Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
driven22
Wyjadacz
Posty: 157
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:47
Posiadane auto: Audi A5, Astra V HB
Silnik: 1.8 TFSI, 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wieliszew
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 18 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: driven22 » 02 mar 2017, 15:32

Które to ASO Opla ?

adax
Weteran
Posty: 1428
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 04 mar 2017, 15:57

Test octavii 1.4 150
Środek ok,ergonomia też bez zarzutu,skrzynia(biegi klikają w miarę precyzyjnie bardziej twardo niż w astrze),układ kierowniczy o dziwo bardzo lekko chodzi piszę o dziwo ponieważ myślałem,ze bedzie z większym oporem chodził by mniej absorbował na autostradzie w astrze bardziej czuć tą stabilnosć ale ogólnie w octavii też nie jest dramatycznie.Sprzęgło i hamulce bardzo na plus.Jazda testowa była na szybko tylko w mieście(tak wyszło).To co zauważyłem w mieście to silnik bardzo ochoczo i szybko zabiera się do roboty,jest może trochę natarczywy przy przyspieszaniu(nie jest to jakaś praca aksamitna ale i tak lepiej niż w japończykach)ale czuć przypływ radości jak dynamicznie przyspiesza to auto.Bardzo żałuję,że na gorąco tej samej trasy nie zrobiłem astrą(sobota,salony do 15-tej).
Generalnie trudno się przyczepić do czegoś,wszystko jest jak powinno być może za wyjątkiem jednego minusu a mianowicie samochód był na 16-kach profil 55 a mimo wszystko było czuć twardość zawieszenia,powiem tak jeśli miałbym brać octavię to tylko minimalnie na tym profilu przy jeszcze mniejszym to chyba byłaby masakra.
Jednak testujac w ten sam dzień kilka samochodów daje to większy pogląd na sytuację.Tak więc ciężko mi porównać czy octavia jest przyjemniejsza w prowadzeniu niż astra.
Jeśli maiłbym porównywać środek to w astrze czuć minimalnie więcej "luksusu"mimo wszystko ale nieznacznie zaś wyglądem zewnętrznym astra masakruje octavię tyle,że priorytetem dla kierowcy nie jest wyglad auta tylko jak jeździ...

Awatar użytkownika
driven22
Wyjadacz
Posty: 157
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:47
Posiadane auto: Audi A5, Astra V HB
Silnik: 1.8 TFSI, 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wieliszew
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 18 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: driven22 » 04 mar 2017, 18:31

Fun z silnika TSI na pewno będzie większy niż w Astrze. Octavia na tym kapciu jest kompromisem między wyglądem a komfortem. Szkoda tylko że oszczędności Skody spowodowały, że z tyłu pojawiła się belka, że pojawiły się twarde plastiki itd. Ja miałem Octavie na wahaczach z tyłu i bardzo ładnie to jeździło. Jedna niepodważalna zaleta grupy VW. Podłączasz lapka kabelek VCDS i ustawiasz sobie doświetlanie zakrętów, możesz ustawić Canem siłę hamowania, korygować wtryski, moc świecenia żarówek, sposób świecenia tylnych lamp i milion innych rzeczy. Ja w Audi np wyłączyłem S/S od razu po zakupie, uruchomiłem wideo w trakcie jazdy i jeszcze parę pierdół. Trwa to kilkanaście sekund. Ustawiasz całe auto pod siebie. W Oplu nie pobawisz się w tym zakresie.

adax
Weteran
Posty: 1428
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 06 mar 2017, 20:35

Octavia 1.4 150(po lifcie z poprzedniego rocznika nie ma co już wybierać) cena 73 tys za najtańszą wersję w której najważniejsze rzeczy już są w tym duży wyświetlacz radia(zmiana w stosunku do poprzedniego roku).
Astra Enjoy 1.4 125(wyprzedaż rocznika) pakiet biznes+ cena 66 tys to chyba już maksymalne zbicie ceny tej wersji...
Niby różnica "tylko"7 tys ale już przy całkowitej kwocie robi różnicę tak wiec jednak Astra mam nadzieję,że się nie rozczaruję...

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 06 mar 2017, 22:03

Adax,
Wybór niełatwy. Astra wyglądała cenowo najlepiej ale postanowiłem mimo wszystko dopłacić mając podobyny dylemat.
66 tys, to nie jest najlepsza cena na auto wyprzedażowe rocznika jeśli nie ma w tym gwarancji na 5 lat, felg aluminiowych i opon zimowych.

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 10 mar 2017, 22:34

Kombi raczej nie wchodził w grę ( z obawy o kradzież z bagażnika szczególnie w Czechach-troche mam obsesje jak mi komputer zakosili ) ale teraz jak patrzę na nowy cennik to ''oficjalnie'' za 66900 (Enjoy 1.4 150 km ) + przeciwmgielne 800 pln + koło zapasowe 500=ca. 68200pln jest dla mnie zdecydowanie wystarczająca wersja.
( niestety Sedan nie ma silnika 1.5 a jak czytam to ten 1.5 lepszy od 1.4 , oszczedniejszy chyba warto dopłacić , a Hb za mały bagażnik)

Konkurencja z kombiaków to wyglądem chyba tylko Seat Leon ST z 1.4 150km, niedaleko stoi biały - nieźle się prezentuje ale to +10000.

Jeszcze musze oglądnąć( przejechać się jak sie uda) te japońskie sedeny Mazda3 ,Civic 4D, Carolla i trzeba będzie podjąć jakąś dezycję.

( w każdym razie nie ma wielkiej straty że nie skusiliśmy się na ''wczesną wyprzedaż'' Opla bo teraz ceny wcale nie gorsze)

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 11 mar 2017, 23:12

Powiem szczerze, że chyba trochę żałuję znalezienia tego forum :) Miałem Astrę za bardzo dobry samochód...
naczytałem się historii o lakierze grubości mgły, jakimś poskrzypywaniu, złym spasowaniu, niezbyt ekonomicznych silnikach (tak wiem, na forum wszyscy piszą tylko o problemach, bo nikt nie będzie zakładał temat "Ej patrzcie, mam lakier taki jak powinien być") i mam mętlik w głowie. Niezaprzeczalnym atutem Astry jest to, że to faktycznie nowy model. Mamy też teoretycznie nową Octavią czy nowego Golfa. No własnie teoretycznie nowego. Golfa nawet nie reklamują, nie ma go w konfiguratorze. Traktują jak jakieś zło konieczne. Octavia i Golf tak naprawdę są już klepane od niepamiętnych czasów w takich nadwoziach. Civic jest tak brzydki, że aż piękny ale ta cena.
Podsumowując z tą astrą jest sytuacja jak w kawale:
- Cześć Rysiek. Wiesz co, nie chcę, żebyś do nas więcej przychodził.
- Jak to, co się stało?
- No nie, po prostu nie przychodź.
- Ale co się stało, do cholery?
- Jak byłeś u nas ostatnio, to zginęło nam 150 złotych.
- Chyba nie myślisz, że to ja?
...
- Nie, nie! Pieniądze się znalazły... ale niesmak pozostał!

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remar » 12 mar 2017, 08:26

W mojej nic nie skrzypi, ma równy lakier 110 mikrometrów co pomierzyłem po przeczytaniu wątku o lakierze, Android działa, silnik zapala, itp itd :D

Awatar użytkownika
bozon
Wyjadacz
Posty: 164
Rejestracja: 18 sty 2017, 14:24
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: bozon » 12 mar 2017, 15:03

@remar, musiał Ci się trafić jakiś felerny egzemplarz ;)
Obrazek

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remar » 12 mar 2017, 16:10

Wiedziałem że Honda nie zawiedzie, gdyby nie cena byłby król kompaktów
http://www.samar.pl/wiadomosci/honda-ci ... cale=pl_PL

zasypiam
Wyjadacz
Posty: 147
Rejestracja: 09 sty 2017, 13:56
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.5
Rocznik auta: 2017
Miasto: Marki, powiat wołomiński
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: zasypiam » 15 mar 2017, 18:51

Wracając do tematu to w podstawowych silnikach Astra 5 Enjoy + Biznes wychodzi praktycznie to samo i cenowo i pod względem wyposażenia co Nowy Megane Grandtour INTENS. Jutro jadę przejechać się oboma.
Grandtour kusi bo w pakiecie za 2200 są do tego podgrzewane fotele z MASAŻEM, gdzie ceny Astr z masażem to od 100tys lekko się zaczynają.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 15 mar 2017, 19:43

Koledzy z forum pisali że masażu to używają tylko dla zabawy. Zastanów się czy u Ciebie nie będzie tak samo :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Obrazek

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Mati » 15 mar 2017, 21:51

zasypiam pisze:Wracając do tematu to w podstawowych silnikach Astra 5 Enjoy + Biznes wychodzi praktycznie to samo i cenowo i pod względem wyposażenia co Nowy Megane Grandtour INTENS. Jutro jadę przejechać się oboma.
Grandtour kusi bo w pakiecie za 2200 są do tego podgrzewane fotele z MASAŻEM, gdzie ceny Astr z masażem to od 100tys lekko się zaczynają.

Ale w Megane nie uświadczysz podgrzewanej kierownicy i miejsca na stopy w 2 rzędzie siedzeń, plastikową skórę na kierownicy i mniej wygodne fotele.
Obrazek

adax
Weteran
Posty: 1428
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 15 mar 2017, 23:33

I jeśli silnik 1.2 130 to wyczuwalna turbo dziura,która na starcie dyskwalifikuje to auto.

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 15 mar 2017, 23:53

Ten silnik to jakaś katastrofa przynajmniej tutaj na filmie tak to wygląda http://www.cda.pl/video/10536886f- przy 120 km/h avg 8 litrów/100 km , stara benzynowa Nexia mniej paliła przy większej prędkości.
(Co będzie przy 140,150km/h .....10 /100 ?? albo i lepiej)

piotrek305
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 03 lut 2017, 08:44
Posiadane auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: TDCI
Rocznik auta: 2016
Miasto: Węgrów/Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: piotrek305 » 16 mar 2017, 10:12

lookfor pisze:Ten silnik to jakaś katastrofa przynajmniej tutaj na filmie tak to wygląda http://www.cda.pl/video/10536886f- przy 120 km/h avg 8 litrów/100 km , stara benzynowa Nexia mniej paliła przy większej prędkości.
(Co będzie przy 140,150km/h .....10 /100 ?? albo i lepiej)


to test nie najnowszej meganki

Online
remikm
Wyjadacz
Posty: 153
Rejestracja: 27 lut 2017, 20:42
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.6 Turbo S/S 200KM AT6
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remikm » 16 mar 2017, 10:27

meganke GT 200 koni rozwazalem, jechalem i myslalem nad nia i przegrala z astrą 200 koni. W megance nie ma miejsce na stopy ledwo da sie wcisnac buty pod fotel i ogolnie jak wsiadasz do tylu to jak do jakiejs ciasnej norki. Poza tym brak elektrycznej klapy i jeszcze pare bajerów ktore astra ma. Mowa tutaj o silnikach 1.6 200KM tylko taką opcję rozważałem.

zasypiam
Wyjadacz
Posty: 147
Rejestracja: 09 sty 2017, 13:56
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.5
Rocznik auta: 2017
Miasto: Marki, powiat wołomiński
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: zasypiam » 16 mar 2017, 19:16

Ok, jeździłem dziś Megane i Astrą, więc opiszę Wam moje wrażenia.
Ja rozważam podstawowe silniki czyli w Astrze 100KM, a w Megance 115KM.
Megane wersja Insense + pakiet podgrzewane fotele (jest za 850zł, więc warto chyba dobrać) cennikowo 74450 zł
Astra Enjoy + pakiet Biznes, wyciszenie i przyciemniane szyby cennikowo 73800 zł, więc prawie to samo.

W porównaniu tych dwóch samochodów o praktycznie takiej samej cenie katalogowej wygrywa dla mnie niestety Megane gdyż:
- dużo wygodniejsze fotele - moja Żona twierdziła, że w Astrze są bardzo twarde i nie dałaby rady w takich jeździć
- nie uważam, żeby miała mało miejsca z tyłu, wręcz przeciwnie
- w tej cenie jest (a nie ma w Astrze) bez kluczykowe otwieranie i włączeni auta przyciskiem, elektrycznie składane lusterka, podgrzewane fotele, System wspomagania nagłego hamowania, kolorowy wyświetlacz w panelu z zegarami
- opuszczana podłoga w bagażniku, dzięki czemu możemy zyskać więcej miejsca na bagaże
- 15 KM więcej
- lepszą (większą i wyprofilowaną) kierownicę

Ma też praktycznie to samo co Astra Enjoy+ pakiet Biznes (brakuje tylko Światłoczułe lusterko wewnętrzne)?

Jaką przewagę ma wg Was Astra?

Klor
Wyjadacz
Posty: 278
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:26
Posiadane auto: AK ST
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 2016
Miasto: DC
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 17 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Klor » 16 mar 2017, 19:20

Jeszcze nie jest francuska ;) Sprawdź jaka cenę jesteś w stanie wynegocjować za oba auta. Cena katalogowa to dopiero początek rozmowy.

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Mati » 16 mar 2017, 19:25

Astra ma: kierownicę dużo przyjemniejsza w trzymaniu, więcej miejsca na stopy i nogi, system multimedialny, mniej trzeszczące wnętrze. Jak jechałem tym 1.6 sce to myślałem że się porzygam takie to słabe i głośne w środku a spalanie powyżej 9. Już wolałbym Focusa albo i30. Megane jest tylko lepsze w klasie od Sandero.
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 16 mar 2017, 19:28

zasypiam pisze:Jaką przewagę ma wg Was Astra?
Dokładnie to co napisał Klor. Co z tego, że Megane wychodzi prawie w tej samej cenie co AK, jeżeli ostateczna cena może być dla AK o 10k zł niższa? Oczywiście teoretyzuję, bo możliwe, że Renault da nawet większy rabat. Musisz ponegocjować. Powiedz wprost, że wybór auta zależy od rabatu jaki dostaniesz. Tylko nie mów nikomu, które auto bardziej Ci się podoba, zawsze mów o zaletach konkurencji (możesz nawet wymyślać :P).
Z tego co piszesz to faktycznie wybór wydaje się być prostu. Wyposażenie na plus Meganki.
Jednak nie napisałeś najważniejszego, jak ocenisz:
- wrażenia z samej jazdy
- dynamikę silników
- prowadzenie w zakrętach i na dziurach
- komfort na nierównościach i poziom hałasu.

EDIT: w cenniku widzę SCe 115 / INTENS: 69 600 zł. Czyli mniej niż napisałeś.
Coś namieszałeś z cenami, ale faktycznie wygląda to nieźle. W INTENS nie ma tych systemów bezpieczeństwa co wspomniałeś, ale można wziąć pakiet Pakiet Bezpieczeństwa Premium za 2200 zł - chociaż nie, nie można - pakiet nie jest dostępny dla najsłabszych silników :P
Do tego wziąłbym:
2 200 zł - Pakiet Premium : fotele przednie podgrzewane + tylna kanapa w układzie 1/3-2/3, z podłokietnikiem + fotel kierowcy
z funkcją masażu + kierownica podgrzewana, pokryta skórą typu Nappa + zagłówki na przednich miejscach z
regulacją wysokości i regulacją portfelową
i
1600 zł - Pakiet Look 17'' : obręcze kół ze stopu metali lekkich 17'' + szyby tylne przyciemniane

Na pewno zasługuje tu na uwagę system ACC (aktywny regulator prędkości), bo jak piszą działa przy prędkościach od 50 do 140 km/h, czyli daje prawie takie bezpieczeństwo jak aktywny tempomat. Jest też system wspomagania nagłego hamowania (w Scenic piszą że działa przy prędkościach 7 -60 km/h).
Obrazek

zasypiam
Wyjadacz
Posty: 147
Rejestracja: 09 sty 2017, 13:56
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.5
Rocznik auta: 2017
Miasto: Marki, powiat wołomiński
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: zasypiam » 16 mar 2017, 19:55

Astrę już długo negocjuję i dostawałem zawsze około 10% na start i max 15% finalnie od jednego dealera któremu bardzo zależało na sprzedaży i prawie codziennie do mnie dzwonił :)
Dziś w Renault dostałem 10% na start bez żadnych negocjacji, na forum Megane coś o 18% piszą.
Segor różnice z cennika wynikają najprawdopodobniej z tego, że ja porównuję kombi, a Ty HB :)

Meganka ma jeszcze regulację podparcia lędźwiowego i nawiewy na tylny rząd w panelu.
Nie ma natomiast w tej cenie co podałem lakieru metalicznego (w Astrze brałem, bo był wymagany do rabatu, w Megane ponoć nie ma znaczenia do rabatu).
Jeżeli chodzi o samą jazdę to niestety jeździłem w obu autach innymi silnikami niż planuję, ale statystyki podają dużo lepsze parametry tego 115KM niż 100KM (co zresztą dziwne nie jest :) ).

System multimedialny mają analogiczny w tych wersjach.

Ciężko mi jazdę porównać, bo w Astrze nawet nie mieli jako demo benzyny ST i jechałem Deaslem i było mega głośno :)
Co do miejsca to tak jak pisałem, mi i Żonie jakoś luźniej było w Megance. Może kwestia tego, że tam jechaliśmy bez fotelika, a w Oplu z fotelikiem.

zasypiam
Wyjadacz
Posty: 147
Rejestracja: 09 sty 2017, 13:56
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.5
Rocznik auta: 2017
Miasto: Marki, powiat wołomiński
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: zasypiam » 16 mar 2017, 20:02

Odnośnie cen to w Megane jest jeszcze Leasing 102% (100,5% plus ubezpieczenie GAP RTI na okres leasingu dają 102%) oraz 2% pakiet ubezpieczenia w 1 roku. Więc nawet jak Megana wyjdzie 1-2 tys drożej ze względu na rabat, to po uwzględnieniu tego cena wychodzi dokładnie taka sama.

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Mati » 16 mar 2017, 20:06

Przejedź się autami z docelowymi silnikami bo inaczej to porównanie naprawdę nie do końca ma sens.
Obrazek

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 16 mar 2017, 20:16

A ok, zawsze ja brałem ceny ST, a inni kombi. Jak raz spojrzałem odwrotnie to chodziło akurat o ST :)
No to zwróć uwagę na to co dopisałem, pakietu bezpieczeństwa premium nie weźmiesz do najtańszego silnika. Ale możesz wziąć ten pakiet co napisałem zamiast samego podgrzewania - opłaca się!
Dziwie się, że w Astrze nie miałeś zapasu miejsca, bo chyba większość na forum zauważała, że jest go dużo. Tutaj też testujący twierdzi, że dużo miejsca nie ma w Megane (chyba, że kombi ma go więcej niż HB) https://youtu.be/_hUcQZbc7mY?t=10m1s (chociaż na filmiku nie wygląda to jakoś tragicznie...)
Nawiewy na tył - duży plus jeżeli kogoś będziesz woził z tyłu, a zakładam, że tak skoro kombi :)
A no i jeszcze pytanie czy silnik 100 KM do kombi na pewno wystarczy? Obawiam się, że do AK ten silnik bez turbo to będzie bardzo kiepski... Ten 105 KM to jednak chyba minimum?
Nie radziłbym Ci kupować silnika, którym się nie przejechałeś!
Obrazek

zasypiam
Wyjadacz
Posty: 147
Rejestracja: 09 sty 2017, 13:56
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.5
Rocznik auta: 2017
Miasto: Marki, powiat wołomiński
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: zasypiam » 16 mar 2017, 20:26

Segor i reszta chłopaków, dzięki za odzew bo na prawdę mocno pomagacie mi uporządkować sobie wszystko w głowie :)
Ten pakiet premium bardzo chciałem, ale w salonie okazało się, że jest ten sam knyf co w Astrze- czyli wchodzi w grę tylko ze skórami za które ~5k wołają.
Auto kupuję pod rodzinę 2+2, a może za 2 lata 2+3 (choć wtedy może będę już o Insigni/Vivaro myślał). Akurat w porównaniu do ogółu jestem dziwakiem bo na mocy mi nie zależy ;) Teraz mam 90KM w kombi LPG i nawet po Czarnogórze (w górach) z rodziną i autem zapakowanym pod biwak (namiot, lodówka, stół, krzesła, bagaże itd) jakoś to szło . Przy moich obecnych 90KM, to 115KM będzie i tak mega różnica (z 16s do 100km na 11,9 chyba)

Jakoś jednak sercem jestem bardziej przy Astrze więc liczę, że mnie jeszcze przekonacie :P

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 16 mar 2017, 20:29

zasypiam pisze:Jakoś jednak sercem jestem bardziej przy Astrze więc liczę, że mnie jeszcze przekonacie :P
Ja tam będę Cię przekonywał do jedynego słusznego wyboru: wybierz auto, którym Ci się lepiej jeździ! Tak aby potem nie mieć wyrzutów, że wydajesz kupę kasy na coś z czego nie będziesz zadowolony :)
Obrazek

zasypiam
Wyjadacz
Posty: 147
Rejestracja: 09 sty 2017, 13:56
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.5
Rocznik auta: 2017
Miasto: Marki, powiat wołomiński
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: zasypiam » 16 mar 2017, 21:03

Ja może jakiegoś dużego doświadczenia nie mam bo dopiero około 100000 km zrobiłem w życiu, ale te wszystkie rzeczy typu trzymanie się w zakrętach / twardość zawieszenia itd. powiem szczerze że są dla mnie nie odczuwalne. Jeździłem co najmniej nastoma różnymi samochodami w życiu i kurczę jakoś nie widziałem u nich różnicy w zawieszeniu czy coś. Wiem, że to dziwne, ale moja Żona (i większość kobiet) chyba też tak ma xD

Do Astry mam mega sentyment bo jeżdżę teraz G kombi i zakup tego auta był dla mnie strzałem w dziesiątkę. Żadnych problemów mi nie przysporzyło, nigdy mnie nie zawiodło, paliło całkiem przyjaźnie.
Nowa Astra jeżeli chodzi o zewnątrz i panel też nam się bardziej od Megane podoba i Opel jakoś tak bardziej prestiżowo i fajniej mi się kojarzy niż Renault, no ale kurde różnica w wyposażeniu jest wielka przy analogicznej cenie. Ale to jeszcze do przeżycia, najgorsze to, że Żona narzeka na te fotele w Astrze (a siedziała w tych z Elite, z Dynamica i z Enjoy). I jak tu kupić samochód, jak Żona po 2 minutach już marudzi w nim? :P Wam te fotele nie przeszkadzają (my jeżeli byśmy kupowali Astrę to Enjoy, więc na te fotele głównie patrzymy).

zasypiam
Wyjadacz
Posty: 147
Rejestracja: 09 sty 2017, 13:56
Posiadane auto: Opel Insignia
Silnik: 1.5
Rocznik auta: 2017
Miasto: Marki, powiat wołomiński
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: zasypiam » 16 mar 2017, 21:06

Moc jest dla mnie odczuwalna, ale teraz te 90KM jak się wkręci na obroty to przy żużlowym starcie i tak światłowych współczekaczy w lusterkach oglądam, więc 115KM czy 100KM też nie będzie dla mnie problem. Wyprzedzać na krajówkach trzeba się nauczyć (jak się raz rozpędzi to już nie hamować xD ), ale też nie jest takie złe. Zresztą teraz to głównie trasy autostradami jeżdżę.
Fakt, jeździłem dziś Octavią 150KM i był ogień, fajnie w fotele wciskało, ale po prostu różnice cenowe między lepszymi silnikami są na tyle duże, że wolę wziąć nieco lepsze wyposażenie w moim budżecie niż mocny silnik. Może przy kolejnym aucie zaszaleję, ale to jeszcze nie ten moment i budżet ;)

piotrek305
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 03 lut 2017, 08:44
Posiadane auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: TDCI
Rocznik auta: 2016
Miasto: Węgrów/Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: piotrek305 » 16 mar 2017, 22:00

zasypiam pisze:Odnośnie cen to w Megane jest jeszcze Leasing 102% (100,5% plus ubezpieczenie GAP RTI na okres leasingu dają 102%) oraz 2% pakiet ubezpieczenia w 1 roku. Więc nawet jak Megana wyjdzie 1-2 tys drożej ze względu na rabat, to po uwzględnieniu tego cena wychodzi dokładnie taka sama.


o 18% to ja pisałem na forum megane, bo taki rabat mogę mieć z racji znajomego pracującego w renault warszawa.. nikt "z ulicy" nie ma aż na taki rabat szans.. megane świetnie wygląda z zewnątrz, ledy z tyłu w każdej wersji miły akcent.. na targach w Poznaniu muszę się do niej przymierzyć ale fakt co raz bliżej mi do tego modelu a taki rabat chyba nakazuje kupić ze względu właśnie na upust cenowy..


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości