Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
SACZI
VIP
Posty: 2173
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:28
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T, 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ..
Województwo: ..
Has thanked: 72 times
Been thanked: 203 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: SACZI » 22 lip 2019, 12:03

Ładna dzisiaj pogoda u mnie, a u Was też?
Obrazek

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: pgrad » 22 lip 2019, 12:19

a dusza tych krytykowanych znanych marek zegarków i tak pozostała...
i nie mam na myśli zegarków made in ussr gdzy maszinistu padł ;)

Pogoda @szczi jest zawsze ;) ale mogło by popadać bo przy tej suszy będzie źle
Obrazek

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: KEJ » 22 lip 2019, 13:54

Inferno pisze:Kiedyś Mercedes to był klasa. W123 było lepsze od praktycznie wszystkiego. Była przepaść między Mercedesem, a tanim samochodem. Płaciło się dużo i dużo się dostawało. A dziś? Szkoda pisać. Z dawnego Mercedesa pozostała tylko cena.


Mercedes w dalszym ciągu daje radę i dalej jest przepaść. Mówię to z osobistego doświadczenia bo mam i mercedesa rocznik 2016 i astrę rocznik 2017.
Nie narzekam ani na jeden ani na drugi. Odpowiednio ustawiłem moje oczekiwanie odnośnie obu marek.

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: GordonLameman » 22 lip 2019, 14:49

Inferno pisze:Luksusowych zegarków nie da się uzasadnić racjonalnie.

Ależ da się.

One pokazują status społeczny. ;)

Co do Mercedesa - rozważam akurat zmianę Astry, ale Mercedes odstrasza mnie głównie technikaliami i słabym systemem multimedialnym. Skoda ma lepszy, BMW również.

Niemniej jednak stwierdzenie, że Astra prowadzi się równie dobrze co BMW jest fałszywe. Niestety, BMW prowadzi się lepiej - czy to na prostej i nierównej drodze, czy na zakręcie.

Ale jak ktoś porównywał na prostym asfaltowym odcinku to mozę faktycznie różnicy nie widział :)

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: KEJ » 22 lip 2019, 18:41

Inferno pisze:
Najlepszy przykład to zegarki. Zegraki klasy premium (Rolex, IWC, Omega, TAG Heuer) kosztują po kilkadziesiąt, sto i więcej tysięcy złotych. Są to najczęściej zegarki mechaniczne i przez to o wiele mniej dokładne niż zegarek kwarcowy za 200 zł. Mają odchyłki po kilka, kilkanaście sekund dziennie, a nawet więcej. Byle zegarek kwarcowy ma taką odchyłkę, ale na dwa miesiące lub nawet na pół roku. Te najdroższe zegarki klasy premium (Patek, Vacheron Constantin) trzeba zwykle nakręcać ręcznie (codziennie!), bo nie są nawet automatami (nie nakręcają się same w czasie noszenia). Są delikatne, trzeba się nimi obchdzić bardzo ostrożnie. Są oparte na technice nie wychodzącej za bardzo poza XIX wiek. W czym są lepsze od popularnych zegarków kwarcowych? Szczerze mówiąc w niczym poza emocjami, które wokół nich są.


A teraz pomyśl o pięknych klasykach ... samochodach :)

Inferno
VIP
Posty: 1892
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: Inferno » 22 lip 2019, 22:25

GordonLameman pisze:
Inferno pisze:Luksusowych zegarków nie da się uzasadnić racjonalnie.

Ależ da się.

One pokazują status społeczny. ;)

Nie każdemu na tym zależy. Mnie nie zależy.

GordonLameman pisze:Niemniej jednak stwierdzenie, że Astra prowadzi się równie dobrze co BMW jest fałszywe. Niestety, BMW prowadzi się lepiej - czy to na prostej i nierównej drodze, czy na zakręcie.

Ale jak ktoś porównywał na prostym asfaltowym odcinku to mozę faktycznie różnicy nie widział :)

Puściłem to BMW na rondzie z większą prędkością do utraty przyczepności. Czuje się masę tego auta. Jest za ciężkie. Podobał mi się za to x-drive. Tylne zawieszenie też lepsze niż w Astrze, ale ogólnie to bym takiego BMW raczej nie kupił. Ogólnie samochody klasy premium są może i trochę lepsze, ale nie o tyle lepsze o ile są droższe.

Added in 4 minutes 45 seconds:
KEJ pisze:A teraz pomyśl o pięknych klasykach ... samochodach :)

Są piękne, ale jako klasyki. Takiego samochodu nowego w salonie by nikt dziś nie kupił. Kto by chciał Mercedesa W123 2.0 D z 55-konnym silnikiem i czterobiegową skrzynią? Kto by kupił auto, które przyspiesza 0-100 km/h w 33 s, ma prędkość maksymalną 130 km/h i do tego pali 8 litrów? Po co to komu? Do miasta za duże, a w trasie żałośnie wolne.

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: KEJ » 22 lip 2019, 22:45

Tu nie chodzi o przyspieszenie i spalanie ... tu chodzi o przyjemność obcowania z czymś wyjątkowym. Klasyk to nie jest auto na codzień, choć czasem bywa ;)

Rozumiem Twój punkt widzenia i nie zamierzam Cię przekonywać ani do klasyków czy young timerow czy tez drogich zegarków. J

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: Fuks » 22 lip 2019, 23:49

KEJ pisze:BMW i Meecedes różnią się jakością wykonania, materiałami, montażem. Drewno jest drewnem aluminium to aluminium itp.
Jest różnica i za ta różnicę płacisz... lub nie ;) ;)


Chyba, żartujesz.
Idź popatrz do na drewno w A klasie, a zobaczysz plastik :).
Co do montażu popatrz na BMW jak trzeszczy gorzej niż Astra https://www.youtube.com/watch?v=rtu5X2xDOyw

Jest tak, że chciałbym dopłacić do czegoś dobrego ale ta przewaga "premium" ciągle maleje przynajmniej do pseudo premium typu Audi Mercedes BMW. :)

Added in 5 minutes 6 seconds:
KEJ pisze:Mercedes w dalszym ciągu daje radę i dalej jest przepaść.

Co znaczy ta przepaść, bo ciągle szukam argumenty aby kupić Merca (a mam spore zniżki).
Jeździłem kilkoma Mercami i za przepaścią w cenie nie widzę innej :)

PS.
A ten mi się bardzo podoba :) https://www.youtube.com/watch?v=F7D1GMMXCZw

Awatar użytkownika
noodle
Wyjadacz
Posty: 107
Rejestracja: 26 cze 2018, 21:26
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4T S/S 150KM AT6
Rocznik auta: 2018
Miasto: Sosnowiec
Województwo: śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: noodle » 23 lip 2019, 07:50

Nie narzekam na Opla. Po 17kkm nie mam większych zastrzeżeń. Powiedziałbym, że wiele powodów do zadowolenia.
Jednak porównywanie chociażby prowadzenia do BMW to jakaś abstrakcja.
Miałem 8 letnie E39 i to jak to auto płynęło w porównaniu do Astry to inna bajka.
Nie mówię tu o ekstremach i robienia z drogi publicznej toru wyścigowego. Wystarczą łuki z nierównościami poprzecznymi. W Astrze czuć jak tył żyje swoim życiem. Tam czułem się przyklejony. Jest to pewnie też zasługa różnicy mas (500kg) oraz napędu tył vs przód.
Już pomijam to, że moim zdaniem najlepiej prowadzącymi samochodami są właśnie BMW.

Za cenę Opla mogłem mieć kilkuletnią klasę premium. Jednak zauważyłem, że tam lata wysokiej jakości za odpowiednio wyższą cenę powoli przemijają, a ewentualne problemy mogą wyczyścić portfel bardzo szybko. Nie mówiąc już o rynku samochodów używanych w Polsce, z którym już nigdy nie chce mieć doczynienia jako kupujący (skoro już nawet u dilerów klasy premium zdarzają się wały ;))

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: KEJ » 23 lip 2019, 08:06

Fuks pisze:
Chyba, żartujesz.
Idź popatrz do na drewno w A klasie, a zobaczysz plastik :).


Obrazek

U mnie (C klasa) elementy z aluminium są zimne w dotyku. Plastik raczej taki nie jest.

Fuks pisze: Co do montażu popatrz na BMW jak trzeszczy gorzej niż Astra https://www.youtube.com/watch?v=rtu5X2xDOyw


U mnie jak naciśniesz też skrzypi i jak miałem BMW 5 F10 tez tak skrzypiało pod naciskiem ... ale tylko wtedy. W trakcie jazdy i codziennego użytkowania nic nie skrzypi, rezonuje, cyka, pyka...


Fuks pisze: Co znaczy ta przepaść, bo ciągle szukam argumenty aby kupić Merca (a mam spore zniżki).
Jeździłem kilkoma Mercami i za przepaścią w cenie nie widzę innej :)


Jakość plastików, ich zmontowanie, dbałość o drobiazgi ( na przykład aluminiowe wykończenia przy głośnikach), wyciszenie, prowadzenie, możliwość swobodnej konfiguracji, doskonałe audio Burmester, jakość np kamery cofania, możliwości zastąpienia piano black innym rodzajem wykończenia (ja mam czarny jesion), automatyczna skrzynia biegów (działa fantastycznie), światła LED ( działają i nie ma problemów )itp itd. Zwróć uwagę jak jest wykonane pokrętło do obsługi systemu multimedialnego a jak wykonany jest w Astrze wybierak automatycznej skrzyni biegów. Tu pięknie, estetycznie, z dobrze przemyślanym skokiem. Przyjemnie się używa. W astrze wybierak jest z taniego plastiku, słabo zmontowany (jest tam miejsce które haczy - na szczycie wybieraka). To kilka takich przykładów.

Generalnie od 2016 nie mam problemów z samochodem - ani z mercedesem ani z astrą. Chętnie zrobię kilka zdjęć mercedesa jeśli masz ochotę zobaczyć.

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: remar » 23 lip 2019, 12:02

Mylicie zwykłego zjadacza chleba który nawet jak go stać na klasę premium to się zastanowi czy mu jest to potrzebne z tymi którzy naprawdę potrzebują klasy premium. Jakiś czas temu czytałem wywiad z czołową polską biznes women i padło pytanie po co jej takie drogie auto (chyba właśnie Mercedes) i odpowiedź była mniej więcej taka że często jeździ negocjować kontrakty dość daleko również do Berlina i musi tam dojechać jak najbardziej wypoczęta bo od jej stanu fizycznego zależy to jak pójdą jej interesy. W takim przypadku ten Mercedes się zwróci po dobrym kontrakcie. Są też środowiska zawodowe gdzie należy pokazać autem że się jest dobrym fachowcem, w USA młodzi lekarze biorą pożyczki na drogie auto by pokazać że mają pieniądze więc mają pacjentów bo dobrze leczą itp itd. Po drugiej stronie są osoby które nie potrzebują takiego auta ale widzą różnicę i chcą za nią zapłacić lub po prostu czerpią frajdę z jazdy i kupią nawet używkę dla samej przyjemności i ja do tych ostatnich należę i mimo że moje auto nie jest najłatwiejsze w codziennym użytkowaniu i trochę boli wizyta na stacji za to daje mi radość która rekompensuje minusy. Opel został stworzony jako wół roboczy i tak go traktujemy i za to się na niego nie obrażamy - jedziemy nim do pracy, na zakupy, rodziną na wakacje a SLK to dostarczyciel wrażeń. Każde auto ma swoje zadanie do spełnienia. A jakość wykonania? Czy nasze Astry za 15 lat będą wyglądały i dobrze się miały jak auto poniżej? Niech każdy sam sobie odpowie.
Załączniki
slk.jpg
slk.jpg (249.97 KiB) Przejrzano 2367 razy

Awatar użytkownika
vzduch
Weteran
Posty: 768
Rejestracja: 02 mar 2018, 18:05
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: vzduch » 23 lip 2019, 16:01

@remar, brawo. Również to miałem na myśli pisząc nieudolnie wcześniejsze posty. Po trzeciej stronie są jeszcze ludzie, których nie stać na drogie samochody, więc starają się wmówić wszystkim, że klasa robotnicza jest lepsza, bo niczego nie udaje i jak się zapłaci więcej, to się jest frajerem, bo Matizem się też dojedzie ;)

Oczywiście z przymrużeniem oka, Panowie, nie jest ta wypowiedź kierowana do żadnego z Was. Nie musimy sobie udowadniać co jest lepsze, bo powiem po raz kolejny - najlepsze jest moje. Ale jak ktoś też ma fajne i bym takie chciał, to mnie to cieszy, a nie powoduje bol dopy :D Po co komu zaglądać na saldo, w co mu się opłaca inwestować, a w co nie?

Inferno
VIP
Posty: 1892
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: Inferno » 23 lip 2019, 19:10

remar pisze:Opel został stworzony jako wół roboczy i tak go traktujemy i za to się na niego nie obrażamy - jedziemy nim do pracy, na zakupy, rodziną na wakacje a SLK to dostarczyciel wrażeń.

Mercedesy klasy A, B czy C to też są woły robocze, bo co w nich niby magicznego? SLK to co innego.

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: pgrad » 23 lip 2019, 21:58

remar pisze:... Czy nasze Astry za 15 lat będą wyglądały i dobrze się miały jak auto poniżej? Niech każdy sam sobie odpowie.


Nie to że się czepiam ale zestawmy nowe z nowym i porównajmy za te 15 lat
I tak większość wie doskonale iż obecne produkty w zdecydowanej większości (zwłaszcza te z elektroniką) są tak projektowane aby przetrzymały okres gwarancji, a potem sio po nowe..
Obrazek

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: GordonLameman » 24 lip 2019, 08:20

Inferno pisze:Nie każdemu na tym zależy. Mnie nie zależy.

Ale nie pisz, że się "nie da".

Inferno pisze: Ogólnie samochody klasy premium są może i trochę lepsze, ale nie o tyle lepsze o ile są droższe.

A puściłeś je na autostradzie i nie słyszałeś różnicy?

bardzo racjonalizujesz swoje wybory. W sumie to zabawne.

Added in 55 seconds:
Fuks pisze:Jeździłem kilkoma Mercami i za przepaścią w cenie nie widzę innej :)

A jakimi jeździłeś?

ToniEja
Weteran
Posty: 980
Rejestracja: 22 paź 2018, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 32 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: ToniEja » 24 lip 2019, 18:39

Jak ktos mi mowi ze nie widzi roznicy między premium a Astra
Porowniaie do Astry dynamic RM 2019.
1. Premium ma wszedzie takie same materiały, a astra ma na drzwiach tylnych twardy materiał a na przednichh miekki :).
2. Astra nie ma regulacji wysokosci pasa, premium zawsze cos takiegoma.
3. Astra dynamic ma jeden fotel komfortowy z przodu jeden zwykly, premium ma zawsze takie same fotele:)
4. Premium ma teleskopy maski
5. Premmium ma oslone maski zawsze.
6. Premium nie ma czegos takiego jak pakiet wyciszenia, bo zawsze ma maty wyciszajace.
7. Jak jedziesz do serwisu to w premium dostaniesz samochod zastepczy na czas wykonywania czynnosci serwisowych, w Astrze tylko jak masz awarie i to w dodatku jak nie dojedziesz na kolach :).
8. W premium szybciej sa dostepne nowinki techniczne.
9. W pemium nie oszczedzaja na nawiewach na tylne rzedy siedzen....
Itd itp...

Awatar użytkownika
pablofso
Klubowicz
Posty: 572
Rejestracja: 26 paź 2018, 17:36
Posiadane auto: Opel Astra V Dynamic AT
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: pablofso » 24 lip 2019, 18:54

Tiaa, zawsze, zawsze.
premium patyk.JPG
Patyk premium i wygłuszenie maski premium.
premium patyk.JPG (44.74 KiB) Przejrzano 2149 razy


mocowanie pasów .. https://www.youtube.com/watch?v=y2AxAATEoXs&t=247s

i tak dalej, i tak dalej.
Tylko dwa przykłady bo nie chce mi się grzebać. Nie polemizuję z tezą ale z nadużywaniem słowa zawsze .. Lepiej nie być aż tak pewnym w życiu :)

rah
VIP
Posty: 2597
Rejestracja: 04 lip 2017, 20:34
Posiadane auto: KIA Xceed 1.6 XL była Astra ST 1.6 200KM
Silnik: 1.6 T-GDi 204 KM 7DCT
Rocznik auta: 2020
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: kujawsko-pomorskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 149 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: rah » 24 lip 2019, 19:45

Akurat mogę coś o marce premium powiedzieć, że siedzi toto w serwisie blisko pół roku, czekając na naprawę. Samochód za ok. pół bańki. Właściciel dostał zastępczy owszem, tej samej marki i bardzo zbliżony wyposażeniem, ale musi płacić za wynajem.
Ale znam bardzo sympatycznego Pana, jeżdżącego Mercedesem S klasy za ponad pół bańki i nie dla szpanu tylko dlatego, że zawsze miał takie i dobrze mu się jeździło. I ja go całkowicie rozumiem.
Nie ma co porównywać modeli najwyższych marki premium z modelami podstawowymi marki premium, które są produkowane dla takich, którzy mają potrzebę mieć samochód marki premium.
Potem właśnie porównuje się Astrę do samochodów za 200-250 tys i faktycznie, aż takich różnic nie widać. Ale jak porównać do samochodów za ponad pół miliona to naprawdę nie ma o czym dyskutować. Można jedynie wspomnieć, że mogą być faktycznie tak samo lub nawet bardziej awaryjne, ale właściciel bierze zastępcze płaci i nie marudzi, bo to dla niego żaden koszt.

Inferno
VIP
Posty: 1892
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: Inferno » 24 lip 2019, 19:46

Mercedesy klasy A, B i C oraz BMW serii 1, 2, 3 i 4 to taka mocno naciągana klasa premium. Jedyna wyraźna różnica aut klasy premium (Audi, BMW, Mercedes) w stosunku do Astry to cena: 30 000 - 40 000 zł więcej przy porównaniu podstawowych wersji. Moim zdaniem dopłata nie warta tych samochodów.

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: remar » 24 lip 2019, 19:51

No popatrz a u mnie jest i wygłuszenie i teleskopy ale moje premium ma 15 lat więc może o to chodzi
Załączniki
IMG_20190724_195016.jpg
IMG_20190724_195016.jpg (675.16 KiB) Przejrzano 2136 razy

Awatar użytkownika
pablofso
Klubowicz
Posty: 572
Rejestracja: 26 paź 2018, 17:36
Posiadane auto: Opel Astra V Dynamic AT
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: pablofso » 24 lip 2019, 20:20

Nie sądzę :) miałem fabryczne teleskopy maski w Megane a wygłuszenie w Polonezie. Chodzi o to, że to żaden wyznacznik :) przychylam się do tego co napisał kolega rah. Sam nie wykluczam, że kiedyś sobie kupię markę premium ale nie po to by szukać na siłę różnic w twardości plastików na boczkach tylko kupuję samochody które mi się po prostu podobają no i na które mnie stać rzecz jasna.

Inferno
VIP
Posty: 1892
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: Inferno » 24 lip 2019, 20:24

Wygłuszenie zależy od silnika. Wygłuszenie maski w jednym silniku przyniesie efekt w innym nie. Mam pakiet dodatkowego wyciszenia i nie mam wygłuszenia maski. Diesle mają wygłuszenie choć też nie zawsze.

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: KEJ » 24 lip 2019, 20:39

Inferno pisze:Mercedesy klasy A, B i C oraz BMW serii 1, 2, 3 i 4 to taka mocno naciągana klasa premium. Jedyna wyraźna różnica aut klasy premium (Audi, BMW, Mercedes) w stosunku do Astry to cena: 30 000 - 40 000 zł więcej przy porównaniu podstawowych wersji. Moim zdaniem dopłata nie warta tych samochodów.


Jeździłeś tymi ABC1234 ? Swoją drogą prawie jak najpopularniejsze hasło ;) ?

Czym dla Ciebie jest to premium a czym nie jest ?

Inferno
VIP
Posty: 1892
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: Inferno » 24 lip 2019, 20:55

KEJ pisze:Czym dla Ciebie jest to premium a czym nie jest ?

Premium ma się różnić od klasy standard, a nie w środku zwykły plastik, patyczek pod maską, belka skrętna w zawieszeniu, silnik 1.2 od Polo, 100 KM i ponad 100 000 zł się należy.

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: KEJ » 24 lip 2019, 20:56

Podejdź zatem do salonu Mercedesa czy BMW i zobacz gdzie jest ta różnica. A jeśli jej nie zobaczysz to nie ma co przepłacać ;) ;) ;)

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: Fuks » 24 lip 2019, 22:10

KEJ pisze:Czym dla Ciebie jest to premium a czym nie jest ?

Przykładowo:
1 of 18. Bentley Continental GT. ...
2 of 18. Lincoln Navigator. ...
3 of 18. Audi A8 L. ...
4 of 18. Ford F-150 Limited. ...
5 of 18. Rolls-Royce Cullinan. ...
6 of 18. Land Rover. Range Rover SV Autobiography. ...

https://www.youtube.com/watch?v=H1zfUy178Dw

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: KEJ » 24 lip 2019, 23:02

A o segmentowaniu rynku słyszeliście ?

W klasie małych samochodów nie ma opcji premium ?

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: remar » 25 lip 2019, 07:59

No i z wątka co ludzi wkurza z jechania po Oplu zrobił się wątek z jechania po autach premium i tych co to kupują :lol: ale przecież Astra drażni klasę wyższą więc w sumie w temacie. A jak myślicie czy teraz po przejęciu Opla bliźniak poliftowej Astry Peugeot 308 też będzie drażnić klasę wyższą czy wręcz przeciwnie Astra przestanie?

GordonLameman
VIP
Posty: 1539
Rejestracja: 13 wrz 2017, 09:31
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 2.0 TDI DSG 150KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 82 times
Been thanked: 36 times

Re: Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: GordonLameman » 25 lip 2019, 09:08

Fuks pisze:
KEJ pisze:Czym dla Ciebie jest to premium a czym nie jest ?

Przykładowo:
1 of 18. Bentley Continental GT. ...
2 of 18. Lincoln Navigator. ...
3 of 18. Audi A8 L. ...
4 of 18. Ford F-150 Limited. ...
5 of 18. Rolls-Royce Cullinan. ...
6 of 18. Land Rover. Range Rover SV Autobiography. ...

https://www.youtube.com/watch?v=H1zfUy178Dw


RR SV Autobiography by Cię rozczarował ;)
Ma np. kiepską jakość wyświetlacza zegarów - gorszą niż np. w równoległym BMW czy nawet Golfie.


A ogólnie to nie jest "jedyne premium".
O ile bmw serii 1 to żadne premium tak jak i Mercedes a i b klasa (może poza A AMG45) to jednak taka BMW 3 na wypasie to premium jak się patrzy.

No i naprawdę nie próbujmy się oszukiwać, że Astrę i BMW np. 3 prowadzi się tak samo. Nie, nie prowadzi się. Różnica jest kolosalna.

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Jechanie po Oplu czyli, co mnie wkurza

Postautor: KEJ » 25 lip 2019, 09:24

I Ford na liście premium ?
Czy premium to „napakowanie” do samochodu skóry i drewna?


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości