Wydanie karty pojazdu

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
maxtron
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 04 cze 2017, 06:50
Posiadane auto: Jakie masz auto?
Silnik: 1,4
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo

Wydanie karty pojazdu

Postautor: maxtron » 20 cze 2017, 19:00

Pytanie do znających temat: czy wydanie karty pojazdu do nowego samochodu dealer MUSI wydać za dormo? ..czy tez MOŻE pobierać za to opłatę? Jakaś podstawa prawna do jednego z dwóch rozwiązań?

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: Krzysiec » 20 cze 2017, 19:08

U mnie to było 30 zl

Added in 1 minute 52 seconds:
I z tego co wiem to zależy tylko od dilera czy chce Ci dać jeszcze "rabat" w postaci karty pojazdu. Wiem że na forum to jest tak 50/50... Ale swoją drogą trochę to niepoważne przy takich kwotach jeszcze 30 zł wyciągac z klienta

Awatar użytkownika
format
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: 23 kwie 2017, 23:01
Posiadane auto: Opel Astra V ST Elite
Silnik: 1.6 Turbo S/S 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 22 times
Been thanked: 17 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: format » 20 cze 2017, 21:25

35zł

Cóż, mnie przy wydatku rzędu 100.000 jakieś 35 zupełnie różnicy nie robi. To są trzy dziesiąte promila.

tapatalked
Główną funkcją Wielkiego Ptaka jest pomóc zrozumieć dzieciom, że wcale nie trzeba od razu wiedzieć wszystkiego, natomiast wszystkiego można się pomału nauczyć i warto pytać innych, jeśli się czegoś nie wie.

gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: gravity1287 » 20 cze 2017, 22:20

format, myślę że nie chodzi o to czy Ciebie stać czy nie, ale o kwestię wrażenia jakie po sobie posostawia dealer na odchodne. Tak samo jak Ci dealer nie doleje paliwa (chociaż 5 litrów) do nowego auta i staniesz przed dojazdem do stacji, to raczej nie powiesz że stać Ciebie na dotankowanie i nie musiał on nic dolewać.
maxtron - gdzie w umowie miałeś zapis, że dealer musi Ci wydać kartę pojazdu?:) Dealer z różnych powodów może nie wydać karty pojazdu (np. zapomnieć) i wtedy płacisz 75zł przy rejestracji za wydanie karty pojazdu.

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: man1utek » 21 cze 2017, 23:02

W Warszawie pobierano opłatę 35 zł

mpa
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 17 maja 2017, 18:47
Posiadane auto: Opel Astra ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bełchatów
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: mpa » 21 cze 2017, 23:28

ja dziś przy odbiorze auta płaciłem 43zł, na oczy jej nie widziałem bo ma ją mój leasing

Awatar użytkownika
format
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: 23 kwie 2017, 23:01
Posiadane auto: Opel Astra V ST Elite
Silnik: 1.6 Turbo S/S 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 22 times
Been thanked: 17 times

Re: RE: Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: format » 21 cze 2017, 23:36

gravity1287 pisze:format, myślę że nie chodzi o to czy Ciebie stać czy nie, ale o kwestię wrażenia jakie po sobie posostawia dealer na odchodne. Tak samo jak Ci dealer nie doleje paliwa (chociaż 5 litrów) do nowego auta i staniesz przed dojazdem do stacji, to raczej nie powiesz że stać Ciebie na dotankowanie i nie musiał on nic dolewać.
maxtron - gdzie w umowie miałeś zapis, że dealer musi Ci wydać kartę pojazdu?:) Dealer z różnych powodów może nie wydać karty pojazdu (np. zapomnieć) i wtedy płacisz 75zł przy rejestracji za wydanie karty pojazdu.

Well, Opel to marka dla biednych i musiałbym na głowę upaść by liczyć na to że dealer zatankuje mi samochód i uiści opłaty które nie leżą w jego gestii. Zostawienie 10 litrów w każdym samochodzie i opłacenie książek pojazdu, zakładając że sprzedaje się powiedzmy jeden dziennie to 45 zł za paliwo + 35 za książkę = 80 zł dziennie ekstra kosztów. Razy 24 dni w miesiącu to 2000 zł miesięcznie a więc 24000 złotych rocznie. Zupełnie pomijane jeśli sprzedajesz auta na wysokich marżach, niestety auta dla biednych nie sprzedają się na wysokich marżach. Reasumując, ja ich rozumiem.

tapatalked
Główną funkcją Wielkiego Ptaka jest pomóc zrozumieć dzieciom, że wcale nie trzeba od razu wiedzieć wszystkiego, natomiast wszystkiego można się pomału nauczyć i warto pytać innych, jeśli się czegoś nie wie.

gravity1287
Klubowicz
Posty: 649
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:57
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 60 times
Been thanked: 36 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: gravity1287 » 22 cze 2017, 00:03

eehh format, przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Nie każę dolewać 10litrów paliwa, czy wydawać darmo kartę pojazdu. Napisałem że w dobrym tonie jest dolanie przez dealera przysłowiowej kapki paliwa, aby nie stanąć za bramą salonu. Dealerzy często dolewają kilka litrów by nie było takiej sytuacji. A co do karty pojazdu to napisałem że może nawet jej wcale nie wydawać i wtedy płacisz w urzędzie.
Czy na prawdę jesteś taki biedny że kupiłeś nową astrę ("Well, Opel to marka dla biednych")??

Awatar użytkownika
format
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: 23 kwie 2017, 23:01
Posiadane auto: Opel Astra V ST Elite
Silnik: 1.6 Turbo S/S 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 22 times
Been thanked: 17 times

Re: RE: Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: format » 22 cze 2017, 06:06

gravity1287 pisze:eehh format, przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Nie każę dolewać 10litrów paliwa, czy wydawać darmo kartę pojazdu. Napisałem że w dobrym tonie jest dolanie przez dealera przysłowiowej kapki paliwa, aby nie stanąć za bramą salonu.


Zapytajmy zatem użytkowników forum. Kto z was nie dojechał na stację po zakupie samochodu? Kto stanął zaraz za bramą salonu? Niech zgadnę, nikt?

gravity1287 pisze:Czy na prawdę jesteś taki biedny że kupiłeś nową astrę ("Well, Opel to marka dla biednych")??


Oczywiście że jestem. Opel to marka tak samo premium jak Skoda, ma w sobie tyle prestiżu co meble Ikea czy żarcie w McDonald's. Możesz sobie wmawiać że tak nie jest i ja to nawet w zupełności rozumiem. Gdyby nie chodziło o pieniądze to ja jeździłbym teraz pewnie Teslą S.


tapatalked
Główną funkcją Wielkiego Ptaka jest pomóc zrozumieć dzieciom, że wcale nie trzeba od razu wiedzieć wszystkiego, natomiast wszystkiego można się pomału nauczyć i warto pytać innych, jeśli się czegoś nie wie.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: RE: Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: Krzysiec » 22 cze 2017, 07:08

format pisze:
gravity1287 pisze:eehh format, przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Nie każę dolewać 10litrów paliwa, czy wydawać darmo kartę pojazdu. Napisałem że w dobrym tonie jest dolanie przez dealera przysłowiowej kapki paliwa, aby nie stanąć za bramą salonu.


Zapytajmy zatem użytkowników forum. Kto z was nie dojechał na stację po zakupie samochodu? Kto stanął zaraz za bramą salonu? Niech zgadnę, nikt?



No ja nawet nie moglem wyjechac niemal z salonu! Dlaczego? Dltego ze przy wymianie kół z letnich (fabrycznych) na zimowe (odbior w grudniu) nie dało sie nawet zaprogramować czujników cisnienia (które wymagają jakiejs tam ilosci paliwa) - diler podszedl i powiedział, że pasuje podjechac na stacje i dotankowac i wtedy wrocic to skonczą wydanie auta. Całe szczęscie stacja paliwa jest 100m od dilera. Jakby nie mogl zatankowac przynajmniej tych 5 litrow (które chyba muszą byc) - było ponizej litra... Bez komentarza. Wiec nie tak do konca nikt. Jakby stacja była nieco dalej a po drodze "zimowe" korki to na bank bym stanął albo wczesniej musiałbym jak idiota do nowego auta z kanistra zalewac...

Awatar użytkownika
format
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: 23 kwie 2017, 23:01
Posiadane auto: Opel Astra V ST Elite
Silnik: 1.6 Turbo S/S 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 22 times
Been thanked: 17 times

Re: RE: Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: format » 22 cze 2017, 08:24

Krzysiec pisze:No ja nawet nie moglem wyjechac niemal z salonu! Dlaczego? Dltego ze przy wymianie kół z letnich (fabrycznych) na zimowe (odbior w grudniu) nie dało sie nawet zaprogramować czujników cisnienia (które wymagają jakiejs tam ilosci paliwa)


Ale ja nie pytam o problemy egzystencjalne dealera. Czy po wyjeździe z salonu zabrakło ci paliwa? Holowałeś samochód?
Główną funkcją Wielkiego Ptaka jest pomóc zrozumieć dzieciom, że wcale nie trzeba od razu wiedzieć wszystkiego, natomiast wszystkiego można się pomału nauczyć i warto pytać innych, jeśli się czegoś nie wie.

mpa
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 17 maja 2017, 18:47
Posiadane auto: Opel Astra ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bełchatów
Województwo: Łódzkie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: mpa » 22 cze 2017, 12:24

akurat z tego dolewania paliwa to ja miałem ubaw jak auto stało w Russelsheim na montażu ogrzewania postojowego bo tam dolewali kilka razy po 500 ml :D bo testowali pewnie czy działa itp :D
Od dealera odebrałem mając 2 litry w baku, stacja 200 metrów od dealera, więc bez stresu.
Auta wydają z takim stanem paliwowym z jakim ściągają z lory i wcale im się nie dziwie, tu 5 litrów, tam 5 litrów i by poszli z torbami sumując rok takiej zabawy.

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Wydanie karty pojazdu

Postautor: KEJ » 22 cze 2017, 13:51

Trochę inna sytuacja, marka, kraj... ale takie działanie było super przemyślane i długofalowe. Po tej akcji Lexus ponoć wystrzelił ze sprzedażą w USA. Pomyślcie jaki by był odbiór marki Opel odebierając zatankowane auto... (pomijam dyskusje o kosztach dla dealera itp bo rozumiem biznes)

http://magazynauto.interia.pl/rozrywka/ ... Id,1103492

Nie bez znaczenia był jednak poziom obsługi, jaki obowiązywał w salonach Lexusa. Gdy jesienią 1989 roku okazało się, że pierwsza partia nowych LS-ów wymaga akcji serwisowej, w ciągu zaledwie trzech tygodni naprawiono 8000 samochodów. Ich nabywców nie wzywano jednak do serwisów - auta odbierano spod domów i tam je odstawiano, umyte, zatankowane i z niezobowiązującym prezentem na fotelu pasażera. Na czas wizyty w serwisie klienci otrzymali pojazdy zastępcze.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: Krzysiec » 22 cze 2017, 13:55

KEJ ... A teraz slyszysz: OPEL i jak głową w mur :D

Apejron
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 11 cze 2017, 12:35
Posiadane auto: Astra V HB Dynamic
Silnik: 1.4T
Rocznik auta: 2017
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: Apejron » 22 cze 2017, 13:59

Ponoć kiedyś (lata 80-te) zepsuł się Rolls-Royce facetowi. RR podmienili mu wóz i zakazali mówić, że RR się popsuł

Wysłane za pomocą sygnałów dymnych

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: KEJ » 22 cze 2017, 14:03

To życie i biznes :) To był tylko przykład z innego segmentu i z USA. Ja odbierałem dwa różne auta z salonu premium i w obu wskazano mi gdzie jest najbliższa stacja benzynowa bo w baku były tylko opary. Nie wiem jaki jest standard wydawania aut w innych krajach ale w PL czy to Opel czy premium jest tak samo

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: FPWroclaw » 22 cze 2017, 14:17

O podstawach prawnych nie powiem nic wiążącego.
Natomiast dobry dealer nie skasuje klienta za KP - jej koszt to około 35 zł brutto.

Mamy stację 50 m od salonu - przyjmuje się, że samochód musi mieć tyle paliwa by dojechać do ''pierwszej najbliższej stacji" - taka tez jest informacja dla klienta.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2017, 14:26 przez FPWroclaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

Awatar użytkownika
Budus
VIP
Posty: 4573
Rejestracja: 05 cze 2016, 13:30
Posiadane auto: Insignia
Silnik: 2.0 174KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Katowice
Województwo: śląskie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 160 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: Budus » 22 cze 2017, 14:20

To ja miałem dobrego dilera;) tylko rabat nie taki jak Ciebie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
kuba
Moderator
Posty: 6664
Rejestracja: 10 cze 2016, 01:03
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2016
Miasto: ,,,
Województwo: ,,,
Has thanked: 574 times
Been thanked: 316 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: kuba » 22 cze 2017, 14:30

No mój mnie nie skasował, paliwa było więcej niż 5 l - a dealer nie do końca dobry. Paradoks ;)
Przepięknie jest... i tylko tlenu mniej...

Awatar użytkownika
Mieszko66
Weteran
Posty: 1098
Rejestracja: 26 maja 2016, 23:18
Posiadane auto: Opel Astra V ST
Silnik: 1.4 Turbo 150
Rocznik auta: 2016
Miasto: Szczecin
Województwo: Zachodniopomorskie
Has thanked: 94 times
Been thanked: 34 times

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: Mieszko66 » 22 cze 2017, 20:10

Co kraj to obyczaj, co dealer to inaczej. U mnie było w baku 5 litrów, a za kartę płaciłem.
Mieszko66
Obrazek

falconeye
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:01
Posiadane auto: Astra ST
Silnik: 1.4T 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Województwo: śląskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Wydanie karty pojazdu

Postautor: falconeye » 23 cze 2017, 08:21

U mnie natomiast 5 l paliwa i nie płaciłem za kartę pojazdu. W sensie na fakturze była za nią cena, ale o tyle została obniżona cena samochodu.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości