Astra 5 vs Inne Auto?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
teodorcool
Wyjadacz
Posty: 112
Rejestracja: 28 maja 2018, 09:35
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kęty
Województwo: małopolskie
Been thanked: 7 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: teodorcool » 28 mar 2019, 13:49

Duckland pisze:Witam jestem przed zakupem używanej Astry K
Jak na moje gabaryty (190cm 105kg) to oferta w segmencie C jest uboga. Właściwie tylko Astra i Octavia wchodzi w gre. Skacze sobie po salonach bo na internecie to można wyczytać wszystko i nic. Będąc w Astrze i 10min później w Golfie to różnica jest wyraźna jeżeli chodzi o przestrzeń na korzyść Opla. Z przodu i zwłaszcza z tyłu. Żona nawet zamna mogla swobodnie usiąść. Mega duży plus za to, reszta stawki daleko w tyle. Funduszy brakuje na nowego Focusa, ale siedziałem w modelu mk3 po FL.....dramat. Po prostu dramat. Wszystkie układy kierownicze zmiana biegów schodzi na dalszy plan jak w aucie mam pokrzywione nogi. Chodzi mi oczywiście o miejsce na prawą nogę ktora zazwyczaj mocno opiera sie o środkowy panel. To auto jest dla małych ludzi, miejsce z tyłu nawet nie komentuje bo chyba Ford Fiesta ma więcej. Komiczne auto, słyszałem że w nowym Focusie jest znacznie lepiej ale nie siedziałem. Octavia spoko ale silniki tsi sa głośne i auto jest już 30cm dłuższe. Także to chyba kompakt +++++. Pozatym znaczek kury na masce jakoś mnie odstrasza, zawsze to były budżetowe auta ale obecne ceny to gruba przesada. Co tam jeszcze Kia Ceed nawet okey ale silniki słabe. I miejsca też mniej. Ogólnie Astra oferuje bardzo dużo jak za cenę Rapida +/-. Ładne wnętrze duzo miejsca fajny wygląd. Wiadomo są minusy ale konkurencja jak dla mnie .... blada. Auta szukam od listopada i przetrzepalem prawie caly segment.

Bierz Asterkę. Zaje****e autko. Jeśli chodzi o wybór między AK a Focusem to środek samochodu nie do porównania. Astra jest zwyczajnie ładniejsza. Moja opinia 3cl po doświadczeniach 1.2 3 cylindry z VAGA to dziękuję.

Duckland
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:59
Posiadane auto: Fiat Bravo
Silnik: 1.4 T
Rocznik auta: 2008
Miasto: Rzeszow
Województwo: Podkarpacie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Duckland » 28 mar 2019, 20:32

W sensie co jest nie tak?

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 28 mar 2019, 22:44

Duckland pisze:W sensie co jest nie tak?


Przyłączam się pytania.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 28 mar 2019, 22:54

Kultura pracy.

adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 28 mar 2019, 23:44

No ale kultura pracy w takim 1.0 ecoboost 3 cylindrowym jest naprawdę rasowa(czyt.przyjemna).

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 29 mar 2019, 01:48

Pamiętam jak szukałem auta dla żony. Jeden z typów to była corsa C. Sporo tych aut miało silnik trzy cylindrowy (Z10XEP). To była jakaś masakra. Na wolnych obrotach telepało budą, że nie szło kubka z kawa postawić. Osiągi i kultura pracy też były na niskim poziomie.

Ostatnio za to pojezdźiłem trochę Seatem Arona z 1.0 TSI. I konia z rzędem temu co bez zaglądania pod maskę powie czy tam są trzy czy cztery cylindry. Pracuje cichutko, depnięcie ma jak trzeba. Na wysokich obratach wydaje specyficzny dzwięk, który dla laika jest praktycznie nie do wyłapania i w żadnym razie nie drażni ucha.

Na chwilę obecną większość koncernów ma taki motor w swojej ofercie :
- VAG - 1.0 TSI 12V EA211
- GM - 1.0 SIDI TURBO
- Hundai - 1.0 Kappa II T-GDI HP
- Honda - 1.0 VTEC Turbo
- PSA - 1.2 PureTech
- BMW - 1.5 TwinPower
- Ford (ma nawet dwa) - 1.0 EcoBoost, 1.5 EcoBoost

Te silniki to nie jest margines produkcji. Pakowane są w setkach tysięcy do aut, a najstarsze wypusty mają już po kilkaset tysięcy przelotu. I jakoś nie słychać, żeby się psuły na potęgę.

Pomijając psychologiczną barierę i niechęć do tych silników, która wynika ze stereotypów utrwalonych przez stare silniki jak ten oplowski Z10XEP to ciężko im coś zarzucić ;).
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 29 mar 2019, 05:32

Pakuja 3 gary bo to najtanszy spodob na normy eko.
Dobrze napisales Marcin ,specyficzny dzwiek, dla mnie wystarczy.
Wazna rzecza jest to ze te male pojemnosci na autostradadzie sie mecza i nie sa juz malospalajace.

teodorcool
Wyjadacz
Posty: 112
Rejestracja: 28 maja 2018, 09:35
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kęty
Województwo: małopolskie
Been thanked: 7 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: teodorcool » 29 mar 2019, 07:28

marwisn pisze:
Duckland pisze:W sensie co jest nie tak?


Przyłączam się pytania.

To była Ibiza z 2003 roku z niskim przebiegiem. Telepało tym samochodem na boki jak jakąś huśtawką, Do tego spalanie wcale małe nie było. Jeszcze ten dźwięk silnika taki wysokotonowy.

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: marwisn » 29 mar 2019, 07:51

teodorcool pisze:To była Ibiza z 2003 roku z niskim przebiegiem. Telepało tym samochodem na boki jak jakąś huśtawką, Do tego spalanie wcale małe nie było. Jeszcze ten dźwięk silnika taki wysokotonowy.


Proponuję przejechać się jakąś nową konstrukcją. Zobaczysz jak mocno się te konstrukcje rozwinęły.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 29 mar 2019, 08:35

Mozecie pisac co chcecie ja 3 cylindrowca nie kupie nigdy, jak by mi odpowiadal to jezdzil bym 308 a nie AK.

mar
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 09:53
Posiadane auto: Ford Focus III Titanium
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ---
Województwo: ---
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mar » 29 mar 2019, 09:06

Duckland pisze:Witam jestem przed zakupem używanej Astry K
Jak na moje gabaryty (190cm 105kg) to oferta w segmencie C jest uboga.

Bo z takimi wymiarami to nie do kompaktów. Litości.

Duckland pisze:Funduszy brakuje na nowego Focusa, ale siedziałem w modelu mk3 po FL.....dramat. Po prostu dramat. Wszystkie układy kierownicze zmiana biegów schodzi na dalszy plan jak w aucie mam pokrzywione nogi. Chodzi mi oczywiście o miejsce na prawą nogę ktora zazwyczaj mocno opiera sie o środkowy panel. To auto jest dla małych ludzi, miejsce z tyłu nawet nie komentuje bo chyba Ford Fiesta ma więcej. Komiczne auto, słyszałem że w nowym Focusie jest znacznie lepiej ale nie siedziałem.

Nazwać samochód komicznym to spora ignorancja, zwłaszcza, że prowadzi się go bdb. Komiczny to był pomysł ładowania się do niego przy takiej wadze. W III FL chodzi o to by kierowca nie rozwalał, rozkraczał nóg (panel środkowy przeszkadza) - trzeba trochę jak kobieta trzymać nogi ;) Co do miejsca z tyłu, wszystko zależy czy kierowca robi leżak ze swojego siedzenia.

Duckland pisze:Co tam jeszcze Kia Ceed nawet okey ale silniki słabe. I miejsca też mniej. Ogólnie Astra oferuje bardzo dużo jak za cenę Rapida +/-. Ładne wnętrze duzo miejsca fajny wygląd. Wiadomo są minusy ale konkurencja jak dla mnie .... blada. Auta szukam od listopada i przetrzepalem prawie caly segment.

Ceed słabe silniki? 1.4 140KM to silnik nie gorszy od Astrowego 1.4 150KM. Może myślałeś o wolnossącym 1.6 135Km?
Wniosek: segment D (no chyba, że na siłę wspomniana Astra lub Octavia).

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: remar » 29 mar 2019, 09:21

wiesiek3d pisze:Mozecie pisac co chcecie ja 3 cylindrowca nie kupie nigdy, jak by mi odpowiadal to jezdzil bym 308 a nie AK.


Też miałem długo takie podejście ale teraz już nie jestem taki pewien czy nie zdecydowałbym się na 3 cylindry w kolejnym aucie o ile wszystkie inne rzeczy będą mi pasowały. Gdy żona wybierała/kupowała auto to oprócz Astry bardzo podobał jej się Peugeot 308, niechętnie na to patrzyłem właśnie z powodu 3 cylindrów, odpadł po jazdach testowych ale nie przez silnik tylko przez zawieszenie i latający tył przy większej prędkości i w zakrętach. Gdy kupowałem Ibizę 1,5TSI dla sprawdzenia przejechałem się 1,0TSI 3 cylindry by przekonać samego siebie że to do d..y jest i stwierdziłem że wibracji nie ma ale silnik dziwnie warczy więc to wina 3 cylindrów, kupiłem 1,5TSI i warczy tak samo :P. Nie skreślałbym tych 3 cylindrowych silników dla samej zasady nie bo nie i koniec - na auto należy patrzeć jak na całość, jeśli wszystko inne nam pasuje a nie widzimy różnicy w pracy silnika to dlaczego nie?

Awatar użytkownika
Ryszard1
Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: 02 sie 2017, 19:57
Posiadane auto: Opel Astra K HB
Silnik: 1.6 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kielce
Województwo: Świętokrzyskie
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Ryszard1 » 29 mar 2019, 09:26

Ta Ibiza musi się ładnie zbierać!

PeteP
Nowicjusz
Posty: 77
Rejestracja: 28 lut 2019, 22:18
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2019
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: PeteP » 29 mar 2019, 09:37

Ja przez ostatnie 5 lat jeździłem Dacią Sandero Stepway z silniczkiem 0,9 Tce 90KM. Jestem z niego bardzo zadowolony, zbiera się przyzwoicie (auto jest lekkie) , nie wyczuwałem żadnych wibracji od silnika mimo 3 cylindrów.. Jedyny minus to faktycznie paliwożerność. Zapisywałem bardzo dokładnie spalanie (na motostat.pl) i średnia z całego przebiegu (45 kkm) wychodzi 8,5, z czego jednak większość (powyżej 70% tras) to miasto. W mieście zimą podchodzi pod 9,5-9,8l/100, więc niemało. W trasie udało się schodzić w okolice 6l/100 km.

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: astra » 29 mar 2019, 09:51

wiesiek3d pisze:Kultura pracy.

Na nie:
- chodzi tylko o dopasowanie się bilansem do norm WLTP itp.,
- zaczarowana rzeczywistość czyli jak oszukać mechanikę (m.in. wyważanie/równoważenie procesu pracy, zapobieganie negatywnym skutkom pracy takiego rozwiązania),
- cena jak za R4,
- odwrotnie proporcjonalnie osiągi/spalanie do obciążenia,
- mniejszy (bezpieczny dla silnika) zakres obrotów.

Na plus:
- lepszy dół,
- mniejsze spalanie w pewnych okolicznościach,
- jedna świeca/cewka mniej do wymiany.

Podsumowując to fajny silnik dla producenta, nie dla klienta.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 29 mar 2019, 09:52

Skoro te 3 gary takie dobre to dlaczego teraz je wkladaja wszedzie, bo wczesniej to tylko Tico mialo to rewelacyjne rozwiazanie.

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: astra » 29 mar 2019, 09:54

wiesiek3d pisze:Skoro te 3 gary takie dobre to dlaczego teraz je wkladaja wszedzie, bo wczesniej to tylko Tico mialo to rewelacyjne rozwiazanie.

Fajnie wychodzi w danych w katalogach.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 29 mar 2019, 10:05

Tylko eko i zysk wprowadziIy silniki 3 cylindrowe w co raz drozszych a gorszych jakosciowo samochodach.

themichals
Klubowicz
Posty: 387
Rejestracja: 15 sty 2017, 21:14
Posiadane auto: Opel Astra II
Silnik: 1.4 90km
Rocznik auta: 1999
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 20 times
Been thanked: 27 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: themichals » 29 mar 2019, 11:25

Jeździłem focusem 125 ecoboost 2012 r. (Nówka sztuka). Jeździl fajnie ale jak się człowiek wslucha to tak jakby nierówno pracował. Są tacy którym to nie przeszkadza. Natomiast widziałem i takich zawodników, którzy poza terenem zabudowanym jechali o 23:00 na postojowkach. Widocznie też im to nie przeszkadzało ;) co kto lubi

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 29 mar 2019, 13:41

themichals pisze: co kto lubi

W Canadzie takim monstrum trochę jeździłem.
Wujostwo mieszkało w dzielnicy zamieszkanej przez Niemców. Na samej ulicy było takich FJ Cruserów 4.
Więc Wuj kupił. (Miał na podjeździe Chevroleta Silverado wóz drabiniasty napotkał drugi wóz drabiniasty i się przełamał na pół)
Jazda taką Toyotą to było więcej niż przyjemność 4.0. To jest auto. Jesteś królem szosy. Władcą pierścieni i tłoka. Władcą wszystkich władców. Królem pagórków. Błotka. Nie straszne tobie byłoby kartoflisko.

Teraz dostajemy takie kosiarki, które walczą z ekologią i z nami. Za jakie grzechy?! :evil:
Jakby mysz dobrała się do wygłuszeniem w takiej Toyocie to by zdechła za jednym kęsem ( lub też dalsze życie myszy to wegetacja z braku zębów)
Załączniki
Toyota_FJ_Cruiser.jpg
Toyota_FJ_Cruiser.jpg (545.93 KiB) Przejrzano 1461 razy
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu

Tomeq
Wyjadacz
Posty: 189
Rejestracja: 19 paź 2018, 09:24
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: śląskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Tomeq » 29 mar 2019, 16:39

Sorry, ale jak widzę gdzie idzie motoryzacja w naszym świecie to szok i nie wiem co dalej (użyłbym słów nie kulturalnych) 3 cylindry są super jak piszą, ale nie dala wszystkich i nie dla mnie, ale uwierzcie mi na słowo lub nie, ale z rok może trochę więcej wejdę 2 cylindry i to będzie skok przyszłości i super silniki - kowalskiemu wmówią że taki mu wystarczy i tylko taki, a kultura pracy będzie lepsza niż 3 cylindry bo tak jest naprawdę. Więc polska motoryzacja się nie myliła maluch i maluch bis to przyszłość.

Awatar użytkownika
200HP
Wyjadacz
Posty: 129
Rejestracja: 26 sie 2017, 11:17
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.6 Turbo
Rocznik auta: 2017
Miasto: Czeladź
Województwo: Śląskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: 200HP » 29 mar 2019, 16:54

Tomeq pisze:...ale uwierzcie mi na słowo lub nie, ale z rok może trochę więcej wejdę 2 cylindry i to będzie skok przyszłości i super silniki - kowalskiemu wmówią że taki mu wystarczy i tylko taki, a kultura pracy będzie lepsza niż 3 cylindry bo tak jest naprawdę. Więc polska motoryzacja się nie myliła maluch i maluch bis to przyszłość.


Już są takie gnioty w stajni fiata zwie się 0.9 twinair... historia zatoczyła koło :lol:

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Fuks » 29 mar 2019, 18:31

200HP pisze:Już są takie gnioty w stajni fiata zwie się 0.9 twinair... historia zatoczyła koło :lol:

Czemu gnioty, do fiata 500 w sam raz.

https://autokult.pl/24275,fiat-500-spor ... m-test,all cytuje
Dynamiczny silnik
Duża frajda z jazdy
Przyjemne brzmienie 2-cylindrowej jednostki
Atrakcyjny wygląd

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 29 mar 2019, 19:38

UE zabila wiele fajnych silnikow jak w samochodach tak i w motocyklach.
Z racji tego ze jezdze na 2 kolach to zal patrzec jak znikaja modele moto z UE a gdzie indziej sa dostepne, to jest chore.
Pierdzielona klika wie jak kase sobie robic, a nam wciskaja eko auta i cale pozostale eko.

mdk198p
Wyjadacz
Posty: 313
Rejestracja: 30 sie 2017, 08:58
Posiadane auto: Opel Astra V Hatchback
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 12 times
Been thanked: 16 times

Re: RE: Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: mdk198p » 29 mar 2019, 19:50

wiesiek3d pisze:Trza glosowac na PIS wtedy wylecimy z chorej UE i bedzie mozna jezdzic normalnymi autkami :)
Oczywiscie to zart, ale UE zabila wiele fajnych silnikow jak w samochodach tak i w motocyklach.
Z racji tego ze jezdze na 2 kolach to zal patrzec jak znikaja modele moto z UE a gdzie indziej sa dostepne, to jest chore.
Pierdzielona klika wie jak kase sobie robic, a nam wciskaja eko auta i cale pozostale eko.

W Fiescie (też ST) chyba jeden cylinder jest odłączany i pracują dwa jak mogą.

ToniEja
Weteran
Posty: 980
Rejestracja: 22 paź 2018, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 32 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: ToniEja » 29 mar 2019, 20:28

marwisn pisze:Pamiętam jak szukałem auta dla żony. Jeden z typów to była corsa C. Sporo tych aut miało silnik trzy cylindrowy (Z10XEP). To była jakaś masakra. Na wolnych obrotach telepało budą, że nie szło kubka z kawa postawić. Osiągi i kultura pracy też były na niskim poziomie.

Ostatnio za to pojezdźiłem trochę Seatem Arona z 1.0 TSI. I konia z rzędem temu co bez zaglądania pod maskę powie czy tam są trzy czy cztery cylindry. Pracuje cichutko, depnięcie ma jak trzeba. Na wysokich obratach wydaje specyficzny dzwięk, który dla laika jest praktycznie nie do wyłapania i w żadnym razie nie drażni ucha.

Na chwilę obecną większość koncernów ma taki motor w swojej ofercie :
- VAG - 1.0 TSI 12V EA211
- GM - 1.0 SIDI TURBO
- Hundai - 1.0 Kappa II T-GDI HP
- Honda - 1.0 VTEC Turbo
- PSA - 1.2 PureTech
- BMW - 1.5 TwinPower
- Ford (ma nawet dwa) - 1.0 EcoBoost, 1.5 EcoBoost

Te silniki to nie jest margines produkcji. Pakowane są w setkach tysięcy do aut, a najstarsze wypusty mają już po kilkaset tysięcy przelotu. I jakoś nie słychać, żeby się psuły na potęgę.

Pomijając psychologiczną barierę i niechęć do tych silników, która wynika ze stereotypów utrwalonych przez stare silniki jak ten oplowski Z10XEP to ciężko im coś zarzucić ;).


Wychodzi ze wrazenia to rzecz subektywna. Ja jezdzilem golfem 1.0 115 albo 110 KM nie pamietam. Jak przypieszalem to silnik warczał jak Kukuruznik ( samolot smiglowy z czasow 2 wojny swiatowej ;)), po czym siadlem w forda focusa 125 KM i mnie zadziwil bo nie brzmial calkiem inaczej, nie powiedzialbym ze to 3 cylindry. Co nie zmienia faktu ze im wiecej cylindrow tym mniej drgan.

Awatar użytkownika
pablofso
Klubowicz
Posty: 572
Rejestracja: 26 paź 2018, 17:36
Posiadane auto: Opel Astra V Dynamic AT
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: pablofso » 01 kwie 2019, 14:33

Naprawdę, tutaj o polityce.. litości.

Posprzątane. Następne posty o polityce w tym miejscu będą nagradzane /daro

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: wiesiek3d » 01 kwie 2019, 15:23


adax
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 12 cze 2016, 00:15
Posiadane auto: astra K
Silnik: 1.4 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: gdańsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 112 times
Been thanked: 39 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: adax » 01 kwie 2019, 20:20

Wiesiek,dobry artykuł,zawsze lubię takie porównania.
No i wynika z niego,że jednak geny danej marki pozostają bez zmian czyli w Kia "zbyt mocno wspomagany układ kierowniczy"w fordzie zaś "nazbyt gorliwego"(pamiętam z poprzedniego,ostry jak brzytew,który trochę przeszkadza na autostradzie(absorbuje lekko ale i tak lepiej niż w koreańcach i japońcach-jedna niemieckie najlepsze na autostrady).W kwestii środka to Kia najbardziej elegancka ale ergonomia znowu w seacie a focus znowu nie powala jak zwykle.
Dziś czytałem o nowej maździe 3,cena prawie(bez 3 tys)jak mercedesa klasy A,szczycą się,że za tą cenę za to dużo się dostaje w standardzie gdzie w mercedesie trzeba dokupić ale ja i tak brałbym wtedy mercedesa.Po pierwsze nadal niezbyt przestronna(choć trochę poprawili)w kwestii wyciszenia niby też mocno poprawili ale osiągów już gorzej,niby ten sam silnik(tyle,że odłączanie cylindrów)ale przyspieszenie do setki gorsze względem poprzednika no i ta cena...

Awatar użytkownika
jakoku
VIP
Posty: 5674
Rejestracja: 19 mar 2017, 22:05
Posiadane auto: Opel Astra Sports Tourer.
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Grajewo
Województwo: Podlaskie
Has thanked: 380 times
Been thanked: 379 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: jakoku » 01 kwie 2019, 21:13

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomos ... Id,2912802
Normalnie kupuje. Jako drugie auto w rodzinie. Wypad do lasu i na kartoflisko. Suuuper.
Doktor Fizyki w zakresie Nauk o Siłownikach, oraz Profesor Materiałoznawstwa. Tytuły nadane przez kapitułę A5K.pl :D
Moja Astra Dark Carmel tu


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości