Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
rafcioo
Wyjadacz
Posty: 124
Rejestracja: 09 sie 2016, 16:30
Posiadane auto: ASTRA V
Silnik: 1.4 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Opolskie
Województwo: opolskie

Re: Auto na kredyt 50/50

Postautor: rafcioo » 19 paź 2016, 22:07

Dzięki za odpowiedzi.
Też jestem w Mbanku i pewnie też tam wezmę.
Czekam jeszcze na odzew od dealera co znowu głupiego wymyślili i grzecznie podziękuję ;) za ich "ofertę".
Najwyraźniej nie chcą zarobić.

Wadeen
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:48
Posiadane auto: Fiat Linea
Silnik: 1.4 T-Jet 120hp
Rocznik auta: 2007
Miasto: Wodzisław Śląski
Województwo: Śląskie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Wadeen » 11 lip 2017, 15:28

redzik pisze:W moim przypadku kredytowanie 8 letnie to Opel z ubezpieczeniem wychodzi bardzo słabo, bo co roku 3k zł lub więcej trzeba płacić i tak przez 8 wiosen do tego eksplatacja, przeglady, to juz się robi nie wesoło hm... Jak dla mnie najkorzystniejszą oferte ma fiat, oczywiście, tylko wtedy gdy nie przedłużamy gwarancji i zostajemy przy dwuletniej.


Cześć,

Odradzam Ci kredyt na 8 lat, weź sobie kalkulator i to przelicz ile Ty przez te 8 lat zapłacisz. Maksimum to jest 5 lat (60 miesięcy), potem za duży koszt odsetek jest. Przemyśl to sobie, Tipo przy 8 latach wyjdzie Cię ponad 100 tysięcy, a co dopiero jak chcesz wziąć kredyt na Astrę za =/- 75k...

redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 11 lip 2017, 15:48

Wadeen pisze:Odradzam Ci kredyt na 8 lat, weź sobie kalkulator i to przelicz ile Ty przez te 8 lat zapłacisz. Maksimum to jest 5 lat (60 miesięcy), potem za duży koszt odsetek jest. Przemyśl to sobie, Tipo przy 8 latach wyjdzie Cię ponad 100 tysięcy, a co dopiero jak chcesz wziąć kredyt na Astrę za =/- 75k...

Oprocentowanie mniej wiecej wychodzi 7-8% tragedii nie ma, ale mimo, że bedzie to po części prezent (Raty), a ubezpieczenie i przeglady płacimy my, to i tak nie chcemy zbytnio obciążać budżetu, więc szukamy jak najtaniej.

emylpe
Wyjadacz
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:58
Posiadane auto: Skoda Octavia III FL
Silnik: 1.8 TSI 180 km
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: emylpe » 11 lip 2017, 16:25

Redzik, trochę nie rozumiem. Raty, prezenty ? Z kasy z wesela auto kupujesz ? To może lepiej weź jak w wynajem ? Zapłacisz tylko ratę i wszystko. Będziesz miał więcej kasy to wykupisz, nie będziesz miał to weźmiesz następne.

Awatar użytkownika
Adp89
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 28 wrz 2016, 20:35
Posiadane auto: Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 41 times
Been thanked: 34 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Adp89 » 11 lip 2017, 16:50

8 letni kredyt na astre... lepiej chyba kupić używane i nie obciążać się w taki sposób. Po 6 latach to już będzie stare auto a Tobie nadal zostanie 2 lata spłaty kredytu.

redzik
Wyjadacz
Posty: 101
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:16
Posiadane auto: seat leon reference
Silnik: 1.2 TSI 110KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Been thanked: 8 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: redzik » 11 lip 2017, 22:41

emylpe pisze:Redzik, trochę nie rozumiem. Raty, prezenty ? Z kasy z wesela auto kupujesz ? To może lepiej weź jak w wynajem ? Zapłacisz tylko ratę i wszystko. Będziesz miał więcej kasy to wykupisz, nie będziesz miał to weźmiesz następne.


Raty będą płacić rodzice, a my resztę czyli ubezpieczenie i przeglady, ale teraz to ja nie rozumiem, auto nie wytrzyma 8 lat? :D

W wynajmie mamy teraz seata leona reference 2016 płacimy 600zł miesięcznie plus 2000zł ubezpieczenie ,żaden interes.

Wadeen
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:48
Posiadane auto: Fiat Linea
Silnik: 1.4 T-Jet 120hp
Rocznik auta: 2007
Miasto: Wodzisław Śląski
Województwo: Śląskie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Wadeen » 12 lip 2017, 06:46

redzik pisze:Raty będą płacić rodzice...
W wynajmie mamy teraz seata leona reference 2016 płacimy 600zł miesięcznie plus 2000zł ubezpieczenie ,żaden interes.


Słuchaj to ze ktoś Ci powiedział ze oprocentowanie jest 8-9%, to nie znaczy ze np. Auto za 80000 kredyt masz na ~88000. Ważne jest RRSO przy 8 latach to wyjdzie nawet 38%!! Te 8-9% to jest procent składany. Generalnie nie mam zamiaru Cię przekonywać bo to nie moja kasa, ale chce Cię uchronić przed bardzo zła decyzja. Po 4 latach kredyt będzie spłacony a przez kolejne 4 będziesz spłacać wyłącznie odsetki..

Janerka88
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2017, 17:26
Posiadane auto: Insignia ST
Silnik: 1.6T
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnoslaskie

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Janerka88 » 12 lip 2017, 07:03

Wątpię, żeby ktokolwiek po prostu wszedł do salonu i wziął kredyt nie uprawiając wcześniej chociaż podstawowej matematyki.

Moim zdaniem wszystko to kwestia świadomego wyboru. Jeżeli WIESZ jakie masz RRSO i WIESZ ile zapłacisz ostatecznie odsetek i NIE JEST to dla Ciebie problemem to po temacie. Nie każdy chce Drive Plan, nie każdy ma możliwość wzięcia leasingu itp.

Ja mam nieco podobną sytuację, ale zawsze wrzucam sobie reżim szybszej spłaty i odkładam na boku to co wpadnie dodatkowo. Nie jestem w stanie uzbierać/czekać aż uzbieram przez X lat więc podejmuję świadomą decyzję, że bank pożycza mi kasę, ja za ich "pomoc" zapłacę odsetkami. Że jest drogo i dużo - owszem. Spłacę szybciej - tak. Czy nie mogę krótszego okresu kredytowania skoro spłacę szybciej? Nie, bo spora część dochodu wpada do mnie nieregularnie i nie mogę podnosić za wysoko rat, wolę co np. 6 miesięcy wrzucić większa kwotę.

Świadomy wybór - nic więcej. Kredyty nie są złe "bo tak" tylko dlatego, że są drogie. Jak ktoś może sobie na to pozwolić to czemu nie?

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 12 lip 2017, 08:18

Ej no, bankowcy też muszą żyć :D Poza tym pamiętajcie jeszcze o jednym, kredyt vs. leasing/wynajem, pomijając oczywiście zakup gotówkowy. Dla wielu z nas, podświadoma barierą jest fakt "posiadania" bądź nie, samochodu. To, że leasingując/wynajmując auto nie jesteśmy jego właścicielami, tylko użytkownikami. Jakaś część z Was na pewno pomyślała, wolę tradycyjny kredyt, samochód będzie mój (złudne ;) )
Fakt jest taki, jak głosi jedna z reklam dużego banku: "Mieć trzeba styl, a z rzeczy... korzystać" ;)
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Elfiasty
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 05 mar 2017, 15:55
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4 AT6 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Olsztyn
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 33 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Elfiasty » 12 lip 2017, 08:24

Kredyt na 8 lat na samochód. Ciekawe o czymś takim nigdy nie słyszałem.

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: kuba » 12 lip 2017, 08:33

Samochodowy lub gotówkowy do 96 miesięcy standard, w większości banków.
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Wadeen
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:48
Posiadane auto: Fiat Linea
Silnik: 1.4 T-Jet 120hp
Rocznik auta: 2007
Miasto: Wodzisław Śląski
Województwo: Śląskie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Wadeen » 12 lip 2017, 08:41

Janerka88 pisze: wolę co np. 6 miesięcy wrzucić większa kwotę...
Świadomy wybór - nic więcej. Kredyty nie są złe "bo tak" tylko dlatego, że są drogie. Jak ktoś może sobie na to pozwolić to czemu nie?


WIesz, że za każdą spłatę niezgodnie z harmonogramem kredyt przeliczany jest przez bank jeszcze raz i wchodzi Ci dodatkowa jednorazowa opłata.. :P

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: odl » 12 lip 2017, 09:15

Wadeen pisze:WIesz, że za każdą spłatę niezgodnie z harmonogramem kredyt przeliczany jest przez bank jeszcze raz i wchodzi Ci dodatkowa jednorazowa opłata.. :P

wiesz, że to zależy od banku? ;-) ja wszystkie swoje kredyty spłacałem przed czasem i nigdy mi żadna opłata nie doszła. a nawet zwrot za niewykorzystane ubezpieczenie kredytu jeszcze wpadł. Osobiście robię dokładnie tak, jak Janerka88 ;-)

Wadeen
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:48
Posiadane auto: Fiat Linea
Silnik: 1.4 T-Jet 120hp
Rocznik auta: 2007
Miasto: Wodzisław Śląski
Województwo: Śląskie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 3 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: Wadeen » 12 lip 2017, 09:31

odl pisze:wiesz, że to zależy od banku? ;-) ja wszystkie swoje kredyty spłacałem przed czasem i nigdy mi żadna opłata nie doszła. a nawet zwrot za niewykorzystane ubezpieczenie kredytu jeszcze wpadł. Osobiście robię dokładnie tak, jak Janerka88 ;-)

Nie no dla mnie to jest czysta kalkulacja, poniżej przykłady:
Suma kredytu 60000zł
Spłata całkowita po 5 latach -> 76800
Spłata całkowita po 8 latach -> 92800

Reszte zostawiam do Waszej interpretacji, to wasz hajs nie mój ^^

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: Astra 5 vs Inne Auto?

Postautor: odl » 12 lip 2017, 09:42

Wadeen pisze:Nie no dla mnie to jest czysta kalkulacja, poniżej przykłady:
Suma kredytu 60000zł
Spłata całkowita po 5 latach -> 76800
Spłata całkowita po 8 latach -> 92800

ale nie rozumiesz naszej kalkulacji. bierzesz kredyt na powiedzmy 8 lat i spłacasz cały po 5. żadne dodatkowe koszty z tego powodu nie dochodzą, a miesięczną "obowiązkową" ratę masz niższą. Jest to dobre rozwiązanie jak ktoś nie ma stałej wysokości dochodów i może sobie co jakiś czas nadpłacać kredyt premiami, trzynastkami czy co tam jeszcze może wpaść. finalnie, jak jest gorszy miesiąc, to niższa rata nie jest problemem, a jak jest lepszy, to można sobie nadpłacić.
Odsetki się naliczają codziennie (za każdy dzień) od kapitału pozostałego do spłaty, a nie z góry za cały okres kredytowania.. ;-)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: Segor » 12 lip 2017, 09:52

Prowizje od wcześniejszych spłat nie zależą od banku tylko od konkretnej umowy. W jednej mogą być, w innych nie, lub są w określonych przypadkach. Na podstawie swojego kredytu hipotecznego: przez pierwsze 3 lata jedna nadpłata darmowa, następne 5% prowizji. Po tym okresie mogę dowolnie nadpłacać, ale nadpłata musi być przynajmniej dwukrotnością raty.
Podsumowując: ludzie, czytajcie umowy :D

Odnośnie waszych wyliczeń to spłata po 5 latach kredytu nadpłatami, nie wyjdzie dokładnie tak samo jak zwykłego kredytu 5 letniego. Jeżeli np. co 4 miesiące będziecie nadpłacać do stanu takiego jak przy kredycie 5 letnim, to wyjdzie nieco więcej, bo przez te 3 miesiące od wyższej kwoty będą odsetki. Czyli ostatecznie wyjdzie nieco więcej, ale to już raczej nie duża różnica.
No chyba, że co miesiąc będziecie nadpłacać (tylko czy umowa pozwala na comiesięczne nadpłaty?).
Obrazek

Wadeen
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:48
Posiadane auto: Fiat Linea
Silnik: 1.4 T-Jet 120hp
Rocznik auta: 2007
Miasto: Wodzisław Śląski
Województwo: Śląskie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: Wadeen » 12 lip 2017, 10:01

@odl

Nie rozumiesz finansów nic a nic. Jak po 5 latach spłacasz całość kredytu wziętego na 8 lat to masz spłacić całość łącznie z odsetkami, nie chce mi się tłumaczyć, bierz nawet na 10 lat (ALIOR).

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: odl » 12 lip 2017, 10:14

Segor pisze:No chyba, że co miesiąc będziecie nadpłacać (tylko czy umowa pozwala na comiesięczne nadpłaty?).

ja sobie mogę nawet codziennie coś nadpłacić ;-) co do drobnej różnicy, to się zgodzę, jeśli wyglądałoby to tak, jak piszesz. ale podam inny przykład - kogoś stać na płacnie comiesięcznej raty w wysokości wyliczonej dla 5-letniego kredytu, ale woli się zabezpieczyć na wypadek jakiegoś zdarzenia losowego - bierze kredyt na 8 lat z niższą ratą, ale co miesiąc spłaca ratę w wysokości dla 5-letniego kredytu (finalnie spłaci go po 5 latach i nie zapłaci więcej, niż jakby wziął kredyt od razu na 5 lat) a jakby coś się stało, to może przez jakiś czas płacić mniej, bez żadnych konsekwencji.

Wadeen pisze:Nie rozumiesz finansów nic a nic. Jak po 5 latach spłacasz całość kredytu wziętego na 8 lat to masz spłacić całość łącznie z odsetkami

obawiam się, że rozumiem lepiej niż Ty ;-) trzeba spłacić całość, z odsetkami naliczonymi do dnia spłaty (odsetki naliczają się codziennie w wysokości: pozostały kapitał do spłaty*oprocentowanie/365) a nie za całe 8 lat z góry. nie wiem jakie Ty kredyty bierzesz i gdzie, ale takiej umowy, jaką sugerujesz, jeszcze na oczy nie widziałem.. a jakbym zobaczył, to na pewno bym jej nie podpisał ;)

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: marwisn » 12 lip 2017, 10:20

Dokładnie.

Z odsetkami, ale za te pięć lat, a nie osiem. Zgłaszasz chęć zakończenia kredytu i splacasz całość z umowy kredytowej.

Po wpłaceniu całości z odsetkami za osiem lat bank przelicza i zwraca nadplaconą kwotę (odsetki za te trzy lata).
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.

Wadeen
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:48
Posiadane auto: Fiat Linea
Silnik: 1.4 T-Jet 120hp
Rocznik auta: 2007
Miasto: Wodzisław Śląski
Województwo: Śląskie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: Wadeen » 12 lip 2017, 10:25

@odl

Dla kredytu 8 lat odsetki masz wyższe niż dla 5 lat i masz je spłacić w całości więc wychodzi Cie to dużo więcej, a nie tak samo jakbyś go brał na 5 lat. Odsetki masz rozłożone na 8 lat, jeżeli chcesz spłacić kredyt w całości wcześniej, to spłacasz część kapitałową + wyliczone odsetki na dzień spłaty, ale zgodnie na dzień spłaty RRSO). Żaden bank Ci nie podaruje, dla spokoju ducha zadzwoń dzisiaj do banku gdzie masz kredyt hipoteczny i powiedz im, że chcesz wpaść spłacić całość, zobaczysz jakie wyliczenie dostaniesz.

Co do kwestii, że weźmiesz kredyt na 8 lat i będziesz wpłacać rate jak przy 5 bez kosztów, radze Ci dokładnie przeczytać umowę kredytu, bo wątpię, że bank takie wycieczki zostawia bez kosztów. Mi np. dealer od razu powiedział, że każda nadpłata (Opel ma chyba umowy z Getin) to ponowne przeliczenie harmonogramu - jednorazowy koszt 25zł. 25x12= 300zł rocznie (5 lat 1500zł).

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: Segor » 12 lip 2017, 10:34

Wadeen pisze:zadzwoń dzisiaj do banku gdzie masz kredyt hipoteczny i powiedz im, że chcesz wpaść spłacić całość, zobaczysz jakie wyliczenie dostaniesz.
Czytaj ze zrozumieniem. Właśnie napisałem, że u mnie po 3 latach, mogę to sobie zrobić w każdej chwili, bez jakichkolwiek kosztów... Wszystko zależy od umowy. Kolega @odl wygląda, że przeczytał swoją umową i widocznie nie ma u niego żadnych prowizji od wcześniejszych nadpłat. To że Tobie nie przedstawiono takiej oferty, to nie znaczy, że ich nie ma...
Przy okazji: może warto zmienić kredytodawce, skoro taką kiepską umowę Ci proponuje??
Obrazek

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: odl » 12 lip 2017, 10:41

Wadeen pisze: Odsetki masz rozłożone na 8 lat, jeżeli chcesz spłacić kredyt w całości wcześniej, to spłacasz część kapitałową + wyliczone odsetki na dzień spłaty, ale zgodnie na dzień spłaty RRSO).

spłata kapitału jest rozłożona na 8 lat, nie odsetek. odsetki wynikają z wysokości kapitału pozostałego do spłaty - im więcej kapitału spłaconego, tym niższe odsetki.

Co do kwestii, że weźmiesz kredyt na 8 lat i będziesz wpłacać rate jak przy 5 bez kosztów, radze Ci dokładnie przeczytać umowę kredytu, bo wątpię, że bank takie wycieczki zostawia bez kosztów. Mi np. dealer od razu powiedział, że każda nadpłata (Opel ma chyba umowy z Getin) to ponowne przeliczenie harmonogramu - jednorazowy koszt 25zł. 25x12= 300zł rocznie (5 lat 1500zł).

tak jak pisałem na początku - to zależy od banku. w mbanku spłacasz (poza podstawową ratą) ile chcesz i kiedy chcesz, bez żadnych dodatkowych kosztów, z opcją skrócenia okresu kredytowania lub obniżenia miesięcznej raty. sprawdzone wiele razy (kredyty gotówkowe i samochodowe)

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: daro » 12 lip 2017, 10:49

odl pisze:... spłacasz (poza podstawową ratą) ile chcesz i kiedy chcesz, bez żadnych dodatkowych kosztów, z opcją skrócenia okresu kredytowania lub obniżenia miesięcznej raty....

Właśnie mam taką umowę i takie same sposobności wcześniejszej spłaty kredytu w zależności jak mi będzie wygodniej

Janerka88
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2017, 17:26
Posiadane auto: Insignia ST
Silnik: 1.6T
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnoslaskie

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: Janerka88 » 12 lip 2017, 10:59

Ok, to ja wrócę za 5 lat do tego wątku i napiszę ile spłaciłem odsetek :-) i wtedy wrócimy do tematu :-D

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: daro » 12 lip 2017, 11:06

Janerka88 pisze:Ok, to ja wrócę za 5 lat do tego wątku i napiszę ile spłaciłem odsetek :-) i wtedy wrócimy do tematu :-D

Być może za 5 lat będziemy śmigać już Astrą "L" po FL :lol:

Wadeen
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:48
Posiadane auto: Fiat Linea
Silnik: 1.4 T-Jet 120hp
Rocznik auta: 2007
Miasto: Wodzisław Śląski
Województwo: Śląskie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: Wadeen » 12 lip 2017, 11:08

Czy w MBanku macie konta pootwierane, czy po prostu poszliście po pożyczkę?

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: odl » 12 lip 2017, 11:19

od 15 lat. a kredyty na podstawie historii konta, bez zaświadczeń itp. ale wątpię, żeby "człowiek z ulicy" miał dostac gorsze warunki, bo oferta z bezpłatną wcześniejszą spłatą normalnie wisi na ich stronie.

Wadeen
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2017, 10:48
Posiadane auto: Fiat Linea
Silnik: 1.4 T-Jet 120hp
Rocznik auta: 2007
Miasto: Wodzisław Śląski
Województwo: Śląskie
Has thanked: 30 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: Wadeen » 12 lip 2017, 11:21

To musze się tam wybrać..

Chociaż nie muszę, z ich kalkulatora na stronie:
https://www.mbank.pl/indywidualny/kredy ... f=skrzynka

96 miesięcy, kwota 60000zł rata 958.

Po 5 latach to wychodzi, że spłacisz łącznie 57480zł (z czego tylko 37500zł kapitału) więc po 5 latach i tak Ci zostaje 22 500zł samego kapitału + odsetki. Sucha kalkulacja 57480+22500 (bez odsetek)=79980zł. Kredyt tylko na 60000zł przy wyższych kwotach będzie więcej.

Ja nie wiem w jaki sposób ma Ci się to opłacać, ale to Twój hajs. Tak jak wspomniałem jakikolwiek kredyt konsumencki maks 5 lat, bo potem to koszta są uhuhu :).

Najlepiej wygląda 4x25%.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2017, 11:36 przez Wadeen, łącznie zmieniany 3 razy.

Janerka88
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2017, 17:26
Posiadane auto: Insignia ST
Silnik: 1.6T
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnoslaskie

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: Janerka88 » 12 lip 2017, 11:34

Ja konta w mBanku nie mam, wysyłałem wyciągi z konta do salonu itp. I też mam darmową szybszą spłatę.

W moim salonie nie wiem czy pracują z Getinem czy po prostu szukają korzystnych dla siebie banków (bo nie podejrzewam, że korzystnych dla mnie :))

Awatar użytkownika
Jeymz
Nowicjusz
Posty: 83
Rejestracja: 15 cze 2017, 06:36
Posiadane auto: Opel Astra V HB (Red Rioja)
Silnik: 1,6 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: CMG
Województwo: KUJ-POM
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zakup auta na kredyt 50/50, oraz tradycyjny

Postautor: Jeymz » 12 lip 2017, 11:54

Ja też będę brał przez Mbank (salon), moja kalkulacja wygląda tak:

Okres kredytowania 120 m-cy (spłacę spokojnie po 5 latach - taki bufor bezpieczeństwa :P )
Cena auta :94900
Wpłata własna: 20000,00
Rata: 902,36

Patrzyłem też na kalkulator wspomniany wyżej i tam obliczenia wychodzą gorzej z mojego punktu widzenia, być może dealerzy mają lepsze warunki i dzielą się nimi z nabywcą.., ale to tylko moje przypuszczenie.
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości