Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 15 kwie 2017, 09:47

emylpe pisze:U mnie to powiedziała przy Aurisie, zobaczyła na parkingu przed salonem i powiedziała, że odjeżdżamy. Meganka ma najlepsze według mnie tylne światła w klasie. Każdy z samochodów ma coś fajnego, oprócz Aurisa :D

Nie tylko w Renault ale jeszcze w Nissanie ,Suzuki ,Fordzie ,Kia ,Honda ,Toyota, z samochodu wyszła pooglądać i pojeździć VW, Opel i Hyundai ale tylko ze względu na Elantrę, a z wyboru Astry i tak nie jest zadowolona bo nie sedan :twisted:

Z wszystkich które wymienialiście raczej wszystkie oglądałem oprócz tych które odpadły w przedbiegach i na placu boju został tylko Opel i VW, zaryzykowałem i wybrałem Astrę jaka będzie czy lepsza od tego co mam teraz okaże się podczas eksploatacji.

janbra
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2017, 18:51
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1,6
Rocznik auta: 2010
Miasto: Bielsko-Biała
Województwo: Śląskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: janbra » 15 kwie 2017, 11:10

emylpe pisze:W Fordzie dają spokojnie po 15-17 % rabatu. Tyle dostałem od ręki na 1.5 182. Gdzieś nawet wstawiałem skan oferty.


Ale to na stary rocznik czy nowy?
Mi dali na 1.5 150km Titanium kombi jakieś 11% co biorąc pod uwagę, że kupiłem u nich dwa samochody daje kiepski rabat w stosunku do twojego :evil:

mar
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 09:53
Posiadane auto: Ford Focus III Titanium
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ---
Województwo: ---
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mar » 15 kwie 2017, 17:50

janbra pisze:Ale to na stary rocznik czy nowy?

Emylpe miał ofertę z listopada 2016, więc dotyczy to typowych wyprzedaży starego rocznika.

Ciekawe ile mi dadzą rabatu za Focusa 2017. Poniżej 80 tys. zł pewnie kupię, ale to jest 14-15%. Cienko to widzę.

jotkow
Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: 06 lis 2016, 18:52
Posiadane auto: Toyota
Silnik: brak
Rocznik auta: 2008
Miasto: CB
Województwo: Kuj-Pom
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jotkow » 15 kwie 2017, 19:48

Napiszę tak. Jeśli chcesz samochód taki jaki ma sąsiad kup Astrę. Jeśli chcesz samochód, który możesz zobaczyć na co drugiej ulicy kup Astrę. Jeśli chcesz kupić samochód, którym często jeżdżą przedstawiciele handlowi kup Astrę. A niestety będzie tylko gorzej.
Ps. Zaznaczam, że Astra mi się podoba.
Powyższy tekst trochę podkoloryzowany ;)

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Krzysiec » 15 kwie 2017, 20:14

A ja dodam, jezeli chcesz kupic Golfa, Focusa czy tez moze Aurisa albo Civic KUP ASTRE ;) Hehe teraz wypowiedz z kup astre na koncu jest pelna ;)

A serio? Kup to co uwazasz za sluszne i zgodne z Twoim oczekiwaniem ;)

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 15 kwie 2017, 20:35

Mieszkam w Rybnikiu ok.25 km od Gliwic i Astr jak na lekarstwo za to innego badziewia pełno :)

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 15 kwie 2017, 21:04

W Czechach sobie chyba można już kupić nowego Civica Sedana ( w porównaniu do Civic IX to przynajmniej lusterka boczne tak nie rażą). Cena najtańszej wersji z 182 km ( innych nie ma ) to 584900 koron czyli licząc 0,16 za koronę wychodzi ponad 93 000 pln. Inaczej niż w wersji 5D tutaj klimatyzacja automatyczna i bluetooth są w stardardzie w najtańszej wersji,przeciwmgielne o ile dobrze czeski odczytałem już niestety nie
https://secure.honda.cz/content/dam/local/czech-republic/cars/katalogy-ceniky/CZ_Cen%C3%ADk_Civic_4D.pdf

Jeździłem dziś volkswagenowskim, benzynowym 1,4 Tsi 150 km ( co prawda to drogi Passat Kombi ale silnik ten sam ) wersja z navi , ksenonami ......w sumie pętla tylko niecałe 30 km to się nie wgłębiałem. W każdym razie nie potrafiłem zzerować komputerka - jest tam jakieś spalanie od np. uruchomienia silnika ale po postoju i ponownym uruchomieniu wcale się nie zeruje, może trzeba jakiś czas odczekać.

System Start-Stop to na początek jakaś katastrofa, można się na pewno przyzwyczaić ale czy to jakoś znacząco wpływa na zużycie paliwa po tym co widziałem po skończonej jeździe -nie wydaje mi się.

Silnik fajnie pracuje , na pewno nie gorzej od 2 litr . Diesla w C5 gdzie 145 km. Pod górę takie ca 5-7% na 6 tce ładnie ciągnie,nie potrzeba redukować - 160 km/h chwila a są rezerwy na więcej bo wcale nie naciskałem cegłówką, tylko kobieta marudziła ( taki mój testowy odcinek ).
Widać, że wcale nie puchnie. Co najważniejsze i co chciałem sprawdzić to na pewno można tym samochodem jechać ciągle te 100 kilkadziesiąt i nie wydaje się, że jest jakoś wysilony, raczej to dla niego spacer - to jest jasne.
Jak dla mnie jednak za cicho w tym samochodzie- ale może na autostradzie przy 180 jest dzięki temu fajny komfort.

Spalanie bez rewelacji ,od uruchomienia wyszło mi ca 9l/100- ale za krótki odcinek żeby wyciągać jakieś wnioski do tego z 10 km po mieście .
To tak po krótce.

adax
Weteran
Posty: 1425
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 15 kwie 2017, 22:07

Też szukałem bardzo cichego silnika a teraz jak wybrałem astrę to narzekam,że znowu aż za cichy(chciałbym nieraz posłuchac bardziej charakternej pracy silnika przy chwilowym ostrzejszym przyspieszaniu a tak jeżdzi się jakoś tak bez emocji,pewnie trzeba się bedzie przyzwyczaić jak do każdego nowego silnika i pewnie z dwojga złego to już lepsze to niż znowu za bardzo hałaśliwy bo przynajmniej podczas autostradowej prędkosci jest relaks.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 16 kwie 2017, 10:13

Dokładnie

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 16 kwie 2017, 21:02

janbra pisze:Ale to na stary rocznik czy nowy?
Mi dali na 1.5 150km Titanium kombi jakieś 11% co biorąc pod uwagę, że kupiłem u nich dwa samochody daje kiepski rabat w stosunku do twojego :evil:

Ale ja dostałem tyle bez żadnych negocjacji, auto do produkcji z rocznikiem 2017. Na Skodę też mówią, że nie da rady za dużo teraz, a jednak swoje ugrałem. Dusi grosz jestem to ciągnę do ostatniej złotówki. Po całej Polsce trzeba szukać, dzwonić. A do najbliższych jeździć. Ale już z czymś fajnym na ręku, bo może jeszcze więcej się uda.
Zresztą największe rabaty wszyscy mówią, że są w wakacje, a nie na koniec roku. Ja już nie mogłem czekać i kupiłem na początku, poczekałem do końca kwartału i prawie 15% urwałem na Octavie. Ale muszę dodać szczerze, że dostałem ekstra rabat za posiadanie Skody w rodzinie.

janbra
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 07 lut 2017, 18:51
Posiadane auto: Citroen Xsara Picasso
Silnik: 1,6
Rocznik auta: 2010
Miasto: Bielsko-Biała
Województwo: Śląskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: janbra » 16 kwie 2017, 21:24

No 15% na Octavie to faktycznie ładnie,

Awatar użytkownika
driven22
Wyjadacz
Posty: 157
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:47
Posiadane auto: Audi A5, Astra V HB
Silnik: 1.8 TFSI, 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wieliszew
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 18 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: driven22 » 17 kwie 2017, 10:19

W VW/Octavii/ Seacie/Audi itd. start/stop wyłączą Ci na stałe koledzy z forum, albo musisz kupić kabelek VCDS i sam będziesz mógł robić setki modyfikacji łącznie z odtwarzaniem filmów podczas jazdy, doświetlaniem zakrętów, czy przestawianiem różnych opcji. Skoda czy VW na razie pod względem funkcjonalności rozkłada większość marek. Zajrzyj do bagażnika i po krótkiej chwili zobaczysz haczyki, schowki, siatki które trzymają w przeciwieństwie do Astry, siatki montowane w pionie na tylnej części które używa się prawie non stop itd. 1.4 TSi masz już dopracowany, nie ma problemów z rozciągającym łańcuchem itd. Ja odbierałem Astrę 3 dni temu, to mi wrzucili gaśnicę i trójkąt do bagażnika. Pytam się czemu to leży luzem - bo w Astrze nie ma na to miejsca odpowiedział handlowiec. Bez komentarza... Gaśnicę upchnąłem koło koła zapasowego, trójkąt nie pasował w miejsce które wg mnie na niego jest(za duży), ale jakoś upchnąłem. Fotele Skoda/VW też są wygodniejsze, silnik też jeździ lepiej i nikt mi nie powie że 150 konna Astra lepiej ciągnie. Na co dzień użytkując TSi ciągnie z o wiele niższych obrotów, przyrost mocy znacznie bardziej odczuwalny, lepiej się wyprzedza. Jako rodzinne auto - nie ma co nawet porównywać tych aut, bagażnik, gabaryty itd przemawiają za Octavią. Ale Octavia będzie głośniejsza i nie wszyscy lubią markę Skoda, nie wszyscy chcą o tyle większe auto.

Mi przy 70 tyś. idealnego dbania o olej, silnik itd zmieliło go. Skoda od razu odrzuciła reklamacje- twierdząc, że z tymi silnikami nigdy nie było problemów i na pewno to moja wina, że bez oleju na pewno jeździłem- cuda na kiju (lany najlepszy olej, wymieniany co 12-15 tys mimo że mógłbym go wymieniać co 30tys zgodnie z instrukcją). Dlatego Skody już nigdy nie kupię- bo takie podejście producenta dyskwalifikuje go, żeby drugi raz mu zaufać. Remont silnika wyszedł poza ASO około 7 tys zł... Same części to prawie 5 tys zł. Poniżej zdjęcia jak wygląda silnik bo przeskoczeniu rozrządu w Octavia 1.4 TSI 122KM CAXA. Zwróćcie uwagę jak potężny nagar jest już na zaworach. Nawet gdyby nie walnął rozrząd już nie długo i tak trzeba by dobierać się do silnika.

Wrzucam to, żeby świadomie podejmować pewne decyzje - zwłaszcza jakby ktoś się zdecydował na używkę 1.4 122KM. I druga sprawa Serwis ASO Skody w większości przypadkach (Warszawa) jest na tragicznym poziomie. Przelane oleje, nie zapięte wkłady filtrów powietrza, nie podkręcane elementy po przeglądzie, czy oszukiwanie na oleju - to niestety norma.
Załączniki
003.JPG
003.JPG (54.19 KiB) Przejrzano 1898 razy
20160410_182621.jpg
20160410_182621.jpg (229.86 KiB) Przejrzano 1898 razy
002.JPG
tak wyglądają gniazda zaworowe po 70 tys przebiegu
002.JPG (467.08 KiB) Przejrzano 1898 razy

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 17 kwie 2017, 10:34

driven22 pisze:1.4 TSi masz już dopracowany, nie ma problemów z rozciągającym łańcuchem itd.
Niby dopracowany a jak szukałem auta, to chłopaki na forum OCP pisali że nadal trafiają się egzemplarze pijące 0.5l na 1000 km...



Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Obrazek

petrolhead
Wyjadacz
Posty: 156
Rejestracja: 27 mar 2017, 19:48
Posiadane auto: Astra K hatchback Enjoy Business Plus
Silnik: 1.4 Turbo 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wroclaw
Województwo: Dolnoslaskie
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: petrolhead » 17 kwie 2017, 10:38

driven22 pisze:1.4 TSi masz już dopracowany, nie ma problemów z rozciągającym łańcuchem itd. [..]
Mi przy 70 tyś. idealnego dbania o olej, silnik itd zmieliło go. Skoda od razu odrzuciła reklamacje


Z lancuchem nie bedzie problemow bo obecnie produkowany 1.4 tsi CHPA w przeciwienstwie do CAXA ma pasek ale niestety to nie oznacza ze nie bedzie innych klopotow. Zgadzam sie ze CHPA jest ok - ale grupa vw ciagle przy tych silnikach majstruje i biorac pod uwage fakt ze ostatnio nie maja szczescia jesli chodzi o silniki to nie mozna wykluczyc ze czegos nie zepsuja. Podobnie bylo z 1.9 TDI - wszyscy uwazali go za swietny silnik az wyszla wersja BXE i przestalo byc wesolo. Moim zdaniem kluczowe jest to co napisales o gwarancji. Popsuc cos mozna, kazdy producent ma na koncie mniejsze lub wieksze wpadki ale takie podejscie serwisu jest nieakceptowalne w cywilizowanym swiecie.

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 17 kwie 2017, 11:59

Po pierwsze wiem na co się decydowałem, mam Skodę w rodzinie, którą właśnie kończę uzytkować, do tego pracowałem w branży z ludźmi, którzy przychodzili z VAGu. Problemy z reklamacjami są, ale sądów się nie boje. Mam nadzieję, że to nie będzie potrzebne. Po drugie nie brałem 1.4 bo to porównywalny poziom co do Astry. Trochę lepiej się zbiera, ale za to jest głośny. 1.4 ma belkę czego nie chciałem. Wziąłem 1.8, które już tak nie bierze oleju, z innych stron można wyczytać, ze ma bardziej problem z ubytkiem płynu chłodniczego. Ogólnie 1.8 nie jest taki głośny ale samochód ma słabe wygłuszenie.
Kabel już do mnie się wybiera, więc starałem się nie brać każdej opcji, którą można łatwo dokodować.
Na serwis mogę jeździć nawet poza Warszawę. Rodzinę odwiedzę przy okazji ;) Jak zawsze i do wszystkiego zrobię dobre badanie, przeczytam każde forum, każdą stronę i coś wybiorę. Stracę czas ale może będę miał trochę spokojniejszą głowę.

Octavia przede wszystkim wygrała rozmiarem i silnikiem 1.8 TSI, który pod koniec gwarancji będę robił pewnie na 250 albo więcej.
Dziewczyna również swoje dołożyła, bo od razu jej się bardzo auto spodobało. Astra również ;) Również trafiłem na zdecydowanie lepszych sprzedawców w Skodzie( czołówka jest szczegółowo opisana na forach) niż Oplu (generalnie, a do tego nikt lepszych nie opisuje i wyróżnia).

Wybór nie był łatwy, bo i budżet się zmienił w trakcie. Okazał się, że te co odrzuciłem na początku potem się mieściły ale już nie miałem siły od nowa wszystkich sprawdzać. Na pisanie i odpisywanie na maile do Opla i Skody poświeciłem mega dużo czasu, a żeby jeszcze raz to zaczynać z Renault, Seatem nie starczyło siły.

Awatar użytkownika
Kojot
Wyjadacz
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:25
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Województwo: Śląskie
Has thanked: 41 times
Been thanked: 13 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Kojot » 17 kwie 2017, 12:41

Jeśli o mnie chodzi to sprawa wyglądała tak:
Od strzału odżuciłem ata francuskie: Renaul, Pegeota i Citroena. Całkiem mi nie pasuje wnętrze tych aut i zawieszenie, preferuje twarde.
Potem na tapetę trafiła grupa VAG: Skoda, VW i Seat.
Skoda to albo Rapid albo Octavia. Niestety jak jeszcze wygląd zewnętrzny da się przeżyć, ani nie jest piękna ani brzydka tak w środku to już nuda :( Do tego dochodzi fak że Rapid jest za mały (na szerokość), a Octavia za duża na długość :(
Seat z zewnątrz nawet łądny też raczej nie zachwyca tak ponownie w środku nuda :(
Pozostał Golf i ponownie nuda z zewnątrz i w środku i do tego wyższa cena. Ale ok trafił do czołówki bo jednak jakość wykończenia jest super.
Następnie japończyki. Długo się zastanawiałem czy nie kupić Toyoty Auris ze względu na "legendarną" niezawodność. Ale jak tylko wsiadłem do tego auta to tak samo szybko wysiadłem. Jak z zewnątrz jest ładnie, nawet mi się opatrzyły te światła a'la Lexus. Tak wnętrze z zegarkiem z lat 80' to dla mnie porażka.
Tak więc w tym momencie pozostały Mazda 3, Ford Focus i Opel Astra.
Mazda jest najładniejsza jako całość, ale cena jest wysoka i nie ma większych szans na rabat :( Na plus silnik bez turbo, wygląd i "niezawodność?".
Focusa mam teraz i ogólnie prowadzi się zajebiście, tylko te awarie silnika (Fordowski 1.8 TDCI, wymiana dwumasy, regeneracja wtrysków i turbo :() i ten pomysł z maską zamykaną na kluczyk (zepsuł się zamek i 800zł za wymianę).
Podjechałem pooglądałem i Focus na plus ma wygląd przodu, prowadzenie i silnik. Wnętrze raczej smutne. Do tego od strony pasażera deska za bardzo wystaje moim zdaniem (trudny dostęp do schowka i mniej miejsca na kolana). cenowo też w sumie średnio.
Pozostała Astra, najładniejszy tył i bok samochodu, przód jest fajny, ale nie piękny. W środku mi się podobał, chyba nawet najbardziej. Do tego najwięcej bajerów technologicznych, dla mnie ważna rzecz :) Cena jak za takie wyposażenie rewelacja. W porównaniu do prowadzenia Focusa i nie ma przepaści więc jest ok, to samo z silnikiem, choć już żałuję że nie zamówiłem 1.6 200KM.

To co dla mnie miało znaczenie to: twarde zawieszenie, wygląd wnętrza, "sportowe" fotele z lepszym trzymaniem na boki, fajne osiągi i bajery.

Moje idealne auto byłoby połączeniem Gofla, Focusa i Astry :)
Jakośc wykończenia i ergonomia z Golfa.
Przód, silnik i zawieszenie z Focusa.
I cała reszta z Astry :D
Obrazek

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 17 kwie 2017, 15:02

Powaznie mowicie ze w Astrze nie ma miejsca na trojkat ?
Jeszcze chwila zeczywiscie zrezygnuje z zamowienia.
Mam TSI CAXA ale poprawiony, nie bierze oleju i nie ma problemu z lancuchem.
Co do nagaru na zaworach ssacych to w wszystkie silniki z wtryskiem bezposrednim ma z tym problem i Astra tez bedzie miec chyba ze zastosowali jak w nowych TSI dodatkowy wtrysk w kolektorze.

mmm
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:11
Posiadane auto:
Silnik:
Rocznik auta: 0
Miasto:
Województwo:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mmm » 17 kwie 2017, 16:21

wiesiek3d pisze:Powaznie mowicie ze w Astrze nie ma miejsca na trojkat ?
Jeszcze chwila zeczywiscie zrezygnuje z zamowienia.


Dla naszego dobra lepiej zrezygnuj

Kojot pisze: Do tego najwięcej bajerów technologicznych, dla mnie ważna rzecz :)

To mnie zaskoczyłeś, dla mnie astra słabo wygląda na tle innych

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 17 kwie 2017, 16:31

Jestem na wieelu forach różnych marek, ale największe stężenie niezadowolenia jest chyba na forum Astry 5. Wszystko źle i wszystko nie tak. Po co wyście to kupowali ? :D

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: daro » 17 kwie 2017, 17:06

Bo chcemy drażnić klasę wyższą a nie konkurencję będącą w tym samym segmencie :lol: :lol:

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 17 kwie 2017, 17:14

Ja rozumie brak podswietlanego schowka, sygnalizacji zuzycia klockow czy plynu do spryskow, ale zeby miejsca na trojkat nie bylo i ma sie paletac po bagazniku razem z gasnica to juz przesada oszczednosci.

Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: admin » 17 kwie 2017, 17:20

Ja wiem czy najwięcej jest narzekania na Astra 5? Bez przesady!!! Jest to nowy model z wieloma elementami elektronicznymi, które lubią szwankować.

To akurat, że tutaj nie jesteśmy bezgranicznie zakochani w swoich astrach to dobry znak - potrafimy trzeźwo patrzeć na to co proponuje opel i w razie potrzeby reagować. Inna sprawa, że ilość zlokalizowanych problemów na tym modelu i poprzez userów tego forum jest znacząca i mam sygnały, że niektóre ASO pierwsze co robią to sprawdzają jak rozwiązano problem szukając info na naszym forum :)

mmm
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:11
Posiadane auto:
Silnik:
Rocznik auta: 0
Miasto:
Województwo:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mmm » 17 kwie 2017, 17:25

nawet masz miejsce na apteczkę :P

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 17 kwie 2017, 18:23

themichals pisze:Jestem na wieelu forach różnych marek, ale największe stężenie niezadowolenia jest chyba na forum Astry 5. Wszystko źle i wszystko nie tak. Po co wyście to kupowali ? :D


Ja jestem w 100% zadowolony, wszystko mi gra :)
PS.
Auta z grupy VAG bym w życiu nie kupił, w pracy mam 3 przypadki Audi,VW, Skoda gdzie silnik albo się rozleciał albo pali więcej oleju niż benzyny. Najgorsze w tym wszystkim jest jak VAG czy dealer podchodzą do tego, dokładnie tak jak opisał kolega wyżej.... :!:
Co z tego z Golf lepiej wykończony jak dużo droższy (patrz ostatni test w Auto Bild), ten VAG to
"ch.. d... i kamieni kupa"
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2017, 18:32 przez Fuks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 17 kwie 2017, 18:26

No i mnie uspokoiles :)

Awatar użytkownika
Adp89
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 28 wrz 2016, 20:35
Posiadane auto: Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 41 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Adp89 » 17 kwie 2017, 18:37

Nie wiem jak w HB ale w ST pod podłogą jest b.dużo miejsca. Gaśnice i trójkąt trzymam w głębieniach za tylna kanapą (mam tam jeszcze 2 parasolki i szczotkę do odśnieżnia)
Jedyne czego żałuję pół roku po zakupie A5 to tego, że nie było mnie stać na więcej bajerów ewentualnie na mazde 3 sedan :P

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 17 kwie 2017, 18:42

Ja myślę/myślałem ciągle o Chevrolecie Camaro 6.2 ... ale nie ma miejsca na apteczkę :)

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 17 kwie 2017, 18:46

Adp89 pisze:Na więcej bajerów ewentualnie na mazde 3 sedan :P

To sie ciesz bo bys se misial dokupic uszczelki i w drzwiach wkleic, tak Mazda 3

Awatar użytkownika
BlackCarmelST
Wyjadacz
Posty: 152
Rejestracja: 15 lis 2016, 14:37
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: ***
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: BlackCarmelST » 17 kwie 2017, 18:47

Jestem bardzo zadowolony z mojej AK:) Szczególnie ze świateł IntelliLux. Tylne led, navi czy el. klapa to dodatkowe smaczki. Moim zdaniem super auto za całkiem przyzwoite pieniądze. Nieporównywalnie lepsze od megane, cee'd, a nawet leona :D

Awatar użytkownika
Adp89
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 28 wrz 2016, 20:35
Posiadane auto: Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 41 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Adp89 » 17 kwie 2017, 18:51

Dokladnie. Czasami mam tak, że jak patrze na przód Ak5 to myślę "mogłem wybrać lepiej" i myślę, myślę i nic lepszego w tej cenie nie widzę.
A i BTW. Skoro my użytkownicy A5 widzimy tyle minusów w naszych autach i mimo to wybraliśmy właśnie Astry to pomyślcie ile minusów widzielismy w konkurencyjnych samochodach :D


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości