Zakup Astry ST 1,6 CDTi AT...no właśnie?

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Freeman1988
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:22
Posiadane auto: opel astra IV ST
Silnik: 1.6/110
Rocznik auta: 2012
Miasto: wa-wa
Województwo: mazowsze

Zakup Astry ST 1,6 CDTi AT...no właśnie?

Postautor: Freeman1988 » 28 lip 2016, 11:47

Witajcie koleżanki i koledzy, chciałbym być tutaj nowym pełnoprawnym użytkownikiem i pewne kroki w tym kierunku czynię, do rzeczy:

jestem szczęśliwym użytkownikiem astry IV ST z 2012 i przymierzam się do zakupu nowego modelu.
Obecnym autem zrobiłem 162k km, myślę, że połowa po mieście, auto ma 110 KM i teraz trochę sugeruje się doświadczeniami z obecnego auta. Nowe auto będzie autem firmowym, myślę, że roczny przebieg teraz to jakieś 40k, perspektywa 3-4 lat - okres leasingu, natomiast myślałem, aby docelowo je zostawić (wszystko będzie zależało od tego co z autem będzie się działo).

- generalnie 110KM to trochę mało dla ciężkiej czwórki , wiem, że astra V jest lżejsza, nawet do 300kg, natomiast pytanie czy wersja silnikowa 136 KM jest bezpiecznym wariantem, czy ma może jakieś bolączki o których słyszeliście?:
- zawsze marzył mi się automat, dużo czasu spędzam w korkach i uśmiecham się na samą myśl, że miałbym tylko jedną nogą operować - zdaję sobie sprawę, że wymagają zmiany zachowań, natomiast czy przy ewnetualnej sprzedaży z przebiegiem 200k ludzie nie będą go omijać szerokim łukiem.

- jestem umówiony na jazdę próbną "po zmroku" aby przetestować te matrycowe światła, ale w ciągu 15 minut i jazdy po mieście wszystkiego nie doświadczę- jakie są Wasze wrazenia?

na razie to tyle, w ogóle to dzięki za te dyskusje, bo otworzyło mi to oczy na kwestie rabatowania itd.;)

TMN
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 01 lip 2016, 18:47
Posiadane auto: Renault Megane
Silnik: 1,5 dci 110KM
Rocznik auta: 2014
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: Zakup Astry ST 1,6 CDTi AT...no właśnie?

Postautor: TMN » 28 lip 2016, 12:02

Przede wszystkim wyjedź za miasto na nieoświetloną drogę jeśli chcesz sprawdzić matryce. Ja tak zrobiłem i pozbyłem się dylematu zamawiać czy nie. Zamówiłem.

Freeman1988
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2016, 11:22
Posiadane auto: opel astra IV ST
Silnik: 1.6/110
Rocznik auta: 2012
Miasto: wa-wa
Województwo: mazowsze

Re: Zakup Astry ST 1,6 CDTi AT...no właśnie?

Postautor: Freeman1988 » 28 lip 2016, 12:45

postaram się, może sprzedawca nie spęka. Poważnie to na "zachętę" działają odbiory, na zamówienia do końca lipca odbiór był by w grudniu... co z kolei prowokuje kolejne pytani- lepiej zaczekać miesiąc i mieć auto z produkcją w dowodzie 2017...


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości