Olej opel.

Wszystko co się zepsuło i wymaga naprawy, dodaj tutaj i wszyscy będą wiedzieć.
Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Olej opel.

Postautor: colins » 29 lip 2019, 10:41

Zgadza się. Porównywanie silnika wolnossącego starej konstrukcji z nowoczesnym turbodoładowanym jest zupełnie nietrafione.
Po raz kolejny się powtórzę i napiszę, że nie ma olejów long life. I o ile Inferno nie musisz w to wierzyć nam, Januszom biznesu (jak to nazwałeś), to wystarczy, że zapytasz lub chociaż poczytasz o tym w fachowych źródłach. A że przejechałeś kilkaset tysięcy km wymieniając olej co 30000 km? No cóż, ja też jeździłem różnymi samochodami, w których wymieniano olej jak się przypomniało. Ba, dodam nawet, że to były najmniej problemowe samochody, bo... nie moje, a służbowe. :mrgreen: I nie trzeba było być znawcą żeby widzieć, że mimo iż przejechały po kilkaset tysięcy km, to były w gorszej kondycji i bardziej zasyfione niż silniki z podobnymi przebiegami, ale w których wymieniało się olej częściej. Oczywiście nie ma to większego znaczenia dla pierwszego właściciela, bo w nowym aucie silnik przejedzie wiele kilometrów nawet na byle jakim oleju i bez wymiany. Tylko miej Inferno w świadomości, że gdy uda Ci się sprzedać komuś taki samochód, to Ty w jego oczach zostaniesz Januszem biznesu, a nie ci, którzy o swoje wehikuły dbali i sprzedali z czystym sumieniem.

Inferno
VIP
Posty: 1894
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Olej opel.

Postautor: Inferno » 29 lip 2019, 10:55

My sobie piszemy na forach różne rzeczy, a życie swoje. Jeżdżą auta z olejem zmienianym co 30 000 km, a ciężarowe nawet co 50 000 km (czy jeszcze rzadziej) i żyją. Wiecie, jakie przebiegi robią 40-tonowe ciągniki siodłowe z naczepami?

Pytanie ogólne: kto ma interes w rzadkiej zmianie oleju? W interesie producentów oleju jest jak najczęstsza zmiana. W interesie producenta samochodu, który też sprzedaje olej i to drogo sprzedaje, jest jak najczęstsza zmiana oleju przez klienta. W interesie ASO to samo.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Olej opel.

Postautor: colins » 29 lip 2019, 12:23

Znów porównanie nietrafione. Silniki z ciężarówek to już całkowicie inna bajka i o tym też już pisaliśmy. Po pierwsze zalane kilkudziesięcioma litrami oleju więc ulega on degradacji wolniej (w Astrze ledwo 4 l), po drugie to silniki wolnoobrotowe, po trzecie długie przebiegi w idealnych dla silnika warunkach pracy.
A kto ma interes w rzadkiej zmianie oleju? W interesie ASO i producenta, to na dłuższą metę się kalkuluje. Rzadziej wymieniany olej, to większe prawdopodobieństwo częstszego powrotu do serwisu z awarią już po gwarancji. Najlepszy przykład - sławne 1.5 DCi z Renówek. W tych silnikach początkowo producent również założył ambitnie wymianę oleju co 30 tys.km. W praktyce okazało się, że silniki zaczęły padać nader często (obracały się panewki), natomiast te, w których wymieniano olej częściej jeżdżą do dziś (nawet te z początków produkcji czyli potencjalnie podwyższonego ryzyka, z panewkami sprzed modernizacji).
Po drugie żaden producent w obecnych czasach, gdy konkurencja zaleca wymianę oleju co 30 czy 40 tys.km nie wyskoczy nagle z zaleceniem, że trzeba wymieniać olej co 10 czy 15 tys.km. Zapewne niejeden by chciał i założę się, że niejednemu projektantowi silników taka sytuacja się marzy. Jednak żaden takich zaleceń nie wyda, bo po prostu nieświadomy klient odszedłby do konkurencji w przeświadczeniu, że skoro trzeba wymieniać olej tak często, to nie jest spowodowane troską producenta tylko ten silnik jest do dupy. Producenci mając to w świadomości co najwyżej próbują gdzieś małym druczkiem przemycić w instrukcjach zapis, że w trudnych warunkach pracy powinno wymieniać się olej częściej (w instrukcji Astry również jest taki zapis), jednak któż to czyta skoro jak byk jest podkreślone, że wymiana co dziesiąt tysięcy. No i potem jest jak jest, a my możemy oglądać sobie czasem wnętrza zawalonych olejowym szlamem silników i zdziwienie nieświadomego klienta, bo on przecież wymieniał olej zgodnie z instrukcją. Ale że przy tym jeździł tylko do kościoła, dogrzewał silnik całymi godzinami pod sklepem z marchewką i odpalał i gasił co 100 m oraz piłował zimny na wysokich obrotach zaraz po wyjechaniu z parkingu, to już nie zauważył. :mrgreen:

Inferno
VIP
Posty: 1894
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Olej opel.

Postautor: Inferno » 29 lip 2019, 12:54

colins pisze:Znów porównanie nietrafione. Silniki z ciężarówek to już całkowicie inna bajka i o tym też już pisaliśmy. Po pierwsze zalane kilkudziesięcioma litrami oleju więc ulega on degradacji wolniej (w Astrze ledwo 4 l),

W 1.6 Turbo jest 5,5 l. Wie ktoś dlaczego?

colins pisze:po drugie to silniki wolnoobrotowe, po trzecie długie przebiegi w idealnych dla silnika warunkach pracy.
A kto ma interes w rzadkiej zmianie oleju? W interesie ASO i producenta, to na dłuższą metę się kalkuluje. Rzadziej wymieniany olej, to większe prawdopodobieństwo częstszego powrotu do serwisu z awarią już po gwarancji.

Wątpię, że w tych silnikach producent przewidział technologię remontów (szlify, panewki, pierścienie na pierwszy, drugi i kolejne szlify). To raczej silniki jednorazowe. Jak silnik padnie po krótkim przebiegu, klient nie wróci do Opla, a marka Opel będzie postrzegana jak Alfa Romeo. Toyota swoją globalną potęgę (produkcja: 10,5 mln samochodów rocznie) zbudowała na trwałości i niezawodności. AR wszystko straciła przez zawodność i nietrwałość swoich produktów (AR produkuje dziś coś koło 0,1 mln samochodów rocznie).

Z teorią o planowym postarzaniu produktów bym uważał. Samochód może się kiedyś tam rozlecieć, ale na pewno nie po 2 latach i 150 000 km. To stanowczo za wcześnie. Swoje musi wytrzymać, żeby ludzie docenili markę.

Ciekawe u Opla jest, że w niektórych krajach zaleca wymianę oleju po 15 000 km.

Sam już nie wiem, komu wierzyć. Kilka razy przypadkowo skasował mi się wskaźnik stopnia zużycia oleju i wymieniam teraz olej po zaledwie 7 500 km od nowości, bo nie wiem, ile zostało mu życia.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2019, 22:06 przez Inferno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Olej opel.

Postautor: colins » 29 lip 2019, 13:15

Z tymi 4 litrami oleju w Astrze, to fakt - trochę się zagalopowałem. Po prostu napisałem ile wchodzi do silnika 1.4. Do Twojego wchodzi więcej, bo to przecież inny silnik, inna konstrukcja więc i inna wymagana ilość oleju. No ale ogólnie miałem na myśli, że do silników samochodów osobowych (przynajmniej tych europejskich), to wchodzi raptem kilka litrów oleju więc cóż to jest w porównaniu do dużych motorów np.z ciężarówek, które zalane są kilkudziesięcioma litrami. Co do wymiany oleju w naszych samochodach, to oczywiście ja nie chcę tu się mądrować i każdy zrobi jak uważa. Osobiście jednak mając jakieś tam doświadczenie motoryzacyjne jestem zwolennikiem częstszej wymiany niż zaleca producent. I nie doszukuję się tutaj żadnych teorii spiskowych producentów oleju, że chcą mi jak najczęściej sprzedać swój produkt tylko po prostu mam świadomość tego jak szybko olej ulega starzeniu. Akurat tu na forum, to chyba SACZI może najwięcej powiedzieć w tym temacie, bo on wręcz z uporem maniaka drąży ten temat. :mrgreen: ;) Może się odezwie, jeśli będzie miał ochotę. Ja w każdym razie zmieniam olej częściej. Choćby z tego powodu, że warunki eksploatacji mojego silnika mogę zaliczyć raczej do trudnych czyli przewaga jazdy miejskiej nad trasami, ze stosunkowo częstymi rozruchami silnika. Ale jak napisałem wcześniej, każdy jest kowalem swego losu i robi jak uważa. Natomiast jeśli ma zamiar jeździć swoją Astrą tylko krótką chwilę, po czym sprzedać, to uważać nie musi wcale, bo zgodzę się z tym, że postarzanie produktów nie poszło na szczęście aż tak daleko żeby prawidłowo złożony silnik nie wytrzymał tych 100 czy 150 tys.km, nawet jeśli olej wymieniano w nim za rzadko.

SACZI
VIP
Posty: 2176
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:28
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T, 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ..
Województwo: ..
Has thanked: 72 times
Been thanked: 204 times

Re: Olej opel.

Postautor: SACZI » 29 lip 2019, 21:33

colins pisze:... mam świadomość tego jak szybko olej ulega starzeniu.
Akurat tu na forum, to chyba SACZI może najwięcej powiedzieć w tym temacie, bo on wręcz z uporem maniaka drąży ten temat. :mrgreen: ;) Może się odezwie, jeśli będzie miał ochotę.

Właśnie zaczyna mi się już nie chcieć walić głową w betonową ścianę, bo tak to jest pisać na forach :mrgreen:
Dziadzia82 już się nie udziela w tym wątku, bo stwierdził, że nie ma to najmniejszego sensu.
Dopiero niedawno skończyła się jatka ze @stanislawem, który chyba gasi silnik na tankowanie samochodu, a tu już nowe teorie się snują.
Poczytajcie panowie moje argumenty i piszcie potem swoje teorie.
A prawda jest jak doopa, każdy ma swoją.
I o ile moje 10 tys km to bezpieczne max na oleju, to stanislaw i 40 kkm może w takim cyklu eksploatacji przejechać bez szkody dla silnika.
To się nazywa long life :mrgreen:
Obrazek

Inferno
VIP
Posty: 1894
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Olej opel.

Postautor: Inferno » 29 lip 2019, 22:10

SACZI pisze:Poczytajcie panowie moje argumenty i piszcie potem swoje teorie.

Chętnie bym poczytał, ale forum to tak jakby zwalić wszystko na kupę i sobie poszukaj, gdzieś tam jest. Tylko gdzie? Szukanie igły w stogu siana. Na czytanie wszystkiego nie mam czasu.

SACZI pisze:A prawda jest jak doopa, każdy ma swoją.

Nie, prawda jest jedna. Reszta to kłamstwo.

Slavek
VIP
Posty: 2105
Rejestracja: 27 sie 2017, 13:02
Posiadane auto: Opel Astra
Silnik: 1.1
Rocznik auta: 0
Miasto: Centrum sedna
Województwo: odpowiednie
Has thanked: 11 times
Been thanked: 86 times

Re: Olej opel.

Postautor: Slavek » 29 lip 2019, 22:30

Prawda nie jest jedna a są trzy.

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Olej opel.

Postautor: wiesiek3d » 29 lip 2019, 22:31

Inferno tobie nie chce sie szukac a nam ponownie pisac.
Temat olejowy to zawsze rzeka ,a na tym forum jest minimalny.
Ja powiem tylko ze nie ma olei long life i potwierdzi to wiele osob zainteresowanych tym tematem.
Nie ma co gadac wystarczy poszukac w necie , sa filmiki na YT, chocby tytul :wymiana oleju w BMW po 20 tkm.

Awatar użytkownika
dziadzia82
Weteran
Posty: 1063
Rejestracja: 25 sty 2017, 16:49
Posiadane auto: Alfa Romeo Giulietta: Opel Astra K ST
Silnik: 1,4 MA 170 : 1,6 TB 200
Rocznik auta: 2017
Miasto: Będzin
Województwo: śląskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 115 times

Re: Olej opel.

Postautor: dziadzia82 » 31 lip 2019, 19:10

SACZI pisze:
colins pisze:... mam świadomość tego jak szybko olej ulega starzeniu.
Akurat tu na forum, to chyba SACZI może najwięcej powiedzieć w tym temacie, bo on wręcz z uporem maniaka drąży ten temat. :mrgreen: ;) Może się odezwie, jeśli będzie miał ochotę.

Właśnie zaczyna mi się już nie chcieć walić głową w betonową ścianę, bo tak to jest pisać na forach :mrgreen:
Dziadzia82 już się nie udziela w tym wątku, bo stwierdził, że nie ma to najmniejszego sensu.
Dopiero niedawno skończyła się jatka ze @stanislawem, który chyba gasi silnik na tankowanie samochodu, a tu już nowe teorie się snują.
Poczytajcie panowie moje argumenty i piszcie potem swoje teorie.
A prawda jest jak doopa, każdy ma swoją.
I o ile moje 10 tys km to bezpieczne max na oleju, to stanislaw i 40 kkm może w takim cyklu eksploatacji przejechać bez szkody dla silnika.
To się nazywa long life :mrgreen:


30 tys. wedle zaleceniem producenta :)
Wyobraźcie sobie jak wyglądają kanały olejowe do turbiny, oraz dysze natryskowe na denko tłoka.

SACZi masz racje przestałem i w pełni masz racje dlaczego.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Olej opel.

Postautor: colins » 31 lip 2019, 19:43

Ciekawe co na to Stanisław? :mrgreen:

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Olej opel.

Postautor: wiesiek3d » 31 lip 2019, 20:01

Dziadzia skoro juz sie tu odezwales to czy jest jakas nowosc ktora mozna by wlac do naszych turbo, czy nadal polecasz tego Motula ktorego sam zalewasz ?

Awatar użytkownika
dziadzia82
Weteran
Posty: 1063
Rejestracja: 25 sty 2017, 16:49
Posiadane auto: Alfa Romeo Giulietta: Opel Astra K ST
Silnik: 1,4 MA 170 : 1,6 TB 200
Rocznik auta: 2017
Miasto: Będzin
Województwo: śląskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 115 times

Re: Olej opel.

Postautor: dziadzia82 » 31 lip 2019, 21:07

wiesiek3d pisze:Dziadzia skoro juz sie tu odezwales to czy jest jakas nowosc ktora mozna by wlac do naszych turbo, czy nadal polecasz tego Motula ktorego sam zalewasz ?

Ja cały czas leje x-clean 5W40.
Wlewamy tez do 1.0 i 1.3 GSE na życzenie klienta idzie tez Mobil Shell itp tyle ze wszystko 5W40.
Konstrukcja silnika nowa do tego korba mocno obciążona w 1.3 270 Nm więc jak najbardziej stara szkoła oparta na fizyce co do doboru smarowideł się potwierdza.
Mam kilku znajomych co wlewają do Ak 1,4 5w40 i są zadowoleni nic nie wybuchło nie wyskoczyło z jednostki itp :)
Obrazek

Inferno
VIP
Posty: 1894
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Olej opel.

Postautor: Inferno » 31 lip 2019, 21:11

Dziś w ASO zmieniłem olej. Wziąłem ten ich oryginalny. :D
Zapytałem o interwał zmiany oleju, to mi pan z obsługi powiedział, że jak chcę auto trzymać dłużej, to zmieniać co 15 000 km, a jak sprzedać/oddać po gwarancji/leasingu, to co 30 000 km. Powiedział też, że oficjalnie nie trzeba zmieniać oleju w skrzyni automatycznej, ale po cichu zalecają wymianę co 60 000 km. :roll:

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Olej opel.

Postautor: wiesiek3d » 31 lip 2019, 21:20

dziadzia82 pisze:Mam kilku znajomych co wlewają do Ak 1,4 5w40 i są zadowoleni nic nie wybuchło nie wyskoczyło z jednostki itp :)

Też leją Motula czy inną Markę ?

Awatar użytkownika
dziadzia82
Weteran
Posty: 1063
Rejestracja: 25 sty 2017, 16:49
Posiadane auto: Alfa Romeo Giulietta: Opel Astra K ST
Silnik: 1,4 MA 170 : 1,6 TB 200
Rocznik auta: 2017
Miasto: Będzin
Województwo: śląskie
Has thanked: 13 times
Been thanked: 115 times

Re: Olej opel.

Postautor: dziadzia82 » 31 lip 2019, 21:23

wiesiek3d pisze:
dziadzia82 pisze:Mam kilku znajomych co wlewają do Ak 1,4 5w40 i są zadowoleni nic nie wybuchło nie wyskoczyło z jednostki itp :)

Też leją Motula czy inną Markę ?

Motul Mobil ESP wszytko wlewane u mnie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Fuks
VIP
Posty: 3534
Rejestracja: 18 gru 2016, 15:49
Posiadane auto: Astra K 1.4 150
Silnik: 1.4 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: Las
Województwo: Zielony
Has thanked: 312 times
Been thanked: 239 times

Re: Olej opel.

Postautor: Fuks » 31 lip 2019, 22:09

dziadzia82 pisze:Mam kilku znajomych co wlewają do Ak 1,4 5w40 i są zadowoleni nic nie wybuchło nie wyskoczyło z jednostki itp :)

No ja od początku zalewam i nie wybuchło.

Awatar użytkownika
vzduch
Weteran
Posty: 768
Rejestracja: 02 mar 2018, 18:05
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times

Re: Olej opel.

Postautor: vzduch » 31 lip 2019, 23:22

Inferno pisze:Zapytałem o interwał zmiany oleju, to mi pan z obsługi powiedział, że jak chcę auto trzymać dłużej, to zmieniać co 15 000 km, a jak sprzedać/oddać po gwarancji/leasingu, to co 30 000 km.
Typowe podejście płytkich ludzi, peeewnie, "niech się inni martwią".

Takim to tylko życzyć, żeby trafili kiedyś na jakiegoś paścia wyglądającego na perełkę. Od innego, który chciał pojeździć 3-4 lata, więc nie dbał.

Nic personalnego, po prostu gardzę śmieciami.

Inferno
VIP
Posty: 1894
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Olej opel.

Postautor: Inferno » 31 lip 2019, 23:35

vzduch pisze:Typowe podejście płytkich ludzi, peeewnie, "niech się inni martwią".

Takim to tylko życzyć, żeby trafili kiedyś na jakiegoś paścia wyglądającego na perełkę. Od innego, który chciał pojeździć 3-4 lata, więc nie dbał.

Nic personalnego, po prostu gardzę śmieciami.

Tu na forum wiele osób tak robi - zmienia olej co 30 000 km lub według wskazania tego procentowego licznika na wyświetlaczu między zegarami, bo mają auto na 3 lata. Osobiście wątpię, aby ich auta posłużyły krócej niż te, w których zmieniano olej co 15 000 km. Przypuszczam, że na oleju jadalnym auto by całkiem daleko zajechało. Musi być cokolwiek, byle by smarowało. W ogóle bez oleju silnik pada po kilkunastu kilometrach - polecam liczne filmiki w Sieci z takimi próbami jazdy bez oleju.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2019, 09:24 przez Inferno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
vzduch
Weteran
Posty: 768
Rejestracja: 02 mar 2018, 18:05
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times

Re: Olej opel.

Postautor: vzduch » 01 sie 2019, 01:29

Nie mam żalu do osób, które zmieniają olej według zaleceń producenta, bo to nie ich wina. Dentysta ma leczyć zęby, a spawacz spawać. Oni mogą, ale nie muszą wiedzieć, że olej warto i jest wskazane zmieniać częściej.

Zmiana oleju, zmianą oleju, ale nie lubię ogólnego podejścia w stylu "wyjeżdżę ile się da, szkoda kasy na szanowanie, później się nawoskuje i sprzedam he he". Nie dbanie o coś z pełną premedytacją jest słabe i czasami szkoda mi takich ludzi.

A czy ktoś jest na forum - nie wiem. To moje zdanie i nikomu tutaj niczego nie zarzucam.

Awatar użytkownika
Segor
VIP
Posty: 7870
Rejestracja: 22 cze 2016, 23:12
Posiadane auto: Astra 5 ST Elite
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2016
Miasto: Sosnowiec
Województwo: Śląskie
Has thanked: 449 times
Been thanked: 463 times

Re: Olej opel.

Postautor: Segor » 01 sie 2019, 08:07

Wątpię żeby dało się przejechać 30kkm na jednym oleju i jednym wskaźniku. Mi spada do zera po około 13kkm...
Obrazek

Awatar użytkownika
vzduch
Weteran
Posty: 768
Rejestracja: 02 mar 2018, 18:05
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times

Re: Olej opel.

Postautor: vzduch » 01 sie 2019, 09:15

Skoro nie mam jeszcze 11.000 km, a już zmieniałem olej 2 razy, to nie widzę tego, żebym miał zejść do nawet 20% przy 30.000 km, no ale może komuś, kto robi lekkie i względnie długie trasy się udało podejść do okolic 20.000 km z tym algorytmem :P

Jakby kogoś interesowało, to Penrite jest już dostępny. 1,5 miesiąca poślizgu, ale może za to zrobili większy zapas ;)

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Olej opel.

Postautor: colins » 01 sie 2019, 09:18

Mało zimnych startów i długie przebiegi i da radę tyle zrobić. Co i tak nie zmienia faktu, że 30 tys.km to nieco za dużo od wymiany do wymiany dla małego, doładowanego silnika zalanego zaledwie kilkoma litrami oleju.

Inferno
VIP
Posty: 1894
Rejestracja: 15 kwie 2019, 23:32
Posiadane auto: Astra K HB Dynamic
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM AT
Rocznik auta: 2018
Miasto: Trójmiasto
Województwo: pomorskie
Has thanked: 125 times
Been thanked: 41 times

Re: Olej opel.

Postautor: Inferno » 01 sie 2019, 09:26

No więc może ten wskaźnik procentowy nie jest taki zły, skoro mało komu uda się zrobić 30 000 km pomiędzy zmianami?

Awatar użytkownika
colins
VIP
Posty: 1842
Rejestracja: 28 kwie 2017, 10:18
Posiadane auto: Skoda Octavia IV
Silnik: 1.5 TSI 150 KM
Rocznik auta: 2020
Miasto: Słubice
Województwo: lubuskie
Has thanked: 228 times
Been thanked: 334 times

Re: Olej opel.

Postautor: colins » 01 sie 2019, 09:50

Zawsze lepszy taki przypominacz niż żaden. Zauważcie, że księgowi w instrukcji zawarli zapisy, że wymiana oleju co 30 tys.km, a jednak ci od silników dopisali małym drukiem, że w trudnych warunkach okresy między wymianami należy skrócić. Dodatkowo "przemycili" do samochodu ten prosty przypominacz i dzięki niemu przynajmniej niektórzy wymieniają olej wcześniej niż by sobie tego życzyli. Ale wyjdzie to chociaż silnikowi na zdrowie.

SACZI
VIP
Posty: 2176
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:28
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T, 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ..
Województwo: ..
Has thanked: 72 times
Been thanked: 204 times

Re: Olej opel.

Postautor: SACZI » 05 sie 2019, 16:25

Armatorzy oleju penrite mogą dostać jakieś groszowe zniżki na zakup, jeżeli zarejestrują się na forum:
https://oil-club.pl/viewtopic.php?f=75& ... 8894#p8894


Chodzi o olej:
http://lejolej.pl/pl/p/Penrite-ENVIRO-GF-5-5w30-5L-/206
Obrazek

Awatar użytkownika
vzduch
Weteran
Posty: 768
Rejestracja: 02 mar 2018, 18:05
Posiadane auto: Opel Astra K
Silnik: 1.4 Turbo 150 KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: B-B
Województwo: śląskie
Has thanked: 24 times
Been thanked: 30 times

Re: Olej opel.

Postautor: vzduch » 06 sie 2019, 10:37

Hm... Trochę średnio, że nie wiedzą jak to wszystko połapać z dostępnością, a to niestety wielki minus. Tak, wiem, Astra nie bierze oleju, ale to nic dobrego nie wiedzieć kiedy będzie można dostać olej, którego możesz potrzebować od zaraz. Dopóki ta sytuacja się nie ustabilizuje, to nie będę nawet zwracał uwagi na Penrite. Po prostu nie jestem chyba zwolennikiem zmieniania oleju przy okazji każdej wymiany oleju :)

SACZI
VIP
Posty: 2176
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:28
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T, 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ..
Województwo: ..
Has thanked: 72 times
Been thanked: 204 times

Re: Olej opel.

Postautor: SACZI » 06 sie 2019, 12:41

No masz w 100% racje!
Dlatego ja jestem zwolennikiem stosowania takich olejów, które bez problemu mogę kupić w sklepach.
Czyli z praktyki, Motul i ostatnio Liqui Moly (wystarczyło zadzwonić do przedstawiciela LM i IC, Arge i Elit mają po banieczce na półce).
Najchętniej bym używał Mobil 1 (mają jedne z najlepszych olejów syntetycznych!), ale na Polskę nie oferują oleju z normą D1g2.
W necie jest jeszcze kilka innych, ale to dla amatorów zakupów internetowych zostawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
wiesiek3d
VIP
Posty: 2995
Rejestracja: 15 mar 2017, 21:48
Posiadane auto: Vagina
Silnik: Na gnojówkę
Rocznik auta: 0
Miasto: Łagów
Województwo: Lubuskie
Has thanked: 106 times
Been thanked: 130 times

Re: Olej opel.

Postautor: wiesiek3d » 06 sie 2019, 13:29

Saczi ty masz jeszcze gwarancje ?
Ja kupuje Motula 5W40 jak dziadzia, ja juz nie mam gwarancji dlatego moge ulzyc silnikowi :)

SACZI
VIP
Posty: 2176
Rejestracja: 09 kwie 2017, 11:28
Posiadane auto: Astra V HB
Silnik: 1.4T, 125KM
Rocznik auta: 2017
Miasto: ..
Województwo: ..
Has thanked: 72 times
Been thanked: 204 times

Re: Olej opel.

Postautor: SACZI » 06 sie 2019, 14:04

Tak, mam fleksa na 2 lata (łącznie 4).
Obrazek


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości