Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 02 maja 2019, 16:19

Temat się dziwnie kręci wokół golfa, a ten segment to przynajmniej kilkanaście modeli różnych marek.

Dodatkowo dyskusja dotyczy aspektów wizualnych, które powinny być najmniej istotne bo to kwestia tylko i wyłącznie preferencji osobistych i nijak wpływa na to jak auto jedzie i jakie ma walory użytkowe.

Już zostalo ustalone, że stylistycznie Golf skierowany jest do użytkowników prefetujacych klasyczne linie i nie goniących za modą. W pełni sie z tym zgadzam i szanuję.

Jesli chodzi o silniki to temat mocno wyrównany. Dla mnie motor VAG'a jest lepszy. Pali mniej, osprzęt jest bardziej logicznie zmontowany w komorze silnika i perspektywicznie trochę tańszy w eksploatacji (np. pojedyńcze cewki zamiast zintegrowanej). Większa jest też dostępność części z racji ogromnej ilości różnych modeli, w którch te silniki jeżdżą.

Jeśli chodzi o logikę systemów i ich działanie to niestety Astra jest mocno z tyłu.

O ile nie mam pretensji do Opla, że w nowym aucie pewne rzeczy mogą nie działać do końca poprawnie to fakt, że po kilku latach od premiery dalej są te same problemy i nic się nie robi by to poprawić jest już skandalem. Naprawdę tak ciezko jest poprawic dzialanie czujników czy soft w radiu? Tylko po co skoro klient już zapłacił...

Poziom obslugi po zakupie. Jeżdżąc Astrą korzystalem chyba ze wszystkich ASO jakie są w Poznaniu. W każdym czułem się jak intruz, który musi udowodnić, że zgłaszane problemy to fakt, a nie moja wyobraźnia.

W ASO obecnej marki jestem traktowany uczciwie. Zostawilem u nich kilkadziesiat tysięcy i może kiedyś znowu zostawię. Wiedzą o tym i starają się budować pozytywny obraz marki. A w czasach tak ostrej konkurencji dobry piar u klienta to podstawa.

No i cena. W naszym kraju wciąż pokutuje pogląd co tańsze to lepsze. Ja już dawno stwierdziłem, że na pierwszym miejscu ma być jakość. Cena ma wynikać właśnie z tej jakości i być odpowiednio zbilansowana. Nieważne czy to buty, telewizor czy auto.

Czekam więc na konstruktywną dyskusję ;).
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 02 maja 2019, 16:35

Rzeczywiście możemy czuć się trochę jakby porzuceni przez Opla po wykupieniu przez PSA. Czego najlepszym przykładem jest choćby wygaszany Onstar. I choć darzę Astrę dużą sympatią, to między innymi z powodu takiego traktowania klienta jak psa przez PSA :) pójdę do konkurencji, gdy przyjdzie na to czas.

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 02 maja 2019, 17:54

marwisn pisze:Temat się dziwnie kręci wokół golfa.

Poważnie mówiąc, jeździłem tylko vw jettą z 1.6 D z 1986 roku. Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy, jakość wykonania to peugeot 306 to jakieś nieporozumienie jest. Opel kadett z 1983 r. ojca to totalne dno (mimo ogromnej sympatii)
II generacja wyrobiła sobie opinię VW na temat ich aut. Dorzucić 1.9 TD i mamy pełne spektrum zadowolonych kilentów.

marwisn pisze: Jesli chodzi o silniki to temat mocno wyrównany. Dla mnie motor VAG'a jest lepszy. Pali mniej, osprzęt jest bardziej logicznie zmontowany w komorze silnika i perspektywicznie trochę tańszy w eksploatacji (np. pojedyńcze cewki zamiast zintegrowanej). Większa jest też dostępność części z racji ogromnej ilości różnych modeli, w którch te silniki jeżdżą.


Obecnie Golf na pewno góruje nad Astrą pod względem ceny. Kilkanaście tysięcy złotych. Czy wykonanie ma lepsze, nie wiem. Czy silnik jest lepszy ?! Ja tego nie będę sprawdzał i też nie mam zamiaru ( choć seat leon w kombi bardzo mi przypadł do gustu)
Historia silnika 1.4 tsi sąsiadów skutecznie zniechęciła do zaglądania w cennik.

marwisn pisze: Jeżdżąc Astrą korzystałem chyba ze wszystkich ASO jakie są w Poznaniu. W każdym czułem się jak intruz, który musi udowodnić, że zgłaszane problemy to fakt, a nie moja wyobraźnia. W ASO obecnej marki jestem traktowany uczciwie.


Mam takie wrażenie, że tam gdzie sprzedaż opiera się na "flotach" klient indywidualny traktowany jest "po co tu przylazł"
Byłem oglądać Fiata Tipo w dwóch ASO , spędziłem tam chwilę na oglądaniu. W żadnych nie zostałem potraktowany tak jak w SS, Oplu czy też Citroenie. Fiat ASO kompletnie olał mnie. Podobnie było w Renaulcie. Katastrofa.
Natomiast sprzedawca Citroena gdyby tylko potrafił to "zaniósłby mnie do domu na rękach" bym tylko kupił od niego Citroena Catusa ( o nie kupnie tego auta zadecydowała pojemność bagażnika)
Najbardziej "fachowo" było w SsangYongu. Samochód został pokazany "od góry do dołu"

Opel Astra zawsze była spostrzegana przeze mnie jako auto "gdzieś pomiędzy". Na piedestale Golf, potem Octawia, Ford. Takie porządne 4 miejsce.
Astra jest autem na 4+, więcej nie dam 8-)
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: KEJ » 02 maja 2019, 17:58

4+ to wypas ocena. Ja mogę się pod tym podpisać choć generalnie nie mam uwag do astry.

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 02 maja 2019, 18:35

jakoku pisze:Opel Astra zawsze była spostrzegana przeze mnie jako auto "gdzieś pomiędzy". Na piedestale Golf, potem Octawia, Ford. Takie porządne 4 miejsce.
Astra jest autem na 4+, więcej nie dam 8-)


KEJ pisze:4+ to wypas ocena. Ja mogę się pod tym podpisać choć generalnie nie mam uwag do astry.


Mamy podobny punkt widzenia.

Opel to średniak. Braki konstrukcyjne nadrabiał prostotą, dostępnością części i potężną bazą użytkowników co dawalo gwarancję rozwiązywania problemów na własną rękę i tanim koszem...

Astra K to na swój sposób przełomowe auto. Mnóstwo nowinek i rozwiązań, których dotychczas próżno było szukać w tej marce.
Miała wyciągać Opla z problemów finansowych więc postawiono na jedną kartę. Zrobić auto, które z klasy średniej aspiruje do wyższej.

No i na aspiracjach się skończyło niestety. Technicznie niedopracowany, ASO niedouczone. Na forach ciężko o merytoryczną wiedzę na temat problemów bo i skąd jak sam Opel odciął dostęp do dokumentacji użytkownikom.

Ja nie oczekuję, że jeżdżąc Oplem będę sie czuł jak w Audi czy Volvo. Kupuje Opla bo jest tani i prosty. I taki ma być bo tego ludzie od niego oczekują. Nie prestiżu, a prostoty. Nie ma udawać czegoś czym nie jest i nigdy nie będzie. Mam w nosie co sąsiad myśli jak widzi mnie w tym aucie. Grunt żeby działało jak powinno.

Przyklad Dacii doskonale pokazuje, że nie trzeba się napinać by odnieść sukces.

VAG dał d..y z TSI, ale coś z tym zrobił. Oplowskie M32 jest na rynku prawie dwie dekady i końca problemów nie widać.
Fiat tą skrzynię poprawił i generuje mniej problemów. Jak to świadczy o marce...
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 02 maja 2019, 21:25

No skrzynią zmodernizowali,dodali kanały olejowe i coś tam jeszcze chyba czyli miejmy nadzieję,że się nie rozpadnie w przyszłości.Do większosci drobnych mankamentów(czuniki,sprzęgło)staram się nie zwracać uwagi,co ostatnio mnie drażni to głośna praca zawieszenia na łatach(przecież to tylko łaty!)w astrze g nie było tego problemu a na większych trochę pofałdowaniach aż trzęsie,myślałem,że coś sobie wymyślam ale żona też zwróciła na to uwagę,że jej w żołądku aż się przewraca :)

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 02 maja 2019, 21:54

Tak poprawili ze koledzy z foruma sa juz po wymianie lozysk.
Trzeba sobie jasno powiedziec ze AK jest tansza bo jest niedopracowana, jak Marcin juz napisal.
Ja kupilem bo mi sie podoba i przymknalem oko na pewne niedorobki, ale niektore sa wnerwiajace.

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 02 maja 2019, 22:00

Z czujnikami mam tak,że cofam pomału albo do przodu i nic a nagle zatrzymuje się one z opóźnieniem nagle zaczynają juz ciągłym,czyli jakbym się nie zatrzymał intuicyjnie sam to bym chyba przywalił to są sytuacje sporadyczne ale są.

Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Desiderata » 02 maja 2019, 22:21

W mieście takim jak Oslo? No nie sądzę :)
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: KEJ » 02 maja 2019, 22:53

jakoku pisze:[...] będzie peugeot....


Gdzieś wpadły w oko projekty nowej 308. Wygląda bardzo atrakcyjnie do przemyślenia w 2020.

Byłem tez przy okazji w salonie mazdy i 3 w środku i na zewnątrz wygląda super. Siedziałem w środku kilka chwil i pierwsze wrażenie bardzo przyjemne.

Choć następca mojej astry pewnie będzie bardziej dynamiczny.

Czy ktoś choć przez moment myślał o Subaru Impreza ?

Cain

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Cain » 03 maja 2019, 00:40

Następcą mojej AK będzie A klasa w sedanie. Obecny 2.0 190KM całkiem sprawnie radzi sobie z samochodem. Zobaczymy tylko, czy będzie takowy za kilka lat, gdy mi się gwarancja skończy. Patrząc na ekoterroryzm, pewnie 1.0 będzie szczytem marzeń.

Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Desiderata » 03 maja 2019, 08:22

Z Opla na Mercedesa, rozrzut jak ruska katiusza ;D
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: KEJ » 03 maja 2019, 09:52

W Mercedesie można dostać dobry rabat. Jak rozsądnie zarządzasz opcjami to może nie być tak źle choć wiadomo, że drożej. Dodatkowo rozwija się rynek wynajmu dla klientów indywidualnych ( ja takim jestem) i tam tez można szukać rozwiązania. Ostatnio myślałem o wymianie na mini i w cenie 100 000 można mieć dobrze skrojonego mini hatch czy nawet clubmana. Była jakaś „promocja” producenta i rabaty były około 36 000 na clubmanie i 33 000 na hatch.

Cain

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Cain » 03 maja 2019, 12:54

Desiderata pisze:Z Opla na Mercedesa, rozrzut jak ruska katiusza ;D

Raczej naturalna kolej rzeczy.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: colins » 03 maja 2019, 13:55

Posmakowało się premium w Astrze, to chce się więcej w jakimś Mesiu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Desiderata » 03 maja 2019, 17:56

Cain pisze:
Desiderata pisze:Z Opla na Mercedesa, rozrzut jak ruska katiusza ;D

Raczej naturalna kolej rzeczy.

To za 3 no maks 4 wymianę będzie Bentley :)

Jako kolega z sektora finansowego podpowiem tylko, że niebawem koszt kredytu (raty itd) mocno pójdą w górę, tez tych co już są aktywne - takie płoty chodzą ;P
Ostatnio zmieniony 03 maja 2019, 17:58 przez Desiderata, łącznie zmieniany 1 raz.
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 03 maja 2019, 17:57

Cain pisze:Następcą mojej AK będzie A klasa w sedanie. Obecny 2.0 190KM całkiem sprawnie radzi sobie z samochodem. Zobaczymy tylko, czy będzie takowy za kilka lat, gdy mi się gwarancja skończy. Patrząc na ekoterroryzm, pewnie 1.0 będzie szczytem marzeń.


Względem takiej astry to chyba cenowo przepaść z tym silnikiem no i deska naprawdę kontrowersyjnie wygląda,taka w stylu retro(te nawiewy wyglądają koszmarnie i tablety :D)

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 03 maja 2019, 19:16

Cain pisze:Następcą mojej AK będzie A klasa w sedanie. Obecny 2.0 190KM całkiem sprawnie radzi sobie z samochodem.

Ja już jazdę próbną zrobiłem (miałem A klase na cały dzień), CLA jeszcze ładniejszy.
https://www.youtube.com/watch?v=F7D1GMMXCZw

marwisn pisze:VAG dał d..y z TSI, ale coś z tym zrobił. Oplowskie M32 jest na rynku prawie dwie dekady i końca problemów nie widać.

No o TSI to wszyscy słyszeli, nie ma takiego co by nie miał TSI w rodzinie, w pracy itd. :)
O M32 wiedzą tylko właściciele Opli.

Martin
Weteran
Posty: 896
Rejestracja: 06 lut 2019, 09:31
Posiadane auto: Opel Astra V HB (RM2019)
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Piękne :)
Województwo: Najładniejsze :)
Has thanked: 76 times
Been thanked: 23 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Martin » 03 maja 2019, 20:20

pamiętajcie ze do Mercedesa tylko w krawacie :)

Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Desiderata » 03 maja 2019, 20:46

Dzisiaj zauważyłem te bezczelne śruby, śmiech :lol:

Obrazek
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: KEJ » 03 maja 2019, 21:16

Martin pisze:pamiętajcie ze do Mercedesa tylko w krawacie :)


Nie potwierdzam ;) ;) ;)

Cain

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Cain » 03 maja 2019, 21:32

Deska bardzo mi się podoba, więc akurat wnętrze dla mnie na duży plus. Ja się już zastanawiałem nad Mietkiem lekko używanym, ale przesądziły względy finansowe, które za 3-4 lata nie powinny być już problemem. Jeśli chodzi o przytoczony krawat, to noszę na co dzień, więc spokojna głowa ;P Poza tym do celów należy dążyć, możecie się śmiać, cisnąć bekę itp. itd. Zawsze trzeba mierzyć wyżej.

Absolutnie odpadają wszystkie koreańskie wozidełka. Mógłbym mieć i30N w dobrej cenie, ale po prostu nie chcę. Astra bardzo mi się podobała i nie uważam, że popełniłem błąd. Cieszę się tymi samochodami, chociaż wersją 100 KM mniej, i nie zamieniłbym na Golfa, i30 czy inne podobnej klasy.

Ponieważ kolejna Astra będzie Peugeotem, a jakoś od dziecka dla mnie istniał tylko 205 i 106 Rallye, w grę wchodzi tylko Volvo, Toyota, Mercedes. Co do Benka, to nie jest to samochód, który chciałbym mieć. Nawet nie chodzi tu o zasięg cenowy, który, no nie ukrywajmy, jest bardzo odległy, ale dla mnie szczytem rozmiaru samochodu, który chciałbym mieć jest maksymalnie C-klasa, większego nie potrzebuję.

Awatar użytkownika
Ziela
Klubowicz
Posty: 464
Rejestracja: 01 gru 2017, 11:20
Posiadane auto: Astra V Dynamic Aut. Sports Tourer
Silnik: 1.6 CDTI 136KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Zielona Góra
Województwo: lubuskie
Has thanked: 17 times
Been thanked: 18 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Ziela » 03 maja 2019, 21:35

Tez myślę o Mercedesie jak następnym aucie i miałem okazję pojeździć CLA, o którym poważnie myślałem i.... jakoś nie jedzie się tym jak Mercedesem, czegoś mi brakuje w prowadzeniu, zawieszeniu.. to się zmienia jak wsiadziesz do C klasy, gabaryty podobne ale tam czuje się człowiek faktycznie, że jedzie mietkiem

Wysłane z mojego MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: KEJ » 03 maja 2019, 22:13

Cain pisze: ale dla mnie szczytem rozmiaru samochodu, który chciałbym mieć jest maksymalnie C-klasa, większego nie potrzebuję.


Super auto. Dobrze wykonane, estetyczne w środku i na zewnątrz, bardzo dobry automat, przyjemnie jeździ.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 04 maja 2019, 16:04

Ziela pisze:Tez myślę o Mercedesie jak następnym aucie i miałem okazję pojeździć CLA, o którym poważnie myślałem i.... jakoś nie jedzie się tym jak Mercedesem, czegoś mi brakuje w prowadzeniu, zawieszeniu.. to się zmienia jak wsiadziesz do C klasy, gabaryty podobne ale tam czuje się człowiek faktycznie, że jedzie mietkiem


No ciasno jest w CLA/A klasie, C klasa lepiej, E klasa to już to :).

Added in 22 minutes 4 seconds:
Cain pisze:w grę wchodzi tylko Volvo, Toyota, Mercedes.

Widzę, że celujemy podobnie.
Tylko, że u mnie po jazdach odpadła Toyota bo ... ceni się jak premium a wykonana jak Opel.
Multimedia w nowej z 2019 Corolli/RAV4 to średniowiecze, kamera cofania przy kręceniu kołami nie pokazuje tego na wyświetlaczu. :)
Asystent utrzymania pasa gorzej jak w Astrze z 2016.
Skoda już lepsza od tej Toyoty :).

ToniEja
Weteran
Posty: 980
Rejestracja: 22 paź 2018, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 32 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: ToniEja » 04 maja 2019, 17:07

Wykonanie to rzeczgustu. mi sie skoda w srodku mniej podobala niz Auris.
Toyota to ogolnie fajny samochod, tylko silników z odpowiendnia moca nie maja.
Nie wiem jak z plastikami, w uzywanej Avensis strasznie stukaly, w Aurisie nowym nie, ale nie wiadomo jak po latach bedzie.
Nowa corolla wyglada cakiem fajnie, nie wiem jak w srodku, jeszcze nie siedziałem.
Merol A klasa z zewnatrz stary bardziej mi sie podobał niz nowy, no i ten ... nieszczęsny Tablet.
Jak ktos mi powie ze 4 cylindrowy silnik opla biorąc pod uwagę tylko wrażenia z jazdy jest lepszy niz Opla to chyba nie jeździł VW.
Przede wszystkim Opel bez sportu reaguje na pedał hamulca z pewnym opóźnieniem, no i mam wrażenie ze ze na dole obrotów jest słabszy, idzie.
Wszystkie VW i Ford jechaly od razu :).
Ale np w KII 140 KM wrazenia byly takie jakby to nawet 125 KM nie miało:).
Jakbym mial brac jakis samochod to wielkość wnetrza skody, reakcja silnika na pedał VW, wykończenie wnętrza KIA/lub Seat, multimedia VW, wygląd zewnętrzny Opel/Kia, Cichość zawieszenia z toyoty, jazda po zakretach z Focusa i dorzuciłbym autohold z koncernu VW, dodał 200KM z Opla izza całość zapłacił tyle co za Opla ;).

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 04 maja 2019, 17:12

Wczoraj na youtube ogladałem test octavii 1.0,gosciu(młody)nawet chwalił,nie wierzyłem tak więc dziś wstąpiłem do Skody i przetestowałem nowy model SCALA(nazwa cokolwiek dziwna trochę)a więc do rzeczy:

Właściwie do jazdy próbnej chciałem octavię ale nie mieli a SCALA waży podobno tyle samo,jeden i drugi coś koło 1250 kg
Samochód o dziwo dostałem na godzinę,masz pan i jedz sobie :)
Fana sprawa bo mniej się jest rozproszonym.
Porównam względem astry 1.4 125 bez trybu SPORT

A więc wsiadam i ruszam,wersja najbogatsza,to co pierwsze się rzuca to wąskie lusterko wsteczne oczywiście tą samą przypadłość miał rapid,jak dla mnie bardzo duży minus(już kolejny bodziec by wybrać octavię,może i taki był zamiar konstruktorów a róznica między tymi modelami to około 6 tys)właściwie tak wąskiego lusterka zapewne mało kto z nas miał w starych nawet samochodach(gdzie tu te bezpieczeństwo??),boczne lusterka też nie za duże ale tu już takiego dramatu na szczęscie nie ma.
Fotele są dość wygodne,podłokietnik opada w dół pod kątem i jest z materiału miękkiego(przyjemniejszy niż w astrze)tablet w tej wersji jest olbrzymi(w wersji najuboższej jest mniejszy co by mi lepiej odpowiadało)na szczęście nie wystaje jak u konkurencji tylko wpasowany w deskę,ach czy tak nie można wszędzie(mazda itp).
Materiały wewnątrz są dobre,miękkie tworzywo jak w naszych astrach ale tu zaskoczę,gdy wybierzemy wersję juz niższa ale nie najniższa to podobno plastik twardy jak w dawnym rapidzie,czy już nawet na miękkości deski trzeba tak oszczędzać??(aha zapomniałem,kupcie octavię i nie marudzić wtedy).W każdym razie w tej wersji(style)jest mięciutko i fajnie.Druga wada co się rzuca to biedniutko wyglądające zegary,jak w starych modelach skody,wręcz ascetycznie wyglądają,trochę się kłócą z tym dużym luksusowym tabletem,ja osobiście wolałbym piekne,duże czytelne zegary kosztem tableta.

Dobrze,ruszam,czuć lekkie zadławienie przy ruszaniu tak jak w astrze(za mało gazu ktoś powie ale pamiętam jak niektóre stare samochody reagowały na pedał gazu czyt.czyli zrywność).Jedynka służy tylko do ruszania ale im zrywniejsza tym lepiej uważam,no nic ale dwójka to wynagradza w zupełności,oj wynagradza,ciągnie jak diabeł,jest przy tym w górnych rejestrach warkot(WRRR!)ale jak to idzie,no wyrywa od razu z każdym się chce ścigać,czuć,że to auto idzie(zaraz,zaraz to jest 1.0 i trzy gary?Spróbuję zapomnieć i czerpać przyjemność z jazdy),kolejne biegi i auto dośc zrywnie przyspiesza przy akompaniamencie warkotku(trochę taka cichsza wersja diesla),warkotu nie słychać na światłach i podczas jazdy spokojnej jak również na autostradzie uprzedzam,takie atrakcje dostajemy przy mocnym butowaniu,no mi to się spodobało,od razu ożywiłem się(czego nie uświadczam na co dzień w mojej astrze)jest WRRR! ale jest również mocne odepchnięcie,po prostu chęć do ścigania z każdym :)Czyli ogień i na autostradę tu też nie czuć zadyszki 170 i dalej nie cisnąłem bo i na co dzień szybciej nie jeżdzę.Dynamika na autostradze podobna do astry mojej,tylko w astrze trochę nieznacznie ciszej(głownie za sprawą silnika).

Odnośnie skrzyni mieszane wrażenia,tu biegi wchodzą twardo,krótko ale tak trochę surowo jak w jakieś starej fabii (choć nie jeżdziłem nią)w astrze jednak o niebo lepiej,miękko,sprężyscie,choć lekko gumowo,szczególnie zrzucanie na luz z każdego biegu jest mięciutkie i spręzyste no jak w aucie klasy wyższej.No i w SCALI te biegi wchodzą też mało "czytelnie"(zresztą tak jak w rapidzie poprzednim).

Zawieszeni ok w miarę ale takie coś wyłapuje dopiero po kilku dniach,jak pojężdzę po różnej nawierzchni,choć w ostry zakręt mogłem wejść z jeszcze większą prędkością niż astrą ale wiem dlaczego,przesiadając się znowu na gorąco do mojego auta poczułem lekkie bujanie na boki,coś na co wcześniej nie zwracałem uwagi ale przyczyną mogły być w SCALI koła 17-ki w każdym razie trochę stabilniej się jeździło.

Ale dwie rzeczy na korzyść SCALI względem astry to,dynamika silnika kosztem brzmienia warkotu,który można uznać za lekko sportowy,czuć większą lekkość w prowadzeniu,cały czas miałem wrażenie że jadę jakimś dużym litrażem,takiego 1.6 wolnossaka to połyka!Zaś astra jest trochę taka ociężała-to moje odczucia subiektywne.
No i druga(to zostawiłem na końcu)przesiadając się do astry,ruszam i pierwsze hamowanie na światłach i....szok!!Czułem się jakbym nie miał hamulców,poważnie,aż się spociłem lekko,wystarczyła godzinna jazda SCALĄ i szybka przesiadka do astry i się czułem jakbym nie miał hamulców!Uczucie bardzo nieprzyjemnie podczas każdego hamowania,które trwało aż do powrotu do domu,od razu wydłużyłem odstęp od poprzedzającego mnie samochodu,zapewne te uczucie zmaleje po paru dniach ale niesmak pozostał duży.Dlatego warto podczas testowania samochodów przed ewentualnym zakupem przesiadać się z jednego na kolejny w krótkim odstępie czasu.

Na niekorzyść SCALI to zegary,twardy plastik(w niższych wersjach)no i te dramatycznie wąskie lusterko wsteczne.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2019, 17:26 przez adax, łącznie zmieniany 1 raz.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 04 maja 2019, 17:19

@adax
zamieniłbyś Astrę na Scalę? :)

adax
Weteran
Posty: 1423
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 04 maja 2019, 17:37

Nie wiem czy na Scalę ale na Octavię 1.0,no chyba tak.Scala ma kilka wad i zalet tak jak zresztą astra tak więc wybór bardzo trudny.
Aha zapomniałem usiąść do tyłu za moim przednim siedzeniem ale jak spojrzałem do tyłu wzrokiem to było dramatycznie mało miejsca na kolana,coś jak mazda cx3?Tak więc może remis,nie wiem,bagażnika też nie sprawdzałem ale jesli....by dodać te 6 tys(mówię tu o wersji budzetowej)do octavi i dostaję lepsze materiały,ilośc miejsca z tyłu i ogólna obszerność do tego mega bagażnik(choć nic nie przewożę takiego),lusterka boczne i wsteczne większe,skrzynia z tego co pamiętam to lepiej chodzi niż w SCALI to juz tych zalet jest więcej niż w takiej astrze.Jest tylko kwestia odnośnie wytrzymałości 3 garów... No i taka octavia z silnikiem 1.4 150 w konfrontacji z astrą to już bez zastanowienia Octavia.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2019, 21:48 przez adax, łącznie zmieniany 1 raz.

ToniEja
Weteran
Posty: 980
Rejestracja: 22 paź 2018, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 32 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: ToniEja » 04 maja 2019, 18:25

Ten warkot to cecha charakterystyczna silnika 3 cylindrowego VW. Tez to zauwazyłem, ale np 3 cylindry Forda miej warcza :).
Materialy w Octavi lepsze? W zyciu bym nie powiedizzał, no chyba ze porownujesz do Eyoia.
Jezdziłes u Plichty? U nich tak jest podpisujesz papiery i samemu jazda na wycieczke. Ja jezdzielm u nich Leonem i Golfem.
Co do bujania w Astrze to tez to zauwazyłem, mimo ze mam 17 calowe felgi. Ale wg mnie jest to poziom akceptowalny. Mialem kiedys Daewoo Nexia w sedanie... tam to był ponton.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości