1803 razy

IMG_0285.JPG
IMG_0285.JPG (486.88 KiB) Przejrzano 1803 razy

IMG_0286.JPG
IMG_0286.JPG (320.32 KiB) Przejrzano 1803 razy
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 18 kwie 2017, 18:58

Wiem widziałem, jedynie Korando jest do przyjęcia.

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 18 kwie 2017, 19:09

Całe szczęście odrzucił Juka, to auto jest tak okropne z wyglądu, jazdy czy komfort, że głowa mała. Nie warty każdej wydanej złotówki. A do tego siedzi się jak w autobusie.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 18 kwie 2017, 19:16

To jest temat Astra vs inne auta a nie wynalazki :P

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 18 kwie 2017, 19:25

XVL ma brzydką konsolę środkową... wygląd mi odpowiada.. youtuberzy zachwalają komfort jazdy wykończenie wyciszenie ... w Belgi/Holandia/Anglia... to się sprzedaje.... jest bardziej rodzinny autem niż niejedno kombi na rynku ... nie bronię samochodu tylko stwierdzam fakt, iż taki samochód jest w cenie opla astry st enjoy 1.4 125 KM....
XLV mnie rozbawił, to jest dobre określenie... banana miałem na twarzy . Gdyby cena była na poziomie 66 tyś ( no może przesadzam) brałbym. Nie jest to fenomen prędkości. Silnik 1.6 128 jest trochę głośny w pewnych obrotach. Zrobiłem test capturem/c4 catusem. Captur gorzej wykonany jest od SSanga o silniku nie wspomnę. C4 Catus tak samo jest wykonany jak SSang....
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017, 19:40 przez jakoku, łącznie zmieniany 1 raz.
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 18 kwie 2017, 19:35

wiesiek3d pisze:To jest temat Astra vs inne auta a nie wynalazki :P


Jedź ( najwięcej salonów Ssangów jest na południu Polski) postaw swoje VW ( pamiętaj ile zapłaciłeś :lol: ) obok ssanga i zacznij porównywać... jestem przekonany, że mina będzie nietęga... że jedna znaczek VW na masce to nie wszystko... elementy spasowanie, materiał wykończenia, fotele przednie, przestrzeń na nogi, bagażnik, nad głową, nawet lampki w drzwiach itp. a potem stań i spójrz na cenę ... i na "wszędobylskie" VW
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 18 kwie 2017, 19:43

Już napisałem który ssang jest dla mnie do przyjęcia, no i co z tego że ma to i tamto jak wstyd nawet tym złom wywozić.
Dla mnie oprócz praktyczności musi to jakoś wyglądać a to to nawet proporcjonalne nie jest.
Dlaczego nie kupiłeś ?

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 18 kwie 2017, 20:16

wiesiek3d pisze:Dla mnie oprócz praktyczności musi to jakoś wyglądać a to to nawet proporcjonalne nie jest.
Dlaczego nie kupiłeś ?


Podpisuje się pod tym obiema rękoma i dołączam do pytania.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

petrolhead
Wyjadacz
Posty: 156
Rejestracja: 27 mar 2017, 19:48
Posiadane auto: Astra K hatchback Enjoy Business Plus
Silnik: 1.4 Turbo 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wroclaw
Województwo: Dolnoslaskie
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: petrolhead » 18 kwie 2017, 20:16

Wydaje mi sie czy ssang yong juz raz uciekl z Polski i zostawil szczesliwych nabywcow nowych samochodow bez gwarancji, dostepu do czesci i serwisu ? Mozliwe ze to nie producent tylko importer sie wycofal ale niewiele to zmienia

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 18 kwie 2017, 20:20

bo opel był tańszy ... w ogólnym rozrachunku, astra jest ładniejsza w środku... i też brałem pod uwagę .. sprzedaż auta za 4-5 lat... z ssangiem byłby problem w znalezieniu kupca (jakiegokolwiek)... co do zdjęć ...na żywo wygląda zdecydowanie lepiej. Jak dla mnie nie ma lepszego samochodu w swojej klasie ( cena plus wyposażenie) , captur, juke, soul... bo takimi jeździłem w testowanych samochodach ... dacia duster odpadła w przedbiegach ( nie podoba mi się). Jedynie Mokka ( za mały bagażnik), która zostawia XLV zdecydowanie w tyle.
Jeździłem testówkami, żeby sprawdzić jak jeżdżą nowe auta... i opel astra zwyciężyła, wprawdzie w testowanej był to silnik 1.4 150 km.... ale w astrze było to coś.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2017, 20:47 przez jakoku, łącznie zmieniany 1 raz.
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 18 kwie 2017, 20:21

petrolhead pisze:Wydaje mi sie czy ssang yong juz raz uciekl z Polski i zostawil szczesliwych nabywcow nowych samochodow bez gwarancji, dostepu do czesci i serwisu ? Mozliwe ze to nie producent tylko importer sie wycofal ale niewiele to zmienia

to TATA uciekła
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

petrolhead
Wyjadacz
Posty: 156
Rejestracja: 27 mar 2017, 19:48
Posiadane auto: Astra K hatchback Enjoy Business Plus
Silnik: 1.4 Turbo 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wroclaw
Województwo: Dolnoslaskie
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: petrolhead » 18 kwie 2017, 20:24

jakoku pisze:to TATA uciekła

1 wrzesien 2009 SSangYong wycofuje sie z Polski
zrodlo:
http://moto.onet.pl/aktualnosci/ssangyo ... lski/e23cq

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 18 kwie 2017, 20:29

W TVN Turbo był materiał jak koleś z rocznym Ssangiem nie wiedział co zrobić bo auto zdechło, a firma zwinęła serwis w Polsce.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 18 kwie 2017, 20:44

a sprzedaż tivoli/xlv rośnie.... dojedzie new korando. Powstanie jeszcze jeden..dwa modele na rynek europejski... i będzie sukces tak jak hyundai/kia ...
co do awaryjności nowych aut... tvn turbo walczy nawet z producentami, którzy istnieją .. "gwarancja jest, a samochód zepsuty" podobnie było z klientami saaba.. GM chciało ograniczyć gwarancję na sprzedane saaby... najgorzej miel ci z typem saaba 9.5
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 18 kwie 2017, 20:49

Ja mam kamerę cofania ale na jej nie używam, podgrzewane fotele są w Astrze ale jakoś mnie to nie grzeje.
Bagażnik 500 litrów by się przydał ale ten jeden szczegół mnie nie przekona do SUVa nawet za te 71 tys

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 18 kwie 2017, 20:56

Taa Kia ma sprzedaż, a w szczególności Hyundai z nowym I30 .

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 18 kwie 2017, 20:58

Na wyjazd rodziny ... zabraknie nawet 500 litrów....
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości