Proces rejestracji.

Tutaj omawiamy przymiarki i zakupy nowej Astry 5
Awatar użytkownika
Damiano
Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: 15 lut 2017, 12:06
Posiadane auto: Astra V ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Mikołów/Ornontowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Proces rejestracji.

Postautor: Damiano » 04 cze 2017, 11:40

Witam. Mam dwa pytania odnośnie rejestracji:
1. Czy rejestrując auto w urzędzie komunikacji starostwa muszę już mieć zapłacony podatek od wzbogacenia (PCC) i legitymować się tegoż faktu potwierdzeniem, czy też jest mi dany jakiś czas by uiścić tę opłatę na rzecz urzędu skarbowego?
2. Moja Astra będzie mieć dwóch właścicieli, mnie i żonę. Czy proces rejestracji auta może przeprowadzić tylko żona? Tzn.czy wystarczy że na druku rejestracji z wydziału komunikacji starostwa będziemy oboje podpisani, ale proces przedłożenia kompletu dokumentów w ww. urzędzie będzie dokonywać wyłącznie małżonka?

cichy1024
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2016, 19:10
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 TURBO 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kalisz/Wrocław
Województwo: Wielkopolskie/Dolnośląskie
Been thanked: 3 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: cichy1024 » 04 cze 2017, 11:57

witam,
ad 1
przy zakupie nowego auta nie płacisz podatku od wzbogacenia.
ad 2
wydaje mi się że musicie być oboje albo dać upoważnienie to powinno załatwić sprawę

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: pgrad » 04 cze 2017, 12:24

ad.2
Pelnomocnictwi na druku z właściwego urzędu komunikacji - uwaga na przyszłość do każdej sprawy z autem w urzędzie będziesz musiał przedstawiać takie upoważnienie za każdym razem, bez upoważnienia wizyta obu osób na kogo jest auto.
Obrazek

Awatar użytkownika
Gral48
Weteran
Posty: 710
Rejestracja: 17 mar 2017, 11:21
Posiadane auto: Astra V HB Elite RM17
Silnik: 1,4 Turbo ( MT6 ) 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: RUMIA
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: Gral48 » 04 cze 2017, 12:44

Ja tak miałem z poprzednim samochodem:
Pierwsza rejestracja: jeżeli żona będzie rejestrować, nich wpisze się jako właściciel, ty będziesz dopisany jako współwłaściciel:
Do pierwszej rejestracji napisz upoważnienie żonie, potem już nie będziesz musiał ( wzór upoważnienia znajdziesz w netcie ), nie musisz na oficjalnym druku z urzędu, bo jako najbliższa rodzina, poświadczenie upoważnienia nie podlega opłacie ( nie szkodzii "zabrać" ze sobą D.O. żony ), gdyby urzędnik był upierd....y.
Sprzedawca powinien ci dać komplet dokumentów do rejestracji , w tym fakturę VAT ( na marginesie mając fakt.VAT nigdy nie płacisz podatku !)

Awatar użytkownika
KEJ
VIP
Posty: 1640
Rejestracja: 17 kwie 2017, 13:41
Posiadane auto: XC60
Silnik: B4
Rocznik auta: 2020
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 66 times
Been thanked: 55 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: KEJ » 04 cze 2017, 14:49

Niektórzy dealerzy maja tez usługę rejestracji samochodu. Dajesz upoważnienie i xero dowodu i wszystko masz elegancko załatwione.

Awatar użytkownika
Kojot
Wyjadacz
Posty: 180
Rejestracja: 22 lut 2017, 21:25
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Województwo: Śląskie
Has thanked: 41 times
Been thanked: 13 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: Kojot » 04 cze 2017, 16:26

Jedna rzecz co do upoważnienia, nie wiem jak w innych urzędach, ale w DG można dać upoważnienie dotyczące tylko aktualnie załatwianej sprawy (np. rejestracja), albo dotyczące wszystkich spraw związanych z danym autem. Jak złożysz to pierwsze to przy każdej innej sprawie trzeba złożyć nowe upoważnienie. Jeśli dasz to drugie to będzie w systemie i następnym razem już nie musisz nowego dawać (np. przy przerejestrowaniu bądź wyrejestrowaniu, czy wyrobieniu duplikatu dokumentów, czy nawet odebraniu stałego dowodu rej.).
Obrazek

wisniowy
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 29 mar 2017, 21:13
Posiadane auto: Opel Astra V HTB
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: wisniowy » 04 cze 2017, 17:28

Taka mała dygresja, teraz firmy ubezpieczeniowe liczą składkę droższą gdy jest więcej niż jeden właściciel.

Awatar użytkownika
Damiano
Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: 15 lut 2017, 12:06
Posiadane auto: Astra V ST Dynamic
Silnik: 1.4 Turbo 150KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Mikołów/Ornontowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Proces rejestracji.

Postautor: Damiano » 04 cze 2017, 18:02

To jeszcze jedno podrzucę wam pytanie z zakresu rejestracji. Czy żeby wyjechać z salonu nowym samochodem muszę go koniecznie uprzednio zarejestrować/ubezpieczyć, czy może mogę wyjechać na blachach tymczasowych/salonowych a reszty formalności dopełnić w ciągu najbliższych dni (ilu?)?

wisniowy pisze:Taka mała dygresja, teraz firmy ubezpieczeniowe liczą składkę droższą gdy jest więcej niż jeden właściciel.

O ile droższą? Zresztą, mój dealer przebąkiwał coś o specjalnej ofercie pakietu ubezpieczeniowego za 3,5% wartości auta, w takim przypadku chyba nie ma znaczenia, ilu jest właścicieli?

wisniowy
Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: 29 mar 2017, 21:13
Posiadane auto: Opel Astra V HTB
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 5 times
Been thanked: 3 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: wisniowy » 04 cze 2017, 18:50

Dopóki masz pakiet będzie tak samo, po kilku latach jak będziesz chciał zmienić ubezpieczyciela to będzie miało znaczenie. Kumpel ma Lagunę III na współwłasność i wychodzi drożej niż gdyby miał ją sam. Różnica kilku stówek.

pimi
Nowicjusz
Posty: 69
Rejestracja: 18 maja 2017, 23:40
Posiadane auto: ASTRA V HB Szary Granit
Silnik: 1.4 / 150 KM / AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 5 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: pimi » 04 cze 2017, 19:34

Damiano pisze:To jeszcze jedno podrzucę wam pytanie z zakresu rejestracji. Czy żeby wyjechać z salonu nowym samochodem muszę go koniecznie uprzednio zarejestrować/ubezpieczyć, czy może mogę wyjechać na blachach tymczasowych/salonowych a reszty formalności dopełnić w ciągu najbliższych dni (ilu?)?


Moim zdaniem nie wyjedziesz na innej rejestracji, niż wydanej na siebie. Samochody nowe, do sprzedaży, w salonie nie mają rejestracji, tylko samochody DEMO ją mają. Salon nie może dać dowolnych numerów na przetrwanie do czasu własnej rejestracji.

Podobnie jest z ubezpieczeniem. Nie można wyjechać bez ubezpieczenia, a to zostanie wydane na konkretny, już zarejestrowany samochód.

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: daro » 04 cze 2017, 19:52

Inaczej tego zrobić się nie da. Musisz mieć uprzednio zarejestrowany samochód co wiąże się z posiadaniem ubezpieczenia. Wersja demo działa w ten sposób

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: man1utek » 05 cze 2017, 09:57

Musisz mieć upoważnienie- na obowiązujacym druku. Potem jak coś załatwiasz możesz powiedzieć, że w aktach sprawy jest Twoje pełnomocnictwo, ale też możesz mieć świeże ( nie zaszkodzi).
Od nowego auta z salonu nie opłacasz nic odnośnie podatku.

Awatar użytkownika
Snoopek
Nowicjusz
Posty: 96
Rejestracja: 09 lut 2017, 11:25
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Lesko
Województwo: Podkarpackie
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: Snoopek » 05 cze 2017, 15:38

Jak rejestrowałem samochody firmy to miałem pełnomocnictwo wydrukowane na papierze firmowym. Nie musiał być druk oficjalny. Tylko opłata jakaś była - chyba kilkanaście złotych.

rzadki
Wyjadacz
Posty: 215
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:27
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 150 (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 18 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: rzadki » 25 lis 2017, 15:29

Witam, mam pytanie do osób, które kupowały samochód u dealera na odległość. Jak rozwiązać to logistycznie?
1. Auto przyjeżdża do dealera, za chwilę dojeżdżają dokumenty. Czy jechaliście do dealera po odbiór tych dokumentów, czy korzystaliście z przesyłki kurierskiej?
2. Mając dokumenty w ręku idę do Wydziału Komunikacji aby zarejestrować samochód, ale ubezpieczenie chciałbym również kupić u dealera. Jedziecie wtedy do niego aby podpisać dokumenty dot ubezpieczenia? Czy da się to zrobić na odległość?
3. Z kompletem tablic i dowodem jadę do dealera po odbiór pojazdu.

Bo chyba nie ma możliwości aby wyrobić dokumenty w mieście dealera i uzyskać jakieś tablice tymczasowe?

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: RE: Re: Proces rejestracji.

Postautor: odl » 25 lis 2017, 15:39

rzadki pisze:2. Mając dokumenty w ręku idę do Wydziału Komunikacji aby zarejestrować samochód, ale ubezpieczenie chciałbym również kupić u dealera. Jedziecie wtedy do niego aby podpisać dokumenty dot ubezpieczenia? Czy da się to zrobić na odległość?


Rejestrując pierwszy raz w wydziale nie musisz mieć wykupionego ubezpieczenia. To donosisz przy odbiorze stałego dowodu. Do dealera po odbiór (i ewentualne ubezpieczenie) jedziesz z tablicami i tymczasowym dowodem.

rzadki
Wyjadacz
Posty: 215
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:27
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 150 (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 18 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: rzadki » 25 lis 2017, 15:58

Tak, zrobiłem skrót myślowy, chodziło mi o to, że po zarejestrowaniu pojazdu, tego samego dnia należy wykupić ubezpieczenie, czy można kupić ubezpieczenie na odległość a dopełnić formalności kilka dni później, osobiście już podczas odbioru samochodu? Szukam opcji jak ograniczyć przejazdy między moim miastem a miastem dealera.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: Segor » 25 lis 2017, 20:47

Nie ubezpieczysz auta bez rejestracji.
Obrazek

Miron

Proces rejestracji.

Postautor: Miron » 25 lis 2017, 22:07

rzadki pisze:... czy można kupić ubezpieczenie na odległość a dopełnić formalności kilka dni później, osobiście już podczas odbioru samochodu? Szukam opcji jak ograniczyć przejazdy między moim miastem a miastem dealera.

można, to zależy od agenta. Czy Ci zaufa. Zadzwoniłem do salonu, „mój” sprzedawca podał pani od ubezpieczeń dane samochodu. Ja podałem numer rejestracyjny i inne potrzebne dane. Polisę opłaciłem i odebrałem przy odbiorze auta.
Edyta dodaje, że polisa jest wystawiona z dniem rejestracji auta.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2017, 22:07 przez Miron, łącznie zmieniany 1 raz.

rzadki
Wyjadacz
Posty: 215
Rejestracja: 11 wrz 2017, 22:27
Posiadane auto: Astra K ST Dynamic
Silnik: 1.4 150 (B14XFT MT6)
Rocznik auta: 2017
Miasto: Gdańsk
Województwo: pomorskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 18 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: rzadki » 25 lis 2017, 22:33

Dzięki Miron, skoro poszło u Ciebie to myślę, że nie będzie problemu i u mnie. Mimo wszystko zadzwonię wcześniej do dealera, czy pójdzie na taki układ.

Awatar użytkownika
Gral48
Weteran
Posty: 710
Rejestracja: 17 mar 2017, 11:21
Posiadane auto: Astra V HB Elite RM17
Silnik: 1,4 Turbo ( MT6 ) 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: RUMIA
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times

Re: Proces rejestracji.

Postautor: Gral48 » 26 lis 2017, 10:28

Jeżeli masz numer rejestracji samochodu ( tymczasowy dow. rej ), to nie ma problemu z ubezpieczeniem "na odległość", jeżeli zrobisz przelew. Przecież większość wykupuje ubezpieczenia samochodu przez internet!! A wszystkie potrzebne dane samochodu powinien podać Ci diler.
Ja zawsze tak robię, mimo żę do dilera mam kilkanaście kilometrów.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości