Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Klor
Wyjadacz
Posty: 278
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:26
Posiadane auto: AK ST
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 2016
Miasto: DC
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 17 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Klor » 13 sty 2017, 22:19

Hmm w Astrze są przynajmniej 3 typy foteli. Moje z pakietem ergonomicznym uważam przynajmniej za dobre.

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 13 sty 2017, 22:28

Racja tu uzupełnienie.
Astra na jeździe próbnej w wersji dynamic. Cel zakupowy to była wersja enjoy. Siedziałem w salonie w elite, potem w innym salonie dokładnie w enjoy.
Dynamic to inny fotel niż enjoy. Różnica wyraźna to długość siedziska. W elite z kolei są jak w enjoy ale boczki siedziska są twardsze gdyż wykonane z ekoskóry. Dodatkowo w elite jest regulacja lędźwiowa elektryczna. W gruncie rzeczy wszystkie te wersje są porównywalne jeśli chodzi o szerokość siedziska. Szerokość ta jest regulowana tylko w najbardziej rozbudowanym o możliwości regulacji fotelu z regulacją elektryczną. W takim nie siedziałem.

Ze wspomnień przy porównaniach innych samochodów jest coś na co zwróciłem uwagę w nowej Elantrze hyundaia. Fotele całkiem ok jeśli chodzi o wygodę ale sama pozycja przy prowadzeniu samochodu nie jest najlepsza. Spoglądając na wprost z pozycji kierowcy to jest wyraźne przesunięcie między osią kierowcy a osią symetrii fotela. Kładąc dłonie na kierowcy trzymamy ją będąc lekko pod skosem. Mi to też nie odpowiadało choć nie aż tak bardzo by uznać to za bardzo duża niewygodę.

Ludzie o tej porze piją piwo a mnie naszła wena na wybrzydzanie. Pozdrawiam wszystkich.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2017, 22:44 przez Buti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 13 sty 2017, 22:44

Buti pisze:brak komfortu w fotelu
Też bym nie kupił auta z niewygodnym fotelem, na szczęście dla mnie Astra ma bardzo wygodne fotele :) Czuję się w nich komfortowo i dobrze trzymają na boki. Może siedziałeś w aucie z regulacją lędźwi i były źle ustawione? Wiadomo, każdy jednak ma trochę inną budowę ciała, inaczej siada i to się potem przekłada na takie a nie inne odczucia.
Obrazek

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 13 sty 2017, 22:47

Tak też myślałem, nie chciałem się tak łatwo poddać i zrezygnować z astry. Już była u mnie jednym kołem. To prawda co piszesz. Źle wyregulowana regulacja oparcia lędźwiowego potęguje efekt zapadania się w szczelinę między siedziskiem i oparciem co skutkuje odczuciami, że fotel jest ciasny na bokach. Problem jednak dotyczy skąpej ilości gąbki i jak dla mnie wąskiej ramy plastikowej fotela. Niestety.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 13 sty 2017, 23:11

Buti pisze:jest wyraźne przesunięcie między osią kierowcy a osią symetrii fotela. Kładąc dłonie na kierowcy trzymamy ją będąc lekko pod skosem.
No to jest normalne... ale w autach terenowych i wykorzystywane przy przechyłach itp. Widać sedan do Hyundai'a myśli, że nadaje się na bezdroża :)
Obrazek

Zibimysz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:58
Posiadane auto: Astra J
Silnik: 110
Rocznik auta: 2010
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Zibimysz » 17 sty 2017, 10:17

właśnie stoję przed wyborem elantra style lub astra k elite oba diesel

i co tu wybrać?

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 17 sty 2017, 12:05

Nowa Elantra z zewnątrz wygląda trochę jak Mondeo a wewnątrz jak Leon... W sumie w stosunku do festynu, który był wcześniej w środku to duży postęp.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 17 sty 2017, 12:22

Zibimysz pisze:właśnie stoję przed wyborem elantra style lub astra k elite

A jakie auto potrzebujesz? Sedan? HB? Kombi? Pojemność bagażnika Ci wystarczy? Jeździłeś obydwoma autami? Komfort w obu jest taki sam? Jak z dynamiką silników - porównując te dwa modele? Jak sobie radzi zawieszenie w zakrętach? Fotele są wygodne? Tapicerka wydaje się być wytrzymała? Czy będziesz kogoś woził na tylnej kanapie? Czy jest tam wystarczająco dużo miejsca? Czy są przydatne schowki?
AK Elite ma lepsze wyposażenie niż Elantra Style. Pytanie jak cenowo wychodzi porównanie tych dwóch modeli? Czy są jakieś elementy wyposażenia, które ma tylko jedno auto, a na których Ci zależy? A może pomyśl o AK dynamic + jakiś dodatek, który Cię interesuje (matryce, albo pakiet kierowcy)?
Wiele pytań :)
Obrazek

Zibimysz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:58
Posiadane auto: Astra J
Silnik: 110
Rocznik auta: 2010
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Zibimysz » 17 sty 2017, 12:36

autami jeszcze nie jeździłem na razie, obecnie teoria, po niedzieli się wybieram na jazdy testowe.

co do kwestii nadwozia obecnie mam AJ HB i drugie avensis t25 wagon - kwestia ta nie jest aż tak ważna
związku iż zakup w leasing 5lat, jest kwestia gwarancji 5 lat elantra vs. astra 2 lata jest możliwość do kupienia do 150tys przebiegu
szacowany przebieg roczny 30tys max 50tys
elantra z zewnątrz ma ciekawą sylwetkę jak i astra ale w środku lepiej wygląda astra (mimo że plastiki skrzypią info z forum)

co do ceny wstępnie mam budżet do max 75tys brutto
a wstępnie dwie oferty

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-e ... yFbGt.html

https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... yHUIf.html

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remar » 17 sty 2017, 12:47

Bez jazdy testowej szkoda nawet Twojego czasu na zastanawianie - to jak jeździ jest ważniejsze od tego jak wygląda i od paru innych rzeczy. Miałem już tak że się na coś nastawiałem i temat umierał po jeździe testowej. Najpierw jazda a potem opisz wrażenia.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 17 sty 2017, 12:54

Zibimysz pisze:obecnie mam AJ HB [..]jest kwestia gwarancji 5 lat elantra vs. astra 2 lata jest możliwość do kupienia do 150tys przebiegu
szacowany przebieg roczny 30tys max 50tys
Jak masz AJ to gwarancję na 4 lata dostaniesz za 1,23 zł. A na 5 rok możesz dokupić za paręset złotych.
Zibimysz pisze:co do ceny wstępnie mam budżet do max 75tys brutto
a wstępnie dwie oferty
https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-e ... yFbGt.html
https://www.otomoto.pl/oferta/opel-astr ... yHUIf.html

Ta oferta na AK to jakiś żart. Nowa AK elite 136 KM CDTI kosztuje 88 000 zł. Jakby policzyć średni rabat jaki nam się udawało wyrwać na auto 15% to wychodzi 74 800zł. Pewnie sprzedadzą to demo taniej, np. 70k, ale nadal 5k rabatu za używane auto to średnia oferta.
Według mnie spokojnie jesteś w stanie zamówić w budżecie 75k Elite do produkcji - kwestia dobrych negocjacji.
Obrazek

Zibimysz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:58
Posiadane auto: Astra J
Silnik: 110
Rocznik auta: 2010
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Zibimysz » 17 sty 2017, 13:11

oferty podałem dla przykładu, zdaje sobie sprawę że lepiej nówka i na to się nastawiam ale jakby zeszli z tych 72 jakieś 10-15% to robi się ciekawie

cena ellite 136 skrzynia manual to koszt 81.000 +2200 lakier +pakiet kierowcy plus 5000 = 88tys -15%=74800 (tak to wstępnie widzę jeżeli padnie decyzja na AK)
lub dynamic 77900 +lakier 2200+itelliLux 5900 +navi 3000 -15%= 75560 (przekroczony budżet)

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 17 sty 2017, 16:53

Oferta elenatry w opisie wskazuje na wersję demo.
Ogólnie hyundai przesadza bardzo z ceną swoich silników wysokoprężnych. Zdziwiła mnie ta cena.
Nie biorąc pod uwagę silnika a samą wygodę i wykończenie to astra w pewnych punktach ma przewagę w użytych materiałach ale w solidności dotyczącej wykonania tylnych drzwi to niestety jest kiepsko. Plastiki w elantrze są twarde na drzwiach ale same wykonanie to solidność i sztywność. Gdy otworzymy schowek to tu i tu lampka się nie zaswieci bo jej nie ma. Podsufitka delikatna. Z tyłu w elantrze wygodnie ale ktoś wyższy będzie miał problem ze względu na opadającą linię dachu.

Zgadzam się z tym, że elantra jest bardzo ładna i przestronna. Jednak najważniejsza różnica moim zdaniem dotyczy powadzenia.

Elantra jest bardziej komfortowo zestrojona i ma dłuższy rozstaw osi co pogarsza prowadzenie w zakrętach. Astra jeździ bardzo dobrze jak na swoją klasę.

Długo zastanawiałem się nad elantrą ale oferuje przeciętne wyposażenie w odniesieniu do europejczyków. Cenę w wersji style ma zbliżoną do... golfa. Nie wróżę popularności tego modelu bo przeadzili z cenami. Hyundaj zapiera się, że to klasa wyżej niż C a mniej niż D. Owszem, może by tak było gdyby jeździła tak dobrze jak astra lub golf w tej cenie i nie miała braków w wyposażeniu.

Zibimysz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:58
Posiadane auto: Astra J
Silnik: 110
Rocznik auta: 2010
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Zibimysz » 18 sty 2017, 13:44

wielkie dzięki za wcześniejsze opinie

dziś kilka ciekawych spraw astrę którą pokazywałem wcześniej została już sprzedana za cenę wystawioną taka info z serwisu mają druga podobna czerwoną ale telefonicznie nie udzielają rabatów (drugi koniec polski wiec odpuszczam)

byłem też w OPLU w swojej okolicy i obsługa mniej niż zero
1. Pytałem się o astrę st 1.6 cdti 136 dynamic lub elite, na miejscu nie mają sprawdzała w bazie i znalazł jedną enjoy 1.6 110km kolor srebrny cena po rabatach 75000 tys w cenniku jest za 73900
2. Na miejscu było kilka w benzynie (każda kierownica z sterowaniem podobna do wyglądu do AJ). Jakie wyposażenie musi być żeby kierownica miała inne sterowanie on oczy i mówi że nie wie i trzeba poczytać.
3. Mieli na placu AK demonstracyjne zapytałem z jakim wyposażeniem, była elite zapytałem czy mogę zobaczyć, dał kluczyki i jak skończę to mam oddać kluczyki (w schowku dowód był, he he)
4. AK w HB cdti też już nie ma z 2016roku
5. Gwarancja dodatkowa za 1zł na dwa lata jest z limitem 60tys jeżeli chce z limitem 150tys to dopłacam różnicę miedzy 999 a 2249 plus 1zł
6. czas oczekiwania w przypadku zamówienia auta z 2017 to max 8 tyg

za tydzień jadę do innego miasta i zobaczymy jaka tam będzie obsługa

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 18 sty 2017, 14:02

Zibimysz pisze:2. Na miejscu było kilka w benzynie (każda kierownica z sterowaniem podobna do wyglądu do AJ). Jakie wyposażenie musi być żeby kierownica miała inne sterowanie on oczy i mówi że nie wie i trzeba poczytać.
Odpowiedź tu: post6796.html#p6796
Obrazek

Zibimysz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:58
Posiadane auto: Astra J
Silnik: 110
Rocznik auta: 2010
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Zibimysz » 18 sty 2017, 14:24

Ja to wiedzialem tylko chcialem sprawdzic wiedzę sprzedawcy. Poniewaz od razu bylo widac ze mu to lotto czy będzie mial klienta czy tez nie

bebeto
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2017, 01:30
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wroclaw
Województwo: Dolnośląskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: bebeto » 20 sty 2017, 01:17

Nie oszukujmy się Astra powinna być sporo tańsza z tym samym wyposażeniem od Golfa. Materiały są kapkę gorsze, spasowanie wiadomo do Golfa jeszcze troche brakuje...ale główną przyczyną powinno być to, że auto produkowane jest w PL gdzie koszt pracy to minimum 1/3 kosztu pracy w DE przy produkcji Golfa. Różnica to powinno być bite 6-8tys w zalezności od poziomu wyposażenia.
Tymczasem z tego co się zorientowałem spokojnie można kupic Golfa z 2016 o podobnych wyposażeniu zaledwie 1-2tys drożej od Astry.
Polityka cenowa GM z tymi absurdalnymi podstawowymi cennikami jest tak głupia że głowa boli...ale jak widać działa, bo auta sprzedają się jak kajzerki. Tyle, że to wszystko zostanie zweryfikowane za parę lat na rynku wtórnym gdzie Astra straci na wartości sporo wiecej niż Golf. Nie dlatego, że jest dużo gorszym autem ale dlatego że klient przez te wywindowane ceny i ogromne upusty ma do marki mniejszy szacunek.

michal96
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 10 sie 2016, 11:07
Posiadane auto: Opel Astra H
Silnik: 1.6 115KM
Rocznik auta: 2010
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: michal96 » 20 sty 2017, 08:32

Zgodzę się że Astra jest gorzej wykonana niż Golf. Spasowanie karoserii, drobne szczegóły wewnątrz. Kupowałem auto w sierpniu. Wtedy porównując golfa i astre z silniekiem 150KM to różnica w cenie była znacząca... astra - 70k, golf - 90k (pomimo, że miałem golfa v i przez 9 lat serwisowałem go w ASO).

Golf z podobnym wyposażeniem o 2k drożej... z jakim silnikiem? Bo przy 150KM to nadal jest dużo większa różnica...

Jak sprzedawałem golf'a po prawi 9 latach, to przez wady silnika TSI nadawał się na złom. Silnik właściwie nie wytrzymał 150kkm przy spokojnej jeździe i co rocznym serwisowaniu auta w ASO. Przez 9 lat w ASO zostawiłem około 30k zł, jeśli nie więcej. Było by dużo więcej gdyby nie 5 letnia gwarancja... Za 7-9 lat jak będę sprzedawał Astrę, to będzie ona może warta 15-20k zł, golfa z podobnym wyposażeniem sprzedałbym może za 20-25k zł. Do tego przez ten okres zostawię dużo mniej kasy w ASO Opla... bo w ASO VW rachunki były w przedziale 1,5-4k w zależności co mieli zrobić...
"klient... mniejszy szacunek"... jak sprzedawałem golfa i klient słyszał, że bierze olej to od razu rezygnował... przez podejście VW do sprawy silników TSI (nie ma żadnego problemu) to teraz nie mam szacunku do aut z grupy VAG... Mam nadzieję, że silniki Opla nie będą miały takich problemów...

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 20 sty 2017, 10:29

bebeto pisze:Tymczasem z tego co się zorientowałem spokojnie można kupic Golfa z 2016 o podobnych wyposażeniu zaledwie 1-2tys drożej od Astry.

Nie wiem gdzie znalazłeś tak taniego Golfa, ale bierz go szybko a najlepiej od razu dwa! Z tego, co pamiętam, to w samym konfiguratorze i bez rabatów Golf wychodził zawsze o ok. 9 tysięcy drożej niż Astra. Jak patrzyłem na GTI to różnica wynosiła już jakieś 40 tysięcy. I ja rozumiem, że samochód w zasadzie kultowy, sporo mocniejszy, z lepszym zawieszeniem i tak dalej... Ale 40 tysięcy? Za 0,5 sekundy mniej do 100?
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

bebeto
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 12 sty 2017, 01:30
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wroclaw
Województwo: Dolnośląskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: bebeto » 20 sty 2017, 12:38

Mowie Panowie o Golfie z wyprzedaży 2016 porównując do Astry wyprzedażowej ( chodź jak wiemy u Opla wyprzedaż trwa cały rok :D ).
Mam oferty na konkretne auta na komputerze, jak ktoś chętny to podrzucę niedowiarkom.
Z Astrą utarło się mówić że jest tańsza głównie dlatego że jej podstawowa wersja jest dużo tańsza od Golfa, ale to dlatego że Golfa nie można juz kupić z silnikami wolnossącymi a Astrę tak, co znacząco wpływa na cenę startową.
Po upustach naprawdę te auta są bardzo blisko siebie cenowo szczególnie w wysokich wersjach wyposażenia.
michal96 Co do TSI, to miales pewnie pierwszy wypust tych silnikow ? Faktycznie się sypały, ale dosyć dawno przeszły modyfikacje i usterkowość mocno zamalała. Co nie zmienia faktu ze tak duży koncern nie powinien sobie pozwolic na takie wpadki.
Warto przypomnieć, że silniki Turbo montowane w Astrze K to także nowe konstrukcje...i nie wiemy czy nie będa je trapily te same problemy co TSI. Także wybór nie jest taki prosty.

Opel moim zdaniem zaprzepaścił szansę mocnego odstawienia konkurenta, naprawdę wystarczyło nad Asterką pół roku dłużej popracować i rynek byłby pozamiatany. A tak to Auto wygląda na niedopracowane w szczegółach. Designerzy odwalili kawał dobrej roboty bo auto zachowuje DNA Astry ( przód ) a jest subtelnie unowocześnione. Tył to majstersztyk, naprawdę im się udał, linia boczna świetna. Ale mikroskopijny bagażnik ( z kołem zapasowym to chyba najmniejszy bagażnik w klasie ) i niewykorzystany potencjał inforozrywki oraz spasowanie elementów mocno każą się zastanowić nad autem.

Awatar użytkownika
admin
Admin
Posty: 3534
Rejestracja: 23 sty 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra V ST i RAV4
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie
Has thanked: 52 times
Been thanked: 110 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: admin » 20 sty 2017, 12:54

Wg mnie teraz trzeba się poważnie zastanawiać nad zakupem nowych samochodów...tzn. mamy duży wybór i powiedzmy w okolicy przedziału cenowego 80-95 tys zł mamy mega wybór...zaczynając od Opla, który wiadomo, że teraz będzie mocno promował wyprzedaż Astry i jeszcze bardziej Insignii ale to nie ta klasa, po drodze Megane (bardzo ładne auto), i30, Ceed, Golf, Leon, Octavia,...zawsze w tej cenie można mieć Aurisa w hybrydzie...na wypasie;

Każde auto ma swoje wady i zalety...jak wiemy wybór każdy dokonuje pod siebie...mnie osobiście w chwili obecnej zależy najbardziej na miejscu i przestrzeni bagażowej - stąd oczywiście jest kombi na tapecie...potem wchodzą elementy związane z ekonomią...czyli koszty użytkowania auta w leasingu...

Mam specjalny kalkulator i sobie wstawiam dane...cały czas decyzja nie zapadła...niestety...

Zibimysz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 11 sty 2017, 11:58
Posiadane auto: Astra J
Silnik: 110
Rocznik auta: 2010
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Zibimysz » 20 sty 2017, 14:32

Zwiazku iz decyzja nie zapadla ostateczna na AK. To czy jest ciekawe auto nowe zasilane lpg? Zeby AK byla dostepna z lpg jak AJ to bym brał bez zastanowienia.

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 20 sty 2017, 15:08

bebeto pisze:Z Astrą utarło się mówić że jest tańsza głównie dlatego że jej podstawowa wersja jest dużo tańsza od Golfa, ale to dlatego że Golfa nie można juz kupić z silnikami wolnossącymi a Astrę tak, co znacząco wpływa na cenę startową.

No to może się coś zmieniło, bo jak szukałem samochodu, to Golf dostawał właśnie przez znacznie droższe wyposażenie dodatkowe i uboższe pakiety.
bebeto pisze:michal96 Co do TSI, to miales pewnie pierwszy wypust tych silnikow ? Faktycznie się sypały, ale dosyć dawno przeszły modyfikacje i usterkowość mocno zamalała. Co nie zmienia faktu ze tak duży koncern nie powinien sobie pozwolic na takie wpadki.

No nie wiem... Nawet w tym wątku były głosy przeczące tej teorii i to całkiem świeże.
bebeto pisze:Warto przypomnieć, że silniki Turbo montowane w Astrze K to także nowe konstrukcje...i nie wiemy czy nie będa je trapily te same problemy co TSI. Także wybór nie jest taki prosty.

Też zależy które, bo mój 1.6 to kontynuacja 1.6 SIDI z poprzednich modeli Opla.

bebeto pisze:A tak to Auto wygląda na niedopracowane w szczegółach. Designerzy odwalili kawał dobrej roboty bo auto zachowuje DNA Astry ( przód ) a jest subtelnie unowocześnione. Tył to majstersztyk, naprawdę im się udał, linia boczna świetna. Ale mikroskopijny bagażnik ( z kołem zapasowym to chyba najmniejszy bagażnik w klasie ) i niewykorzystany potencjał inforozrywki oraz spasowanie elementów mocno każą się zastanowić nad autem.

Nie odnoszę wrażenia, żeby samochód był aż tak niedopracowany w szczegółach. U mnie nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi. Jazda to czysta przyjemność.
Bagażnik to akurat dla mnie sprawa drugorzędna - nie można mieć wszystkiego w najniższej cenie. A jak by dali zbyt wysoką, to by nikt tego nie kupił, "bo to tylko Astra".
Inforozrywka nie rozwinął jeszcze pełni skrzydeł, ale fakt, mogli to lepiej rozegrać zwłaszcza patrząc na inne branże.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

Awatar użytkownika
LordDarq
Wyjadacz
Posty: 337
Rejestracja: 09 wrz 2016, 09:01
Posiadane auto: Astra K HB
Silnik: 1.4 Turbo 125KM S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 15 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: LordDarq » 20 sty 2017, 16:18

U mnie jest podobnie - nic nie skrzypi, nic nie piszczy, wszystko działa, jakość "środka" jest dla mnie bardzo OK. Bardzo fajnie jeździ, jest cichutkie, miejsca w kabinie bardzo dużo, komfort (z ARG, IntellLux i Navi900) bez zastrzeżeń. Nie wydaje mi się żebym źle wybrał, a w moim budżecie miałem znacznie więcej kasy niż wydane ~90k.

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 22 sty 2017, 13:40

Podjechał sąsiad swoim nowym RS'em i jakaś ta Octavia "malutka" przy mojej ST, sorry z jakość, fotka z 2 piętra ;)
Załączniki
Astra vs Octavia RS.jpg
Astra vs Octavia RS.jpg (574.12 KiB) Przejrzano 1917 razy
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 22 sty 2017, 16:49

Zaraz obudzi się ktoś z forum Peugeota, że skazany na porażkę bo przyjęto do porównania wersję z segmentu B zamiast C. :D
Astra świetnie wygląda.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Krzysiec » 22 sty 2017, 16:58

W tym ujeciu jak amerykanska limuzyna :D

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 22 sty 2017, 16:58

Też mi się miło na nią z okna patrzy :D
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 22 sty 2017, 19:21

Może i malutka, ale nawet pomimo że to liftback ma gigantyczny bagażnik w porównaniu do malutkiego w AK :(

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Obrazek

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 23 sty 2017, 00:07

W ST chyba będzie się lepiej jechało w 3 osoby z tyły. Widać, że jest trochę szersza. Ogólnie duże bydle.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości