Ubezpieczenie

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Kacek
Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: 25 paź 2016, 19:53
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Kacek » 06 gru 2016, 14:23

Tak BTW działam w finansach i ubezpieczeniach, i nie ma czegoś takiego jak solidniejszy ubezpieczyciel. Ważne jest czy na daną chwilę akcjonariusz/właściciel odkręcił kurek to nie musimy walczyć o kasę. Ja swego czasu musiałem o 1800 zł walczyć z Allianzem mimo, że kasa należała mi się jak psu buda. Jedyne czego trzeba unikać za wszelką cenę to tzw. Directy - AXA, LINK4 i inne tego typu wymysły.

Awatar użytkownika
tomek807
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 26 wrz 2016, 22:43
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1,4 T 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: Łódzkie

Re: Ubezpieczenie

Postautor: tomek807 » 06 gru 2016, 20:01

W Alianzie za pakiet OC/AC/NWW zaproponowali koszt rzędu 4900 zł :) Nie zastanawiając wziąłem ofertę od dealera 3,5% w PZU.

Radek1916L
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra k
Silnik: 1.4 turbo 150 km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Radek1916L » 07 gru 2016, 15:56

Segor pisze:Tylko pamiętajcie, że ubezpieczenie ubezpieczeniu nie równe. Czasami warto dopłacić 200 zł i nie mieć problemów przy ewentualnej szkodzie. Dlatego oprócz ceny trzeba by jeszcze wstawiać OWU... lub chociaż wymienić główne elementy ubezpieczenia, a w szczególności:
- czy jest wpisany udział własny;
- czy amortyzacja części będzie uwzględniona przy wypłacie (stała suma ubezpieczenia);
- czy jest redukcja sumy po ubezpieczeniu (jeżeli będziesz miał więcej szkód, to czy przy kolejnej masz pełne ubezpieczenie, czy pomniejszone o wypłatę z wcześniejszych)
- czy naprawa będzie się odbywać w ASO i na oryginalnych częściach/czy naprawa może być zlecona w wybranym przez siebie warsztacie.
Coś jeszcze Wam przychodzi do głowy?



Kupując ubezpieczenie po pierwsze jeśli jesteś firmą i odliczasz VAT i od samochodu odliczyłeś VAT samochód ubezpieczasz w wartości Netto ( Netto+50% jeśli tylko połowę VAT`u odliczasz, jeśli nie odliczasz VAT`u - firma to w wartości brutto - os. fizyczna nie prowadząca dz. gosp.)
W PZU w pakiecie dealera jest assistance "podstawowy" tzn holują cię w razie awarii, ale musi nastąpić więcej niż 20 km od miejsca zamieszkania/zarejestrowania samochodu - to jest franszyza km można ją znieść za dodatkową opłatą
Jeśli chodzi o AC jest kilka wersji:
ubezpieczenie można zawrzeć w kilku metodach: ASO, sieć partnerska, kosztorys.
W AC warto zwrócić uwagę na: stała suma ubezpieczenia przez 12 miesięcy, brak redukcji sumy ubezpieczenia - suma ubezpieczenia = wartosć pojazdu zgodnie z jego wyposażeniem/ przebieg ect. franszyze integralną tj. w PZU np. jest 300 PLN franszyza integralna nie jest udziałem własnym, to Z.U odpowiada za szkodę po wyżej tej kwoty - swoją drogą warto sprawdzić czy w ofercie nie ma udziału własnego w szkodzie lub w szkodzie kradzieżowej.
Do OC warto dokupić ochronę zniżki po jednej szkodzie ( brak zwyżki na kolejny rok jeśli taka wystąpi) warto też do AC :)
Jeśli ma ktoś pytania odnośnie ubezpieczeń mogę wam pomóc bo sam prowadzę ubezpieczenia komunikacyjne

PS. ktoś napisał żeby zawsze ubezpieczać w wartości brutto, tylko pamiętaj, że jak zostanie wypłacone odszkodowanie tobie w wartości brutto, a odliczasz Vat to Z.U może się o ten Vat zgłosić do ciebie

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: pgrad » 07 gru 2016, 18:57

W pierwszym roku i tak assistance jest z Opla wiec holowanie z okreslontm kilometrażem jest mniejszym problemem
Obrazek

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: komisarzryba » 07 gru 2016, 19:01

pgrad pisze:W pierwszym roku i tak assistance jest z Opla wiec holowanie z okreslontm kilometrażem jest mniejszym problemem

przy przedluzeniu gwarancji do pieciu lat, opel assistance tez jest piec.
béton brut

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: pgrad » 07 gru 2016, 20:39

komisarzryba pisze:
pgrad pisze:W pierwszym roku i tak assistance jest z Opla wiec holowanie z okreslontm kilometrażem jest mniejszym problemem

przy przedluzeniu gwarancji do pieciu lat, opel assistance tez jest piec.


Do zweryfikowania - ale diler coś wspominał że przy 5 latach flexicare assistance jest tylko na 4 lata
Obrazek

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: komisarzryba » 07 gru 2016, 20:42

faktycznie, cztery. mój blad, zle zinterpretowałem zapis. chyba...

Opel Assistance
Liczba lat dodatkowego Opel Assistance : 4
Pierwszy rok jest wliczony w kwotę zakupu samochodu.
béton brut

Awatar użytkownika
remiem
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 24 paź 2016, 21:08
Posiadane auto: Opel Astra V RM 2k17
Silnik: 1.4 Turbo 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: Małopolskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 47 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: remiem » 07 gru 2016, 21:02

komisarzryba pisze:faktycznie, cztery. mój blad, zle zinterpretowałem zapis. chyba...

Opel Assistance
Liczba lat dodatkowego Opel Assistance : 4
Pierwszy rok jest wliczony w kwotę zakupu samochodu.

Dobrze zinterpretowałeś. Pierwszy wliczony, a potem dodatkowo 4 lata. W sumie jest maksymalnie 5 lat. Wówczas czas na zmianę na nowy model. :D
Remi

Radek1916L
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra k
Silnik: 1.4 turbo 150 km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Radek1916L » 08 gru 2016, 09:38

A czytałes ogólne warunki opla Assistance ? jak dla mnie słabe...
Ja pracują w ubezpieczeniach przygotowałem sobie ofertę przy wartości 76 składka Mi wyszła 2200 jednorazowo ... i to co mam:
OC
Ochrona zniżki po jednej szkodzie w OC i AC
AC: stała warość pojazdu brak redukcji wartości pojazdu po szkodzie, naprawy w aso, i holowanie w PL bez limitu km i za granicą do 1000 no i NNW, ale to dodatek.


remiem pisze:
komisarzryba pisze:faktycznie, cztery. mój blad, zle zinterpretowałem zapis. chyba...

Opel Assistance
Liczba lat dodatkowego Opel Assistance : 4
Pierwszy rok jest wliczony w kwotę zakupu samochodu.

Dobrze zinterpretowałeś. Pierwszy wliczony, a potem dodatkowo 4 lata. W sumie jest maksymalnie 5 lat. Wówczas czas na zmianę na nowy model. :D

jacekplacek
Wyjadacz
Posty: 341
Rejestracja: 31 sie 2016, 10:50
Posiadane auto: Astra V ST, Enjoy
Silnik: 1.4 B, 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie
Has thanked: 40 times
Been thanked: 12 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: jacekplacek » 08 gru 2016, 09:48

Radek1916L pisze:A czytałes ogólne warunki opla Assistance ? jak dla mnie słabe...
Ja pracują w ubezpieczeniach przygotowałem sobie ofertę przy wartości 76 składka Mi wyszła 2200 jednorazowo ...

A czy kluczowe w tym nie jest "pracuję w ubezpieczeniach"? Pewnie masz szereg zniżek niedostępnych dla zwykłego śmiertelnika. Ja mam ubezpieczenie wycenione na 2095 zł przy wartości z faktury 63000, w tym ochrona zniżek AC/OC. Wychodzi około 3,3% wartości pojazdu...
Obrazek

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: komisarzryba » 08 gru 2016, 10:04

Radek1916L pisze:A czytałes ogólne warunki opla Assistance ? jak dla mnie słabe...

assistance mam tez w pzu, a to oplowskie, to dodatek do przedluzonej gwarancji. po prostu jest.
béton brut

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Segor » 08 gru 2016, 12:34

Radek1916L pisze:A czytałes ogólne warunki opla Assistance ? jak dla mnie słabe...

A jakie to warunki, bo na stronie http://www.opel.pl/twoj-opel/gwarancja/ ... ogowa.html nie widzę, żadnych dodatkowych OWU, a to co tam jest napisane to źle nie wygląda, tym bardziej, że dostajesz to za darmo.
Obrazek

Radek1916L
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2016, 15:41
Posiadane auto: Astra k
Silnik: 1.4 turbo 150 km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Radek1916L » 08 gru 2016, 13:18

jacekplacek pisze:
Radek1916L pisze:A czytałes ogólne warunki opla Assistance ? jak dla mnie słabe...
Ja pracują w ubezpieczeniach przygotowałem sobie ofertę przy wartości 76 składka Mi wyszła 2200 jednorazowo ...

A czy kluczowe w tym nie jest "pracuję w ubezpieczeniach"? Pewnie masz szereg zniżek niedostępnych dla zwykłego śmiertelnika. Ja mam ubezpieczenie wycenione na 2095 zł przy wartości z faktury 63000, w tym ochrona zniżek AC/OC. Wychodzi około 3,3% wartości pojazdu...


Powiem Ci, że nie jest tu kluczem że zajmuje się czym zajmuje czasem nie warto, ale np: czytając tabelkę na stronie http://www.opel.pl/twoj-opel/gwarancja/ ... ogowa.html - awaria:
Samochód uległ awarii na terenie kraju europejskiego objętego usługą Opel Assitance. - Naprawa w miejscu postoju, a jeżeli konieczne:
• holowanie do najbliższej autoryzowanej stacji obsługi Opla. i tu kluczowe jest do najbliższej autoryzowanej stacji obsługi Opla
czytaj jesteś na wakacjach z rodzinką w gdańsku a mieszkasz dajmy np w krakowie, jest tfu awaria kończysz a właśnie wracasz do domu z gdańska do KRK to odholują cię do GDA nie do KRK. patrz dalej punkt w ramce dadzą Ci samochód zastępczy, ale musisz go zwrócić i odebrać swój ? czyli podróż ? ;) plusem wg. mnie i tylko wg. mnie i zastrzegam jest to moja opinia prywatna jest punkt 3 w tej tabelce.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Segor » 08 gru 2016, 14:14

No zakładam, że awarię zazwyczaj są w stanie zrobić w 24h. A jak nie to przedłużasz sobie wakacje o te 4 dni co Ci gwarantują i wtedy to już chyba na pewno to zrobią, no chyba, że masz mega pecha i czekasz 2 tygodnie na części

EDIT: dostałem dziś auto zastępcze z PZU w ramach assistance na starym aucie:
Obrazek
Obrazek

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: remar » 13 gru 2016, 10:35

Ja mam odbiór za tydzień i diler powiedział że ubezpieczenie to 3,7% przy zakupie na działalność gospodarczą. Tu widzę że można taniej, skąd te różnice?

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Segor » 13 gru 2016, 12:04

Z zachłanności dealera? Zadzwoń do innych dealerów i zapytaj czy u nich można wykupić pakiet ubezpieczenia na auto kupione w innym salonie. Jeżeli dadzą Ci jakąś ofertę, to powiedź to swojemu i pewnie po chwili będziesz miał taką samą/lepszą :) Zapytaj też normalnego agenta o wycenę i jeżeli będzie tańsza to ją pokaż w salonie. Trzeba/można się targować tak samo jak przy zamawianiu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Krzysiec » 13 gru 2016, 20:49

Dzisiaj ubezpieczylem swoje: fakturowa wartosc 86 600 ... Ubezpieczenie w PZU pelne znizki pakiet ac/oc/nw + auto szyba ( kwota ubezpieczenia 2000) + ubezpieczenie znizek + holowanie bez limitu: 2950 PLN zaplacilem. W czwartek ma dostac polise GAP wyceniona na 5 letni okres na 2650zl ... Wg mnie jest ok :)

P.S. Sie nie moge doczekac zeby sie asterixem pochwalic ale pewnie foty dopiero w sobote porobie :/

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Segor » 13 gru 2016, 22:24

Autoszyba na 2000 to średnio wychodzi, bo za mało na przednią szybę, a chyba sporo za dużo na boczne. Z GAP będziesz miał pełną sumę, ale czy masz zachowanie sumy po szkodzie (czy po wypłacie z pierwszej szkody zostanie Ci pomniejszona pozostała suma)?
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Ubezpieczenie

Postautor: Krzysiec » 13 gru 2016, 22:52

Szyba przednia z mojego vin wyszla 1550 czy jakos tak plus robocizna wymiany zalozylem 500 Goscie mi na biezaco sprawdzali cene w salonie (ganialem miedzy pania od ubezpieczen a dilerami/serwisantami :) A z tym gap to dopytam jeszcze... Dopiero w czwartek jade podpisac i ewentualnie zaplacic... Ale w pzu chyba nie ma tam jakichs opcji gap. Jest tylko wybor pomiedzy dlugoscia 3, 4 albo 5 lat.. Do 36 mies dostajesz przy takiej fakturowej kwocie auta do 80 000 PLN roznicy pomiedzy wyplaconym z ac a faktura... A po uplywie 36 mies jest to 60 000

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Segor » 13 gru 2016, 23:02

Ja w PZU w pakiecie dealerskim mam stałą sumę odszkodowania, ale ubezpieczenie tylko na rok.
To ciekawe co piszesz o tej szybie, bo do Omegi kolega zamawiał i kosztowała 2,7k... A jak kleiłem swoją, to facet z Nordglass mówił o 1,7k za zamiennik do AK.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Krzysiec » 13 gru 2016, 23:04

No kurde specjalnie podszedlem zeby mi sprawdzil cene szyby zeby wiedziec na ile ubezpieczyc... Jak mnie wprowadzil w blad to sam to bedzie odkrecac... W czwartek jeszcE raz spytam o cene. Ale taka mi podal. Jeszcze sie upewnial bo mu wyskoczylo ze szyba jest z pakietu wyciszenia...

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: remar » 14 gru 2016, 10:39

Może się komuś przyda to info: ubezpieczamy auto w Warcie i tam się dowiedziałem że jak ktoś posiada dziecko poniżej 13 lat i poda pesel dziecka to ma dodatkowo 10% zniżki.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Krzysiec » 14 gru 2016, 10:58

Segor pisze:Ja w PZU w pakiecie dealerskim mam stałą sumę odszkodowania, ale ubezpieczenie tylko na rok.
To ciekawe co piszesz o tej szybie, bo do Omegi kolega zamawiał i kosztowała 2,7k... A jak kleiłem swoją, to facet z Nordglass mówił o 1,7k za zamiennik do AK.


Segor, dzowniłem jeszcze raz, żeby wyjaśnić te kwestie, o których wczoraj dyskutowaliśmy, a więc już piszę co się dowiedziałem od serwisantów i Pani od ubezpieczeń.

Najpierw sprawa szyby: Podałem jeszcze raz VIN i tym razem inny gość zajmujący się częsciami sprawdził mi ponownie cenę szyby czołowej konkretnie z mojej konfiguracji (pakiet wyciszenia)- nawet podal ze jest w kraju 4 dostepne ... moze myslal ze juz zbilem od wczoraj od wyjechania z salonu :P ;) Tak czy siak koszt takiej szyby to dokladnie: 1567,02 PLN brutto + ewentualny montaż (usługa, kleje itd) 300,400zł czyli w 2000 spokojnie się zamyka. No kurcze dwa razy sprawdzane to raczej sie nie mogą mylic...

Odnośnie ubezpieczenia GAP... Zapytałem jeszcze raz jak to jest. I o ile dobrze ciebie zrozumialem, miałes wątpliwosci czy GAP dorowna mi do faktury czy do wartosci auta po jakichs tam szkodach... W tym przypadku działa AC i to ono wypłaca mi odszkodowanie do wartosci auta w danym momencie... GAP gwarantuje mi stałość kwoty fakturowej z wzieciem pod uwagę tych limitów różnicy pomiedzy wartością AC a fakturą, o ktorych wspominałem (80 000 PLN do 36 miesięcy i 60 000 PLN powyżej 36 mies.) Czyli jesli miałem tam jakies szkody napraiwane z AC to wiadome wartość auta spada wraz z upływem czasu + szkody... Ale GAP gwarantuje mi wypłatę roznicy pomiedzy fakturą, a AC. Czyli zawsze mam stałą kwotę. No chyba ze jakims cudem AC mi wycenią w piątym roku uzytkowania auta na 20 000 a ja z GAP dostanę max 60 000 to wtedy nie dorówna mi do wartości auta która wynosiła 86 800 (6 800 bede wowczas w pałe). Ale to mało prawdopodobne zeby AC wyceniono mi na 20 000 po 5 latach. Taką informację dostałem od Pani która u dilera zajmuje się ubezpieczeniami...

No chyba, ze Ty jeszcze o czyms innym mowiles ;) To pisz to bede dalej molestował kobiete :) P.S. niby kobieta swoje lata ma ale przyznam szczerze ze jeszcze grzechu warta ;)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Segor » 14 gru 2016, 13:23

Jeżeli cena szyby jest ok, to tylko się cieszyć. Tym bardziej, że moje klejenie chyba nie poszło idealnie, bo znów lekki pajączek się pojawił :/

A odnośnie ubezpieczenia to mi chodziło o tzw. "Konsumpcję sumy ubezpieczenia". Czyli jak masz pierwszą szkodę, to czy pomniejszają Ci sumę o wypłacone odszkodowanie. Bez tego przy drugiej szkodzie bardzo łatwo o szkodę całkowitą, nawet jeżeli uszkodzenia były nie duże.
Tutaj piszesz tak, jakby to GAP przejmowało na siebie tę kwestię. Wynikałoby z tego, że dalej łatwo jest o szkodę całkowitą, ale przynajmniej dostaniesz pełne odszkodowanie.
Ja też nie znam się na tym za dobrze, więc lepiej jakby się kolega od ubezpieczeń wypowiedział.
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Krzysiec » 14 gru 2016, 13:32

No GAP bierze na bary wyrównanie do kwoty fakturowej (z tymi widełkami które opisałem) w stosunku do AC, a jak AC sie zachowuje to ja juz nie znaju w kwestii tego co piszesz :/ GAP poprostu wyrównuje to na co nie starczyło z AC (jest to w skrócie mówiąc uzupełnienie AC) I jak pisałem w moim wypadku za 5 lat tego spokoju 2650 zł. Czyli teoretycznie druga kwota ubezpieczenia z ta roznica ze jednorazowo na 5 lat.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Segor » 14 gru 2016, 13:47

No to jeżeli GAP wyrównuje do wartości fakturowej nawet przy pomniejszonej sumie ubezpieczenia, to ok. Pozostaje jednak problem całki przy kolejnej szkodzie - o ile to jest faktycznie problem (tak wszyscy mówią, ale w sumie nie wiem co w tym złego).
Obrazek

birkoff
Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: 12 paź 2016, 20:10
Posiadane auto: Opel Astra K HB
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Chojnice
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: birkoff » 16 gru 2016, 10:31

Moja najlepsza oferta ubezpieczenia pochodzi z PZU:
- koszt 3,4% wartości brutto pojazdu z faktury: 2768 zł
- AC/OC/NNW do 10 tyś zł
- Assistance Super działający w Polsce i Europie od 20 km od miejsca zamieszkania - holowanie w kraju do 150 km, poza granicami do najbliższego ASO - tutaj nie zależy mi, bo mam wykupione dodatkową gwarancję łącznie na 5 lat (a w tym jest opel assistance)
- klauzula niezmienności wartości pojazdu
- klauzula braku redukcji ubezpieczenia
- w kolejnych latach ubezpieczenie rośnie do 3,7 i 4,0%
- GAP na 3 lata za 1399 zł (limit na szkodę do 60 tyś zł).

Więc chyba standard. Zastanawia mnie ten limit w GAP - też taki macie?
Jak to się ma do pokrycia całości kwoty z faktury, w przypadku jakbym np po 6 miesiącach miał szkodę całkowitą? Jak to wygląda w kolejnych latach, np. załóżmy, że gdybym po dwóch latach i 10 miesiącach miał szkodę całkowitą, albo ktoś by mi ukradł auto, to też dostanę całość z faktury, czy może już kwotę pomniejszoną o utratę wartości auta po 2 latach (jaka będzie wpisana w umowie ubezpieczenia)?
W przypadku braku GAP, jak rozumiem z AC zawsze dostanę kwotę wartości ubezpieczenia pomniejszoną o utratę wartości auta?

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Krzysiec » 16 gru 2016, 10:53

Poczytaj moje posty wczesniejsze... Jest to limit na roznice pomiedzy AC a fakturą...

A co do kilometrazu, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Assistance z gwarancji 5 letniej opla działa tylko i wyłącznie w ramach napraw gwarancyjnych (czyli jak padnie Ci cos co uniemozliwi dalsza jazde i bedzie to objete gwarancją), a co zrobisz w momencie jakiejs kolizji lub innego wydarzenia drogowego? (zwlaszcza z Twojej winy) Mnie to wytlumaczyl pieknie diler... zeby nie mylic tych dwoch assistance bo myslalem identycznie jak Ty ;) i wykupilem za 120 zniesienie limitu km...

birkoff
Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: 12 paź 2016, 20:10
Posiadane auto: Opel Astra K HB
Silnik: 1.6 Turbo 200KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Chojnice
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: birkoff » 16 gru 2016, 11:24

Ok już rozumiem z tym limitem w pierwszym roku. Natomiast jak to będzie wyglądało w kolejnych latach. Bo rozumiem, że jak będę podpisywał umowę ubezpieczenia na drugi rok, to wartość auta będzie mniejsza i taka suma ubezpieczenia będzie wpisana w umowie (np. spadnie z 81 400 do 75 000 zł). W tym wypadku rozumiem, że AC pokryje 80% z tych 75 000 zł, a GAP pokryje pozostałe 20% (przy czym nie więcej niż 60 000 zł)?

U mnie holowanie bez limitu w Polsce i do 1000 km poza granicą kosztuje dodatkowe 180 zł. W przypadku dwóch dłuższych wyjazdów w roku, nie wiem czy mi się to opłaca.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Ubezpieczenie

Postautor: Krzysiec » 16 gru 2016, 11:28

Dokładnie tak działa GAP... Jest to uzupełnienie AC ;) GAP gwarantuje ci stałość kwoty FAKTUROWEJ (a nie wartosci rynkowej) i uzupełnia do niej to co tracisz na wartosci rynkowej w przypadku AC (które własnie wypłaciłoby Ci wartość rynkową auta). W moim przypadku są to limity do 36 mies (80 000 PLN roznicy) po 36 miesiacu (60 000 PLN róznicy) - mam na 5 lat GAP.

Odnosnie limitów... Napisałem to tylko po to zebys wiedział ze Assistance od OPEL FLEX CARE działa na innej zasadzie ;) I zholują Cie tylko wtedy gdy jazde uniemozliwi wadliwy element podlegający gwarancji (a nie stluczka itp itd.)


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości