trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Wszystko co się zepsuło i wymaga naprawy, dodaj tutaj i wszyscy będą wiedzieć.
Bogdan8
Wyjadacz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2016, 13:49
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kuj. - pomorskie
Been thanked: 5 times

trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Bogdan8 » 30 paź 2016, 14:40

po włączeniu zapłonu załącza się radio - głośność wyciszona, dźwięk jakby radio nie było dostrojone (szumy. trzaski). Po uruchomieniu silnika bez zmian. Do tego jeśli jestem blisko przeszkody włącza się czujnik parkowania i wydaje bardzo głośne impulsowe nieczyste dźwięki (jakby coś się sprzęgało). To samo jeśli są włączone kierunkowskazy. Dźwięki te są słyszalne w głośnikach. Dopiero po kilkakrotnych próbach wyłączenia silnika i ponownym uruchomieniu (3,4 próby) wszystko wraca do normy.
Miałem też ten sam problem co użytkownik damian0007 odnośnie odpalania - rozrusznik nie reagował ( wszystko ciemne jakby brakowało prądu w akumulatorze). Po wizycie w serwisie wgrano nowy program i sprawdzono masę. Widać, że to nie to, bo już miałem kolejny taki przypadek. Zmieniałem kluczyki na zapasowe, na razie jest ok.

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: odl » 30 paź 2016, 17:44

widziałem ostatnio coś takiego na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=6kMuLzWPR9w
miałem nadzieję, że to jednostkowy przypadek.. ale wygląda na to, że każdego może dopaśc.. :/

cichy1024
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2016, 19:10
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 TURBO 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kalisz/Wrocław
Województwo: Wielkopolskie/Dolnośląskie
Been thanked: 3 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: cichy1024 » 30 paź 2016, 20:08

również miałem podobną sytuacje 2-3 w ciągu 5 miesięcy. Dzwoniłem do Onstar i powiedzieli że wszystko ok - że system nic nie wskazuje na usterkę. zawsze tak się działo jak serwisy były zamknięte.

aster

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: aster » 30 paź 2016, 20:42

Cichy nie masz po co dzwonić do onstar, bo oni nie mają dostępu do błędów w aucie. Ale pocieszę cię, że serwisy też zawsze pierwszy raz słyszą o jakimś problemie i grają wariata. Bez najmniejszej chęci spróbowania rozwiązania problemu. Bardzo mnie to dziwi, że Opel ma taką politykę zamiatania pod dywan wszystkich problemów z nową astrą, bo już ponad rok model jest na rynku, i powinni klientom pomagać, bo postępując w ten sposób zniechęcają ludzi do siebie i jest wielce prawdopodobne, że przy kolejnym zakupie marka Opel zostanie z automatu odrzucona.
Co do tematu, zaliczyłem to 2 razy. Problem znikał po wyłączeniu auta, zamknięciu i odczekaniu kilku minut. Mimo wszystko tak nie może być.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Segor » 30 paź 2016, 22:07

Prędzej czy później znajdą źródło problemu. Niemniej trochę słabo, że tak zbywają klientów. Wystarczyło by udawać, że się starają. Błędy zdarzają się zawsze, ważne żeby z sytuacji wyjść z twarzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
radekmas
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2016, 17:55
Posiadane auto: Opel astra V ST
Silnik: 1.4 t 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: Mazowieckie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: radekmas » 31 paź 2016, 17:33

U mnie też jeden raz pojawiły się opisane wyżej trzaski. Po wyłączeniu silnika i odczekaniu kilku minut problem zniknął. Jeszcze nie zgłosiłem tego w ASO, ale na pewno zgłoszę przy najbliższej okazji.

Dadziuk
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 02 lis 2016, 10:00
Posiadane auto: astra
Silnik: 1.4 Turbo
Rocznik auta: 2016
Miasto: Białystok
Województwo: Podlaskie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Dadziuk » 02 lis 2016, 10:04

Miałem to samo ostatnioi pojechałem od razu do ASO, jednak zanim serwis na to zerknął było już po "problemie". Mam od razu dzwonić jak znowu się pojawi.
Podobno już parę osób to zgłaszało i problemem jest podgrzewanie tylnej szyby :shock:

Bogdan8
Wyjadacz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2016, 13:49
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kuj. - pomorskie
Been thanked: 5 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Bogdan8 » 02 lis 2016, 13:43

w moim przypadku do tego problemu dochodziło zawsze w momencie włączenia zapłonu ( wtedy załącza się radio i od razu szumy, trzaski). Ogrzewanie tylnej szyby mam wyłączone ???. Napiszę o tym problemie po wizycie w serwisie Opla https://www.youtube.com/watch?v=6kMuLzWPR9w

bama
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 07 lip 2016, 09:26
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1.4T 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: Pruszków
Województwo: mazowieckie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: bama » 04 lis 2016, 18:21

Też tak miałem, dwa razy dzień po dniu rano. Wyłączenie zapłonu nic nie pomagało choć nie próbowałem kilkukrotnie. To było kiedy w nocy były przymrozki więc obstawiałem, że to ma coś może z niską temperaturą. Na razie jest ok. Zobaczymy zimą.
Poza tym miałem jeszcze ze dwa albo trzy przypadki, że radio grało jak jakieś stare marnej jakości radyjko, zupełnie bez dynamiki. Inne dźwięki typu kierunkowskazy czy czujnik cofania były ok.

dharekh
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2016, 19:23
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Libiąż
Województwo: małopolskie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: dharekh » 04 lis 2016, 19:29

miesiąc temu miałem ten sam problem. Będąc w serwisie poinformowali mnie że opel już pracuje nad aktualizacją systemu sterującego jednostką multimedialną. Widziałem biuletyn informacyjny opla wysłany do serwisu

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Segor » 06 lis 2016, 11:52

Jak nie chcecie czekać na pomysły ASO, to możecie w razie wystąpienia problemu spróbować wypiąć bezpiecznik od ogrzewania tylnej szyby - nr 29. Może jakimś cudem pomoże :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Shivver » 14 lis 2016, 10:14

dharekh pisze:miesiąc temu miałem ten sam problem. Będąc w serwisie poinformowali mnie że opel już pracuje nad aktualizacją systemu sterującego jednostką multimedialną. Widziałem biuletyn informacyjny opla wysłany do serwisu



Czy ta aktualizacja będzie dostępna za darmo? Wiadomo mniej więcej kiedy?

U mnie ten problem też się pojawił póki co dwa razy na dwie sekundy. Nic wielkiego, ale czasami bardzo nieprzyjemne to jest.

Traper
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 12 lis 2016, 19:18
Posiadane auto: Range Rover Sport SVR / Astra ST 150 KM
Silnik: RR SRV 5.0 / Astra 1.4 150 KM
Rocznik auta: 0
Miasto: Frankfurt am Main
Województwo: BRD
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Traper » 14 lis 2016, 21:47

To samo tu...
W niemieckim forum tez ludzie sie skarza.
U mnie wystepuje, jezeli Akku ma napecie na granicy 12V.
Podejrzewam ale z racji zawodu, ze to problem zwiazany oprogramowaniem.
Prawdopodobnie 4.0 leci na embeded Windows 6.0 CE
Muzeum.

Bogdan8
Wyjadacz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2016, 13:49
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kuj. - pomorskie
Been thanked: 5 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Bogdan8 » 23 lis 2016, 16:50

wczoraj byłem w serwisie Opla. wgrano nowy program, sprawdzono akumulator i to wszystko...

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Shivver » 23 lis 2016, 16:54

Bogdan8 pisze:wczoraj byłem w serwisie Opla. wgrano nowy program, sprawdzono akumulator i to wszystko...


pomogło?

Bogdan8
Wyjadacz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2016, 13:49
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kuj. - pomorskie
Been thanked: 5 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Bogdan8 » 23 lis 2016, 17:05

wczoraj było ok. dzisiaj jeszcze nie korzystałem z samochodu, to nie dzieje się codziennie, ale od marca miałem z 7 przypadków - zobaczymy jakby co to znowu zjawię się w serwisie. Trzeba koniecznie zgłaszać takie i inne przypadki, to może producent podejmie jakieś działania ?

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: luxasek » 24 lis 2016, 16:02

U mnie dzisiaj to wystąpiło mojej żonie jak wracała z pracy, jak poszedłem później do auta już było wszystko ok :// czy ktoś już coś więcej wie w temacie?

plonek
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2016, 16:31
Posiadane auto: Astra 5
Silnik: 1.4
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: plonek » 01 gru 2016, 16:33

U mnie to samo. Dwa razy w przeciągu miesiąca. Dzisiaj dzwoniłem do ASO i umówiłem się na poniedziałek.
Zauważyłem że u mnie dzieje się to za każdym razem po tym jak auto stoi na dworze i pada na nie deszcz.
Dam znać co stwierdzili spece z ASO

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: luxasek » 02 gru 2016, 12:23

Dziś byłem w ASO w środę jadę na aktualizację oprogramowania już mieli o tym pojecie i wiedzieli o co chodzi więc zobaczymy:-)

Bogdan8
Wyjadacz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2016, 13:49
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kuj. - pomorskie
Been thanked: 5 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Bogdan8 » 02 gru 2016, 19:22

może problem został rozwiązany, ponieważ będąc w ASO również w tej sprawie jak i innej dotyczącej odpalania samochodu został wgrany kolejny już nowy program i na razie jest ok. ... zobaczymy

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: luxasek » 07 gru 2016, 20:36

Dziś wygrali mi nowe oprogramowanie więc zobaczymy jak będzie stwierdzili ze powinno już być wszystko ok. Android Auto działa bez problemu po aktualizacji. Jedynie co zauważyłem to że znikła mi możliwość wybrania ze źródeł AUX. Pewnie to niedopatrzenie związane z tym że w RM17 wycofali te złącze.

cichy1024
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2016, 19:10
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 TURBO 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kalisz/Wrocław
Województwo: Wielkopolskie/Dolnośląskie
Been thanked: 3 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: cichy1024 » 10 gru 2016, 22:14

dzisiaj byłem z tym problemem w salonie. Powiedziano mi że wgranie nowego oprogramowania nie pomaga. GM myśli nad rozwiązaniem i proszono mnie abym skontaktował się w połowie stycznia,

userzz
Wyjadacz
Posty: 226
Rejestracja: 20 lis 2016, 10:45
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Lublin
Województwo: Lubelskie
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: RE: Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: userzz » 10 gru 2016, 23:33

luxasek pisze:Dziś wygrali mi nowe oprogramowanie więc zobaczymy jak będzie stwierdzili ze powinno już być wszystko ok. Android Auto działa bez problemu po aktualizacji. Jedynie co zauważyłem to że znikła mi możliwość wybrania ze źródeł AUX. Pewnie to niedopatrzenie związane z tym że w RM17 wycofali te złącze.

Masz r4.0? Wiem ze to troche offtop ale szczegolnie interesuje mnie sprawa AA po aktualizacji

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: RE: Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: luxasek » 11 gru 2016, 08:04

userzz pisze:
luxasek pisze:Dziś wygrali mi nowe oprogramowanie więc zobaczymy jak będzie stwierdzili ze powinno już być wszystko ok. Android Auto działa bez problemu po aktualizacji. Jedynie co zauważyłem to że znikła mi możliwość wybrania ze źródeł AUX. Pewnie to niedopatrzenie związane z tym że w RM17 wycofali te złącze.

Masz r4.0? Wiem ze to troche offtop ale szczegolnie interesuje mnie sprawa AA po aktualizacji

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Tak mam R4.0 Ja odbieralem auto w połowę lipca AA już miałem i działał bez problemu , po aktualizacji tez działa bezproblemowo mam wrażenie nawet ze chodzi szybciej
Ostatnio zmieniony 11 gru 2016, 08:26 przez luxasek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: luxasek » 11 gru 2016, 08:24

cichy1024 pisze:dzisiaj byłem z tym problemem w salonie. Powiedziano mi że wgranie nowego oprogramowania nie pomaga. GM myśli nad rozwiązaniem i proszono mnie abym skontaktował się w połowie stycznia,


A u mnie zaś powiedzieli ze maja rozwiązanie i wgranie tego oprogramowania sprawę zalatwi więc czas pokaże zobaczymy czy się powtórzy sytuacja

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Shivver » 11 gru 2016, 12:54

Jestem umówiony na przyszłą sobotę do ASO w celu sprawdzenia problemu, zobaczymy czy rozwiążą problem i w jaki sposób. Dam znać.

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Shivver » 28 gru 2016, 16:05

A więc byłem dziś w ASO (Car Center Wrocław) w sprawie tego trzeszczenia, które czasami dochodzi z głośników. Po 2,5 godzinnej diagnozie stwierdzili że centrala nie pozwala im póki co wgrywać nowego oprogramowania, gdy tylko dostaną zgodę skontaktują się ze mną. Niestety nawet przybliżonej daty nie dostałem, dlatego problem wciąż nierozwiązany =/

Awatar użytkownika
Teed
Klubowicz
Posty: 466
Rejestracja: 08 lis 2016, 14:35
Posiadane auto: Astra V ST
Silnik: 1,6 B16SHT MT6 200KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: S-w
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 63 times
Been thanked: 16 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Teed » 28 gru 2016, 16:35

Ciekawe, domyślam się , że zrobili wpis i gwarancja będzie przedłużona o czas pozwolenia na wgranie nowego oprogramowania. W końcu opłaciłeś auto, i powinno być sprawne w pełnym zakresie.
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Shivver » 28 gru 2016, 16:40

Teed pisze:Ciekawe, domyślam się , że zrobili wpis i gwarancja będzie przedłużona o czas pozwolenia na wgranie nowego oprogramowania. W końcu opłaciłeś auto, i powinno być sprawne w pełnym zakresie.
Pozdrawiam


Nie, nawet wpisu nie ma. Bo nic nie zrobili. A gwarancję mam jeszcze przez prawie 5 lat więc może się doczekam ;)

Będę męczył też inne ASO we Wrocławiu.

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: luxasek » 28 gru 2016, 17:46

U mnie po aktualizacji oprogramowania miesiąc temu problem ustal i jak narazie się nic nie dzieje odpukac


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości