OGSU vs Opel FlexCare

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Koowall
Klubowicz
Posty: 450
Rejestracja: 08 paź 2018, 21:53
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 turbo 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

OGSU vs Opel FlexCare

Postautor: Koowall » 19 paź 2018, 18:13

Kupiłem Astre K 2017 dwa tygodnie temu, w tym momencie jestem drugim właścicielem. Z tego co się dowiedziałem jako drugi właściciel nie jestem w stanie przedłużyć gwarancji producenta (zarezerwowane dla pierwszego właściciela) i mam możliwość wykupienia jeszcze ubezpieczenia Opel Gwarantowane Samochody Używane na dwa lata. Jest to coś podobnego, ale z tego co czytałem nie każdy dealer bierze udział w tym programie i lista części jest mniejsza (brak np wtryskiwaczy czy sprzęgła). Czy to się opłaca?

Awatar użytkownika
noodle
Wyjadacz
Posty: 107
Rejestracja: 26 cze 2018, 21:26
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4T S/S 150KM AT6
Rocznik auta: 2018
Miasto: Sosnowiec
Województwo: śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: OGSU vs Opel FlexCare

Postautor: noodle » 19 paź 2018, 19:25

Nie wiem jak to działa dokładnie, ale wydaje mi się, że w tym programie to auto już musisz kupić, a nie do niego przystąpić. Swoją drogą to sprzęgła raczej żadna gwarancja nie obejmuje. Jest to część eksploatacyjna i jedyna szansa żeby ją wymienili to chyba wada fabryczna tego elementu. Musiało by się rozwarstwiać albo coś.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: OGSU vs Opel FlexCare

Postautor: Segor » 19 paź 2018, 19:45

Wada która wynika ze złego, nadmiernego, itp. używania nie kwalifikuje się na gwarancję, ale wszystkie niezależne od użytkownika tak. Chociaż może być potrzebna ocena rzeczoznawcy.
Obrazek

teodorcool
Wyjadacz
Posty: 112
Rejestracja: 28 maja 2018, 09:35
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kęty
Województwo: małopolskie
Been thanked: 7 times

Re: OGSU vs Opel FlexCare

Postautor: teodorcool » 26 paź 2018, 08:39

Koowall pisze:Kupiłem Astre K 2017 dwa tygodnie temu, w tym momencie jestem drugim właścicielem. Z tego co się dowiedziałem jako drugi właściciel nie jestem w stanie przedłużyć gwarancji producenta (zarezerwowane dla pierwszego właściciela) i mam możliwość wykupienia jeszcze ubezpieczenia Opel Gwarantowane Samochody Używane na dwa lata. Jest to coś podobnego, ale z tego co czytałem nie każdy dealer bierze udział w tym programie i lista części jest mniejsza (brak np wtryskiwaczy czy sprzęgła). Czy to się opłaca?

Ja jestem w takiej samej sytuacji. W tamtym tygodniu pojechałem przedłużyć gwarancję do miasta "X" wcześniej wszystko uzgodniłem przez telefon. Po przyjeździe okazało się że kierownik salonu nie puści gwarancji dla mnie gdyż jestem drugim właścicielem. Wk*****ny wracając zadzwoniłem do Opla w mieście "Y" obok miasta "X". Po drodze podając wszystkie dane samochodu i swoje przez telefon (w tym datę rejestracji przeze mnie- drugiego właściciela) dowiedziałem się, że nie ma problemu z tym, że ja jestem drugim właścicielem. Podjechałem i flex care już czekało do podpisu. Zapłaciłem i dostałem certyfikat wraz z umową. Dało się? Dało..

Koowall
Klubowicz
Posty: 450
Rejestracja: 08 paź 2018, 21:53
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 turbo 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: OGSU vs Opel FlexCare

Postautor: Koowall » 26 paź 2018, 10:36

Tylko kwestia teraz tego czy jak coś się stanie to Ci uznają tą gwarancję, bo w regulaminie i na infolinii jasno jest, że drugi właściciel flexcare nie może sobie przedłużyć.

teodorcool
Wyjadacz
Posty: 112
Rejestracja: 28 maja 2018, 09:35
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kęty
Województwo: małopolskie
Been thanked: 7 times

Re: OGSU vs Opel FlexCare

Postautor: teodorcool » 27 paź 2018, 08:25

Koowall pisze:Tylko kwestia teraz tego czy jak coś się stanie to Ci uznają tą gwarancję, bo w regulaminie i na infolinii jasno jest, że drugi właściciel flexcare nie może sobie przedłużyć.

Widzisz, zadzwoniłem do rzecznika praw konsumenta po to by zapytać czy takie zapisy umowy (te mówiące o tym, że drugi właściciel nie może wykupić gwarancji) są zgodne z prawem. W odpowiedzi usłyszałem, że takie zapisy mogą zostać uznane za "abusywne" a więc takie, które nie do końca są zgodne z prawem. Z tym, że zaznaczył, że tylko sąd może to stwierdzić a to trochę trwa. Przedstawiłem mu moją historię wykupu flexcare i zapytałem dokładnie o to co Ty. Powiedział, że gwarancja jest do samochodu a nie do właściciela i jak już mam certyfikat, że ten konkretny (mój) samochód jest nią objęty, to jest ona wiążąca.

Awatar użytkownika
Chorwat
Weteran
Posty: 1471
Rejestracja: 12 maja 2017, 21:26
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.6 CDTI 136KM A/T
Rocznik auta: 2016
Miasto: Toruń
Województwo: kuj-pom
Has thanked: 5 times
Been thanked: 62 times

Re: OGSU vs Opel FlexCare

Postautor: Chorwat » 30 paź 2018, 00:42

Pisałem o tym już w dwóch innych wątkach, więc pewnie nie zaszkodzi w trzecim... Wykupiłem FC, choć jestem drugim właścicielem auta - nie było z tym problemu.
Miałem nawet okazję już skorzystać (wymiana wiązki) - również nie było problemu.
Astra F 1.6 75KM :) -> Omega B FL 3.2 V6 218KM 8-) -> Astra K 1.6 136KM :D -> Insignia A 2.0 250KM 4x4 :twisted: -> Dodge Charger R/T 5.7 V8 370KM :shock: :twisted:

Koowall
Klubowicz
Posty: 450
Rejestracja: 08 paź 2018, 21:53
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 turbo 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 38 times
Been thanked: 8 times

Re: OGSU vs Opel FlexCare

Postautor: Koowall » 31 paź 2018, 18:43

Dobrze wiedzieć, gwarancja kończy mi się w lutym 2019 więc przed sobie ogarnę dodatkowy FC zatem :) ile kosztowało was przedłużenie?

Awatar użytkownika
2marekm
Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: 19 maja 2018, 17:49
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Słupsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: OGSU vs Opel FlexCare

Postautor: 2marekm » 31 paź 2018, 19:04

Jeżeli w czasie obowiązywania gwarancji zamontowałbym samodzielnie składane lusterko zewnętrzne to czy mogę ją stracić ?
Ciężko wjeżdżać do garażu, za każdym razem składam od strony kierowcy, ale obawiam się, że po pięćsetnym składaniu i rozkładaniu lusterko dostanie gigantycznych luzów.

teodorcool
Wyjadacz
Posty: 112
Rejestracja: 28 maja 2018, 09:35
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Kęty
Województwo: małopolskie
Been thanked: 7 times

Re: OGSU vs Opel FlexCare

Postautor: teodorcool » 03 lis 2018, 15:15

Co do lusterka, nie powinno to wpłynąć na gwarancję. Ja za przedłużenie na 3 lata zapłaciłem 1699zł.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości