Serwis ASO - Wątpliwa diagnoza oraz wycena - moduł blokady kierownicy

Wszystko co się zepsuło i wymaga naprawy, dodaj tutaj i wszyscy będą wiedzieć.
wojcian
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:03
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 turbo 150km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Poznan
Województwo: Wielkopolskie

Serwis ASO - Wątpliwa diagnoza oraz wycena - moduł blokady kierownicy

Postautor: wojcian » 11 kwie 2019, 21:13

Witam wszystkich.
Co prawda jest podobny wątek ale bez rozwiązania. Zależy mi bardziej na Waszej poradzie lub czy też ktoś miał podobną awarię i jakie były koszty naprawy. Ale od początku. Opel Astra Sports Tourer 1.4 150km automat/system bezkluczykowy. 2016r 43tys przebiegu.
Żona była na wymianie opon. Mili Panowie na warsztacie stwierdzili, że wjadą na kanał za nią. Po wymianie opon auto nie chce odpalić. Wchodzę do auta, naciskam przycisk Start/Stop, wskaźniki lecą góra/dół i cisza. Żadnego komunikatu, auto nie odpala. Z początku myślałem, że chodzi o wykrywania kluczyka, zdarzyło mi się wcześniej podobny problem ale zamknięcie auta/oddalenie się nic nie pomogło. Panowie podłączyli pod komputer i pokazało tylko słabe napięcie w kluczyku i nic więcej. Używałem drugiego kluczyki/ wymieniłem baterię i niestety bez zmian. Laweta i na serwis ASO.
Po dniu diagnozy telefon i informacja, że padł moduł blokady kierownicy. Wycena: 1400 zł sam moduł i 5 dni na ściągnięcie go z Niemiec, dodatkowo robocizna uwaga 2000zł za wymianę i "zaprogramowanie" i dodatkowo jakieś 200zł za użytkowanie oprogramowania:) Razem 3600zł + 250zł Diagnostyka:) No lekko nogi mi się ugięły. Gdzieś już nastawiałem się, że może to być ten moduł i że tanio nie będzie no ale 3850zł za całość uważam za "lekką" przesadę. Zaprogramowanie i wymiana to pewnie 3h roboty i 2000zł?

Co byście zrobili na moim miejscu? Niestety mam ograniczone zaufanie do serwisów. Czy ktoś miał podobny przypadek? Jaka był koszt naprawy? Czy jakiś magik elektryk jest w stanie z czymś takim sobie w ogóle poradzić?
Z góry wielkie dzięki za każdą radę!

Awatar użytkownika
pablofso
Klubowicz
Posty: 572
Rejestracja: 26 paź 2018, 17:36
Posiadane auto: Opel Astra V Dynamic AT
Silnik: 1.4 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Warszawa
Województwo: mazowieckie
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times

Re: Serwis ASO - Wątpliwa diagnoza oraz wycena - moduł blokady kierownicy

Postautor: pablofso » 12 kwie 2019, 08:45

Wydaje mi się, że jedynie pozostaje sprawdzić ceny w innych ASO albo zrobić to poza autoryzowaną siecią i szukać używanego .. ciężka sprawa w sumie. Nie zazdroszczę ale trzymam kciuki :)

Awatar użytkownika
FPWroclaw
Dealer
Posty: 721
Rejestracja: 25 sty 2017, 19:03
Posiadane auto: Insignia GS
Silnik: 2,0SHT 200KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Wrocław-Katowice-Warszawa
Województwo: Dolnośląskie
Has thanked: 65 times
Been thanked: 256 times

Re: Serwis ASO - Wątpliwa diagnoza oraz wycena - moduł blokady kierownicy

Postautor: FPWroclaw » 12 kwie 2019, 08:52

dokładnie tak - wycena w innych ASO, szkoda, że nie masz FLEX CARE. 1 roboczogodzina = około 260 zł brutto, wymiana na pewno nie trwa 7/8h. Sprawdź w dużych sieciach - często małe serwisy wrzucają takie zaporowe ceny, gdzie wyceniałeś?
Doradzę i poradzę w każdej kwestii dotyczącej Opla, Opla Astry i pokrewnych.
Najlepsze ceny w Polsce.
W zapraszam do kontaktu poprzez mój adres: p.bicz@mmcars.pl
(Pon-Pt 9-17, Sb - 9-14)
Kierownik Działu Handlowego Marki Opel
Pozdrawiam Paweł.

wojcian
Posty: 3
Rejestracja: 09 kwie 2019, 17:03
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 turbo 150km
Rocznik auta: 2016
Miasto: Poznan
Województwo: Wielkopolskie

Re: Serwis ASO - Wątpliwa diagnoza oraz wycena - moduł blokady kierownicy

Postautor: wojcian » 12 kwie 2019, 10:47

Tak sprawdzam również w drugim Aso jak to wygląda, obecna wycena z Westmotor. Pytanie tylko czy jakiś nieautoryzowany serwis podołałby takiej usterce? Ktoś zna jakiś magików z okolic Poznania?:)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Serwis ASO - Wątpliwa diagnoza oraz wycena - moduł blokady kierownicy

Postautor: Segor » 12 kwie 2019, 19:10

A przypadkiem ta firma, która programuje nowe Ople nie była z Poznania?
Obrazek

Awatar użytkownika
marwisn
VIP
Posty: 3056
Rejestracja: 18 lis 2016, 19:38
Posiadane auto: Seat Leon 5F
Silnik: 1.4 Turbo S/S 125 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolska
Has thanked: 45 times
Been thanked: 247 times

Re: Serwis ASO - Wątpliwa diagnoza oraz wycena - moduł blokady kierownicy

Postautor: marwisn » 12 kwie 2019, 21:53

Moduł można wymienić samemu. Dużo zależy od tego jak jest zamontowany. W niektórych autach trzeba wyciągać kolumnę kierownicy, a w innych nie.

Jakiś czas temu znajomemu w BMW padła elektryczna blokada. Miało kosztować jeszcze więcej. Cały dzień z tym walczyliśmy, ale dało radę wymienić. Potem na lawetę i do magika co to dopisał do auta.

Jak masz gdzie to spróbuj sam wymiany. Roboty troche jest, ale to nie rocket science.
Obrazek

Astra K - 8,52 l/100 km.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości