Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Tommy80
Nowicjusz
Posty: 69
Rejestracja: 29 lip 2016, 04:44
Posiadane auto: Suzuki Swace
Silnik: 1,8 Hybrid
Rocznik auta: 2020
Miasto: Podlesie
Województwo: Świętokrzyskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Tommy80 » 08 gru 2016, 07:10

Chyba po Ibize bo jak bylem ogladac leona z oferta na astre cdti z automatem za 85 to w seacie powiedzial mi handlowiec ze z takim budzetem to nie ma szans a seat to nie jest marka budzetowa ;-))

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 08 gru 2016, 10:18

adax pisze:Buti raczej juz nic nie będę ujeżdżał bo chyba nic sensownego nie dostanę w cenie 65 tys. tym bardziej,że jestem w 80% nastawiony na astrę.
No moze jeszcze ewentualnie zajrzę do Seata...


Golf jest w dużej promocji. Dużo lepszy Seat, od Seata nawet lepsza Skoda. Na tą markę VAG nie ma pomysłu.


Honda jest głośna ale zawsze taka była. W internecie krążą żarty o Civikach, że wcześniej słychać niż widać. Jeśli chodzi o silniki bez turbo to lepiej zbiera się Mazda. Robiliśmy testy w pracy i trzeba było to otwarcie przyznać, że 120 Mazdy, lepiej się zbiera od 142 Hondy. Nie wiem jak u Mazdy ale trwałość Hondy nie jest mityczna. Ten silnik się nie psuje. Śmialiśmy się w pracy, że Honda przespała czas, żeby zrobić jak Toyota, samochód mega przeciętny, psuje się gorzej niż Koreańczyki a niezmiennie jedzie na marce i do tego zarabia kokosy.
Segor pisze:Też jeździłem i szczerze mówiąc musiałbym się nieźle zastanowić, czy jest sens dopłacać ponad wersję 150KM, bo aż takiej różnicy w przyspieszeniu to nie czułem. Było lepiej, ale tylko trochę.

1.4, a 1.8 to różnica. Mi chodzi o pojemność, nie KM. Lepiej pojeździ na autostradach i trasach, ciszej, mniej będzie palił. Do miasta to faktycznie 1.4. Przy okazji 1.8 jest bardzo podatny na modyfikacje. Bez dużych zmian można z niego zrobić 220-240. Ba w serii zdarzało się, że było dodatkowo nawet 15KM. Od Octavii odrzuca mnie opinia serwisowa ASO Skody i w ogóle obsługa klienta w VAG. Z tego co czytałem w internecie Opel tylko trochę lepszy.

Piotrek
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2016, 15:34
Posiadane auto: Ford Focus
Silnik: 1.5 Ti-VCT
Rocznik auta: 2008
Miasto: Oświecim
Województwo: małopolskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Piotrek » 08 gru 2016, 17:56

Buti raczej juz nic nie będę ujeżdżał bo chyba nic sensownego nie dostanę w cenie 65 tys. tym bardziej,że jestem w 80% nastawiony na astrę.


To dobrze, że masz tak ustawiony budżet. Już za 5-8k więcej zaczyna się kłopot z wyborem. Też miałem kupić Astrę. Na 99% miał to być Elite ze 125KM.
Przejechałem się jednak Focusem (jeździłem 1.0 125 KM i 1.5 150 KM) z racji, że dotychczas jeździłem Focusem II FL i wypadało :). Potwierdzam, co napisaliście. Silniki pracują "od dołu" lepiej niż w Astrze. Najwyższą wersję Titanium z metalikiem i czujnikami parkowania można dostać już za 69k/72k w zależności od silnika. Ford do nowego auta daje 5 lat gwarancji Protect do 50000km, za 770zł można ją przedłużyć do 7 lat i 140000km. Działa bez problemu, bo raz zdarzyło mi się korzystać przy poprzednim aucie.

Teraz najgorsze. Za namową żony przejechałem się Golfem 1.4 125 KM Comfortline no i wszystkie moje przemyślenia ponownie runęły. Za 73k mamy auto naprawdę jeżdżące i wykończone wewnątrz najlepiej. Bezdyskusyjnie. A że się komuś nie podoba - nie dyskutuję. Moja Pani mówi, że to właśnie Golf wygląda jak auto.

I wszystko zaczyna się od początku.

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 08 gru 2016, 18:11

Cześć.
"Buti raczej juz nic nie będę ujeżdżał bo chyba nic sensownego nie dostanę w cenie 65 tys"

W proponowanej mi ofercie na astrę 1.4 125km enjoy z kompletem opon zimowych, rozszerzeniem gwarancji do chyba 5 lat, alarmem, przyciemnianymi tylnymi szybami, aluminiowymi felgami, kołem dojazdowym i pakietem business plus widniała kwota po negocjacji 66500zł, Osoba prywanta.

Golf 1.4 125km z pakietem business, bez zimówek, bez automatycznej klimatyzacji, bez świateł przeciwmgłowych to wydatek ok 70000zł.

Wybór z punktu widzenia tego co przedstawia tekst jest raczej na korzyść Astry. Jednak jazda próbna i test metodą "macajewa" ;) potrafą poddać tą wyglądającą na pierwszy rzut oka przewagę astry w wątpliwość.

Seat napewno wyjdzie drożej niż golf, gdyż punktem odniesienia była by tu wersja style comfort plus, która ma na wyposażeniu klimatyzację automatyczną i jeszcze kilka różnic względem golfa. Ponoć dało się dostać sztuki za 70000zł ale w chwili obecnej raczej w okolicach 74500zł.

"...przejechałem się Golfem 1.4 125 KM Comfortline no i wszystkie moje przemyślenia ponownie runęły. Za 73k mamy auto naprawdę jeżdżące i wykończone wewnątrz najlepiej. Bezdyskusyjnie."
To stwierdzenie to jak rzut lotką w dziesiątkę. Bezdyskusyjnie;)

"Najwyższą wersję Titanium z metalikiem i czujnikami parkowania można dostać już za 69k/72k w zależności od silnika."
Za 72k miałem ofertę na silnik 1.0 w tej wersji. Na silnik 1.5 w wersji trend plus dodatkowe pakiety (automatyczna klima, przednia szyba podgrzewana, fotele chyba też) to było 70600zł.
Jeśli ktoś oferuje wersję titanium z silnikiem 1.5 za 72k, to jest to moim zdaniem bardzo dobra oferta.

Pozdro.

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remar » 08 gru 2016, 20:35

Ceny na Golfa są teraz niezłe ale należy się spieszyć bo nie zawsze tak było i za długo nie będzie bo w styczniu wchodzi wersja po lifcie więc teraz w bardzo dobrych cenach wyprzedawany jest obecny model. VII generacja obecna jest od 2012 roku więc czas już na jakieś zmiany a po lifcie ceny wrócą na swoje miejsce. Focus też może niedługo być w jeszcze lepszych cenach - jesienią wychodzi zupełnie nowy model.

Piotrek
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 19 lis 2016, 15:34
Posiadane auto: Ford Focus
Silnik: 1.5 Ti-VCT
Rocznik auta: 2008
Miasto: Oświecim
Województwo: małopolskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Piotrek » 08 gru 2016, 21:43

To stwierdzenie to jak rzut lotką w dziesiątkę. Bezdyskusyjnie;).


No może miało być: Dla mnie bezdyskusyjnie :D

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 08 gru 2016, 23:20

"To dobrze, że masz tak ustawiony budżet. Już za 5-8k więcej zaczyna się kłopot z wyborem."

Na początku miała być fura za 40 tys z rynku wtórnego,na 80% miała byc honda civic sedan bo ufo ponoć mocno twarde i mniej wyciszone,zreszta czuć namiastkę limuzyny i taką właśnie można było wyhaczyć 5-4 letnią no ale plastiki(gorsze niż w mojej astrze g)słabe audio i "dziwna"deska lekko mnie zraziły bo właściwie jedynym atutem pozostał silnik.Ople nie wchodziły w rachubę bo trójka jakas ascetyczna w środku zaś czwórka ciężka i klawiszologia na desce a silniki też mimo,że turbo to podobno słabawe.Wtedy pojawił się fokus 5-cio letni z ful wypasem ale z przebiegiem dośc znacznym i niepewna historia silnik 1.6 duratec za 43 tys i prawie go kupiłem ale na horyzoncie pojawiła się kolejna "okazja"a mianowicie salony forda wyprzedawały flotę,roczne fokusy 1.0 z bogatym wyposażeniem z przebiegiem 40 tys/km tyle,że o 10 tys droższe no ale sprawdzona historia i to juz były fokusy po lifcie jak się takim przejechałem to wręcz się w nim "zakochałem"nie mówiąc,że ten silnik 1.0 bije na głowę ten wolnossący duratec to i w środku wreszcie wygladał elegancko i składnie.No i prawie również go kupiłem lecz wtedy zakiełkowała mi myśl,roczny za 53 tys to przecież można wziąc małą nawet porzyczkę dołożyć dychę i kupić wreszcie wymarzony nowy samochód czyli nowego forda fokusa ale za 63 to ciężko jednak znaleźć coś sensownego to sobie zaokrągliłem do 65 tys no i szukam...taka to historia.

Z forda dostałem ofertę:
1.0 doposażony za 69 tys ale grzana szyba+wyświetlacz trochę większy 4.2(juz jakoś to wyglada)i czujniki z wizualizacją+metalik
1.5 o dziwo też za 69 tys ale mniej doposażony
Odnosnie Opla jutro się dowiem...

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 09 gru 2016, 12:59

Propozycja opla jeśli ktoś byłby zainteresowany to:
1.4 125 wyprzedaż rocznika+pakiet biznes(przeciwmgielne,czujniki przód-tył,klimatyzacja strefowa)właściwie bez tego pakietu nie ma innych ponieważ to dawali w gratisie 3tys za doposażenie cena ostateczna 67.5 tys w całej Polsce jeszcze jest co wybierać w wykazie mu wyszło,mogą ściągnąć.W styczniu bedą resztki zapewne.Jeśli chodzi o mocniejszą wersje to trzeba do tej kwoty jeszcze dodać 2.5tys tak więc będę musiał raczej odpuscic te wersję.

Teraz jest pytanie czy czekac na nowe sztuki tyle,ze bez pakietu biznes w ktorym wlasciwie tylko mnie interesuja czujniki tyl za ktore oddzielnie trzeba dac tysiaka.Ale moze się okazać,że z nowym rokiem dostanę również auto za 67 tyle,że bez pakietu biznes,czyli nic mi to nie da.
Generalnie chciałem się zmieścić w 65tys a trzeba przecież doliczyć również 2.5 tys za ubezpieczenie.Podsumowując,mam wrażenie,że takie auto powinno być za 60 tys i wtedy to by było git oczywiście mozna dostać taką astrę w tej cenie ale z silnikiem 1.4 100 koni....

Ps.A tak poza głównym tematem,spytałem się czym jeździ facet z salonu obecnie a on na to,że bedzie zmieniał samochód ale na pewno nie na vw a ja na to dlaczego?A on-miał nowego golfa 1.4 silnik moze i dynamiczny oprócz dwóch mankamentów jeden to to,że palił jak smok nawet do 13 litrów a drugie to to,że po 90tys/km po prostu silnik padł definitywnie i go sprzedałem za"grosze".
Jeszcze zagadałem również faceta z serwisu i w luźnej gadce wspomniał,że 1.4 w astrze poprzedniej generacji klient wspominał,że paliła mu 9.5 litra zaś gdy kupił astrę nową to pali mu 6.5-7 i jest baaardzo zadowolony.

mario2005
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2016, 18:05
Posiadane auto: Opel Astra F Hatchback
Silnik: 1,6 16V
Rocznik auta: 1995
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolny Śląsk

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mario2005 » 09 gru 2016, 13:52

Buti pisze:Jakie to są kwoty? Czy to przedział do ok 70tyś? Najtańszą ofertę jaką miałem na astrę k z silnikiem 1.4 125km to 66500zł. Może jeszcze golf;)?

Przedział to 60-70k
adax pisze:Czyli za przegląd roczny nic nie płaci się?!

Wg tego co mam w ofercie, nie płaci się

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 09 gru 2016, 16:20

adax pisze:
Teraz jest pytanie czy czekac na nowe sztuki tyle,ze bez pakietu biznes w ktorym wlasciwie tylko mnie interesuja czujniki tyl za ktore oddzielnie trzeba dac tysiaka.Ale moze się okazać,że z nowym rokiem dostanę również auto za 67 tyle,że bez pakietu biznes,czyli nic mi to nie da.
Generalnie chciałem się zmieścić w 65tys a trzeba przecież doliczyć również 2.5 tys za ubezpieczenie.Podsumowując,mam wrażenie,że takie auto powinno być za 60 tys i wtedy to by było git oczywiście mozna dostać taką astrę w tej cenie ale z silnikiem 1.4 100 koni....


Im wcale teraz nie zależy na sprzedaży aut. Ja chce kupić auto za około 90 tys. a gość nawet do mnie nie oddzwania. W jednym z salonów to czułem się jakby sprzedawał mi na tak zwany "odpierdol". Ktoś gdzieś powiedział, że koniec roku to nie jest dobry okres, według mnie nie jest to dobry okres u tych co mają wyniki. A Opel je ma w tym roku. Policz jaki procent zniżki ci wyjdzie, jak mniejszy niż 12% to odpuść. Tutaj ludzie dostawali sporo więcej. Sam od ręki dostałem ponad 10% i opony. Negocjacje 2 minuty, tak się gościowi śpieszyło. Powiedział że jak przyniosę coś lepszego to się zastanowi, drugi jak zobaczył tą ofertę to dał prawie 12%, miał oddzwonić czy załatwi na jazdę 200km - również cisza.
Następny case, chciałem się umówić na jazdę testową Kia Optima. Pani mówi, że ma tylko diesla ja się pytam czy może sprawdzić czy nie ma gdzieś w Warszawie albo okolicy w benzynie i oddzwonić, mówi że ok. Na telefon się nie doczekałem.
Jeden sprzedawca z Opla sam dzwoni, żeby wysłać mu lepszą ofertę to on porówna i coś zaoferuje. Cisza do dziś.
W salonie Skody, z którego mam już w rodzinie auta i serwisujemy, gość obiecał, że się dowie i oddzwoni. Do tej pory cisza.
Są osoby, którym widać, że zależy. Nawet odpiszą czy oddzwonią i powiedzą, że nie są w stanie teraz dać lepszej oferty ale żeby pamiętać o nich w przyszłości. Ogólnie wielki minus dla większości dealerów, po części rozumiem bo pewnie jest taki natłok teraz w salonach, że nie ma czasu na klienta, który może kupi, może nie, a jeszcze chce cenę negocjować. 3 lata temu branża była w dołku to ludziom z ręki jedli, teraz się wszystko odbiło to serio czujesz się, że ty bardziej chcesz kupić niż on sprzedać.
Ja postanowiłem trochę poczekać, może coś się stanie i będzie mnie stać na coś więcej :P

adax pisze:Ps.A tak poza głównym tematem,spytałem się czym jeździ facet z salonu obecnie a on na to,że bedzie zmieniał samochód ale na pewno nie na vw a ja na to dlaczego?A on-miał nowego golfa 1.4 silnik moze i dynamiczny oprócz dwóch mankamentów jeden to to,że palił jak smok nawet do 13 litrów a drugie to to,że po 90tys/km po prostu silnik padł definitywnie i go sprzedałem za"grosze".
Jeszcze zagadałem również faceta z serwisu i w luźnej gadce wspomniał,że 1.4 w astrze poprzedniej generacji klient wspominał,że paliła mu 9.5 litra zaś gdy kupił astrę nową to pali mu 6.5-7 i jest baaardzo zadowolony.


Pierdzieli jak potłuczony, niech ci pokaże tego Golfa. 13 litrów to niestety paliła stara astra - sprawdzałem, tylko że na autostradzie gdzie waliłem ciągle ponad 170. Nie wiem jak trzeba jeździć normalnie 1.4, żeby tyle ciągle palił. 10 to ok, ale 13 ? Jeśli kupił jakiś czas temu tego Golfa, a nie nowego to bardzo możliwe, że mu padł. Stare TSI miały problem z łańcuchem rozrządu.
Mógł chociaż powiedzieć, że olej trzeba było dolewać, bo to był i podobno ciągle jest standard w TSI.
Szczerze sam nigdy bym sobie Golfa nie kupił ale lepiej wszystko co mówią sprzedawcy dzielić na 2.
Pytam się o olej w TSI, mówi, że już poprawili w najnowszych silnikach. To ja się pytam co z poprzednimi modelami, czy były jakieś wezwania do naprawy jak rozwiązali problem i zonk, mówi, że chyba nie. To się pytam to co to za obsługa klienta, znacie problem, poprawiliście to czemu ludziom nie naprawicie ?

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 09 gru 2016, 16:53

Z budżetem 60k obawiam się, że zbliżysz się do niebezpiecznej granicy: wydasz dużo pieniędzy na nowe auto i będzie nie do końca zadowolony, bo weźmiesz tanią/najtańszą wersję, która po prostu jest słaba.

A pomyśl o czymś takim: mój kuzyn ostatnio kupił od salonu 3 letniego poleasingowego Hyundai'a i40 kombi za... niecałe 40k zł. Ma tam jeszcze 2 lata gwarancji i wszystko mu naprawili/wymienili co uważał, że średnio działa. Wszystkie podstawowe dodatki są: klima dwustrefowa, czujniki parkowania, poduchy, jakieś radio. Nie lepiej w takim budżecie wziąć takie auto (nadal na gwarancji, bo Hyundai daje 5 lat+ zostanie Ci na przyszłość na jakieś naprawy)?
Obrazek

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 09 gru 2016, 23:17

"Pierdzieli jak potłuczony, niech ci pokaże tego Golfa. 13 litrów to niestety paliła stara astra - sprawdzałem, tylko że na autostradzie gdzie waliłem ciągle ponad 170. Nie wiem jak trzeba jeździć normalnie 1.4, żeby tyle ciągle palił. 10 to ok, ale 13 ? Jeśli kupił jakiś czas temu tego Golfa, a nie nowego to bardzo możliwe, że mu padł. Stare TSI miały problem z łańcuchem rozrządu."

No te 13 to mówił,że na ekstremalnie krótkich odcinkach ale ktoś u mnie w rodzinie miał z tym silnikiem skodę yeti i na autostradzie zawsze był wir tak twierdził,miedzy 10 a 11 a nawet 12 mu łykało(nie mówię tu o spalaniu średnim)te nowe sa podobno poprawione,pewnie to prawda bo na jeździe testowej miałem spalanie naprawdę małe a ten 1.2 to jeszcze lepiej wypada pod tym kątem a wcale nie gorzej się zbiera.

Te 90 tys/km zrobił od nowego bo kupił podobno z salonu.Po tym incydencie juz nigdy nie zawierzy marce vw.Coś w tym może byc ponieważ pamiętam jak wystawiono golfa 6 chyba kilkuletniego z przebiegiem 1000 km i z ciekawości zadzwoniłem a facet mów,że kupił go od nowości przejechał 170 tysięcy i silnik poszedł w pi...wszystko wymienili mu na gwarancji na szczęście i odetchnął ale od razu postanowił go opchnąć.

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 10 gru 2016, 07:58

Znajomy pisada silnik 1.4 w samochodzie vw jetta i chwali za niskie spalanie. Będę miał okazję sam się przekonać natomiast wcześniej było tu porównanie do astry 1.4. Na youtube jest filmik z dokładnymi pomiarami silnika astry: 8.5 l/100km przy 140km/h. Mój heniek 1.4 bez turbo miał 8 l/100 przy tej prędkości. Moc większa i spalanie większe na przestrzeni kilku lat w zasadzie nie widać tu jakiegoś postępu.

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 10 gru 2016, 16:29

Na wstępie pozdrawiam wszystkim,ładnie ten temat się rozwija :)

No niby bezposredni wtrysk ma ograniczyć spalanie w jakims stopniu.Wspominałem wczesniej,że klient posiadał astrę 4 i mu paliła 9.5 a w nowej pali mu 6.5-7.
Dzisiaj przypadkiem byłem w Hondzie i już mają nowego civica,bedzie nawet w ofercie 1.0 3-cylindrowy,jak na hondę to mały szok no ale ja kiedys również bym się śmiał z takich silników gdybym wcześniej nie miał okazji się przejechać 1.0 ecoboostem, jak takim wyskoczyłem na autostradę to w mig osiągnąłem 140 ba i mogę nawet zaryzykować tezę,że ten silnik więcej by mi sprawiał frajdy niż ten w nowej astrze a do tego przyspiesza z taką kulturą,że szok...Tak więc ten w hondzie zapewne też będzie mały wariat a na pewno będzie lepszy od tradycyjnego 1.4 nie wiadomo tylko jak z wytrzymałością.

Co stwierdziłem w nowym civicu na korzyść a więc regulacja fotela góra-dół,bardzo duża taka jak powinna byc od początku!Bak paliwa poszedł zapewne na stare miejsce.
Na niekorzyść,to ma się wrażenie jakby był bardziej twardszy plastik w środku moze to moje przewidzenie ale obok mnie stał "maniak"hondy,który użytkuje poprzedni model i też na to zwrócił uwagę po prostu jak to stwierdził,że jego jest w srodku bardziej mięciutki.

Zaś sylwetka wyglada tak sportowo,że przypadnie chyba do gustu tylko maniakom sportu nie wiem nawet czy to nie jest strzał w kolano ponieważ poprzedni civic mimo kosmicznego wnętrza bardzo przypadł do gustu płci żeńskiej,mężczyźni też go wybierali za inne walory(wiemy jakie)ale ten nowy wygląda na wskroś męsko a zarazem tak jakby był stworzony na tor.
Powiem tak jeśli poprzedni nie przekonywał mnie swoim dizajnem w srodku tak ten wyglada przynajmniej z pazurem,tylko zegary mogliby zrobić tradycyjne i prawie mozna się poczuć jak w subaru :)
To mógłby być drugi samochód do szaleństw,oczywiście z tym silnikiem 1.5 turbo
Kolejnym strzałem w kolano to cena,niby ma startować od 100 tyś wzwyż a przecież honda cały czas kazała sobie dużo płacic a teraz jeszcze to bardziej wyśrubowała...

b3rs
Klubowicz
Posty: 519
Rejestracja: 06 paź 2016, 18:34
Posiadane auto: Astra K HB (RM17A)
Silnik: B16SHT MT6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 9 times
Been thanked: 25 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: b3rs » 10 gru 2016, 17:48

emylpe pisze:Powiedział że jak przyniosę coś lepszego to się zastanowi, drugi jak zobaczył tą ofertę to dał prawie 12%, miał oddzwonić czy załatwi na jazdę 200km - również cisza.


Nie wiem z jakim salonem się kontaktowałeś w sprawie tej jazdy testowej, ale wiem, że w Raszynie mają takie auto na demo. Jeżeli planujesz kupić samochód na firmę, to polecam panią Joannę, jak chcesz mogę dać ci namiary na PRV. Dostałem 17,05% rabatu i do tego parę gratisów.
Civic TypeR //AK B16SHT //AHZ16XER

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 10 gru 2016, 23:56

Akurat ja nie mogę narzekać bo dzwonią cały czas z trzech salonów Opla w Gdańsku i widać,ze naprawdę się starają,jakbym miał wystawić im ocenę za osługę klienta to bym dał piątkę oczywiście oni z rabatem moga zejśc tyle na ile im pozwolą.

A teraz pytanie ciekawe czy jak ściągają dla nas samochód z innego obszaru polski to również mogą nam wcisnąc auto,które np.stało w środku w salonie.Ja generalnie nie chciałbym takiego dostać bo mnóstwo potencjalnych klientów wachluje skrzynią biegów,reguluje fotelem i kierownicą w tą i nazad.

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 11 gru 2016, 15:16

adax pisze:Akurat ja nie mogę narzekać bo dzwonią cały czas z trzech salonów Opla w Gdańsku i widać,ze naprawdę się starają,jakbym miał wystawić im ocenę za osługę klienta to bym dał piątkę oczywiście oni z rabatem moga zejśc tyle na ile im pozwolą.


A ile dają od ręki rabatu ? Również chciałbym docenić obsługę klienta, ale ogólnie słabo. Są oczywiście są wyjątki.

Jeszcze o poprzedniej wypowiedzi na temat Hondy. Coraz mocniej się zastanawiam, żeby poczekać na tą nowość i objechać 1.5. Przy 100k to raczej wersja 1.5 z najlepszym wyposażeniem. Octavia też tyle kosztuje.

b3rs pisze:Nie wiem z jakim salonem się kontaktowałeś w sprawie tej jazdy testowej, ale wiem, że w Raszynie mają takie auto na demo. Jeżeli planujesz kupić samochód na firmę, to polecam panią Joannę, jak chcesz mogę dać ci namiary na PRV. Dostałem 17,05% rabatu i do tego parę gratisów.


Tam wiem, że mają ale nie mogę się z nimi ustawić, bo mam dym w pracy i prawie każda godzina mi nie pasuje. W przyszłym tygodniu może. Niestety kupuje prywatnie i doradca Pan Marcin jest ogólnie specyficzny. Chyba mam namiar do Pani Joanny, bo ona odpisała mi na maila ale teraz mu głupio do niej iść zamiast do poprzedniego doradcy.

Segor pisze: Z budżetem 60k obawiam się, że zbliżysz się do niebezpiecznej granicy: wydasz dużo pieniędzy na nowe auto i będzie nie do końca zadowolony, bo weźmiesz tanią/najtańszą wersję, która po prostu jest słaba.


Początkowo też planowałem tyle wydać, okazał się, że jak chce kupić auta na długo i być długo zadowolony to najmniej 80k, bardziej 90k. Kieszeń boli ale jak ma się to rozłożyć na te 6-7 lat, to może być. Radość z jazdy i komfort podróży będzie mi towarzyszył przez ten cały czas.

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 11 gru 2016, 19:30

"A ile dają od ręki rabatu ? Również chciałbym docenić obsługę klienta, ale ogólnie słabo. Są oczywiście są wyjątki."

Maksymalne minimum to na razie 67 tys. enjoy+pakiet biznes.
Odnosnie hondy to mi powiedzieli,że 100 tys. to minimum,to pewnie za 1.0 turbo :P

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 11 gru 2016, 19:56

adax pisze:"A ile dają od ręki rabatu ? Również chciałbym docenić obsługę klienta, ale ogólnie słabo. Są oczywiście są wyjątki."

Maksymalne minimum to na razie 67 tys. enjoy+pakiet biznes.
Odnośnie hondy to mi powiedzieli,że 100 tys. to minimum,to pewnie za 1.0 turbo :P


Ile procent ? Bo cena nic mi nie mówi.

Z tymi cenami by poszaleli, ustalają je teraz w Niemczech ale aż tak nie będą odrealnieni. Chyba, że chcą wypchnąć do końca starego Civica. Będzie pewnie od ręki po 15-18k rabatu na stary i zaporowa przez pierwsze kilka miesięcy na nowy. Potem magicznie uda się zjechać z ceną o 10-15k jako rabat. Tam ciągle stara szkoła wyceny.

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 11 gru 2016, 20:34

Czy ktoś użytkował przez długi czas silnik z bezpośrednim wtryskiem benzyny?
Jak wiemy opel pierwszy raz wypuszcza taki silnik,miejmy nadzieję,że choroby wieku dziecięcego go się nie będą imać.

Bardzo ciekawy artykuł:
http://www.motofakty.pl/artykul/wtrysk- ... blemy.html
http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploat ... czyny.html

Można z tego artykułu wyczytać,że:
"Okazało się jednak, że rodzi to problemy z nadmiarem tlenków azotu w spalinach, dla eliminowania których trzeba montować odpowiednie systemy oczyszczające. Konstruktorzy walczą z tlenkami azotu na dwa sposoby: wprowadzając doładowanie i zmniejszając pojemność skokową (downsizing) albo montując skomplikowany system dwufazowych wtryskiwaczy. Praktyka pokazuje też, że przy bezpośrednim wtrysku paliwa pojawia się niekorzystne zjawisko osadzania się nagaru w kanałach dolotowych przy cylindrach oraz na trzonkach zaworów ssących (spadek dynamiki silnika, wzrost zużycia paliwa).

Ps.Skończyły się czasy kiedy silnik był prosty w obsłudze i prawie każdy mozna było zagazować...

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 12 gru 2016, 06:56

Te silniki weszły do produkcji już jakiś czas temu. Spróbuj coś znaleźć na ich temat w Google. Ciężko jest.

I to jest dobre bo oznacza, że auta jeżdżą i nic się nie dzieje. Jakby był problemy to net by pękał od wpisów (przykład TSI).
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Nowy2016
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 22 lis 2016, 08:16
Posiadane auto: Astra H
Silnik: Z17DTH
Rocznik auta: 2004
Miasto: ***
Województwo: ***

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Nowy2016 » 13 gru 2016, 10:11

Z tlenkami azotu jest bardzo ciekawa sprawa. Niby downsizing w celu zmniejszenia zanieczyszczeń poprzez zmniejszanie pojemności silnika. Ale tak naprawdę dzięki zmniejszeniu pojemności silnika ulega zmniejszeniu wyłącznie ilość wydzielanego CO2, który sam w sobie nie jest szkodliwy (coś co występuje normalnie w naturze). Ale w większości specyfikacji nie podaje się ilości wydzielanych tlenków azotu, które są rzeczywiście szkodliwe. Kiedyś znalazłem te dane dla silnika 1.0turbo i 1.4turbo, i okazuje się że ten mniejszy silnik wydziela dużo więcej szkodliwych tlenków azotu niż silnik większy. No więc, gdzie tu ta ekologia.

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 19 gru 2016, 18:31

No i się przejechałem Astrą 200km, żeby porównać... Jedyny znany mi egzemplarz testowy w Warszawie, spotkał się z drzewem. Pogoda się pogorszyła i "klient" wpadł bokiem w drzewo. Już powinien wiedzieć, że 200km nie jest dla niego.
Może zna ktoś jeszcze jakieś miejsce w Polsce gdzie się da przejechać 200km ? Albo ktoś z Warszawy chciałby mnie przewieźć ?

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 19 gru 2016, 22:49

Ostatnio w automaniaku były porównywalne normalne wersje z tymi mocniejszymi i czy warto dopłacać była astra,megane i jeszcze trzeci nie pamietam wiem tylko,że meganka wypadła wzgledem swojej słabszej siostry bardzo niekorzystnie(hamowanie,spalanie i cena).Astra ta mocniejsza wgledem tej słabszej z tego co pamiętam wypadła trochę lepiej,nawet dużo więcej nie spalała(minimalne różnice).

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Segor » 20 gru 2016, 09:54

Ale czy w tym teście nie była porównywana wersja 1.0 z 1.4 150 km ?
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 20 gru 2016, 10:06

Segor pisze:Ale czy w tym teście nie była porównywana wersja 1.0 z 1.4 150 km ?

1.4 125HP vs 1.6 200HP
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 23 gru 2016, 00:47

Znalazłem chyba najlepszy i najbardziej wiarygodny test astry 5:
http://autogaleria.pl/testy/opel-astra- ... -ss-elite/

Miałem te same spostrzeżenia na jeździe testowej,szczególnie odnośnie silnika(wady i zalety),wspominaja również o czujnikach(które są upierdliwe) o których dużo juz napisano w różnych tematach,ja akurat ich osobiście jeszcze nie przetestowałem.

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 23 gru 2016, 12:14

Również z tobą zgadzam. W teście silnik jest opisany bardzo wnikliwie. Jakbym wcześniej przeczytał taką recenzje, a nie same pochwały to mniej bym się rozczarował na jeździe testowej.

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 23 gru 2016, 19:08

Ciekawostka:
W najnowszej gazecie Auto-świat niby tak lobbującą ogólnie zawsze marki niemieckie,wielkie zaskoczenie,na wytrzymałościowy test 200 tys/km poszedł mercedes i golf z silnikiem 1.4 tsi skrzynia dsg(tak często chwalona).Z ciekawości przeczytałem artykuł tylko z racji golfa bo mercedes w ogóle mnie nie interesuje(za duży budżet).Mercedes połknął te 200 tys jak bułka z masłem a golf?Same problemy,dużo drobnych ale jeden wielki,skrzynia dsg cały czas uprzykrzała jazdę(efekt szarpania)w serwisie powiedzieli ten typ tak ma w efekcie po 150 tys. całkowicie się rozpadła,koszt 6000 oprócz tego różne inne usterki w tym wycieki,problem z amortyzatorami itp.

Buti
Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2016, 21:42
Posiadane auto: golf
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 0
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Buti » 26 gru 2016, 10:07

Bezawaryjnej jazdy i szerokości na drodze.

Nie wiem czy sam zdobyłbym się na zamówienie samochodu i czekanie tak długi okres czasu jak np. 5 miesięcy. Rozumiem, że skonfigurowanie samochodu tylko pod siebie wg. specyficznych wymagań odbija się na tak długim czasie oczekiwania ale z drugiej storny daje dużą satysfakcję jak już przyjdzie chwila odbioru.

W moim przypadku wybieranie samochodu trwało miesiąc czasu. Szukałem oferty wyprzedażowej rocznika. Decyzja o zakupie i po tygodniu odbiór. Kto wie może kiedyś będzie Opel.

Pozdrawiam.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości