Olej opel.

Wszystko co się zepsuło i wymaga naprawy, dodaj tutaj i wszyscy będą wiedzieć.
Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Olej opel.

Postautor: Mati » 17 kwie 2017, 16:14

Obrazek

Awatar użytkownika
Gral48
Weteran
Posty: 710
Rejestracja: 17 mar 2017, 11:21
Posiadane auto: Astra V HB Elite RM17
Silnik: 1,4 Turbo ( MT6 ) 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: RUMIA
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times

Re: Olej opel.

Postautor: Gral48 » 19 kwie 2017, 15:05

Byłem dziś w serwisie i rozmawiałem na temat zmiany oleju z DEXOS 2 na DEXOS 1 drugiej generacji.
Okazało się, ze w serwisach problem jest znany, i już od maja będzie zalewany tylko DEXOS 1, czekają na dostawę.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Olej opel.

Postautor: Krzysiec » 19 kwie 2017, 15:08

O widzisz u mnie nic o tym nie slyszeli...

ememel
Weteran
Posty: 1085
Rejestracja: 08 lip 2016, 23:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Olej opel.

Postautor: ememel » 19 kwie 2017, 17:55

To ciekawe bo pisałem do Opla Polska tydzień temu i nic nie wiedzieli
Pozdrawiam
__________________________
Mirek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Olej opel.

Postautor: Krzysiec » 19 kwie 2017, 18:05

No ja po opisaniu problemu i zapytania o dexos 1 gen.2 dostalem maila z prosbą o VIN auta i powiedzieli ze przekaza maila dalej i dostane odpowiedz wkrotce... narazie cisza od kilku dni.

Awatar użytkownika
Gral48
Weteran
Posty: 710
Rejestracja: 17 mar 2017, 11:21
Posiadane auto: Astra V HB Elite RM17
Silnik: 1,4 Turbo ( MT6 ) 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: RUMIA
Województwo: Pomorskie
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times

Re: Olej opel.

Postautor: Gral48 » 19 kwie 2017, 18:37

No to ciekawe, ja poszedłem z wydrukowanym komunikatem z UK Forum, tylko rzucili okiem na to i "tak wiemy, czekamy tylko na dostawę oleju"-powinien być w następnym tygodniu. czyli w serwisach nie czytają, ????

ememel
Weteran
Posty: 1085
Rejestracja: 08 lip 2016, 23:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Olej opel.

Postautor: ememel » 19 kwie 2017, 18:51

Co mają czytać jak z centrali odpisali że nic nie wiedzą.

Na pewno już nie wleje GM.
Zastanawiam się tylko jakiej firmy wybrać.
Pozdrawiam
__________________________
Mirek

Awatar użytkownika
vic
Wyjadacz
Posty: 241
Rejestracja: 08 lis 2016, 08:54
Posiadane auto: Astra K
Silnik: 1.0 Turbo S/S 105 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Lublin
Województwo: lubelskie
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Olej opel.

Postautor: vic » 19 kwie 2017, 19:50

Gral48 pisze:Byłem dziś w serwisie i rozmawiałem na temat zmiany oleju z DEXOS 2 na DEXOS 1 drugiej generacji.
Okazało się, ze w serwisach problem jest znany, i już od maja będzie zalewany tylko DEXOS 1, czekają na dostawę.


Ja dzisiaj u siebie też dostałem informację, że wiedzą o temacie. Mają zamówiony i czekają na dostawę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Olej opel.

Postautor: Fuks » 19 kwie 2017, 21:26

Co leją w Gliwicach w roczniku 2017?

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Olej opel.

Postautor: Fuks » 20 kwie 2017, 10:06

Chyba już coś w Polsce wiedzą bo dostałem na maila.
"Zachęcamy również do pierwszej wymiany oleju do 3 000/5 000 km już za 199 zł (silnik benzynowy) 249 zł (silnik diesel) z filtrem oleju i robocizną."

Czyli chcą mi wymienić olej, moim kosztem :)

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Olej opel.

Postautor: Segor » 20 kwie 2017, 11:50

Wątpię. Chyba w każdym ASO sugerują zmianę pierwszego oleju wcześniej (właśnie ok. 3-5k km). Widocznie u Ciebie mają małe obłożenie na warsztacie i próbują sobie ściągnąć dodatkowych klientów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
komisarzryba
VIP
Posty: 5898
Rejestracja: 22 cze 2016, 11:34
Posiadane auto: Insignia Grand Sport
Silnik: 2.0 Turbo S/S 200 KM
Rocznik auta: 404
Miasto: Sieradz
Województwo: łódzkie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 322 times

Re: Olej opel.

Postautor: komisarzryba » 20 kwie 2017, 11:58

Segor pisze:Chyba w każdym ASO sugerują zmianę pierwszego oleju wcześniej (właśnie ok. 3-5k km).

mi przy odbiorze powiedzieli, ze na wymianie widzimy się za rok ;)
béton brut

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Olej opel.

Postautor: Krzysiec » 20 kwie 2017, 12:00

Odpowiedz GM na moje pytanie jaki olej mogę zalać:

Szanowny Panie,

Odpowiadając na Pańskie zapytanie dotyczące specyfikacji oleju dla pojazdu o numerze nadwozia: xxx uprzejmie przekazujemy:

Producent podaje dla tego samochodu olej klasy jakościowej Dexos2 nie określając przy tym źródła pochodzenia. Tym samym, bez obawy utraty gwarancji może być stosowany olej dowolnego producenta spełniający te wymagania. Klasa lepkości wg danych technicznych może być 0W-X, 5W-X, 10W-X, gdzie X=30 lub 40. Najbardziej popularny ze względu na zakres temperaturowy jest 5W-30. Warto zauważyć, że żeby uzyskać prawo do stosowania nazwy Dexos 2 dany producent musi wystąpić o certyfikację do GM/Opel. Wówczas na opakowaniu producent ma prawo zamieścić poniższą informację/znak towarowy



Aktualnie wielu producentów uzyskało taki certyfikat, z bardziej znanych to Castrol, Mobil, Shell, Valvoline, Motul. Aby uniknąć związanych z tym kosztów niektórzy producenci nie występują o certyfikacje, a na opakowaniu zamieszczają tylko informację, że olej spełnia wymagania jakościowe Dexos2. Można jedynie zadać sobie pytanie, czy dla niewielkiej oszczędności warto stosować tańszy olej pochodzący z niepewnego źródła (opakowanie może być podrobione!) i czy na pewno spełnia on te wymagania. W przypadku oleju dostępnego w ASO źródło pochodzenia jest pewne, a jakość oleju jest gwarantowana przez dostawcę (GM/Opel).



Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych informacji o zmianie klasy jakościowej oleju z Dexos2 na Dexos 1 gen. 2. Wprawdzie Dexos 1 gen. 2 jest przeznaczony do silników benzynowych, jednak należy pamiętać, że niezależnie od ogólnych informacji należy przede wszystkim stosować się do zaleceń producenta samochodu. Zgodnie z najnowszą dostępną informacją w Instrukcji Obslugi w Europie do wszystkich silników benzynowych należy stosować olej Dexos 2. Dexos 1 może być stosowany poza Europą.


Zaraz odsyłam im maila z screenem z ich systemu.

EDIT:

Moja odpowiedz:

Dziękuję za odpowiedz... ale w dalszym ciągu mam tutaj jedną wielką niejasność odnośnie stosowania oleju Dexos 1 gen.2.

W mailu piszą Państwo, cytuję:

"Wprawdzie Dexos 1 gen. 2 jest przeznaczony do silników benzynowych, jednak należy pamiętać, że niezależnie od ogólnych informacji należy przede wszystkim stosować się do zaleceń producenta samochodu. Zgodnie z najnowszą dostępną informacją w Instrukcji Obslugi w Europie do wszystkich silników benzynowych należy stosować olej Dexos 2. Dexos 1 może być stosowany poza Europą."

W załączniku przesyłam screena z systemu serwisowego General Motors z UK (WIELKA BRYTANIA - EUROPA)

To ja sie w takim razie chciałem dowiedzieć... Czy mój opel jest produkowany przez inna firme niz General Motors (PSA - obecnie) i co prawda UK ma brexit ale chyba jeszcze nalezy do Europy? Brak spojnosci odpowiedzi z danymi z Waszego własnego systemu od General Motors.

Bardzo prosiłbym o informację w tej sprawie. Bo dochodzą mnie słuchy, ze niektore ASO w polsce juz o tym wiedzą, więc tym bardziej dziwne jest ze centrala o tym nie wie nic.

Prosiłbym o reakcję, bo pierwsze co mam na uwadze to dobro mojego silnika.

Pozdrawiam.


A co do wymiany oleju na swoj z oznaczeniem Dexos 2 nastepny olej na pewno leje inny niz GM. No chyba ze wyjdzie juz ten Dexos 1 Gen.2 to wątpie zeby inni producenci od razu mieli go w ofercie :/
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, 12:07 przez Krzysiec, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
man1utek
VIP
Posty: 2061
Rejestracja: 05 kwie 2017, 10:27
Posiadane auto: Opel Astra V HB Essentia
Silnik: 1.4 100KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Brwinów
Województwo: Mazowieckie
Has thanked: 42 times
Been thanked: 46 times

Re: Olej opel.

Postautor: man1utek » 20 kwie 2017, 12:12

o ciekawe zjawisko, to co Forumowicze? migrujemy poza Europę:P?

Miki777
Wyjadacz
Posty: 108
Rejestracja: 13 lis 2016, 18:48
Posiadane auto: Opel Astra K ST
Silnik: 1.4T S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Dania
Województwo: Dania
Has thanked: 18 times
Been thanked: 1 time

Re: Olej opel.

Postautor: Miki777 » 20 kwie 2017, 12:21

To problemen jest norma Dexos2 czy konkretny olej GM Dexos2?
Czy mając olej Dexos2 innego producenta (np. Motul) też powinienem zmienić na Dexos1 v2?
Swoją drogą lista dużo krótsza niż Dexos2.
http://www.centerforqa.com/dexos-brand2015-print/

ememel
Weteran
Posty: 1085
Rejestracja: 08 lip 2016, 23:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Olej opel.

Postautor: ememel » 20 kwie 2017, 12:31

No właśnie.
Dexos 2 jest zły czy tylko GM dexos 2 jest zły?
Pozdrawiam
__________________________
Mirek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Olej opel.

Postautor: Krzysiec » 20 kwie 2017, 12:34

Wg GM nawet Dexos 2 GM jest dobry :P Kto to Panowie wie... ? Sam z miłą chęcią zlał bym ten cholerny dexos 2 GM i wlał innego (majac juz podkład od Gm że mogę - bo ASO mi odmowilo. W sobote im pokaze maila z numerem referencyjnym.

Awatar użytkownika
corsa12i
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: 11 cze 2016, 10:47
Posiadane auto: Astra K ST
Silnik: 14XFT
Rocznik auta: 2016
Miasto: KMY
Województwo: Małopolskie
Been thanked: 9 times

Re: Olej opel.

Postautor: corsa12i » 20 kwie 2017, 12:49

A jak to w końcu jest bo właśnie przeczytałem ulotkę valvoline że GM do silników benzynowych wlewa w fabryce dexos 1 i zaleca by później w trakcie serwisowania wlewac dexos 2 trochę to nie logiczna czy tak jest naprawdę czy valvoline ma nieaktualne ulotki produktów a druga ciekawostka to to że poza Europa i Azja wszędzie do benzyna leja dexos 1

Sent fra min FRD-L09 via Tapatalk

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: Olej opel.

Postautor: odl » 20 kwie 2017, 13:07

Miki777 pisze:To problemen jest norma Dexos2 czy konkretny olej GM Dexos2?

problemem jest konstrukcja silnika. Dexos 1 gen 2 ma niwelować jej wady, ale ich całkowicie nie wyeliminuje.

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Olej opel.

Postautor: remar » 20 kwie 2017, 13:13

Moja teoria na temat dexos2 dla wersji europejskich i dexos1 dla pozostałych - w Europie mamy wyśrubowane normy emisji spalin i tu podejrzewam choć nie mam na to dowodów stosuje się inny katalizator czyli trójdrożny TWC którego nie trzeba stosować dla aut poza Europą. Priorytetem więc dla aut europejskich jest ochrona środowiska i katalizatora a nie silnika dlatego zaleca się lanie oleju Dexos2 czyli przeznaczonego do diesla i aut benzynowych z katalizatorem TWC, taki olej posiada ACEA C3 czyli jest Mid Saps - mało popiołu i nie chroni silnika tak dobrze jak dedykowane oleje do aut benzynowych A3/B3 i A3/B4 które zaleca sie poza Europą. Stąd ten podział na wersje europejskie i pozostałe ale jak pisałem na początku to tylko moja teoria. Dodatkowo sprawdziłem kilka specyfikacji olejów z listy Dexos1 gen 2 i to co rzuca się w oczy - to są oleje bardzo eko czyli niski wskaźnik lepkości i niska lepkość kinematyczna co przekłada się na cienki film olejowy a to nie najlepiej dla silnika. Bardzo chciałbym więc zobaczyć specyfikację tego co serwisy będą lać jako Dexos1 gen2. I z jakiego powodu tak naprawdę ta zmiana podejścia do olejów bo jak się ma słabszy pod względem ochrony silnika olej do wyeliminowania problemu przedwczesnego zapłonu?

Awatar użytkownika
kzyhu1983
Klubowicz
Posty: 363
Rejestracja: 17 lip 2016, 08:50
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Olsztyn
Województwo: Warmińsko- Mazurskie
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Olej opel.

Postautor: kzyhu1983 » 25 kwie 2017, 19:37

Wiadomo coś o tym nowym Dexosie?
Wchodzi do serwisów jako standard czy cisza narazie?

ememel
Weteran
Posty: 1085
Rejestracja: 08 lip 2016, 23:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Olej opel.

Postautor: ememel » 26 kwie 2017, 08:16

Moj dealer wysłał pytanie do magazynu i na razie cisza.
Pozdrawiam
__________________________
Mirek

remar
Klubowicz
Posty: 482
Rejestracja: 24 paź 2016, 18:00
Posiadane auto: Seat Ibiza
Silnik: 1.5 TSI 150KM
Rocznik auta: 2018
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 7 times
Been thanked: 47 times

Re: Olej opel.

Postautor: remar » 26 kwie 2017, 09:13

ememel pisze:Moj dealer wysłał pytanie do magazynu i na razie cisza.


Widzę że jesteś z Łodzi - pytałeś Trax czy BSP? Ja pisałem do Traxa i nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Olej opel.

Postautor: Krzysiec » 26 kwie 2017, 10:19

Panowie ;) Strone wczesniej napisałem Wam stanowisko GM w tamtym tygodniu... wyslalem im screena z ich systemu i nie otrzymalem odpowiedzi. Oni sami nie wiedza...

ememel
Weteran
Posty: 1085
Rejestracja: 08 lip 2016, 23:30
Posiadane auto: Opel Astra V Sports Tourer
Silnik: 1.4 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Łódź
Województwo: łódzkie
Has thanked: 49 times
Been thanked: 16 times

Re: Olej opel.

Postautor: ememel » 26 kwie 2017, 11:09

remar pisze:Widzę że jesteś z Łodzi - pytałeś Trax czy BSP? Ja pisałem do Traxa i nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Żeby tak powiem "jestem z Traxa' ;-)
Pozdrawiam
__________________________
Mirek

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Olej opel.

Postautor: Krzysiec » 26 kwie 2017, 11:58

Dostałem odpowiedz od GM:

Szanowny Panie,

Przedstawiony przez Pana dokument zawiera informacje, które znajdują się chwili obecnej w materiałach dostępnych dla dealerów w Polsce.
W dokumencie tym zawarte są odpowiedzi na stawiane przez Pana pytania. W konkluzji możemy stwierdzić, że olej Dexos 2 może być stosowany dopóki nie zostanie wprowadzony olej Dexos 1 gen.2.

Potwierdzamy Pańską opinię, że najważniejsza jest dbałość o jakość pojazdu, w szczególności silnika i z uznaniem odnosimy się do Pańskiej wnikliwości, dotyczącej prawidłowego doboru oleju silnikowego. Pragniemy jednak zwrócić uwagę na to, że jakość oferowanego oleju poza siecią autoryzowanych serwisów, oznakowanych w podobny sposób, może nie odpowiadać wymaganiom jakościowym, stawianym przez producenta. Proponujemy jednak polegać na usługach ASO, co ma szczególne znaczenie dla utrzymania gwarancji na silnik i na samochód.

W sytuacji pojawienia się jakichś nowych informacji w tej sprawie, serwisy zostaną poinformowane przez dział techniczny producenta i zobowiązane do przekazywania ich swoim klientom.


Czyli sami sobie przeczą w kwestii wymiany oleju w ASO ale zakupionego przez siebie z certyfikatem Dexos2.
Przytoczę tutaj cytat z poprzedniej odpoweidzi GM.

Odpowiadając na Pańskie zapytanie dotyczące specyfikacji oleju dla pojazdu o numerze nadwozia: xxx uprzejmie przekazujemy:

Producent podaje dla tego samochodu olej klasy jakościowej Dexos2 nie określając przy tym źródła pochodzenia. Tym samym, bez obawy utraty gwarancji może być stosowany olej dowolnego producenta spełniający te wymagania. Klasa lepkości wg danych technicznych może być 0W-X, 5W-X, 10W-X, gdzie X=30 lub 40. Najbardziej popularny ze względu na zakres temperaturowy jest 5W-30. Warto zauważyć, że żeby uzyskać prawo do stosowania nazwy Dexos 2 dany producent musi wystąpić o certyfikację do GM/Opel. Wówczas na opakowaniu producent ma prawo zamieścić poniższą informację/znak towarowy


Czyli mozna wymieniac na swój olej ale jednak nie móżna... Smiech na sali.

Odpisałem im:

Dzień dobry!

Przyznam szczerze, że zaczynam się gubić... w poprzedniej wiadomosci otrzymałem od Was infromację cytuję:

"Odpowiadając na Pańskie zapytanie dotyczące specyfikacji oleju dla pojazdu o numerze nadwozia: xxx uprzejmie przekazujemy:

Producent podaje dla tego samochodu olej klasy jakościowej Dexos2 nie określając przy tym źródła pochodzenia. Tym samym, bez obawy utraty gwarancji może być stosowany olej dowolnego producenta spełniający te wymagania. Klasa lepkości wg danych technicznych może być 0W-X, 5W-X, 10W-X, gdzie X=30 lub 40. Najbardziej popularny ze względu na zakres temperaturowy jest 5W-30. Warto zauważyć, że żeby uzyskać prawo do stosowania nazwy Dexos 2 dany producent musi wystąpić o certyfikację do GM/Opel. Wówczas na opakowaniu producent ma prawo zamieścić poniższą informację/znak towarowy. Aktualnie wielu producentów uzyskało taki certyfikat, z bardziej znanych to Castrol, Mobil, Shell, Valvoline, Motul."

Po czym piszecie Państwo:

"Potwierdzamy Pańską opinię, że najważniejsza jest dbałość o jakość pojazdu, w szczególności silnika i z uznaniem odnosimy się do Pańskiej wnikliwości, dotyczącej prawidłowego doboru oleju silnikowego. Pragniemy jednak zwrócić uwagę na to, że jakość oferowanego oleju poza siecią autoryzowanych serwisów, oznakowanych w podobny sposób, może nie odpowiadać wymaganiom jakościowym, stawianym przez producenta. Proponujemy jednak polegać na usługach ASO, co ma szczególne znaczenie dla utrzymania gwarancji na silnik i na samochód."


Proszę nie odbierać mnie jako kogoś kto czepia się i łapie za słówka ;) Ja tylko próbujęuzyskac jasną odpowiedź. Oleje kupuje zawsze Z PEWNEGO ŹRODŁA od autoryzowanych przedstawicieli marki a nie na allegro. Stąd moje wątpliwości z maila na mail.

Z góry ponownie dziękuję.

Awatar użytkownika
daro
Moderator
Posty: 3932
Rejestracja: 02 lip 2016, 17:23
Posiadane auto: KIA SPORTAGE V 1.6T-GDI 180KM MHEV 7DCT
Silnik: ---
Rocznik auta: 0
Miasto: Kętrzyn
Województwo: Warmińsko - Mazurskie
Has thanked: 213 times
Been thanked: 179 times

Re: Olej opel.

Postautor: daro » 26 kwie 2017, 12:12

Widocznie odpowiadały na Twoje zapytanie dwie zupełnie inne osoby i nie dogadały się :-D

Awatar użytkownika
Krzysiec
Moderator
Posty: 7085
Rejestracja: 11 paź 2016, 20:37
Posiadane auto: Astra V HB Elite (Czarny - Mineral)
Silnik: 1.4 XFT 110/150KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Rzeszów
Województwo: podkarpackie
Has thanked: 630 times
Been thanked: 401 times

Re: Olej opel.

Postautor: Krzysiec » 26 kwie 2017, 12:13

Nie nie ;) Cały czas odpisuje mi ta sama Pani :) Ale specjalnie nie zamieszczałem jej z imienia i nazwiska :)

odl
Weteran
Posty: 1427
Rejestracja: 10 paź 2016, 10:41
Posiadane auto: Astra K HB RM17 Dynamic
Silnik: 1.4 S/S 125KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: --
Województwo: śląskie
Has thanked: 18 times
Been thanked: 111 times

Re: Olej opel.

Postautor: odl » 26 kwie 2017, 12:15

kupujesz olej i jedziesz do ASO na usługę wymiany oleju - gwarancja OK :P

Mati
Weteran
Posty: 1154
Rejestracja: 10 lut 2017, 09:51
Posiadane auto: Opel Astra V HB
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Katowice
Województwo: Śląskie
Has thanked: 69 times
Been thanked: 131 times

Re: Olej opel.

Postautor: Mati » 26 kwie 2017, 12:20

odl pisze:kupujesz olej i jedziesz do ASO na usługę wymiany oleju - gwarancja OK :P

Tak właśnie wymieniałem olej na Millers po 3k km. Wpisali w książkę serwisową, podbili pieczątkę i git ;)
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości