Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
ToDz84
Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: 24 maja 2018, 13:18
Posiadane auto: Mazda 3 Hikari HB 2021
Silnik: 2.0 150KM AT6
Rocznik auta: 0
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: ToDz84 » 07 paź 2021, 22:34

marcinos pisze:A co jest nie tak z AT w Maździe ?

Jak już w wątku wspomniałem, przesiadłem się z Astry K 1.4 150KM AT na Mazdę 3 2.0 150KM AT. Nie wiem jak w innych modelach Mazdy wygląda automat, ale po miesiącu eksploatacji mogę jedno powiedzieć. AT w Maździe jest fajne, ALE połączenie tego z wolnossącym 2.0 już niekoniecznie i trzeba się tym nauczyć jeździć. Zarówno w Oplu jak i Maździe, hydrokinetyk zachowuje się podobnie - to nie są demony prędkości, ALE jeśli w Oplu wcisnę gaz, to on już zaczyna jechać, bo ma większy moment przy niższych obrotach, potem następuje redukcja i jedzie jeszcze bardziej. Mazda po wciśnięciu gazu ...nie jedzie :p bo, potrzebuje obrotów. Po chwili redukcja i dopiero zaczyna się zbierać. Skutek jest taki, że powstaje odczucie ospałości skrzyni. Czy to przeszkadza? W normalnym ruchu - nie. Czy da się obejść problem? To trochę upierdliwe, ale tak. Po prostu trzeba sobie wyrobić nawyk, żeby tuż przed depnięciem gazu wcisnąć pod kierownicą łopatkę do redukcji biegu (łopatki działają również w trybie "D"). W Maździe też fajnie działa tryb sport, bo przeciąga silnik na wyższe obroty - tam, czyli gdzie jest moc.

Awatar użytkownika
marcinos
Klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:49
Posiadane auto: KIA NIRO HEV 2023
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 0
Miasto: Bolesławiec
Województwo: Dolnosląskie
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marcinos » 08 paź 2021, 11:53

No, jeżeli chodzi o Astrę to problemu nie ma mimo, że niektórzy narzekali na automat. Narzekanie jednak na automat w Astrze, za takie pieniądze brzmi co najmniej dziwnie bo jednak Mazda kosztuje sporo więcej a i sama marka postrzegana jest wyżej niż Opel. Sam 2 litrowy silnik w Maździe mimo, że wolnossak to jeden z lepszych obecnie silników benzynowych na rynku a problem, który opisujesz to jednak duży minus bo fakt, w Astrze - depczę i jadę, zbiera się bardzo żwawo, szczególnie jak już rozgrzany i jeszcze po wymianie oleju w skrzyni automatycznej to już bardzo dobrze. O ile miałem nieco wątów do pracy skrzyni o których nigdy głośno nie mówiłem bo to nie był aż taki problem, o tyle po wymianie statycznej mam wrażenie jakby inna, lepsza skrzynia tam była. Szkoda, że Mazda zamula, jasne, można się nauczyć to obejść jak napisałeś ale za dużo tego. Zredukować łopatką bieg, tutaj wyłączyć przyciskiem star-stop i niedługo zanim ruszę będę musiał z instrukcją połowę funkcji poprawiać co by nie wykończyć się nerwowo. No szkoda bo dla mnie to spory minus ale i tak się przejadę i sprawdzę.

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: komisarzryba » 08 paź 2021, 16:32

Jeśli mazda, to tylko z silnikiem x. Jeździłem, dla mnie bomba.
béton brut

Awatar użytkownika
marcinos
Klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:49
Posiadane auto: KIA NIRO HEV 2023
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 0
Miasto: Bolesławiec
Województwo: Dolnosląskie
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marcinos » 08 paź 2021, 21:16

komisarzryba pisze:Jeśli mazda, to tylko z silnikiem x. Jeździłem, dla mnie bomba.

Jechałeś automatem ?

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: komisarzryba » 08 paź 2021, 21:57

Tak, jeździło mi się podobnie jak astrą.
béton brut

Awatar użytkownika
mlk42
Wyjadacz
Posty: 146
Rejestracja: 10 paź 2021, 16:11
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.6 CDTI 160KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łodźkie
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mlk42 » 10 paź 2021, 16:44

Jestem świeżo po zakupie auta. Wydaje mi się, ze Astra K w tej grupie cenowej prezentuje się naprawdę przyjemnie. Golf dość ubogie wyposażenie. Rzadko można trafić na dobrze wyposażony egzemplarz. Octavia to samo. Wydaje mi się, ze ten samochód jest mocno przereklamowany. Seat moim zdaniem z zewnątrz wygląda świetnie. Czar prysł, gdy do niego wsiadłem. Mazda...hmmmm Jakoś mi nie leży.
Natomiast AściorKa prezentuje się dość dobrze. Dużo jest na rynku wtórnym egzemplarzy o dość wysokim wyposażeniu Elit i warto w tą wersję inwestować szczególnie jeżeli będą miały światła LED. JA jeżdżąc na ksenonach AFL z których jestem zachwycony to LEDy zrobiły dużo lepsze wrażenie. To moim zdaniem Oplom się udało

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: man1utek » 11 paź 2021, 09:08

marcinos pisze:
man1utek pisze:piękna bryka, robi wrażenie!

Ty tak serio, to jest piękne ? Ok...
Chyba inaczej postrzegam piękno ale z całym szacunkiem to piękne nie jest ;)
To nie żadna złośliwość naturalnie bo o gustach się nie rozmawia ale nie mogłem nie zareagować. Dla posiadacz gratulacje bo to jednak nowe auto, cieszy, że z wyprzedzeniem.


a Ty co- lewą nogą wstałeś? Właścicielem jesteś, że skomentowałeś moią wypowiedź? Rozumiem, że taka naturta, że na wszystko zareagować musi i nie odpuści- tylko swoje 5 groszy wcisnąć musi. Pozazdrościł pewnie i d.... ściska

rah
VIP
Posty: 2597
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:34
Posiadane auto: KIA Xceed 1.6 XL była Astra ST 1.6 200KM
Silnik: 1.6 T-GDi 204 KM 7DCT
Rocznik auta: 2020
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 149 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: rah » 11 paź 2021, 10:35

Weźcie przestańcie. Można napisać, że coś się komuś nie podoba, chyba, że
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu… Mmmm… Tak, nie… Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy."

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: man1utek » 11 paź 2021, 10:37

Nie, nie o to chodzi, zupełnie nie o to.
Krytykować auto, które ktoś chciał pokazać i pochwalić się i pisać, że nie jest ładne, wyśmiewać - to jak dla mnie zupełny brak taktu....

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: GordonLameman » 11 paź 2021, 10:46

rah pisze:Weźcie przestańcie. Można napisać, że coś się komuś nie podoba, chyba, że

Oczywiście, że każdemu podoba się co innego.
ale co innego napisać "nie podoba mi się", a co innego "to piękne nie jest", "to brzydkie jest" etc.

Tym bardziej, że to forum jest znane z volkswagenofobicznych wypowiedzi :lol:

Derek
Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2018, 14:30
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo S/S AT 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Lubartów
Województwo: Lubelskie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Derek » 11 paź 2021, 10:50

man1utek i GordonLameman - spoko loko, wisi mi taka opinia, może ma małego albo brzydką żonę :)
Za to mam radość z jazdy Golfem i to się liczy.
Ja w każdym razie polecam i niedługo napiszę kilka słów o samochodzie i moje odczucia (bardzo na plus).

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: GordonLameman » 11 paź 2021, 11:00

Koniecznie napisz, ja nie należę do fanów stylistyki nowego Golfa (bo wolę Octavię :) ), ale nie ma powodu, by tak wyskakiwać.

Jak elektronika? Szaleje, czy wszystko ok?

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: man1utek » 11 paź 2021, 11:05

Też czekam na Twoją opinię, wrażenia, odczucia, plusy, minusy itp

Derek
Nowicjusz
Posty: 72
Rejestracja: 24 sty 2018, 14:30
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo S/S AT 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Lubartów
Województwo: Lubelskie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Derek » 11 paź 2021, 11:46

GordonLameman pisze:Jak elektronika? Szaleje, czy wszystko ok?


Ziobro problemów :D :D

Added in 33 minutes 39 seconds:
man1utek pisze:Też czekam na Twoją opinię, wrażenia, odczucia, plusy, minusy itp


Jak tylko złapię wenę ;)

Awatar użytkownika
marcinos
Klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:49
Posiadane auto: KIA NIRO HEV 2023
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 0
Miasto: Bolesławiec
Województwo: Dolnosląskie
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marcinos » 11 paź 2021, 20:55

Nie wiem jak mam skomentować te najazdy, krótko tu jestem więc chyba nie do końca poznałem standardy tego forum. Mam małego i brzydką żonę, ciekawe czego jeszcze dowiem się od forumowych myślicieli do których poziomu nie będę się zniżał. Nie wiedziałem, że tutaj tylko ochy i achy dozwolone ale przekonaliście mnie - Golf to piękna fura, zamawiam to cudo :!:

Awatar użytkownika
PaGo
VIP
Posty: 5166
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:28
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 xft
Rocznik auta: 2017
Miasto: ŁD
Województwo: łódzkie
Has thanked: 194 times
Been thanked: 126 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: PaGo » 11 paź 2021, 21:24

Chyba zbytnio się napinacie...
Świat byłby nudniejszy gdyby wszystkim podobało się to samo.
Przy okazji :golfa nie kupię,
ale gratuluję zadowolenia właścicielowi.
Nie ręczę za siebie.

Awatar użytkownika
mlk42
Wyjadacz
Posty: 146
Rejestracja: 10 paź 2021, 16:11
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.6 CDTI 160KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łodźkie
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mlk42 » 12 paź 2021, 07:42

Całe szczęście, że jest tyle modeli i marek samochodów, gdyż ludzie by się pozabijali. Jeden lubi córkę, drugi matkę, a kto inny babkę...

Wysłane z Nokia 3210 przy użyciu Tapatalka

zojek
Wyjadacz
Posty: 227
Rejestracja: 21 paź 2016, 14:18
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 turbo 125KM B14XFL
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bytów
Województwo: pomorskie
Been thanked: 17 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: zojek » 12 paź 2021, 07:46

Ostatnio z ciekawości zajechałem do salonu Skody. Oglądając Octavię sprzedawca zaproponował jazdę próbną.
Benzyna 150 KM, skrzynia manualna.
Godzinę czasu sam jeździłem po mieście i drodze szybkiego ruchu.
Moje spostrzeżenia:
- po mieście jeździ się bardzo porównywalnie do Astry
- może trochę ciszej od szumu opon
- biegi wchodziły tak samo jak w u mnie, czyli dwójka lekko haczy :)
- dowiedziałem się jak prawidłowo powinno działać sprzęgło,
- na drodze ekspresowej już różnica większa (150 KM vs 125 KM)
- przy prędkości 140 km/h w astrze 3100 obr., tam 2400 odr.
- zdecydowanie ciszej przy prędkości autostradowej.
- obsługa klimy itp. z wyświetlacza,
- w Astrze szyba czołowa jest jakby bardziej pochylona i przez to głęboka deska kokpitu, w Octavii szyba bardziej pionowo, co mi się nie podoba. (największy minus dla niej)
Ogólnie fajne auto, ale bez wielkiej przepaści w stosunku do Astry.

Axel99
Klubowicz
Posty: 449
Rejestracja: 07 gru 2020, 21:42
Posiadane auto: Astra K Hb
Silnik: 1.4 Dynami 150 km
Rocznik auta: 2019
Miasto: GŁUBCZYCE
Województwo: opolskie
Has thanked: 5 times
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Axel99 » 12 paź 2021, 10:10

Z VAG-a też myślałem swego czasu o Octavi, jednak dopłata grubo ponad 10 tyś i kupno starszego rocznika i z większym przebiegiem jakoś mi nie leżało. Szukam teraz auta dla znajomego i celuje Hyundai I-30, ładne ale jak dla mnie słabe silniki benzynowe.

Awatar użytkownika
mlk42
Wyjadacz
Posty: 146
Rejestracja: 10 paź 2021, 16:11
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.6 CDTI 160KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łodźkie
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mlk42 » 12 paź 2021, 10:46

Dokładnie tak jak @Axel napisał. Też mi się wydaje, że auta z grupy VAG szczególnie Skoda jest mocno przewartościowany autem. Przed zakupem mocno zastanawiałem się nad Skoda lecz w określonym budżecie Skoda byłaby z dużo większym przebiegiem oraz rocznikowi starszym no i z dużo uboższym wyposażeniem.

Wysłane z Nokia 3210 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
marcinos
Klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:49
Posiadane auto: KIA NIRO HEV 2023
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 0
Miasto: Bolesławiec
Województwo: Dolnosląskie
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marcinos » 12 paź 2021, 10:51

Wracając do tematu napisałem tylko, że Golf nie jest piękny a typy już z obrazami wyskakują ale ja do tego poziomu zniżał się nie będę.

Nie wiedziałem, że w Octavii ( nie wiem jak w innych VAGach ) klima steruje się z tabletu, jest to bardzo niewygodne, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Pamiętam jak tego typu rozwiązanie jako pierwszy chyba Peugeot wprowadził, jakie były krzyki, głównie ze strony zwolenników motoryzacji niemieckiej. Nie wiem jak to przedkłada się na praktykę ale jak to wygląda w raz z upływem czasu ? Tablety, stosownie do temperatury otoczenia mogą zamulać, zawieszać się a ponadto aby podkręcić klimę, trzeba gapić się w monitor co rozprasza uwagę kierowcy. Nie słyszałem aby ktoś narzekał ale jak wspominałem, nie wchodzę na inne fora motoryzacyjne więc nie wiem jak to wygląda w codziennym użytkowaniu, faktem jest, że coraz więcej producentów wprowadza tego typu rozwiązania, hejtowane na początku w Peugeocie. A to, że Skoda jest przesadnie droga wiadomo nie od dziś ale to nie przeszkadza im w osiąganiu najwyższych wskaźników sprzedaży w Polsce i Oktavia właśnie jest niekwestionowanym chyba liderem.

Awatar użytkownika
mlk42
Wyjadacz
Posty: 146
Rejestracja: 10 paź 2021, 16:11
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.6 CDTI 160KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łodźkie
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mlk42 » 12 paź 2021, 11:13

Mogę dodać jeszcze, że na liście wyboru był również Fokus. Niestety, ale miejsca jest mniej niż w oplu czy skodzie. No i mocno ubogie wyposażenie oraz ten kokpit....jakoś nie przemawiał do mnie. Jak dla mnie sprawiał wrażenie przestarzałego.
Również mogę porównać opla do Meganki. Z zewnątrz ten samochód podoba mi się lecz tak samo jak w Leonie. Czar prysł w momencie gdy wsiadłem w ten samochód. Epoka wstecz.

Wysłane z Nokia 3210 przy użyciu Tapatalka

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: GordonLameman » 12 paź 2021, 12:00

marcinos pisze:Wracając do tematu napisałem tylko, że Golf nie jest piękny a typy już z obrazami wyskakują ale ja do tego poziomu zniżał się nie będę.

Nie wiedziałem, że w Octavii ( nie wiem jak w innych VAGach ) klima steruje się z tabletu, jest to bardzo niewygodne, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Pamiętam jak tego typu rozwiązanie jako pierwszy chyba Peugeot wprowadził, jakie były krzyki, głównie ze strony zwolenników motoryzacji niemieckiej. Nie wiem jak to przedkłada się na praktykę ale jak to wygląda w raz z upływem czasu ? Tablety, stosownie do temperatury otoczenia mogą zamulać, zawieszać się a ponadto aby podkręcić klimę, trzeba gapić się w monitor co rozprasza uwagę kierowcy. Nie słyszałem aby ktoś narzekał ale jak wspominałem, nie wchodzę na inne fora motoryzacyjne więc nie wiem jak to wygląda w codziennym użytkowaniu, faktem jest, że coraz więcej producentów wprowadza tego typu rozwiązania, hejtowane na początku w Peugeocie. A to, że Skoda jest przesadnie droga wiadomo nie od dziś ale to nie przeszkadza im w osiąganiu najwyższych wskaźników sprzedaży w Polsce i Oktavia właśnie jest niekwestionowanym chyba liderem.

Tutaj jest dyskusja w tym temacie:

astra-5-testy-i-porownania-f19/astra-6-juz-peugeot-czy-jeszcze-troche-opel-t3582-s180.html

Moim zdaniem przyciski na ekranie umieszczone na wysokości wzroku to lepsze rozwiązanie niż przyciski na dole deski rozdzielczej.

A co do Octavii - ja jestem fanem O4, bo ją właśnie wybrałem.

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: man1utek » 12 paź 2021, 12:20

marcinos pisze:Wracając do tematu napisałem tylko, że Golf nie jest piękny a typy już z obrazami wyskakują ale ja do tego poziomu zniżał się nie będę.


Wyprowadzę Ciebie z błędu - to raczej my do Twojego poziomu zniżać się nie będziemy.
Uważaj na idiot*w - sprowadzą Ciebie do swojego poziomu i pokonają. Niestety, takie praktyki to nie z nami.
A karma lubi wracać (tak pewnie nie zrozumiesz).

Awatar użytkownika
BaCh
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 19 cze 2018, 14:25
Posiadane auto: BMW 3, była: AK ST Dynamic 200
Silnik: benzynowy
Rocznik auta: 2018
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 14 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: BaCh » 12 paź 2021, 13:27

GordonLameman pisze:
Moim zdaniem przyciski na ekranie umieszczone na wysokości wzroku to lepsze rozwiązanie niż przyciski na dole deski rozdzielczej.

A co do Octavii - ja jestem fanem O4, bo ją właśnie wybrałem.


Ja bym z tym jednak polemizował.
W obecnym aucie wiele funkcji moge zrobić z tabletu (na wysokości oczu), pokrętłem iDrive albo skrótami przypisanymi do klawiszy funkcyjnych. Jako, że mam wybór, najczęsciej jednak wybieram rozwiązania fizyczne. Owszem tablet działa spoko na postoju, jednak w trakcie jazdy auto podskakuje, przez co trafianie w przyciski wypada różnie. Za każdym razem trzeba tez sprawdzać czy przycisk zadziałał czy nie.
Może ustawienie temperatury to nie dramat, bo przy climatroniku robie to może z 2 razy w roku, o tyle wyklikanie na szybko obiegu zamkniętego (bo zakopciło jakieś tdi) czy przedzieranie się przez menu żeby wyłaczyć start-stop jest mega upierdliwe.

Niestety nawet BMW idzie w złą stronę, bo szpiegowskie zdjęcia trójki po lifice pokazują tabletozę i rezygnację z przycisków. Ehhh to cięcie kosztów...
--
Pozdrawiam,
Bartek

Awatar użytkownika
marcinos
Klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:49
Posiadane auto: KIA NIRO HEV 2023
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 0
Miasto: Bolesławiec
Województwo: Dolnosląskie
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marcinos » 12 paź 2021, 15:17

Odwracanie kota ogonem, ja obraziłem Golfa, oni obrazili mnie i nie będą zniżać się do mojego poziomu, dobre :D
Nie oraj już się więcej choć to nie mój problem ;)

Slavek
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: 27 sie 2017, 13:02
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.1
Rocznik auta: 0
Miasto: Centrum sedna
Województwo: odpowiednie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 86 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Slavek » 12 paź 2021, 15:27

Rozwiązaniem byłoby rozmawianie z autem jak z asystentem Google.

rah
VIP
Posty: 2597
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:34
Posiadane auto: KIA Xceed 1.6 XL była Astra ST 1.6 200KM
Silnik: 1.6 T-GDi 204 KM 7DCT
Rocznik auta: 2020
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 149 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: rah » 12 paź 2021, 16:30

Niektórzy rozmawiają z autem nawet 30 letnim. I dostają odpowiedzi.

Awatar użytkownika
PaGo
VIP
Posty: 5166
Rejestracja: 10 cze 2019, 14:28
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 xft
Rocznik auta: 2017
Miasto: ŁD
Województwo: łódzkie
Has thanked: 194 times
Been thanked: 126 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: PaGo » 12 paź 2021, 19:56

Już od dawna można autom wydawać polecenia glosowe.
Wygląda,że astra 6 też będzie miała swojego asystenta:
https://spidersweb.pl/autoblog/nowy-opel-astra-premiera-2021/
Nie ręczę za siebie.

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: komisarzryba » 13 paź 2021, 07:17

Obecnej astrze można wydawać polecenia głosowe ;)
béton brut


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości