trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Wszystko co się zepsuło i wymaga naprawy, dodaj tutaj i wszyscy będą wiedzieć.
Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Segor » 20 sty 2017, 22:01

userzz pisze:Rada - jeśli sytuacja się powtórzy mam odłączyć klemę.
To ja proponuje Ci, żebyś przedstawił im swoją radę: jeżeli nie znajdą rozwiązania problemu, to zwracasz auto z tytułu niezgodności produktu z umową.
Obrazek

maniac
Nowicjusz
Posty: 63
Rejestracja: 01 sty 2017, 22:18
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 Turbo 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: maniac » 01 lut 2017, 09:58

Segor pisze:To ja proponuje Ci, żebyś przedstawił im swoją radę: jeżeli nie znajdą rozwiązania problemu, to zwracasz auto z tytułu niezgodności produktu z umową.


Tak z ciekawości, ktoś zna taki przypadek z życia ? W sensie że ktoś się wqrzył i zwrócił auto z tytułu niezgodności produktu z umową ?

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Segor » 01 lut 2017, 10:19

Znany jest przypadek, gdy wymienili auto, bo były niedomalowane elementy karoserii (brak lakieru od spodu drzwi i na niektórych wewnętrznych elementach). W przypadku jak tu z radiem, to bez pomocy prawnika by się nie obeszło. W sensie jak sam przyjdziesz do serwisu i tak powiesz, to pewnie panowie Cię wyśmieją, ale prawnie jest to jak najbardziej możliwe. Elementy, które tutaj nie działają, są kluczowymi elementami pojazdu i znacząco wpływa na komfort użytkowania. Zatem wątpię, żeby jakiś sędzie nie przychylił się do wniosku, że powyższa usterka znacząco zmniejsza komfort użytkowania , a wręcz uniemożliwia korzystanie z produktu - ergo produkt niezgodny z umową.
Obrazek

Awatar użytkownika
George
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:16
Posiadane auto: Vauxhall Astra Sri
Silnik: 1.4 16V turbo 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sutton in Ashfield
Województwo: Wielka Brytania
Has thanked: 26 times
Been thanked: 30 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: George » 01 lut 2017, 17:33

Segor pisze:Znany jest przypadek, gdy wymienili auto, bo były niedomalowane elementy karoserii (brak lakieru od spodu drzwi i na niektórych wewnętrznych elementach). W przypadku jak tu z radiem, to bez pomocy prawnika by się nie obeszło. W sensie jak sam przyjdziesz do serwisu i tak powiesz, to pewnie panowie Cię wyśmieją, ale prawnie jest to jak najbardziej możliwe. Elementy, które tutaj nie działają, są kluczowymi elementami pojazdu i znacząco wpływa na komfort użytkowania. Zatem wątpię, żeby jakiś sędzie nie przychylił się do wniosku, że powyższa usterka znacząco zmniejsza komfort użytkowania , a wręcz uniemożliwia korzystanie z produktu - ergo produkt niezgodny z umową.

Dodaj ze z poziomu radia masz dodtep do ustawien systemow, jest odpowiedziale za pnsluge ksmerki cofania, buzzera od czujnikow parkowania i wuala :)
Obrazek

Pozdrawiam Grzesiek. :twisted:

Awatar użytkownika
fox75
Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2017, 14:40
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 125km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: fox75 » 21 kwie 2017, 15:42

No i raz w serwisie z problemem nie pomogło a ASKO TARNOWSKIE GÓRY drugi raz z tym samym szukali oprogramowanie zmienili i po dwóch miesiącach znowu w trakcie jazdy sie to pojawiło, a że niedaleko byłem KANCLERZA W RUDZIE ŚLĄSKIEJ to z usterką na gorąco do nich wyszedł elektromechanik i usłyszał na żywo co się dzieje był bardzo zdziwiony objawami. Umówiony jestem na środę damy szansę KANCLERZOWI bo ASKO poległo zobaczymy co oni zrobią :D

Awatar użytkownika
fox75
Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2017, 14:40
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 125km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: fox75 » 29 kwie 2017, 19:19

Oprogramowanie zmienione ciekawe czy coś się zmieni

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: luxasek » 29 kwie 2017, 19:54

fox75 pisze:Oprogramowanie zmienione ciekawe czy coś się zmieni



Powinno być ok mi aktualizowaliw Kanclerzu w grudniu od tego czasu się już nie pojawiło :-)

Awatar użytkownika
fox75
Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2017, 14:40
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 125km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: fox75 » 30 kwie 2017, 08:50

Na ekranie radia w lewym dolnym rogu po aktualizacji też ci się pojawia znak stop gdy włanczają się czujniki parkowania bo u mnie taki nowy dodatek się pokazał

Awatar użytkownika
luxasek
Wyjadacz
Posty: 306
Rejestracja: 29 wrz 2016, 12:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4T XFL 125 bez S/S
Rocznik auta: 2016
Miasto: Świętochłowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 53 times
Been thanked: 10 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: luxasek » 30 kwie 2017, 09:17

fox75 pisze:Na ekranie radia w lewym dolnym rogu po aktualizacji też ci się pojawia znak stop gdy włanczają się czujniki parkowania bo u mnie taki nowy dodatek się pokazał


Tak dokładnie pojawił się znaczek stop w lewym dolnym roku + dodatkowo zauważyłem ze:
- zmieniła się ikonka android auto
- ikonki z BT czy wyciszenia pojawiają się dopiero jak włączona jest ta opcja( poprzednio byly szare a jak się funkcja aktywowala robiła się biala)
- znikła mi opcja AUX jak wchodzę w źródła

No i więcej zmian nie zauważyłem oprócz tego że wszystko odpukac chodzi elegancko :-)

Awatar użytkownika
fox75
Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2017, 14:40
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 125km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: fox75 » 30 kwie 2017, 10:01

Na to nie zwróciłem uwagi ale sprawdzę

cichy1024
Nowicjusz
Posty: 54
Rejestracja: 09 wrz 2016, 19:10
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 TURBO 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Kalisz/Wrocław
Województwo: Wielkopolskie/Dolnośląskie
Been thanked: 3 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: cichy1024 » 30 kwie 2017, 21:07

opowiem Wam historie swojego radia. Na początku miałem objawy "trzeszczenia" więc wgrano mi nowe oprogramowanie w Kaliszu. Zmieniły się ikonki, pojawił się STOP a najważniejsze android auta zaczął działać. Już się cieszyłem że wszystko ok, a tu niespodzianka. Radio zaczęło się podczas jazdy resetować - wyłączać. Więc pojawiłem się w serwisie we Wrocławiu. Powiedziano że wgrano kolejną wersje oprogramowania. Człowiek szczęśliwy, zadowolony ale niespodziewanie zrobiło się to samo z małym ale. Tym ale jest wyświetlający się interfejs radia - ten obrazek co wyświetla się podczas uruchamiania radia. Raz się wyświetla stara wersja (czerwona) a raz niebieska (nowa). jeśli nie wiecie o co chodzi to mam zdjęcia. 26.04 byłem trzeci raz z tą samą usterką, za każdym razem wygrywają od nowa i dzieje się to samo. Najnowszym rozwiązaniem jakie mi zaproponowali to wymiana radia na nowe. Bardzo dziwna sprawa z tym radiem ale staramy się wyjaśnić sprawę. Jak dostane nowe radio to dam znać czy usterka minęła.

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Shivver » 30 kwie 2017, 21:53

Ja po akcji serwisowej i wgraniu nowego oprogramowania zadowolony byłem że problem z trzeszczeniem ustał, bo przez kilka miesięcy problemu nie było, a dziś znów dźwięki przez moment trzeszczały. Nie mam pojęcia dlaczego to wróciło, ale zgłoszę to przy przeglądzie =/

petrolhead
Wyjadacz
Posty: 156
Rejestracja: 27 mar 2017, 19:48
Posiadane auto: Astra K hatchback Enjoy Business Plus
Silnik: 1.4 Turbo 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wroclaw
Województwo: Dolnoslaskie
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: petrolhead » 08 maja 2017, 12:06

Jutro mam miec wgrywane nowe oprogramowanie. Dzisiaj zadzwoniono do mnie z aso w celu potwierdzenia wizyty. Poproszono mnie o przywiezienie karty kodow. Szczerze mowiac nie pamietam zebym cos takiego dostal. Dwoch moich kolegow z pracy ktorzy ostatnio kupili astre 5 tez nie kojarza karty kodow. Dostarczaliscie cos takiego do aso przy upgradzie oprogramowania?

Awatar użytkownika
pgrad
VIP
Posty: 2346
Rejestracja: 30 maja 2016, 23:17
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: B14XFT (1.4T s/s 150KM) 6T35
Rocznik auta: 2016
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 64 times
Been thanked: 139 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: pgrad » 08 maja 2017, 13:36

@petrolhead w moim przypadku przy akcji przywoławczej dotyczącej Navi900 diler poprosił także o kartę kodową.
Zgodnie z informacją od mojego dilera, karty kodowe posiadają już tylko nieliczne model Opla. Przy odbiorze diler powinien podać Ci kod dotyczący kluczyków - mi go zapisał i przekazał przy odbiorze auta. Jeśli cokolwiek będziesz robił z autem, gdzie potrzebny będzie ten kod a Ty go nie masz, ASO ma możliwość jego weryfikacji, ale ta przyjemność kosztuje jeśli mnie pamięć nie myli coś ok 100 zł jeśli nie więcej.
Obrazek

Templaris
Klubowicz
Posty: 468
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:42
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150KM AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Templaris » 08 maja 2017, 13:48

petrolhead pisze:Jutro mam miec wgrywane nowe oprogramowanie. Dzisiaj zadzwoniono do mnie z aso w celu potwierdzenia wizyty. Poproszono mnie o przywiezienie karty kodow. Szczerze mowiac nie pamietam zebym cos takiego dostal. Dwoch moich kolegow z pracy ktorzy ostatnio kupili astre 5 tez nie kojarza karty kodow. Dostarczaliscie cos takiego do aso przy upgradzie oprogramowania?


Też mnie poproszono o karty kodów. To jest KOMPROMITACJA serwisu na całego wiesz czemu?
W Astra K nie ma kodów były w J. Oznacza to, że są zaje***** niekompetentni, nie mieli szkolenia z K i nigdy nie serwisowali na porządznie takiego auta. Jak im to powiedziałem jak mnie poprosili o kartę to bladość na ich twarzy była malowana. Wstyd na całego, od tamtej pory całują mnie po stopach tak się przypalili.

Kody są w systemie w Niemczech

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: man1utek » 08 maja 2017, 13:54

hahah tak to jest jak uczeń przerośnie mistrza :) brawo Ty:)!!

petrolhead
Wyjadacz
Posty: 156
Rejestracja: 27 mar 2017, 19:48
Posiadane auto: Astra K hatchback Enjoy Business Plus
Silnik: 1.4 Turbo 125
Rocznik auta: 2016
Miasto: Wroclaw
Województwo: Dolnoslaskie
Has thanked: 21 times
Been thanked: 8 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: petrolhead » 08 maja 2017, 14:14

Templaris pisze:Jak im to powiedziałem jak mnie poprosili o kartę to bladość na ich twarzy była malowana. Wstyd na całego, od tamtej pory całują mnie po stopach tak się przypalili.


A skad wiedziales ze nie ma kodow w K? ja w pierwszej chwili pomyslalem ze zgubilem ale cos mi nie pasowalo ze 2 moich kolegow tez niczego takiego nie pamieta

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: komisarzryba » 08 maja 2017, 14:19

ja pytałem o to przy odbiorze. nie dostałem, bo nie ma.
béton brut

Awatar użytkownika
fox75
Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: 14 sty 2017, 14:40
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 125km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bytom
Województwo: Śląskie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: fox75 » 08 maja 2017, 19:31

W IV miałem taką kartę do V nie dostałem żadnej karty z kodami

Templaris
Klubowicz
Posty: 468
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:42
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.4 Turbo S/S 150KM AT
Rocznik auta: 2017
Miasto: Wpisz miasto
Województwo: Wpisz województwo
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Templaris » 08 maja 2017, 22:35

petrolhead pisze:A skad wiedziales ze nie ma kodow w K? ja w pierwszej chwili pomyslalem ze zgubilem ale cos mi nie pasowalo ze 2 moich kolegow tez niczego takiego nie pamieta

Bo wiedziałem to od gościa który mi sprzedawał auto, taki dealer w plenerze i się gość za głowę złapał jak mu powiedziałem o tych kodach że chcą

winnicki
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:28
Posiadane auto: Opel Astra V ST Dynamic
Silnik: 1,4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Województwo: Śląskie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: winnicki » 13 cze 2017, 17:06

Dzisiaj z trzeszczeniem i strasznymi dźwiękami zmierzy się ASO w Dąbrowie Górniczej.. Coś czuję że bez efektu...

Bogdan8
Wyjadacz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2016, 13:49
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kuj. - pomorskie
Been thanked: 5 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Bogdan8 » 13 cze 2017, 20:28

powinni dać radę. Miałem tą "przypadłość" dużo wcześniej i serwis opanował - wgrano nowy soft i jest ok.

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Shivver » 13 cze 2017, 21:58

Ja też myślałem że nowym softem przy okazji akcji przywolawczej to załatwili, ale niestety nie. Trzeszczenie wrócilo.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

mmgrzegorz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 09 cze 2016, 17:11
Posiadane auto: Astra V
Silnik: 125 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Słupsk
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 5 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: mmgrzegorz » 13 cze 2017, 22:21

Kiedyś z raz zatrzeszczało (nawet napisałem o tym gdzieś tutaj na forum), ale za to często, raz, dwa na miesiąc gubiło ustawienia (po ponownym włączeniu grała inna stacja lub folder/album mp3). Wspomniałem na przeglądzie, dostałem nową wersję i póki co gra to co ma grać.
Ale ostatnio zauważyłem to co cichy1024:
(..) wyświetlający się interfejs radia - ten obrazek co wyświetla się podczas uruchamiania radia. Raz się wyświetla stara wersja (czerwona) a raz niebieska (nowa)
:lol: Ale też i nie zawsze gapię się na radio :) Czerwone logo jest ciemniejsze i może włącza się w trybie nocnym, a jaśniejsze niebieskie w dziennym i tak ma być ?

winnicki
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 25 lis 2016, 12:28
Posiadane auto: Opel Astra V ST Dynamic
Silnik: 1,4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Województwo: Śląskie

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: winnicki » 14 cze 2017, 00:05

winnicki pisze:Dzisiaj z trzeszczeniem i strasznymi dźwiękami zmierzy się ASO w Dąbrowie Górniczej.. Coś czuję że bez efektu...


Wgrano nowe oprogramowanie. Podobno tym razem ma pomóc (poprzednim razem nie dało rady).

Dodatkowa ciekawostka: brudny i parujący prawy przedni reflektor to wina braku zaślepki - albo zapomnieli założyć, albo tak była założona że spadła. :o I teraz pytanie kto zapłaci za wymianę :?

Awatar użytkownika
Shivver
Klubowicz
Posty: 490
Rejestracja: 16 paź 2016, 19:33
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Walencja
Województwo: Hiszpania
Has thanked: 24 times
Been thanked: 19 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Shivver » 14 cze 2017, 02:30

winnicki pisze:Wgrano nowe oprogramowanie. Podobno tym razem ma pomóc (poprzednim razem nie dało rady).

Podaj model radia i numery oprogramowania.

Bogdan8
Wyjadacz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2016, 13:49
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kuj. - pomorskie
Been thanked: 5 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Bogdan8 » 04 lip 2017, 15:51

po dłuższym czasie wrócił problem z "trzeszczącym radiem" co prawda na razie tylko raz. Po wyłączeniu silnika i po postoju ok. 2,30 godz. wszystko działa normalnie ???

Awatar użytkownika
leON22
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2017, 22:23
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2015
Miasto: Częstochowa
Województwo: Śląskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: leON22 » 26 lip 2017, 23:53

Witam , widzę że trafiłem na odpowiednie forum , bo od ponad roku mam problem z "trzeszczącym radiem" , w sumie zdarzyło się to kilka razy ale na przeglądzie zapomniałem o tym wspomnieć , natomiast wczoraj dopadł mnie inny problem , a mianowicie przestał działać zamek centralny ( nie mogłem zamknąć auta z kluczyka pilota , myślałem że to bateria - biorę zapasowy to samo :( Do kompletu zapaliła się kontrolka od kontroli ciśnienia w oponach TPMS ( na wyświetlaczu nie pokazywało wartości ciśnień w żadnym z kół ) :( Oczywiście serwis , diagnoza - zawiesił się jakiś tam sterownik , pomogło odłączenie kabelka od masy w bagażniku , jak się to powtórzy mogę to w ten sam sposób sam naprawić ;) Ciekawe co jeszcze można tym sposobem naprawić ?

Bogdan8
Wyjadacz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2016, 13:49
Posiadane auto: Opel Astra V
Silnik: 1,4 100 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Bydgoszcz
Województwo: Kuj. - pomorskie
Been thanked: 5 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Bogdan8 » 12 mar 2018, 17:05

po dłuższym czasie ten temat do mnie wrócił, a mianowicie po rozruchu w głośnikach słychać "trzeszczące radio" a także inne dźwięki. Po włączeniu kierunkowskazów również słychać impulsy przerywacza jak również impulsy z czujnika parkowania w przypadku kiedy on zadziała. Po wyłączeniu radia bez zmian, dopiero po wyłączeniu zapłonu i ponowny rozruch i jest ok.

Awatar użytkownika
Chorwat
Weteran
Posty: 1471
Rejestracja: 12 maja 2017, 21:26
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 1.6 CDTI 136KM A/T
Rocznik auta: 2016
Miasto: Toruń
Województwo: kuj-pom
Has thanked: 5 times
Been thanked: 62 times

Re: trzeszczy radio, czujnik parkowania, włączony kierunkowskaz - straszne dźwięki

Postautor: Chorwat » 12 mar 2018, 17:15

Nagraj film i do ASO.
Astra F 1.6 75KM :) -> Omega B FL 3.2 V6 218KM 8-) -> Astra K 1.6 136KM :D -> Insignia A 2.0 250KM 4x4 :twisted: -> Dodge Charger R/T 5.7 V8 370KM :shock: :twisted:


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości