Brokerzy samochodowi

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
zdzichu500
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 22 sie 2017, 21:11
Posiadane auto: Astra g
Silnik: 1.7 CDTI
Rocznik auta: 2007
Miasto: Krk
Województwo: Małopolska

Brokerzy samochodowi

Postautor: zdzichu500 » 23 sie 2017, 20:28

Witam

Przymierzam się do zakupu nowego Opla i pierwszy raz będzie to chyba auto z salonu. Czytam sobie ile udaje się niektórym wytargować w salonie i zastanawiam się czy ktoś sprawdzał czy zakup przez pośrednika ma sens - tzn. czy można dostać większy rabat niż uzyskany samodzielnie u dealera. Zakup jest na osobę prywatną, więc wszelki specjalne oferty dla firm i grup zawodowych (bo do żadnej z preferowanych się z żoną nie zaliczamy) raczej odpadają.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kojot
Wyjadacz
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:25
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Województwo: Śląskie
Has thanked: 41 times
Been thanked: 13 times

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: Kojot » 23 sie 2017, 20:41

Co do brokerów to nie wiem. Ale pamiętaj że jest oferta Selgros dla klientów indywidualnych (13-15% rabatu)
Obrazek

zdzichu500
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 22 sie 2017, 21:11
Posiadane auto: Astra g
Silnik: 1.7 CDTI
Rocznik auta: 2007
Miasto: Krk
Województwo: Małopolska

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: zdzichu500 » 23 sie 2017, 21:09

Chyba nie ma (już albo chwilowo) tak dobrych ofert w Selgrosie. Widzę, że na Astrę K ST z katalogowej ceny 90 400 zeszło na 85 250. Inne wersje podobne rabaty.

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: FPWroclaw » 23 sie 2017, 21:35

Rabatu większego nie dostaniesz - żeby to zrozumieć trzeba prześledzić jak działają takie instytucje. Powiedzmy, że chcesz kupić samochód i masz oferty z kilku salonów w okolicy - natomiast nie chcesz/nie masz czasu na kierowanie zapytań po całej Polsce - udajesz się do pośrednika który wysyła zapytanie do swoich dealerów.

Oferta którą dostaniesz zawsze będzie w cenie miała ukrytą prowizję dla pośrednika oprócz marży dealera - zazwyczaj 1%. Lepiej jest faktycznie popytać kilku dealerów o ich wycenę i warunki - a następnie samemu zdecydować jaka oferta wygrywa.

GM zakazuje sprzedaży samochodów w hurcie po cenach flotowych dla klientów którzy są tzw. pośrednikami i je odsprzedają. mamy na to swoje sposoby - zapisy w umowach i czarne listy firm którym samochodów się nie sprzedaje. Także w Oplu i PL nie funkcjonuje coś takiego jak kupno samochodu od brokera. Są tylko pośrednicy którzy na tym zarabiają.
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

Awatar użytkownika
Kojot
Wyjadacz
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:25
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Województwo: Śląskie
Has thanked: 41 times
Been thanked: 13 times

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: Kojot » 23 sie 2017, 21:46

Na firmę nadal jest dobra oferta, ale na indywidualnych przycięli.
Trzeba szukać, pytać i porównywać. Jeden broker będzie miał słabą ofertę inny lepszą. I zawsze można próbować pokazać ofertę brokera dealerowi żeby zszedł z ceny :)
Obrazek

Dagregi
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2017, 11:19
Posiadane auto: Opel Astra ST Dynamic
Silnik: 1.6 AT 200 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Pruszcz Gdański
Województwo: Pomorskie

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: Dagregi » 24 sie 2017, 08:55

Ja od brokera dostałem dużo lepszą ofertę niż od jakiegokolwiek dilera - a wysłałem zapytania do wielu z całej Polski.
Ostatecznie jednak kupiłem w salonie w swoim mieście.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: Segor » 24 sie 2017, 09:25

No to skoro dostałeś lepszą ofertę, to czemu kupiłeś w salonie?
Obrazek

Dagregi
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2017, 11:19
Posiadane auto: Opel Astra ST Dynamic
Silnik: 1.6 AT 200 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Pruszcz Gdański
Województwo: Pomorskie

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: Dagregi » 24 sie 2017, 14:29

Z kilku powodów:
- zależało mi aby kupić samochód tam gdzie mieszkam, bo nie trzeba jeździć a przede wszystkim (z doświadczeń moich znajomych) jesteś inaczej traktowany podczas serwisu i obsługi gwarancyjnej jeśli jesteś "swój" klient
- trochę obawiałem się kupna samochodu od brokera.
Rozwijając ostatni punkt - atrakcyjna cena u brokera wynika często z tego, że sprowadzają samochody z zagranicy. Z tego powodu też brokerzy sprzedają raczej droższe samochody. Dla tańszych nie opłaca się kombinować. Ogólnie - trochę się obawiałem ew. problemów jakie mógłby robić serwis z takim samochodem.
Broker zaproponował mi atrakcyjną cenę (kilka % poniżej najlepszej ceny z salonu) oraz całkiem dobry leasing ze współpracującego Raiffeisena, więc być może trzeba było jednak skorzystać :) Był to broker polecany z innego forum samochodowego, gdzie kilka osób już korzystało z jego usług.

lponiew
Nowicjusz
Posty: 83
Rejestracja: 21 lip 2017, 13:32
Posiadane auto: Astra
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik auta: 2017
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: lponiew » 24 sie 2017, 15:40

Dagregi pisze:Ja od brokera dostałem dużo lepszą ofertę niż od jakiegokolwiek dilera - a wysłałem zapytania do wielu z całej Polski.
Ostatecznie jednak kupiłem w salonie w swoim mieście.

Ile procent dostałeś (jeśli nie tajemnica handlowa :) )?

Awatar użytkownika
Baldi
Wyjadacz
Posty: 256
Rejestracja: 16 lut 2017, 13:38
Posiadane auto: ST Elite Carbon Flash 18/225/40
Silnik: 1.6DTH / 136KM / SS
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie, Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: Baldi » 24 sie 2017, 18:00

Dagregi pisze: atrakcyjna cena u brokera wynika często z tego, że sprowadzają samochody z zagranicy.


Broker to taka marketingowa nazwa na laweciarza, czy jak? Bo nie skumalem :)

Dagregi
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 13 kwie 2017, 11:19
Posiadane auto: Opel Astra ST Dynamic
Silnik: 1.6 AT 200 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Pruszcz Gdański
Województwo: Pomorskie

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: Dagregi » 25 sie 2017, 08:27

lponiew pisze:Ile procent dostałeś (jeśli nie tajemnica handlowa :) )?

Broker zaproponował mi 17.33% rabatu.

Added in 6 minutes 57 seconds:
Baldi pisze:Broker to taka marketingowa nazwa na laweciarza, czy jak? Bo nie skumalem :)

Nie wiem kto to jest laweciarz... (operator lawety, w sensie pomoc drogowa?) A broker to ktoś kto zajmuje się sprzedażą nowych samochodów, różnych marek, na indywidualne zamówienie. Zazwyczaj dotyczy to marek premium, bo sprowadzając je z zagranicy można kupić je (czasami) znacznie taniej. Jeśli komuś zależy na jakimś wyposażeniu/kolorze itp. niedostępnym w Polsce to również może skorzystać z oferty brokera. Ciekawostka: salony Skody sprzedadzą samochód w kolorze niedostępnym w Polsce z odpowiednią dopłatą :)

Oreu
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2017, 13:46
Posiadane auto: Opel
Silnik: 1.6
Rocznik auta: 2016
Miasto: Radzionków
Województwo: Śląskie

Re: Brokerzy samochodowi

Postautor: Oreu » 28 sie 2017, 18:41

Maiłem raz do czynienia z brokerem z Warszawy. Rzeczywiście wyszło to sporo taniej niż oferty katalogowe z salonu. Przy czym czekałem na auto kilka miesięcy ogólnie miało być ma październik/listopad w praktyce było dopiero bodajże na przełomie stycznia / lutego nie pamiętam już dokładnie. Oczywiście rocznik z poprzedniego roku, więc realnie w salonie by wyszło chyba podobnie. Co się nawkurzałem to moje. To pewnie zależy też od człowieka, który to załatwia. Więc nie można wszystkich do jednego wora wrzucać. Aczkolwiek w salonie też można negocjować cenę.

Ogólnie można też sporo zaoszczędzić na zakupie samochodu wybierając jakiś tani leasing, bo nie wszystkie oferty są opłacalne. Teraz są też leasingi konsumenckie dla osób fizycznych, ale wiadomo najlepszy leasing jest dla firm, bo wtedy można sobie wrzucić w koszty i jak znajdziemy jakiś tani leasing i mamy normalnie funkcjonującą firmę, to dzięki oszczędności na podatku finalnie leasing jest najtańszy, tańszy nawet od zakupu za gotówkę. Tylko trzeba dobrze wybrać. Polecam poczytać artykuł na ten temat: Tani leasing samochodowy. W przypadku leasing też są brokerzy, którzy nam wyszukają najtańszy i najlepszy leasing dla naszego przypadku. To wszystko oczywiście też zajmuje nieco czasu, trzeba porównać oferty, poszukać, podzwonić, ale można kupić auto dużo taniej, o ile się ma na to czas.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości