Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: remar » 24 lip 2018, 14:47

colins pisze: A tak naprawdę nie ma ideałów. Przynajmniej w tym przedziale cenowym.


Chyba cena nie gra tu głównej roli - z racji tego że do niedawna miałem Hondę to zaglądam na forum Civica i nowe Civiki sprzedawane za około 100tys też mają jakieś tam problemy: niektórym faluje maska, innym skrzypi podsufitka a jeszcze inni mają problem z czujnikami po deszczu, w Azji wstrzymali nawet sprzedaż bo podobno poziom oleju się podnosi. Co by teraz nie kupować bezproblemowe nie będzie - taki urok współczesnej motoryzacji. Ale najważniejsze by autor tego wątku znalazł to co spełni jego oczekiwania.

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: Fuks » 24 lip 2018, 15:34

astra pisze:Też zaufałem Oplowi, dałem mu drugą szansę...nigdy więcej Opla! Bezawaryjne Ople to tylko w Policji: tam tłoki nię pękają, wysprzęgliki się nie zapadają, kangurów nie ma, sprzęgło nie puka, skrzynie nie wyje, nie haczy a flexcare jest dożywotne.


Kolego poczytaj w nowym przedruku AutoBilda jak piszą, że 1.5 z DSG robi kangura :), nie chce jechać, olej bierze itd.
Rozumiem twoje niezadowolenie tym autem ale konkurencja wcale nie jest lepsza.

Polecasz I30 po liftingu czyli Kia, czemu coś było nie tak z tym I30?
Przykładowo woda w drzwiach :) http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=11515

mmm
Klubowicz
Posty: 403
Rejestracja: 26 kwie 2016, 12:11
Posiadane auto:
Silnik:
Rocznik auta: 0
Miasto:
Województwo:
Has thanked: 6 times
Been thanked: 10 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: mmm » 24 lip 2018, 15:42

przecież Pertyn powiedział, że to silnik doskonały.Z tym kangurem to ciężko uwierzyć szczególnie że brykam takim 3 miesiące

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: remar » 24 lip 2018, 18:08

Ja mam 1,5TSI prawie 5 miesięcy i też kangura brak, ale ja mam manuał więc może o DSG tu chodzi. Olej pilnie obserwuję bo wiadomo to VAG :shock: ubytku prawie nie ma a najechane prawie 7tys.

Awatar użytkownika
noodle
Wyjadacz
Posty: 107
Rejestracja: 26 cze 2018, 21:26
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4T S/S 150KM AT6
Rocznik auta: 2018
Miasto: Sosnowiec
Województwo: śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: noodle » 24 lip 2018, 19:39

astra pisze:(...)tam tłoki nię pękają, wysprzęgliki się nie zapadają, kangurów nie ma, sprzęgło nie puka, skrzynie nie wyje, nie haczy a (...)


Pomijając pękające pierścienie/tłoki, które już poprawiono(?) to widzę, że cała frustracja kręci się wokół skrzyni manualnej? Skoro tak, to wychodzi, że wybierając automat kupuje się całkiem dobre auto. Ja z racji tego, że znałem M32, to nawet nie myślałem o manualu.
Oczywiście nieakceptowalne jest to, że skrzynia, o której od dawna wiadomo, że do liderów niezawodności nie należy nadal jest wkładana do aut (mimo, że ją poprawiono to nadal widocznie coś jest nie tak).
Skoro już wiedziałem, że nie chce manualnej skrzyni to wybór był tak naprawdę miedzy 1.4T 150KM AT6, a 1.6T MT6.
Wybór padł na automat bo gdzieś z tyłu głowy miałem chęć na taki w następnym aucie. Naprawdę zgłębiłem to forum bardzo, szukałem na siłę czegoś co mogłoby dla mnie ten samochód zdyskwalifikować i nie znalazłem. Pewnie, że są jakieś wpadki i niedoróbki, ale szczerze wątpię, że Opel jest tutaj osamotniony - zresztą wystarczy sobie wejść na fora innych marek. Trawa u sąsiada jest zawsze bardziej zielona.

Jeśli chodzi o spasowanie elementów to kiedyś kręciłem się po salonie FCA. Uwagę zwróciłem na Grand Cherokee, miał nierówną szczelinę przy drzwiach tylnych. Pewnie kwestia regulacji na zawiasach, ale niesmak pozostaje. Auto za cenę trzech dobrze wyposażonych Astra 5.
Oczywiście jeśli wpadek na jednym egzemplarzu jest tak wiele jak w Twoim wypadku to wygląda to aż głupio. Takiego auta na pewno bym nie wziął po zauważeniu takiego natłoku fuszerki. Trochę smuci podejście Opla do tematu - słynne "mieści się w normach". Kupując takie auto daje się tylko przyzwolenie na takie buble.
No ale ile osób na forum może "pochwalić się" aż takim pechem?

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: astra » 25 lip 2018, 09:31

Ja tylko podziwiam posiadaczy dynamic lub elita ze sportem, do tego jak ktoś ma jeszcze wersje ST czyli sport x2 i wachluje biegami w tej skrzyni z długim skokiem + to sprzęgło. Czy inne usportowione marki/wersje też tak mają? Jeśli to normalne to zwracam Oplowi honor i dodatkowo brawa za konserwatywne podejście.

Podziwiam również wersje sport z klasycznym AT, gdzie konkurencja ma szybkie 2-sprzęgłówki. Nawet w Dacii jest EDC.

Kokodyl
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 02 paź 2017, 18:55
Posiadane auto: Dacia Jogger
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik auta: 0
Miasto: Żernica
Województwo: Śląsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: Kokodyl » 25 lip 2018, 09:49

Ja wszystkim doradziłbym większy dystans do różnego rodzaju doniesień. Zaraz po zamówieniu i odbiorze czytałem wszystko na forum od deski do deski i nasłuchiwałem w aucie co zgrzyta/buczy itp. Jak nazajutrz po zamówieniu poczytałem o tłokach to spać w nocy nie mogłem czy nie popełniłem mega błędu :) Z biegiem czasu zaglądam tutaj głównie w wątki akurat mnie interesujące, np. dobór bagażnika itp. Auto jeździ, mam je teraz 9 msc i nalatane 15kkm. Polecam takie podejście, bo chyba każdy ma wiele innych tematów w życiu nad którymi można się głowić więc po co schizować się tym czy sprężarka trochę buczy czy może tylko mi się wydaje :)

Awatar użytkownika
Desiderata
VIP
Posty: 1876
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:04
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdynia
Województwo: Polska
Has thanked: 80 times
Been thanked: 81 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: Desiderata » 25 lip 2018, 09:55

W piątek jeździłem 3 letnią insignią 170 koni w klasycznym automacie (chyba ten sam co jest w ak?). Zrobiliśmy mały z kolegą mały test.

On VW Golf TSI DSG 125km vs Ja Opel Insignia 170km AT start jak do wyścigów 1/4 mili.

Na 3 kilometrowym odcinku nie udało mi się go dogonić. Już na pierwszych metrach tak mnie odstawił, że mogłem tylko jeść jego kurz.
Sei frohgemut. Strebe danach glücklich zu sein.

astra
Weteran
Posty: 1236
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:02
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer Enjoy B+
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: --
Województwo: --
Has thanked: 156 times
Been thanked: 63 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: astra » 25 lip 2018, 10:21

Masa samochodu + skrzynia biegów.
Moc i umiejętności kierowcy w tym wypadku całkowicie pomijalne. Czyli nawet mniejszy współczynnik oporu powietrza w OI nie pomógł?
OI nie jest samochodem wyścigowym tylko flagowym marki. Tylko golf jest kompaktem. Rywalem powinien być min. Aerton albo chociaż Passat. Ale gdzie tam passatowi do insigni, a co dopiero golfowi :lol:

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: daro » 25 lip 2018, 10:31

Autor tego wątku zrezygnował już z zakupu Astry. Jeśli chcecie ponarzekać na ten model to jest do tego odpowiedni temat!!

Awatar użytkownika
tomswierk
Wyjadacz
Posty: 310
Rejestracja: 05 wrz 2017, 15:30
Posiadane auto: ASTRA ST
Silnik: 1.6T
Rocznik auta: 2017
Miasto: SZ-N
Województwo: zach-pom
Has thanked: 46 times
Been thanked: 13 times

Re: Nówka sztuka, oględziny po zjechaniu z lawety...szok

Postautor: tomswierk » 01 wrz 2018, 13:12

Furfur pisze:Dobrze zrobiłeś chłopie. A Dealer niech szuka frajerów na ten bubel.


Tylko patrzeć jak zadowolony "frajer" zalozy temat w dziale "pokaż swoją astre" :):):)
Pozdrawiam
Tomek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości