Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 23 lut 2017, 17:27

"Kolega mówi chyba o Astrze IV my tutaj kochamy wszystkie ale szczególnie Astre V lub jak kto woli K"

Dokładnie,chyba w tym wątku wspominałem o astrze 4 odnośnie spalania jest dużo na niekorzyść wzgledem astry 5,jednego faceta w serwisie zagadnałem i taką użytkował i teraz kupił nową i jest spora różnica(zapewne bezposredni wtrysk dużo pomaga)pomijam już odnsnie 4-ki ,że jest do tego gorsza dynamika,wadliwe(niedopracowane) skrzynie biegów i również pompy wody."Wadliwą"skrzynię M32 teraz podobno poprawiono(dodano kanałek olejowy)i miejmy nadzieję,że będzie ok,odnośnie pompy wody to nie wiem czy zmieniono wzgledem poprzedniej astry,dzwoniłem do kilku serwisów i się nie dowiedziałem(chcieli vin samochodu).

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 23 lut 2017, 17:49

Skrzynia ma też większe (mocniejsze) łożyska. Czy będzie lepsza czas pokaże.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 23 lut 2017, 19:22

Chcesz wytrzymałe auto? Kup Civic, Mazde3 lub Aurisa. Chcesz poszaleć? Kup AK 200KM. Chcesz niskie spalanie? Kup diesela.
Twoje oczekiwania trochę się wykluczają. Chcesz niskiego spalania, dobrych osiągów a zarazem wytrzymałości. To może gaz?


Sent from my MI 5 using Tapatalk
Obrazek

Awatar użytkownika
woody23
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 30 lis 2016, 21:34
Posiadane auto: Astra H i K
Silnik: 1.6 115KM, 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 24 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: woody23 » 23 lut 2017, 19:29

niestety wydaje mi się że Astra odpada w przedbiegach - brak kierunkowskazów w lusterkach
Obrazek

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: daro » 23 lut 2017, 19:45

@lookfor przeczytałem jeszcze raz dokładnie Twój post i powiem Ci, że jeśli chciałbyś znaleźć kompromis pomiędzy tym czego oczekujesz, czego poszukujesz to powiem Ci śmiało. Niestety jeszcze takiego auta nie wyprodukowano. Wymieniłeś tyle szczegółów, które Cie irytują, ile byś chciał mieć, że nijak nie da się tego odnaleźć na rynku motoryzacyjnym :-)
Wybierz te auta, które naprawdę Ci się podobają, wyślij zapytania do salonów w przedziale cenowym, który jesteś w stanie zakupić samochód i wtedy spróbujemy Ci jakoś sensownie pomóc :-)

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 23 lut 2017, 21:40

Buti pisze:[
lookfor,
Za 70k są kompromisy a za 75k sytuacja nie zmienia się diametralnie tylko pjawia się nowy przedział cenowy z dodatkowymi kompromisamii. Z tego co piszesz można się domyślać, że lubisz dynamiczną jazdę. Upoluj z wyprzedaży astrę K z silnikiem 150, forda focusa 1.5 150 albo golfa 150.


Rzeczywiście to temat o Astrze V zasugerowałem się tym (''a Inne auto'' ). Tym niemniej widziałem / siedziałem w nowej Astrze K ale odpada ze względu na jednak trochę przymały bagażnik ( sedan ma widocznie większy, wystarczający coś jak obecna C5, no i według mniej jest ......ładniejszy, tył Hatch... mi się średnio podoba).

Co do dynamicznej jazdy, no tak lubię to odstresowuję się. Pod tym kątem wybór auta to po 20 latach raczej mocnego naciskania gazu i n * wyprzedzeń wiem, że nie potrzebuję ''silnika potwora ''kiedy nie bardzo jest tę moc gdzie wykorzystać- chyba, że na torze.

Ruszanie ze świateł na wyścigi mnie nie rajcuje , bardziej łuczki zakręty ,wyprzedzanie przy prędkości przelotowej najczęściej tj. jakieś 100 dzieści oczywiście jak pusto nie w twarz , a do tego spokojnie wystarcza to co jest teraz czyli marne 110 KM w dieslu ale 2 litr.( radziłem sobie nawet w benzynowej Nexii , już nie pamiętam chyba 1,6 ).
Autostrada - nie szaleje bo to dużo się nie zyska grzejąc nawet ca. 200 zyskuje się raptem minuty a potrzeba wtedy zdecydowanie większej koncentracji ,którą przez te kilkaset km nie tak łatwo utrzymać do tego te spalanie kolosalne . No ale jakieś minimum musi być , każdy ma jakąś swoją prędkość podróżną i swoje zdanie na ten temat niezależnie od przepisów.Moje zdanie jest takie, że te 140-150 km/h na autostradzie jest bezpieczniej niż 100 bo koncentracja optymalna ( przy 100 - prawie zerowa a przy 200 zbyt intensywna).Dla każdego inna wartość -Kubica 200 to pewnie spacer.
No a ile pali przy tych 140-150 rzeczywiście Astra ( K albo J ) i konkurenci to w sumie gwóźdź programu.Potem oczywiście kompromis bo awaryjność,zawieszenie wygląd, ilość miejsca w aucie, bagażnik....ale od czegoś trzeba wyjść. Zadawalający mnie wynik w przypadku benzyny to 7 - 7,5/100 , diesel to musiałoby być max 6/100)

( konkretniej - za motor super oszczędny który trzyma się drogi jak małe Bmw 118 gdzie 140 km/h = chwila a 180 km/h na autostradzie to jazda po szynach jak w limuzynie, spalanie minimalne- jestem gotów dopłacić powiedzmy ponad 5.000 może nawet 10 ; za skórę , podgrzewane fotele czy tempomat, navi zdecydowanie nie)

Poczekam jeszcze z miesiąc,chwilowo c5 na chodzie ale w dłuższą zagraniczną trasę trochę strach- przeczytałem te 30 kilka stron podpowiedzi ( dziękuję- zdecydowanie kulturalne/merytoryczne forum), może jakaś super okazja się trafi. Może nowa Honda, może Tipo albo Astra stanieje albo przynajmniej nie podrożeje..., może Mazda 3ka na żywo w środku okaże się nie taka mała....Golf Sportvan... itd, trudna decyzja bo auto ma być na wiele lat.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 23 lut 2017, 21:57

Na Twoim miejscu bralbym Mazdę Enso, ale koszt 90k :)

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Obrazek

mmm
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:11
Posiadane auto:
Silnik:
Rocznik auta: 0
Miasto:
Województwo:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mmm » 23 lut 2017, 22:14

@lookfor jestem ciekaw twojego nowego auta

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 23 lut 2017, 22:23

Sam jestem ciekaw !?
Jeszcze zdanie kobiety ''trochę'' się liczy.
Pierwsze- salon Opel, oglądaliśmy Astrę Sedana- oczywiście mówi ''bierzemy'' .Obiektywnie zdecydowanie jednak ładny samochód.Ale mimo wszystko lubię trochę głębiej podłubać/poszukać.

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 23 lut 2017, 22:25

@lookfor no sorry ale jak wsiadłem do tipo no ten samochód swoim wyglądem w środku normalnie mnie odrzucił,choć silnik 1.4 T jest dynamiczny ale głośny(duże obroty)na autostradzie gdzie w takiej astrze spokój.
Jeśli bym bardziej tolerował liftbacki albo sedany to moim typem byłaby octavia 1.4 150,głównie za ergonomie i ilośc miejsca w środku(i masz ten duży bagażnik tak jak chciałeś)a przede wszystkim za dynamikę silnika.

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 23 lut 2017, 22:36

Zależy co kto lubi ( na co zwraca uwagę ) - Bagażnik w Tipo HB tzn. 5 drzwiowym jest wystarczający( zdecydowanie większy niż w Astra HB).
Wnętrze jak dla mnie Ok , tutaj nie mam wielkich wymagań -nic nie odpadało ( przynajmniej w salonie)- za to agresywny tył i przód moim zdaniem ładne, zadziorne.
Silnik jak czytam to akurat w tym wypadku tylko diesel 1.6 wchodzi w grę.
( Ale cena na dzień dzisiejszy ponad 70000 chyba o 10 000 za duża - a może nie ???)

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 23 lut 2017, 22:38

Przeglądając forum Fiata, jestem trochę zdruzgotany ilością awarii...
Czytam nasze forum i w sumie nikt nie miał jeszcze jakichś poważnych problemów

piotrek305
Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: 03 lut 2017, 08:44
Posiadane auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: TDCI
Rocznik auta: 2016
Miasto: Węgrów/Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: piotrek305 » 23 lut 2017, 22:43

themichals pisze:Przeglądając forum Fiata, jestem trochę zdruzgotany ilością awarii...
Czytam nasze forum i w sumie nikt nie miał jeszcze jakichś poważnych problemów


jestem na forum tipo i nikt o żadnej awarii nie pisze..

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 23 lut 2017, 22:52

Tu nie chodzi,że nic nie odpada(bardzo spłyciłeś)tylko sam wygląd(pomijam straszne plastiki)wyglada wręcz "dziadkowo"zero klasy(oczywiście z zewnątrz ok) to juz rapid albo fabia lepiej wyglądają.Nie wiem kto projektował środek ale dla mnie ta jakaś masakra w ogóle jak wsiadłem w salonie do tego to poczułem tandeciarstwo w tym samochodzie,zresztą jak się ma juz wydać te 70 tysi to co z tego,że dostajesz auto nowe jak wygląda w środku tandetnie.
Zresztą gdzie temu samochodowi do C5,którym obecnie jeździsz...

"Czytam nasze forum i w sumie nikt nie miał jeszcze jakichś poważnych problemów"-astra k to na razie dosc nowe auto tak więc to nie jest jakis wielki wyczyn.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 23 lut 2017, 22:59

piotrek305 pisze:jestem na forum tipo i nikt o żadnej awarii nie pisze..

To chyba jesteś na jakimś innym forum ;)
Przykładowe tematy:
"1,4 95 km - falowanie obrotów na jałowym , zimny silnik." "Tipo 1.4 Nie zapalił" "Stuki z rozrusznika podczas zapalania" "Check engine" "Nie działający wyświetlacz" "Stuki w przednim zawieszeniu" "Jestem paranoikiem? - niedokręcone koło" "Tarcie podczas pełnego skrętu w Tipo" "Skrzypiący fotel" "Niestabilna jazda na wprost" "Moje Tipo by Turcja..." - wycinek: Przy rozruchu (dźwięk chyba z rozrusznika) auta słyszę dźwięk jakby kulka wpadała do metalowej obudowy, puszki

więcej mi się już nie chce wklejać :)

P.S. oczywiście w większości odpowiedzi na te tematy można zobaczyć odpowiedź: It's not a bug, it's a feature
Ostatnio zmieniony 24 lut 2017, 12:17 przez themichals, łącznie zmieniany 1 raz.

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 23 lut 2017, 23:42

adax pisze:zresztą jak się ma juz wydać te 70 tysi to co z tego,że dostajesz auto nowe jak wygląda w środku tandetnie.
Zresztą gdzie temu samochodowi do C5,którym obecnie jeździsz...



Zgoda co do 70 000- czy do końca taka ''tandeta'' to na moje oko jak chwilę patrzyłem wyglądało znośnie ale ''niemacałem w środku'', jedynie bagażnik otwierałem sprawdzając czy miejsce/dziura na zapas jest.
( na razie ten Tipo to opcja awaryjna jakby wszystko inne nagle ostro podrożało)

Mój c5 ( znaczy na firmę ) to jest model z 2003 , w środku jest ok ale bez rewelacji. Spalanie , trakcja Ok ale swoje już najeździł.
Nowy C5 Kombi (rodziców) z 2010 ,którym też nabiłem z 100 tys - wersja bogatsza ( np. wbudowane Navi, te beznadziejne automatyczne światła doświetlające zakręty) ..też bez rewelacji. Trochę mocniejszy od sarego przy tej samej pojemności silnika ale jednak ten litr więcej pali- przy szybszej jeździe. Do tego wskaźnik ile zostało paliwa = katastrofa.

Ostatnio miałem przyjemność jechać ( jako pasażer) Mercedesem klasa C. Z tego co zrozumiałem 1.6 nie pamiętam chyba diesel , wersja full nówka za 1 920 000 koron czeskich ( na nasze coś niecałe 300 000pln ) . W środku skóra, podgrzewane fotele ....... powiem tak- mnie to nie wzrusza byle by nie było jak w Polonezie gdzie wszystko się telepało. Najbardziej zapamiętałem spalanie 5,2 na dystansie 23 tys km + te martwe pole w lusterkach - gościu na autostradzie 130 -160 jechał.
Od 2003 do 2010 katowałem Octawię , skromna w środku , klima manual - ale silnik w sam raz jedyne co się psuło to podnośniki szyb.Beemka brata też już ponad 10 lat, brak bajerów,skóry , tylne szyby na ,,korbkę'' .....ale ten silnik.....miodzio.

Klor
Wyjadacz
Posty: 278
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:26
Posiadane auto: AK ST
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 2016
Miasto: DC
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 17 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Klor » 24 lut 2017, 17:38

Za 300 kPLN to się kupuje C43 AMG a nie diesla 1.6.... coś Ci się z tą cena Merca pokielbasilo.

enigmapl
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:31
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.6 200KM MT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: enigmapl » 24 lut 2017, 18:45

lookfor pisze:...te beznadziejne automatyczne światła doświetlające zakręty...

8 lat jeżdżenia C5 i moje doznania są wręcz odwrotne - jedna z fajniejszych opcji, której już mi brakuje w Astrze.

noso
Klubowicz
Posty: 393
Rejestracja: 28 sie 2016, 10:15
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1,4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Gdynia
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: noso » 24 lut 2017, 18:53

enigmapl pisze:
lookfor pisze:...te beznadziejne automatyczne światła doświetlające zakręty...

8 lat jeżdżenia C5 i moje doznania są wręcz odwrotne - jedna z fajniejszych opcji, której już mi brakuje w Astrze.

To samo mialem w Superbie i Fiacie Bravo i super sie to sprawdzalo....

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Mati » 24 lut 2017, 19:03

enigmapl pisze:
lookfor pisze:...te beznadziejne automatyczne światła doświetlające zakręty...

8 lat jeżdżenia C5 i moje doznania są wręcz odwrotne - jedna z fajniejszych opcji, której już mi brakuje w Astrze.

IL ma doświetlanie zakrętów ;)
Obrazek

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 24 lut 2017, 19:13

enigmapl pisze:
lookfor pisze:...te beznadziejne automatyczne światła doświetlające zakręty...

8 lat jeżdżenia C5 i moje doznania są wręcz odwrotne - jedna z fajniejszych opcji, której już mi brakuje w Astrze.



O 3 w nocy kiedy pusto na drodze (uważać to trzeba tylko na zwierzaki ) w moim przypadku o wiele lepiej sprawdza( ło) się układ długie +przeciwmgielne. Jak jechałem i mi wyświetlał komunikat ,,AUTOMATIC....activated '' i cyk długie/drogowe wyłączone - lekko mówiąc działało mi to na nerwy , szczególnie po tych najczęściej 7-8 h jazdy. Już nie pamiętam może był błąd komputera i normalnie tylko doświetla bez wyłączania długich.No ale ja mam taki styl lubię światła ustawiona max daleko ( nie szeroko).

Klor pisze:Za 300 kPLN to się kupuje C43 AMG a nie diesla 1.6.... coś Ci się z tą cena Merca pokielbasilo.


Cenę w koronach pamiętam doskonale (1milion 920 tys) bo potem przeliczałem. W każdym razie było to zgrabne autko nie ,,krowa'' , ale na nazwach się nie orientuje , nie wykluczone, że te C pokręciłem.

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 25 lut 2017, 12:51

Dzisiaj miałem okazję pooglądać z bliska nowe i30. Stało zaraz przy elantrze więc tym bardziej było co porównywać. Gdy dwa samochody stoją obok widać wyraźnie o ile dłuższa jest elantra na rozstawie osi i na długości ogolnie nadwozia.

Wchodzę, dotykam, reguluję, otwieram schowki, przerzucam biegi, naciskam przyciski, oglądam bagażnik, siadam z tyłu oceniam jakość i pytam siebie co tu jest kurde lepszego niż w golfie? Ponoć to nowy król klasy a klasę dopiero czuć jak wyszedłem z salonu i usiadłem w swoim samochodzie:D. Poziom nowego i30 to poziom pozostałych propozycji hyundaia i nie widzę w nim nic co mogło by go wyróżniać wśród samochodów tej marki a co dopiero by mógł stanowić jakiś nowy punkt odniesienia w klasie kompaktów. Obok w elantrze jest podobnie choć może twardszy plastik jest zastosowany tam gdzie i30 ma miękki w okolicach szyb. Wygląd klamek i boczków drzwi w i 30 jest po prostu tak przeciętny jak pierwsza generacja kia ceed. Jedyny plus to chyba możliwość otwarcia drzwi w deszczu bez obawy że poniszczy się tapicerka, bo wystarczy przetrzeć go szmatką i nic się nie stanie. Nawet po powodzi będzie jak nowy;)

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 25 lut 2017, 21:43

Jakiś czas temu miałem przyjemność jechać na tylnej kanapie Golfa i plastiki z tyłu, podobnie jak w Astrze, są twarde jak skała.
Trochę mnie zdziwiło, że "samochód wyznacznik" też tak nieładnie oszczędza.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 25 lut 2017, 22:13

Takie dane http://www.bankier.pl/wiadomosc/Najczes ... 98057.html rejestracja samochodów grudzień2016/styczeń 2017 -
Sądzicie, że można się tym sugerować ??
Nie wiem jak w ubiegłych latach po podobnych danych kształtowały się ceny w nast. miesiącach , czy spadek rejestracji w styczniu miał duży wpływ na cenę auta w Marcu, Kwietniu???

Jeśli tak to moim zdaniem należałoby się spodziewać obniżki cen .........Hondy Civic może Octavii , Astra sądze nie powinna podrożeć
( w sensie nie zniknie te kilka tyś. rabatu)- oczywiście trochę wróżenie z fusów.

Ten Civic mi chodzi po głowie skoro jest już polski cennik nowej wersji http://superauto24.se.pl/nowosci/nowa-honda-civic-x-ma-polski-cennik-poznaj-silniki-i-wyposazenie_937983.html a sprzedaż starej idzie według tej tabelki kiepsko( indywidualni -31%)

( choć ta tabela to też takie Pi*oko bo jak ktoś zamówił auto w grudniu/styczniu i czas oczekiwania na auto np 5 miesięcy- to te dane średnio przydatne pod kątem prognozy cen-no i Polska to dla Hondy chyba rynek marginalny)

Zacząłem grzebać o Civicu.
Czytam to http://www.leftlane.pl/wrz15/test-honda ... adzie.html na ile wiarygodne info nie mam oczywiście pojęcia –na różnych forach Hondy nie potrafię znaleźć interesujących mnie info.

Głównie fragment o silniku:
Cytat’’ Rzecz, która będzie podobać się każdemu, to spalanie. Przy spokojnej jeździe na trasie, auto zużyło mi 5,7 litra na 100 km. Droga jednopasmowa, niewiele wyprzedzania, prędkości do 110 km/h. Jeżeli będziemy jechali bliżej 140 km/h, spalanie wyniesie już niemal 7 litrów. Ten wynik udało mi się maksymalnie zwiększyć do 10,5 litra. Ale takie spalanie dotyczyć będzie jedynie tych osób, które chcą jeździć z prędkościami dozwolonymi tylko na niemieckich autostradach.’’

( 5,7 raczej kiepski wynik ale te 7 przy ca.140 przyzwoita wartość moim zdaniem)

W artykule napisane, że bez Turbo, że nie bardzo nadaje się do wyprzedzania, że muszą być duże obroty itd…
O ile pamiętam starą Nexią ( benzyna ale silnik nie pamiętam ,chyba 1,5-90KM) którą nabiłem od 1996-2003 trochę km, zdecydowanie szło sprawnie wyprzedzić( chodzi mi o wyprzedzenia jak ktoś się wlecze na normalnej drodze powiedzmy te 80-100 kmh) , nie przypominam sobie żeby mi przeszkadzało jakoś ,,ryczenie silnika’’ o ile takie coś w ogóle występowało- a tamten silnik na pewno dużo słabszy był od 142 KM Civica.

Teraz w dieslu doganiam kogoś , jadę za nim te 80-90 , i na 4ce przyspieszenie , chwila moment jest te 120-130 albo lepiej , 0 problemu z wyprzedzeniem.

Jak taka sytuacja wygląda w silniku Hondy ( albo podobnych )- co, że niby muszę dać 3 kę żeby auto weszło na obroty i odchodziło przy tych 90 km/h, na 4 ce muł ?, nie pójdzie?nie da się sprawnie wyprzedzić ?
( jakaś całkowicie inna charakterystyka od starej Nexii???)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 25 lut 2017, 22:23

Civic kręci się chyba o 1k obrotów wyżej niż Astra. I co najmniej o tyle wyżej musi być, żeby miał moc. Z tego co wiem, to jest to popularna opinia: wysokie obroty i głośno. Zresztą, musisz przejechać się sam. Bez tego nie ma nawet co rozważać auta.
No i tak obawiam się, że przy 80 km/h to byś musiał wrzucić 3 bieg, żeby wyprzedzić Civiciem.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Obrazek

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 25 lut 2017, 22:43

Jak szukałem samochodu i zobaczyłem osiągi Civica to mi ręce opadły... 14s dla silnika 1.4, 9,4s - 1.8 i 11,2s z automatem. Żenada. Do tego dochodzą dość zastanawiające pakiety wyposażenia.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 25 lut 2017, 22:54

Co chcesz od tego 9,4s przy 1.8 , zresztą 0-100 to ma aż takie znaczenie ? ważne jak idzie 70 -140

(na razie cena zbyt wysoka - ale może szanse na konkretną obniżkę ?)

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 25 lut 2017, 22:58

Ale w manualu ten silnik ma moc,oczywiście 1.8 "zjada"Chevrolety Cruze 1.8 140 i lancera 1.8 140 tak więc źle nie jest a i w ostatnim teście z małymi turbo benzynami 1.4 w przyspieszeniu do setki idzie równo tylko trochę ustępuje w elastyczności.To silnik bardzo ekonomiczny na trasie ja akurat szukałem sedana VIII bo bardziej wyciszony i mniej twardy.Ufo tez testowałem ale iX i nadal istnieje "problem"z wyciszeniem i to właściwie jedyna wada dla mnie(i ten kokpit !),na krótkich dystansach daje frajdę ale na autostradzie trochę męczy ten silnik jak i zbyt bezpośredni układ kierowniczy i własciwie to wszystko...
Oczywiście to tez kwestia przyzwyczajenia,zapewne jeżdżąc takim japończykiem z kilka lat to bym innych samochodów nie zauważał a może i bym do kokpitu równiez się przyzwyczaił kto wie...

lookfor
Nowicjusz
Posty: 65
Rejestracja: 23 lut 2017, 11:49
Posiadane auto: BMW 1 E87
Silnik: 122 KM ,Diesel 2.0
Rocznik auta: 2005
Miasto: jelenia gora
Województwo: dolnoslaskie
Has thanked: 20 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: lookfor » 25 lut 2017, 23:02

adax pisze:To silnik bardzo ekonomiczny na trasie ja akurat szukałem sedana VIII bo bardziej wyciszony i mniej twardy.


No mi też Sedan bardziej pasuje ( znaczy jak chodzi o Civic 4d)

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 25 lut 2017, 23:13

Mozna "kombinować"z różnymi samochodami by wybrać ten właściwy ale myślę,że astra to optymalny wybór biorąc za i przeciw czyli stosunek ceny do jakości ewentualnie jak wspominałem wcześniej octavię z 1.4 150 tym bardziej,że jeżdzisz dużym samochodem obecnie i masz również duży bagażnik,którego nie masz w astrze.Mi zaproponowali o dziwo za 70 tys z bardzo malutką górką tyle,że ja nie trawię za bardzo sedanów z racji konserwatywnego wyglądu(to akurat lubie w srodku)jak i mniejszej mobilnosci(manewrowanie) w mieście ale kusi mnie...


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości