Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 25 lut 2017, 23:15

lookfor pisze:Co chcesz od tego 9,4s przy 1.8 , zresztą 0-100 to ma aż takie znaczenie ? ważne jak idzie 70 -140

(na razie cena zbyt wysoka - ale może szanse na konkretną obniżkę ?)

Wtedy porównywałem to do Astry 1.4 150 KM bez S/S czyli sekunda różnicy.
Skoro 0-100 nie ma znaczenia to po co każdy producent je podaje? Ja to traktowałem jako ogólny wyznacznik osiągów silnika.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

drakr7
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2017, 01:33
Posiadane auto: corolla
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 1998
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: drakr7 » 26 lut 2017, 01:42

a ja jestem mile zaskoczony Fiatem Tipo (sedan). W wersji Lounge i na 17 kach wyglądana naprawdę fajnie. Tylko ten silnik benzynowy 1.4 jest trochę zbyt słaby. Dlatego skłaniam się ku Astrze.

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 26 lut 2017, 08:28

lookfor,
Jak szukasz informacji o nowej hondzie to już raz wklejałem gdzieś linka do fajnego testu. Wg mnie bardzo ciekawe informacje o samochodach.
https://www.youtube.com/watch?v=YDxeFqfxJs0

b3rs pisze:Jakiś czas temu miałem przyjemność jechać na tylnej kanapie Golfa i plastiki z tyłu, podobnie jak w Astrze, są twarde jak skała.
Trochę mnie zdziwiło, że "samochód wyznacznik" też tak nieładnie oszczędza.


To jest kolejny fenomen. W moim starym i30 też było w tym miejscu miekko z tyłu. Hyundai nie różnicuje jakości tego fragmentu wykończenia jeśli chodzi o przód i tył. W fordzie dostaniemy miękki plastik z tyłu ale w najwyższej wersji.
Niestety tendencja jest bardzo zła. Siedząc ostatnio w seacie Ateca z tyłu wydaje się, że to już nie stopień oszczędności ale robienie z klienta idioty. Co najlepsze opinie dziennikarzy mówią o bardzo dobrym wkończeniu samochodu - o wykończeniu z tyłu nie ma wzmianki.

Jeśli chodzi o golfa to poza tym szczególem w kwestii wykończenia widzę jednak same argumenty na plus względem konkurencji.

Robcio
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:27
Posiadane auto: Skoda
Silnik: 1.0
Rocznik auta: 2014
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska
Has thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Robcio » 26 lut 2017, 10:27

Buti pisze:lookfor,
Siedząc ostatnio w seacie Ateca z tyłu wydaje się, że to już nie stopień oszczędności ale robienie z klienta idioty. Co najlepsze opinie dziennikarzy mówią o bardzo dobrym wkończeniu samochodu - o wykończeniu z tyłu nie ma wzmianki.


To akurat nie jest dziwne, większość testów motoryzacyjnych dziennikarze motoryzacyjni opisują z punktu widzenia kierowcy. Bo tymi samochodami jeżdżą, a nie są wożeni z tyłu. To też rozumieją producenci właściwie poza samochodami z segmentu D/E al'a limuzyny jest różnica w wykończeniu z przodu i z tyłu samochodu na korzyść przodu. Bo zadowolony ma być kierowca i ew. pasażer z przodu. I w sumie ma to nawet jakieś odzwierciedlenie w tym jak ludzie użytkują samochody, są badanie z których wynika tyle, że masa samochodów jest użytkowana kierowca plus jedna osoba albo rodzina 2+1/2+2, dzieciom z tyłu raczej nie przeszkadza twardy czy miękki plastik bo siedzą w fotelikach...

Robcio
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:27
Posiadane auto: Skoda
Silnik: 1.0
Rocznik auta: 2014
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolska
Has thanked: 5 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Robcio » 26 lut 2017, 10:35

b3rs pisze:Skoro 0-100 nie ma znaczenia to po co każdy producent je podaje? Ja to traktowałem jako ogólny wyznacznik osiągów silnika.


Myślę, że to trochę może nie zaszłość historyczna ale tak się utarło (podobnie jak moc podaje się w koniach mechanicznych chociaż np. w papierach stosowane są inne jednostki zgodne z normami itd.). W moim odczuciu w epoce samochodów benzynowych bez turbin to 0-100 więcej mówiło o silniku/pojeździe bo nic nie wpływało mocno pozytywnie na elastyczność, cudów nie było jak samochód przyspiesza w jakimś czasie 0-100 to daje również obraz jaka będzie elastyczność… (oczywiście to pewne uproszczenie)

Obecnie w silnikach z turbinami sytuacje jest inna. Wypada też wspomnieć, że przyśpieszanie na jakimś tam biegu np. 70-140 ma więcej wspólnego z realną jazdą niż 0-100 (gdzie aby kręcić czasy jakie trafiają do dokumentacji trzeba to potrafić i raczej rzadko tak się jeździ w realnym ruchu)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 26 lut 2017, 10:38

Czas 0-100 jest najłatwiej zmierzyć. Pewnie dlatego się przyjęło, że podaje się ten parametr. Niektórzy producencie podaje też dodatkowe czasy np. 80-120. Pewnie będzie to coraz popularniejsze, chociaż to będzie pewnie uzależnione od marketingu.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Obrazek

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remar » 26 lut 2017, 10:42

lookfor pisze:Co chcesz od tego 9,4s przy 1.8 , zresztą 0-100 to ma aż takie znaczenie ? ważne jak idzie 70 -140

(na razie cena zbyt wysoka - ale może szanse na konkretną obniżkę ?)


Mam Civica IX to może parę słów w temacie. Honda jako jedyna marka jaką znam podaje czasy przyspieszeń w zależności od wersji wyposażenia - czym bogatsza wersja tym trochę gorszy czas (waga i większe felgi). I tak wersja Comfort ma 8,9s a Executive 9,4. Swoją drogą ciekawe dla jakiej wersji czas jest podawany przy Astrze. W Civicu jest głośniej niż w Astrze ale dopiero przy prędkościach przelotowych, silnik lubi wysokie obroty i to nie wada bo super się wkręca i mnie osobiście sprawia to frajdę. Wiadomo że nie ma tego efektu silnika turbo ale to całkiem żwawy silnik. Spalanie w trasie 6,5 do 130 a po mieście 7,5 lato do 8,2 zima i korki. Komputer nie przekłamuje i podaje faktyczne spalanie co do miejsca po przecinku (inżynierowie GM - naprawdę da się zrobić taki licznik). Bezawaryjność nie do pobicia - piąty rok jazdy, 95tys i oprócz eksploatacji wymieniona gumka przegubu bo gdzieś przeciąłem i klocki przód. Fajne rozwiązanie z fotelami z tyłu (podnoszone) i np podświetlana stacyjka której brakuje mi w Astrze. Teraz nawet ceny są niezłe bo wchodzi nowy model.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 26 lut 2017, 11:10

Mój kolega ma Civica ix kombi i jest bardzo zadowolony. Co prawda pali mu 9l we Wrocławskich korkach, ale zależało mu na bezawaryjności. Jemu też się podoba dźwięk silnika wkręconego na 7k obrotów.
Niemniej wydaje mi się, że ktoś kto jeździł turbodieselem nie będzie w stanie przesiąść się do 1.8 VTEC.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Obrazek

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remar » 26 lut 2017, 12:42

He he, właśnie do Civica przesiadlem się z turbodiesla 1,9 150KM

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 26 lut 2017, 13:10

O proszę :) Ja miałem dość po 1h jazdy. Przy przesiadce z 1.9 135KM :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Obrazek

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 26 lut 2017, 15:45

Buti pisze:lookfor,
Jak szukasz informacji o nowej hondzie to już raz wklejałem gdzieś linka do fajnego testu. Wg mnie bardzo ciekawe informacje o samochodach.
https://www.youtube.com/watch?v=YDxeFqfxJs0

Test taki sobie. Bez wysiadania z samochodu. Bez jakiejkolwiek krytyki.
O wiele lepszą robotę moim zdaniem zrobił carwow:
https://www.youtube.com/watch?v=ofgPC4DCVLo
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 26 lut 2017, 18:26

Warto oczywiście zasięgnąć informacji z jak największej ilości rzeczowych źródeł. Wszystko co ważne przedstawił moim zdaniem Pertyn, który z zasady nie wysiada z auta. Ma taki styl. Chcąc poznać praktyczne możliwości samochodu jeśli chodzi o miejsce i odczucie zawsze wybierzemy się do salonu osobiście.

Nowa Honda Civic niestety jeszcze nie zagościła do salonu w mojej okolicy więc poczekam jakiś czas. Wchodząc do poprzedniej wersji wyszedłem po kilkunastu sekundach bo do tego wnętrza nie mógłbym się przyzwyczaić.

Dzięki za link do testów. Warto zobaczyć inne testy tego prezentera. Dużo opini jest zbieżnych i nie ma zwrotu o 180 stopni co sprawia, że opinie mogą być wiarygodne.

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 26 lut 2017, 20:49

Ma to niestety swoje wady. Pertyn recenzował też Megane G.T., którą sam miałem okazję jeździć, i na przykład nie wspomniał o niesamowitej ciasnocie panującej na tylnych siedzeniach tego samochodu. Jak próbowałem usiąść "za sobą" to kolana wbiły mi się w twardy plastik kubełkowych foteli. Z perspektywy kierowcy takie rzeczy może nie są ważne gorzej, jak będziesz chciał przewieźć więcej niż jedną osobę (chyba, że tylko jedną, którą lubisz).
Carwow jest o tyle fajny, że sprawdza wszystko. Zachar z resztą też robi dobrą robotę na kanale Autocentrum.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

piotrek305
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 03 lut 2017, 08:44
Posiadane auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: TDCI
Rocznik auta: 2016
Miasto: Węgrów/Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: piotrek305 » 26 lut 2017, 21:07

b3rs pisze:Ma to niestety swoje wady. Pertyn recenzował też Megane G.T., którą sam miałem okazję jeździć, i na przykład nie wspomniał o niesamowitej ciasnocie panującej na tylnych siedzeniach tego samochodu. Jak próbowałem usiąść "za sobą" to kolana wbiły mi się w twardy plastik kubełkowych foteli. Z perspektywy kierowcy takie rzeczy może nie są ważne gorzej, jak będziesz chciał przewieźć więcej niż jedną osobę (chyba, że tylko jedną, którą lubisz).
Carwow jest o tyle fajny, że sprawdza wszystko. Zachar z resztą też robi dobrą robotę na kanale Autocentrum.


ja dumam o kupnie nowego samochodu i właśnie na placu boju została astra w kombi i megane w kombi.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 26 lut 2017, 22:31

piotrek305 pisze:ja dumam o kupnie nowego samochodu i właśnie na placu boju została astra w kombi i megane w kombi.

No to się nie krępuj i pytaj :) Pamiętaj, że musisz się przejechać autem. Bez tego nie kupuj. Zapisz sobie najważniejsze dla Ciebie punkty i upewnij się, że wybrane auto je posiada.
Tak czy inaczej pisz, pytaj i pochwal się jak wybierzesz :)


Sent from my MI 5 using Tapatalk
Obrazek

piotrek305
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 03 lut 2017, 08:44
Posiadane auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: TDCI
Rocznik auta: 2016
Miasto: Węgrów/Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: piotrek305 » 26 lut 2017, 23:02

Segor pisze:... pisz, pytaj i pochwal się jak wybierzesz :)

jak oceniasz megane i w jakiej wersji nadwoziowej, silnikowej i wyposażeniowej jeździłeś ? takie to małe, że ja i Narzeczona plus po śłubie za pewne dziecko ciężko będzie pomieścić ?

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 27 lut 2017, 08:39

piotrek305 pisze:jak oceniasz megane i w jakiej wersji nadwoziowej, silnikowej i wyposażeniowej jeździłeś ? takie to małe, że ja i Narzeczona plus po śłubie za pewne dziecko ciężko będzie pomieścić ?
Ok, ale miałem na myśli Astrę :D Megane nawet nie oglądałem. Jak zamawiałem swoją AK, to Megane kombi nawet chyba nie było. Niemniej ze specyfikacji widzę, że zarówno rozstaw osi jak i kół jest odrobinę większy w Megane, więc zdziwiłbym się, gdyby było tak aż tak ciasno :) Może to tylko wrażenie?
Obrazek

Awatar użytkownika
EmAjEs
Klubowicz
Posty: 579
Rejestracja: 19 sty 2017, 21:52
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.6 CDTI 110 KM
Rocznik auta: 2015
Miasto: Łańcut/Rzeszów
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: EmAjEs » 27 lut 2017, 08:46

Jak zamawialem astre to tez myslalem o megane - nie jeździłem nim oglądalem tylko i o ile dla kierowcy wydawalo mi się ok o tyle dla pasazerow z tylu maaaaało miejsca - a ja woże czasami 2 dzieci z tyłu w fotelikach.

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 27 lut 2017, 08:58

G.T. jest fajna... ALE...
- To Renault i będzie szybko tracić na wartości.
- To Renault i będzie się psuć. Możecie mówić, że to stereotyp, ale kolega, z którym pojechałem oglądać Megi jeździ poprzednią generacją. Pół roczny samochód bierze tyle oleju, że kolega już chce się jej pozbyć. Słyszałem też, że Thalisman, który dzieli z G.T. skrzynię, miał z nią problemy bodajże po 6 tysiącach. Serwis odmówił naprawy zwalając winę na nieprawidłowe użytkowanie.
- Na Megane dostałem 2% rabatu. Na Astrę 17%...
- W testach Astra jest szybsza.

Do tego dochodzi wspomniana ciasnota na tylnej kanapie i dlatego jeżdżę teraz Astrą a nie Renault.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Awatar użytkownika
EmAjEs
Klubowicz
Posty: 579
Rejestracja: 19 sty 2017, 21:52
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.6 CDTI 110 KM
Rocznik auta: 2015
Miasto: Łańcut/Rzeszów
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 25 times
Been thanked: 24 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: EmAjEs » 27 lut 2017, 09:03

Co do megane to kiedyś miałem służbową rocznik 2013 silnik 1.5 dci zdaje się nie pamiętam ile koni ogólnie z racji tego że to było auto służbowe to nie narzekałem jeździłem nim przez rok i nie było problemów - była to wersja kombi - wiadomo auto zupełnie inne niż to nowe megane - ale miało jeden wyjątkowo irytujący mankament: w zimie przy niewielkim mrozie powiedzmy w przedziale -5 do -10 - zamarzał hamulec ręczny :) A co do miejsca do w tamtym modelu było go więcej niż w tym nowym. Jednak astra choc wymiarami mniejsza od poprzedniczki to ta terapia odchudzająca np ogjętość foteli i kanapy wyszła super.

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Mati » 27 lut 2017, 09:05

Ja jeździłem Meganką z silnikami 1,6 SCe 114KM i 1,2 TCe 130KM.
Jeśli chodzi o te silniki to odradzam bo SCe na testowej trasie spalił mi prawie 10 litrów a wcale go aż tak bardzo nie piłowałem(lekko też nie miał ale rezerwy jeszcze były) a TCe wydaje się lepszym wyborem i w rzeczywistości tak jest ale brakuje mu wigoru już na autostradzie i do 1,4 turbo z Opla brakuje mu bardzo dużo. Z tyłu rzeczywiście mało miejsca i zauważyłem jeszcze jedną rzecz która mnie bardzo denerwowała to była jakość kierownicy, zapytałem się dealera czy jest możliwość zamówienia skórzanej kierownicy a on mi mówi, że to jest właśnie skórzana, byłem trochę w szoku bo nasze kierownice w Oplu są przyjemnie miękkie a w Megance nieprzyjemnie twarde(i nie można zamówić ogrzewania kierownicy). Jeśli brać Megane to tylko z dieslem(albo z 205KM 1,6 benzyna).
Obrazek

piotrek305
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 03 lut 2017, 08:44
Posiadane auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: TDCI
Rocznik auta: 2016
Miasto: Węgrów/Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: piotrek305 » 27 lut 2017, 09:15

dzięki za opinie :) w wolnej chwili podjadę do salonu i pooglądam francę :)

wajkii
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2017, 09:07
Posiadane auto: Może astra
Silnik: 1,4 120 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tychy
Województwo: Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wajkii » 27 lut 2017, 12:19

themichals pisze:Przeglądając forum Fiata, jestem trochę zdruzgotany ilością awarii...
Czytam nasze forum i w sumie nikt nie miał jeszcze jakichś poważnych problemów


Witam, właśnie stoję przed zakupem jakiegos kombi, Astra 125km lub tipo 120km, oba silniki 1,4. Czytam oba fora i wychodzi że oba auta mają poważne problemy. Fiat może bardziej mechaniczne, Opel bardziej elektroniczne i widać że producent za bardzo nie może nad nimi zapanować. Więc tutaj nie zgodzę się że Astry 5 są bezproblemowe, przykładowe tematy to: wypalanie tłoków, 1.6 CDTI 110 KM dziwnie warczy, parowanie lamp, problem z odpalaniem, problemy z fotelami, przygasanie świateł itp. Na razie jakość wnętrza - Opel, wielkość bagażnika i ewentualne późniejsze problemy z elektroniką - tu wygrywa fiat. Odczucia z jazd podobne, Astra może bardziej myszkuje po drodze, ale za to cichsza (w porównaniu do tipo bez turbo)

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: pgrad » 27 lut 2017, 12:50

@wajkii... a tak precyzyjniej, gdyż zestawiasz całość wad dla wszystkich możliwych konfiguracji a mówisz, że szukasz 125 KM - jakie, wady przyporządkujesz do tego silnika z ogółu?!
Może jest to uszczypliwość z mojej strony, ale czy to jest nasz stereotyp iż wszystko wrzucamy do jednego wora i mówimy, że Opel to same wady, że nie kupujemy samochodów pochodzących z kraju czy zaczynających się na F.
Mi też kiedyś Niemcy, widząc mojego Opla (a jeżdżę Oplami już przeszło 19 lat), powiedzieli że jeżdżę uszkodzonym autem, gdyż to Audi jest dobrym samochodem bo ma cztery sprawne koła, a Opel ma jedno i na dodatek uszkodzone przez błyskawicę ;) :) .
Przez lata eksploatacji, po za naprawami eksploatacyjnymi, nic z autami się nie działo i wierzę, że i moją AK ST to ominie, choć wiem że trafiają się przypadki, które niestety dosięgły defekty technologii, a na kogo to wypadnie nie mamy wpływu.

Zmieniłem post. Stosuj proszę krótsze cytaty bądź taką formę na jaką poprawiłem. Forum będzie bardziej czytelne. Pozdrawiam/ daro
Obrazek

wajkii
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2017, 09:07
Posiadane auto: Może astra
Silnik: 1,4 120 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tychy
Województwo: Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wajkii » 27 lut 2017, 13:08

pgrad pisze:@wajkii... a tak precyzyjniej, gdyż zestawiasz całość wad dla wszystkich możliwych konfiguracji a mówisz, że szukasz 125 KM - jakie, wady przyporządkujesz do tego silnika z ogółu?!


Nie mówię o stereotypach i nie mówię że opel ma same wady. Wypisałem poszczególne dotyczące astry 5 na podstawie przeglądania tego forum. W sumie wszystkie wymienione (oprócz CDTI) dotyczą także silnika 1,4 125km, a dokładniej dotyczy go wypalanie tłoków, pozostałe są niezależne od wersji silnikowej a jedynie od wyposażenia.
Po prostu nie mogłem pozostać obojętny wobec stwierdzenia że tipo się sypie a z astrą nic się nie dzieje.
Teraz praktycznie wszystkie nowe auta są usterkowe, jedne posiadają poważne wady fabryczne, inne mniej. Od tego zależy jak długo auto nam posłuży i czy wrócimy do danego producenta.
Jak ktoś miał podobny dylemat tipo/astra (do ok 70tys) wersje, proszę o za i przeciw dla każdego z nich.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 27 lut 2017, 13:16

Na pewno AK ma problemy z elektroniką, było kilka osób, które zgłaszały problem z odpaleniem, alarmem, albo radiem. Jednak najczęściej dotyczyło to wczesnych aut, produkowane teraz mają raczej mniej problemów. Na dodatek problemy z elektroniką mają nieporównywalnie większe szanse na naprawę w okresie gwarancyjnym niż mechaniczne: moduł za kilkadziesiąt złotych chętniej Ci wymienią, niż silnik. Oprogramowanie można bez problemu zmienić i też zapewne problemy znikną.
"wypalanie tłoków" ? Na forum u nas ktoś coś takiego pisał?
"przygasanie świateł" to irytująca rzecz, a nie problem, bo nie wpływa w żaden sposób na korzystanie z auta.
"parowanie lamp" niektórzy zauważają, chociaż jeszcze nikt nie zwrócił uwagi żeby to przeszkadzało w jeździe (bo chyba w trakcie jazdy nie występuje), tutaj także prędzej czy później będzie na to pewne rozwiązanie (zapewne nawet żarówki led załatwią sprawę).

Na razie problemów mechanicznych z silnikami 1.4 jest bardzo mało. Zdarza się, że narzekamy na elastyczność silnika, ale zanosi się na to, że i tu Opel ma poprawkę oprogramowania silnika i problem załatwiony. Jakiś inny poważny problem mieliśmy na forum??

Nie twierdzę, że AK to najlepszy samochód, tylko staram się w miarę obiektywnie przedstawić sytuację. Fiata nie znam, więc nie będę się wypowiadał na temat jego awaryjności.
Obrazek

wajkii
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2017, 09:07
Posiadane auto: Może astra
Silnik: 1,4 120 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Tychy
Województwo: Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wajkii » 27 lut 2017, 13:45

@Segor, co do wypalania jest temat: uszkodzony-t-ok-astra-v-1-4-turbo-t475.html
Spodziewałem się że tutejsi forumowicze będą bronić astry (tak jak fiatowicze bronią fiata).
Jeśli chodzi o usterki, nie boję się okresu gwarancji (tutaj też różne podejście aso, niekiedy trzeba czekać na auto miesiąc i niechętnie udzielają informacji), pytanie jak będzie po gwarancji. Czasami wymiana rozrusznika (mechaniczna) będzie znacznie łatwiejsza niż zlokalizowanie problemów z elektroniką.
Parowanie teraz nie przeszkadza, ale z czasem lampy będą do wymiany ze względu na niską skuteczność.
Jak już pisałem, chodzi mi o wskazanie zalet i wad każdego z aut, a nie o przepychanie się które ma jaką opinię i które usterki są istotniejsze...

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: pgrad » 27 lut 2017, 14:40

@wajkii niezależnie jakie auto wybierzesz - czym więcej elektroniki tym samochód bardziej narażony na uszkodzenie - za postęp technologiczny, który napędzamy sami płacimy "gorszymi" jakościowo produktami.
Wybór czy wybierzemy auto projektowane i zbudowane z wykorzystaniem wielu systemów takich czy owakich dedykowane na rynek rozwinięty czy wybierzemy auto na rynek rozwijający się zależy tylko od własnych potrzeb. Każda marka samochodowa ma swoje wpadki , tak jak i tu przywoływane pojedyncze egzemplarze AK.

Dla użytkownika AK ST, choć w innej wersji silnikowej Opel ma swoje wady przedstawiłem je w wątku o swojej Astrze.
Fiata pomimo że konkurencyjny cenowo bym nie wybrał - brak porządnych świateł.
Dla mnie światła były priorytetem - ich wycena jest niepoliczalnie niższa niż własne bezpieczeństwo
Obrazek

Awatar użytkownika
LordDarq
Wyjadacz
Posty: 337
Rejestracja: 09 wrz 2016, 09:01
Posiadane auto: Astra K HB
Silnik: 1.4 Turbo 125KM S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: LordDarq » 27 lut 2017, 14:55

@Segor
Fajnie napisane. Nic dodać nic ująć.

@wajkii
W każdym aucie możesz znaleźć wady, awarie, usterki, itd - ale zauważ jak mało (moim zdaniem) jest wpisów na forum o tym, choćby nawet patrząc w stosunku do ilości sprzedawanych aut. Ja na mój egzemplarz nie narzekam.

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 27 lut 2017, 15:10

U mnie też wszystko gra. Pierwszą rzeczą jest ta kampania serwisowa związana z navi900, ale takie rzeczy mają miejsce chyba w każdej marce. Z resztą nie mam co narzekać - dostanę darmową aktualizację a nic mi się z radiem nie dzieje.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości