Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 28 lut 2017, 10:49

pgrad pisze:Ale przy dolnej mniej złośliwych komentarzy że źle spasowana (nie równo) ;)

Dlaczego złośliwych ;) ja tam komentuje własne auto, i ta listwa jest źle spasowana, koniec kropka . Tak samo źle, jak błotnik z drzwiami i wiele innych elementów, których nawet nie wymieniałem, bo zaraz dostałbym od Was po głowie za drobnostkowość :D Wolę konstruktywną krytykę niż ochy i achy. Podsumowując, za pewne sprawy AK należą się ochy i achy (IL), a inne są niesamowicie skopane (spasowanie elementów), jak w każdej innej marce ;)
@Krzysiec, bo w HB tak tego nie widać ;) Tylko w UK tak doskonale montowali :lol:
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2347
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: pgrad » 28 lut 2017, 11:13

@kuba... Dla mnie spasowanie jest ok -optycznie nie mam do czego się przyczepić, choć wszelakich szczelin nie mierzyłem.
Listwa chromowa zweryfikowana i jest z zachowaniem liniowości - oszukuje z dalszej odległości wzrok przez układ uszczelek nachodzący na listwę a taki układ sprawia że widzimy "falowanie" montażu. Przy budżetowym aucie to i tak trzeba pochwalić odwagę do odważnego poprowadzenia chromów, które uwidaczniają możliwe wady, co precyzyjnie powszechnie stosowany w okolicach okien kolor czarny - na czarnym wszystko widać że jest ok nawet pomimo sporych różnic - oko tego nie wychwytuje.
Dla mnie moja AK ST ma wady - bak mógł by być o te ca 7 litrów większy, mniejszy bagażnik czy gorsza roleta - obie sprawy w porównaniu do AH SW.
Na chwilę obecną AK wybrał bym ponownie z bardzo dużym prawdopodobieństwem.
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 28 lut 2017, 11:25

Niech każdy zastanawiający się nad wyborem AK, tutaj zerknie: fabryczne-uszkodzenia-wn-trza-t673.html
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

adax
Weteran
Posty: 1425
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 28 lut 2017, 12:17

"Akurat zaparkowala obok mojego ostatnio i moglem porownac glowna konkurentke w moim zestawieniu... Moim zdaniem chromowana listwa nad szybami wyglada niebo lepiej niz pod..."

Może tak a może nie ale alusy czarne gorzej wygladają niż srebrne(musi byc kontrast a nie się zlewać,pomijam,że wygladają na wiecznie brudne :P).Ewentualnie czarne alusy wygladają jeszcze akceptowalnie z lakierem białym maski i czrnymi szybami i wtedy jest git ;)

Ps.W czarnych alusach nic nie widzę pięknego,wygladają po prostu mało efektownie tak samo jak matowy czrny kolor lakieru na masce(widziałem coś takiego blee).

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Krzysiec » 28 lut 2017, 12:44

No i odwieczne: sa gusta i gusciki ;) A o nich sie nie dyskutuje :) Ja osobiscie srebrnych nie lubie tak jak Ty czarnych ;) I zarowno Tobie jak i mnie mozna nie lubic ;) ... Czarne sie zlewaja z calym autem (co wlasnie mi sie podoba i o taki efekt mi chodzilo) i w tym przypadku nie widac ze 16" sa male ;) Na lato mam 17 oryginalne - równiez czarne ;)

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 28 lut 2017, 12:46

Krzysiec pisze:Czarne sie zlewaja z calym autem i w tym przypadku nie widac ze 16" sa male ;)

To prawda, to jest zdecydowany plus czarnych felg, przy jasnych lakierach optycznie pomniejszają koło, przy czarnym, odwrotnie ;)
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

SPIDER
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 07 sty 2017, 11:01
Posiadane auto: Astra V HB Dynamic
Silnik: B 1.4 XFT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: NGI
Województwo: W-M
Has thanked: 67 times
Been thanked: 107 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: SPIDER » 28 lut 2017, 13:26

Jeśli mogę wyrazić swój gust….
Nie cierpię felg czarnych !!! Ale Twoje czarne auto @Krzysiec z tymi felami - wygląda byczo… ;)
Mój HaBeK

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 28 lut 2017, 19:27

Krzysiec pisze:A tak luzno wrzuce... Linia calkiem podobna ;) Akurat zaparkowala obok mojego ostatnio i moglem porownac glowna konkurentke w moim zestawieniu... Moim zdaniem chromowana listwa nad szybami wyglada niebo lepiej niz pod...


Linia Astry z tyłu to najlepsze co jest wg mnie w tym samochodzie. Niestety ta linia wygląda jak zapożyczona z innych modeli innych marek. Gdby jednak zamiast 3-jki w hatchbacku był na zdjęciu sedan to Mazda trafia bardziej w mój gust.

Z kołem zapasowym w maździe to znowu oszczędność i to na bardzo praktycznej rzeczy. Swego czasu wizja dodatkowego wydatku na coś takiego co u innych jest standardem zniechęcała do zakupu i tak już droższej od konkurencji mazdy. Ten kto miał choć raz przygodę z koniecznością wymiany koła raczej na widok zestawu naprawczego zrobi krzywą minę.

SPIDER
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 07 sty 2017, 11:01
Posiadane auto: Astra V HB Dynamic
Silnik: B 1.4 XFT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: NGI
Województwo: W-M
Has thanked: 67 times
Been thanked: 107 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: SPIDER » 28 lut 2017, 21:07

...
Ostatnio zmieniony 28 lut 2017, 23:30 przez SPIDER, łącznie zmieniany 2 razy.
Mój HaBeK

Robcio
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:27
Posiadane auto: Skoda
Silnik: 1.0
Rocznik auta: 2014
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska
Has thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Robcio » 28 lut 2017, 21:10

Panowie im dłużej czytam forum tym bardziej czuje jak wielka wyświadczacie mi przysługę informując o wszelkich problemach i pomagając we skazaniu na "inne Auto" jednak... Dziękuje, wezmę pod uwagę wszystko co tu przeczytam :-)

Awatar użytkownika
bozon
Wyjadacz
Posty: 164
Rejestracja: 18 sty 2017, 14:24
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: bozon » 01 mar 2017, 05:50

Robcio, to lepiej nie wchodź na fora innych aut, bo nic nie kupisz ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: daro » 01 mar 2017, 06:03

Trzeba będzie chyba nową Astrę postawić na kołki co by się nic nie popsuło i "nerw" nie łapał. Kupić jakąś starą niezniszczalną furę na nasze idealne drogi i toczyć się

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 01 mar 2017, 06:58

Jak już kupować używane, to polecam kupić coś z potężnym silnikiem z USA i zagazować. Jest już parę firm, które specjalizuje się w sprowadzaniu aut z za oceanu. Są z pełną dokumentacja zdjęciowa sprzed sprowadzenia, więc w miarę bezpieczne.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
EmAjEs
Klubowicz
Posty: 579
Rejestracja: 19 sty 2017, 21:52
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.6 CDTI 110 KM
Rocznik auta: 2015
Miasto: Łańcut/Rzeszów
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: EmAjEs » 01 mar 2017, 10:54

Ja się chyba jednak już nigdy na uzywane nie zdecyduje. Kurcze 50tys rocznie - nie ma bata żeby się w używce coś nie spierniczyło i co wtedy? kasa z kieszeni - tak przynajmniej mam gwarancję jak się coś spsuje moga naprawiac/wymieniac do skutku - ostatnio tez myślałem że chyba źle zrobiłem kupując nowe - ale jak sobie pomyślałem na jakie koszty mogłoby mnie narazić używane auto to już mi przeszło

piotrek305
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 03 lut 2017, 08:44
Posiadane auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: TDCI
Rocznik auta: 2016
Miasto: Węgrów/Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: piotrek305 » 01 mar 2017, 13:28

darekmis pisze:Ja się chyba jednak już nigdy na uzywane nie zdecyduje. Kurcze 50tys rocznie - nie ma bata żeby się w używce coś nie spierniczyło i co wtedy? kasa z kieszeni - tak przynajmniej mam gwarancję jak się coś spsuje moga naprawiac/wymieniac do skutku - ostatnio tez myślałem że chyba źle zrobiłem kupując nowe - ale jak sobie pomyślałem na jakie koszty mogłoby mnie narazić używane auto to już mi przeszło


pamiętaj o utracie wartości.. więcej stracisz niż byś wydał na naprawy używki jakbyś kupił dobrą.. ja przez dwa lata w używane mondeo mk4 na naprawy wydałem 1000 zł ;] a Ty ile straciłeś na astrze :) ?

jacekbomba
Wyjadacz
Posty: 201
Rejestracja: 30 wrz 2016, 09:05
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jacekbomba » 01 mar 2017, 13:48

piotrek305 pisze:a Ty ile straciłeś na astrze :) ?

jeśli jej nie sprzedał to jeszcze nic nie stracił :-)

Awatar użytkownika
EmAjEs
Klubowicz
Posty: 579
Rejestracja: 19 sty 2017, 21:52
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.6 CDTI 110 KM
Rocznik auta: 2015
Miasto: Łańcut/Rzeszów
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: EmAjEs » 01 mar 2017, 13:59

pamiętaj o utracie wartości.. więcej stracisz niż byś wydał na naprawy używki jakbyś kupił dobrą.. ja przez dwa lata w używane mondeo mk4 na naprawy wydałem 1000 zł ;] a Ty ile straciłeś na astrze :) ?[/quote]

Auto mam w leasingu na firmę więc akurat stratny przez 3 lata aż tak dużo nie będę. Vat, paliwo itd

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 01 mar 2017, 14:20

piotrek305 pisze:pamiętaj o utracie wartości.. więcej stracisz niż byś wydał na naprawy używki jakbyś kupił dobrą.. ja przez dwa lata w używane mondeo mk4 na naprawy wydałem 1000 zł ;] a Ty ile straciłeś na astrze :) ?


Ja po 7 latach sprzedałem Astre J za 50% ceny, ani nie dołożyłem ani złotówki na naprawy :)

PS. Każde auto traci na wartości nie tylko nowe.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 01 mar 2017, 14:41

Fuks pisze:PS. Każde auto traci na wartości nie tylko nowe.
Tylko, że nowe traci x razy szybciej. Prawda jest taka, że zamiast nowej AK możesz kupić coś za 50k używanego i mieć 20-30k na ewentualne naprawy zachowane. W tej cenie można spokojnie kupić np. Focusa z przebiegiem ~60k km i silnikiem 150+KM. Raczej mało prawdopodobne aby takie auto miało jakąś poważną wadę, więc ten zapas raczej się nie przyda. Tyle, że to auto używane :)
Dobrą opcją jest kupić coś jeszcze na gwarancji, np. Hyundai i40 z 2014 roku - można wymusić naprawę ewentualnej wady w ASO.
Obrazek

Awatar użytkownika
driven22
Wyjadacz
Posty: 157
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:47
Posiadane auto: Audi A5, Astra V HB
Silnik: 1.8 TFSI, 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wieliszew
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 18 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: driven22 » 01 mar 2017, 18:29

Używane... jeszcze bezwypadkowe... bezproblemowe.. zwłaszcza przy małych silniczkach uturbionych i jeszcze z automatem do szczęścia i taniej niż inni wystawiają. Kto kupował używki i zna się na tym wie jak wygląda rynek. Lepiej zejść na ziemie. Raz na 100 może trafisz taki egzemplarz. Pewnie, że można ryzykować a nóż widelec po pół roku szukania i zjechaniu całej Polski może się trafi takie auto.

Niedawno sprzedałem Octavie II 1.4 TSI. Przez przypadek miałem dwóch klientów na podwórku w tym samym momencie .
Oboje szukali takiego auta- pełna dokumentacja, I właściciel, nie bite od... wielu, wielu miesięcy. Nikt się nawet nie próbował ze mną targować. I jedna i druga osoba przejeździła dziesiątki domów i zawsze był ZONK. Sam pracowałem parę lat temu w serwisie, mam profi miernik i kilka aut szukałem dla najbliższych. Szkoda słów żeby opisywać te niby super... strucle jak się okazywało na miejscu.

Ale żeby nie było tak kolorowo z nowymi. Dwa razy trafiłem na auta nówki, robione pod zamówienie dla mnie i po czasie okazało się że jedno miało naprawiane w fabryce drzwi z lewej, drugie z prawej strony. Wtedy nie przyszło mi do głowy sprawdzanie powłoki lakierniczej przy odbiorze nówki sztuki. Nie ma prostej odpowiedzi nowe czy używane. Jak masz odpowiednią kasę to oczywiście nowe. Jeżeli jeszcze nie jesteś na takim etapie życia aby pozwolić sobie na zakup nowego, chcesz się pchać w kredyty po to ,żeby "sąsiad" Cię lepiej postrzegał ( pamiętaj że jeszcze musi być stać Cię na jego utrzymanie, serwis, ubezpieczenie, zimówki, TPMS itd. ) to nie ma się co napinać można poszukać używki- ale nie wierz w okazje.

Temat był o Astra Vs inne. W moim przekonaniu w tym przedziale cenowym i jakościowym jedynie Mazda 3 w sedanie po tegorocznym lifcie, ale.. ma swoje wady jakościowe (zresztą jak i Astra) i trzeba o tym pamiętać lub zgłębić temat. Silnik wolnossący nie dla osób przyzwyczajonych do doładowanych jednostek bo będą rozczarowani, automat tragiczny no i fatalne ASO. Golf poprawne auto ale wygląd już naprawdę dla koneserów tego typu designu, ale za to silnik o wiele przyjemniejszy od Oplowskich jednostek jeżeli chodzi o dynamikę i odczucia z jazdy i lepsze zawieszenie.

mar
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 09:53
Posiadane auto: Ford Focus III Titanium
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ---
Województwo: ---
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mar » 01 mar 2017, 19:23

Segor pisze:Prawda jest taka, że zamiast nowej AK możesz kupić coś za 50k używanego i mieć 20-30k na ewentualne naprawy zachowane. W tej cenie można spokojnie kupić np. Focusa z przebiegiem ~60k km i silnikiem 150+KM.

Jaki jest sens zakupu używanego w takim przypadku? Koszt taki sam, a nowy to zawsze nowy, nikt obcy w nim nie wycierał foteli itp. itd. Czuję odrazę do używanych samochodów, nawet w dobrym stanie. Nie mógłbym teraz kupić takiego (podobnie jak nie mógłbym chodzić w używanych butach). A biorąc pod uwagę, że np. dobrze wyposażony 4-letni Civic czy Mazda 3 kosztuje 56-59 tys. zł, więc lepiej dołożyć 20-25 i kupić nowy.

Awatar użytkownika
LordDarq
Wyjadacz
Posty: 337
Rejestracja: 09 wrz 2016, 09:01
Posiadane auto: Astra K HB
Silnik: 1.4 Turbo 125KM S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: LordDarq » 01 mar 2017, 19:56

Ja kupiłem używane Volvo, ale bezpośrednio w Niemczech, od sąsiada mojego wujka. Także auto znane i zadbane. Przez 8 lat jego używania (~120k przebiegu) nie zepsuło się nic poza pierdołami (np. wycieraczka na reflektorze, to jedyne co mi teraz na szybko przychodzi do głowy). Także da się kupić.

Awatar użytkownika
Adp89
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 28 wrz 2016, 20:35
Posiadane auto: Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 41 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Adp89 » 01 mar 2017, 20:04

Rok temu myśląc o kupnie auta nie brałem pod uwagę samochodu z salonu. Dopiero po zapoznaniu się z opiniami na forach, słuchając wypowiedzi ludzi o ich przygodach z używkami itd. Postanowiłem, że wolę auto droższe, w leasingu, który nie obciąży mojego portfela co miesiąc, za to z gwarancją i spokojną głową, że przez długi czas nie będę musiał się martwić ewentualnymi naprawami. Napewno można kupić auto za około 30 tysięcy, które nie stanie w drodze do pracy, ale żeby takie auto znaleźć, trzeba mieć jako taką wiedzę, żeby nie dać się nabić w butelkę i przede wszystkim mieć czas na szukanie.

adax
Weteran
Posty: 1425
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 02 mar 2017, 00:04

"Silnik wolnossący nie dla osób przyzwyczajonych do doładowanych jednostek bo będą rozczarowani, automat tragiczny no i fatalne ASO."
No ale 2.0 Mazdy chyba nie jest jakimś wolnossącym mułem(porównuję do 1.4 uturbionych)?
ASO Mazdy powaznie takie tragiczne?

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 02 mar 2017, 07:49

Segor pisze:
Fuks pisze:PS. Każde auto traci na wartości nie tylko nowe.
Tylko, że nowe traci x razy szybciej. Prawda jest taka, że zamiast nowej AK możesz kupić coś za 50k używanego


W ten sposób myśląc to lepiej kupić auto za 5 tys i zostawić resztę na naprawy. :)

Jeśli ktoś kupuje od wujka, sąsiada, kolegi pewne auto to tak warto kupić ale czy wujek ma takie auto jak chcemy kupić?

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 02 mar 2017, 10:53

Fuks pisze:W ten sposób myśląc to lepiej kupić auto za 5 tys i zostawić resztę na naprawy. :)
No nie, bo auto najwięcej traci na początku, a potem już wolniej spada wartość. Dlatego często poleasingowe oferty są świetne (np. 2 letnie auta).
Oczywiście w każdym przypadku trzeba się przyłożyć do takiego kupna, żeby zminimalizować ryzyko kupna szrota i wiadomo, że najlepiej z rodziny, albo od znajomego z salonu itp. :)
Dobra, temat aut używanych odstawmy na bok, bo tu dyskutujemy o nowych :)
Obrazek

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 02 mar 2017, 11:16

Wydaje mi się że ulegacie stereotypom. To nie jest tak, że po pierwszym roku samochód traci 1/3 wartości tylko traci wartość od wysokiej kwoty. Stąd taki lament w narodzie.
Jak sprzedawałem swoją AH i patrzyłem na ceny poszczególnych roczników, to procentowa utrata wartości wychodziła raczej liniowa.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Mati » 02 mar 2017, 11:39

b3rs pisze:Wydaje mi się że ulegacie stereotypom. To nie jest tak, że po pierwszym roku samochód traci 1/3 wartości tylko traci wartość od wysokiej kwoty. Stąd taki lament w narodzie.
Jak sprzedawałem swoją AH i patrzyłem na ceny poszczególnych roczników, to procentowa utrata wartości wychodziła raczej liniowa.


Liniowa może i tak ale dopiero po pierwszych 3 latach.
Obrazek

Awatar użytkownika
driven22
Wyjadacz
Posty: 157
Rejestracja: 07 lut 2017, 11:47
Posiadane auto: Audi A5, Astra V HB
Silnik: 1.8 TFSI, 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wieliszew
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 18 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: driven22 » 02 mar 2017, 13:11

Ok, pomijamy używki. Co do Mazdy - jeżeli chodzi o serwis. Mamy nową Cx-5. Odbiór nowego auta - czekaliśmy kilka godzin !! w stosunku do umówionej godziny. Hak dokładał serwis- bo fabryka nie wypuszcza Mazdy z hakiem. Serwis tak podłączył, że był tylko jeden pin zasilony. Wizyta więc w serwisie. Kila godzin dłubania- twierdzą, że nie zdążą dziś naprawić - przyjechać za tydzień bo trzeba pół auta rozebrać. Wracamy do domku. Kładę się pod auto a tam przewody bez izolacji leżą i smażą się na tłumiku końcowym... Wskazuje serwisowi że rozebranie pół auta polega na tym, że otwiera się zaślepkę w bagażniku i moduł z wiązką jest na wierzchu..(jakieś 10 sekund to trwa)... Więc dostają kolejne opierdaty za oszustwo i nasz zmarnowany czas. A.. salon i serwis zapomnieli oczywiście poinformować, że po zamontowaniu haka systemy automatycznego hamowania wchodzą w tryb awaryjny i są wyłączone, wywala na pomarańczowo na zegarach awaria SMBC przy wrzucaniu wstecznego.. Mazda przyznaje się, że to tak ma być oni nie potrafią zrobić inaczej. Pierwszy przegląd :) Wyjeżdżamy - macha w górę sprawdzam stan oleju oczywiście przelany i to gruuubo.. Mija kolejne 2 miesiące w pełni ledowe lampy za kilkanaście tysi od środka mają zacieki. Umawiamy się do serwisu, robią zdjęcia. Za tydzień info, żeby przyjechać będą wymieniać na nowe i zajmie im to co najmniej cały dzień.
Więc znowu do kierownika serwisu- Panie... zderzak i lampy ściąga się maksymalnie kilkanaście minut. Zmieszał się gościu..Przyjeżdżamy na umówioną wymianę a oni że będą tylko rozklejać lampy i czyścić od środka bo tak Mazda każe i skleją.. Ręce opadają. Oczywiście nie udała im się ta operacja. Robią kolejne zdjęcia. Przyjeżdżamy za kolejne 2 tygodnie na wymianę lamp. Wyjeżdżamy po wymianie - czujnik martwego pola został uszkodzony, w drodze powrotnej wywala akumulator. System S/S rozłożył go na łopatki. Aku do wymiany- czekamy na nowy. Tak wygląda polityka Mazdy z autem za 150 tys zł i jakość działania serwisu w Warszawie.
Niedawno prosiłem o wycenę Mazdy 3 w sedanie. Wspomniałem o haku bo jest przecież w katalogu. Salon mi mówi- nie... Pan se założy gdzieś indziej bo my nie wiemy jak to zrobić, ale Pan pamięta że jak się coś z elektryka zepsuje to traci Pan gwarancje.. Coś więcej dodać ??

Niestety poziom ASO wygląda podobnie w Audi, (o Skodzie nie wspomnę - po każdym serwisie sam skręcałem auto łącznie z tym, że filt powietrza cylindryczny leżał w obudowie filtra ale nie zapięty i ssał śmieci silnik, olej także duużo przelany itd. i w cenie 450 zł za 4 l :) Salom Modlińska ) Audi i Skoda zataiły także przygodę z wspomnianymi drzwiami, które jedne są lakierowane 2 krotnie a drugie chyba spolerowane bo za cienka warstwa). Czy kupisz za 6o tys czy za 150 tys. auto pamiętaj, że każdy chce Cię załadować jak tylko będzie miał okazję o serwisach nie wspominając. Niestety trzeba trochę się znać i pewne rzeczy sprawdzać. O ile jest to na gwarancji to pół biedy- ale jak sie skończy... Czemu tylko idioci w tych ASO nie pomyślą że robiąc uczciwie i jak należy będą mieli kolejki klientów. Jak zaczną kręcić jak w moim przypadku- ani nie kupie u nich drugiego auta, ani nie będę serwisował u nich i kilkaset osób wśród znajomych dowie się- "Stary nie jedź tam bo rżną na oleju, czy pojęcia nie mają o tym co robią". Jeszcze nie wiem jaki poziom prezentuje Opel więc się nie wypowiadam.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Krzysiec » 02 mar 2017, 13:31

Powtórzę moje doswiadczenie przy wymianie oleju i probie zlokalizowania dlaczego jedna z 6 dysz spryskiwacza nie dziala oraz dlaczego przy gumie oslonowej wiazki kabli przy klapie cos mi strzela.

Pech dla nich, a dla mnie "szczescie" ze przypomnialem sobie ze moja kamerka nagrywa w trybie parkingowym. Wszystkie akcje przed maska i rozmowy serwisantow przy tylnej klapie normalnie mnie zalamaly. Olej wymienili (nie wiem czy filtr ruszyli - bo w ksiazce nie mialem go zaptaszkowanego) Ale przy dyszy spryskiwacza stalo SŁOWNIE PIĘCIU technikow / serwisantow i radzili. Skonczyło sie na tym ze do dzis od dwoch tygodni czekam na telefon czy nowe dysze przyjechaly, bo podjeli decyzje o zamowieniu nowych. Pomijam fakt ze wystarczy zdjac obecne, przedmuchac dysze i przeplukac wezyk (gdyz ewidentnie cos w wezyku lata, bo raz zatkana byla jedna potem druga a teraz jeszcze inna) - Ale ok zamowili nowe to czekam. Oslona kabli? Podczas ogledzin padly slowa: "Strzela to strzela co mu to k%&%^ przeszkadza" - a no przeszkadza bo nie powinno strzelac. Po czym przy probie dostania sie i zdiagnozowania co strzela zlamali zaczep ktory wpadl do klapy i tyrkotal a oni usilnie chcieli mi wmowic ze przez to ze byl tam uwalony zaczep to strzelalo. Tylko ze nic mi wczesniej w klapie nie latalo a potem juz tak. Oczywiscie ulamany przez nich zaczep udalo mi sie samemu wyjac. Po konsultacji z kolega ktory pracuje w ASO OPLA w Serbii - powiedzial zeby nie ruszac tej gumy bo przy wymianie mozna jeszcze wiecej rzeczy uszkodzic przy takich fachowcach.

Przepraszam za OFF TOPIC ale chciałem tylko odpowiedziec na powyzszy post. :P Poniekad jest to pokrewne zagadnienie ASO ASTRY i innego auta.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości