Która astra?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: Która astra?

Postautor: Budus » 12 kwie 2019, 08:17

zapraszam do Katowic to dam Ci się karnąć moją.
Obrazek

Awatar użytkownika
marcinos
Klubowicz
Posty: 368
Rejestracja: 08 sty 2019, 11:49
Posiadane auto: KIA NIRO HEV 2023
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 0
Miasto: Bolesławiec
Województwo: Dolnosląskie
Been thanked: 16 times

Re: Która astra?

Postautor: marcinos » 12 kwie 2019, 09:39

kuba pisze:Może i IL bywają awaryjne, ale te reflektory to połowa sukcesu Astry. Bez nich to tylko szary, średnio wykonany kompakt.

A może jakiś argument ? Jeszcze dwa lata temu te reflektory były anonimowe, teraz są wychwalane pod niebiosa i bez nich Astra to tylko szary kompakt...hm.
Wiesz co, mam Astrę z 2018 roku bez tych reflektorów ale uważam, że te co mam są lepsze od świateł w czterech dotychczasowych samochodach razem wziętych. Rozumiem, że coś jest świetne ale w mieście ? Nie, nie przemawia to do mnie. Te światła, które mam powodują i tak u mnie wysoki komfort jazdy ale nawet najlepsze reflektory nie zastąpią zdrowego rozsądku tak jak żaden inny system w samochodzie. To tak jak ciemniak bez znajomości podstawowych stron atlasu geograficznego jedzie do Chorwacji stosując objazd w Słowenii i później narzeka, że wjechał w kukurydze bo tak go Hołek poprowadził...ale ma przecież nawigację z najnowsza AM więc po co mu geografia ?
Lubię to forum, jest na wysokim poziomie a użytkownicy pomocni ale litości, miejcie trochę obiektywizmu. Pamiętam jak wybierałem dwa miesiące temu Astrę i wypisałem wszystko co w danej cenie jest w wersji Dynamic ale jeden z kolegów napisał, że nie widzi tu podgrzewanej kierownicy :shock:
Faktycznie, mieszkamy w arktycznym klimacie, podgrzewana kierownica potrzebna mi każdego dnia. Teoretycznie nie musiałem płacić 75 k za Astrę, mogłem dać 100 k za full wypas bo załóżmy, że mnie stać ale pozostaje pytanie - przez te 4 lata przez które mam zamiar posiadać to auto naprawdę wszystko będzie mi niezbędne każdego dnia ? Kiedyś samochód musiał mieć klimę, teraz jak klima to tylko dwustrefowy klimatronic (u mnie akurat to przydatny i niezbędny bajer )...
Chłopaki, dobrze, że większość z was jeszcze z patykiem w piaskownicy biegała jak ja jako pasażer w maluchu w którym oprócz mnie były 3 osoby do Jugosławii jechałem z tobołkami zajmującymi dwa metry powierzchni nad pierdzielem :lol:

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: Która astra?

Postautor: Budus » 12 kwie 2019, 10:04

ToniEja pisze:Masakra Elblag - gdansk, troche krecenia asie po Gdansku, pzejazd do wejherowa, powrot do Elblaga.


w Gdańsku jest co najmniej kilka 200 dostępnych od ręki - https://www.opel-sklad.pl/result/?qa=astra-hatchback - chyba, że dane są nieaktualne
Obrazek

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: Która astra?

Postautor: FPWroclaw » 12 kwie 2019, 10:39

103 sztuki teoretycznie bez klientów,
z tego to 82 hb (17 w at6 reszta manual)

st 21 sztuk (6 w at6)
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: RE: Re: Która astra?

Postautor: Segor » 12 kwie 2019, 19:20

marcinos pisze:
kuba pisze:Może i IL bywają awaryjne, ale te reflektory to połowa sukcesu Astry. Bez nich to tylko szary, średnio wykonany kompakt.

A może jakiś argument ? Jeszcze dwa lata temu te reflektory były anonimowe, teraz są wychwalane pod niebiosa i bez nich Astra to tylko szary kompakt...hm.
Wiesz co, mam Astrę z 2018 roku bez tych reflektorów ale uważam, że te co mam są lepsze od świateł w czterech dotychczasowych samochodach razem wziętych. Rozumiem, że coś jest świetne ale w mieście ? Nie, nie przemawia to do mnie. Te światła, które mam powodują i tak u mnie wysoki komfort jazdy ale nawet najlepsze reflektory nie zastąpią zdrowego rozsądku tak jak żaden inny system w samochodzie. To tak jak ciemniak bez znajomości podstawowych stron atlasu geograficznego jedzie do Chorwacji stosując objazd w Słowenii i później narzeka, że wjechał w kukurydze bo tak go Hołek poprowadził...ale ma przecież nawigację z najnowsza AM więc po co mu geografia ?
Lubię to forum, jest na wysokim poziomie a użytkownicy pomocni ale litości, miejcie trochę obiektywizmu. Pamiętam jak wybierałem dwa miesiące temu Astrę i wypisałem wszystko co w danej cenie jest w wersji Dynamic ale jeden z kolegów napisał, że nie widzi tu podgrzewanej kierownicy :shock:
Faktycznie, mieszkamy w arktycznym klimacie, podgrzewana kierownica potrzebna mi każdego dnia. Teoretycznie nie musiałem płacić 75 k za Astrę, mogłem dać 100 k za full wypas bo załóżmy, że mnie stać ale pozostaje pytanie - przez te 4 lata przez które mam zamiar posiadać to auto naprawdę wszystko będzie mi niezbędne każdego dnia ? Kiedyś samochód musiał mieć klimę, teraz jak klima to tylko dwustrefowy klimatronic (u mnie akurat to przydatny i niezbędny bajer )...
Chłopaki, dobrze, że większość z was jeszcze z patykiem w piaskownicy biegała jak ja jako pasażer w maluchu w którym oprócz mnie były 3 osoby do Jugosławii jechałem z tobołkami zajmującymi dwa metry powierzchni nad pierdzielem
Serio jesteś zadowolony , halogenów AK? No ja nie jestem. Z zazdrością patrzę na wszystkie ksenony i ledy nowych aut.
Obrazek

Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: Która astra?

Postautor: Desiderata » 12 kwie 2019, 19:29

Segor, co z Chinteliluxami? Nie używasz?
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Która astra?

Postautor: Segor » 12 kwie 2019, 20:22

Używam, ale to nadal nie to. Nie wiem czy faktycznie zaczynają coraz słabiej świecić, czy po prostu przejechałem się Octavia z ledami i zobaczyłem jak jasno może być.
Obrazek

ToniEja
Weteran
Posty: 980
Rejestracja: 22 paź 2018, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 32 times

Re: Która astra?

Postautor: ToniEja » 12 kwie 2019, 21:10

Budus pisze:
ToniEja pisze:Masakra Elblag - gdansk, troche krecenia asie po Gdansku, pzejazd do wejherowa, powrot do Elblaga.


w Gdańsku jest co najmniej kilka 200 dostępnych od ręki - https://www.opel-sklad.pl/result/?qa=astra-hatchback - chyba, że dane są nieaktualne


Ale przeciez nie dadza mi sie przejechac samochodem z placu. Musi byc testowka 200 KM

kurpi
Wyjadacz
Posty: 130
Rejestracja: 23 lut 2018, 13:08
Posiadane auto: astra V kombi
Silnik: 1,4 150km at
Rocznik auta: 2017
Miasto: polskie
Województwo: ślaskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Która astra?

Postautor: kurpi » 13 kwie 2019, 07:28

marcinos pisze:
kuba pisze:Może i IL bywają awaryjne, ale te reflektory to połowa sukcesu Astry. Bez nich to tylko szary, średnio wykonany kompakt.

A może jakiś argument ? Jeszcze dwa lata temu te reflektory były anonimowe, teraz są wychwalane pod niebiosa i bez nich Astra to tylko szary kompakt...hm.
Wiesz co, mam Astrę z 2018 roku bez tych reflektorów ale uważam, że te co mam są lepsze od świateł w czterech dotychczasowych samochodach razem wziętych. Rozumiem, że coś jest świetne ale w mieście ? Nie, nie przemawia to do mnie ...

Nie każde miasto jest oświetlone jak centrum Warszawy.I dalej będę uparcie twierdził,że IL daja dużo wyższy komfort podróży po mieście niż halogeny.Co do podgrzewanej kierownicy,to i przy 7 stopniach fajniej się trzyma ciepłą kierę niz zimną.Kupowałem moja asie na szybko,gdy mój 18 letni golfik stanął mi z całą rodzinką w nocy i w środku lasu.Poszedłem do salonu i wziąłem to co było akurat na wyprzedaży,czym na 2 dzień mogłem już wyjechać z salonu .Trafiła mi się podgrzewana kiera i elektrycznie otwierana klapa w pakiecie-zbędne bajery-też tak myślałem,ale już je doceniłem.Przed asią miałem tylko proste terenówki,i gofa z korbotronikiem.Asia była jakby przeskokiem z przyszłość (no i ta cisza w porównaniu z maluchem) :D.Pewnie,że bez bajerów w aucie można się obejść,ale nawet te które wydaja sie być niepotrzebne,okazują się przydatne,jak np dwustrefowa klima dla ciebie,tak dla innych np IL czy podgrzewana kiera.

ToniEja
Weteran
Posty: 980
Rejestracja: 22 paź 2018, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 32 times

Re: Która astra?

Postautor: ToniEja » 13 kwie 2019, 10:39

Prawda jest taka ze ludzie do dobrego sie przyzwyczajaja. Czesto jak nie ma czegos to wydaj sie ze jest to zbedny gadzet, albo ze bez tego spokojnie mozna sie obejsc... dopoki nie zacznie sie uzywac :). Ja tak mialem kiedys z podgrzewanymi lusterkami. Grzana kiera w zimie na pewno fajna jest. Lepiiej trzyma sie kierownice gołymi rekoma niz w rekawiczkach.

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: RE: Która astra?

Postautor: odl » 13 kwie 2019, 12:29

ulfur pisze: Różnica polega na tym, że jedna jest czarna z pakietem intelilux, 17 calowe koła, druga natomiast szara z pakietem opc line, z czarnym dachem i lusterkami, 18 calowe koła bicolor, siedzenia z alcantry ale bez intelilux.

opc albo felgi sobie możesz bez większego kombinowania dołożyć do tej czarnej, jakbyś miał w przyszłości potrzebę... Inteliluxów do szarej nie wsadzisz.

ulfur
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 14 mar 2019, 20:50
Posiadane auto: astra hb
Silnik: 1.6 Turbo S/S aut
Rocznik auta: 2018
Miasto: Tychy
Województwo: Śląskie

Re: Która astra?

Postautor: ulfur » 13 kwie 2019, 14:46

Czyli większość poleca wziąć czarną a to jest nie po mojej myśli :D ,zastanowię się jeszcze i w poniedziałek podejmę decyzje, jaka by nie była i tak będzie słuszna ze względu na motor i automat, reszta to gadżety bardziej lub mniej ułatwiające podróż.

Awatar użytkownika
pablofso
Klubowicz
Posty: 572
Rejestracja: 26 paź 2018, 17:36
Posiadane auto: Opel Astra V Dynamic AT
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Która astra?

Postautor: pablofso » 13 kwie 2019, 16:20

Pamiętaj, że tapicerkę z alcantary będziesz dotykał codziennie a jest świetna i równie do pozazdroszczenia co IL :D w sumie w obu przypadkach masz dobrze :)

kurpi
Wyjadacz
Posty: 130
Rejestracja: 23 lut 2018, 13:08
Posiadane auto: astra V kombi
Silnik: 1,4 150km at
Rocznik auta: 2017
Miasto: polskie
Województwo: ślaskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Która astra?

Postautor: kurpi » 14 kwie 2019, 01:29

taka krótka pokazówka z IL w deszczowy lekko mglisty wieczór,dla ułatwienia wyboru :D https://photos.app.goo.gl/xq2wLSx2Sb5AuLb89

ToniEja
Weteran
Posty: 980
Rejestracja: 22 paź 2018, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Elbląg
Województwo: Warmińsko Mazurskie
Has thanked: 14 times
Been thanked: 32 times

Re: Która astra?

Postautor: ToniEja » 14 kwie 2019, 20:34

Budus pisze:zapraszam do Katowic to dam Ci się karnąć moją.

OK, ale pewnie w lato jak bede jechal na urlop. 500 KM to troche daleko.
Pisze oficjalna reklamacje i wysylam poleconym ... tylko zastanawiam sie czy do salonu ktory sprzedal czy od razu do Opel Polska.

ulfur
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 14 mar 2019, 20:50
Posiadane auto: astra hb
Silnik: 1.6 Turbo S/S aut
Rocznik auta: 2018
Miasto: Tychy
Województwo: Śląskie

Re: Która astra?

Postautor: ulfur » 15 kwie 2019, 15:58

Witam, jednak zdecydowałem się na szarą, która bardziej oddaje mój charakter :D

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Która astra?

Postautor: marwisn » 15 kwie 2019, 20:34

To teraz czekam na fotki. OPC z czarnym dachem może wyglądać kozacko.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości